Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 6 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Felfújható SUP-ppal van vkinek tapasztalata? Decathlonos hasznáható?
diverdoc
3 éve tolom a SUP témát, imádom 😊
A Decathlonos használható leginkább. Az ósanos meg egyéb ilyen cuccokat felejtsétek el.
kishaszi
Koszi


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 6 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Felfújható SUP-ppal van vkinek tapasztalata? Decathlonos hasznáható?
diverdoc
3 éve tolom a SUP témát, imádom 😊
A Decathlonos használható leginkább. Az ósanos meg egyéb ilyen cuccokat felejtsétek el.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 6 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Felfújható SUP-ppal van vkinek tapasztalata? Decathlonos hasznáható?


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 6 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Egy kis kiruccanás más témában, hátha van ötlet. one size baseball sapit kéne kicsit kinyúlítani srácok. Tulajdonképpen csak minimálisan, mert rámegy a fejemre, de kellene neki plusz fél, max. egy centi. Nincs ötletetek mivel tömjem ki ami házilag is megoldható, vagy valami egyéb praktika?
kristóf17
Add kölcsön egy nagyfejűnek két hétre. 😊
De ha ezt nem akarod, akkor bármilyen foci-, röpi, kosárlabda megteszi, amire kissé ernyedten ráhúzod, majd telire fújod, és rajtahagyod pár napig.
Az szépen kitágítja.
Sobri Jóska
Na, ez nagyon patent ötlet, köszönöm!!
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 035 — #NoStress
Egy kis kiruccanás más témában, hátha van ötlet. one size baseball sapit kéne kicsit kinyúlítani srácok. Tulajdonképpen csak minimálisan, mert rámegy a fejemre, de kellene neki plusz fél, max. egy centi. Nincs ötletetek mivel tömjem ki ami házilag is megoldható, vagy valami egyéb praktika?
kristóf17
Add kölcsön egy nagyfejűnek két hétre. 😊
De ha ezt nem akarod, akkor bármilyen foci-, röpi, kosárlabda megteszi, amire kissé ernyedten ráhúzod, majd telire fújod, és rajtahagyod pár napig.
Az szépen kitágítja.

több mint 6 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 748 — no es importante
Lenovo laptophoz keresek tápegységet, akár kölcsönbe is


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Egy kis kiruccanás más témában, hátha van ötlet. one size baseball sapit kéne kicsit kinyúlítani srácok. Tulajdonképpen csak minimálisan, mert rámegy a fejemre, de kellene neki plusz fél, max. egy centi. Nincs ötletetek mivel tömjem ki ami házilag is megoldható, vagy valami egyéb praktika?
több mint 6 éve
YoungZeeZee 8 415
ha jol ertem nekem UTP kabel kene akkor ami kb ugyanugy nez ki (veguk), mint a telefonkabel?
ZoliMP
A telefonkábel vége (RJ11 - 4 érintkező) és az UTP kábel vége (RJ45 - 8 érintkező) nem ugyanolyan.
Nekem az a gyanúm, hogy a modem DSL feliratú foglalata RJ11-es, így a LAN kábel RJ45-ös csatiját nem lehet oda bedugni. Az én T-s modememmel legalábbis ez a helyzet. Nem LAN kábel kell oda, hanem sima telefonkábel, mindkét végén RJ11-es csatlakozóval és egy ilyen 4 érintkezős toldó:
Szenvedtem én is sokat a fura megoldásokkal.

Itt például az alsó, 8 érintkezős toldó nem alkalmas LAN (ethernet) kábelek összekötésére, mert a belső vezetékelése nem felel meg az ethernet szabványának.
Atari
futottam egy kort a media marktban.igen,telefonkabel kell nekem de 2 eres,a 4 eres vmiert nem mukodott de nem mertem masikat venni.. ugyhogy 2 erest keresek mert az eredeti 2eres amivel mukodik.😀

koszi a segitseget.
több mint 6 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
ha jol ertem nekem UTP kabel kene akkor ami kb ugyanugy nez ki (veguk), mint a telefonkabel?
ZoliMP
A telefonkábel vége (RJ11 - 4 érintkező) és az UTP kábel vége (RJ45 - 8 érintkező) nem ugyanolyan.
Nekem az a gyanúm, hogy a modem DSL feliratú foglalata RJ11-es, így a LAN kábel RJ45-ös csatiját nem lehet oda bedugni. Az én T-s modememmel legalábbis ez a helyzet. Nem LAN kábel kell oda, hanem sima telefonkábel, mindkét végén RJ11-es csatlakozóval és egy ilyen 4 érintkezős toldó:
Szenvedtem én is sokat a fura megoldásokkal.

