Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 3 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 010 — no es importante
Akkor én vagyok a helikopter, mert nekem eddig még semmi bajom nem volt a netpincérrel.
Heti 1-2-szer rendelek a covid óta stabilan, de még sohasem volt panaszom egyszer sem. 😀
eaglesmcnabb
Szerintem írj nekik emailt emiatt, mert kb az országban te lehetsz az egyetlen hasonló cipőben.

Én is csak a szép kártya miatt használtam még netpincért, de a bugos új oldal/app okán már ez se megy normálisan (a legjobb mikor a fizetés leadása után visszadob a kosárhoz hibaüzenet nélkül, és próbáljak én rájönni, hogy bevette e a rendszer a rendelést vagy sem)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 093 — #NoStress
Nekem meg pont a szervíz díjjal van a bajom. Zsigerből jattolok mióta az eszemet tudom, sose szoktam a számlát olvasgatni csak nézem a jobb alsó sarkot azt afom amennyit jónak gondolom. Mindig utólag veszem észre ha van 10% szervízdíj feltüntetve, utána azért rosszul szokott esni a még rádobott 10-15%. Tudom, hogy én vagyok a balfasz de egyszerűen képtelen vagyok megszokni, hogy nézzem már meg, hogy van e szervízdíj feltüntetbe vagy nincs 😀
peach
Én is jattolós vagyok (elméletem szerint minden jattot százszorosan kapok vissza az élettől - eddig bejött), de ahol szervízdíj van, ott úgy érzem, hogy egy spúr fasznak néznek, aki önmagától nem adna jattot, és ezt a járvány előtt nagyon nem szerettem.
Elveszik a jóérzést tőlem, hogy borravalót adok, úgy vélelmezik, hogy nem adnék, ez rosszul esik.

Viszont én gyakori Wolt-rendelő lettem, már 100 fölötti rendelésszámnál vagyok a pandémia óta, és semmi gondom nincs velük, néha 10+ percet késnek, akkor kap a futár 1/5 pontot, és jóváírnak egy ingyenes szállítást legközelebbre. De amikor késik a futár se hűl ki a kaja, van valami melegentartó táskájuk, és ugye nem is megyek időre sehova, szóval ha lehet is menni majd étterembe, én megtartom a Woltot, szerintem kurva jó szolgáltatás, főleg, amióta pékségekből is szállítanak.

több mint 3 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 969
Én szeretem a netpincért, francnak sincs kedve még keresgetni is az éttermek között, ott fent van minden.

Sokszor van akció rajta (pl. a meghívásos vagy az áprilisi ezres), és ha megcsúszott a futár akkor még kupont is kapok, de általában tartják a kiírt időt.

Amikor véletlen nem netpincérről rendeltem, mindig nagy késések voltak, szóval az pláne elijesztett az ilyen rendeléstől (valószínűleg kevesebb a futárjuk).
több mint 3 éve
gyeek LSU Tigers 8 157 — Stromfeld Aurél fan
ha ennyire szar a netpincér miért nem mondod fel velük a megállapodást?
csebi
Én csak az üzletvezető vagyok és a végrehajtás a keresztfám, a főnökömet meg hiába csesztetem vele, ő csakis az étterem költöztetésével tud foglalkozni momentán. Már rég meg kellett volna lépni szerintem. Amennyi sápot lehúznak a mi munkánkból, inkább reklámozni kellene magunkat googleönEgyelőre ez a kifogás. De nekem az idegrendszerem megy rá, szóval inkább betelefonálok és kikapcsolom.

Amióta a netpincér elkezdett rivalizálni a wolttal, minden sokkal szarabb. Nekem ráadásul semmi közöm a Go-hoz, saját futárokat használtunk mindig. Vannak megrendelők akik meglepődnek olyan dolgokon, hogy a np pénzt szed be a (szar) szolgáltatásáért, hogy az éttermeknek van saját weboldaluk. Ezek után egyáltalán nem meglepő, hogy nem tudnak a netpincér és a netpincér go közt különbséget tenni, az őrületbe kergetni engem az ostobaságukkal.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 3 éve
Törölt felhasználó
Akkor én vagyok a helikopter, mert nekem eddig még semmi bajom nem volt a netpincérrel.
Heti 1-2-szer rendelek a covid óta stabilan, de még sohasem volt panaszom egyszer sem. 😀
eaglesmcnabb
Nálam ugyanez.
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 474 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Ha mar netpincer:
A kedvezmenyekre gondolom az ettermek jelentkeznek, hogy feldobja oket elobb a rendszer meg hogy alapbol erdekes legyen a fogyasztonak.

