Filmek

40 feliratkozó

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 518 — The Mathematician
kis lovecraft bio
 www.youtube.com/watch?v=-0VQZFSC9KA

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Meglepve olvasom, hogy a mozgóképelemzéses könyv így átment végül Sobrinál, múltkor mintha még az ellentábort gyarapította volna 😊
r.baggio
Fejlődőképes és meggyőzhető vagyok, látod.
Csak a hülye nem tud változni.

több mint 3 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 946
A Kapa-Pepe filmek egyáltalán nem rosszak, a legtöbb ember ott követte el az alapvető hibát, hogy józanul nézte meg őket.
Kampman
Nekem józanul is tetszettek 😊
bcsarli
Nálam a 6 film összesen produkált 1 filmnyi értelmezhető tartalmat.
De elfogadom, ha másnak bejöttek.
Kampman
Instant pont a Kapa-Pepe filmeknél, hogy ez egy az egyben benne volt a Kelj fel, komám, ne aludjál!-ban! (És kb. 2 kilométerre vették fel onnan, ahol lakom. 😊 )

iktriad
Egyértelműen ez volt a 6 film legidőtállóbb része.
több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 406 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Meglepve olvasom, hogy a mozgóképelemzéses könyv így átment végül Sobrinál, múltkor mintha még az ellentábort gyarapította volna 😊
r.baggio
Azóta lehet (újra?) elolvasta. 😊
több mint 3 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 931 — no es importante
Meglepve olvasom, hogy a mozgóképelemzéses könyv így átment végül Sobrinál, múltkor mintha még az ellentábort gyarapította volna 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 406 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A Kapa-Pepe filmek egyáltalán nem rosszak, a legtöbb ember ott követte el az alapvető hibát, hogy józanul nézte meg őket.
Kampman
Nekem józanul is tetszettek 😊
bcsarli
Nálam a 6 film összesen produkált 1 filmnyi értelmezhető tartalmat.
De elfogadom, ha másnak bejöttek.
Kampman
Instant pont a Kapa-Pepe filmeknél, hogy ez egy az egyben benne volt a Kelj fel, komám, ne aludjál!-ban! (És kb. 2 kilométerre vették fel onnan, ahol lakom. 😊 )
több mint 3 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 946
A Kapa-Pepe filmek egyáltalán nem rosszak, a legtöbb ember ott követte el az alapvető hibát, hogy józanul nézte meg őket.
Kampman
Nekem józanul is tetszettek 😊
bcsarli
Nálam a 6 film összesen produkált 1 filmnyi értelmezhető tartalmat.
De elfogadom, ha másnak bejöttek.
több mint 3 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 560 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
A Kapa-Pepe filmek egyáltalán nem rosszak, a legtöbb ember ott követte el az alapvető hibát, hogy józanul nézte meg őket.
Kampman
Nekem józanul is tetszettek 😊

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Ahogy a Tom és Jerryt is beszívva kell nézni
ozibozi
Vagy gyerekként.
Sobri Jóska
a Kapa-Pepe filmek lehet még erősek gyerekként
ozibozi
Tom és Jerryt gyerekként ideális nézni,
Kapáékat meg minimális történelmi alapismeretek birtokában.

több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 16 722
Ahogy a Tom és Jerryt is beszívva kell nézni
ozibozi
Vagy gyerekként.
Sobri Jóska
a Kapa-Pepe filmek lehet még erősek gyerekként
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Ahogy a Tom és Jerryt is beszívva kell nézni
ozibozi
Vagy gyerekként.

több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 16 722
Ahogy a Tom és Jerryt is beszívva kell nézni
több mint 3 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 946
A Kapa-Pepe filmek egyáltalán nem rosszak, a legtöbb ember ott követte el az alapvető hibát, hogy józanul nézte meg őket.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Szerintem nem lehet ezt így kijelenteni... filmMŰVÉSZET, innentől kezdve jellegéből adódóan szubjektív.
A Mona Lisa sem tetszik mindenkinek, meg a Carmina Burana sem, meg Rodin Gondolkodója sem.

