Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 2 éve
rokaur 869
Ha be vagy oltva még ugyanúgy el tudod kapni a fertőzést és tovább fertőzni, szóval ez sem indok kisgyerekek teljesen felesleges szurkálására
r.baggio
En inkabb ehhez ugy allnek hozza (amig nem kotelezo), hogy azok a szulok akiknek a gyermekuk valamilyen betegsegben szenved amire nagy kockazat lenne a covid most megkaptak a lehetoseget, hogy vedjek a gyermekuket.
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ha be vagy oltva még ugyanúgy el tudod kapni a fertőzést és tovább fertőzni, szóval ez sem indok kisgyerekek teljesen felesleges szurkálására
r.baggio
A lányom legjobb barátnőjének és egyben csapattársának anyukája gyermekorvos.
Egyre több és egyre súlyosabban megbetegedő gyerekről mesélt.
Ami aggasztó, hogy a post covid tüneteik csúnyák és elhúzódók. Jelentős tüdőkapacitás csökkenés például.

több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 925
Megint egy uj mutans. Gyorsabb, erosebb, szebb, furgebb stb. Tekintve, hogy europa nagyreszen utazhatsz anelkul, hogy barki elkerne a green passod, beleertve reptereket is, elobb vagy utobb itt is meg fog jelenni.

Nemet egeszsegugyminiszter mondta, hogy mire jon a tavasz, atesel rajta, beoltatod magad vagy meghalsz.

 www.foxnews.com/health/who-meets-to-discuss-new-heavily-mutated-covid-19-variant
undisputedly
green pass alatt a diplomata utlevelet gondolod vagy mit? ha a ketszeri beoltast akkor itt Maltan elkerik, es mkinek leellenorzik.
csebi
Az EU-s igazolast, amin rajta van, hogy oltott vagy. Tudtommal azt hivjak green passnek.
undisputedly
nem tudtam, hogy ez a neve, sorry. szoval ezt elkerik itt Maltan mikor belepsz akar repulon akar kompon.
csebi
jövő hónaptól BUD-on is elkérik majd... 😉
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Kollágám barátnője koronavírusos. Kollégám egy oltást kapott, még valamikor márciusban. Járhat dolgozni. Ez így vajon rendben van?

Szerkesztette: Mikey
több mint 2 éve
Stoki Jacksonville Jaguars 2 786 — Einhorn és Finkle...Finkle és Einhorn
8 hónapos két orosz tank után ma-holnap elugrok egy harmadik bökésre, szerintetek 1. moderna; 2. Pfizer; 3. tökmindegy?
Stoki
Ebben a sorrendben...😉

mRnst vegyél fel a Sputnikra!!!
nagir
Köszi, a tökmindegyet egyébként úgy értettem, hogy mindegy moderna v. pfizer, más nálam se jöhet szóba!
Egyébként én is inkább moderna felé hajlok.
Stoki
valaki valahol írta hogy a moderna talán jobb a delta ellen
Negritis
Eljöttem melóból, elintéztem gyorsan! Autóból kiszállás és a döfés között 5 perc telt el a dél tepsibe. Modernát nem adtak, "az a Modernásoknak van" alapon! 😕😕😕
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders California Golden Bears 61 861 — no es importante
Ha be vagy oltva még ugyanúgy el tudod kapni a fertőzést és tovább fertőzni, szóval ez sem indok kisgyerekek teljesen felesleges szurkálására


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 534 — Lucas Scott
Megint egy uj mutans. Gyorsabb, erosebb, szebb, furgebb stb. Tekintve, hogy europa nagyreszen utazhatsz anelkul, hogy barki elkerne a green passod, beleertve reptereket is, elobb vagy utobb itt is meg fog jelenni.

Nemet egeszsegugyminiszter mondta, hogy mire jon a tavasz, atesel rajta, beoltatod magad vagy meghalsz.

 www.foxnews.com/health/who-meets-to-discuss-new-heavily-mutated-covid-19-variant
undisputedly
green pass alatt a diplomata utlevelet gondolod vagy mit? ha a ketszeri beoltast akkor itt Maltan elkerik, es mkinek leellenorzik.
csebi
Az EU-s igazolast, amin rajta van, hogy oltott vagy. Tudtommal azt hivjak green passnek.
undisputedly
nem tudtam, hogy ez a neve, sorry. szoval ezt elkerik itt Maltan mikor belepsz akar repulon akar kompon.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 930 — SuperBowl Champions 2013/2014
Megint egy uj mutans. Gyorsabb, erosebb, szebb, furgebb stb. Tekintve, hogy europa nagyreszen utazhatsz anelkul, hogy barki elkerne a green passod, beleertve reptereket is, elobb vagy utobb itt is meg fog jelenni.