3x rendeltem az elmult 4 honapban ugy, hogy kedvezmenyt kaptam (adott idoben adott osszeg felett. Pl 2500ft feletti rendelesnel 800 Ft. Bar jellemzoen olyan helyek szoktak lenni ahol 600ftos szallitasi koltseg van, es akik maguk intezik a szallitast.

Mind a 3 alkalommal olyan helyrol rendeltem, ahol a szallitasi idot 20p es 40p koze irtak.
A 3bol a leggyorsabban amit kihoztak, az 2 ora 10p alatt jött ki, ugy, hogy 15p utan mar azt irtak, hogy elindultak a rendelesemmel, 5percen belül érkezik.
A másik kettonel ugyan ez történt. Az egyiket 2.5, a masikat tobb, mint 3 oraval fizetes utan hoztak ki, ugy hogy 15-20p utan mar azt irta ki, hogy uton van.

A kaja mind3 esetben mar teljesen kihult, kiszaradt.

Eleg egyertelmunek tunik, h kvazi engem buntettek ezen ettermek, mert eltem a netpincer altal kinalt kedvezmennyel.

Keves undoritobb dolgot tapasztaltam eddig, reszemrol nyugodtan csodbe is mehetnek ezen ettermek, foleg ha nem ismerik fel a valtozast es hogy a netpincer kikerulhetetlen.

Vagy ne jelentkezzenek ilyen akciokra vagy meg ha igen, akkor deal with it ha egy fogyaszto elne vele.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 408 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Akkor én vagyok a helikopter, mert nekem eddig még semmi bajom nem volt a netpincérrel.
Heti 1-2-szer rendelek a covid óta stabilan, de még sohasem volt panaszom egyszer sem. 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 668 — Lucas Scott
Igazából ez az egész borravalós rendszer olyan megalázó mindkét fél részére. Amikor egy fuvarért a netpincérem fizetek 600ft-t, akkor nem is értem a borravaló jogosultságát.
Nomac
Ne használd a netpincért! Ne. Ne használd! NE! És beszéld le minden ismerősödet róla! Fulladjanak meg a saját fosukban!
gyeek
Csatlakozom, de a Woltra mondanám ugyanezt! A feleségemék vértizzadnak, de a futár le se szarja késve jön, majd amikor megkapja nem hogy nem siet de még van, hogy el sem indul, mert beszélgethetnékje van. A 20ezres rendelés meg Náluk reklamál, hogy mennyit várt és hidegen, elázva kapta meg. Ők meg forrón, frissen kiadják és ilyen visszajelzést kapnak, érdemtelenül. A futárcéget senki se szapulja csak az éttermet. NE rendeljetek a Wolttól SE!!!
nagir
amúgy Máltán a wolt és a boltfood az, ami nekem bevált. a helyi timetoeat nem igazán.

borravalót eddig csak magyar futár"várt volna el" (nem is kapott), de alapvetően mindig szoktam dobni 1 EUR-t. volt olyan, hogy betikkeltem a no contactot és erre felhív a futár, hogy menjek le érte, ő nem jön fel, mert nem tud megállni (tudtam, hogy kamu, mert mindig van hely a 10 méteres körzetben), mikor nullára értékeltem a futárt, és leírtam a problémát akkor visszakaptam a rendelés összegét.
a wolt-tal annyi problémám van a Wolttal, hogy ha sétálok a promenádon és saját elvitelre állítom be a rendelést akkor nem kaptam rendelési kódot, és volt konkrétan egy béna étterem, ahol hiába mutogattam a telefonom a rendeléssel egyszerűen nem akarták odaadni a kaját miközben senki sem rendelt éppen rajtam kívül Woltról. na innen többet nem is rendelek már, és adtam is egy elég nem kedves értékelést.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 246 — Je suis kobranadrág
Azt is tegyük hozzá, hogy az a hulladék netpincér app ráadásul bugos is mint a picsa, de sajnos a SZÉP kártya miatt most párszor visszakényszerültem oda, a Wolt viszont drágább, mégis mint app és szolgáltatás ezerszer jobb.

