Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 226 — The Mathematician
napi tesco:
nem voltak sokan, nagy része maszk és/vagy kesztyű
a polcokon majdnem minden volt ami kell
Negritis
Tegnapi Interspar: szintén majdnem minden volt (CSAK ÉLESZTŐ NEM!). 1/2 órával zárás előtt mentem, sok vásárló volt, a többsége normális. A pénztárosnő viszont kivétel nélkül mindenkinek beszólt valamit, világosan értésünkre adta, hogy ő most kibaszott fontos munkát végez, mi legfeljebb alattvalók lehetünk a királyságában. Egy ingerült hang kétpercenként bemondta, hogy zárni fognak, kábé abban a stílusban, hogy "takarodjatok már a picsába".
nagylaza
én alapvetően is önkiszolgáló pénztárt használok hogy ha van rá lehetőség, ez megmaradt
viszont azt továbbra értem hogy mások miért állnak sorba

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 844 — beers & Packers
napi tesco:
nem voltak sokan, nagy része maszk és/vagy kesztyű
a polcokon majdnem minden volt ami kell
Negritis
Tegnapi Interspar: szintén majdnem minden volt (CSAK ÉLESZTŐ NEM!). 1/2 órával zárás előtt mentem, sok vásárló volt, a többsége normális. A pénztárosnő viszont kivétel nélkül mindenkinek beszólt valamit, világosan értésünkre adta, hogy ő most kibaszott fontos munkát végez, mi legfeljebb alattvalók lehetünk a királyságában. Egy ingerült hang kétpercenként bemondta, hogy zárni fognak, kábé abban a stílusban, hogy "takarodjatok már a picsába".
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Én éjszaka egy órakor ejtettem meg a heti bevásárlást.
Javaslom mindenkinek ezt az időpontot, na akkor tényleg kihalt volt minden, nem bóklászott senki.
Ugye ha már otthonmaradás nokontaktolás van, egy MNF-en szocializálódott focirajongónak az nem késő, de biztonságosnak tűnő időpont.
Minek napközben más vásárlókkal találkozni?!
Bár a korábban írt vezérúti Roni feladta, és megszünt non-stop lenni, találtam egy kis éjjelnappalit az Egressyn és elnéztem a kassai téri Mannába.
Nulla vásárló, összesen 2 emberrel találkoztam, a két pénztárossal. Ez egyben a teljes heti kontaktusadagom.
Mindkét helyen volt minden. És mennyiség is volt, vagyis ha 4 emberre vásárolok be, az is megoldható lett volna. Szépen fullra töltött polcok mindkét helyen.
Bár régebben én is aldis voltam, vagy tescos, szerintem felesleges ebben ragaszkodni a szokásokhoz.
Természetesen az aldis sajátmárkák csak ott vannak, de van ezer más márka, majd kialakul melyik jobb, melyik rosszabb.
Velem akkor basznak ki, ha bejön az éjszakai kijárási tilalom, és nem tudok olyankor portyázni.

több mint 4 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 200 — Steelers fan
 24.hu/belfold/2020/03/28/koronavirus-nagy-istvan-agrarminiszter-piacok/
Negritis
Ezt nem teljesen értem.
Nyissák meg újra a piacokat, hogy hozzá lehessen jutni zöldséghez, gyümölcshöz, kézműves termékhez. Első kettő még oké. De a harmadik? Az általam faragott kiskapát árulhatom, de könyvet, ruhát, egyéb biszbaszt nem?
kittli
de, a piacon ...
ez megint az h legyen hova mennie a nyuggernek
Negritis
Mert amúgy mivel rosszabb, ha piacra megy mint a lidibe?
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 285
 www.google.hu/amp/s/www.portfolio.hu/gazdasag/20200326/mar-osszel-megerkezhetett-a-koronavirus-olaszorszagba-olasz-kutatok-gyanakodnak-422242%3famp
több mint 4 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 770 — 258. §
Nem jön a sok angol legénybúcsús, meg olasz buliturista és német pinavadász sem.
Sobri Jóska
jó ez megint nonszensz, sajnos sokat hallani 65 évesnél fiatalabb megbetegedésekről, de ez továbbra sem egy ZOMBIVÍRUS, eddig is millió féle betegség elvihette az embert, és mégis tömegek utaztak egzotikus helyekre

lesz egy átmeneti időszak, viszont azt várni, hogy itt teljes szemléletváltás következik be, csak mert jött egy átlagos influenzánál némileg erősebb járvány, szerintem egyenesen nevetséges

