Kerékpár

24 feliratkozó

több mint 8 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Nagyok közül ki indul az Olimpián ill. a Vueltan?
steelwolf
Előzetesen (változhat sérülés, lemondás stb. miatt) a "nagyobb" nevek:

Olimpia (nincs semmi sorrend)
Nibali, Aru, Froome, A. Yates, Gilbert, Uran, Valverde, Purito, T. Dumoulin, Mollema, Kruijswijk, Bardet, Alaphilippe, T. Martin, Boasson Hagen, Majka, Kwiatkowski, Rui Costa, Cancellara, Porte, Fuglsang, Zakarin, Roche, D. Martin, Phinney, Kiryienka, Meintjes, Impey, Amador, F. Schleck

Vuelta a Espana
Peraud, Boom, Westra, Samuel Sánchez, Atapuma, Gilbert, Pinot, Niemiec, Quintana, Wellens, Amador, I. Izagirre, Chaves, Mezgec, Rubén Plaza, Talansky, S. Clarke, Barguil, Purito, Van Den Broeck, Gesink, Kruijswijk, Contador, Froome, Kreuziger, Zubeldia, Nerz, Igor Anton, D. Navarro

Nagyon sok név. Gondolom végső győztesre illetve összetett menőre voltál kíváncsi, de nehéz rangsorolni abból a szempontból, hogy egy hegyi menő, vagy egy sprinter is nagyon jó az adott "szakágában". De persze így is maradt ki név (kedvenc, feltörekvő stb.), de én őket gondolom esélyesnek (hegy, sprint, összetett, olimpia) v. top10-es-nek. Persze ízlések és pofonok. 😊

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 8 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers 9 309 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Nagyok közül ki indul az Olimpián ill. a Vueltan?
több mint 8 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 309 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Elszabadult itt mindenki (vicc).
Ajánlom szíves figyelmetekbe az "Egyéb játékok" topicot, abban is a "Fantasy Cycling" altopicot. Ott lehet tesztelni, kit mit gondol, és mi a taktika. Pontokkal honorálják a fáradtságaidat, illetve kipróbálhatód magadat. A Vueltára biztos lesz játék. Nézettek be, jó móka.
danyly
Hogy lehet jó csapatot csinálni benne, fel vagyok iratkozva, Touron megpróbáltam, csak mindenhova x-t írt ki 😕


Extrát nem néztem egyet sem. Nyilatkozta benne, hogy szándékosan segített neki?
Mikey
Két szakértő, (eurosportosok csak fordították) mondták hogy inkább a segít Froomynak a szökésben mint Quintananak. Ahelyett hogy támadott volna, (valószínűleg volt még erelye amennyit felvezetett) hazavitte a haverját. Végig ott volt, húzta Froome-nak a sort. Remélem Poels majd még miután elmegy bajnok lesz és bármelyik csapatban sem fog segíteni a kenyai motorosnak

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 8 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Elszabadult itt mindenki (vicc).
Ajánlom szíves figyelmetekbe az "Egyéb játékok" topicot, abban is a "Fantasy Cycling" altopicot. Ott lehet tesztelni, kit mit gondol, és mi a taktika. Pontokkal honorálják a fáradtságaidat, illetve kipróbálhatód magadat. A Vueltára biztos lesz játék. Nézettek be, jó móka.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Extrát nem néztem egyet sem. Nyilatkozta benne, hogy szándékosan segített neki?
több mint 8 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 309 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Nem vigyelted az extrát, benne volt, hazavitte több szakaszon is, Froomy-t párszor hazavitte

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
ja én azt hittem, egyedül ő tudott reagálni a támadására.
több mint 8 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 309 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
+ nem azt mondom hogy elment a BMCbe csak azért hogy segítsen neki, de sokszor segítette

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 8 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 309 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Ezért üdvözlöm annyira, hogy Porte elment a BMC-be elsőszámú embernek.
Mikey
És ott egyeltalán nem segít Froome-nak áh dehogy
Heisman Trophy
Szóval szerinted elment egy másik csapatba, hogy továbbra is segítse. Élénk a fantáziád. 😊
Mikey
Nem tudom hogy vagy vele, de elég sokszor vitte, pl a bukásnál, többször is felvezette, mikor szökött vele

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Egyébként én csak most olvasom, mi történt Tony Martinnal a TDF utolsó szakaszán. (Szakaszt nem láttam.) Tyű de maga alatt lehet az az ember...
több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Ezért üdvözlöm annyira, hogy Porte elment a BMC-be elsőszámú embernek.
Mikey
És ott egyeltalán nem segít Froome-nak áh dehogy
Heisman Trophy
Szóval szerinted elment egy másik csapatba, hogy továbbra is segítse. Élénk a fantáziád. 😊
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 040 — #NoStress
Utolsó bekezdésedre pedig, nem Froome ellen kell szabályt hozni, hanem az unalmas vonatkozás ellen. A lüktető tempó érdekében. A hegyeken többször legyen head to head küzdelem az esélyesek között. Igen akár nyerjen 10 perccel a legerősebb, az legyen akár Froome, Contactor vagy bárki, de legyen verseny.
dawyd728
Erre csak egy megoldás van: egy csapat egy versenyző.
Kivitelezhetetlen.
Minden más esetben kiküszöbölhetetlen, hogy a csapattársak segítsék egymást.
De mégha egy általad vázolt rendszert létre is hoznának, akkor is simán lehetne egy gazdag csapatnak 3 csapata (persze más névvel, de azonos tulajdonosi háttérrel, vagy csak simán azonos cél érdekében) és ugyanúgy létrejönnének vonatok vinni a favoritot, legfeljebb 2-3-4 féle csapatból állnának össze.
Nem lehet belenyúlva, mint pl az NFL-ben, kiegyenlített mezőnyt létrehozni.
Egyszerűen kell 3-4 ugyanolyan erős, ugyanakkorra formaidőzített versenyző, és akkor mindegy kié a vonat, lehet lüktetni, támadgatni, mert pl. ha Aru vagy Quintana valóban erős lenne, akkor szétkapták volna simán Froome vonatát, ahogy régebben Armstrong US Postalja még tán erősebb is volt, mégis, Ullrich, Beloki, Sastre, Vinokurov, Basso mindig szétkapták a vonatot előle.