Illetve rendelnék én az étteremtől direktben, ha nem lenne lassabb, körülményesebb és mindenkinek lenne egyáltalán normális opciója erre.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 668 — Lucas Scott
Igazából ez az egész borravalós rendszer olyan megalázó mindkét fél részére. Amikor egy fuvarért a netpincérem fizetek 600ft-t, akkor nem is értem a borravaló jogosultságát.
Nomac
Ne használd a netpincért! Ne. Ne használd! NE! És beszéld le minden ismerősödet róla! Fulladjanak meg a saját fosukban!

Csak a mi éttermünktől kapnak havi bő egy milliót miután mi szopunk a csúcsidőben leadott rendelés lavinával, az én infarktusom/agyvérzésem kultiválódik az okoskodó paraszt miatt akinek "55 percet mondtak", aki vitatkozik az elbaszott szállítási díj miatt, aki se a címét, se a telefonszámát nem tudja megadni pontosan. Az ún. újranyitás óta teljesen megőrültek az emberek és nálam a kibaszott netpincér rendelésekben csúcsosodik ki az ostobaság. Néhányan úgy érzem úgy állnak hozzá a dologhoz, hogy a kialakult szar helyzet miatt térdre kéne borulnunk, hogy minket tisztelt meg a klikkelésével, pedig mi pont hogy bőven jól vagyunk, köszönhetően a rutinnak. De az utóbbi fél évben olyan dolgokat hagynak teljesen figyelmen kívül mint pl. csúcsidő. Pl. 11 és 12 óra közt 40 feletti rendelés szám (csak kiszállítás, benti forgalom nem ide sorolódik), 12 és 14 között összesen 15. és a 40 világbajnok olykor meg van sértődve és elképzelni nem tudja, hogy ugyan mi tarthat egy szaros-palacsinta kiszállításában 70 percbe és égeti a headset a fülemet, egy 2 és fél perces telefonbeszélgetés alatt több mint 20szor fütyül a telefon, mert egy harmadik baromarcú állattnak nincs jobb dolga a kibaszott irodai munkahelyén, mint a hívás gombot nyomogatni. És bizony a legsötétebb, arrogánsabb faszfejek a netpincért használják, mert megkeresni az étterem saját oldalát már egy gesztus és/vagy az összetett gondolkodás szikráját is magában hordozza.

Ha kinéztél magadnak egy éttermet akárhonnan, keresd meg őket a saját oldalukon. Mivel a netpincér aljas karvaly-zsidó módra harácsol az éttermektől , szinte biztos kapsz valami kedvezményt a saját oldalukon: olcsóbb ételek, ajándék üdítő, díjmentes szállítás, ilyesmi. Arról nem is beszélve, hogy láthatod ha épp egy órás csúszásban vannak.
gyeek
ha ennyire szar a netpincér miért nem mondod fel velük a megállapodást?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 569 — The Mathematician
Nekem meg pont a szervíz díjjal van a bajom. Zsigerből jattolok mióta az eszemet tudom, sose szoktam a számlát olvasgatni csak nézem a jobb alsó sarkot azt afom amennyit jónak gondolom. Mindig utólag veszem észre ha van 10% szervízdíj feltüntetve, utána azért rosszul szokott esni a még rádobott 10-15%. Tudom, hogy én vagyok a balfasz de egyszerűen képtelen vagyok megszokni, hogy nézzem már meg, hogy van e szervízdíj feltüntetbe vagy nincs 😀
peach
nekem ez pont tetszik amúgy, mert ott van hogy mit várnak el érte, mit gondolnak mi legyen
ha nem vagyok elégedett többet nem megyek oda és .

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
peach Atlanta Falcons 14 717 — a new hope (again)
Nekem meg pont a szervíz díjjal van a bajom. Zsigerből jattolok mióta az eszemet tudom, sose szoktam a számlát olvasgatni csak nézem a jobb alsó sarkot azt afom amennyit jónak gondolom. Mindig utólag veszem észre ha van 10% szervízdíj feltüntetve, utána azért rosszul szokott esni a még rádobott 10-15%. Tudom, hogy én vagyok a balfasz de egyszerűen képtelen vagyok megszokni, hogy nézzem már meg, hogy van e szervízdíj feltüntetbe vagy nincs 😀