17.00-kor m4 Izland-Magyar EB selejtező
NB2
az már nem selejtező


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
rokaur 869
Mikor lesz Budapest ujra tele turistákkal? Mikor mehetek el a srácokkal nyaralni? Mikor tudok és mit dolgozni ?

stb
Janek
Szerintem nem a következő 3-5 évben.
Ez nem Budapest-specifikus, az egész turizmusnak, vendéglátásnak kurvára betesz ez a víruskrízis/válság kombó.
Pénz mindenkinek sokkal kevesebb lesz, nem ilyen haszontalanságokra fogják költeni.
A legtöbben em kockáztatnak, pláne ha jön sokadik hullám meg mutációk, majd megnézik online.
Olcsó, 40 eurós repjegyeknek is lőttek, sok légitársaság megy csődbe addig. Nem jön a sok angol legénybúcsús, meg olasz buliturista és német pinavadász sem.
Airbnb-s lakások nagyrésze is lemorzsolódik, piacra kerül vagy átállnak hosszútávúra.
Ahogy sok étterem, kocsma, szórakozóhely is, ha hónapokig bezár, már nem épül vissza, csak egy részük.
Vagy például te fogsz még valaha svédasztalról kajálni? Vagy egy piacon enni egy kolbászt vagy gyrost? Vagy bárhol? Ki tudja mennyire higiénikus...
Szerintem a teljes turizmus vendéglátás nagy átalakuláson fog átesni az emberek megváltozó igényei, átalakuló szokásai miatt. Ezek persze most mind csak fikciók, de egy ennyire bizalomra épülő és valójában luxusszektor ("egyél, igyál otthon, nézd meg neten"-hez képest) nagyon megérez egy ilyen válságot.

Mehetni mehetsz a srácokkal nyaralni, ha lecsengett a víruskrízis, de a kérdés, hogy hova mersz majd, és lesz e rá pénz.
És a két válasz jócskán szűkíteni fogja a lehetőségeidet.

Szintén vállalkozóként én úgy látom, hogy minden válság után aki kellően okos, rugalmas, innovatív, antifragilis és tud alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez, az előtt számtalan lehetőség adódott mindig is, és adódni is fog a jövőben is.
Így pont arra nem tudom a választ, hogy mikor és mit, csak azt, hogy addig még le kell győzni a vírust, rengetegen veszítik el a munkájukat, tehát emberi erőforrás lesz, aki örül, hogy munkát kap, rengeteg szektorban, ágazatban lesznek óriási változások, keletkeznek új igények, tehát megoldandó problémák is lesznek, ahogy olcsó hitelek is, hiszen a bankoknak is újra el kell kezdeni dübörögni, új, innovatív hozzáállásra meg mindig szükség van.
Szóval bizonyára lesz mit, csak az még egy "kis" idő. (Én személy szerint akkorra teszem, amikor már mindenkit leoltottak Európában.)
Válságok után mindig fellendülés jön, vagyis ha addig kihúzza az ember, akkor utána "lehet kaszálni". A legutóbbi, hitelválság után is 10 évig tartó folyamatos konjunktúra volt.
Sobri Jóska
ide vennem meg a tomegrendezvenyeket is, meg ha tenyleg nyaron lecsengene a virus es csak mondjuk oktober-marcius lenne a terjedes idoszaka minden evben ki az aki bevallalna 20-50 ezres rendezvenyt? Ugye latjuk mennyire mutogatnak a BL-re is.
Jon Taffer mondta egy podcastban, hogy ez az egesz szorakoztatoirpart at fogja reformalni nem lesznek mozik mar ilyen nezoszammal, ettermek se fullosan mindenhol kis "szigetek" lesznek ahol kissebb nagyobb csoportok tudnak majd ulni stb...
Az biztos, hogy az automatizacio es digitalizalas nagyon meg fog ugrani. pont, hogy jarvany eseten se essenek ki a gyartosorok es minel kevesebb munkafolyamat igenyeljen embert.

