Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 653 — a new hope (again)
De aki oda akar figyelni, annak hamar menni fog.
peterk2005
És ez a lényeg.
Az elmúlt tizeniksz évben én is éttermeztem, még kávét se főzök, itthon szendvics-piritós-smack leves (mert ezeket igencsak szeretem) triásszal teljesen jól elvoltam, de 40. napja #maradjotthon-olok, és nem haltam éhen.
Persze, szeretek finomakat enni, de azért alapvetően az étkezés az enetgiabevitelről szól. Csak persze ezt is, mint oly sok mindent, túlmisztifikálják az emberek, és rápánikolnak, ha 1-2 dolog eltér a megszokottól. Kevés ember rugalmas.
De a kiindulás az volt, hogy kizárt, hogy 2-3 naponta kelljen vásárolni menni, akár van autó, akár nincs, akár van gyerek, akár nincs. Csak ugye érvek és magyarázat mindig van a figyelmetlenségre, lustaságra, meg nem csinálásra.
Sobri Jóska
5ünkre simán megvagyunk heti egyszeri bolttal úgy, hogy hétköznap az ebédet futár hozza. Ok, kenyérért lejárunk minden másnap a 20 méterre lévő pékségbe. Mondjuk nekem olyan traumát nem okozott a dolog ezen része, mert mindig van itthon kaja, mivel rühellek vásárolni. Szóval csak azt akartam kihozni, hogy nem egy nagy valami ez sztem se, aki akarja megoldja.

Matthew, nektek meg egy kalappal! 🤞

Szerkesztette: peach



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 582 — Invisible man
Mamámat elvitték az idősotthonból kórházba. Tüdőgyulladás, tesztelik koronára. Kellemes húsvétot mindenkinek!
Matthew99
Jajj ne haver.
Jobbulást neki, remélem hamar felépül mint az én mamám.
Melyik idősotthon?
Bazzani
Dunaföldvár.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Mamámat elvitték az idősotthonból kórházba. Tüdőgyulladás, tesztelik koronára. Kellemes húsvétot mindenkinek!
Matthew99
Jajj ne haver.
Jobbulást neki, remélem hamar felépül mint az én mamám.
Melyik idősotthon?

több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 418 — Слава Україні! Героям слава!
Mamámat elvitték az idősotthonból kórházba. Tüdőgyulladás, tesztelik koronára. Kellemes húsvétot mindenkinek!
Matthew99
Remeljuk a legjobbakat! Kitartas!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Mamámat elvitték az idősotthonból kórházba. Tüdőgyulladás, tesztelik koronára. Kellemes húsvétot mindenkinek!
Matthew99
Ahhhhhh!
Veled vagyunk! Drukkolunk!
Who Dat neki is!!




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 4 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 582 — Invisible man
Mamámat elvitték az idősotthonból kórházba. Tüdőgyulladás, tesztelik koronára. Kellemes húsvétot mindenkinek!


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 4 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Aki bezárkózik, csak otthon ücsörög, de azérrt naponta kétnaponta eljár bevásárolni, az nagyobb veszélyt jelent magára és a környezetére mint akik pl néhányan összejárnak —megfelelő távolságot tartva egymástól—szomszédolni, iszogatni, bográcsozni stb.
De nem járnak vásárolni az emberek közé, inkább mindent odarendeltetnek. Most akkor ki és hogy dönt a felelőséggel való viselkedésről.
ozibozi
Én két-három naponta járok vásárolni. Nem szoktunk egy hétre vásárolni, eddig is elég volt kitalálni mit főzzünk, most meg pláne. Akkor is egy boltba megyek, régebben 2-3ba igénytől függően. Amúgy otthon ülök vagy dolgozok (muszáj bemenni).
Asszony lassan három éve itthon van. Első gyerek mire bölcsibe ment második már majdnem kibújt. Most hogy van ez a gebasz, csak az erkélyre jár ki, ami két gyerekkel eléggé frusztráló. Én vagyok az egyetlen aki kijár a lakásból. Múlt héten hazaérek melobol, aszongya menjünk kocsikázni, tökmindegy hova de megzavarodik huszonvalahány nap bezartságtól. Kocsiba be az egész család és csak mentünk három órán át. Nem álltunk meg sehol de neki ennyi is elég volt.
samu09
En is full bezártan tolom 1 ideje, egyetlen kivetel h par naponta ejjel.1-2 körül bepattanok kocsiba megyek egy nagy kört.a városban aztan garázsba vissza es meg vagyok nyugodva
briareos
És mit javasolsz annak, akinek nincs kocsija?😊 (Lásd pl.: én.)
nagylaza
Fekvötámasz

Nem vicc
briareos
Azt mindig utáltam. Ha viszont az ép elme megőrzéséhez kell: megszeretem. (?)
nagylaza
Ha sportoltál valaha tudod, hogy az a mentális egészséget szinte ugyanolyan arányban ápolja, mint a fizikálisat. Hogy miért szinte? Mert véleményem szerint még jobban is. Semmi nem teszi annyira helyre az embert, mint ha végletekig hajtja magát. Szóval igen, mocsok jó a fekvő is, ha kombinálod mással és letolsz napi egy órát.