több mint 8 éve
dawyd728 3 833
Szerintem jó elgondolás. Én pártolom. Persze egy fizetési plafont inkább támogatnék major sportok mintájára, de ez egy ilyen nemzetközi sorozatban nem kivitelezhető.
dawyd728
Baromság.
Az NFL-ben azért lehet plafon, meg központi szabályozás arra, hogy minél közelebb legyenek egymáshoz a csapatok (kivéve Browns, Jax), mert alapvetően egy cégként működik, mely szabályozza a franchiseok működését.
A hosszútávú autóversenyzés is alapvetően egy "cég".
Ha én csinálok mondjuk egy lengőteke csapatbajnokságot, ott, azon belül szabályozhatom, hogy egy csapatban kell legyen 1 nő, 1 ifi, 1 félvak, stb. De a gurulósfociban vagy a kerékpársportban ez teljesen kivitelezhetetlen, egyszerűen nem így épült fel, valamint a pénzcsapok is azért nyílnak meg, mert van lehetőség a dreamteamek összerakására, és gyors, látványos eredmények, sikerek prezentálására, ha be tudnak ugrasztani pénzes befektetőket, szponzorokat.
Arról nem beszélve, hogy egy olyan sportágban, ahol mindenki doppingol, csal, trükközik, szerinted egy általad vázolt rendszerben nem tudnák megoldani, hogy mondjuk a 2020-as Tourra legyen olyan csapat, ahol 6 erős ember van, akiket évekig olyan eredményekre ösztönöztek, hogy legyen köztük bronz meg ezüst?
Megtudnák.
Max nem a következő évre terveznének csapatépítésileg, hanem 3-4 évre előre.
De az egyébként működő, profitábilis, a résztvevők számára kielégítően működő rendszereket sose lehet kívülről megreformálni, mert nincs szükségük reformra, köszönik, jól el vannak így is.
Sobri Jóska
Hosszútávú autóversenyzés szabályait az FIA (UCI) szabályozza. A World Endurance Championship=WEC (UCI WorldTour) sorozatot az ASO (itt van különbség, mert az összeset a kerékpárban nem az ASO szervezi) szervezi. A sorozat egyik versenye, inkább ékköve a 24H Le Mans (Tour de France).
Ja és Le Mans-ban fix 35 csapat mellett, plusz további 25 meghívásos rendszerben indulhat. (hasonlóan van ez a Tour esetében)
Pont ezért, mert a WEC során 35 fix induló van, a 25 "vendég" nem ASO sorozatból megy, hanem általában az amerikai IMSA által működtetett USCC-ből.
Lényeg, legyen bármilyen sorozat, bármilyen szervezővel minden géposztály pilóta felállását az FIA szabályozza. Az autókra vonatkozó szabályok már a szervezők hatásköre.

Persze nem ugyanaz a kettő, de az, h a major ligákat, mint cégeket és a hosszútávú autóversenyzést, mint nem cégeket akarod párhuzamba állítani, az téves. Ha már a három közül vmelyik kilóg, azok a major ligák. A hosszútávú autóversenyzés struktúrája sokkal inkább hasonlít a kerékpársporthoz. dawyd728
Pont azt írod te is, hogy ahol központi a szabályozás ott működik, ahol meg nem, ott nem. 😉

Azt meg nem is tudom értelmezni, h a pénzcsapok miben működnek másként az autósportban, mint a kerékpárban. Ott is van szponzor egy csapatnak, ott is sikert akarnak, de azonnal. Ott is van/lenne pénz a legjobbakat összegyűjteni. Ott is a szponzori háttér határozza meg a csapat versenyképességét. dawyd728
Pénz lenne, de -ahogy te is írod-a struktúra más, és már kialakult.
Most nem lehet belenyúlni a kerékpársportba, hogy kiegyenlítettebb legyen. Ha így alakult volna ki, akkor ugyanúgy lenne mögötte pénz persze, de ezen most változtatni egyszerűen semelyik résztvevőnek se éri meg.

Annyiban van igazad, h lehetne manipulálni a rendszert. Lehetőség lenne rá. Viszont nem tudom melyik kerékpáros szerződik le egy csapattal úgy, h most 3 évig nem indítunk a Touron, nem érhetsz el az egyheteseken se jó eredményeket, h aztán majd segíteni tudj akkor. Simán elmenne máshova versenyezni, mert egy kerékpárosnak van max 8-10 jó éve, abból a harmadát nem fogja feláldozni, csak azért, mert mondjuk a legpiacképesebb csapat 20%-al nagyobb fizetést garantál. Aki igen, az és annak csapata szerintem meg is érdemli, h 2020-ban alázós sor tagja/birtokosa legyen.
dawyd728
Miért, ne indulhatna egy így szerződtetett segítő akár az összes nagy körön? Max egy sík szakaszon összeszed annyi hátrányt, hogy összetettben 100-on kívül lesz mindig, a hegyeken -vagyis ahol eldől- meg viszik a favoritot, mint most a Sky.