Szerkesztette: rokaur
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 226 — The Mathematician
napi tesco:
nem voltak sokan, nagy része maszk és/vagy kesztyű
a polcokon majdnem minden volt ami kell

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 226 — The Mathematician
 24.hu/belfold/2020/03/28/koronavirus-nagy-istvan-agrarminiszter-piacok/
Negritis
Ezt nem teljesen értem.
Nyissák meg újra a piacokat, hogy hozzá lehessen jutni zöldséghez, gyümölcshöz, kézműves termékhez. Első kettő még oké. De a harmadik? Az általam faragott kiskapát árulhatom, de könyvet, ruhát, egyéb biszbaszt nem?
kittli
de, a piacon ...
ez megint az h legyen hova mennie a nyuggernek

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 200 — Steelers fan
 24.hu/belfold/2020/03/28/koronavirus-nagy-istvan-agrarminiszter-piacok/
Negritis
Ezt nem teljesen értem.
Nyissák meg újra a piacokat, hogy hozzá lehessen jutni zöldséghez, gyümölcshöz, kézműves termékhez. Első kettő még oké. De a harmadik? Az általam faragott kiskapát árulhatom, de könyvet, ruhát, egyéb biszbaszt nem?
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 422 — nabege2@yahoo.com
17.00-kor m4 Izland-Magyar EB selejtező
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 844 — beers & Packers
Az ALDI-s sort is lefényképeztem, még kint a bolt előtt. Akkor most ezt is töröljem? Mindenkinek csak a háta látszik.
bcsarli
Akkor neked külön is küldöm. Érdemes elolvasni:
 medicalonline.hu/kitekinto/cikk/szabad_e_fenykepezni_a_korhazakban
nagylaza
Leszarom, letöröltem 😊
bcsarli
Nem is értem, minek fárasztom magam. Legalább VALAKI OLVASSA EL!
nagylaza
"felvételkészítés egyedüli feltétele, hogy az mások személyiségi jogát ne sértse. Amennyiben tehát egy beteg vagy látogató az intézmény helyiségeiben úgy kíván képet rögzíteni, hogy azon más nem ismerhető fel, akkor ezt számára megtiltani, illetve engedélyhez kötni nem lehet."

