Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 226 — The Mathematician
most már legalább tudjuk ki vitte Vuhanba karácsonyra a koronát:

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 818 — Patriot
Közben nálunk:
"Nem tartják meg az április és 3. és 19. közötti időszakra tervezett 40. Budapesti Tavaszi Fesztivált (BTF) a koronavírus okozta nemzetközi egészségügyi veszélyhelyzet miatt."
Ez csak annyiban érdekes, hogy pár napja még javában lehetett jegyeket rendelni a holnapjukon.
nagylaza
az se normális aki vett
Negritis
Ha nem említettem volna, a főszervezőt úgy hívják: Káel Csaba.
nagylaza
hálisten fingom sincs ki az
Negritis
Ez konkrétan nem igaz, Káel Csaba (aki egyébként az első 1998-2002 Fidesz kormány egyik “kultúrharcosa” volt) a MÜPA igazgatója. A “főszervező” kb 12 éve Bán Teodóra volt.
Az emberek pedig azért vettek jegyet a tavaszi fesztiválra, mert ritkán látható “A” kategóriás sztárok lépnek fel, és a jegyek 90 %-a kb már tavaly elfogyott. Amikor még nem volt szó semmilyen koronavírusról. Amúgy, ha lett volna még elérhető jegy, érdemes lett volna meg venni, hisz visszatéritik az árát, ha elmarad.

Egyébként egy kicsit ez a baj evvel a topikkal, hogy kezd indokolatlanul átpolitizálódni, hisz a Tavaszi fesztiválnak mi köze a koronavírushoz? Csak azért mert fideszes(nem az), felelőtlenebb egy koncertszervező, hogy vár a lemondással?
Vagy itt már köztudott, hogy le kell mondani a Volt-ot és a Szigetet?
A bécsi újévi koncert megtartható vagy már most le kéne mondani?
Karácsonyi Diótörő balettra vegyek a kislányomnak jegyet vagy ti megállapítjátok mát most, hogy milyen felelőtlen/hülye vagyok/leszek?
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 844 — beers & Packers
Egy kis más.
Amit soha nem tudtam volna meg, ha nincs a koronavírus. Csempészik a tobzoskákat. Há' milyen világban élünk?!

Kínai kutatók szerint a tobzoskák csempészésével is terjedhetett a vírus.
A tobzoskák csempészésével is terjedhetett a SARS-CoV-2 vírus kínai kutatók vizsgálatai szerint. A vírus 99 százalékban ezektől az állatoktól származik.
A szakértők Kínába becsempészett állatokat vizsgáltak és megállapították, hogy
az állatok illegális kereskedelme is a Covid-19 betegséget okozó vírus terjedésének egyik lehetséges útja.
Güan Ji, a Hongkongi Egyetem tudósa és kollégái a Nature című tudományos folyóiratban mutatták be eredményeiket. Malajziából Dél-Kínába 2017 augusztusa és 2018 januárja között becsempészett 18 tobzoskából vettek mintákat. Öt állatnál állt fenn koronavírus-fertőzés. Szintén fertőzött állatot találtak egy 2019-ben lefoglalt szállítmányban is - írja az MTI.
A mintákból származó vírusok 85-92 százalékban genetikailag megegyezőek voltak a SARS-CoV-2 vírussal. Bár nem voltak teljesen azonosak azzal a vírusvariánssal, amely az embereknél a Covid-19 betegséget okozza, a csempészett állatok vizsgálata arra utal, hogy nagyon magas az illegális vadállat-kereskedelemben rejlő kockázat - fejtették ki a kutatók.
"Az eredmények alapján a tobzoskák a denevérek után a második állatfaj, mely gazdaállatként szolgálhat a vírus számára. Piacokon való értékesítésüket szigorúan be kell tiltani az emberek megfertőződésének megakadályozása érdekében" - olvasható a lapban.

Forrás: Origo.hu

"És mindez miből indul ki? A büdős japók mindent felzabálnak."
Sobri Jóska
Akkor itt van egy februári tobzoska, szintén a nevezett portálról (?):
 www.origo.hu/tudomany/20200209-meg-mindig-keresik-az-uj-koronavirus-koztes-hordozoit.html
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 226 — The Mathematician
Egy kis más.
Amit soha nem tudtam volna meg, ha nincs a koronavírus. Csempészik a tobzoskákat. Há' milyen világban élünk?!