Nemet egeszsegugyminiszter mondta, hogy mire jon a tavasz, atesel rajta, beoltatod magad vagy meghalsz.

 www.foxnews.com/health/who-meets-to-discuss-new-heavily-mutated-covid-19-variant
undisputedly
green pass alatt a diplomata utlevelet gondolod vagy mit? ha a ketszeri beoltast akkor itt Maltan elkerik, es mkinek leellenorzik.
csebi
Az EU-s igazolast, amin rajta van, hogy oltott vagy. Tudtommal azt hivjak green passnek.Hollandiaba egy hete repulhettel ugy, hogy se itt, se ott nem kertek.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders California Golden Bears 61 861 — no es importante
Viszont amennyire leszartam magamnál a hosszútávú mellékhatásokat nála nagyon nem.
Ismerősi körben elég sok olyat hallottam, hogy nőknél a Pfizer igencsak bekavart a menstruációba meg hasonlók.
Bazzani
Írj fel minket is a listához


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
Viszont amennyire leszartam magamnál a hosszútávú mellékhatásokat nála nagyon nem.
Ismerősi körben elég sok olyat hallottam, hogy nőknél a Pfizer igencsak bekavart a menstruációba meg hasonlók.
Bazzani
Igen, van sok ilyen, mégiscsak az immunrendszert basztatják az oltások.
És igen, sok ilyen sztorit hallani, én is hallottam rengeteg ilyesmit.
De egyrészt ezer, tízezer, százezer embernél ha van mellékhatás, az is csak egy tízezrelék, egy ezrelék, egy százalék a tízmillió feletti beadott oltáshoz képest.
Másrészt ezen valós, lehetséges jövőbeni problémák valószínűségét kellene összevetni azzal, hogy mi kárt okozna maga a covid.
Hiszen abból is rengeteg sztori van, hogy huszonéves, sosebeteg, sportos ember belehalt, meg abból is, hogy dohányzó, cukorbeteg, 85 éves mamóka kihordta lábon.

Viszont amit én kiolvastam az infókból az az, hogy a mellékhatások alapvetően az oltás után hamar jelentkeznek, nem hosszútávon. Nyilván még egyik oltás óta se telt el 10-20-40 év, de ezek olyan jellegű oltások, hogy vagy bevariálnak valamit izibe', vagy nem.
Az általad írt menstruácós problémák, vagy az általam hallott mellékhatások is viszonylag hamar jelentkeztek, és nem igazán valószínűsíthető, hogy majd 15 év múlva valakinek a oltástól veseköve lesz, vagy prosztatarákja. Még ha 100 százalékos bizonyosságal nem is zárható ki.

Én azért vagyok a fiatalok/gyerekek oltása mellett, mert ők rengeteg emberrel találkoznak, sokat nyüzsögnek, jönnek-mennek, és ez így is van jól, de akkor a szülő biztosítsa ehhez a lehető legnagyobb elérhető védelmet.

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 534 — Lucas Scott
Megint egy uj mutans. Gyorsabb, erosebb, szebb, furgebb stb. Tekintve, hogy europa nagyreszen utazhatsz anelkul, hogy barki elkerne a green passod, beleertve reptereket is, elobb vagy utobb itt is meg fog jelenni.

Nemet egeszsegugyminiszter mondta, hogy mire jon a tavasz, atesel rajta, beoltatod magad vagy meghalsz.

 www.foxnews.com/health/who-meets-to-discuss-new-heavily-mutated-covid-19-variant
undisputedly
green pass alatt a diplomata utlevelet gondolod vagy mit? ha a ketszeri beoltast akkor itt Maltan elkerik, es mkinek leellenorzik.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 534 — Lucas Scott
 www.portfolio.hu/global/20211125/aggodnak-a-tudosok-virologusok-mar-fertoz-a-koronavirus-uj-szupervariansa-amely-elkepeszto-tuskefeherjevel-bir-512820

Na itt lehet a következő mutáns...
Klaci79
Ez eleg szarul hangzik elsore.
Vrij6
Portfoliós cikkek és a hatásvadász, clickbait szar cikkeik. Utóbbi pár évben kb hircsarda szintre süllyedtek...
Hanni
Kicsit ez leegyszerűsített, főképp mivel a Guardian cikkét fordították, benne is van, mint hivatkozás. De máshol is már lehetett olvasni.
Melyik oldal az amit lehet linkelni ebben a formában?
Klaci79
Ez leginkább egy instant kifakadás volt a portfólió irányába. Elképzelhető, hogy most kivételesen pont nem írnak full baromságot, a guardian cikket nem olvastam illetve kutató sem vagyok, hogy tudjam helyes-e amiről szól.
Hanni
en a podcastjuket szeretem. talan az ovek es a heti valasze a legjobb, amely hiroldalhoz kotheto es kozeleti temaju.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 930 — SuperBowl Champions 2013/2014
Megint egy uj mutans. Gyorsabb, erosebb, szebb, furgebb stb. Tekintve, hogy europa nagyreszen utazhatsz anelkul, hogy barki elkerne a green passod, beleertve reptereket is, elobb vagy utobb itt is meg fog jelenni.