Ahogy a filmeknél maradva szerintem a Keresztapa, a 2001: Űrodüsszeia meg a Bombák földjén egyike sem jó film, sőt. Mások szerint meg igen.
warr_b
De a műelemzés nem a tetszésről szól, az nem szempont.
Hanem arról, hogy objektív szempontok szerint jó vagy rossz.
A Mona Lisa vagy tetszik, vagy nem, de helyesen használja az arányokat, a perspektívát, ésatöbbi, míg ez meg mondjuk nem:



Neked tetszhet ez jobban, főleg ha a 7 éves gyereked festette, de objektív szempontok alapján az eredeti egy jó kép ez meg nem.
Persze művészi szempontból Rabo Karabekian Szent Antal megkísértése című vonneguti "alapműve" is egyenrangú önkifejezés a Sixtusi kápolnával, vagy egy El Greco vagy egy Vasarely festménnyel.



Egyébként mindhárom felsorolt filmed jó film, de neked nem tetszik egyik sem.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Az objektív, hogy egy film szar e vagy jó.
Sobri Jóska
Mi? Már hogy lenne az?
ender1112
vannak objektív film kritkai szempontok
nah azokban elvérzik az anyád a szúnyogok
attól még lehet egy film mind jó mind rossz
Negritis
És mik azok az objektív kritikai szempontok?
ender1112
Van formai és tartalmi.
Formai például a megfelelő kompozíció, operatőri munka, fényezés, hang- és képvágás, a korhű díszletek, ruhák, amikért az Oscarokat osztogatják.
Tartalmi például a dramaturgia követhetősége, a kifejezesmód, a forgatókönyv érthetősége, a jelenetek relevanciája, az üzenet célbajuttathatósága, stb.

Egy film, amiben egy rosszul világított középkori szobában a képből félig kilógva, lassan, vontatottan egy ember bugyuta vicceket olvas fel szkafanderben, majd a végén mutatnak egy zsiráfot 3 percig az objektíve rossz film.
Persze neked tetszhet azért.
Sobri Jóska
De ezek önkényesen megállapított szempontok (mint amilyenek dogmásoké volt, pár éve). Mert pl mi van akkor, ha nem korhű a díszlet? Egy csomó ilyen film van, aztán mégis körbe lelkendezik közülük jópárat kritikus és közönség egyaránt... Pláne ha szándékosan tojik a rendező ezekre a követelményekre.
ender1112
Ahogy érzed.
Ha megkérdezed, hogy mi a kritériuma egy jó tévéközvetítésnek, vagy egy michelin csillagos menűsornak, esetleg egy hatékony lakásfelújításnak, ha tudom én szívesen leírom, aztán ha nem hiszed, hát nem hiszed.
Véleményeken lehet és szórakoztató vitázni, tényeken felesleges.

Ha a nem korhű díszlet a koncepció része (sok ilyen filmes Shakespeare feldolgozás van) az nyilván akceptálandó (az általam írt Zsótér rendezte Brecht darab is a 17.században játszódik, de tele van jelenkori tárgyakkal - szándékoltan), de ha valaki az 50 es évekről csinál valami kommersz filmet, és tele van 80-es évekbeli autókkal, meg van benne mobiltelefon, meg a háttérben röpködnek a 90-es évek repülői, az objektíven is hiba.
Vagy ha megbotlik a forgatókönyv, és önellentmondásos jelenetek kerülnek a filmbe, az is hiba. De nyilván a Mementó idővonala meg szándékolt és átgondolt, de az is rossz film lehetne, ha elrontják a dramaturgiát. Pl. a Tenetben vannak ilyen elrontások, amelyek nem szándékoltak, és amelyektől nem lesz jobb a film.

De az tény, hogy a filmelemzés is egy összetett műfaj, mondhatni konkrét szakma, azt jól érzékeled, hogy nem 10 perc alatt elsajátítható és összetett szempontrendszerek együttes használatával lehet objektív megállapításokra jutni. (És azok még mindig nem fognak feltétlen egybeesni a tetszik/nemtetszik preferenciákkal.)
Ha a linkelt könyv nehézkes, akkor halgass pár Hét mesterlövészét Puzsérral. Nem tökéletes, és erősen szubjektív, de bemutat abból valamit, hogy milyen objektív szempontok léteznek.

több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 672 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Szerintem nem lehet ezt így kijelenteni... filmMŰVÉSZET, innentől kezdve jellegéből adódóan szubjektív.
A Mona Lisa sem tetszik mindenkinek, meg a Carmina Burana sem, meg Rodin Gondolkodója sem.