Kínai kutatók szerint a tobzoskák csempészésével is terjedhetett a vírus.
A tobzoskák csempészésével is terjedhetett a SARS-CoV-2 vírus kínai kutatók vizsgálatai szerint. A vírus 99 százalékban ezektől az állatoktól származik.
A szakértők Kínába becsempészett állatokat vizsgáltak és megállapították, hogy
az állatok illegális kereskedelme is a Covid-19 betegséget okozó vírus terjedésének egyik lehetséges útja.
Güan Ji, a Hongkongi Egyetem tudósa és kollégái a Nature című tudományos folyóiratban mutatták be eredményeiket. Malajziából Dél-Kínába 2017 augusztusa és 2018 januárja között becsempészett 18 tobzoskából vettek mintákat. Öt állatnál állt fenn koronavírus-fertőzés. Szintén fertőzött állatot találtak egy 2019-ben lefoglalt szállítmányban is - írja az MTI.
A mintákból származó vírusok 85-92 százalékban genetikailag megegyezőek voltak a SARS-CoV-2 vírussal. Bár nem voltak teljesen azonosak azzal a vírusvariánssal, amely az embereknél a Covid-19 betegséget okozza, a csempészett állatok vizsgálata arra utal, hogy nagyon magas az illegális vadállat-kereskedelemben rejlő kockázat - fejtették ki a kutatók.
"Az eredmények alapján a tobzoskák a denevérek után a második állatfaj, mely gazdaállatként szolgálhat a vírus számára. Piacokon való értékesítésüket szigorúan be kell tiltani az emberek megfertőződésének megakadályozása érdekében" - olvasható a lapban.

Forrás: Origo.hu

"És mindez miből indul ki? A büdős japók mindent felzabálnak."
Sobri Jóska
 www.bbc.com/news/science-environment-52048195

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 226 — The Mathematician
azok után hogy a szarvasmarha TBC terjedésének a fő induka UK-ben a borzok én nem lepődök meg semmin (azt próbáltam szakdogaként modellezni térben hogyan terjed és minek milyen hatása lehet rá 😀)

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Egy kis más.
Amit soha nem tudtam volna meg, ha nincs a koronavírus. Csempészik a tobzoskákat. Há' milyen világban élünk?!

Kínai kutatók szerint a tobzoskák csempészésével is terjedhetett a vírus.
A tobzoskák csempészésével is terjedhetett a SARS-CoV-2 vírus kínai kutatók vizsgálatai szerint. A vírus 99 százalékban ezektől az állatoktól származik.
A szakértők Kínába becsempészett állatokat vizsgáltak és megállapították, hogy
az állatok illegális kereskedelme is a Covid-19 betegséget okozó vírus terjedésének egyik lehetséges útja.
Güan Ji, a Hongkongi Egyetem tudósa és kollégái a Nature című tudományos folyóiratban mutatták be eredményeiket. Malajziából Dél-Kínába 2017 augusztusa és 2018 januárja között becsempészett 18 tobzoskából vettek mintákat. Öt állatnál állt fenn koronavírus-fertőzés. Szintén fertőzött állatot találtak egy 2019-ben lefoglalt szállítmányban is - írja az MTI.
A mintákból származó vírusok 85-92 százalékban genetikailag megegyezőek voltak a SARS-CoV-2 vírussal. Bár nem voltak teljesen azonosak azzal a vírusvariánssal, amely az embereknél a Covid-19 betegséget okozza, a csempészett állatok vizsgálata arra utal, hogy nagyon magas az illegális vadállat-kereskedelemben rejlő kockázat - fejtették ki a kutatók.
"Az eredmények alapján a tobzoskák a denevérek után a második állatfaj, mely gazdaállatként szolgálhat a vírus számára. Piacokon való értékesítésüket szigorúan be kell tiltani az emberek megfertőződésének megakadályozása érdekében" - olvasható a lapban.

Forrás: Origo.hu

"És mindez miből indul ki? A büdős japók mindent felzabálnak."

több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
elvitték az 5-st
NB2
Gratulálok Lőrincnek.

több mint 4 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 825 — Bla, bla, bla
elvitték az 5-st
NB2
piccába



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 422 — nabege2@yahoo.com
elvitték az 5-st
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Máltát választotta példának a WHO. Ezt nem gondoltam volna.
csebi
Félmilliós szigetország.
A magyarénál kétszerte nagyobb GDP-vel. (Kb. spanyol, olasz szint.)
Ha ott nem tudnak rendet tartani, fegyelmezetten, észszerűen viselkedni, intézkedni, akkor a világon sehol.

(Ami szopó lehet, hogy ott is a szolgáltatószektorban dolgoznak a legtöbben, illetve, hogy ivóvízből behozatalra szorul.)

