Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 3 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 8 084 — Deion Sanders for president!
Sziasztok. Látta valaki a Requiem for a Running Back dokumentum filmet?

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 850
Csillagâszkodás ügyben nem tudom van-e itt jártas személy, mire lenne értelme beruházni hobbi csillagmegfigyelésre?

Pl ilyet találtam:

 teleszkop.arukereso.hu/levenhuk/skyline-travel-70-70818-p388675217/
dande
Nekem egy 70ezres távcsövem van.
Mondjuk lehet egyszer meg kellene mozdítani a seggem, hogy egy kevésbé fényszennyezett helyen nézzem az eget, de úgy tapasztalom, hogy ma tuti jobbat vennék.
Nehezen kezelhető a szerkezet, a súly ellenére sem elég stabil. Szóval az a legfontosabb, hogy stabil legyen. Ha össze lehet kötni géppel, az sokat dob a szerkezeten.
Amúgy élőben látni a Szaturnusz gyűrűit, az fantasztikus. De ezek a kicsi távcsövek leginkább a hold megfigyelésére alkalmasak, bár persze látható a Jupiter is, de igazából azt tudni kell, hogy nem azt fogod kapni, amit a Juno szonda mutat róla 😀
Szóval én lényegesen többet ruháznék ma be, amivel a mélyűrt is lehet fürkészni kicsit. Tudom, ez 6 számjegyű, de a kicsiket meg hamar megunja az ember. És kell hozzá rendesen érzék is, főleg ha nem elég stabil a szerkezet.
több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 938 — Így remélem megfelelek nektek.....
Csillagâszkodás ügyben nem tudom van-e itt jártas személy, mire lenne értelme beruházni hobbi csillagmegfigyelésre?

Pl ilyet találtam:

 teleszkop.arukereso.hu/levenhuk/skyline-travel-70-70818-p388675217/
dande
Jövőbe akarsz látni Eagles ügyben, mi?😀
Willie Parker
Inkább a család többi tagja érdeklődne a téma iránt 😀
több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 938 — Így remélem megfelelek nektek.....
Csillagâszkodás ügyben nem tudom van-e itt jártas személy, mire lenne értelme beruházni hobbi csillagmegfigyelésre?

Pl ilyet találtam:

 teleszkop.arukereso.hu/levenhuk/skyline-travel-70-70818-p388675217/
dande
thunderfootnak van pár videója

 youtu.be/JZh46G-S5O8
 www.youtube.com/watch?v=sAzhOSbxMiI
Negritis
Köszi, az a baj ennyire nem jó az angol tudásom csak sejtem nagyjából miről van szó 😛
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 278
Csillagâszkodás ügyben nem tudom van-e itt jártas személy, mire lenne értelme beruházni hobbi csillagmegfigyelésre?

Pl ilyet találtam:

 teleszkop.arukereso.hu/levenhuk/skyline-travel-70-70818-p388675217/
dande
Jövőbe akarsz látni Eagles ügyben, mi?😀
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 170 — The Mathematician
Csillagâszkodás ügyben nem tudom van-e itt jártas személy, mire lenne értelme beruházni hobbi csillagmegfigyelésre?

Pl ilyet találtam:

 teleszkop.arukereso.hu/levenhuk/skyline-travel-70-70818-p388675217/
dande
thunderfootnak van pár videója

 youtu.be/JZh46G-S5O8
 www.youtube.com/watch?v=sAzhOSbxMiI

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 938 — Így remélem megfelelek nektek.....
Csillagâszkodás ügyben nem tudom van-e itt jártas személy, mire lenne értelme beruházni hobbi csillagmegfigyelésre?

Pl ilyet találtam:

 teleszkop.arukereso.hu/levenhuk/skyline-travel-70-70818-p388675217/
több mint 3 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 915
Kedveskéim!
Tudom, hogy van itt néhány ember, aki ingatlanban utazik.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyire érdemes belemenni egy olyan lakás megvásárlásába, ahol a hirdetésben benne van, hogy:
"Az ingatlan FIX áras, végrehajtói portfólióból közvetített !"
A fix árast értem, a végrehajtást is. De hogy néznek ki ezek a lakások? Nekem kell "kitenni" a lakót vagy hogyan?
Köszönöm előre is.
Klaci79
Ha azt írják, hogy fix áras, akkor vélhetően árverésen kívül, árverés hatályával megy a dolog. Mivel ehhez kell az adós hozzájárulása, így a kilakoltatásssal nem kell bíbelődni. Valószínűleg átadta a kulcsot a végrehajtást kérőnek vagy a végrehajtónak, hogy azok kezdjenek vele, amit akarnak, őt hagyják békén.

