Kerékpár

24 feliratkozó

több mint 8 éve
dawyd728 3 833
Hát erre a Tour-ra a Vuelta után már senki se fog emlékezni. Vagyis csak a Sky vonatra. Arra viszont évekig. Remélem még egy ilyen 3 hetes, a közeljövőben nem lesz. Legyenek bármilyen izgalmas szakaszok, ha összetettben alig változik vmi és csak az jelenti az izgalmat ki nyeri éppen az adott hegyi szakaszt, az nagyon nem jó. Ha az esélyesek állandóan csak megjönnek, mert egy csapat olyan tempót diktál, amiből nem lehet indítani, az nálam, és ezzel lehet egyedül vagyok, nem jelent élvezeti értéket.

Az meg érdekelne, Nibalinak mit kellett volna ma csinálnia? Korábban, amikor kellett, meghúzta Aru-nak a sárga csoportot, majd mikor indítani kellett volna, Aru utazott a top10-es bolyban. Pátyolgatni meg nem kell 4 embernél több. Ma ott volt Fuglsang, Kangert, Rosa és Lutsenko az utolsó hegyre Arunak. Nibali ma valószínű azzal a céllal lett előreküldve, h a szakaszért legyen harcba. Ha viszont Aru-nak kell felfelé vagy lefelé a segítség, mert szökik mondjuk, akkor lett volna ma neki is egy Zakarin-ja.
több mint 8 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Jó kis szakasz volt ez az utolsó igazi etap.
A spanyol brutálisat ment lejtmenetben, megérdemelte a szakasz győzelmet (és a hegyen is szépen ment).

Sajnos ezt az Astana "csapatmunkát" nem tudnám pozitívan értékelni a Tour során. Nibali kijelentette a Giro után, hogy teljes erővel segíteni fogja Arut a Touron. Nekem ez nem így tűnt. Sokszor szökésben volt, és igazából egyiknek sem volt haszna. Először úgy tűnt (amikor még volt esély jobb helyezésre), Nibali azért szökik, hogy tesztelve legyen a mezőny mit bírnak, kit engednek el. Aztán ez már csak illúzió maradt. Egyszerűen szabad kezet adtak Nibalinak, aki szinte azt csinált amit akart. Persze ez annak fényében jogos, hogy azért Nibali már mind a három Grand Tourt megnyerte, és letette a névjegyét a kerékpár sportban. Viszont annak tükrében nem jogos, hogy nem ez volt a feladata. Aru segítése volt az első számú feladat, amit szerintem nem igazán teljesített. Jó nem lehet tőle elvenni azt, hogy ez egyéni (bár ez a megközelítés a mai kerékpár világában releváns) sport, és mindenki próbál a saját tudása és ereje szerint teljesíteni. Ez a közvetítői megfogalmazás is hibás volt, hogy "jaj szegény gondolt az olimpiára is". Nem mert annyit kockáztatni, mint Pantano vagy Izaguirre. Ennnyi. Biztos tudott volna jobban is menni, de nem érezte teljes biztonságban magát.

Egyébként jó Tour volt. Én sem számítottam ilyen jóra. Főleg nem az utóbbi évek lagymatag csatározásai miatt.

Quintana nekem nagy csalódás volt, bár nem is vártam tőle győzelmet. De egy igazi, kemény, határozott megindulást sem láttam tőle. Froome is megjegyezte, hogy állandóan a "seggében" van, de kb. ennyi.

Kreuziger megpróbálta a végén, ezt becsülöm benne. És le a kalappal a dél-afrikai különítmény előtt is.

Sagan pedig le fogja pipálni Zabel rekordját.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Igen, országúton Landis nyert 2006-ban. Az viszont tény, hogy amit ő csinált, az már tényleg a legalja volt.

Egyébként nekem nincs bajom a kis Schleckkel, ne érts félre. Anno nagyon kedveltem, de ő is mondta annak idején, mikor kérdezték, hogy nem tekinti magát Tour győztesnek.

És a másik dolog, hogy én sem örülök annak, hogy mindenki cuccol, mert tök jó lenne, ha tisztán mennének, de hát a profi sport az ma már ilyen. Nem csak a kerékpár, hanem minden sport. Aki másként gondolja, az homokba dugja a fejét...
több mint 8 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 394 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
nem zárták ki, a csapata léptette vissza --> nem ment végig --> nem nyert. mi a kérdés?
Mikey
kérdés nincs, contador országúton 3 perc 10-et kapott rasmussentől andy meg 0.39-et contadortól 2010-ben.
de ebbe nem akarok belemenni, mert amit mondasz az alapján a 2006-os tour meg landisnek járna, ami meg tényleg a legalja.

Na de nem OFFolok többet erről. a te jegyzetedben Contador a győztes, az enyémben Schleck.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
az én kis jegyzetemben a 2007-es TDF év mellett azóta Contador neve szerepel, mint győztes.
Mikey
tehát az cseppet sem mérvadó hogy rasmussen tönkreverte hegyen, aztán egy általa már megnyert touron több mint 3 perc előnyről kizárták, pedig más ugyanúgy koxolt :d
eaglesmcnabb
nem zárták ki, a csapata léptette vissza --> nem ment végig --> nem nyert. mi a kérdés?
több mint 8 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 394 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
az én kis jegyzetemben a 2007-es TDF év mellett azóta Contador neve szerepel, mint győztes.
Mikey
tehát az cseppet sem mérvadó hogy rasmussen tönkreverte hegyen, aztán egy általa már megnyert touron több mint 3 perc előnyről kizárták, pedig más ugyanúgy koxolt :d

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Ez olyan dolog, hogy nálam Armstrong változatlanul hétszeres győztes, Andy Schleck pedig nem Tour győztes.
Mikey
ezzel a gondolatmenettel a 2007-es tourt ki nyerte így nálad? ugye nem contador?!? :d
eaglesmcnabb
doppingolva nyert egy olyan mezőnyben, ahol mindenki doppingolt. az én szememben semmivel sem rosszabb, mint a többi.

jó, OK, biztosan voltak/vannak akik tiszták, de amit anno Sipi sokszor mondott, az valószínűleg nem hülyeség -- kétfajta kerékpáros létezik: aki lebukott, és aki még nem.

az én kis jegyzetemben a 2007-es TDF év mellett azóta Contador neve szerepel, mint győztes.

---

pesszimistán vártam a Tourt, hogy nem lesz izgalmas, de szerencsére nem jött be. persze, Froome magabiztosan nyeri meg, de legalább esik-kel mindenki, ő is. a mai szakasz is szórakoztató volt.
több mint 8 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 309 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Bukások, bukások mindenhol
Dani Navarro, Mollema, Froomy, Nibali

Szerkesztette: Heisman nádor

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 8 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 309 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Ajjaj Roland

Azért Lance úgy csalt ahogy senki se tud és az is érdem hogy uralta a mezőnyt, bárki más nagyon nem tudta megcsinálni ezt. Igaz igazán tavaly kezdtem el követni a Tourt, ennek ellenére sokat olvastam a doppingos időkről, és nálam mindig is Pantani és Hamilton lesz a csúcs

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 8 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 309 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Froomy kiégett

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 8 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 394 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Ez olyan dolog, hogy nálam Armstrong változatlanul hétszeres győztes, Andy Schleck pedig nem Tour győztes.
Mikey
ezzel a gondolatmenettel a 2007-es tourt ki nyerte így nálad? ugye nem contador?!? :d

nekem is hiányzik a luxemburgi, mindig volt kedvenc élmenő bringásom (pantani, beloki, basso) de talán mind közül őt szerettem a legjobban. A mai mezőnyből sajnos már nem nagyon tudok senkiért sem rajongani, reméltem hogy talán pinot lesz az új hullámból, de egyelőre ő is csak igéret.
Merem remélni hogy ez nem a korral jár. 98 óta minden tourt végig követtem, mindig minden sporteseménynél jobban vártam, de a 2015-16os szinte már semennyire sem tudott lekötni.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 040 — #NoStress
De hiányzik egy ilyen Schleck a mezőnyből! 😕

 www.youtube.com/watch?v=pKcyBf5vR2Y
steelwolf
Nekem inkább egy ilyen Pantani hiányzik...

 www.youtube.com/watch?v=6q38Gyjv4EE
somoskovig
Két kedvencem, akiket láttam is élőben.
Csak akkor még nem tudtam, hogy csak alibiből tekergetik a pedálokat a motorokon. 😕

több mint 8 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 261 — 49ers GM
De hiányzik egy ilyen Schleck a mezőnyből! 😕

 www.youtube.com/watch?v=pKcyBf5vR2Y
steelwolf
Nekem inkább egy ilyen Pantani hiányzik...

 www.youtube.com/watch?v=6q38Gyjv4EE

több mint 8 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers 9 309 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
De hiányzik egy ilyen Schleck a mezőnyből! 😕

 www.youtube.com/watch?v=pKcyBf5vR2Y
több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Az utolsó naív reményem, hogy a teljesítménysportokkal szemben az ügyességi sportokban - minden csúcstechnika ellenére - még mindig van egy apró szerepe a spiritusznak, és a másolhatatlan tehetségnek...
clbass
Valóban naiv vagy. Egyébként rengeteg mindent lehetne, és tudnék én is mondani arra, amit írtál, de nagyon messzire vezetne. Az élsport ilyen, mivel indokolatlanul sok benne a pénz.

Szerkesztette: Mikey
több mint 8 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Ne legyenek illúzióink. 😊

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 8 éve
clbass New Orleans Saints 3 113 — Saints fan
Kicsit OFF
Az Armstrong korszak elején kedveltem meg a kerékkpársportot, egy nyári délután, egy "fogadjunk egy ziziben" felkiáltás mellett...Először csodáltam Armstrongot, majd elismertem, aztán kételkedtem, még végül évekkel később önigazoltam 😕 Mára ott tartok, hogy szeretném imádni ezt a sportot (a versenysportot úgy általában), de egyre kevésbé megy. Froome/Sky = Armstong/US Postal...képtelen vagyok még egyszer ilyen dominanciának hinni. Miért kéne azt hinnem, hogy Froome képességei a jobbak, nem pedig az orvosai, vagy újabb feltételezések szerint a technikusai. Az orosz sportolókat is komolyan elővették mostanában (őket úgy is lehet és illik jelenleg nyugatról támadni), de itt vágtuk a leginkább, miként kell egy szuperatlétát csinálni egy középszer angolból a londoni olimpiára...ott nem volt baj. Ha jól tudom jelenleg a levett minták elévülési ideje 10 év! Milyen szarul nézne már ki, ha még kilenc év múlva is azt írná a wiki, hogy a nem hivatalos eredmények alapján a 2016-os Tour de France győztese Chris Froome...pedig ez a valóság, és nem csak itt, hanem mindenhol! Az utolsó naív reményem, hogy a teljesítménysportokkal szemben az ügyességi sportokban - minden csúcstechnika ellenére - még mindig van egy apró szerepe a spiritusznak, és a másolhatatlan tehetségnek...

Szerkesztette: clbass
több mint 8 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 066 — farkas.l.zoltan@gmail.com
 index.hu/sport/bringa/2016/07/20/greg_lemond_tour_de_france_rejtett_motoros_kerekpar_kiprobalta_varjas_magyarorszag/
Vrij6
És akkor most képzeljük el, hol tarthatna ez a sportág népszerűségben és nézettségben, ha a UCI nem korrupt kóklerek bandája lenne (alá FIFA). Nehogy már annyira bonyolult legyen átvizsgálni egy kerékpárt akár kötelező jelleggel minden szakasz előtt és után....

Vagy ha mondjuk a TV-s pénzekből kapnának valamit a csapatok is vissza, nem alakulna ki ilyen brutális dominancia 1-1 csapat javára pusztán azért, mert egy tévéadó számolatlanul szórja bele a pénzt (UK Postal....)

több mint 8 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 419 — Слава Україні! Героям слава!
 index.hu/sport/bringa/2016/07/20/greg_lemond_tour_de_france_rejtett_motoros_kerekpar_kiprobalta_varjas_magyarorszag/

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Szóval Froome ma is megmutatta a mezőnynek, hogy lehet próbálkozni, de a végén úgyis ő a legerősebb, tehát igazából "felesleges" erőltetni.

Zakarin győzelmének nagyon örülök.
több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
@steelwolf nincs semmi Cavval, nem az ő terepe volt a berni befutó, ezért nem tudott jól helyezkedni.

szerk.: hoppáka, most jött szembe a hír, hogy feladta, mert az olimpiára akar koncentrálni. pff.
Mikey
Komolyan az az egy pàrizsi szakasz annyira visszavetette volna a felkèszülèsèt? Mert hogy a következő 4 szakaszon nem hajtotta volna ki magát az is biztos.
FViktor93
pont fordítva, neki a következő négy szakasz lett volna sok. 😊
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 040 — #NoStress
@steelwolf nincs semmi Cavval, nem az ő terepe volt a berni befutó, ezért nem tudott jól helyezkedni.

szerk.: hoppáka, most jött szembe a hír, hogy feladta, mert az olimpiára akar koncentrálni. pff.
Mikey
Komolyan az az egy pàrizsi szakasz annyira visszavetette volna a felkèszülèsèt? Mert hogy a következő 4 szakaszon nem hajtotta volna ki magát az is biztos.
FViktor93
Látod.
Különben miért döntött volna eképp? Hm?

több mint 8 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
@steelwolf nincs semmi Cavval, nem az ő terepe volt a berni befutó, ezért nem tudott jól helyezkedni.

szerk.: hoppáka, most jött szembe a hír, hogy feladta, mert az olimpiára akar koncentrálni. pff.
Mikey
Komolyan az az egy pàrizsi szakasz annyira visszavetette volna a felkèszülèsèt? Mert hogy a következő 4 szakaszon nem hajtotta volna ki magát az is biztos.
több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
@steelwolf nincs semmi Cavval, nem az ő terepe volt a berni befutó, ezért nem tudott jól helyezkedni.

szerk.: hoppáka, most jött szembe a hír, hogy feladta, mert az olimpiára akar koncentrálni. pff.

Szerkesztette: Mikey
több mint 8 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers 9 309 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Mi lesz jövőre az Astanaval? (Nibali-Aru?)
steelwolf
Aru elsőszámú ember lesz, Nibali pedig megy az új bahreini/katari/akármilyen csapathoz.
Mikey
oks, kösz....és Cavendishel mi van(feladta?)? Lemaradtam a tegnapi szakaszról...