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 3 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 837 — Bla, bla, bla
Igazából ez az egész borravalós rendszer olyan megalázó mindkét fél részére. Amikor egy fuvarért a netpincérem fizetek 600ft-t, akkor nem is értem a borravaló jogosultságát.
Nomac
Ne használd a netpincért! Ne. Ne használd! NE! És beszéld le minden ismerősödet róla! Fulladjanak meg a saját fosukban!
gyeek
Csatlakozom, de a Woltra mondanám ugyanezt! A feleségemék vértizzadnak, de a futár le se szarja késve jön, majd amikor megkapja nem hogy nem siet de még van, hogy el sem indul, mert beszélgethetnékje van. A 20ezres rendelés meg Náluk reklamál, hogy mennyit várt és hidegen, elázva kapta meg. Ők meg forrón, frissen kiadják és ilyen visszajelzést kapnak, érdemtelenül. A futárcéget senki se szapulja csak az éttermet. NE rendeljetek a Wolttól SE!!!



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 3 éve
gyeek LSU Tigers 8 157 — Stromfeld Aurél fan
Igazából ez az egész borravalós rendszer olyan megalázó mindkét fél részére. Amikor egy fuvarért a netpincérem fizetek 600ft-t, akkor nem is értem a borravaló jogosultságát.
Nomac
Ne használd a netpincért! Ne. Ne használd! NE! És beszéld le minden ismerősödet róla! Fulladjanak meg a saját fosukban!

Csak a mi éttermünktől kapnak havi bő egy milliót miután mi szopunk a csúcsidőben leadott rendelés lavinával, az én infarktusom/agyvérzésem kultiválódik az okoskodó paraszt miatt akinek "55 percet mondtak", aki vitatkozik az elbaszott szállítási díj miatt, aki se a címét, se a telefonszámát nem tudja megadni pontosan. Az ún. újranyitás óta teljesen megőrültek az emberek és nálam a kibaszott netpincér rendelésekben csúcsosodik ki az ostobaság. Néhányan úgy érzem úgy állnak hozzá a dologhoz, hogy a kialakult szar helyzet miatt térdre kéne borulnunk, hogy minket tisztelt meg a klikkelésével, pedig mi pont hogy bőven jól vagyunk, köszönhetően a rutinnak. De az utóbbi fél évben olyan dolgokat hagynak teljesen figyelmen kívül mint pl. csúcsidő. Pl. 11 és 12 óra közt 40 feletti rendelés szám (csak kiszállítás, benti forgalom nem ide sorolódik), 12 és 14 között összesen 15. és a 40 világbajnok olykor meg van sértődve és elképzelni nem tudja, hogy ugyan mi tarthat egy szaros-palacsinta kiszállításában 70 percbe és égeti a headset a fülemet, egy 2 és fél perces telefonbeszélgetés alatt több mint 20szor fütyül a telefon, mert egy harmadik baromarcú állattnak nincs jobb dolga a kibaszott irodai munkahelyén, mint a hívás gombot nyomogatni. És bizony a legsötétebb, arrogánsabb faszfejek a netpincért használják, mert megkeresni az étterem saját oldalát már egy gesztus és/vagy az összetett gondolkodás szikráját is magában hordozza.

Ha kinéztél magadnak egy éttermet akárhonnan, keresd meg őket a saját oldalukon. Mivel a netpincér aljas karvaly-zsidó módra harácsol az éttermektől , szinte biztos kapsz valami kedvezményt a saját oldalukon: olcsóbb ételek, ajándék üdítő, díjmentes szállítás, ilyesmi. Arról nem is beszélve, hogy láthatod ha épp egy órás csúszásban vannak.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 569 — The Mathematician
Rendszeresen rendelek (heti 2 alkalom kb) egy éteremből ebédet, vagy vacsorát. Mivel az étterem, a lépcsőháztól 20 méterre van, a futárnak csak ki kell lépni az ajtón, és már itt is van.
Az esetek többségében 100-200 forintot adok, attól függően hogy van apróm. Két hete csak két ötvenesem volt, oda is adtam a futárnak, erre másnap reggel megtaláltam a postaládámba a két ötvenest.
Kicsit mérgelődtem rajta, aztán úgy döntöttem hozzácsapom a következő futár borravalójához.