Szerkesztette: kristóf17
több mint 4 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 317 — Ajmo Vatreni
Az építkezésektől miért lesz sárga a víz?
nagylaza
Ahhoz, hogy rakösd a hálózatra az új épület vizes rendszerét előtte el kell zárni valahol feljebb. Amikor pedig újraindítod, ráengedett a vizet, akkor a halozat belső oldalán lévő szennyeződések (pl: vas) hirtelen bemosodnak a vízbe.
több mint 4 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 349 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Nini, itt egy felgyógyult koronás.
 twitter.com/nbcsnl/status/1249181041073455106
több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 548 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Vazze, Miskolcon nincs Tesco futár. Illetve van, de csak egy előre összeállitott csomagot lehet rendelni több mint 11 ezerért. Azt se tudtam kideríteni mi van benne.

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
De aki oda akar figyelni, annak hamar menni fog.
peterk2005
És ez a lényeg.
Az elmúlt tizeniksz évben én is éttermeztem, még kávét se főzök, itthon szendvics-piritós-smack leves (mert ezeket igencsak szeretem) triásszal teljesen jól elvoltam, de 40. napja #maradjotthon-olok, és nem haltam éhen.
Persze, szeretek finomakat enni, de azért alapvetően az étkezés az enetgiabevitelről szól. Csak persze ezt is, mint oly sok mindent, túlmisztifikálják az emberek, és rápánikolnak, ha 1-2 dolog eltér a megszokottól. Kevés ember rugalmas.
De a kiindulás az volt, hogy kizárt, hogy 2-3 naponta kelljen vásárolni menni, akár van autó, akár nincs, akár van gyerek, akár nincs. Csak ugye érvek és magyarázat mindig van a figyelmetlenségre, lustaságra, meg nem csinálásra.

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Úgy rálelkesedtem a saját ötletemre, a tescos rendelésre, hogy foglaltam is egy idősávot jövő péntekre. De az egész szombat még tök üres.
És ami az érdekes, hogy elvileg mindent lehet rendelni, még azt is amiért amúgy eddig hetente egyszer elmentem. Kenyér, paradicsom, paprika, alma, grapefruit, joghurtok, csirkemellfilé, nosztalgia párizsi, stb.
Elvileg idehozzák, jeleznek, leteszik az ajtó elé. Élő emberrel találkozni se kell.
Ezek után még kevésbbé indokoltak a sorok a szupermarketek előtt. Vagy lehet, az emberek szeretnek vásárolni, válogatni, kocsit tolni, efféle szociális interakciókat még világjárvány idején is.
Sobri Jóska
Az elmúlt hónapban egyetlen szabad idősáv sem volt, pont jókor nézted, mert 2-3 napja kezdtek felszabadulni idősávok. 😊

Egyébként tényleg jó, én már egy ideje használom, így "vásárolok" be az idős szüleimnek, ha nem tudok elmenni hozzájuk. Online összerakom ami kell nekik, megrendelem, kiviszik, leteszik egy kosárban a kapujuk elé és kész is. Előre ki szoktam fizetni, így még a fizetéssel sem kell variálniuk.

Hozzá kell azért tennem, hogy élelmiszerről lévén szó nagyon sokaknak nem jó az "akármilyen tej", vagy "akármilyen kenyér", mert allergiásak, cukorbetegek, stb., vagy csak egyszerűen egészségesen akarnak étkezni. Azért mondom, mert elég rendszeres, hogy megrendelek valamit - simán engedi, azt mondja van raktáron - de mire kiszállítják, már nincs. És ilyenkor kivisznek helyette valami alternatív terméket, aminél csak arra figyelnek, hogy ha tej akkor tej, ha kenyér akkor kenyér, de másra már nem. Pl. teljes kiőrlésű kenyér helyett simán kivisznek egyszerű fehér kenyeret, graham liszt helyett finomlisztet, pulykamellfilé helyett disznóhúst, adott márkájú ízesítő helyett - amiben nincs adott allergén - valami random másikat, gluténmentes tej helyett sima teszkóstejet, koffeinmentes kávé helyett classic kávét, ésatöbi. Megteheted ugyan, hogy az alternatívot nem veszed át - ilyenkor ki se kell fizetni, illetve ha előre fizettél, akkor jóváírják -, de megette a fene, ha 30 dolgot megrendeltél és abból megkapsz 25-öt, mert jó eséllyel pont az az 5 ami nem lehet akármilyen, és fontos, hogy olyan legyen amilyen kell. És akkor mehetsz ugyanúgy személyesen beszerezni, akkor meg már tökmindegy.

