Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 623 — a new hope (again)
Számot vetettem, ebben a hónapban kb. 50-60 ezer forint plusz kiadásunk volt a járvány miatt. Ha a Packers SB-győzelme múlna rajta, akkor se tudnám megmondani, mire költöttünk ennyit, de az biztos, hogy ekkora a hiány a havi büdzsénkben. Sejtelmem sincs, mit csinál, akinek semmi megtakarítása nincs, és még az állását is elveszítette.
nagylaza
Múlt hét kedden mentünk az asszonnyal egy kört, hogy legyen ugye otthon cucc mert sosetöbbet nem lesz. 100ezerrel vék9nyabban értem haza. Igaz azóta egyszer voltam boltban szóval valahol tökm1 anyagilag. De sajnos sokaknak ez kivitelezhetetlen.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 733
Számot vetettem, ebben a hónapban kb. 50-60 ezer forint plusz kiadásunk volt a járvány miatt. Ha a Packers SB-győzelme múlna rajta, akkor se tudnám megmondani, mire költöttünk ennyit, de az biztos, hogy ekkora a hiány a havi büdzsénkben. Sejtelmem sincs, mit csinál, akinek semmi megtakarítása nincs, és még az állását is elveszítette.
nagylaza
Heti 1 bevásárlás 20-30 ezer forint, 4 fős a család.
Tej, kenyér, rágcsa a gyerekeknek, KV, szalámi, sonka, rudi, zöldség, gyümölcs, gyümölcslé, apróságok. Illetve mindig elfogy valami kisebb vagy nagyobb, amit pótolni kell.
Nagyjából 5 hónappal és 500 ezer Ft-tal számoltam, reméljük nem lesz ennyi...
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 189 — The Mathematician
Számot vetettem, ebben a hónapban kb. 50-60 ezer forint plusz kiadásunk volt a járvány miatt. Ha a Packers SB-győzelme múlna rajta, akkor se tudnám megmondani, mire költöttünk ennyit, de az biztos, hogy ekkora a hiány a havi büdzsénkben. Sejtelmem sincs, mit csinál, akinek semmi megtakarítása nincs, és még az állását is elveszítette.
nagylaza
az a vicc h nekiálltam visszavágni kiadásokat még év elején mert redőnyt akarok csináltatni
és nálam is brutál lett az extra kiadás, de én használok appot a vezetésére és látom hol "folyik ki"
mindenből egy kis extra vésztartalék nagyon sokat tud számítani, főleg ha nem egyedül élsz hanem többen vagytok

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 189 — The Mathematician
 twitter.com/BillyBillyHick/status/1242365669875879943

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 841 — beers & Packers
Számot vetettem, ebben a hónapban kb. 50-60 ezer forint plusz kiadásunk volt a járvány miatt. Ha a Packers SB-győzelme múlna rajta, akkor se tudnám megmondani, mire költöttünk ennyit, de az biztos, hogy ekkora a hiány a havi büdzsénkben. Sejtelmem sincs, mit csinál, akinek semmi megtakarítása nincs, és még az állását is elveszítette.
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 277 — capitaine du château de Vienne 1487
Miklobi Közöny

aélesztő
1deci nemhidegsör kiskanál cukker nagykanál liszt - éccaka mozog a matéria, oszmá sütheccfőzhecc

de itt a Bordány féle etetőskurva is
 hazisafrany.blog.hu/2016/06/13/vadkovasz


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 494 — StuG Life
ugyanez, annyiban h minket szerencsére még nem érint annyira, sőt sokkal több megkeresést kapok h esetleges outsourcing offereket adjak. De hát nem is kkv-kre lövünk.
kemény évek lesznek ezek az biztos, alaposan át fog rendeződni sok piac, szerintem megintcsak a nagy, több lábon álló vállalatok irányába
briareos
Szerintem nem évek lesznek, hanem hónapok. Ha belegondolsz, a rendszerek recsegnek-ropognak, de működnek. ha megszűnik a külső behatás, minden visszaáll a helyére pillanatokon belül.
Melóm amúgy nekem is kurva sokan van, na pénzem az viszont nem sok lesz! 😀
Nekem van olyan ügyfelem, aki három lábon állt, és mindhárom összedőlt egy hét alatt. Ezzel nem tudsz mit csinálni, gyakorlatilag komplett iparágak álltak meg és az marad életben, akinek van tartalékja.
Szokol
én akikkel beszéltem a héten ügyfelek (vegyipar, autóipar, it szolgáltatások, mind1,5- 2 éves "vésztervvel" terveznek most. Nem látom még h overkill-e, de ja lelkileg erre készülnek