Ahogy a filmeknél maradva szerintem a Keresztapa, a 2001: Űrodüsszeia meg a Bombák földjén egyike sem jó film, sőt. Mások szerint meg igen.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 275 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Az objektív, hogy egy film szar e vagy jó.
Sobri Jóska
Mi? Már hogy lenne az?
ender1112
vannak objektív film kritkai szempontok
nah azokban elvérzik az anyád a szúnyogok
attól még lehet egy film mind jó mind rossz
Negritis
És mik azok az objektív kritikai szempontok?
ender1112
Van formai és tartalmi.
Formai például a megfelelő kompozíció, operatőri munka, fényezés, hang- és képvágás, a korhű díszletek, ruhák, amikért az Oscarokat osztogatják.
Tartalmi például a dramaturgia követhetősége, a kifejezesmód, a forgatókönyv érthetősége, a jelenetek relevanciája, az üzenet célbajuttathatósága, stb.

Egy film, amiben egy rosszul világított középkori szobában a képből félig kilógva, lassan, vontatottan egy ember bugyuta vicceket olvas fel szkafanderben, majd a végén mutatnak egy zsiráfot 3 percig az objektíve rossz film.
Persze neked tetszhet azért.
Sobri Jóska
De ezek önkényesen megállapított szempontok (mint amilyenek dogmásoké volt, pár éve). Mert pl mi van akkor, ha nem korhű a díszlet? Egy csomó ilyen film van, aztán mégis körbe lelkendezik közülük jópárat kritikus és közönség egyaránt... Pláne ha szándékosan tojik a rendező ezekre a követelményekre.

Szerkesztette: ender1112
több mint 3 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 275 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Az objektív, hogy egy film szar e vagy jó.
Sobri Jóska
Mi? Már hogy lenne az?
ender1112
vannak objektív film kritkai szempontok
nah azokban elvérzik az anyád a szúnyogok
attól még lehet egy film mind jó mind rossz
Negritis
És mik azok az objektív kritikai szempontok?
ender1112

Negritis
Utánanézek, de erősen kétlem, hogy meg tudna győzni, hogy létezik objektivitás a (film)művészetben.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Az objektív, hogy egy film szar e vagy jó.
Sobri Jóska
Mi? Már hogy lenne az?
ender1112
vannak objektív film kritkai szempontok
nah azokban elvérzik az anyád a szúnyogok
attól még lehet egy film mind jó mind rossz
Negritis
És mik azok az objektív kritikai szempontok?
ender1112
Van formai és tartalmi.
Formai például a megfelelő kompozíció, operatőri munka, fényezés, hang- és képvágás, a korhű díszletek, ruhák, amikért az Oscarokat osztogatják.
Tartalmi például a dramaturgia követhetősége, a kifejezesmód, a forgatókönyv érthetősége, a jelenetek relevanciája, az üzenet célbajuttathatósága, stb.

Egy film, amiben egy rosszul világított középkori szobában a képből félig kilógva, lassan, vontatottan egy ember bugyuta vicceket olvas fel szkafanderben, majd a végén mutatnak egy zsiráfot 3 percig az objektíve rossz film.
Persze neked tetszhet azért.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 518 — The Mathematician
Az objektív, hogy egy film szar e vagy jó.
Sobri Jóska
Mi? Már hogy lenne az?
ender1112
vannak objektív film kritkai szempontok
nah azokban elvérzik az anyád a szúnyogok
attól még lehet egy film mind jó mind rossz
Negritis
És mik azok az objektív kritikai szempontok?
ender1112