Úgyhogy ez az online rendelősdi igazából akkor tud működni, ha összeírod magadnak azokat a dolgokat, amikből "speciális" igényeid vannak. Mint a fentiek - teljes kiőrlésű cuccok, gluténmentes, allergén mentes ételek, adott márkájú ásványvíz, satöbbi. Tudom, elég szomorú, hogy hipermarketekről beszélünk és egyszerű egészségesebb / diabetikus / stb. ételek "különlegesnek" számítanak manapság, de sajna ez van, itthon még ez a helyzet. (Svájcban pl. ez nem gond, ott alap, hogy ezek fogynak már jobban. Egyébként érzésre már Szlovákiában is jobb a helyzet, de ott ritkábban rendelek.) Lényeg a lényeg, hogy ezeket ne online rendeld, hanem amikor elmész személyesen, akkor alaposan tankolj be. Feltéve, hogy nem romlandó, illetve fagyasztható dologról van szó, de azért manapság a pékárún kívül lényegében minden hetekre elrakható így vagy úgy. És akkor a többit már lehet nyugodtan online rendelgetni. Mosogatószerből nem tragédia, ha nem X márkát kapsz hanem Y-t, vagy nem citromosat, hanem fenyőillatút.
peterk2005
Én túlélek, nem válogatok. 😊

több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Krumplinál nagyobb egy adag, de az arány ugyanez.
Egy 400 g főttételkonzerv, vagy egy kétfős tésztaszósz ami egy tartalmas adag, az kb 4 dl, egy zacskós leves meg no comment. Egy sima szobasarokba -tromfolom is amit mondtam- két ember egy évi szárazáru, konzerv készlete könnyedén elfér szépen felstószolva. A nehéz cuccokat, konzerveket, tésztát, egyéb tartós élelmiszert, ásványvizet havonta egyszer kiszállíttatod, a friss cuccokért, felvágottért, sajtért, zöldség-gyümölcsért, ami megy a hűtőbe meg elég egy héten egyszer menni.

Azért válaszoltam ilyen részletesen, mert grafomán vagyok nagyon általános, hogy a lustaságot, átgondolatlanságot, az odafigyelés hiányát, a nehézségeket rengetegen megmagyarázzák maguknak, hogy nem ők a hibásak, a körülmények, a lehetőségek, a valóság, stb. Fenéket. Ha gondolkozol meg tudod oldani, mert kijön a matek.
Sobri Jóska
Nem a lustaság, hanem a megszokás. Aki úgy élte le az elmúlt 10-15 évét, hogy reggel bekaptak otthon valami gyorsreggelit, aztán a gyerek tízórait, ebédet, uzsonnát menzán ette, ő és az asszony munkahelyen kajált, hétvégén meg plaza és kajáldában ebédeltek, annak nagyon erős váltás ez a mostani helyzet. Én évekkel ezelőtt kényszerűen átmentem egy ilyen váltáson. Én is gyorskajáldáztam, éttermeztem otthon a konyha kávéfőzésre volt lényegében. De aztán allergiás lettem néhány ételre, és főleg adalékanyagokra, és el kellett kezdenem megtanulni, hogy mit ehetek és mit nem. Az éttermeket teljesen hanyagolnom kellett, mert akárhová ültem be, szinte akármit rendeltem, mindenre jött az allergiás reakció. Úgyhogy meg kellett tanulnom nem csak arra odafigyelni, hogy mit vegyek meg a boltban, de még főzni is, mert hacsak szakácsot nem fogad az ember, zeller nélküli ízesítő nem nagyon létezik, stb. Aztán a szüleim jutottak abba a fázisba, hogy már nehezen tudták maguk beszerezni ami kell. Még a helyi boltba elmentek, de már bebuszozni Győrbe nehezükre esett. Úgyhogy nekik is el kellett kezdenem bevásárolni, és megtalálni a módját, hogy hogyan tudom megoldani úgy, hogy időnként 2-3 hétig mondjuk Svácjban vagyok. Volt pár hónap hajtépés, magamnál is meg szüleimnél is, mert folyton valami nem volt, kevés volt, vagy éppen rám rohadt, annyi volt. De pár hónap után beállt, és ma már szinte automatizmus. És nem kell hozzá hatalmas hűtőkamra sem. Egy sima normálisabb méretű hűtő, pár fagyasztó rekesszel elég arra, hogy akár 1 hónapra betankoljon egy család is. Csak bele kell jönni. Mindenki bele is fog, meg fogja találni, hogy neki mi a jó és hogyan, csak kell pár hét hozzá. Persze aki úgy áll hozzá, hogy nekem ez úgyse megy, ezémegazé, az lesz az utolsó aki belejön. De aki oda akar figyelni, annak hamar menni fog.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Úgy rálelkesedtem a saját ötletemre, a tescos rendelésre, hogy foglaltam is egy idősávot jövő péntekre. De az egész szombat még tök üres.
És ami az érdekes, hogy elvileg mindent lehet rendelni, még azt is amiért amúgy eddig hetente egyszer elmentem. Kenyér, paradicsom, paprika, alma, grapefruit, joghurtok, csirkemellfilé, nosztalgia párizsi, stb.
Elvileg idehozzák, jeleznek, leteszik az ajtó elé. Élő emberrel találkozni se kell.
Ezek után még kevésbbé indokoltak a sorok a szupermarketek előtt. Vagy lehet, az emberek szeretnek vásárolni, válogatni, kocsit tolni, efféle szociális interakciókat még világjárvány idején is.
Sobri Jóska
Az elmúlt hónapban egyetlen szabad idősáv sem volt, pont jókor nézted, mert 2-3 napja kezdtek felszabadulni idősávok. 😊

Egyébként tényleg jó, én már egy ideje használom, így "vásárolok" be az idős szüleimnek, ha nem tudok elmenni hozzájuk. Online összerakom ami kell nekik, megrendelem, kiviszik, leteszik egy kosárban a kapujuk elé és kész is. Előre ki szoktam fizetni, így még a fizetéssel sem kell variálniuk.