Ha nem fix áras, azaz árverésen menne az ingatlan, akkor ugye licit stb.

A kilakoltatás egyébként nem egy nagy dolog, moratórium idején várni kell, egyébként többnyire egy kis noszogatás után a végrehajtó intézi (rendőrökkel együtt kimegy és kész vége). Nem árt kint lenni azért közben, mert jegyzőkönyvbe kell venni, hogy mit vettél át, óraállásokat stb, de ha nem mész se baj, mert a végrehajtó megteszi.

Szerkesztette: Jughead
több mint 3 éve
peach Atlanta Falcons 14 621 — a new hope (again)
Kedveskéim!
Tudom, hogy van itt néhány ember, aki ingatlanban utazik.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyire érdemes belemenni egy olyan lakás megvásárlásába, ahol a hirdetésben benne van, hogy:
"Az ingatlan FIX áras, végrehajtói portfólióból közvetített !"
A fix árast értem, a végrehajtást is. De hogy néznek ki ezek a lakások? Nekem kell "kitenni" a lakót vagy hogyan?
Köszönöm előre is.
Klaci79
Árveréstől függ. Felmész ag mnv oldalára és megnézed, ott írják,hogy lakott vagy lakatlan. Tud lenni vele macera, pláne, hogy moratórium van.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 850
Kedveskéim!
Tudom, hogy van itt néhány ember, aki ingatlanban utazik.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyire érdemes belemenni egy olyan lakás megvásárlásába, ahol a hirdetésben benne van, hogy:
"Az ingatlan FIX áras, végrehajtói portfólióból közvetített !"
A fix árast értem, a végrehajtást is. De hogy néznek ki ezek a lakások? Nekem kell "kitenni" a lakót vagy hogyan?
Köszönöm előre is.
több mint 3 éve
YoungZeeZee 8 410
Koszi a valaszokat mindenkinek!
több mint 3 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 528 — JAFL Tampa GM
Szarul hálózták be a falat ott, ezért repedezett meg a nemesvakolat. Úgy néz ki, hogy az ablak feletti áthidalótól indul, lehet van ott egy kis hőhíd ahova bejutott a pára ami most megfafyott az extrém hidegben és az repesztette meg a vakolatot.
peach
Uncsitesóm is ezt mondja, anyagváltás lehetett és más a tulajdonság. Sztem nincs hálózva .
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 021 — #NoStress
Szarul hálózták be a falat ott, ezért repedezett meg a nemesvakolat. Úgy néz ki, hogy az ablak feletti áthidalótól indul, lehet van ott egy kis hőhíd ahova bejutott a pára ami most megfafyott az extrém hidegben és az repesztette meg a vakolatot.
peach
Koszi a valaszt neked is.
Nem tudon miota van ott, mivel nem ott elek, de akik vettek kb 3eve mar ott volt.
YoungZeeZee
Dilatáció.
Nem szép, de nem is káros.
El lehet vele élni bármeddig vagy újra lehet vakolni.

több mint 3 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Szarul hálózták be a falat ott, ezért repedezett meg a nemesvakolat. Úgy néz ki, hogy az ablak feletti áthidalótól indul, lehet van ott egy kis hőhíd ahova bejutott a pára ami most megfafyott az extrém hidegben és az repesztette meg a vakolatot.
peach
Ha az épület mozogna (az nem egyenletes) akkor nem vízszintes repedés lenne..
Vszeg csak a vakolat