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 275 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Az objektív, hogy egy film szar e vagy jó.
Sobri Jóska
Mi? Már hogy lenne az?
ender1112
vannak objektív film kritkai szempontok
nah azokban elvérzik az anyád a szúnyogok
attól még lehet egy film mind jó mind rossz
Negritis
És mik azok az objektív kritikai szempontok?
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 518 — The Mathematician
Az objektív, hogy egy film szar e vagy jó.
Sobri Jóska
Mi? Már hogy lenne az?
ender1112
vannak objektív film kritkai szempontok
nah azokban elvérzik az anyád a szúnyogok
attól még lehet egy film mind jó mind rossz

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 275 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
anyád a szúnyogok:
ez sztem nem jó film, de még csak nem is átlagos
megvannak az értékei de nincsenek igazán maradandó pillanatai és Emese túlságosan idegesítő hogy szórakoztató legyen
a kapa-pepe duó tudna működni ha lenne elképzelés mögöttük vagy bármi

Negritis
De, jó film, legfeljebb nem érted vagy neked nem tetszik.
De annak, aki átélte, vagy ismeri, tökéletesen benne van a rendszerváltást követő 5-10 év hangulata, apróságai, káosza, feelingje jobban, mint bármelyik akkor vagy azóta készült filmben.
Nyilván sok benne az improvizáció (ez is elképzelés, a kommunikáció esetlegességét, nagyzoló súlytalanságát, értelmetlen erőlködését megmutatandó), és a maradandó pillanatokra való emlékezés is szubjektív és egyéni emlékezetfüggő.
Illetve én a 6 filmet egyben ajánlom, kicsit egybefolyik már melyik jelenet melyik filmben van, de Jancsónak ez egy szemléletes és kurva pontos tablója, telitalálat színész és zeneválasztással a 90-es évekről, még akkoris sikerült maradandót alkotnia, ha igaz a legenda, hogy csak pénzlenyúlásra használták alapvetően.
De azt mondani, hogy rossz film az tényszerűen valótlanság, mert nagyon jól kivitelezett, elkészített, eltalált film(ek)ről van szó.
Sobri Jóska
nem fogok még 5-t ebből megnézni
és nem lehet tényszerűen nyilatkozni egy film minőségéről
én értem hogy random és kaotikus, de ettől még nem lesz sem jó sem szórakoztató
főleg nem pedig időtálló, az meg hogy azoknak akik átélték jelent valamit arra anynit tudok mondani hogy:
ok, boomer

a tanú is egy adott világ korrajza mégis képes a mai világ emberéhez is szólni
Negritis
Az objektív, hogy egy film szar e vagy jó.
Sobri Jóska
Mi? Már hogy lenne az?
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
anyád a szúnyogok:
ez sztem nem jó film, de még csak nem is átlagos
megvannak az értékei de nincsenek igazán maradandó pillanatai és Emese túlságosan idegesítő hogy szórakoztató legyen
a kapa-pepe duó tudna működni ha lenne elképzelés mögöttük vagy bármi

Negritis
De, jó film, legfeljebb nem érted vagy neked nem tetszik.
De annak, aki átélte, vagy ismeri, tökéletesen benne van a rendszerváltást követő 5-10 év hangulata, apróságai, káosza, feelingje jobban, mint bármelyik akkor vagy azóta készült filmben.
Nyilván sok benne az improvizáció (ez is elképzelés, a kommunikáció esetlegességét, nagyzoló súlytalanságát, értelmetlen erőlködését megmutatandó), és a maradandó pillanatokra való emlékezés is szubjektív és egyéni emlékezetfüggő.
Illetve én a 6 filmet egyben ajánlom, kicsit egybefolyik már melyik jelenet melyik filmben van, de Jancsónak ez egy szemléletes és kurva pontos tablója, telitalálat színész és zeneválasztással a 90-es évekről, még akkoris sikerült maradandót alkotnia, ha igaz a legenda, hogy csak pénzlenyúlásra használták alapvetően.
De azt mondani, hogy rossz film az tényszerűen valótlanság, mert nagyon jól kivitelezett, elkészített, eltalált film(ek)ről van szó.
Sobri Jóska
nem fogok még 5-t ebből megnézni
és nem lehet tényszerűen nyilatkozni egy film minőségéről
én értem hogy random és kaotikus, de ettől még nem lesz sem jó sem szórakoztató
főleg nem pedig időtálló, az meg hogy azoknak akik átélték jelent valamit arra anynit tudok mondani hogy:
ok, boomer