Igazából ez az egész borravalós rendszer olyan megalázó mindkét fél részére. Amikor egy fuvarért a netpincérem fizetek 600ft-t, akkor nem is értem a borravaló jogosultságát.
Nomac
nekem az a bajom mikor ott van hogy szállítási költség 200ft
és utána még csúnyán néznek rám, nem is rendelek ilyenekről 2-3 eset után

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Nomac New England Patriots 2 995 — balazs.t85@gmail.com
Rendszeresen rendelek (heti 2 alkalom kb) egy éteremből ebédet, vagy vacsorát. Mivel az étterem, a lépcsőháztól 20 méterre van, a futárnak csak ki kell lépni az ajtón, és már itt is van.
Az esetek többségében 100-200 forintot adok, attól függően hogy van apróm. Két hete csak két ötvenesem volt, oda is adtam a futárnak, erre másnap reggel megtaláltam a postaládámba a két ötvenest.
Kicsit mérgelődtem rajta, aztán úgy döntöttem hozzácsapom a következő futár borravalójához.

Igazából ez az egész borravalós rendszer olyan megalázó mindkét fél részére. Amikor egy fuvarért a netpincérem fizetek 600ft-t, akkor nem is értem a borravaló jogosultságát.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 569 — The Mathematician
az egész borravaló rendszere arról szól kb hogy én jól akarok járni ezért csúsztatok kicsit
kb megkenem őket (mint a hálapénz)
aztán a "jófej" vendéglátósok szépen beépítették az árba

szoktam rendelni kaját, a netpincéren írja hogy ennyi a kiszállítás, aztán mikor itt a futár és nem adok neki semmit akkor meg csúnyán néz rám hogy mivan

rühellem az egész rendszert úgy ahogy van
Negritis
Mondjuk ez a része nagyrészt megoldódik, ha kártyával fizetsz 😊
Ott mindig a pontos összeget írják be a terminálba. Nekem még egyszer nem néztek csúnyán, ha kártyával fizettem és nem volt jatt. Ha meg mégis a futár kezébe nyomtam némi aprót pluszban (2-300 forintot), mindig meglepődött és örült 😊
warr_b
ha rendelek akkor mindig kártyával fizetek, pont azért mert alig van nálam kp, mer minek
és ilyenkor is sok futár néz rám csúnyán

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 726 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
az egész borravaló rendszere arról szól kb hogy én jól akarok járni ezért csúsztatok kicsit
kb megkenem őket (mint a hálapénz)
aztán a "jófej" vendéglátósok szépen beépítették az árba

szoktam rendelni kaját, a netpincéren írja hogy ennyi a kiszállítás, aztán mikor itt a futár és nem adok neki semmit akkor meg csúnyán néz rám hogy mivan

rühellem az egész rendszert úgy ahogy van
Negritis
Mondjuk ez a része nagyrészt megoldódik, ha kártyával fizetsz 😊
Ott mindig a pontos összeget írják be a terminálba. Nekem még egyszer nem néztek csúnyán, ha kártyával fizettem és nem volt jatt. Ha meg mégis a futár kezébe nyomtam némi aprót pluszban (2-300 forintot), mindig meglepődött és örült 😊

Szerkesztette: warr_b


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 569 — The Mathematician
az egész borravaló rendszere arról szól kb hogy én jól akarok járni ezért csúsztatok kicsit
kb megkenem őket (mint a hálapénz)
aztán a "jófej" vendéglátósok szépen beépítették az árba

szoktam rendelni kaját, a netpincéren írja hogy ennyi a kiszállítás, aztán mikor itt a futár és nem adok neki semmit akkor meg csúnyán néz rám hogy mivan

rühellem az egész rendszert úgy ahogy van

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Duff Seattle Seahawks 3 114
– hümm – ezúttal sem mentes a zökkenőktől), majd szólok, hogy fizetek. A félreértések elkerülése végett tisztázom a fickóval, hogy az étlapon közölteknek megfelelően 10 százalékos szervizdíjat is felszámolnak-e. Igen.
Kihozza a számlát műbőrkötésben, 26 ezer 70 HUF. Leteszek 3 tízezrest és egy százast. Köszöni szépen, és indul elfele. Rossz érzésem támad. Jelzem, hogy szeretném látni a visszajárót.
A mellékes helyiségben vagyok éppen, amikor megjelenik a 4000 (+30!) forinttal. A többiek elmondása szerint stílusa módfelett barátságtalanra váltott.
Szóval: magától értetődőnek vette, hogy a kötelezően fizetendő 10 százalékos szervizdíj mellé még borravalót is adok, ráadásul jóval többet, mint 10 százalék. Hát, basszameg. Annyit sikerült elérni, hogy legközelebb akkor megyek oda, ha visznek.
nagylaza
Alapból a "borravaló" egy szar és káros dolog, naná, hogy itthon széleskörben elterjedt. (Köszönhetően persze annak is, hogy a vendéglátósok, futárok, stb. szar fizetésért dolgoznak.)

