Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 286
Erről is lehetne egy elemzést írni. De minek.

Tactful Cactus
Most akkor arra kell mennem? Arra ott, egyenesen? Nem latod Viktorka hogy arra van a kijarat? Maszkot se lopd el bazmeg, tedd le szepen a portan, hellosziaszevasz.
Vrij6
Szegény prof-nak, is sikerülhetett volna rendesen felvennie a maszkot 😉
clbass
Erről egy aktuális dakota közmondás jut eszembe: "Szembeszélben ne köpködj."

A karanténra: tomahawkkal nem lehet simogatni.
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 286
valamilyen szinten éppenséggel még akármilyen rosszul is hangzik elsőre de jó lenne ha bedurranna picit mert ha ezen a szinten "pötyög" akkor még rohadt soká fog tartani...
most már azért volt pár hét felkészülni, vannak eszközök , ágyak , gépek ,személyzet amelyek egyenlőre üres kapacitással várják a betegeket ( persze területileg lehetnek eltérések )
nem egy olasz,spanyol robbanásra gondolok de biztos vagyok benne hogy bírnának ennél többet valamivel!

de most a napokban annyira Budapesteznek ...értsd gócpont,renitenskedés stb hogy eléggé benne van a levegőben egy ünnepek alatti szigorúbb korlátozás
mert ha mindenki utazik abból mg túl nagy galiba is lehet!
yooker
Csak azt meg kell lépni holnap mert csütörtökön elindul BP színe java a Balcsi felé meg kitudja merre.
Bazzani
Remélem elég nekik a múlt hétvégi tapasztalato, képek stb h a sok agyhalott megindult mindenhova + remélem h ezért is hívtak meg pár polgit holnap.
Beki
a faszt,
"alig van eset és már 3 hete otthon vagyunk
megérdemeljük a hpsszúhétvégét a balatonon"
Negritis
Körbe kell keríteni a Balatont
több mint 4 éve
clbass New Orleans Saints 3 113 — Saints fan
Erről is lehetne egy elemzést írni. De minek.

Tactful Cactus
Most akkor arra kell mennem? Arra ott, egyenesen? Nem latod Viktorka hogy arra van a kijarat? Maszkot se lopd el bazmeg, tedd le szepen a portan, hellosziaszevasz.
Vrij6
Szegény prof-nak, is sikerülhetett volna rendesen felvennie a maszkot 😉
több mint 4 éve
clbass New Orleans Saints 3 113 — Saints fan
Elképzelhező, hogy volt már, így előre is elnézést!
Ezt, hogy értelmezitek?
"A mérnöki, kutatás-fejlesztési munkakörben dolgozók pedig 3 hónapon át 40 százalékos bértámogatást kapnak, utóbbi nincs a részmunkaidőhöz kötve."
Egy esetleges visszatérés érdekében nem lenne rossz alkupozíció 😉
Nem akarok sokat, csak eltolt munkarendet (a beléptetési tömeget elkerülendően), és hogy beköltözhessek a tök üres 10m2-es raktárunkba! Ha belógatnak oda egy lan-kábelt, a munkám 100%-át el tudnám végezni...
Nem visz rá a lélek hogy visszamenjek egy 10+ fős, rossz szellőzésű, alapvetően sok idegen által látogatott irodába 😕
Pár hónapja még egy szignifikáns fizetésemelést akartam kérni. Ahoz képest ez nem is sok 😊
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 319 — The Mathematician
valamilyen szinten éppenséggel még akármilyen rosszul is hangzik elsőre de jó lenne ha bedurranna picit mert ha ezen a szinten "pötyög" akkor még rohadt soká fog tartani...
most már azért volt pár hét felkészülni, vannak eszközök , ágyak , gépek ,személyzet amelyek egyenlőre üres kapacitással várják a betegeket ( persze területileg lehetnek eltérések )
nem egy olasz,spanyol robbanásra gondolok de biztos vagyok benne hogy bírnának ennél többet valamivel!