Ajánlom Neked is az olvasást! (az általad linkelt TASZos közleményből) De ha igényleg néhány AB határozatot is linkelek tanulmányozásra, mivel még a labdarúgó mérkőzésen szolgálatot teljesítő rendőr arcképének közzététele sem egységes bírói gyakorlatot tükröz, nemhogy egy átlagemberé!)
VanillaSky
Szándékosan olyan példát hoztam, ami egy különösképpen érzékeny területre (egészségügyi intézményre, betegjogokra) vonatkozik. Még ott is lehet fényképezni, ha az illető nem ismerhető fel.
Ami a rendőröket illeti: évekig ment a pereskedés, hogy szabad-e rendőröket fényképezni + a sajtóban közzétenni a fotót. Ott tartunk, hogy szabad. Egyébiránt (elvileg) se rendőrnek, se biztonsági őrnek nincs joga a helyszínen töröltetni fotót.
nagylaza
Igen, és mit akarsz? Az alapfelvetés az volt, hogy a lidl előtti képet, amit konkréten két személyről készített és egyértelműen beazonosíthatóak rajta az feltehető-e a beleegyezésük nélkül? Nem, nem tehető fel, még mindig nem! A bírói gyakorlattal és jogi szabályozással szintén tisztában vagyok, csak az alapfelvetés nem erről szólt! A kórházas példád meg pont ezért nem illett ide, mivel a tényállás tökéletesen különbözik.
VanillaSky
Két malomban őrlünk. Másképpen: úgy vitatkozunk, hogy a jelek szerint egyetértünk. Én sem állítottam, hogy a "karanténcsalás" illusztrálásaként jogszerűen felteheti. Továbbá: később már olyan fotóról volt szó, amin senki nem ismerhető fel.
Ha javasolhatom, akkor ugorjunk!
nagylaza
Amúgy maszkban voltak, ebben az esetben mi van? Nem egyértelműen felismerhetők, csak látszik hogy vének. De már töröltem.
bcsarli
Úgy pontos, hogy "véneknek látszanak"😊
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 844 — beers & Packers
Na, kicsit ideges lettem, az írta ki az előbb, hogy "nincs internetkapcsolat". Már azt hittem, Sobri intézkedett, de aztán visszajött.
nagylaza
En meg monopoly penzzel fizettem a kurvanak, hogy hazhoz jott. Fostam, hogy eszre fogja venni, de szerencsere megusztam.
Stez
Nekem pedig van néhány Soros-féle 10 e. forintosom a kétfarkúaktól. Lehet, én is kipróbálom a boltban.
nagylaza
Csak szexin ra kell kacsintani a boltos M. Cecilia nenire, es nyert ugyed van. Ha szepen megkered, o szepen visszaker.
Stez
 ripost.hu/politik/insider/a-koronavirussal-harcol-de-a-vorosiszappal-is-kuzdott-muller-cecilia-2348192/

Hamár Cecília!
Bazzani
Mi van? Cecília beköltözött az otthonunkba?
nagylaza
Az előbb foglalt volt a WC-nk.
Lehet épp ő van ott?
Bazzani
Eszembe jutott néhány nem túl ízléses megjegyzés, de inkább megtartom magamnak.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Mikor lesz Budapest ujra tele turistákkal? Mikor mehetek el a srácokkal nyaralni? Mikor tudok és mit dolgozni ?

stb
Janek
Szerintem nem a következő 3-5 évben.
Ez nem Budapest-specifikus, az egész turizmusnak, vendéglátásnak kurvára betesz ez a víruskrízis/válság kombó.
Pénz mindenkinek sokkal kevesebb lesz, nem ilyen haszontalanságokra fogják költeni.
A legtöbben em kockáztatnak, pláne ha jön sokadik hullám meg mutációk, majd megnézik online.
Olcsó, 40 eurós repjegyeknek is lőttek, sok légitársaság megy csődbe addig. Nem jön a sok angol legénybúcsús, meg olasz buliturista és német pinavadász sem.
Airbnb-s lakások nagyrésze is lemorzsolódik, piacra kerül vagy átállnak hosszútávúra.
Ahogy sok étterem, kocsma, szórakozóhely is, ha hónapokig bezár, már nem épül vissza, csak egy részük.
Vagy például te fogsz még valaha svédasztalról kajálni? Vagy egy piacon enni egy kolbászt vagy gyrost? Vagy bárhol? Ki tudja mennyire higiénikus...
Szerintem a teljes turizmus vendéglátás nagy átalakuláson fog átesni az emberek megváltozó igényei, átalakuló szokásai miatt. Ezek persze most mind csak fikciók, de egy ennyire bizalomra épülő és valójában luxusszektor ("egyél, igyál otthon, nézd meg neten"-hez képest) nagyon megérez egy ilyen válságot.

Mehetni mehetsz a srácokkal nyaralni, ha lecsengett a víruskrízis, de a kérdés, hogy hova mersz majd, és lesz e rá pénz.
És a két válasz jócskán szűkíteni fogja a lehetőségeidet.