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 844 — beers & Packers
Itt is szarnak a vírusra, kb az egyetlen focibajnokság Európában ami még megy. És meg is köszönik a szurkolóknak hogy meccsre járnak
 index.hu/sport/futball/2020/03/28/feheroroszorszag_futball_nem_all_le_nezok_koronavirus/
kapitnono
Gimnáziumban a biológiatanárom arról beszélt, hogy étel nélkül néhány hétig ki lehet bírni, de víz nélkül legfeljebb csak pár napig. Legközelebb bevittem magammal valami tudományos-ismeretterjesztő folyóiratot (a címére nem emlékszem), az egyik cikk arról szólt, hogy egy eltévedt kutatócsoport majdnem ötven napig étlen-szomjan bolyongott a pusztában. Végül rájuk találtak, túlélték. Elmeséltem a tanárnak. Nagyokat pislogott, rázta a fejét, hogy ez képtelenség. Elkérte a folyóiratot, átfutotta a cikket. Aztán vigyorogva közölte: „Hát, persze! Miért nem mondtad, hogy oroszok?!” (Elnézést a fehéroroszoktól.)
több mint 4 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 260 — 49ers GM
Indiában is okosak a döntéshozók...

 index.hu/kulfold/2020/03/28/ujdelhi_koronavirus_tomeg/

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 226 — The Mathematician
 www.youtube.com/watch?v=GkKFJEvrcKU&feature=youtu.be

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 488 — Lucas Scott
Máltát választotta példának a WHO. Ezt nem gondoltam volna.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 224 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Nem is csodálom, hogy ilyen rosszul áll a világ. Megvettem a Pandemic alapjátékot,és eddig 3/0 az eredmény 🙁
több mint 4 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 843
Itt is szarnak a vírusra, kb az egyetlen focibajnokság Európában ami még megy. És meg is köszönik a szurkolóknak hogy meccsre járnak
 index.hu/sport/futball/2020/03/28/feheroroszorszag_futball_nem_all_le_nezok_koronavirus/
kapitnono
A soccer topikban már szervezzük a szurkolói csoportokat.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
nem láttalak még Sobri, de passzolna ha leállná borotválkozással és növesztenéd a hajad aztán fürdőköpenyben the end is near táblával kiállhatnál a sarokra, hogy több emberhez jusson el az üzeneted.
briareos
Utlom arcszőrzetet, hetente letolom a fejemet is nullással.
De Rorschach-on is volt maszk, így ez talán nem kizáró ok.

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 844 — beers & Packers
Betyár társam Sobri ☝️
""""MI A KIS FASZOM VAN VELED""" ???

Teljes negativ vagy 🤔😱🥺
Mint ha LoveSobri elvtárst olvasnám de még ő is pozitivabb mint TE !
Nem beszélve arról mivel valahol vélemény vezér vagy és az intelligensebb szegmensbe tartozol sokan adnak a vélleményedre.(köztük én is)
És nem értem ezt a 360° fordulást nálad.Főleg úgy hogy mivel nagyon nincs vagy is nem áll rendelkezésre megfelelő adat a megfelő konzekvenciák levonására.
De te mint ha elvesztetted volna a realitás érzékedet és csak végletekbe lennél képes gondolkozni ami tőled merőben szokatlan.
Rózsa Sándor (betyár)
Igazából én se, más se TUDHATJA bizonyosan mi lesz.
Ezek -esetemben pláne- szélsőséges prognózisok.
Amolyan “készülj a legrosszabbra, reméld a legjobbat” alapon.
Írtam sokszor, valóban kurva kevés a releváns adat.
Jön egy új infó, máris új prognózist eredményez.
Ilyen helyzetben az a helyes, ha kvázi állandó “újratervezés” van.
Írok egy logikus, valószerű, reális, de (nyilván) nem bizonyos szcenáriót.
Időm van gondolkodni, írni és olvasni is a reakciókat, bárkitől, bármikor, bárhol kaphatok új inputot, impulzust, ötletet, tényt, adatot, véleményt.