Nem az ilyen belenyúlás a megoldás az unalmas Tourokra, hanem jól kijelölt szakaszok, és valóban erős versenyzők.
Ha nulla csapatsegítség lenne, csak egyéni verseny lenne a Tour, és izgulós lenne minden hegy, minden bukás, és ki kéne maxolni a különbségeket, akkor Froome idén szerintem 15 percet adott volna alaphangon bárkinek, Mollema, Aru, Quintana, stb.
Ha valaki ennyire kiemelkedik, azzal nem lehet semmit se kezdeni, max fel lehet lökdösni.
Sobri Jóska
A szervezés és a szabályozás két külön dolog. Szabályozást mindkettőben a fő szerv csinálja. A Froome futás során sem az ASO emberei döntöttek az idők jóváírásáról, hanem a UCI. Magyarán a szabályozó, és nem a szervező.

Szerintem a legnagyobb csapatoknak valóban nem éri meg. Rajtuk kívül a szervezők, akik a pénzt kaszálják, szerintem jobban örülnének izgalmas versenyeknek. Én még nem hallottam olyat, h a dominancia jót tenne egy sportágnak.

A besorolást nyilván összetettebb, és nem csak a GT-k GC sorrendje alapján történne. Pl ha vki egy hegyiszakaszon az utolsó hegyen 50-60, akárhány százalékáig képes vinni a tempót, az is vmilyen súlyozás után belekerülhetne a formulába.

Utolsó bekezdésedre pedig, nem Froome ellen kell szabályt hozni, hanem az unalmas vonatkozás ellen. A lüktető tempó érdekében. A hegyeken többször legyen head to head küzdelem az esélyesek között. Igen akár nyerjen 10 perccel a legerősebb, az legyen akár Froome, Contactor vagy bárki, de legyen verseny.

Szerkesztette: dawyd728
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 040 — #NoStress
Szerintem jó elgondolás. Én pártolom. Persze egy fizetési plafont inkább támogatnék major sportok mintájára, de ez egy ilyen nemzetközi sorozatban nem kivitelezhető.
dawyd728
Baromság.
Az NFL-ben azért lehet plafon, meg központi szabályozás arra, hogy minél közelebb legyenek egymáshoz a csapatok (kivéve Browns, Jax), mert alapvetően egy cégként működik, mely szabályozza a franchiseok működését.
A hosszútávú autóversenyzés is alapvetően egy "cég".
Ha én csinálok mondjuk egy lengőteke csapatbajnokságot, ott, azon belül szabályozhatom, hogy egy csapatban kell legyen 1 nő, 1 ifi, 1 félvak, stb. De a gurulósfociban vagy a kerékpársportban ez teljesen kivitelezhetetlen, egyszerűen nem így épült fel, valamint a pénzcsapok is azért nyílnak meg, mert van lehetőség a dreamteamek összerakására, és gyors, látványos eredmények, sikerek prezentálására, ha be tudnak ugrasztani pénzes befektetőket, szponzorokat.
Arról nem beszélve, hogy egy olyan sportágban, ahol mindenki doppingol, csal, trükközik, szerinted egy általad vázolt rendszerben nem tudnák megoldani, hogy mondjuk a 2020-as Tourra legyen olyan csapat, ahol 6 erős ember van, akiket évekig olyan eredményekre ösztönöztek, hogy legyen köztük bronz meg ezüst?
Megtudnák.
Max nem a következő évre terveznének csapatépítésileg, hanem 3-4 évre előre.
De az egyébként működő, profitábilis, a résztvevők számára kielégítően működő rendszereket sose lehet kívülről megreformálni, mert nincs szükségük reformra, köszönik, jól el vannak így is.
Sobri Jóska
Hosszútávú autóversenyzés szabályait az FIA (UCI) szabályozza. A World Endurance Championship=WEC (UCI WorldTour) sorozatot az ASO (itt van különbség, mert az összeset a kerékpárban nem az ASO szervezi) szervezi. A sorozat egyik versenye, inkább ékköve a 24H Le Mans (Tour de France).
Ja és Le Mans-ban fix 35 csapat mellett, plusz további 25 meghívásos rendszerben indulhat. (hasonlóan van ez a Tour esetében)
Pont ezért, mert a WEC során 35 fix induló van, a 25 "vendég" nem ASO sorozatból megy, hanem általában az amerikai IMSA által működtetett USCC-ből.
Lényeg, legyen bármilyen sorozat, bármilyen szervezővel minden géposztály pilóta felállását az FIA szabályozza. Az autókra vonatkozó szabályok már a szervezők hatásköre.

Persze nem ugyanaz a kettő, de az, h a major ligákat, mint cégeket és a hosszútávú autóversenyzést, mint nem cégeket akarod párhuzamba állítani, az téves. Ha már a három közül vmelyik kilóg, azok a major ligák. A hosszútávú autóversenyzés struktúrája sokkal inkább hasonlít a kerékpársporthoz. dawyd728
Pont azt írod te is, hogy ahol központi a szabályozás ott működik, ahol meg nem, ott nem. 😉

Azt meg nem is tudom értelmezni, h a pénzcsapok miben működnek másként az autósportban, mint a kerékpárban. Ott is van szponzor egy csapatnak, ott is sikert akarnak, de azonnal. Ott is van/lenne pénz a legjobbakat összegyűjteni. Ott is a szponzori háttér határozza meg a csapat versenyképességét. dawyd728
Pénz lenne, de -ahogy te is írod-a struktúra más, és már kialakult.
Most nem lehet belenyúlni a kerékpársportba, hogy kiegyenlítettebb legyen. Ha így alakult volna ki, akkor ugyanúgy lenne mögötte pénz persze, de ezen most változtatni egyszerűen semelyik résztvevőnek se éri meg.