Hozzá kell azért tennem, hogy élelmiszerről lévén szó nagyon sokaknak nem jó az "akármilyen tej", vagy "akármilyen kenyér", mert allergiásak, cukorbetegek, stb., vagy csak egyszerűen egészségesen akarnak étkezni. Azért mondom, mert elég rendszeres, hogy megrendelek valamit - simán engedi, azt mondja van raktáron - de mire kiszállítják, már nincs. És ilyenkor kivisznek helyette valami alternatív terméket, aminél csak arra figyelnek, hogy ha tej akkor tej, ha kenyér akkor kenyér, de másra már nem. Pl. teljes kiőrlésű kenyér helyett simán kivisznek egyszerű fehér kenyeret, graham liszt helyett finomlisztet, pulykamellfilé helyett disznóhúst, adott márkájú ízesítő helyett - amiben nincs adott allergén - valami random másikat, gluténmentes tej helyett sima teszkóstejet, koffeinmentes kávé helyett classic kávét, ésatöbi. Megteheted ugyan, hogy az alternatívot nem veszed át - ilyenkor ki se kell fizetni, illetve ha előre fizettél, akkor jóváírják -, de megette a fene, ha 30 dolgot megrendeltél és abból megkapsz 25-öt, mert jó eséllyel pont az az 5 ami nem lehet akármilyen, és fontos, hogy olyan legyen amilyen kell. És akkor mehetsz ugyanúgy személyesen beszerezni, akkor meg már tökmindegy.

Úgyhogy ez az online rendelősdi igazából akkor tud működni, ha összeírod magadnak azokat a dolgokat, amikből "speciális" igényeid vannak. Mint a fentiek - teljes kiőrlésű cuccok, gluténmentes, allergén mentes ételek, adott márkájú ásványvíz, satöbbi. Tudom, elég szomorú, hogy hipermarketekről beszélünk és egyszerű egészségesebb / diabetikus / stb. ételek "különlegesnek" számítanak manapság, de sajna ez van, itthon még ez a helyzet. (Svájcban pl. ez nem gond, ott alap, hogy ezek fogynak már jobban. Egyébként érzésre már Szlovákiában is jobb a helyzet, de ott ritkábban rendelek.) Lényeg a lényeg, hogy ezeket ne online rendeld, hanem amikor elmész személyesen, akkor alaposan tankolj be. Feltéve, hogy nem romlandó, illetve fagyasztható dologról van szó, de azért manapság a pékárún kívül lényegében minden hetekre elrakható így vagy úgy. És akkor a többit már lehet nyugodtan online rendelgetni. Mosogatószerből nem tragédia, ha nem X márkát kapsz hanem Y-t, vagy nem citromosat, hanem fenyőillatút.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Aki bezárkózik, csak otthon ücsörög, de azérrt naponta kétnaponta eljár bevásárolni, az nagyobb veszélyt jelent magára és a környezetére mint akik pl néhányan összejárnak —megfelelő távolságot tartva egymástól—szomszédolni, iszogatni, bográcsozni stb.
De nem járnak vásárolni az emberek közé, inkább mindent odarendeltetnek. Most akkor ki és hogy dönt a felelőséggel való viselkedésről.
ozibozi
Én két-három naponta járok vásárolni. Nem szoktunk egy hétre vásárolni, eddig is elég volt kitalálni mit főzzünk, most meg pláne. Akkor is egy boltba megyek, régebben 2-3ba igénytől függően. Amúgy otthon ülök vagy dolgozok (muszáj bemenni).
Asszony lassan három éve itthon van. Első gyerek mire bölcsibe ment második már majdnem kibújt. Most hogy van ez a gebasz, csak az erkélyre jár ki, ami két gyerekkel eléggé frusztráló. Én vagyok az egyetlen aki kijár a lakásból. Múlt héten hazaérek melobol, aszongya menjünk kocsikázni, tökmindegy hova de megzavarodik huszonvalahány nap bezartságtól. Kocsiba be az egész család és csak mentünk három órán át. Nem álltunk meg sehol de neki ennyi is elég volt.
samu09
En is full bezártan tolom 1 ideje, egyetlen kivetel h par naponta ejjel.1-2 körül bepattanok kocsiba megyek egy nagy kört.a városban aztan garázsba vissza es meg vagyok nyugodva
briareos
És mit javasolsz annak, akinek nincs kocsija?😊 (Lásd pl.: én.)
nagylaza
Heti egy jó kiadós "baszás" de nem az tutyi mutyi 😃 hanem mikor igazán domináns vagy es rakod ide oda az asszonyt és közben téped a haját.

*Tapasztalatom szerint nagyon élvezik a hölgyek is és utána kenyérre lehet őket kenni.
*A heti egy esetleg kevés akkor tetszés szerint lehet az alkalmak számát növelni.