de most a napokban annyira Budapesteznek ...értsd gócpont,renitenskedés stb hogy eléggé benne van a levegőben egy ünnepek alatti szigorúbb korlátozás
mert ha mindenki utazik abból mg túl nagy galiba is lehet!
yooker
Csak azt meg kell lépni holnap mert csütörtökön elindul BP színe java a Balcsi felé meg kitudja merre.
Bazzani
Remélem elég nekik a múlt hétvégi tapasztalato, képek stb h a sok agyhalott megindult mindenhova + remélem h ezért is hívtak meg pár polgit holnap.
Beki
a faszt,
"alig van eset és már 3 hete otthon vagyunk
megérdemeljük a hpsszúhétvégét a balatonon"

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
valamilyen szinten éppenséggel még akármilyen rosszul is hangzik elsőre de jó lenne ha bedurranna picit mert ha ezen a szinten "pötyög" akkor még rohadt soká fog tartani...
most már azért volt pár hét felkészülni, vannak eszközök , ágyak , gépek ,személyzet amelyek egyenlőre üres kapacitással várják a betegeket ( persze területileg lehetnek eltérések )
nem egy olasz,spanyol robbanásra gondolok de biztos vagyok benne hogy bírnának ennél többet valamivel!

de most a napokban annyira Budapesteznek ...értsd gócpont,renitenskedés stb hogy eléggé benne van a levegőben egy ünnepek alatti szigorúbb korlátozás
mert ha mindenki utazik abból mg túl nagy galiba is lehet!
yooker
Csak azt meg kell lépni holnap mert csütörtökön elindul BP színe java a Balcsi felé meg kitudja merre.
Bazzani
Remélem elég nekik a múlt hétvégi tapasztalato, képek stb h a sok agyhalott megindult mindenhova + remélem h ezért is hívtak meg pár polgit holnap.
több mint 4 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 529 — JAFL Tampa GM
Erről is lehetne egy elemzést írni. De minek.

Tactful Cactus
Örök klasszikus...

"-Balhééé, az van!
- hiszti, az van !
- csempe a francba az van.....ööö..."
több mint 4 éve
yooker New York Giants 7 356 — Expect the Best !
valamilyen szinten éppenséggel még akármilyen rosszul is hangzik elsőre de jó lenne ha bedurranna picit mert ha ezen a szinten "pötyög" akkor még rohadt soká fog tartani...
most már azért volt pár hét felkészülni, vannak eszközök , ágyak , gépek ,személyzet amelyek egyenlőre üres kapacitással várják a betegeket ( persze területileg lehetnek eltérések )
nem egy olasz,spanyol robbanásra gondolok de biztos vagyok benne hogy bírnának ennél többet valamivel!

de most a napokban annyira Budapesteznek ...értsd gócpont,renitenskedés stb hogy eléggé benne van a levegőben egy ünnepek alatti szigorúbb korlátozás
mert ha mindenki utazik abból mg túl nagy galiba is lehet!
yooker
Csak azt meg kell lépni holnap mert csütörtökön elindul BP színe java a Balcsi felé meg kitudja merre.
Bazzani
meg is lépik szerintem...
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 319 — The Mathematician
 twitter.com/Midnite_/status/1247601426265788423

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 286
Erről is lehetne egy elemzést írni. De minek.

Tactful Cactus
Eleve mit bóklásznak az öregek a kórházban ugye???!!! Gondolom 9-12 között készült a kép!
Én jobban burkolok bazmeg, nálam legalább fennmarad a csempe!
Jól látom, hogy az egy szabálytalanul tárolt porral oltó készülék a sarokban?
Az orvoson van védőszemüveg...
Mindenki mutatja, hogy a hullák merre hagyják el a termet...
Fast Willie
Engem az öreg maszk viselésénél jobban zavarnak a leesett csempék , meg az egész környezet olyan mintha 30-40 évet mentünk volna vissza az időben , pedig gondolom próbálták a legkevésbé "gázos " intézménybe vinni...
nando89
OV: Nézze barátom, kedves HOFItársam! Maga elmúlt 70, úgyhogy abba az irányba skera!
Doc: Müller Cilitől ekkora sallert kapok, ha meglát itt, úgyhogy adok egy ötöst!