Nemet egeszsegugyminiszter mondta, hogy mire jon a tavasz, atesel rajta, beoltatod magad vagy meghalsz.

 www.foxnews.com/health/who-meets-to-discuss-new-heavily-mutated-covid-19-variant
undisputedly
Ugy tunik mindenki raparazott erre az uj mutansra:

 index.hu/gazdasag/2021/11/26/tozse-eses-koronavirus-del-afrika-who-europai-bizottsag-otp-mol-wizz-air/
undisputedly
 www.telegraph.co.uk/global-health/science-and-disease/covid-new-south-african-variant-strain-lockdown-restrictions/

és már meg is érkezett Európa szívébe
Borbinho
Nem a legjobb hir igy az unnepek elott…
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
 hu.euronews.com/2021/11/26/magyarorszag-visszakeredzkedett-az-unios-vakcinabeszerzesbe-hogy-pfizerrel-olthassak-a-gye
Beki
Hehehe
Lett volna meglepődés meg pofára esés. ha a többi tagország közül egy-kettő beint, hogy lófaszt ezeknek a seggébe...
Persze kérdés mi volt az ára a jófejségnek.

Azért a gyerekek oltatása megint nagyon megosztó kérdés lesz...
warr_b
Pont ezen agyalunk.
Sportoló gyerek, bármilyen tüdőkárosodás odavágna a sportkarriernek.
Viszont amennyire leszartam magamnál a hosszútávú mellékhatásokat nála nagyon nem.
Ismerősi körben elég sok olyat hallottam, hogy nőknél a Pfizer igencsak bekavart a menstruációba meg hasonlók.

több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 473 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Megint egy uj mutans. Gyorsabb, erosebb, szebb, furgebb stb. Tekintve, hogy europa nagyreszen utazhatsz anelkul, hogy barki elkerne a green passod, beleertve reptereket is, elobb vagy utobb itt is meg fog jelenni.

Nemet egeszsegugyminiszter mondta, hogy mire jon a tavasz, atesel rajta, beoltatod magad vagy meghalsz.

 www.foxnews.com/health/who-meets-to-discuss-new-heavily-mutated-covid-19-variant
undisputedly
Ugy tunik mindenki raparazott erre az uj mutansra:

 index.hu/gazdasag/2021/11/26/tozse-eses-koronavirus-del-afrika-who-europai-bizottsag-otp-mol-wizz-air/
undisputedly
 www.telegraph.co.uk/global-health/science-and-disease/covid-new-south-african-variant-strain-lockdown-restrictions/

és már meg is érkezett Európa szívébe

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
májusban kaptam jansent és egy moderna/pfizerre akarok menni majd jövő héten
Negritis
Neten a Jansenre Jansenről írnak jókat.

 index.hu/techtud/2021/11/25/jo-hirek-a-janssen-vakcina-irant-erdeklodoknek/

 index.hu/kulfold/2021/09/21/koronavirus-a-vilagban-az-index-keddi-hirosszefoglaloja-covid-19-oltas-vakcina-pandemia-jarvany/kozel-szaz-szazalekos-vedelmet-nyujt-a-jansen-vakcinaja./

Illetve eljutottam oda, hogy megláttam a jót az oltatlanokban.
Egy oltott könnyen lehet, hogy elkapja a vírust, de tünetmentes, jön-megy, és engem is megfertőzhet.
Egy oltatlan viszont ha elkapja a deltát szinte biztosan ágynak esik, és nem bóklászik rám.
Vagyis ha valaki megfertőződik, akkor valószínűbb, hogy nem fertőz meg engem ha oltatlan. Szépen megpusztul otthon magának.

több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 930 — SuperBowl Champions 2013/2014
Megint egy uj mutans. Gyorsabb, erosebb, szebb, furgebb stb. Tekintve, hogy europa nagyreszen utazhatsz anelkul, hogy barki elkerne a green passod, beleertve reptereket is, elobb vagy utobb itt is meg fog jelenni.