Szintén vállalkozóként én úgy látom, hogy minden válság után aki kellően okos, rugalmas, innovatív, antifragilis és tud alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez, az előtt számtalan lehetőség adódott mindig is, és adódni is fog a jövőben is.
Így pont arra nem tudom a választ, hogy mikor és mit, csak azt, hogy addig még le kell győzni a vírust, rengetegen veszítik el a munkájukat, tehát emberi erőforrás lesz, aki örül, hogy munkát kap, rengeteg szektorban, ágazatban lesznek óriási változások, keletkeznek új igények, tehát megoldandó problémák is lesznek, ahogy olcsó hitelek is, hiszen a bankoknak is újra el kell kezdeni dübörögni, új, innovatív hozzáállásra meg mindig szükség van.
Szóval bizonyára lesz mit, csak az még egy "kis" idő. (Én személy szerint akkorra teszem, amikor már mindenkit leoltottak Európában.)
Válságok után mindig fellendülés jön, vagyis ha addig kihúzza az ember, akkor utána "lehet kaszálni". A legutóbbi, hitelválság után is 10 évig tartó folyamatos konjunktúra volt.

több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 278 — Lájkold a zsűrit!
Na, kicsit ideges lettem, az írta ki az előbb, hogy "nincs internetkapcsolat". Már azt hittem, Sobri intézkedett, de aztán visszajött.
nagylaza
En meg monopoly penzzel fizettem a kurvanak, hogy hazhoz jott. Fostam, hogy eszre fogja venni, de szerencsere megusztam.
Stez
Nekem pedig van néhány Soros-féle 10 e. forintosom a kétfarkúaktól. Lehet, én is kipróbálom a boltban.
nagylaza
Csak szexin ra kell kacsintani a boltos M. Cecilia nenire, es nyert ugyed van. Ha szepen megkered, o szepen visszaker.
Stez
 ripost.hu/politik/insider/a-koronavirussal-harcol-de-a-vorosiszappal-is-kuzdott-muller-cecilia-2348192/

Hamár Cecília!
Bazzani
Mi van? Cecília beköltözött az otthonunkba?
nagylaza
Az előbb foglalt volt a WC-nk.
Lehet épp ő van ott?
Bazzani
WC=World of Cecilia


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Na, kicsit ideges lettem, az írta ki az előbb, hogy "nincs internetkapcsolat". Már azt hittem, Sobri intézkedett, de aztán visszajött.
nagylaza
En meg monopoly penzzel fizettem a kurvanak, hogy hazhoz jott. Fostam, hogy eszre fogja venni, de szerencsere megusztam.
Stez
Nekem pedig van néhány Soros-féle 10 e. forintosom a kétfarkúaktól. Lehet, én is kipróbálom a boltban.
nagylaza
Csak szexin ra kell kacsintani a boltos M. Cecilia nenire, es nyert ugyed van. Ha szepen megkered, o szepen visszaker.
Stez
 ripost.hu/politik/insider/a-koronavirussal-harcol-de-a-vorosiszappal-is-kuzdott-muller-cecilia-2348192/

Hamár Cecília!
Bazzani
Mi van? Cecília beköltözött az otthonunkba?
nagylaza
Az előbb foglalt volt a WC-nk.
Lehet épp ő van ott?

több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 527 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Hétvégén nincs törzs?

több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 527 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Az ALDI-s sort is lefényképeztem, még kint a bolt előtt. Akkor most ezt is töröljem? Mindenkinek csak a háta látszik.
bcsarli
Akkor neked külön is küldöm. Érdemes elolvasni:
 medicalonline.hu/kitekinto/cikk/szabad_e_fenykepezni_a_korhazakban
nagylaza
Leszarom, letöröltem 😊
bcsarli
Nem is értem, minek fárasztom magam. Legalább VALAKI OLVASSA EL!
nagylaza
"felvételkészítés egyedüli feltétele, hogy az mások személyiségi jogát ne sértse. Amennyiben tehát egy beteg vagy látogató az intézmény helyiségeiben úgy kíván képet rögzíteni, hogy azon más nem ismerhető fel, akkor ezt számára megtiltani, illetve engedélyhez kötni nem lehet."