OV: Az a piros izé, azzal is lehet levegőt fújatni, ugye?
Doc: Persze Főnök! Mindjárt kipróbáljuk!

OV: Csempékkel mit lett?
Doc: Nekiadtam Lölőnek.

OV: Ez a maszk ugye jó?
Doc: Látom narancsos. (Kína mindenre IS figyel)

OV: Tehát itt kellene hajlítani a görbét...
Doc: Jaja, a szívgörbét

OV: Arra vannak a műtők?
Doc: Nem, az a szertár

OV: Cili néni mondta nekem, hogy kérem szépen...
Doc: Köszönöm..
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!
Erről is lehetne egy elemzést írni. De minek.

Tactful Cactus
Most akkor arra kell mennem? Arra ott, egyenesen? Nem latod Viktorka hogy arra van a kijarat? Maszkot se lopd el bazmeg, tedd le szepen a portan, hellosziaszevasz.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
valamilyen szinten éppenséggel még akármilyen rosszul is hangzik elsőre de jó lenne ha bedurranna picit mert ha ezen a szinten "pötyög" akkor még rohadt soká fog tartani...
most már azért volt pár hét felkészülni, vannak eszközök , ágyak , gépek ,személyzet amelyek egyenlőre üres kapacitással várják a betegeket ( persze területileg lehetnek eltérések )
nem egy olasz,spanyol robbanásra gondolok de biztos vagyok benne hogy bírnának ennél többet valamivel!

de most a napokban annyira Budapesteznek ...értsd gócpont,renitenskedés stb hogy eléggé benne van a levegőben egy ünnepek alatti szigorúbb korlátozás
mert ha mindenki utazik abból mg túl nagy galiba is lehet!
yooker
Csak azt meg kell lépni holnap mert csütörtökön elindul BP színe java a Balcsi felé meg kitudja merre.

több mint 4 éve
yooker New York Giants 7 356 — Expect the Best !
valamilyen szinten éppenséggel még akármilyen rosszul is hangzik elsőre de jó lenne ha bedurranna picit mert ha ezen a szinten "pötyög" akkor még rohadt soká fog tartani...
most már azért volt pár hét felkészülni, vannak eszközök , ágyak , gépek ,személyzet amelyek egyenlőre üres kapacitással várják a betegeket ( persze területileg lehetnek eltérések )
nem egy olasz,spanyol robbanásra gondolok de biztos vagyok benne hogy bírnának ennél többet valamivel!

de most a napokban annyira Budapesteznek ...értsd gócpont,renitenskedés stb hogy eléggé benne van a levegőben egy ünnepek alatti szigorúbb korlátozás
mert ha mindenki utazik abból mg túl nagy galiba is lehet!
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 286
Erről is lehetne egy elemzést írni. De minek.

Tactful Cactus
- Akkor így behatolunk a végbélbe!
- Igen! S utána kinyitja a tenyerét!
- Szíjjátóóóó!
sutianap
Gyűrű maradhat?
több mint 4 éve
nando89 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 3 767
Erről is lehetne egy elemzést írni. De minek.

Tactful Cactus
Eleve mit bóklásznak az öregek a kórházban ugye???!!! Gondolom 9-12 között készült a kép!
Én jobban burkolok bazmeg, nálam legalább fennmarad a csempe!
Jól látom, hogy az egy szabálytalanul tárolt porral oltó készülék a sarokban?
Az orvoson van védőszemüveg...
Mindenki mutatja, hogy a hullák merre hagyják el a termet...
Fast Willie
Engem az öreg maszk viselésénél jobban zavarnak a leesett csempék , meg az egész környezet olyan mintha 30-40 évet mentünk volna vissza az időben , pedig gondolom próbálták a legkevésbé "gázos " intézménybe vinni...
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Erről is lehetne egy elemzést írni. De minek.