Van aki arra büszke, hogy nem változik évek óta -szíve joga-, én olyan vagyok, hogy naponta is átgondolok tuti dolgokat, és simán vélekedhetek akár teljesen másként, cselekedhetek bárhogy, optimalizálhatok, változtathatok.
Én ezt gondolom szabadságnak.
Eddigi életemben sikeresnek tartom ezt a stratégiát, büszke csak azért nem vagyok rá, mert ez szerintem az alaptermészetem része, nem (csak) tudatos döntés eredménye.
Ráadásul nem vagyok olyan státuszban, pozícióban, hogy ne tehetnék így. Nem kell megfelelnem senkinek, nem pénzért írok, se nem olyan céllal, amit ez a fajta kommunikáció akadályozna, így oda és annyi fokban fordulok, ahogy csak akarok. Mivel nem kell senkinek se igazodnia hozzá, nem kell senkinek se elfogadnia.
Ha egyetértesz azzal, amit épp gondolok jó, ha nem, az is.

Mivel nyilvánvalóan mindig azt írom, amit éppen akarok, és sokat írok, prognosztizálok, csak közben az infók, adatok változnak, így például lehet, ha 2 hónapon belül lesz egy 5 perces pontos teszt, kváziingyen, az egy olyan infó, ami más prognózist fog eredményezni. Ha meg lesz egy olyan mutáció, ami pont a huszonévesekre a legveszélyesebb, vagy a terhes nőkre, vagy a csecsemőkre, vagy a túlsúlyosakra vagy az alultápláltakra, akkor más lesz a prognózisom is. Nyilvánvaló.
Annyi a dolgod, hogy elolvasod, ha akarod és ha érdekel és adsz a véleményemre, akkor átgondolod, megszűröd és kihozod belőle magadnak a legtöbbet. Semmi más.
És ez igaz más “véleményvezérek” minden egyes szavára, gondolatára egyaránt.
Senki se tudja számodra a tutit, csak te tudhatod magadnak.
Szóval no para, ha úgy gondolod nem reális amit írok, egyszerűen leszarod.
Ahogy igaz ez bárki, bármilyen mondására.
Szerintem mindent jobb fenntartásokkal kezelni.
(Ezért nem hiszek száz százalékban se vallásnak, se irányzatnak, senkinek, ami statikus, és ugyanazt a választ adja 2000 évvel ezelöttre és mára.)
Én nem megmondani akarok, csak kommunikálni.
De azt így tudok, állítások formájában.
Remélem így már megy a NoStress. 😉
Sobri Jóska
Gyanús vagy nekem. Szerintem a "Sobri: Összes hozzászólásom gyűjteménye" című 12 kötetes enciklopédikus mű kiadására készülsz.
több mint 4 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 937 — WHO DAT!!!!
Itt is szarnak a vírusra, kb az egyetlen focibajnokság Európában ami még megy. És meg is köszönik a szurkolóknak hogy meccsre járnak
 index.hu/sport/futball/2020/03/28/feheroroszorszag_futball_nem_all_le_nezok_koronavirus/


több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 844 — beers & Packers
Dézsi Csaba András, Győr (fideszes!) polgármestere Szöllősi Györgyről, hazánk gurulófocis nagykövetéről, a Nemzeti Sport főszerkesztőjéről:
Külön megdöbbentő, hogy ez az ember egy ilyen patinás újság főszerkesztője lehet. Azt pedig nagyon remélem, hogy ha valóban „nagykövet”, akkor ez az állapot nem tart már sokáig az életében, mert ebben a kinevezett pozícióban nem engedheti meg magának senki, hogy ilyen alpári módon fogalmazzon. Ráadásul úgy írogat összevissza, hogy az alapvető újságíró etika szabályait sem tartja be, hiszen tényszerűen teljesen tájékozatlan. Egy igazi „túlbuzgómócsing”, aki feltehetően soha nem volt túl erős a sportban sem.
 szemlelek.net/2020/03/11/dezsi_munka
nagylaza
Előzmény: a polgármester nem hajlandó közpénzt adni a nulla teljesítményt nyújtó győri "profi" focira, Szöllősi erre nyilvánosan nekitámadt.
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 844 — beers & Packers
Dézsi Csaba András, Győr (fideszes!) polgármestere Szöllősi Györgyről, hazánk gurulófocis nagykövetéről, a Nemzeti Sport főszerkesztőjéről:
Külön megdöbbentő, hogy ez az ember egy ilyen patinás újság főszerkesztője lehet. Azt pedig nagyon remélem, hogy ha valóban „nagykövet”, akkor ez az állapot nem tart már sokáig az életében, mert ebben a kinevezett pozícióban nem engedheti meg magának senki, hogy ilyen alpári módon fogalmazzon. Ráadásul úgy írogat összevissza, hogy az alapvető újságíró etika szabályait sem tartja be, hiszen tényszerűen teljesen tájékozatlan. Egy igazi „túlbuzgómócsing”, aki feltehetően soha nem volt túl erős a sportban sem.
 szemlelek.net/2020/03/11/dezsi_munka
több mint 4 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 11 295 — Jedi Master
mai kabaré, ns címlap


r.baggio
Csank mester biciklije elromlott... 😂 Az a hír

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Betyár társam Sobri ☝️
""""MI A KIS FASZOM VAN VELED""" ???