Ajánlom Neked is az olvasást! (az általad linkelt TASZos közleményből) De ha igényleg néhány AB határozatot is linkelek tanulmányozásra, mivel még a labdarúgó mérkőzésen szolgálatot teljesítő rendőr arcképének közzététele sem egységes bírói gyakorlatot tükröz, nemhogy egy átlagemberé!)
VanillaSky
Szándékosan olyan példát hoztam, ami egy különösképpen érzékeny területre (egészségügyi intézményre, betegjogokra) vonatkozik. Még ott is lehet fényképezni, ha az illető nem ismerhető fel.
Ami a rendőröket illeti: évekig ment a pereskedés, hogy szabad-e rendőröket fényképezni + a sajtóban közzétenni a fotót. Ott tartunk, hogy szabad. Egyébiránt (elvileg) se rendőrnek, se biztonsági őrnek nincs joga a helyszínen töröltetni fotót.
nagylaza
Igen, és mit akarsz? Az alapfelvetés az volt, hogy a lidl előtti képet, amit konkréten két személyről készített és egyértelműen beazonosíthatóak rajta az feltehető-e a beleegyezésük nélkül? Nem, nem tehető fel, még mindig nem! A bírói gyakorlattal és jogi szabályozással szintén tisztában vagyok, csak az alapfelvetés nem erről szólt! A kórházas példád meg pont ezért nem illett ide, mivel a tényállás tökéletesen különbözik.
VanillaSky
Két malomban őrlünk. Másképpen: úgy vitatkozunk, hogy a jelek szerint egyetértünk. Én sem állítottam, hogy a "karanténcsalás" illusztrálásaként jogszerűen felteheti. Továbbá: később már olyan fotóról volt szó, amin senki nem ismerhető fel.
Ha javasolhatom, akkor ugorjunk!
nagylaza
Amúgy maszkban voltak, ebben az esetben mi van? Nem egyértelműen felismerhetők, csak látszik hogy vének. De már töröltem.

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 844 — beers & Packers
Na, kicsit ideges lettem, az írta ki az előbb, hogy "nincs internetkapcsolat". Már azt hittem, Sobri intézkedett, de aztán visszajött.
nagylaza
En meg monopoly penzzel fizettem a kurvanak, hogy hazhoz jott. Fostam, hogy eszre fogja venni, de szerencsere megusztam.
Stez
Nekem pedig van néhány Soros-féle 10 e. forintosom a kétfarkúaktól. Lehet, én is kipróbálom a boltban.
nagylaza
Csak szexin ra kell kacsintani a boltos M. Cecilia nenire, es nyert ugyed van. Ha szepen megkered, o szepen visszaker.
Stez
 ripost.hu/politik/insider/a-koronavirussal-harcol-de-a-vorosiszappal-is-kuzdott-muller-cecilia-2348192/

Hamár Cecília!
Bazzani
Mi van? Cecília beköltözött az otthonunkba?
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 226 — The Mathematician
megjött az sms a budapest banktól hogy tudom törleszteni a hitelt csak állítsam be a netbankon
aha, nem találom hogy mit kéne beállítani 😀
Negritis
Detto.
Fogalmam sincs hol kellene.
Bazzani
 www.budapestbank.hu/moratorium
ez is tök hasznos 😀
mondjuk lehet majd hétfőtől lehet, ha nem találom akkor meg majd telefonálok

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 844 — beers & Packers
Az ALDI-s sort is lefényképeztem, még kint a bolt előtt. Akkor most ezt is töröljem? Mindenkinek csak a háta látszik.
bcsarli
Akkor neked külön is küldöm. Érdemes elolvasni:
 medicalonline.hu/kitekinto/cikk/szabad_e_fenykepezni_a_korhazakban
nagylaza
Leszarom, letöröltem 😊
bcsarli
Nem is értem, minek fárasztom magam. Legalább VALAKI OLVASSA EL!
nagylaza
"felvételkészítés egyedüli feltétele, hogy az mások személyiségi jogát ne sértse. Amennyiben tehát egy beteg vagy látogató az intézmény helyiségeiben úgy kíván képet rögzíteni, hogy azon más nem ismerhető fel, akkor ezt számára megtiltani, illetve engedélyhez kötni nem lehet."