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 3 éve
YoungZeeZee 8 410
Szarul hálózták be a falat ott, ezért repedezett meg a nemesvakolat. Úgy néz ki, hogy az ablak feletti áthidalótól indul, lehet van ott egy kis hőhíd ahova bejutott a pára ami most megfafyott az extrém hidegben és az repesztette meg a vakolatot.
peach
Koszi a valaszt neked is.
Nem tudon miota van ott, mivel nem ott elek, de akik vettek kb 3eve mar ott volt.
több mint 3 éve
peach Atlanta Falcons 14 621 — a new hope (again)
Szarul hálózták be a falat ott, ezért repedezett meg a nemesvakolat. Úgy néz ki, hogy az ablak feletti áthidalótól indul, lehet van ott egy kis hőhíd ahova bejutott a pára ami most megfafyott az extrém hidegben és az repesztette meg a vakolatot.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 3 éve
YoungZeeZee 8 410
Repedeses kerdes.
2005os haz falan kivul vizszintes repedes van par meteren at.meg az ablakok felso keretebe is beleeer.velemeny?nagyon egyertelmu valaszr nem talatam a neten errol.
Kep:
 www.dropbox.com/s/jltkv1yxojcxyy5/20210213_111651.jpg?dl=0
YoungZeeZee
Belül is van repedés?
Szigetelés van?
Ha igen akkor hálót tettek rá?
gordon
Ez a nem szigetelt resze a haznak.
A fotokon levo resz belso oldalan nem volt repedes.
A furdoben belul ami ezen az oldalon van ott lattam repedest de arra most nem emlekszem h kivul van-e
Leirnad a lehetseges eseteket ha van idod?
YoungZeeZee
Nem vagyok szaki, én a szigetelését tippeltem volna.
Uncsitesóm szaki, megkérdezem mi a véleménye.
gordon
Koszi elore is.
Amit en talatan h a hoingadozas miatt is lehet no meg
"Általában az alaptest gyenge kivitelezésére vezethető vissza "
Csak fotoval hatha elorebb vab az ember
 www.dropbox.com/s/l2tq03ghgnt1f18/20210213_111700.jpg?dl=0

Szerkesztette: YoungZeeZee
több mint 3 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 528 — JAFL Tampa GM
Repedeses kerdes.
2005os haz falan kivul vizszintes repedes van par meteren at.meg az ablakok felso keretebe is beleeer.velemeny?nagyon egyertelmu valaszr nem talatam a neten errol.
Kep:
 www.dropbox.com/s/jltkv1yxojcxyy5/20210213_111651.jpg?dl=0
YoungZeeZee
Belül is van repedés?
Szigetelés van?
Ha igen akkor hálót tettek rá?
gordon
Ez a nem szigetelt resze a haznak.
A fotokon levo resz belso oldalan nem volt repedes.
A furdoben belul ami ezen az oldalon van ott lattam repedest de arra most nem emlekszem h kivul van-e
Leirnad a lehetseges eseteket ha van idod?
YoungZeeZee
Nem vagyok szaki, én a szigetelését tippeltem volna.
Uncsitesóm szaki, megkérdezem mi a véleménye.
több mint 3 éve
YoungZeeZee 8 410
Repedeses kerdes.
2005os haz falan kivul vizszintes repedes van par meteren at.meg az ablakok felso keretebe is beleeer.velemeny?nagyon egyertelmu valaszr nem talatam a neten errol.
Kep:
 www.dropbox.com/s/jltkv1yxojcxyy5/20210213_111651.jpg?dl=0
YoungZeeZee
Belül is van repedés?
Szigetelés van?
Ha igen akkor hálót tettek rá?
gordon
Ez a nem szigetelt resze a haznak.
A fotokon levo resz belso oldalan nem volt repedes.
A furdoben belul ami ezen az oldalon van ott lattam repedest de arra most nem emlekszem h kivul van-e
Leirnad a lehetseges eseteket ha van idod?
több mint 3 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 528 — JAFL Tampa GM
Repedeses kerdes.
2005os haz falan kivul vizszintes repedes van par meteren at.meg az ablakok felso keretebe is beleeer.velemeny?nagyon egyertelmu valaszr nem talatam a neten errol.
Kep:
 www.dropbox.com/s/jltkv1yxojcxyy5/20210213_111651.jpg?dl=0
YoungZeeZee
Belül is van repedés?
Szigetelés van?
Ha igen akkor hálót tettek rá?
több mint 3 éve
YoungZeeZee 8 410
Repedeses kerdes.
2005os haz falan kivul vizszintes repedes van par meteren at.meg az ablakok felso keretebe is beleeer.velemeny?nagyon egyertelmu valaszr nem talatam a neten errol.
Kep:
 www.dropbox.com/s/jltkv1yxojcxyy5/20210213_111651.jpg?dl=0
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 021 — #NoStress
Mi a legjobb módja, hogy kiderítsem egy üres telek gazdája ki és mi az elérhetősége? Mert a kikért tulajdoni lap másolat 2 ingyenes, de nekem 15 kellene, és azokon nincsen telefonszám, semmi, ha jól tudom. Csak az akkori címe, amikor vette a telket. Az meg lehet zsákutca.
kristóf17
Egy tullap egy ezres. Ennyit befektethetsz.
Aztán a tulajt megkeresed.
Vagy online, google, emailcímet keresel, a legtöbb embert könnyű meglelni a neten. Pláne ha szerencséd van, és Kvosztuzsál Andornak hívják, nem Szabó Tamásnak.
Vagy offline, önkori, telefonálgatsz, közművek, de ha oda is mész, akkor a szomszédok, környékbéliek általában tudják egymás elérhetőségeit.
Sobri Jóska
Jaja, pont ugyanezen a vonalon vagyok, nyilván ha bejönne bőven megérné a dolog. Csak egy kérdést megért az esetleges kiskapu. De köszönöm! 😊
kristóf17
A kiskapu az, ha van olyan ismerősöd, aki hozzáfér a választási névjegyzékhez, népeségnyilvántartóhoz vagy rendőr és tud segíteni.
De zek egyike se legális opció, és ha lenne ilyen ismerősöd, tudnál róla kérdés nélkül is. 😊

több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Mi a legjobb módja, hogy kiderítsem egy üres telek gazdája ki és mi az elérhetősége? Mert a kikért tulajdoni lap másolat 2 ingyenes, de nekem 15 kellene, és azokon nincsen telefonszám, semmi, ha jól tudom. Csak az akkori címe, amikor vette a telket. Az meg lehet zsákutca.
kristóf17
Egy tullap egy ezres. Ennyit befektethetsz.
Aztán a tulajt megkeresed.
Vagy online, google, emailcímet keresel, a legtöbb embert könnyű meglelni a neten. Pláne ha szerencséd van, és Kvosztuzsál Andornak hívják, nem Szabó Tamásnak.
Vagy offline, önkori, telefonálgatsz, közművek, de ha oda is mész, akkor a szomszédok, környékbéliek általában tudják egymás elérhetőségeit.
Sobri Jóska
Jaja, pont ugyanezen a vonalon vagyok, nyilván ha bejönne bőven megérné a dolog. Csak egy kérdést megért az esetleges kiskapu. De köszönöm! 😊
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 021 — #NoStress
Mi a legjobb módja, hogy kiderítsem egy üres telek gazdája ki és mi az elérhetősége? Mert a kikért tulajdoni lap másolat 2 ingyenes, de nekem 15 kellene, és azokon nincsen telefonszám, semmi, ha jól tudom. Csak az akkori címe, amikor vette a telket. Az meg lehet zsákutca.
kristóf17
Egy tullap egy ezres. Ennyit befektethetsz.
Aztán a tulajt megkeresed.
Vagy online, google, emailcímet keresel, a legtöbb embert könnyű meglelni a neten. Pláne ha szerencséd van, és Kvosztuzsál Andornak hívják, nem Szabó Tamásnak.
Vagy offline, önkori, telefonálgatsz, közművek, de ha oda is mész, akkor a szomszédok, környékbéliek általában tudják egymás elérhetőségeit.

több mint 3 éve
yooker New York Giants 7 350 — Expect the Best !
Panellakásba szeretnénk L alakú konyhabútort, tud valaki Budapesten megbízható, jól dolgozó csapatot, boltot, akivel dolgoztatott is mostanában és jók a tapasztalatok? RS bútornál voltunk pl., nem rossz, de nem ájultunk el elsőre attól azért.
zavi27
Mi megvettük az IKA-ba a bútort, majd összerakatattuk egy asztalossal. Na, hát mire végzett, ott tartottunk, hogy ennyiből meg is csinálhatták volna.

Mindenképp azt javaslom, hogy asztalos. Amiben jó az IKEA azok az ilyen extrák, mint a mindenhogyis nyíló fiókok, tárolók stb. Mi is
Gyurma Pappa
otthonra asztalossal csináltattuk de egyébként IKEA-s megy nálunk ha kell valahová..
legutóbb valóban ilyen horror összeggre jött volna ki a szerelés ezért lementünk 1 haverommal hogy megcsináljuk(előtte azért jópár videót megnéztem róla + kértünk speckóbb eszközöket , dekopír meg körfűrész féle ) )...sajnos azért elég lassan tudtunk haladni az elején elég sok buktató van benne , nem akartuk elcseszni .Nem is végeztünk teljesen a 2 nap alatt de egy asztalos befejezte utána 45ezerért szóval még így is megérte..
bár ha hozzászámolom a 3 éttermezést ott Szegeden evés ivással azért az rendesen levon belőle😊
de azért poén volt

Szerkesztette: yooker