Én is egyre több helyem tapasztaltam, hogy bár benne van a szervizdíj a végösszegben, de csodálkoznak, meg várnak, hogy mennyivel egészítem ki a végösszeget. Egyszerűen nonszensz. Bár sorolnám a kritikus problémák közé, de remélem egyszer ebben a szemléletben is elindul valamiféle kis változás itthon.

Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy tiltsák be a borravalót, de az, hogy gyakorlatilag az ember úgy érzi, hogy csak akkor kaphat megfelelő szintű szolgáltatást, ha jattol, az gáz.

Mikor Szlovéniában voltunk, egy étteremben tök jót kajáltunk, és akartam borraavalót adni. Haverom mondta, hogy nehogy adjak, mert NyEU-ban ez nem szokás, sőt inkább a pincér érzi kellemetlenül magát. Nem hallgattam rá, felkerekítettem a végösszeget, és megköszöntem. Felálltunk, indultunk is volna, de 1 perc alatt megjelent a pincér a visszajáróval, letette az asztalra, majd minden jót kívánt. Én egy ilyen helyre sokkal szívesebben látogatok vissza, mint az olyanokra, amiket te is említettél.
több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 152 — Így remélem megfelelek nektek.....
Szülinapi vacsora a Városligeti fasorban (Platán).
Tegnap a helyszínen lefoglaltunk egy asztalt négy személyre este fél hétre, a pinceszőr mondta, hogy fél kilencig van konyha. Megnyugtatott, hogy bőven beleférünk: a rendelés után általában húsz percig tart, amíg elkészül az étel.
Ma megérkezünk nem sokkal fél hét előtt, köszöntjük a csávót, akivel tegnap is beszéltünk. Kis türelmet kér. Már javában ülünk, amikor tisztogatni kezdi az asztalt. Konkrétan 25 perc után veszi fel a rendelést, beleértve az italt is. („Szegény, egyedül van” – mentegeti egyik hozzátartozóm, Teréz anya reinkarnációja. Ja, egyedül, kemény hat asztalra. Az egyik párnak elege lesz a várakozásból, elhagyja a terepet, még mielőtt bármit is rendelne.) Mindenesetre én egyből két sört kérek, biztos, ami biztos. Ki tudja, mikor jön felénk legközelebb.
Borjú bécsire esik a választásom, steak burgonyával. Vastag, pöndörödő a hús (ha borjúból készült, akkor Bears-drukker vagyok), a negyedrészén tekintélyes méretű ín húzódik, késsel se tudom elvágni. Nem egészen így képzeltem. A krumpli legalább finom, az is valami. A pincér, amikor viszi el a tányérokat (egyiken az én feldolgozhatatlan húsmaradékommal), kedvesen érdeklődik, hogy finom volt-e. Belekezdek, hogy akadt némi probléma, de őt ez már nem érdekli. Távozik.
Iszunk még egy-két kört (a felszolgálás – hümm – ezúttal sem mentes a zökkenőktől), majd szólok, hogy fizetek. A félreértések elkerülése végett tisztázom a fickóval, hogy az étlapon közölteknek megfelelően 10 százalékos szervizdíjat is felszámolnak-e. Igen.
Kihozza a számlát műbőrkötésben, 26 ezer 70 HUF. Leteszek 3 tízezrest és egy százast. Köszöni szépen, és indul elfele. Rossz érzésem támad. Jelzem, hogy szeretném látni a visszajárót.
A mellékes helyiségben vagyok éppen, amikor megjelenik a 4000 (+30!) forinttal. A többiek elmondása szerint stílusa módfelett barátságtalanra váltott.
Szóval: magától értetődőnek vette, hogy a kötelezően fizetendő 10 százalékos szervizdíj mellé még borravalót is adok, ráadásul jóval többet, mint 10 százalék. Hát, basszameg. Annyit sikerült elérni, hogy legközelebb akkor megyek oda, ha visznek.
nagylaza
Végül is alig várták egy éve , hogy kinyithassanak.....biztos odavágtam volna nekik, pláne amilyen hangulatban időnként mostanában vagyok...