Itt például az alsó, 8 érintkezős toldó nem alkalmas LAN (ethernet) kábelek összekötésére, mert a belső vezetékelése nem felel meg az ethernet szabványának.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 6 éve
YoungZeeZee 8 415
ha jol ertem nekem UTP kabel kene akkor ami kb ugyanugy nez ki (veguk), mint a telefonkabel?
ZoliMP
igen, LAN-kábel néven is találsz, az RJ45 vagy rá van nyomtatva a kábelre/matricára vagy egy eladó tud segíteni
JSanyo
Koszonom a segitseget.
több mint 6 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
ha jol ertem nekem UTP kabel kene akkor ami kb ugyanugy nez ki (veguk), mint a telefonkabel?
ZoliMP
igen, LAN-kábel néven is találsz, az RJ45 vagy rá van nyomtatva a kábelre/matricára vagy egy eladó tud segíteni

több mint 6 éve
YoungZeeZee 8 415
internetes kerdes:
a netem telefonkabelen jon.Az eredeti kabel meg van toldva egy dsl kabellel es ugy megy be a modemben.
ZoliMP
Mit értesz "dsl kábelen"?
A telefon egy réz érpáron jön. RJ11-es csatlakozója szokott lenni ami 4 érintkezős. A toldás minősége nagyban befolyásolhatja a jel minőségét.
A modemből PC-be menő kábel az UTP (vagy STP) cat5, 5e, vagy 6 minőségű, RJ45-ös 8 érintkezős csatlakozóval.
Az UTP kábel ugyanolyan tömör réz huzal, mint a telefon kábelének érpárja, csak páronként sodrott, a jobb zavarvédelem érdekében. A szerelt kábelnek két típusa van: egyenes és crosslink. Más a bekötésük.
A toldásra használható, de figyelni kell arra, hogy a megfelelő érpárok legyenek összekötve.
Atari
Na most bevallom, hogy segg hulye vagyok ehhez 😊 leirom mashogy.

ADSL internetem van a TComtol.
A falon keresztul jon be a net, ha minden igaz az egy telefonkabel. ennek a vegen van egy ilyen toldo: (  www.google.com.gi/search?q=adsl+toldo&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiohomFxLXbAhXEAewKHSTgBdEQ_AUICigB&biw=1431&bih=776#imgrc=H7Ea61TSkPPAeM )

a toldo reszhez gyarilag adtak egy csatlakozot ami telefonkabelnek nez ki, szoval ennek az egyik vege megy ebbe a toldoba a masik vege a modem "DLS" feliratu helyere. Ez a "athidalo" kabel rovid es ennek a helyere neztem egy hosszabb kabelt mivel ugy mobilisabb a modem. vittem a gyarit kabelt es adtak egy telefonkabelt h biztos jo lesz. Ahogy leirtam csak az "access" lampa villogott es semmi nem allt be, se net se tv ...

ha jol ertem nekem UTP kabel kene akkor ami kb ugyanugy nez ki (veguk), mint a telefonkabel?
több mint 6 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
internetes kerdes:
a netem telefonkabelen jon.Az eredeti kabel meg van toldva egy dsl kabellel es ugy megy be a modemben.
ZoliMP
Mit értesz "dsl kábelen"?
A telefon egy réz érpáron jön. RJ11-es csatlakozója szokott lenni ami 4 érintkezős. A toldás minősége nagyban befolyásolhatja a jel minőségét.
A modemből PC-be menő kábel az UTP (vagy STP) cat5, 5e, vagy 6 minőségű, RJ45-ös 8 érintkezős csatlakozóval.
Az UTP kábel ugyanolyan tömör réz huzal, mint a telefon kábelének érpárja, csak páronként sodrott, a jobb zavarvédelem érdekében. A szerelt kábelnek két típusa van: egyenes és crosslink. Más a bekötésük.
A toldásra használható, de figyelni kell arra, hogy a megfelelő érpárok legyenek összekötve.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 6 éve
YoungZeeZee 8 415
internetes kerdes:
a netem telefonkabelen jon.Az eredeti kabel meg van toldva egy dsl kabellel es ugy megy be a modemben.kellett vennem egy 5 meteres dsl kabelt mert ha azzal toldom meg az eredeti telefonkabelt a modemhez jobban el tudom helyezni a modemet.
az 5 meterest miutan radugtam csak az "access" lampa villog a modemen..ha visszarakom aregebbi rovidebb dsl toldot siman uzemkepes lesz a modem.
lehetseges h az uj 5 meteres kabel hibas vagy egyebb otlet?
több mint 6 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Miért van ez a fórum-fúzió?
Amadeus
NFL csevegőben le van írva.
több mint 6 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 652
Miért van ez a fórum-fúzió?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
rva 4 091 — Me for President!
Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni 😊

Kijöttem 1 évre Brüsszelbe gyakornoki munkára, és szeretnék venni/rendelni egy korábbi szériás Iphone-t (5öst talán). Fogalmam sincs egyik másik újabb miben jobb, de ahogy olvastam ennek még volt 3.5es jack csatlakozója. Szeretnék intézni belga telefonszámot, és ehhez kellene majd egy kártyafüggetlen mobil (az otthonimnak még tart a 2 éves hűsége), és mivel itt az emberek 99%ának iphone-ja van, praktikussági okokból (kaphassak töltőt majd a buli után az afteren / munkahelyen kölcsönbe 😀) én is olyat vennék. kártyafüggetlent szeretnék (illetve a szolgáltatóknál nem is csinálhatok 2 éves szerződést ahol pl részletre vennék egy újabbat, mert 1 éves a szerződésem és külföldi vagyok. ezen meglepődtem mondjuk, de nem is akartam vna 😀 ).
Ötleteket szeretnék kérni, hogy esetleg ebay/amazon és társairól megéri-e rendelni, vagy ott csak scam-ek vannak? Ha valaki ismeri a várost, akkor itt pl lehet-e venni normális áron "legálisan"? vagy ha van valakinek elfekvőben egy régebbi készüléke, amitől megválna (és már lejárt a hűség), az is érdekelne.