Annyiban van igazad, h lehetne manipulálni a rendszert. Lehetőség lenne rá. Viszont nem tudom melyik kerékpáros szerződik le egy csapattal úgy, h most 3 évig nem indítunk a Touron, nem érhetsz el az egyheteseken se jó eredményeket, h aztán majd segíteni tudj akkor. Simán elmenne máshova versenyezni, mert egy kerékpárosnak van max 8-10 jó éve, abból a harmadát nem fogja feláldozni, csak azért, mert mondjuk a legpiacképesebb csapat 20%-al nagyobb fizetést garantál. Aki igen, az és annak csapata szerintem meg is érdemli, h 2020-ban alázós sor tagja/birtokosa legyen.
dawyd728
Miért, ne indulhatna egy így szerződtetett segítő akár az összes nagy körön? Max egy sík szakaszon összeszed annyi hátrányt, hogy összetettben 100-on kívül lesz mindig, a hegyeken -vagyis ahol eldől- meg viszik a favoritot, mint most a Sky.

Nem az ilyen belenyúlás a megoldás az unalmas Tourokra, hanem jól kijelölt szakaszok, és valóban erős versenyzők.
Ha nulla csapatsegítség lenne, csak egyéni verseny lenne a Tour, és izgulós lenne minden hegy, minden bukás, és ki kéne maxolni a különbségeket, akkor Froome idén szerintem 15 percet adott volna alaphangon bárkinek, Mollema, Aru, Quintana, stb.
Ha valaki ennyire kiemelkedik, azzal nem lehet semmit se kezdeni, max fel lehet lökdösni.

több mint 8 éve
dawyd728 3 833
Szerintem jó elgondolás. Én pártolom. Persze egy fizetési plafont inkább támogatnék major sportok mintájára, de ez egy ilyen nemzetközi sorozatban nem kivitelezhető.
dawyd728
Baromság.
Az NFL-ben azért lehet plafon, meg központi szabályozás arra, hogy minél közelebb legyenek egymáshoz a csapatok (kivéve Browns, Jax), mert alapvetően egy cégként működik, mely szabályozza a franchiseok működését.
A hosszútávú autóversenyzés is alapvetően egy "cég".
Ha én csinálok mondjuk egy lengőteke csapatbajnokságot, ott, azon belül szabályozhatom, hogy egy csapatban kell legyen 1 nő, 1 ifi, 1 félvak, stb. De a gurulósfociban vagy a kerékpársportban ez teljesen kivitelezhetetlen, egyszerűen nem így épült fel, valamint a pénzcsapok is azért nyílnak meg, mert van lehetőség a dreamteamek összerakására, és gyors, látványos eredmények, sikerek prezentálására, ha be tudnak ugrasztani pénzes befektetőket, szponzorokat.
Arról nem beszélve, hogy egy olyan sportágban, ahol mindenki doppingol, csal, trükközik, szerinted egy általad vázolt rendszerben nem tudnák megoldani, hogy mondjuk a 2020-as Tourra legyen olyan csapat, ahol 6 erős ember van, akiket évekig olyan eredményekre ösztönöztek, hogy legyen köztük bronz meg ezüst?
Megtudnák.
Max nem a következő évre terveznének csapatépítésileg, hanem 3-4 évre előre.
De az egyébként működő, profitábilis, a résztvevők számára kielégítően működő rendszereket sose lehet kívülről megreformálni, mert nincs szükségük reformra, köszönik, jól el vannak így is.
Sobri Jóska
Hosszútávú autóversenyzés szabályait az FIA (UCI) szabályozza. A World Endurance Championship=WEC (UCI WorldTour) sorozatot az ASO (itt van különbség, mert az összeset a kerékpárban nem az ASO szervezi) szervezi. A sorozat egyik versenye, inkább ékköve a 24H Le Mans (Tour de France).
Ja és Le Mans-ban fix 35 csapat mellett, plusz további 25 meghívásos rendszerben indulhat. (hasonlóan van ez a Tour esetében)
Pont ezért, mert a WEC során 35 fix induló van, a 25 "vendég" nem ASO sorozatból megy, hanem általában az amerikai IMSA által működtetett USCC-ből.
Lényeg, legyen bármilyen sorozat, bármilyen szervezővel minden géposztály pilóta felállását az FIA szabályozza. Az autókra vonatkozó szabályok már a szervezők hatásköre.

Persze nem ugyanaz a kettő, de az, h a major ligákat, mint cégeket és a hosszútávú autóversenyzést, mint nem cégeket akarod párhuzamba állítani, az téves. Ha már a három közül vmelyik kilóg, azok a major ligák. A hosszútávú autóversenyzés struktúrája sokkal inkább hasonlít a kerékpársporthoz.

Azt meg nem is tudom értelmezni, h a pénzcsapok miben működnek másként az autósportban, mint a kerékpárban. Ott is van szponzor egy csapatnak, ott is sikert akarnak, de azonnal. Ott is van/lenne pénz a legjobbakat összegyűjteni. Ott is a szponzori háttér határozza meg a csapat versenyképességét.

Annyiban van igazad, h lehetne manipulálni a rendszert. Lehetőség lenne rá. Viszont nem tudom melyik kerékpáros szerződik le egy csapattal úgy, h most 3 évig nem indítunk a Touron, nem érhetsz el az egyheteseken se jó eredményeket, h aztán majd segíteni tudj akkor. Simán elmenne máshova versenyezni, mert egy kerékpárosnak van max 8-10 jó éve, abból a harmadát nem fogja feláldozni, csak azért, mert mondjuk a legpiacképesebb csapat 20%-al nagyobb fizetést garantál. Aki igen, az és annak csapata szerintem meg is érdemli, h 2020-ban alázós sor tagja/birtokosa legyen.

Szerkesztette: dawyd728
több mint 8 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 309 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
@dawyd728 elgondolásnak érdekes, de szerintem nem életképes a kerékpárban, ahogy a salary cap rendszer sem.

Én inkább abban látom a probléma forrását, hogy pl. Landa, Thomas, Poels, megelégszik azzal hogy csak segítő, én a helyükben tuti húznék el máshova no.1 embernek.

Ezért üdvözlöm annyira, hogy Porte elment a BMC-be elsőszámú embernek.
Mikey
És ott egyeltalán nem segít Froome-nak áh dehogy

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 040 — #NoStress
Szerintem jó elgondolás. Én pártolom. Persze egy fizetési plafont inkább támogatnék major sportok mintájára, de ez egy ilyen nemzetközi sorozatban nem kivitelezhető.
dawyd728
Baromság.
Az NFL-ben azért lehet plafon, meg központi szabályozás arra, hogy minél közelebb legyenek egymáshoz a csapatok (kivéve Browns, Jax), mert alapvetően egy cégként működik, mely szabályozza a franchiseok működését.
A hosszútávú autóversenyzés is alapvetően egy "cég".
Ha én csinálok mondjuk egy lengőteke csapatbajnokságot, ott, azon belül szabályozhatom, hogy egy csapatban kell legyen 1 nő, 1 ifi, 1 félvak, stb. De a gurulósfociban vagy a kerékpársportban ez teljesen kivitelezhetetlen, egyszerűen nem így épült fel, valamint a pénzcsapok is azért nyílnak meg, mert van lehetőség a dreamteamek összerakására, és gyors, látványos eredmények, sikerek prezentálására, ha be tudnak ugrasztani pénzes befektetőket, szponzorokat.
Arról nem beszélve, hogy egy olyan sportágban, ahol mindenki doppingol, csal, trükközik, szerinted egy általad vázolt rendszerben nem tudnák megoldani, hogy mondjuk a 2020-as Tourra legyen olyan csapat, ahol 6 erős ember van, akiket évekig olyan eredményekre ösztönöztek, hogy legyen köztük bronz meg ezüst?
Megtudnák.
Max nem a következő évre terveznének csapatépítésileg, hanem 3-4 évre előre.
De az egyébként működő, profitábilis, a résztvevők számára kielégítően működő rendszereket sose lehet kívülről megreformálni, mert nincs szükségük reformra, köszönik, jól el vannak így is.

több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
@dawyd728 elgondolásnak érdekes, de szerintem nem életképes a kerékpárban, ahogy a salary cap rendszer sem.

Én inkább abban látom a probléma forrását, hogy pl. Landa, Thomas, Poels, megelégszik azzal hogy csak segítő, én a helyükben tuti húznék el máshova no.1 embernek.

Ezért üdvözlöm annyira, hogy Porte elment a BMC-be elsőszámú embernek.
több mint 8 éve
dawyd728 3 833
Ettől még, amit Lantos mondott a hosszútávú autóversenyzésről és az ott alkalmazott szabályok, ugye az is ASO termék, simán lehetne a kerékpársportba bevezetni.dawyd728
Mit mondott? Erről szerintem lemaradtam.
Mikey
Hosszútávú autóversenyzésben minden év előtt csinálnak egy listát a versenyzők korábbi eredményei alapján. Ez kb az előző 3 évet öleli fel. Besorolják 4 csoportba őket. Platina>arany>ezüst>bronz.
Ott géposztályonként külön szabályok vannak, de ha csak egy géposztályt nézel, Lantos talán az LMP2-t emelte ki, ott a 3 fős csapatból 1 lehet platina 1 arany és 1 ezüst, vagy vmi ilyesmi. Lényege az egésznek, h egy csapat ne gyűjthesse össze a legjobb pilótákat. Ezzel elérik, h ne csoportosuljanak egy-egy csapat köré a legnagyobbak.
Ezt vetette fel Lantos, h a kerékpárban is lehetne ilyen kategorizálás. Hegyi tudás alapján a versenyzők korábbi teljesítményei alapján vmilyen matematikai képletek segítségével lehetne besorolni 3-4 osztályba. Meg lenne határozva szerinte, h egy csapat elvihet a 3hetesekre, 3 platina versenyzőt (pl. Froome, Thomas, Poels), 3 arany (pl. Kennaugh, Kiryienka, Kwiatkowski) és 3 ezüst (pl. Stannard, Rowe, Swift). Ezekkel a nevekkel most mondtam vmit, csak példa gyanánt. Még ez is bika csapat lenne, de egy Nieve, Landa, Henao, Roche már lehet más csapatnál versenyezne, mert egyszerűen nem lenne hely számukra a csapatban.

Szerintem jó elgondolás. Én pártolom. Persze egy fizetési plafont inkább támogatnék major sportok mintájára, de ez egy ilyen nemzetközi sorozatban nem kivitelezhető.
több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Ettől még, amit Lantos mondott a hosszútávú autóversenyzésről és az ott alkalmazott szabályok, ugye az is ASO termék, simán lehetne a kerékpársportba bevezetni.dawyd728
Mit mondott? Erről szerintem lemaradtam.

Szerintem az nem izgalmas, ha Froome-ot le is vesszük, a többiek alig-alig tudnak 10-20 másodperceket adni egymásnak. Richie Porte volt talán a második legerősebb a hegyekben. A két perces hátrányát, amit az elején szedett össze, nem tudta ledolgozni.dawyd728
Azért, ha a sárga trikóért ment volna a harc "a többiek" között, akkor lehet néhányan nem csak utaztak volna a csoportban, hanem támadnak is. Vagy akik így is támadgattak -- Quintana, Yates, Mollema, Aru -- akkor kicsit lelkesebben teszik. Arról nem beszélve, hogy azért ha valaki támadt, akit nem Froome-nak hívtak, akkor ott volt a Sky, aki felvitte az egész sort... na most ha Froome sincs, akkor ez sincs, tehát más lett volna az egész.

Szerintem a segítői azzal tették élvezhetetlenné a szakaszokat, h képesek voltak olyan tempót diktálni, ami annyira fájdalmas, h onnan megindulni öngyilkosság. Szerintem, ha nincs ennyi jó segítője, akkor legalább a tour végé magára maradt volna. Egy olyan 10 fős bolyban, ahol nincs segítője nagyjából senkinek, ott lüktető lenne a tempó. Megindul vki rámegy a többi, elkapja 2-3, majd a tempó visszaesik, mert senki se akar a másiknak vezetni. Ekkor saját tempóval felér a többi, ekkor onnan jön egy kontra vkitől és ez a végtelenségig. Pont ez a lüktetés hiányzott nekem, amivel egy erősebb versenyzőt is ki lehet golyózni, nem h egy gyengébbet, persze ezt okosan kell csinálni. Ha pedig a legerősebb mindenre ugrik, még talán őt is meg lehet tréfálni. Viszont, ha olyan erős egy csapat segítő állománya, h ezt a lüktetést ki tudják venni egy állandó, de erős tempóval, akkor ott meghal aki akciózni mer.dawyd728
Ez tény, egy ilyen verseny valóban élvezetesebb lenne. Majd a Vueltán. 😊

Nekem már az Astana segítői is túl erősnek tűnnek, nem beszélve a Sky-ról. Ez nálam már az élvezet rovására megy.dawyd728
Hm, nekem az Astana nagy csalódás volt. Nem Aru miatt, róla tudtuk hogy ez neki egy tanulóverseny lesz, hanem pont a segítők miatt. Nibali, Fuglsang gyenge volt, Kangert nem csinált semmit, Rosa néha ment tempót, de önmagához képest ő sem volt jó. Aztán ennyi.
több mint 8 éve
dawyd728 3 833
Ennyit számít, hogy egy egész csapat csak arra van felépítve, hogy az elsőszámú embere megnyerje a Tourt. Froome sehol máshol nem indul azzal a kimondott céllal hogy nyerjen, csak itt, erre készül a maradék 11 hónapban. A csapata szintén erre van felépítve, de nem tiltja semmi, hogy más csapat ugyanezt csinálja. Ja hogy a Skynak sokkal több pénze van? Hát ez profi sport kérem szépen, itt minden a pénzről és a győzelemről szól.

Emellett Froome önmagában erősebb jelenleg mindenkinél, ezt ezen a Touron nem egy alkalommal bizonyította. Mert miután a csapata akkora tempót ment, ő volt az aki úgy tudott támadni hogy időt adott a többieknek. Még lejtmenetben és síkon is.

Szóval persze, már-már igazságtalanul erősebb a Sky, mint csapat, de Froome is erősebb, mint bárki. Quintana magyarázkodásai pedig már-már szánalmasak. Nem, konkrétan szánalmasak. Szimplán gyengébb, pont. Hideg volt, meleg volt, esett, nem esett, fújt a szél, kisebb vagyok, allergiás vagyok, akármi. Nem Nairo, egyszerűen Froome sokkal jobb nálad. Csak ugye a profi sportban ezt beismerni nem menő, mindig más a hibás.
Mikey
Tiszta sor. Sky-ban semmi kivetni való nincs. Szabályosak. Froome is a legjobb volt idén, ezt szerintem a haterek se tagadják. Komplett versenyzést rakott össze. Nem csak a fizikai erejével, hanem a kerékpáros IQ-val is bizonyított. Ennek is megvolt a maga szépsége. Ettől még, amit Lantos mondott a hosszútávú autóversenyzésről és az ott alkalmazott szabályok, ugye az is ASO termék, simán lehetne a kerékpársportba bevezetni.

Szerintem egy verseny nem attól lesz jó és élvezetes, hogy naponta változik az aki a sárga trikót hordja. Froome nyer valami 4 perccel, de szerintem ez egy nagyon jó TDF volt. Nyilván nem '15-ös Vuelta vagy '16-os Giro szinten nagyon jó, mert azok megközelíthetetlenek, de ott nem is volt olyan versenyző, aki egész évben csak arra a három hétre készült volna. Legalábbis ennyire egyértelműen nem.
Hasonlóan gondolom én is. Attól, mert Froome elejétől kezdve vezetett, a bukásos szakaszán kívül még gyengeséget se lehetett nála látni, még lehetett volna izgalmas verseny. Amit már vitatok, h az is lett volna. Szerintem az nem izgalmas, ha Froome-ot le is vesszük, a többiek alig-alig tudnak 10-20 másodperceket adni egymásnak. Richie Porte volt talán a második legerősebb a hegyekben. A két perces hátrányát, amit az elején szedett össze, nem tudta ledolgozni.

Emellett a Tour útvonala az elmúlt évekhez képest is sokkal gyengébb volt, ilyen befutókkal az összetettre esélyesek nem tudnak igazán harcolni. Persze Froome lejtmenetben is megmutatta, hogy aki akar és mer, az tud időt adni a többieknek, mégha nem is perceket.

A Vuelta azért lesz kiváló verseny, mert ott egyrészt sokkal jobb lesz az útvonal, másrészt ott nem lesz egy kiemelkedő esélyes, mert senkitől nem hallottad, hogy egész évben oda készül. És a Skynak sem lesz olyan erős csapata mint itt volt, legalábbis valószínűleg.
Szerintem se volt vmi nagy durranás. A kopasz hegy rövidítése ezért is fájt. 4 hegyi befutó az édes kevés. Még ezt nevezték hegyimenő barát útvonalnak. Szerintem egy Tom Dumoulin, ha nincs az olimpia, és csak ide készül top5 lehetett volna.
Tegnap számoltam Vuelta alatt lesz 10 hegyibefutó (ebből 3 mondjuk a helyi gellérthegyre fel kb). 2 időfutam. Szokás szerint csak 4 igazi sprinter szakasz. A maradék 5-ben is van rafinéria.

Ez a verseny, összetett szempontjából akkor lett volna igazán élvezetes, ha nincs egy ennyire kiemelkedő Froome az indulók között. Mert a csapat egy dolog, neki is ugyanúgy bírnia kellett a tempót, amit Pouls, Thomas, Henao és a többiek mentek. Csak ő még onnan is tudott támadni, a többiek maximum leszakadni tudtak. Ez pedig nem azon múlik, milyen erősek a segítők, ez csak azon múlik hogy te magad milyen erős vagy.
Szerintem a segítői azzal tették élvezhetetlenné a szakaszokat, h képesek voltak olyan tempót diktálni, ami annyira fájdalmas, h onnan megindulni öngyilkosság. Szerintem, ha nincs ennyi jó segítője, akkor legalább a tour végé magára maradt volna. Egy olyan 10 fős bolyban, ahol nincs segítője nagyjából senkinek, ott lüktető lenne a tempó. Megindul vki rámegy a többi, elkapja 2-3, majd a tempó visszaesik, mert senki se akar a másiknak vezetni. Ekkor saját tempóval felér a többi, ekkor onnan jön egy kontra vkitől és ez a végtelenségig. Pont ez a lüktetés hiányzott nekem, amivel egy erősebb versenyzőt is ki lehet golyózni, nem h egy gyengébbet, persze ezt okosan kell csinálni. Ha pedig a legerősebb mindenre ugrik, még talán őt is meg lehet tréfálni. Viszont, ha olyan erős egy csapat segítő állománya, h ezt a lüktetést ki tudják venni egy állandó, de erős tempóval, akkor ott meghal aki akciózni mer.

Nekem már az Astana segítői is túl erősnek tűnnek, nem beszélve a Sky-ról. Ez nálam már az élvezet rovására megy.

Szerkesztette: dawyd728
több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Ennyit számít, hogy egy egész csapat csak arra van felépítve, hogy az elsőszámú embere megnyerje a Tourt. Froome sehol máshol nem indul azzal a kimondott céllal hogy nyerjen, csak itt, erre készül a maradék 11 hónapban. A csapata szintén erre van felépítve, de nem tiltja semmi, hogy más csapat ugyanezt csinálja. Ja hogy a Skynak sokkal több pénze van? Hát ez profi sport kérem szépen, itt minden a pénzről és a győzelemről szól.

Emellett Froome önmagában erősebb jelenleg mindenkinél, ezt ezen a Touron nem egy alkalommal bizonyította. Mert miután a csapata akkora tempót ment, ő volt az aki úgy tudott támadni hogy időt adott a többieknek. Még lejtmenetben és síkon is.

Szóval persze, már-már igazságtalanul erősebb a Sky, mint csapat, de Froome is erősebb, mint bárki. Quintana magyarázkodásai pedig már-már szánalmasak. Nem, konkrétan szánalmasak. Szimplán gyengébb, pont. Hideg volt, meleg volt, esett, nem esett, fújt a szél, kisebb vagyok, allergiás vagyok, akármi. Nem Nairo, egyszerűen Froome sokkal jobb nálad. Csak ugye a profi sportban ezt beismerni nem menő, mindig más a hibás.

Szerintem egy verseny nem attól lesz jó és élvezetes, hogy naponta változik az aki a sárga trikót hordja. Froome nyer valami 4 perccel, de szerintem ez egy nagyon jó TDF volt. Nyilván nem '15-ös Vuelta vagy '16-os Giro szinten nagyon jó, mert azok megközelíthetetlenek, de ott nem is volt olyan versenyző, aki egész évben csak arra a három hétre készült volna. Legalábbis ennyire egyértelműen nem.