Én ezt tudom javasolni 🙂
Rózsa Sándor (betyár)
Milyen kopasz nővel élni?
nagylaza
Látom megfogtad a lényeget 😃
Rózsa Sándor (betyár)
Te legalább nem kaptál hozzá javítási kulcsot.
És azt se, hogy a köcsög kormány, meg a geci Orbán, és különben is a te hibád.

több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Aki bezárkózik, csak otthon ücsörög, de azérrt naponta kétnaponta eljár bevásárolni, az nagyobb veszélyt jelent magára és a környezetére mint akik pl néhányan összejárnak —megfelelő távolságot tartva egymástól—szomszédolni, iszogatni, bográcsozni stb.
De nem járnak vásárolni az emberek közé, inkább mindent odarendeltetnek. Most akkor ki és hogy dönt a felelőséggel való viselkedésről.
ozibozi
Én két-három naponta járok vásárolni. Nem szoktunk egy hétre vásárolni, eddig is elég volt kitalálni mit főzzünk, most meg pláne. Akkor is egy boltba megyek, régebben 2-3ba igénytől függően. Amúgy otthon ülök vagy dolgozok (muszáj bemenni).
Asszony lassan három éve itthon van. Első gyerek mire bölcsibe ment második már majdnem kibújt. Most hogy van ez a gebasz, csak az erkélyre jár ki, ami két gyerekkel eléggé frusztráló. Én vagyok az egyetlen aki kijár a lakásból. Múlt héten hazaérek melobol, aszongya menjünk kocsikázni, tökmindegy hova de megzavarodik huszonvalahány nap bezartságtól. Kocsiba be az egész család és csak mentünk három órán át. Nem álltunk meg sehol de neki ennyi is elég volt.
samu09
En is full bezártan tolom 1 ideje, egyetlen kivetel h par naponta ejjel.1-2 körül bepattanok kocsiba megyek egy nagy kört.a városban aztan garázsba vissza es meg vagyok nyugodva
briareos
És mit javasolsz annak, akinek nincs kocsija?😊 (Lásd pl.: én.)
nagylaza
Heti egy jó kiadós "baszás" de nem az tutyi mutyi 😃 hanem mikor igazán domináns vagy es rakod ide oda az asszonyt és közben téped a haját.

*Tapasztalatom szerint nagyon élvezik a hölgyek is és utána kenyérre lehet őket kenni.
*A heti egy esetleg kevés akkor tetszés szerint lehet az alkalmak számát növelni.

Én ezt tudom javasolni 🙂
Rózsa Sándor (betyár)
Milyen kopasz nővel élni?
nagylaza
Látom megfogtad a lényeget 😃
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Milyen kopasz nővel élni?
nagylaza
Mint kopasz férfival.
De ha módod van rá, egyéb okok miatt a nőt válaszd.

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Úgy rálelkesedtem a saját ötletemre, a tescos rendelésre, hogy foglaltam is egy idősávot jövő péntekre. De az egész szombat még tök üres.
És ami az érdekes, hogy elvileg mindent lehet rendelni, még azt is amiért amúgy eddig hetente egyszer elmentem. Kenyér, paradicsom, paprika, alma, grapefruit, joghurtok, csirkemellfilé, nosztalgia párizsi, stb.
Elvileg idehozzák, jeleznek, leteszik az ajtó elé. Élő emberrel találkozni se kell.
Ezek után még kevésbbé indokoltak a sorok a szupermarketek előtt. Vagy lehet, az emberek szeretnek vásárolni, válogatni, kocsit tolni, efféle szociális interakciókat még világjárvány idején is.

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Aki bezárkózik, csak otthon ücsörög, de azérrt naponta kétnaponta eljár bevásárolni, az nagyobb veszélyt jelent magára és a környezetére mint akik pl néhányan összejárnak —megfelelő távolságot tartva egymástól—szomszédolni, iszogatni, bográcsozni stb.
De nem járnak vásárolni az emberek közé, inkább mindent odarendeltetnek. Most akkor ki és hogy dönt a felelőséggel való viselkedésről.
ozibozi
Én két-három naponta járok vásárolni. Nem szoktunk egy hétre vásárolni, eddig is elég volt kitalálni mit főzzünk, most meg pláne. Akkor is egy boltba megyek, régebben 2-3ba igénytől függően. Amúgy otthon ülök vagy dolgozok (muszáj bemenni).
Asszony lassan három éve itthon van. Első gyerek mire bölcsibe ment második már majdnem kibújt. Most hogy van ez a gebasz, csak az erkélyre jár ki, ami két gyerekkel eléggé frusztráló. Én vagyok az egyetlen aki kijár a lakásból. Múlt héten hazaérek melobol, aszongya menjünk kocsikázni, tökmindegy hova de megzavarodik huszonvalahány nap bezartságtól. Kocsiba be az egész család és csak mentünk három órán át. Nem álltunk meg sehol de neki ennyi is elég volt.
samu09
En is full bezártan tolom 1 ideje, egyetlen kivetel h par naponta ejjel.1-2 körül bepattanok kocsiba megyek egy nagy kört.a városban aztan garázsba vissza es meg vagyok nyugodva
briareos
És mit javasolsz annak, akinek nincs kocsija?😊 (Lásd pl.: én.)
nagylaza
Heti egy jó kiadós "baszás" de nem az tutyi mutyi 😃 hanem mikor igazán domináns vagy es rakod ide oda az asszonyt és közben téped a haját.