Köszi előre is!
Borbinho
még a 6S-en is van jack, és már azt is tűrhető áron mérik, de még jön rá új oprendszer frissítés
sima 5-öst már nem vennék, max 5S-t, de azt sem. ha a méret a lényeg (az 5/5S mérete) akkor iPhone SE
ha nem gáz a péklapát, akkor 6 vagy 6S
több mint 6 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 472 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni 😊

Kijöttem 1 évre Brüsszelbe gyakornoki munkára, és szeretnék venni/rendelni egy korábbi szériás Iphone-t (5öst talán). Fogalmam sincs egyik másik újabb miben jobb, de ahogy olvastam ennek még volt 3.5es jack csatlakozója. Szeretnék intézni belga telefonszámot, és ehhez kellene majd egy kártyafüggetlen mobil (az otthonimnak még tart a 2 éves hűsége), és mivel itt az emberek 99%ának iphone-ja van, praktikussági okokból (kaphassak töltőt majd a buli után az afteren / munkahelyen kölcsönbe 😀) én is olyat vennék. kártyafüggetlent szeretnék (illetve a szolgáltatóknál nem is csinálhatok 2 éves szerződést ahol pl részletre vennék egy újabbat, mert 1 éves a szerződésem és külföldi vagyok. ezen meglepődtem mondjuk, de nem is akartam vna 😀 ).
Ötleteket szeretnék kérni, hogy esetleg ebay/amazon és társairól megéri-e rendelni, vagy ott csak scam-ek vannak? Ha valaki ismeri a várost, akkor itt pl lehet-e venni normális áron "legálisan"? vagy ha van valakinek elfekvőben egy régebbi készüléke, amitől megválna (és már lejárt a hűség), az is érdekelne.

Köszi előre is!

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 6 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 748 — no es importante
Volt már valakinek együttes MCL & ACL szakadása? MI. volt a menet? Mert nekem előszor 6 hét rögzitő amig az oldalszalag meggyógyul, aztán utána ACL műtét, legalábbis orvos szerint. Nem lehet a kettőt egyszerre műteni?
tüsi91
Ez függ a szalagszakadás mértékétől, de durvább mcl-sérülés esetén tényleg várni kell az acl-lel sajnos
Jobbulást és részvétem, én most egy sima rándulás utáni ízületi gyulladás miatt szenvedek hetek óta a térdemmel, meg korábban húzódás miatt szívtam sokat, a fenti helyzetbe bele se merek gondolni...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
Volt már valakinek együttes MCL & ACL szakadása? MI. volt a menet? Mert nekem előszor 6 hét rögzitő amig az oldalszalag meggyógyul, aztán utána ACL műtét, legalábbis orvos szerint. Nem lehet a kettőt egyszerre műteni?

Szerkesztette: tüsi91
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 035 — #NoStress
Tudtok ajánlani fül-orr-gégészt Pesten?
empty taxi
 ezustfenyklinika.hu/szolgaltatasok/ful-orr-gegeszet/?gclid=CjwKCAjw8_nXBRAiEiwAXWe2ySmTp6Kb7_UC0HS6FHmkvlTr7iM9weHVNbWVEBlNRDq8V3JGnJbUvBoCQdIQAvD_BwE

Voltam, jók.
Őrstől pár perc.

több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 239 — Cowboys fan
Tudtok ajánlani fül-orr-gégészt Pesten?
empty taxi
hányadik kerület?
több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 278 — Lájkold a zsűrit!
Tudtok ajánlani fül-orr-gégészt Pesten?


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 24 418 — nabege2@yahoo.com
2 hónapra szerintem mást nem is lehetne kötni mint mindiget
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 364 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
nyárra bő 2 hónapra kellene valami tv szolgáltatás a nyaralóba !nem kell ezerféle mindenáron csak a gyerekek miatt ha szar az idő leginkább + foci vb!
tud valaki ajánlani valami jó és olcsó megoldást?
akár interneten keresztül is ( bár ahhoz meg valami korlátlan net is kellene gondolom )
eddig a mindig tv tűnik nekem a legjobbnak ! az ingyenes alapcsomagnak egy egyszeri beruházási költsége van (antenna dekóder kb egy 15-20 ezer ) és onnantól ingyenes
yooker
nekünk is az van nyaralóban 😊 célnak megfelel.

szerencsére a kormánypropagandát pont tudjuk nézni rajta 😀,
de asszem van rajta egy gyerekcsatorna is, +m4 sport, szóval vb is pipa.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!