Tactful Cactus
- Akkor így behatolunk a végbélbe!
- Igen! S utána kinyitja a tenyerét!
- Szíjjátóóóó!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
GiantsMLBhunter New York Giants Ole Miss Rebels 1 290
A Francia 11,000 új eset és 1,400 halálozás azért bedurrant.
Olasz hiába kisebb a növekedés mértéke, amíg nő az aktív esetek száma, addig nem számít javulásnak.
Ausztria az egyetlen biztató ország kb. (meg Kína)

7 napon belül Magyarországon több aktív esett lesz mint Kínában. (papíron) 10 millió lakos vs 1,5 milliárd.

Ma voltam kocogni, direkt kertvárosi csendes utcákban. De 1-2 parkot láttam messziről, nagyon zsúfolt volt... Én a parkokhoz állítanék rendőrséget...
több mint 4 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 817 — 258. §
Erről is lehetne egy elemzést írni. De minek.

Tactful Cactus
m1 híradóban ugyanígy lement az anyag, láthatóan nem zavart senkit

és jelentem a napi sorosozás is megvolt bőséggel, megtudtam, hogy bár erősen támadta megint a forintot, az Orbán-tervnek hála ez az akciója is meghiúsulni látszik

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 286
Erről is lehetne egy elemzést írni. De minek.

Tactful Cactus
Eleve mit bóklásznak az öregek a kórházban ugye???!!! Gondolom 9-12 között készült a kép!
Én jobban burkolok bazmeg, nálam legalább fennmarad a csempe!
Jól látom, hogy az egy szabálytalanul tárolt porral oltó készülék a sarokban?
Az orvoson van védőszemüveg...
Mindenki mutatja, hogy a hullák merre hagyják el a termet...
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Itt a jóidő, kiültem a teraszra, ami egy zuglói kis utcára néz. Az elmúlt 2 órában saját szememmel a következő 3 szitut láttam.
- Hatvanas pasi kifújja az orrát, papírzsepit eldobja. 10 perc múlva jön egy fiatal srác telózva, kis kutyát sétáltatva, a kutya lecsap a zsepire, a gazdi kesztyű nélkül, odaugrik, kiszedi a szájából, eldobja és elmondja! a kutyának!, hogy nem szabad, majd ugyanazzal a kezével a telót a füléhez téve telózik tovább.
- Ötven körüli pár megy haza bevásárlásból, pasi cipekedik, megállnak, semmi kesztyű, zsírgombóc nő kitúr egy chipses zacskót az egyikből, kibontja, és elkezdi enni a chipset, így bandukolnak tovább.
- Megállapíthatatlan korú, elmebeteg kinézetű szakadt nő üvöltözik valakivel, aki ott sincs, majd lehajol egy eldobott csikkért, meggyújtja, beleszív, megy tovább.

Eddig se volt ellenemre egy teljes bóklászási tilalom, és eddig se hittem, hogy nyárra levonul a járvány...
Állampolgári felelősség level 0.
Sobri Jóska
Ezek mind fidesz-szavazók, még a kutya is, rajtuk nem fog a vírus, Sobréró...
LoveSobri
Ők a bizonytalanok/nem tudják/nem menne el szavazni-k.

több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 763
Itt a jóidő, kiültem a teraszra, ami egy zuglói kis utcára néz. Az elmúlt 2 órában saját szememmel a következő 3 szitut láttam.
- Hatvanas pasi kifújja az orrát, papírzsepit eldobja. 10 perc múlva jön egy fiatal srác telózva, kis kutyát sétáltatva, a kutya lecsap a zsepire, a gazdi kesztyű nélkül, odaugrik, kiszedi a szájából, eldobja és elmondja! a kutyának!, hogy nem szabad, majd ugyanazzal a kezével a telót a füléhez téve telózik tovább.
- Ötven körüli pár megy haza bevásárlásból, pasi cipekedik, megállnak, semmi kesztyű, zsírgombóc nő kitúr egy chipses zacskót az egyikből, kibontja, és elkezdi enni a chipset, így bandukolnak tovább.
- Megállapíthatatlan korú, elmebeteg kinézetű szakadt nő üvöltözik valakivel, aki ott sincs, majd lehajol egy eldobott csikkért, meggyújtja, beleszív, megy tovább.