több mint 4 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 931 — Steelers fan
ugyanez, annyiban h minket szerencsére még nem érint annyira, sőt sokkal több megkeresést kapok h esetleges outsourcing offereket adjak. De hát nem is kkv-kre lövünk.
kemény évek lesznek ezek az biztos, alaposan át fog rendeződni sok piac, szerintem megintcsak a nagy, több lábon álló vállalatok irányába
briareos
Szerintem nem évek lesznek, hanem hónapok. Ha belegondolsz, a rendszerek recsegnek-ropognak, de működnek. ha megszűnik a külső behatás, minden visszaáll a helyére pillanatokon belül.
Melóm amúgy nekem is kurva sokan van, na pénzem az viszont nem sok lesz! 😀
Nekem van olyan ügyfelem, aki három lábon állt, és mindhárom összedőlt egy hét alatt. Ezzel nem tudsz mit csinálni, gyakorlatilag komplett iparágak álltak meg és az marad életben, akinek van tartalékja.
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 233 — Cowboys fan
Jelentem nálunk a hús boltban minden van és senki sincs 😊 Múlt héten még sorok álltak s minden pillanatok alatt elfogyott. Lassan normalizàlódik a helyzet. Majd 3 hét múlva mikor elfogy minden otthon, vagy ha bejelentik a karantént 😛
dande
amugy mekkora élmény lehet 2 hétig 2 hetes csirkehúsből sütni főzni
briareos
Ha jo nagy fagyasztod van siman megoldhato.
eaglesmcnabb
vagy ha a fagyasztó nincs tele ipari mennyiségű jégkockával, ami a viszkibe kell
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 494 — StuG Life
Kis színes, személyes, nem reprezentatív, saját tapasztalat. KKV-kból élek, velük vagyok napi kapcsolatba.
Az iskolabezárást követő héten először elkezdtek bezárni a ruhaboltok, mert a kutya sem ment be vásárolni.
Aztán következtek azok a cégek, akik valamilyen partneri kapcsolatban vannak egy multi termelővel, mert csak a multi alkalmazottai léphetnek be a gyár területére, ezáltal ők kiestek.
Furcsa mód ezzel egyidőben a menüs cégek forgalma is visszaesett: helyben nem fogyasztottak az emberek, a megrendelők jelentős része otthonról dolgozik, így a céges kiszállítások gyakorlatilag megszűntek. Persze emellett az alapanyag árak is elszálltak.
A különböző szépségipari ágazatok (fodrász, műkörmös, blabla) közül mind a mai napig az zárt be, akinek semmi tartaléka nincs, mert a vendégek csorognak azért lassanként be az üzletekbe. Aki tehette bezárt, jobb a biztonság alapon.
A héten kezdtek el bezárni a különböző kereskedelmi egységek, amik most nem létfontosságúak, pl ajándéküzletek, de már egy-egy építőipari cég is leállt, mert nincs alapanyag.
Száguld a dohánybolt, az élelmiszer kis- és nagyker, illetve a tüzép, mert a kivitelezők kapkodnak, nehogy elfogyjon ott is az anyag. A webshopok egyelőre stagnálnak, kicsit esnek.
A különböző jogi, pénzügyi szolgáltatók árbevétele meredeken zuhan, mert össze vannak kötve a vállalkozásokkal.