*Tapasztalatom szerint nagyon élvezik a hölgyek is és utána kenyérre lehet őket kenni.
*A heti egy esetleg kevés akkor tetszés szerint lehet az alkalmak számát növelni.

Én ezt tudom javasolni 🙂
Rózsa Sándor (betyár)
Milyen kopasz nővel élni?
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Aki bezárkózik, csak otthon ücsörög, de azérrt naponta kétnaponta eljár bevásárolni, az nagyobb veszélyt jelent magára és a környezetére mint akik pl néhányan összejárnak —megfelelő távolságot tartva egymástól—szomszédolni, iszogatni, bográcsozni stb.
De nem járnak vásárolni az emberek közé, inkább mindent odarendeltetnek. Most akkor ki és hogy dönt a felelőséggel való viselkedésről.
ozibozi
Én két-három naponta járok vásárolni. Nem szoktunk egy hétre vásárolni, eddig is elég volt kitalálni mit főzzünk, most meg pláne. Akkor is egy boltba megyek, régebben 2-3ba igénytől függően. Amúgy otthon ülök vagy dolgozok (muszáj bemenni).
Asszony lassan három éve itthon van. Első gyerek mire bölcsibe ment második már majdnem kibújt. Most hogy van ez a gebasz, csak az erkélyre jár ki, ami két gyerekkel eléggé frusztráló. Én vagyok az egyetlen aki kijár a lakásból. Múlt héten hazaérek melobol, aszongya menjünk kocsikázni, tökmindegy hova de megzavarodik huszonvalahány nap bezartságtól. Kocsiba be az egész család és csak mentünk három órán át. Nem álltunk meg sehol de neki ennyi is elég volt.
samu09
En is full bezártan tolom 1 ideje, egyetlen kivetel h par naponta ejjel.1-2 körül bepattanok kocsiba megyek egy nagy kört.a városban aztan garázsba vissza es meg vagyok nyugodva
briareos
És mit javasolsz annak, akinek nincs kocsija?😊 (Lásd pl.: én.)
nagylaza
Heti egy jó kiadós "baszás" de nem az tutyi mutyi 😃 hanem mikor igazán domináns vagy es rakod ide oda az asszonyt és közben téped a haját.

*Tapasztalatom szerint nagyon élvezik a hölgyek is és utána kenyérre lehet őket kenni.
*A heti egy esetleg kevés akkor tetszés szerint lehet az alkalmak számát növelni.

Én ezt tudom javasolni 🙂
Rózsa Sándor (betyár)
kisgyerekeseknél plusz előny h a traumatizált gyerkőcök kussban lesznek pár napig
briareos
Ez 👌👏TOP 💯 komment ,nagyon ült 😃
Erre basszús nem is gondoltam🤔
Aranyköpések gyanús☝️
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 505 — StuG Life
Aki bezárkózik, csak otthon ücsörög, de azérrt naponta kétnaponta eljár bevásárolni, az nagyobb veszélyt jelent magára és a környezetére mint akik pl néhányan összejárnak —megfelelő távolságot tartva egymástól—szomszédolni, iszogatni, bográcsozni stb.
De nem járnak vásárolni az emberek közé, inkább mindent odarendeltetnek. Most akkor ki és hogy dönt a felelőséggel való viselkedésről.
ozibozi
Én két-három naponta járok vásárolni. Nem szoktunk egy hétre vásárolni, eddig is elég volt kitalálni mit főzzünk, most meg pláne. Akkor is egy boltba megyek, régebben 2-3ba igénytől függően. Amúgy otthon ülök vagy dolgozok (muszáj bemenni).
Asszony lassan három éve itthon van. Első gyerek mire bölcsibe ment második már majdnem kibújt. Most hogy van ez a gebasz, csak az erkélyre jár ki, ami két gyerekkel eléggé frusztráló. Én vagyok az egyetlen aki kijár a lakásból. Múlt héten hazaérek melobol, aszongya menjünk kocsikázni, tökmindegy hova de megzavarodik huszonvalahány nap bezartságtól. Kocsiba be az egész család és csak mentünk három órán át. Nem álltunk meg sehol de neki ennyi is elég volt.
samu09
En is full bezártan tolom 1 ideje, egyetlen kivetel h par naponta ejjel.1-2 körül bepattanok kocsiba megyek egy nagy kört.a városban aztan garázsba vissza es meg vagyok nyugodva
briareos
És mit javasolsz annak, akinek nincs kocsija?😊 (Lásd pl.: én.)
nagylaza
Heti egy jó kiadós "baszás" de nem az tutyi mutyi 😃 hanem mikor igazán domináns vagy es rakod ide oda az asszonyt és közben téped a haját.

*Tapasztalatom szerint nagyon élvezik a hölgyek is és utána kenyérre lehet őket kenni.
*A heti egy esetleg kevés akkor tetszés szerint lehet az alkalmak számát növelni.

Én ezt tudom javasolni 🙂
Rózsa Sándor (betyár)
kisgyerekeseknél plusz előny h a traumatizált gyerkőcök kussban lesznek pár napig

több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Aki bezárkózik, csak otthon ücsörög, de azérrt naponta kétnaponta eljár bevásárolni, az nagyobb veszélyt jelent magára és a környezetére mint akik pl néhányan összejárnak —megfelelő távolságot tartva egymástól—szomszédolni, iszogatni, bográcsozni stb.
De nem járnak vásárolni az emberek közé, inkább mindent odarendeltetnek. Most akkor ki és hogy dönt a felelőséggel való viselkedésről.
ozibozi
Én két-három naponta járok vásárolni. Nem szoktunk egy hétre vásárolni, eddig is elég volt kitalálni mit főzzünk, most meg pláne. Akkor is egy boltba megyek, régebben 2-3ba igénytől függően. Amúgy otthon ülök vagy dolgozok (muszáj bemenni).
Asszony lassan három éve itthon van. Első gyerek mire bölcsibe ment második már majdnem kibújt. Most hogy van ez a gebasz, csak az erkélyre jár ki, ami két gyerekkel eléggé frusztráló. Én vagyok az egyetlen aki kijár a lakásból. Múlt héten hazaérek melobol, aszongya menjünk kocsikázni, tökmindegy hova de megzavarodik huszonvalahány nap bezartságtól. Kocsiba be az egész család és csak mentünk három órán át. Nem álltunk meg sehol de neki ennyi is elég volt.
samu09
En is full bezártan tolom 1 ideje, egyetlen kivetel h par naponta ejjel.1-2 körül bepattanok kocsiba megyek egy nagy kört.a városban aztan garázsba vissza es meg vagyok nyugodva
briareos
És mit javasolsz annak, akinek nincs kocsija?😊 (Lásd pl.: én.)
nagylaza
Heti egy jó kiadós "baszás" de nem az tutyi mutyi 😃 hanem mikor igazán domináns vagy es rakod ide oda az asszonyt és közben téped a haját.

*Tapasztalatom szerint nagyon élvezik a hölgyek is és utána kenyérre lehet őket kenni.
*A heti egy esetleg kevés akkor tetszés szerint lehet az alkalmak számát növelni.

Én ezt tudom javasolni 🙂
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Sokan vannak/vagyunk olyanok akik tényleg heti 1x max 2x mennek a boltba és azt gondolják, hogy ők megtesznek mindent. Nem tagadom én is ilyen vagyok. Persze mondhatjátok, hogy önző görény vagyok valamilyen szinten, mert vagy reggel meló előtt vagy meló után megyek, amikor a többség. Nem este 11-kor. Ennek egyszerű a magyarázata: 1. melózok és azért 7 óra alvás nekem kell 😊 2. nálunk este 5! után kb örökölni lehet a parkolóhelyeket! Mióta bejött a vírus szó szerint áldatlan állapotok vannak parkolóhely ügyileg. Elmennék 11-kor, kb 3 utcával arrébb hordhatnám a holmit haza. Igen, majd jön Sobri és megmondja és valahol persze igaza van, de szerintem sokan gondolkodunk így.
Miért vannak mégis ennyien a boltokban? Talán magyarázat lehet, hogy sokan otthon vannak home office-ban (a gyerkőcök digitálisban), ezáltal otthon eszik nagyon sok ember! Az aki esetleg melóhelyen eljárt valahova, vagy teszem azt saját konyhája volt a cégnek és ugye a gyerek is menzás volt, ahhoz az életmódhoz képest nagyon durván sok kaja kell. Tudom lehet rendelni, de nem mindenki teheti meg! 2 felnőtt + 2 kamasz gyerek minden adagja hatalmas! Oda kell legalább 36 ásványvíz, töménytelen hús, gyümölcs, zöldség. Ha utóbbikat frissen akarod, akkor ahhoz nem elég 1 bevásárlás.
Persze vannak azok akik kurvára nem tudnak magukkal mit kezdeni és mennek bevásárolni. Mondjuk én a szupermárketek helyében tolnék egy olyat, hogy csak egy embert engednék be és persze limitálnám a vásárlóközönséget is! Igaz, hogy a szombati nyugger időpontot eltörölném és az áruházakat nem hamarább csuknám, hanem széthúznám a nyitvatartási időt!
NB2
Van, akinek magától értetődő, mások nem tudják. Szóval, nem feltétlenül neked címzem: a húson kívül zöldséget is lehet házilag fagyasztani. Sokféle ételt is. Meg vannak olyan ételek, amelyeket több napig el lehet tenni a sima frigóban, aztán többféle módon felhasználni. Annak, akinek kertes háza van, érdemes körülnéznie a neten, mi az a vermelés.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Vagy mondjuk fizikailag nem tehetik meg (pl én pesten, 40m2-es albiban (ketten) spájz hiányában, saját gépjármű nélkül mégis hogyan-hova tudnék 2 hétre való élelmet, vagy csak szimplán ásványvizet összehordani?