Eddig se volt ellenemre egy teljes bóklászási tilalom, és eddig se hittem, hogy nyárra levonul a járvány...
Állampolgári felelősség level 0.
Sobri Jóska
Ezek mind fidesz-szavazók, még a kutya is, rajtuk nem fog a vírus, Sobréró...
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 896 — beers & Packers
Ejnye ejnye KariGeri ........
 m.origo.hu/itthon/20200407-53-apoltnak-es-12-dolgozonak-lettt-pozitiv-a-teszje.html
Kutyábol nem lesz szalona 😃
Külön piros pont az Origonak a hiteles és szubjektiv riportért.
Ma Magyaro. tényleg ez a szakma csúcsa amit az Origo képvisel.
Hajrá Fidesz
Rózsa Sándor (betyár)
Azt mégsem írhatják szegénykék, hogy a Fidesz által fenntartott Magyarországon már 817 azonosított fertőzött és 47 halott.
több mint 4 éve
Tactful Cactus Green Bay Packers 13 630
Erről is lehetne egy elemzést írni. De minek.

P-A-N-I-C
LaFleurt a kávé!
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Ejnye ejnye KariGeri ........
 m.origo.hu/itthon/20200407-53-apoltnak-es-12-dolgozonak-lettt-pozitiv-a-teszje.html
Kutyábol nem lesz szalona 😃
Külön piros pont az Origonak a hiteles és szubjektiv riportért.
Ma Magyaro. tényleg ez a szakma csúcsa amit az Origo képvisel.
Hajrá Fidesz

Most oszinten hogy viharba lehet ebbe nem felfedezni az ironiát 😃
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 286
Sok dolog felmerült:

- Én a helyzetre tekintettel teljesen lezárnám a nagyvárosokat (kb 8-10 gócpontot - kórházi, egyetemi központok, nagy népsűrűség, nagy közterek, parkok), se ki-, se be senki az ünnepek alatt, ellenőrzött áruszállítással, fokozott rendőri jelenléttel, ellenőrző pontokkal. Ünnep után nagyon kevés kivétellel engedném a mászkálást, és fokozatosan országos tilalmat vezetnék be (pl: előbb részleges kijárási korlátozás x-y időpontok között, amivel az éjszakai felesleges bóklászás, kamu kutyasétáltatás kiiktatható).
- Több ismerősömmel beszéltem, akik járják az országot (kamionosok, árubeszerzők), azt mondják a vidéki kisvárosokban és falvakban alig van mozgolódás, ott a hely jellegéből adódóan megoldható a szeparáció. Persze itt is kellene rendőri jelenlét, de jóval kisebb létszámmal.
- Sajnos a világjárványt a kínaiak miatt benyalta mindenki, senki nem tudott felkészülni a mismásolásuk miatt, persze a politikai vezetések nem is vették komolyan, hogy adott országokban terjedhet. Normális védőeszközök sem voltak (pl.: nagy mennyiségű lélegeztető gép deponálás kivitelezhetetlen és állítólag gazdaságtalan is).
- Hála Istennek a gazdasági intézkedések engem és családomat személyesen kevésbé érintenek, és mindenkinek a legjobbakat kívánom, de nem tudom, hogy van-e bennük koncepció, vagy csak random gondolatok. Vannak számomra életképes részmegoldások (pl.: bérátvállalás megoldása, hitelmoratórium), de nyilván kampányfogás a többsége, ami gusztustalan. A nyelvvizsgás megoldás is elég igazságtalan.
- Másrészt - amit pl ozibozi is írt, a magyar ügyeskedést- nem tudom, hogy a társadalmunk egy ny-európai megoldást (akár német, akár osztrák mintát) mennyire venné komolyan, nyilván jönne rögtön a szokásos trükközés. Szűkebb környezetemben is vannak Ausztriában feketézők, akik a munkáltatóval való megegyezésük alapján vmi csúszópénzt - állásidőt - kapnak zsebbe (mert a szaktudásuk fontos az alkalmazónak), közben persze bejelentkeznek a magyar munkanélküli segélyért.
- A járvány időtartamáról még elképzelésem sincsen, van bennem félsz, hogy ciklikus lesz, amíg nem lesz vakcina