Amúgy boldogat! 😊
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 14 048 — beers & Packers
Szülinapi vacsora a Városligeti fasorban (Platán).
Tegnap a helyszínen lefoglaltunk egy asztalt négy személyre este fél hétre, a pinceszőr mondta, hogy fél kilencig van konyha. Megnyugtatott, hogy bőven beleférünk: a rendelés után általában húsz percig tart, amíg elkészül az étel.
Ma megérkezünk nem sokkal fél hét előtt, köszöntjük a csávót, akivel tegnap is beszéltünk. Kis türelmet kér. Már javában ülünk, amikor tisztogatni kezdi az asztalt. Konkrétan 25 perc után veszi fel a rendelést, beleértve az italt is. („Szegény, egyedül van” – mentegeti egyik hozzátartozóm, Teréz anya reinkarnációja. Ja, egyedül, kemény hat asztalra. Az egyik párnak elege lesz a várakozásból, elhagyja a terepet, még mielőtt bármit is rendelne.) Mindenesetre én egyből két sört kérek, biztos, ami biztos. Ki tudja, mikor jön felénk legközelebb.
Borjú bécsire esik a választásom, steak burgonyával. Vastag, pöndörödő a hús (ha borjúból készült, akkor Bears-drukker vagyok), a negyedrészén tekintélyes méretű ín húzódik, késsel se tudom elvágni. Nem egészen így képzeltem. A krumpli legalább finom, az is valami. A pincér, amikor viszi el a tányérokat (egyiken az én feldolgozhatatlan húsmaradékommal), kedvesen érdeklődik, hogy finom volt-e. Belekezdek, hogy akadt némi probléma, de őt ez már nem érdekli. Távozik.
Iszunk még egy-két kört (a felszolgálás – hümm – ezúttal sem mentes a zökkenőktől), majd szólok, hogy fizetek. A félreértések elkerülése végett tisztázom a fickóval, hogy az étlapon közölteknek megfelelően 10 százalékos szervizdíjat is felszámolnak-e. Igen.
Kihozza a számlát műbőrkötésben, 26 ezer 70 HUF. Leteszek 3 tízezrest és egy százast. Köszöni szépen, és indul elfele. Rossz érzésem támad. Jelzem, hogy szeretném látni a visszajárót.
A mellékes helyiségben vagyok éppen, amikor megjelenik a 4000 (+30!) forinttal. A többiek elmondása szerint stílusa módfelett barátságtalanra váltott.
Szóval: magától értetődőnek vette, hogy a kötelezően fizetendő 10 százalékos szervizdíj mellé még borravalót is adok, ráadásul jóval többet, mint 10 százalék. Hát, basszameg. Annyit sikerült elérni, hogy legközelebb akkor megyek oda, ha visznek.
több mint 3 éve
gyeek LSU Tigers 8 157 — Stromfeld Aurél fan
a faszom bele hogy a kommunizmus során elterjedt hogy a kiló az 100 ...
Negritis
Kibaszottul irigyellek.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 569 — The Mathematician
a faszom bele hogy a kommunizmus során elterjedt hogy a kiló az 100 ...

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
YoungZeeZee 8 476
Nagyon fair dolog, hogy egyik hétről a másikra, így 3 évad után, áttesznek tartalmat RTL mostról a most+ra...
Hanni
Ingyenes a +?
A szolgaltatodnal kell kodot kerni.
Tkomnal nincs kod tehat buko a +
YoungZeeZee
Ja, csak mivel nem nagyon nézünk tv-t így elég a basic csomag, amihez természetesen nem jár a kód.
A Cápák között pedig a szombat reggeli kutyaséta utáni fahéjas csiga mellé volt a rutinom eddig 😀
Hanni
A mult heti resz meg tegnap este sikan ment.
A kovetkezo evad mar csak a +on lesz?
YoungZeeZee
Hát akkor lehet én vagyok a balfasz, de nekem már nem engedi megnézni.
Hanni
Reggel mar +-os volt.lehet hamarabb zaroltak