a tanú is egy adott világ korrajza mégis képes a mai világ emberéhez is szólni
Negritis
De, lehet tényszerűen nyilatkozni egy film minőségéről, te is ezt tetted, meg én is. Csak egyikünk téved.
Az objektív, hogy egy film szar e vagy jó.
Az, hogy valami tetszik, az a szubjektív.
Vannak filmek, amik nem tetszenek, de attól még jó filmek, akár formailag, akár tartalmilag, és olyanok is vannak, amik szarok, de mégis tetszenek.

Nem kell ebből 5-t megnézz, de lehet objektívebben tudnál hozzáállni, ha nem egy összefüggő hatrészes tabló második elemével kezdtél volna. Még az MCU-ban is szerencsésebb úgy nézni a Végjátékot, hogy képben vagy és láttad a Végtelen háborút, akkor egy kicsit tartalmasabb filmművészeti alkotásnál még szerencsésebb.

Valamint nem a film random és kaotikus, hanem pont ezt az esetlegességet, káoszt mutatja meg.
Ahogy pl. Zsótér Kurázsi mama rendezése a Radnótin is kurva idegesítő, zajos, vibráló, kaotikus, hiszen egy háborút próbál leképezni a színpadra, de ettől még pontos és jó. Kurvára eltalált rendezés, de nem egy tetszetős, könnyed, kellemes esti időtöltés.

Nem jelent valamit azoknak a "boomereknek" (X generáció a nevük, de nyilván így egyszerűbb és szemléletesebb számodra) akik átélték a rendszerváltást fiatalon, hanem meg tudják ítélni, hogy releváns e. Mint egy Vietnámban szolgált amerikai esetén, akinek a Szakasz vagy az Apokalipszis most esetleg a Szarvasvadász mondjuk popntosabban visszaadja amit ott átéltek, mint a Jó reggelt Vietnám, még ha az is a legszórakoztatóbb mind közül.

Jancsó is képes a ma emberéhez szólni, hozzád nem képes.
Lehet nem kizárólag Jancsó hibája.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 518 — The Mathematician
anyád a szúnyogok:
ez sztem nem jó film, de még csak nem is átlagos
megvannak az értékei de nincsenek igazán maradandó pillanatai és Emese túlságosan idegesítő hogy szórakoztató legyen
a kapa-pepe duó tudna működni ha lenne elképzelés mögöttük vagy bármi

Negritis
De, jó film, legfeljebb nem érted vagy neked nem tetszik.
De annak, aki átélte, vagy ismeri, tökéletesen benne van a rendszerváltást követő 5-10 év hangulata, apróságai, káosza, feelingje jobban, mint bármelyik akkor vagy azóta készült filmben.
Nyilván sok benne az improvizáció (ez is elképzelés, a kommunikáció esetlegességét, nagyzoló súlytalanságát, értelmetlen erőlködését megmutatandó), és a maradandó pillanatokra való emlékezés is szubjektív és egyéni emlékezetfüggő.
Illetve én a 6 filmet egyben ajánlom, kicsit egybefolyik már melyik jelenet melyik filmben van, de Jancsónak ez egy szemléletes és kurva pontos tablója, telitalálat színész és zeneválasztással a 90-es évekről, még akkoris sikerült maradandót alkotnia, ha igaz a legenda, hogy csak pénzlenyúlásra használták alapvetően.
De azt mondani, hogy rossz film az tényszerűen valótlanság, mert nagyon jól kivitelezett, elkészített, eltalált film(ek)ről van szó.
Sobri Jóska
nem fogok még 5-t ebből megnézni
és nem lehet tényszerűen nyilatkozni egy film minőségéről
én értem hogy random és kaotikus, de ettől még nem lesz sem jó sem szórakoztató
főleg nem pedig időtálló, az meg hogy azoknak akik átélték jelent valamit arra anynit tudok mondani hogy:
ok, boomer

a tanú is egy adott világ korrajza mégis képes a mai világ emberéhez is szólni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!