Emellett a Tour útvonala az elmúlt évekhez képest is sokkal gyengébb volt, ilyen befutókkal az összetettre esélyesek nem tudnak igazán harcolni. Persze Froome lejtmenetben is megmutatta, hogy aki akar és mer, az tud időt adni a többieknek, mégha nem is perceket.

A Vuelta azért lesz kiváló verseny, mert ott egyrészt sokkal jobb lesz az útvonal, másrészt ott nem lesz egy kiemelkedő esélyes, mert senkitől nem hallottad, hogy egész évben oda készül. És a Skynak sem lesz olyan erős csapata mint itt volt, legalábbis valószínűleg.

Ez a verseny, összetett szempontjából akkor lett volna igazán élvezetes, ha nincs egy ennyire kiemelkedő Froome az indulók között. Mert a csapat egy dolog, neki is ugyanúgy bírnia kellett a tempót, amit Pouls, Thomas, Henao és a többiek mentek. Csak ő még onnan is tudott támadni, a többiek maximum leszakadni tudtak. Ez pedig nem azon múlik, milyen erősek a segítők, ez csak azon múlik hogy te magad milyen erős vagy.

p.s.: Bardet második helye összetettben zseniális, franciáknak végre valami. 😊
több mint 8 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Hát erre a Tour-ra a Vuelta után már senki se fog emlékezni. Vagyis csak a Sky vonatra. Arra viszont évekig. Remélem még egy ilyen 3 hetes, a közeljövőben nem lesz. Legyenek bármilyen izgalmas szakaszok, ha összetettben alig változik vmi és csak az jelenti az izgalmat ki nyeri éppen az adott hegyi szakaszt, az nagyon nem jó. Ha az esélyesek állandóan csak megjönnek, mert egy csapat olyan tempót diktál, amiből nem lehet indítani, az nálam, és ezzel lehet egyedül vagyok, nem jelent élvezeti értéket.

Az meg érdekelne, Nibalinak mit kellett volna ma csinálnia? Korábban, amikor kellett, meghúzta Aru-nak a sárga csoportot, majd mikor indítani kellett volna, Aru utazott a top10-es bolyban. Pátyolgatni meg nem kell 4 embernél több. Ma ott volt Fuglsang, Kangert, Rosa és Lutsenko az utolsó hegyre Arunak. Nibali ma valószínű azzal a céllal lett előreküldve, h a szakaszért legyen harcba. Ha viszont Aru-nak kell felfelé vagy lefelé a segítség, mert szökik mondjuk, akkor lett volna ma neki is egy Zakarin-ja.
dawyd728
Direkt írtam, hogy többször szökött Nibali és nem láttam értelmét csapat szempontból ezeknek az akcióknak. De te pont kiragadtad a mai napot, pedig arról a legkevésbé volt szó. Nem csak ma szökött Nibali, és nem csak ma nem volt kb. semmi értelme csapat szempontból. Én ezeket próbáltam volna kiemelni. Remélem így már egy kicsit érthetőbb mit is akartam kifejezni.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 8 éve
clbass New Orleans Saints 3 113 — Saints fan
Hát erre a Tour-ra a Vuelta után már senki se fog emlékezni. Vagyis csak a Sky vonatra. Arra viszont évekig. Remélem még egy ilyen 3 hetes, a közeljövőben nem lesz. Legyenek bármilyen izgalmas szakaszok, ha összetettben alig változik vmi és csak az jelenti az izgalmat ki nyeri éppen az adott hegyi szakaszt, az nagyon nem jó. Ha az esélyesek állandóan csak megjönnek, mert egy csapat olyan tempót diktál, amiből nem lehet indítani, az nálam, és ezzel lehet egyedül vagyok, nem jelent élvezeti értéket.
dawyd728
Hát ezzel maximálisan egyetértek :/
Jó példa volt erre a mai nap is (bár már semmi nem számított). 5 Sky-os szuperatlétának sikerült tartani az "esélyesek"/legerősebbek tempóját XD A futást leszámítva egy pillanatig nem volt izgalmas ez a tour. Szétdominált mindenkit a Sky! Szerintem irreális fölényben...szar ez így 😕
több mint 8 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 903
Hát erre a Tour-ra a Vuelta után már senki se fog emlékezni. Vagyis csak a Sky vonatra. Arra viszont évekig. Remélem még egy ilyen 3 hetes, a közeljövőben nem lesz. Legyenek bármilyen izgalmas szakaszok, ha összetettben alig változik vmi és csak az jelenti az izgalmat ki nyeri éppen az adott hegyi szakaszt, az nagyon nem jó. Ha az esélyesek állandóan csak megjönnek, mert egy csapat olyan tempót diktál, amiből nem lehet indítani, az nálam, és ezzel lehet egyedül vagyok, nem jelent élvezeti értéket.
dawyd728
Engem ugyan annyira nem érdekel a kerékpár, csak a Tourt szoktam megnézni minden évben, de az nekem is feltűnt, hogy 2012 óta mindig ez van. Valaki megszerzi a sárgát legkésőbb a 2. hét elején és onnantól kb vége az egésznek. 2011-ben volt utoljára, hogy még az utolsó 3-4 szakaszon is többen komolyan versenyben voltak (Evans, Voeckler és a két Schleck) és az utolsó 4 napon hárman is viselték a sárgát. Elhiszem, hogy a többiek is nagyon nagyot küzdenek, de engem, mint laikust nem igazán tud lelkesíteni, hogy egyébként mekkora verseny megy a 2-8. helyekért meg a fehér trikóért.

Szerkesztette: Kampman