...Normál életvitel mellett sincs nagyon hely a hűtőben (na jó a fagyasztóban van 1 üres rekesz, ha nagyon átrendezzük).
Ha két hétnél hosszabb időszakra akarnék (csak magamra) élelmet raktározni, akkor legalább 4x kell fordulnom max kapacitással a legközelebbi boltig. Nyilván ha túlélésre játszok és ilyen 1000kcal/nap minimállal kalkulálok (ami szellemi munka esetén is lehetetlen kb), akkor megvan 3 fordulóból - ha hajlandó vagyok a 24 kg víz mellé még egy nagyobb hátizsákot is az első fordulóval megpakolni...MarioAna
Az egyik sarokba. Vagy egy másikba. Vagy a szoba közepére. Nem mindegy? Ez most, még mindig a túlélésről szól, nem a lakberendezésről.
Meglepődsz, hogy 1 négyzetméteren mennyi minden elfér. Kb. 200 napi élelem, konzerv, tészta, szószok, krumpli, zacskósleves, tábláscsoki, kekszek, kukoricapehely, ésatöbbi.
Ha csak fél méter magasságig rakod cipősdobozokba, egymásra, stb., az fél köbméter, 500 liternyi térfogat. Meglepne ha napi 2,5 liternyi élelmiszer ne lenne elegendő két embernek.
2,5 liternyi tészta 2 kg, kb 100-150 g egy adag.
Szárazbab, lencse dettó.
Krumplinál nagyobb egy adag, de az arány ugyanez.
Egy 400 g főttételkonzerv, vagy egy kétfős tésztaszósz ami egy tartalmas adag, az kb 4 dl, egy zacskós leves meg no comment.
Egy sima szobasarokba -tromfolom is amit mondtam- két ember egy évi szárazáru, konzerv készlete könnyedén elfér szépen felstószolva.
A nehéz cuccokat, konzerveket, tésztát, egyéb tartós élelmiszert, ásványvizet havonta egyszer kiszállíttatod, a friss cuccokért, felvágottért, sajtért, zöldség-gyümölcsért, ami megy a hűtőbe meg elég egy héten egyszer menni.
(Kiszállítást megmagyarázóknak: már nem csak a tesco szállít, hanem szinte bárki, arról nem is beszélve, hogy amennyire nincs meló, már láttam víz-gáz gyorsszolgálat hirdetését is, hogy segítenek ilyeténképp a bevásárlásban, de bizonyára van ismerős, de akár egy utassal nem igazán ellátott taxis is megejti jóárasítva. Vagy simán egyszer hazataxizol 100 kilo kajával. Ésatöbbi.)
(És jut eszembe, aki akar tescos időpontot, az éjjel 1 felé foglaljon, akkor szabadítják fel mindig a következő rendelhető nap sávjait.)

Azért válaszoltam ilyen részletesen, mert grafomán vagyok nagyon általános, hogy a lustaságot, átgondolatlanságot, az odafigyelés hiányát, a nehézségeket rengetegen megmagyarázzák maguknak, hogy nem ők a hibásak, a körülmények, a lehetőségek, a valóság, stb. Fenéket. Ha gondolkozol meg tudod oldani, mert kijön a matek.

több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 469 — nabege2@yahoo.com
Sokan vannak/vagyunk olyanok akik tényleg heti 1x max 2x mennek a boltba és azt gondolják, hogy ők megtesznek mindent. Nem tagadom én is ilyen vagyok. Persze mondhatjátok, hogy önző görény vagyok valamilyen szinten, mert vagy reggel meló előtt vagy meló után megyek, amikor a többség. Nem este 11-kor. Ennek egyszerű a magyarázata: 1. melózok és azért 7 óra alvás nekem kell 😊 2. nálunk este 5! után kb örökölni lehet a parkolóhelyeket! Mióta bejött a vírus szó szerint áldatlan állapotok vannak parkolóhely ügyileg. Elmennék 11-kor, kb 3 utcával arrébb hordhatnám a holmit haza. Igen, majd jön Sobri és megmondja és valahol persze igaza van, de szerintem sokan gondolkodunk így.
Miért vannak mégis ennyien a boltokban? Talán magyarázat lehet, hogy sokan otthon vannak home office-ban (a gyerkőcök digitálisban), ezáltal otthon eszik nagyon sok ember! Az aki esetleg melóhelyen eljárt valahova, vagy teszem azt saját konyhája volt a cégnek és ugye a gyerek is menzás volt, ahhoz az életmódhoz képest nagyon durván sok kaja kell. Tudom lehet rendelni, de nem mindenki teheti meg! 2 felnőtt + 2 kamasz gyerek minden adagja hatalmas! Oda kell legalább 36 ásványvíz, töménytelen hús, gyümölcs, zöldség. Ha utóbbikat frissen akarod, akkor ahhoz nem elég 1 bevásárlás.
Persze vannak azok akik kurvára nem tudnak magukkal mit kezdeni és mennek bevásárolni. Mondjuk én a szupermárketek helyében tolnék egy olyat, hogy csak egy embert engednék be és persze limitálnám a vásárlóközönséget is! Igaz, hogy a szombati nyugger időpontot eltörölném és az áruházakat nem hamarább csuknám, hanem széthúznám a nyitvatartási időt!