Teljes negativ vagy 🤔😱🥺
Mint ha LoveSobri elvtárst olvasnám de még ő is pozitivabb mint TE !
Nem beszélve arról mivel valahol vélemény vezér vagy és az intelligensebb szegmensbe tartozol sokan adnak a vélleményedre.(köztük én is)
És nem értem ezt a 360° fordulást nálad.Főleg úgy hogy mivel nagyon nincs vagy is nem áll rendelkezésre megfelelő adat a megfelő konzekvenciák levonására.
De te mint ha elvesztetted volna a realitás érzékedet és csak végletekbe lennél képes gondolkozni ami tőled merőben szokatlan.
Rózsa Sándor (betyár)
Igazából én se, más se TUDHATJA bizonyosan mi lesz.
Ezek -esetemben pláne- szélsőséges prognózisok.
Amolyan “készülj a legrosszabbra, reméld a legjobbat” alapon.
Írtam sokszor, valóban kurva kevés a releváns adat.
Jön egy új infó, máris új prognózist eredményez.
Ilyen helyzetben az a helyes, ha kvázi állandó “újratervezés” van.
Írok egy logikus, valószerű, reális, de (nyilván) nem bizonyos szcenáriót.
Időm van gondolkodni, írni és olvasni is a reakciókat, bárkitől, bármikor, bárhol kaphatok új inputot, impulzust, ötletet, tényt, adatot, véleményt.

Van aki arra büszke, hogy nem változik évek óta -szíve joga-, én olyan vagyok, hogy naponta is átgondolok tuti dolgokat, és simán vélekedhetek akár teljesen másként, cselekedhetek bárhogy, optimalizálhatok, változtathatok.
Én ezt gondolom szabadságnak.
Eddigi életemben sikeresnek tartom ezt a stratégiát, büszke csak azért nem vagyok rá, mert ez szerintem az alaptermészetem része, nem (csak) tudatos döntés eredménye.
Ráadásul nem vagyok olyan státuszban, pozícióban, hogy ne tehetnék így. Nem kell megfelelnem senkinek, nem pénzért írok, se nem olyan céllal, amit ez a fajta kommunikáció akadályozna, így oda és annyi fokban fordulok, ahogy csak akarok. Mivel nem kell senkinek se igazodnia hozzá, nem kell senkinek se elfogadnia.
Ha egyetértesz azzal, amit épp gondolok jó, ha nem, az is.

Mivel nyilvánvalóan mindig azt írom, amit éppen akarok, és sokat írok, prognosztizálok, csak közben az infók, adatok változnak, így például lehet, ha 2 hónapon belül lesz egy 5 perces pontos teszt, kváziingyen, az egy olyan infó, ami más prognózist fog eredményezni. Ha meg lesz egy olyan mutáció, ami pont a huszonévesekre a legveszélyesebb, vagy a terhes nőkre, vagy a csecsemőkre, vagy a túlsúlyosakra vagy az alultápláltakra, akkor más lesz a prognózisom is. Nyilvánvaló.
Annyi a dolgod, hogy elolvasod, ha akarod és ha érdekel és adsz a véleményemre, akkor átgondolod, megszűröd és kihozod belőle magadnak a legtöbbet. Semmi más.
És ez igaz más “véleményvezérek” minden egyes szavára, gondolatára egyaránt.
Senki se tudja számodra a tutit, csak te tudhatod magadnak.
Szóval no para, ha úgy gondolod nem reális amit írok, egyszerűen leszarod.
Ahogy igaz ez bárki, bármilyen mondására.
Szerintem mindent jobb fenntartásokkal kezelni.
(Ezért nem hiszek száz százalékban se vallásnak, se irányzatnak, senkinek, ami statikus, és ugyanazt a választ adja 2000 évvel ezelöttre és mára.)
Én nem megmondani akarok, csak kommunikálni.
De azt így tudok, állítások formájában.
Remélem így már megy a NoStress. 😉

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 844 — beers & Packers
mai kabaré, ns címlap


r.baggio
Mit akarsz? Teljesen tényszerű!
több mint 4 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 770 — 258. §
mai kabaré, ns címlap



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal