Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 796 — beers & Packers
Jókat írsz, csak nekem túl rövid. Még! MÉG!!!
nagylaza
😊
Ha szeretsz olvasni, akkor a témába vág:
 moly.hu/system/covers/big/covers_297257.jpg
Sobri Jóska
Mérő László csak akkor okozott csalódást, amikor kiült nyilvános vitára Tomcattel (ha még emlékszik valaki), és - veszített.
nagylaza
Pont a múlthéten néztem újra.
Nem veszített, csak elbeszéltek egymás mellett.
Tomcat "ütötte", Mérő joviálisan "simogatta és kedveskedett", nem vette fel a kommunikációs kesztyűt.
Tipikusan értelmetlen vita volt, mindenki azt látott bele, amit akart.
Ha láttad Kadarkainál Karafiáthtal, akkor szembetűnő, hogy bár Orsolya se érti, amit mond, és kvázi vitáznak, de mivel azonos kultúrkörben, ezért ugyanezel az attitűddel az így sokkal szórakoztatóbb és nyilvánvalóbb Mérő szellemi fölénye, amit nem is feltétlen akar kidomborítani.
Sobri Jóska
Szerintem veszített, sajnos. Pedig nyilván neki drukkoltam. Pont az volt a baj, hogy Mérő túl tapintatos volt. (A Karafiáth-féle beszélgetést nem láttam.)
nagylaza
 www.youtube.com/watch?v=bAJX67GDf58

Ha otthon maradsz, akkor lesz időd megnézni. 😊
Sobri Jóska
Nos, megnéztem. Nem akarom szétoffolni a topikot, ezért próbálok viszonylag rövid lenni: veled ellentétben nem érzékeltem, hogy Mérő László valóban szellemi fölényben lett volna. Azt viszont érzékeltem, hogy próbál úgy tenni, mintha felette állna a földi halandók tudásának és képességeinek. Talán az a rossz tanári attitűd rögzült nála, hogy valaki csak oktatni szeret, de nem kíváncsi a másik véleményére. Közben pl. a feminizmusról iszonyú primitív módon, hozzá méltatlanul nyilatkozott. Kadarkait régebben eléggé irritálónak tartottam (külsejében és stílusában is), aztán arra jutottam, hogy rendkívül felkészült riporter, remek műsorokat készít. Ez a beszélgetés kivétel: nagyon nem jött össze. Főként Mérő miatt nem.
több mint 4 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 269 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
" ez egy sosemvolt helyzet"
Sobri Jóska
Ne komolytalankodjál itt, csak olvasd el a 100 évvel ezelőtti spanyolnátha történetét, találsz róla bőven írást. A 'sosemvolt helyzet' elmúlt akkor is, és ment minden tovább, mint addig (produkálva később újabb 'sosemvolt helyzeteket', mint pl nagy gazdasági világválsag, 2, véhá, stb). Régenvótmá, de nem annyira régen, hogy sosemvoltozz.

Szerkesztette: ender1112
több mint 4 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 197 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Spanyolországban ki van találva hogy 2 hét alatt le kell mennie a vírusnak. Aztán jöjjön vissza a foci.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 796 — beers & Packers
Jókat írsz, csak nekem túl rövid. Még! MÉG!!!
nagylaza
😊
Ha szeretsz olvasni, akkor a témába vág:
 moly.hu/system/covers/big/covers_297257.jpg
Sobri Jóska
Mérő László csak akkor okozott csalódást, amikor kiült nyilvános vitára Tomcattel (ha még emlékszik valaki), és - veszített.
nagylaza
Pont a múlthéten néztem újra.
Nem veszített, csak elbeszéltek egymás mellett.
Tomcat "ütötte", Mérő joviálisan "simogatta és kedveskedett", nem vette fel a kommunikációs kesztyűt.
Tipikusan értelmetlen vita volt, mindenki azt látott bele, amit akart.
Ha láttad Kadarkainál Karafiáthtal, akkor szembetűnő, hogy bár Orsolya se érti, amit mond, és kvázi vitáznak, de mivel azonos kultúrkörben, ezért ugyanezel az attitűddel az így sokkal szórakoztatóbb és nyilvánvalóbb Mérő szellemi fölénye, amit nem is feltétlen akar kidomborítani.
Sobri Jóska
Szerintem veszített, sajnos. Pedig nyilván neki drukkoltam. Pont az volt a baj, hogy Mérő túl tapintatos volt. (A Karafiáth-féle beszélgetést nem láttam.)
nagylaza
 www.youtube.com/watch?v=bAJX67GDf58

Ha otthon maradsz, akkor lesz időd megnézni. 😊
Sobri Jóska
Ja, most látom, hogy a klubrádiós sorozat. Ez pont kimaradt.
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 796 — beers & Packers
Jókat írsz, csak nekem túl rövid. Még! MÉG!!!
nagylaza
😊
Ha szeretsz olvasni, akkor a témába vág:
 moly.hu/system/covers/big/covers_297257.jpg
Sobri Jóska
Mérő László csak akkor okozott csalódást, amikor kiült nyilvános vitára Tomcattel (ha még emlékszik valaki), és - veszített.
nagylaza
Pont a múlthéten néztem újra.
Nem veszített, csak elbeszéltek egymás mellett.
Tomcat "ütötte", Mérő joviálisan "simogatta és kedveskedett", nem vette fel a kommunikációs kesztyűt.
Tipikusan értelmetlen vita volt, mindenki azt látott bele, amit akart.
Ha láttad Kadarkainál Karafiáthtal, akkor szembetűnő, hogy bár Orsolya se érti, amit mond, és kvázi vitáznak, de mivel azonos kultúrkörben, ezért ugyanezel az attitűddel az így sokkal szórakoztatóbb és nyilvánvalóbb Mérő szellemi fölénye, amit nem is feltétlen akar kidomborítani.
Sobri Jóska
Szerintem veszített, sajnos. Pedig nyilván neki drukkoltam. Pont az volt a baj, hogy Mérő túl tapintatos volt. (A Karafiáth-féle beszélgetést nem láttam.)
nagylaza
 www.youtube.com/watch?v=bAJX67GDf58

Ha otthon maradsz, akkor lesz időd megnézni. 😊
Sobri Jóska
Attól még, hogy otthon vagyok, nem lesz több időm, de azért megnézem, kösz.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 011 — #NoStress
Jókat írsz, csak nekem túl rövid. Még! MÉG!!!
nagylaza
😊
Ha szeretsz olvasni, akkor a témába vág:
 moly.hu/system/covers/big/covers_297257.jpg
Sobri Jóska
Mérő László csak akkor okozott csalódást, amikor kiült nyilvános vitára Tomcattel (ha még emlékszik valaki), és - veszített.
nagylaza
Pont a múlthéten néztem újra.
Nem veszített, csak elbeszéltek egymás mellett.
Tomcat "ütötte", Mérő joviálisan "simogatta és kedveskedett", nem vette fel a kommunikációs kesztyűt.
Tipikusan értelmetlen vita volt, mindenki azt látott bele, amit akart.
Ha láttad Kadarkainál Karafiáthtal, akkor szembetűnő, hogy bár Orsolya se érti, amit mond, és kvázi vitáznak, de mivel azonos kultúrkörben, ezért ugyanezel az attitűddel az így sokkal szórakoztatóbb és nyilvánvalóbb Mérő szellemi fölénye, amit nem is feltétlen akar kidomborítani.
Sobri Jóska
Szerintem veszített, sajnos. Pedig nyilván neki drukkoltam. Pont az volt a baj, hogy Mérő túl tapintatos volt. (A Karafiáth-féle beszélgetést nem láttam.)
nagylaza
 www.youtube.com/watch?v=bAJX67GDf58

Ha otthon maradsz, akkor lesz időd megnézni. 😊

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 011 — #NoStress
Még két érdekesség:
1. Mennyire életszerű India 102, Pakisztán 31, Banglades 3 elismert fertőzöttje? Kissé.
Lakosságszám:
India 1350 millió
Pakisztán 200 millió
Banglades 160 millió
Irán 82 millió
2. Az öbölmenti országokban, Kuvait, Bahrein, Katar, UAE több, mint 800 eset van, halott nélkül. USA háromszor annyi eset, 54 halott, Anglia másfélszer annyi 21 halott.

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 796 — beers & Packers
Jókat írsz, csak nekem túl rövid. Még! MÉG!!!
nagylaza
😊
Ha szeretsz olvasni, akkor a témába vág:
 moly.hu/system/covers/big/covers_297257.jpg
Sobri Jóska
Mérő László csak akkor okozott csalódást, amikor kiült nyilvános vitára Tomcattel (ha még emlékszik valaki), és - veszített.
nagylaza
Pont a múlthéten néztem újra.
Nem veszített, csak elbeszéltek egymás mellett.
Tomcat "ütötte", Mérő joviálisan "simogatta és kedveskedett", nem vette fel a kommunikációs kesztyűt.
Tipikusan értelmetlen vita volt, mindenki azt látott bele, amit akart.
Ha láttad Kadarkainál Karafiáthtal, akkor szembetűnő, hogy bár Orsolya se érti, amit mond, és kvázi vitáznak, de mivel azonos kultúrkörben, ezért ugyanezel az attitűddel az így sokkal szórakoztatóbb és nyilvánvalóbb Mérő szellemi fölénye, amit nem is feltétlen akar kidomborítani.
Sobri Jóska
Szerintem veszített, sajnos. Pedig nyilván neki drukkoltam. Pont az volt a baj, hogy Mérő túl tapintatos volt. (A Karafiáth-féle beszélgetést nem láttam.)
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 449 — Lucas Scott
Jóska ma nagyot mentek. Jár a piros pont. Kb ezeket az infokat kellene zanzasitva be olvasni minden TV-n.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 217 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Biztos ami biztos megnéztük a Contagiont így estére.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 011 — #NoStress
Jókat írsz, csak nekem túl rövid. Még! MÉG!!!
nagylaza
😊
Ha szeretsz olvasni, akkor a témába vág:
 moly.hu/system/covers/big/covers_297257.jpg
Sobri Jóska
Mérő László csak akkor okozott csalódást, amikor kiült nyilvános vitára Tomcattel (ha még emlékszik valaki), és - veszített.
nagylaza
Pont a múlthéten néztem újra.
Nem veszített, csak elbeszéltek egymás mellett.
Tomcat "ütötte", Mérő joviálisan "simogatta és kedveskedett", nem vette fel a kommunikációs kesztyűt.
Tipikusan értelmetlen vita volt, mindenki azt látott bele, amit akart.
Ha láttad Kadarkainál Karafiáthtal, akkor szembetűnő, hogy bár Orsolya se érti, amit mond, és kvázi vitáznak, de mivel azonos kultúrkörben, ezért ugyanezel az attitűddel az így sokkal szórakoztatóbb és nyilvánvalóbb Mérő szellemi fölénye, amit nem is feltétlen akar kidomborítani.

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 011 — #NoStress
 444.hu/2020/03/14/hatalmas-tomegsirokat-astak-az-irani-kom-varos-mellett. Ajajjjj
Vrij6
Bár sose voltak kétségeim, de ilyenkor ha megkérdeznék, hogy legyen e Iránnak atombombája, urándúsítója, akkor mindenféle túlzott amerikabarátság nélkül tudok könnyen "ne!"-t mondani.

Egyébként a cikkben mellékesen megemlítik, hogy 8 millió! lehet a fertőzöttek valós száma, én még korábban félmilliót olvastam, hogy azt modellezték/következtették, és hivatalosan valahol 10-15ezer között van.

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 796 — beers & Packers
Jókat írsz, csak nekem túl rövid. Még! MÉG!!!
nagylaza
😊
Ha szeretsz olvasni, akkor a témába vág:


Sobri Jóska
Mérő László csak akkor okozott csalódást, amikor kiült nyilvános vitára Tomcattel (ha még emlékszik valaki), és - veszített.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 011 — #NoStress
Jókat írsz, csak nekem túl rövid. Még! MÉG!!!
nagylaza
😊
Ha szeretsz olvasni, akkor a témába vág:


Sobri Jóska
Szeretek. Olvastam.
nagylaza
Akkor írok még majd hosszabban.

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 796 — beers & Packers
Jókat írsz, csak nekem túl rövid. Még! MÉG!!!
nagylaza
😊
Ha szeretsz olvasni, akkor a témába vág:


Sobri Jóska
Szeretek. Olvastam.
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 405 — Слава Україні! Героям слава!
 444.hu/2020/03/14/hatalmas-tomegsirokat-astak-az-irani-kom-varos-mellett. Ajajjjj

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 011 — #NoStress
Jókat írsz, csak nekem túl rövid. Még! MÉG!!!
nagylaza
😊
Ha szeretsz olvasni, akkor a témába vág:


több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 796 — beers & Packers
 www.travelo.hu/tavol/20200313-olaszorszag-ez-lehet-a-koronavirus-terjedesenek-oka.html
Fast Willie
És Irán? Túl sok az okos ember erre a világra.
nagylaza
Iránban a világon az egyik legmagasabb a szállópor koncentráció
Fast Willie
Mindenhol baromi magas:
 medicalonline.hu/kitekinto/cikk/a_vilag_gyermekeinek_tobbsege_szennyezett_levegot_sziv
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 011 — #NoStress
Értelek, de ha senki nem fizet semmi, nem adózik senki, akkor itt gazdasági csőd lesz kb egy hónap alatt.
NB2
Mindenképp gáz lesz.
És ha visszaáll a világ rendje, ami szerintem nem fog, de valami rend kialakul, akkor majd megoldják.
IMF, államkötvény, csiribiricsiribá, ez nem a mi szintünk, nem tudom pontosan miként, de az egy kezelhető szitu lesz, kezelhető paraméterekkel, be- és kimenetekkel.
A tőke nem tűnik el, és bár kevesebb a megtermelt jószág, de a fogyasztás is kb. annyival, kevesebb, az állam, főleg a magyar meg kurva gazdag, majd megoldja.
(Ez egy sokszor elfeledett alapvetés, de nem azért van állam, hogy legyen aki fizet, hanem azért, mert rengeteg igény van, ehhez rengeteg tőke társul, és ezeket ki kell elégíteni, menedzselni kell. Ha visszagondolsz az állam, mint egység kialakulására, akkor tudod, hogy a polgár utat akart, védelmet, rendszert, ezért fizetett, és így jött létre az állam, aki ezt így lemenedzselte neki. Persze ennél összetettebb, bonyolultabb, de a FED-en keresztül az USA állam simán kifizette a hitelválság 100milliárdos nagyságrendjét, annyira tőkeerős. És Magyarország is ilyen szempontból nagyon tőkeerős.)
Lehet ez lakossági szinten csak évek alatt rendeződik, és évekig kb. mindenki kicentizi a bevételeit, és valószínűleg visszaesik az életminőség.
De ha most még 1-2 hétig bóklászol, akkoris, csak akkor még mélyebb gödörbe bóklászunk bele, a te személyes egészségedről nem is beszélve.
Baszki, világjárvány van, azt gondolja bárki, hogy 2 hónap alatt séróból majd eltüntethetőek a nyomai?!

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 796 — beers & Packers
Két dolog:
1. Én sosem voltam alkalmazott, munkavállaló, szóval ilyen tapasztalatom nincs. De 27 éve dolgozom, így a melóról globálisan azért van. És azt gondolom, hogy nincs olyan meló a világon, ami fontosabb az egészségnél. És ha az egészség védelmében, és az egészségügyi rendszer össze nem omlásában létfontosságú, hogy mindenki maradjon otthon, hogy ne pöröghessenek fel az olaszokhoz hasonlóan az esetszámok, akkor mindenki maradjon otthon, mert ez a helyes döntés.
És ha ez a helyes döntés, akkor másodlagos, hogy ki pótolhatatlan, kinek engedik meg, kinek nem, kinek kötelező bemenni, milyen következményekkel jár stb. (Nyilvánvaló, hogy nem a közüzemi, egészségügyi, és rendvédelmi alkalmazottakra gondolok, hanem az ilyen momentán "haszontalanokra", mint mi itt legtöbben.)
Mivel az eddigi világ már nem fog visszatérni, így úgy vélem, hogy emiatt retorzióra senki se számíthat, pláne ha bedurrannak a dolgok, és mondjuk októbert írunk és visszatekintünk, akkor onnan visszanézve nem az lesz a fő csapás irány, hogy ki március 3-án, ki március 13-án, ki március 27-én dolgozott utoljára a nagy mindenbezárás, országleállás előtt.
Sokszor megkönnyíti a helyes döntést, ha elképzeljük, hogy a döntés/nemdöntés/máskéntdöntés és következményei után vagyunk, és az elképzelt jövőből értékeljük a jelenleg jelent, mint múltat.

Felelős vezető mindenkit hazaküld, fizet, amíg tud, felelős alkalmazott, bármi is az ukáz, meg nem megy be, és vállalja a következményeit. (Az a főnök, aki nem küld haza eleve nem felelős, így az alkalmazottnak kell ezt a döntést meghoznia helyette. Szomorú, de ez van.)
Ugye az logikus, hogy ha mindenki eképp járna el, senki se veszítené el a munkáját, hisz egy országot nem lehet lecserélni?
(Pl. rendezvénytechnikában, senki se dolgozik, így most nincs az, hogy a vezető technikus, mert hazaküldték alapfizetésen/fizetés nélkül, megsértődik és átmegy egy konkurens céghez, mert a konkurens cég se dolgozik. Majd ha vége ennek, és újra beindulnak a rendezvények, akkor úgyis ugyanott fog dolgozni, ahol eddig.)
Komfortszintelhagyós, de szerintem ha valaki megérti és elfogadja, hogy a helyes megülni a seggünkön, akkor az meg is ül mindenáron.
Ha van pénze vásároljon be, 1 embernek 3 hónapra elegendő kaja mondjuk max. 50 rugó, tészták, szószok, zöldségkonzervek, készételek, kukoricapehely, vaníliás karika, leves-, főzelékalapanyagok, virslik, párizsik, pékáruk, ilyesmik, ezek akkoris elfogynak idővel, ha valami csoda folytán 2 hét múlva minden happy. Nem túl gourmet, de a semminél pont egy nagyságrenddel jobb.
Tudom, vidék más, de én a hét elején voltam éjjel 2-kor fogarasi úti Tescoban, volt minden, és élő emberrel nem is találkoztam, lévén olyankor már ember nélküli pénztár van.
És az nem érv, hogy ha mindenki éjjel menne, akkor ugyanaz lenne, mert nem megy mindenki éjjel. A legtöbb ember nem igazán gondolja ezeket a dolgokat túl. Vagy szarik bele, vagy pánikol. Kevesen gondolkodnak, terveznek, vírusfüggetlenül.
Gondolom, amíg nem rendeződik a helyzet lesz úgyis rendelet, hogy nem kell fizetni rezsit, illetve egyéb az embereket segítő intézkedések, mehet a pénz kajára.
Akinek meg nincs pénze, az kérjen kölcsön, mert különben rábaszik. És lesz aki rábaszik, kivédhetetlen, de ez nem kell senkit se eltántorítson attól, hogy ez ne ő maga legyen.
Én a határzárról is azt gondolom, hogy attól még, hogy megvalósíthatatlan a teljes zárlat, és csak mondjuk 80-90%-ban zár, ki kell hirdetni, mert még mindig jobb, mintha nincs egyáltalán, mert az nem zár még 80-90%-ban sem.


2. Lehet fikázni az aktuális kormányzatot, az amerikait is, az olaszt is, de mint írtam, ez egy sosemvolt helyzet. Egyrészt annyira benne vagyunk, hogy nem ítélhető meg még mindig reálisan, hogy amit Orbán mond, tesz (vagy Macron, Merkel, Trump, Putyin) az helyes vagy sem. Lehet hülyén viselkedik és intézkedik, lehet nem. Majd utólag ki lesz elemezve ezer oldalról. (Én is vartyogok, hogy zárjanak be már mindent a gyíkba, ne töketlenkedjen, de nem rendelkezem annyi infóval, mint ők, és lehet, ami jó ötletnek tűnik kevés infó alapján, az valójában nem az.)
De ami a lényegibb, ez olyan helyzet, ahol teljesen felesleges orbánozni, gyurcsányozni, még frusztrációlevezetésként is, mivel ez nyilvánvalóan egy kooperatív helyzet, és csak kooperatív megoldás vezethet kedvezőbb kimenetelhez, de egyrészt a ténylegesen kevés létező vírusinfó miatt, másrészt mindnyájunk korlátozott infóhozjutása miatt oktalan a kormányzattal (ellenzékkel), vagyis a hagyományos értelemben vett politikai elittel foglalkozni.
Ahogy azzal is, hogy 25 vagy 150 vagy 2500 fertőzött van. Iránban a 15ezret 500ezernek extrapolálták, de az is csak becsült szám. Lehet annál is több.
Ami biztos, és fontos, hogy itt a vírus.
Terjed.
Veszélyes.
Lófaszt se tudunk.
Ha otthon maradunk sanszosabb, hogy ha elkapjuk jobban jövünk ki belőle, mintha bóklászunk.
Ennyi a lényegi információ, meg az, hogy az adott ember mit tud tenni, kinek tud segíteni a saját környezetében.
Szerintem -lehet már mondtam- főként otthonmaradni, ennél hasznosabbat mi, akik nem vagyunk se kormányzati vezetők, se egészségügyi dolgozók, nem tudunk tenni.
Sobri Jóska
Jókat írsz, csak nekem túl rövid. Még! MÉG!!!
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 397 — nabege2@yahoo.com
Értelek, de ha senki nem fizet semmi, nem adózik senki, akkor itt gazdasági csőd lesz kb egy hónap alatt.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 011 — #NoStress
Két dolog:
1. Én sosem voltam alkalmazott, munkavállaló, szóval ilyen tapasztalatom nincs. De 27 éve dolgozom, így a melóról globálisan azért van. És azt gondolom, hogy nincs olyan meló a világon, ami fontosabb az egészségnél. És ha az egészség védelmében, és az egészségügyi rendszer össze nem omlásában létfontosságú, hogy mindenki maradjon otthon, hogy ne pöröghessenek fel az olaszokhoz hasonlóan az esetszámok, akkor mindenki maradjon otthon, mert ez a helyes döntés.
És ha ez a helyes döntés, akkor másodlagos, hogy ki pótolhatatlan, kinek engedik meg, kinek nem, kinek kötelező bemenni, milyen következményekkel jár stb. (Nyilvánvaló, hogy nem a közüzemi, egészségügyi, és rendvédelmi alkalmazottakra gondolok, hanem az ilyen momentán "haszontalanokra", mint mi itt legtöbben.)
Mivel az eddigi világ már nem fog visszatérni, így úgy vélem, hogy emiatt retorzióra senki se számíthat, pláne ha bedurrannak a dolgok, és mondjuk októbert írunk és visszatekintünk, akkor onnan visszanézve nem az lesz a fő csapás irány, hogy ki március 3-án, ki március 13-án, ki március 27-én dolgozott utoljára a nagy mindenbezárás, országleállás előtt.
Sokszor megkönnyíti a helyes döntést, ha elképzeljük, hogy a döntés/nemdöntés/máskéntdöntés és következményei után vagyunk, és az elképzelt jövőből értékeljük a jelenleg jelent, mint múltat.

Felelős vezető mindenkit hazaküld, fizet, amíg tud, felelős alkalmazott, bármi is az ukáz, meg nem megy be, és vállalja a következményeit. (Az a főnök, aki nem küld haza eleve nem felelős, így az alkalmazottnak kell ezt a döntést meghoznia helyette. Szomorú, de ez van.)
Ugye az logikus, hogy ha mindenki eképp járna el, senki se veszítené el a munkáját, hisz egy országot nem lehet lecserélni?
(Pl. rendezvénytechnikában, senki se dolgozik, így most nincs az, hogy a vezető technikus, mert hazaküldték alapfizetésen/fizetés nélkül, megsértődik és átmegy egy konkurens céghez, mert a konkurens cég se dolgozik. Majd ha vége ennek, és újra beindulnak a rendezvények, akkor úgyis ugyanott fog dolgozni, ahol eddig.)
Komfortszintelhagyós, de szerintem ha valaki megérti és elfogadja, hogy a helyes megülni a seggünkön, akkor az meg is ül mindenáron.
Ha van pénze vásároljon be, 1 embernek 3 hónapra elegendő kaja mondjuk max. 50 rugó, tészták, szószok, zöldségkonzervek, készételek, kukoricapehely, vaníliás karika, leves-, főzelékalapanyagok, virslik, párizsik, pékáruk, ilyesmik, ezek akkoris elfogynak idővel, ha valami csoda folytán 2 hét múlva minden happy. Nem túl gourmet, de a semminél pont egy nagyságrenddel jobb.
Tudom, vidék más, de én a hét elején voltam éjjel 2-kor fogarasi úti Tescoban, volt minden, és élő emberrel nem is találkoztam, lévén olyankor már ember nélküli pénztár van.
És az nem érv, hogy ha mindenki éjjel menne, akkor ugyanaz lenne, mert nem megy mindenki éjjel. A legtöbb ember nem igazán gondolja ezeket a dolgokat túl. Vagy szarik bele, vagy pánikol. Kevesen gondolkodnak, terveznek, vírusfüggetlenül.
Gondolom, amíg nem rendeződik a helyzet lesz úgyis rendelet, hogy nem kell fizetni rezsit, illetve egyéb az embereket segítő intézkedések, mehet a pénz kajára.
Akinek meg nincs pénze, az kérjen kölcsön, mert különben rábaszik. És lesz aki rábaszik, kivédhetetlen, de ez nem kell senkit se eltántorítson attól, hogy ez ne ő maga legyen.
Én a határzárról is azt gondolom, hogy attól még, hogy megvalósíthatatlan a teljes zárlat, és csak mondjuk 80-90%-ban zár, ki kell hirdetni, mert még mindig jobb, mintha nincs egyáltalán, mert az nem zár még 80-90%-ban sem.


2. Lehet fikázni az aktuális kormányzatot, az amerikait is, az olaszt is, de mint írtam, ez egy sosemvolt helyzet. Egyrészt annyira benne vagyunk, hogy nem ítélhető meg még mindig reálisan, hogy amit Orbán mond, tesz (vagy Macron, Merkel, Trump, Putyin) az helyes vagy sem. Lehet hülyén viselkedik és intézkedik, lehet nem. Majd utólag ki lesz elemezve ezer oldalról. (Én is vartyogok, hogy zárjanak be már mindent a gyíkba, ne töketlenkedjen, de nem rendelkezem annyi infóval, mint ők, és lehet, ami jó ötletnek tűnik kevés infó alapján, az valójában nem az.)
De ami a lényegibb, ez olyan helyzet, ahol teljesen felesleges orbánozni, gyurcsányozni, még frusztrációlevezetésként is, mivel ez nyilvánvalóan egy kooperatív helyzet, és csak kooperatív megoldás vezethet kedvezőbb kimenetelhez, de egyrészt a ténylegesen kevés létező vírusinfó miatt, másrészt mindnyájunk korlátozott infóhozjutása miatt oktalan a kormányzattal (ellenzékkel), vagyis a hagyományos értelemben vett politikai elittel foglalkozni.
Ahogy azzal is, hogy 25 vagy 150 vagy 2500 fertőzött van. Iránban a 15ezret 500ezernek extrapolálták, de az is csak becsült szám. Lehet annál is több.
Ami biztos, és fontos, hogy itt a vírus.
Terjed.
Veszélyes.
Lófaszt se tudunk.
Ha otthon maradunk sanszosabb, hogy ha elkapjuk jobban jövünk ki belőle, mintha bóklászunk.
Ennyi a lényegi információ, meg az, hogy az adott ember mit tud tenni, kinek tud segíteni a saját környezetében.
Szerintem -lehet már mondtam- főként otthonmaradni, ennél hasznosabbat mi, akik nem vagyunk se kormányzati vezetők, se egészségügyi dolgozók, nem tudunk tenni.

több mint 4 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 641 — Bears & Illinois fan
Az is amúgy már felelőtlenség, hogy én lemegyek edzeni egy héten még így is párszor, mert másképp becsavarodok. De egyrészt az egy szűrt közösség, másrészt mindent vált az értelmesebbje és teljesen beöltözve edz, harmadrészt meg minimális, kb két perces séta a teremig, le kell menni délben és nincs senki. De azokat a csoporttársaim, szaktársaim és barátaim, akik csoportbeszélgetésben szervezik a jövőhéttől kezdődő, 0-24-es piálást annak örömére, hogy tavaszi szünetük és/vagy homeoffice-uk van, agyon tudnám verni. Egy döglött ponttyal. Ezért látszik, mennyire kurva felesleges itt bárkinek, bármit elmondani, ha az értelmiség ennyire baszik rá, akkor jóskapista háromszor ennyire fog.
dankodavid
Hagyjuk már az inkább vélt, mint valós "értelmiségi" jelzőt, több józanság, logika várható a "jóskapistáktól", mint ezektől az élhetetlen hulladékoktól....

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
...AMG S Coupeval jar, azt mondja neha olyan falvakon megy at hogy a pirosnal nem mer megallni, mert megeszik kocsival egyutt.
Hendrix
Pedig jobban tenné, ha megállna, mert egyszer jönni fog a vonat. (Máshol nincs piros falun.)
Atari
Mádon van, ezen először annyira meglepődtünk, hogy kiszálltunk megnézni, hogy igazi-e 😀
több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
...AMG S Coupeval jar, azt mondja neha olyan falvakon megy at hogy a pirosnal nem mer megallni, mert megeszik kocsival egyutt.
Hendrix
Pedig jobban tenné, ha megállna, mert egyszer jönni fog a vonat. (Máshol nincs piros falun.)

"Itt?? ... Mindenki!"