Ajánlom Neked is az olvasást! (az általad linkelt TASZos közleményből) De ha igényleg néhány AB határozatot is linkelek tanulmányozásra, mivel még a labdarúgó mérkőzésen szolgálatot teljesítő rendőr arcképének közzététele sem egységes bírói gyakorlatot tükröz, nemhogy egy átlagemberé!)
VanillaSky
Szándékosan olyan példát hoztam, ami egy különösképpen érzékeny területre (egészségügyi intézményre, betegjogokra) vonatkozik. Még ott is lehet fényképezni, ha az illető nem ismerhető fel.
Ami a rendőröket illeti: évekig ment a pereskedés, hogy szabad-e rendőröket fényképezni + a sajtóban közzétenni a fotót. Ott tartunk, hogy szabad. Egyébiránt (elvileg) se rendőrnek, se biztonsági őrnek nincs joga a helyszínen töröltetni fotót.
nagylaza
Igen, és mit akarsz? Az alapfelvetés az volt, hogy a lidl előtti képet, amit konkréten két személyről készített és egyértelműen beazonosíthatóak rajta az feltehető-e a beleegyezésük nélkül? Nem, nem tehető fel, még mindig nem! A bírói gyakorlattal és jogi szabályozással szintén tisztában vagyok, csak az alapfelvetés nem erről szólt! A kórházas példád meg pont ezért nem illett ide, mivel a tényállás tökéletesen különbözik.
VanillaSky
Két malomban őrlünk. Másképpen: úgy vitatkozunk, hogy a jelek szerint egyetértünk. Én sem állítottam, hogy a "karanténcsalás" illusztrálásaként jogszerűen felteheti. Továbbá: később már olyan fotóról volt szó, amin senki nem ismerhető fel.
Ha javasolhatom, akkor ugorjunk!
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Na, kicsit ideges lettem, az írta ki az előbb, hogy "nincs internetkapcsolat". Már azt hittem, Sobri intézkedett, de aztán visszajött.
nagylaza
En meg monopoly penzzel fizettem a kurvanak, hogy hazhoz jott. Fostam, hogy eszre fogja venni, de szerencsere megusztam.
Stez
Nekem pedig van néhány Soros-féle 10 e. forintosom a kétfarkúaktól. Lehet, én is kipróbálom a boltban.
nagylaza
Csak szexin ra kell kacsintani a boltos M. Cecilia nenire, es nyert ugyed van. Ha szepen megkered, o szepen visszaker.
Stez
 ripost.hu/politik/insider/a-koronavirussal-harcol-de-a-vorosiszappal-is-kuzdott-muller-cecilia-2348192/

Hamár Cecília!

több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
megjött az sms a budapest banktól hogy tudom törleszteni a hitelt csak állítsam be a netbankon
aha, nem találom hogy mit kéne beállítani 😀
Negritis
Detto.
Fogalmam sincs hol kellene.

több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 240 — Whoops, looks like something went wrong.
Na, kicsit ideges lettem, az írta ki az előbb, hogy "nincs internetkapcsolat". Már azt hittem, Sobri intézkedett, de aztán visszajött.
nagylaza
En meg monopoly penzzel fizettem a kurvanak, hogy hazhoz jott. Fostam, hogy eszre fogja venni, de szerencsere megusztam.
Stez
Nekem pedig van néhány Soros-féle 10 e. forintosom a kétfarkúaktól. Lehet, én is kipróbálom a boltban.
nagylaza
Csak szexin ra kell kacsintani a boltos M. Cecilia nenire, es nyert ugyed van. Ha szepen megkered, o szepen visszaker.

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 226 — The Mathematician
 24.hu/belfold/2020/03/28/koronavirus-nagy-istvan-agrarminiszter-piacok/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!