Ezek saját ügyfeles tapasztalatok, egy-két konkurenciával beszélgetve ők is hasonlókat figyeltek meg.
Szokol
ugyanez, annyiban h minket szerencsére még nem érint annyira, sőt sokkal több megkeresést kapok h esetleges outsourcing offereket adjak. De hát nem is kkv-kre lövünk.
kemény évek lesznek ezek az biztos, alaposan át fog rendeződni sok piac, szerintem megintcsak a nagy, több lábon álló vállalatok irányába

több mint 4 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 931 — Steelers fan
Kis színes, személyes, nem reprezentatív, saját tapasztalat. KKV-kból élek, velük vagyok napi kapcsolatba.
Az iskolabezárást követő héten először elkezdtek bezárni a ruhaboltok, mert a kutya sem ment be vásárolni.
Aztán következtek azok a cégek, akik valamilyen partneri kapcsolatban vannak egy multi termelővel, mert csak a multi alkalmazottai léphetnek be a gyár területére, ezáltal ők kiestek.
Furcsa mód ezzel egyidőben a menüs cégek forgalma is visszaesett: helyben nem fogyasztottak az emberek, a megrendelők jelentős része otthonról dolgozik, így a céges kiszállítások gyakorlatilag megszűntek. Persze emellett az alapanyag árak is elszálltak.
A különböző szépségipari ágazatok (fodrász, műkörmös, blabla) közül mind a mai napig az zárt be, akinek semmi tartaléka nincs, mert a vendégek csorognak azért lassanként be az üzletekbe. Aki tehette bezárt, jobb a biztonság alapon.
A héten kezdtek el bezárni a különböző kereskedelmi egységek, amik most nem létfontosságúak, pl ajándéküzletek, de már egy-egy építőipari cég is leállt, mert nincs alapanyag.
Száguld a dohánybolt, az élelmiszer kis- és nagyker, illetve a tüzép, mert a kivitelezők kapkodnak, nehogy elfogyjon ott is az anyag. A webshopok egyelőre stagnálnak, kicsit esnek.
A különböző jogi, pénzügyi szolgáltatók árbevétele meredeken zuhan, mert össze vannak kötve a vállalkozásokkal.

Ezek saját ügyfeles tapasztalatok, egy-két konkurenciával beszélgetve ők is hasonlókat figyeltek meg.
több mint 4 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
na ma jött ide is vagy 70 tonna áruval egy Jumbo...elképesztő, hogy a kínaiak hogy állították át a gyárakat orvosi felszerelések gyártására...és úgy tűnik, mintha mindezt néhány hét alatt úgy megcsinálták, hogy most az egész világ kínai lélegeztetőgépeket, meg egyéb orvosi felszereléseket venne 100 tonnánként
Klaci79
wish-en hogyér' van a lélegeztető?

több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 494 — StuG Life
Jelentem nálunk a hús boltban minden van és senki sincs 😊 Múlt héten még sorok álltak s minden pillanatok alatt elfogyott. Lassan normalizàlódik a helyzet. Majd 3 hét múlva mikor elfogy minden otthon, vagy ha bejelentik a karantént 😛
dande
amugy mekkora élmény lehet 2 hétig 2 hetes csirkehúsből sütni főzni
briareos
Ha jo nagy fagyasztod van siman megoldhato.
eaglesmcnabb
na minden nap irok egy hsz-t h évek óta nem főzök semmit, évi 1 chilit kivéve 😀

több mint 4 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 363 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Jelentem nálunk a hús boltban minden van és senki sincs 😊 Múlt héten még sorok álltak s minden pillanatok alatt elfogyott. Lassan normalizàlódik a helyzet. Majd 3 hét múlva mikor elfogy minden otthon, vagy ha bejelentik a karantént 😛
dande
amugy mekkora élmény lehet 2 hétig 2 hetes csirkehúsből sütni főzni
briareos
Ha jo nagy fagyasztod van siman megoldhato.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 494 — StuG Life
na ma jött ide is vagy 70 tonna áruval egy Jumbo...elképesztő, hogy a kínaiak hogy állították át a gyárakat orvosi felszerelések gyártására...és úgy tűnik, mintha mindezt néhány hét alatt úgy megcsinálták, hogy most az egész világ kínai lélegeztetőgépeket, meg egyéb orvosi felszereléseket venne 100 tonnánként
Klaci79
azért amiket most küldenek elég alap dolgok, nem kell átállitani teljes folyamatokat csak x nem kerül bele y meg 4 lépésből áll nem 8ból, szoftveresen átlőnek pár dolgot.

plusz simán lehet alapból van BCP terv ilyen esetekre, nekem lenne bármilyen gyáram én is jó előre kidolgoztatnám emberekkel h humanitárius válság v egyébb válságok idején milyen menekülőtermékekre tudunk gyorsan átállni.

Aztán amikor beüt a krach execute order 66 és 2 nap mulva ujra zakatolnak gyártosorok

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 189 — The Mathematician
 24.hu/kulfold/2020/03/24/koronavirus-olaszorszag-stefano-bottoni-bologna/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 494 — StuG Life
Jelentem nálunk a hús boltban minden van és senki sincs 😊 Múlt héten még sorok álltak s minden pillanatok alatt elfogyott. Lassan normalizàlódik a helyzet. Majd 3 hét múlva mikor elfogy minden otthon, vagy ha bejelentik a karantént 😛
dande
amugy mekkora élmény lehet 2 hétig 2 hetes csirkehúsből sütni főzni

több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 417 — nabege2@yahoo.com
Azért a Baranyában leesett 20cm hó nem gyenge iyenkor 😁
Biztos lesz, aki kimerészkedik szánkózni, sétálni a gyerekkel.
Chargers LT
pont ezt írtam tegnap este
lakásból gyönyörű volt este, de hogy a gyerekek nagy részének nagy ingerenciája lesz kimenni az tuti
több mint 4 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 11 293 — Jedi Master
Azért a Baranyában leesett 20cm hó nem gyenge iyenkor 😁
Biztos lesz, aki kimerészkedik szánkózni, sétálni a gyerekkel.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 409 — Слава Україні! Героям слава!
 index.hu/kultur/2020/03/24/a_vilag_nagy_muzeumai_galeriai_virtualis_setak/

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 740 — no es importante
Japánban helyreállt az élet
 index.hu/kulfold/2020/03/23/japan_koronavirus_jarvany_teszteles/


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 252 — Keep pounding
"Csehország fennállása óta soha nem volt kitéve ilyen nehéz próbatételnek, mint a mostani koronavírus-járvány - jelentette ki Andrej Babis miniszterelnök az ország lakosságához intézett hétfő esti beszédében, amelyben elnézést kért a kormánya által elkövetett hibákért is."
nagylaza
Náluk követtek el hibákat.
Nálunk nincs mit beismerni.
Bazzani
Mindezt úgy, hogy 1700 fertőzött, 1 halott
Nálunk 180 fertőzött, 8 halott

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 4 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 852
na ma jött ide is vagy 70 tonna áruval egy Jumbo...elképesztő, hogy a kínaiak hogy állították át a gyárakat orvosi felszerelések gyártására...és úgy tűnik, mintha mindezt néhány hét alatt úgy megcsinálták, hogy most az egész világ kínai lélegeztetőgépeket, meg egyéb orvosi felszereléseket venne 100 tonnánként
több mint 4 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
Jelentem nálunk a hús boltban minden van és senki sincs 😊 Múlt héten még sorok álltak s minden pillanatok alatt elfogyott. Lassan normalizàlódik a helyzet. Majd 3 hét múlva mikor elfogy minden otthon, vagy ha bejelentik a karantént 😛
dande
Tegnap voltam reggel boltba fél8 felé. Csorna kvázi üres, pár ember az utcán akik tippre munkába mentek. Lidl elég kihalt. Egy tippre 70es házaspár volt benn, de ők maszk, beborítva sállal plusz kesztyű kombóban mozogtak. Normálisabb város közé tartozik, ez a választásokon is meglátszik.
több mint 4 éve
GiantsMLBhunter New York Giants Ole Miss Rebels 1 290
Mindenkinek más a fontos!:
"Olyan nincs, hogy 2020-ban ne legyen Pride. Csak akkor nem tartunk idén Budapest Pride-ot, ha a járványügyi veszélyhelyzet az év végéig fennmarad. (...) Készítünk forgatókönyveket, meghatározunk stratégiai pontokat, amikor felülvizsgáljuk a terveinket, még ha ennek az is az eredménye, hogy idén már csak kabátban tudunk felvonulni" - nyilatkozta a Pride egyik sajtószóvivője a lapnak."
zemanla
Igen, az lehet nagyobb "pride" lenne, ha ennek a cirkusznak a költségeit + adományokat inkább felajánlanák valamelyik kórháznak.