Nemet egeszsegugyminiszter mondta, hogy mire jon a tavasz, atesel rajta, beoltatod magad vagy meghalsz.

 www.foxnews.com/health/who-meets-to-discuss-new-heavily-mutated-covid-19-variant
undisputedly
Ugy tunik mindenki raparazott erre az uj mutansra:

 index.hu/gazdasag/2021/11/26/tozse-eses-koronavirus-del-afrika-who-europai-bizottsag-otp-mol-wizz-air/
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 630 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 hu.euronews.com/2021/11/26/magyarorszag-visszakeredzkedett-az-unios-vakcinabeszerzesbe-hogy-pfizerrel-olthassak-a-gye
Beki
Hehehe
Lett volna meglepődés meg pofára esés. ha a többi tagország közül egy-kettő beint, hogy lófaszt ezeknek a seggébe...
Persze kérdés mi volt az ára a jófejségnek.

Azért a gyerekek oltatása megint nagyon megosztó kérdés lesz...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 263 — 49ers GM
 hu.euronews.com/2021/11/26/magyarorszag-visszakeredzkedett-az-unios-vakcinabeszerzesbe-hogy-pfizerrel-olthassak-a-gye
Beki
Az agresszív kismalac biciklizik. Éppen a nyuszika előtt teker el, amikor egy hatalmasat zakózik. A nyuszika odamegy:
- Kismalac, nem ütötted meg magad? Minden rendben?
- Kuss, b*szdmeg, én így szoktam leszállni!!!

több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 421 — Слава Україні! Героям слава!
 hu.euronews.com/2021/11/26/magyarorszag-visszakeredzkedett-az-unios-vakcinabeszerzesbe-hogy-pfizerrel-olthassak-a-gye
Beki

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
 hu.euronews.com/2021/11/26/magyarorszag-visszakeredzkedett-az-unios-vakcinabeszerzesbe-hogy-pfizerrel-olthassak-a-gye
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 415 — The Mathematician
A zárás csak lassítás, a megoldás a harmadik oltást - by Vitya
Lehet én nálam van a gond, de nem az lenne a cél, hogy lassítsuk / megakadályozzuk a vírus terjedését?
Beki
De mi nem lassítunk, vissza kettő padlógáz... 😊

Teljesen elengedték ezt, a választásokig már ez lesz, zéró adat, sikerkommunikáció a kórházakról, hogy mennyivel jobbak vagyunk, mint bárki a világon, van végtelen lélegeztetőgép, és bármikor lehet még kétszer ennyi, dolgozói létszámról nem beszélünk, az oltás az isten, nem baj, ha márciusi kínai, az is pont ugyanolyan védettségi kártyát ér. Gondolom kimérték, hogy ha 50-60.000 halott is lesz, akkor is nagyobb a népszerűségvesztés az esetleges lezárásokkal, kötelező oltás meg nem lesz, főleg, hogy a Fidesz szavazóbázis és az oltást fel nem vettek aránya elég szép átfedést mutat (alacsonyabb végzettség, kistelepülés).
somoskovig
 www.youtube.com/watch?v=yPM8uiXUBkE

kösz hogy eszembe jutott, rég hallgattam
kéne is majd menni megint koncertre

oh wait
Negritis
Jó kis Road koncert... 😊

Egyébként ne aggódj, ha márciusban kaptál egy kínait, akkor már mehetsz, van kártyád, olyan védett vagy, mint atom. 😊
somoskovig
májusban kaptam jansent és egy moderna/pfizerre akarok menni majd jövő héten

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 415 — The Mathematician
8 hónapos két orosz tank után ma-holnap elugrok egy harmadik bökésre, szerintetek 1. moderna; 2. Pfizer; 3. tökmindegy?
Stoki
Ebben a sorrendben...😉

mRnst vegyél fel a Sputnikra!!!
nagir
Köszi, a tökmindegyet egyébként úgy értettem, hogy mindegy moderna v. pfizer, más nálam se jöhet szóba!
Egyébként én is inkább moderna felé hajlok.
Stoki
valaki valahol írta hogy a moderna talán jobb a delta ellen

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 263 — 49ers GM
A zárás csak lassítás, a megoldás a harmadik oltást - by Vitya
Lehet én nálam van a gond, de nem az lenne a cél, hogy lassítsuk / megakadályozzuk a vírus terjedését?
Beki
De mi nem lassítunk, vissza kettő padlógáz... 😊

Teljesen elengedték ezt, a választásokig már ez lesz, zéró adat, sikerkommunikáció a kórházakról, hogy mennyivel jobbak vagyunk, mint bárki a világon, van végtelen lélegeztetőgép, és bármikor lehet még kétszer ennyi, dolgozói létszámról nem beszélünk, az oltás az isten, nem baj, ha márciusi kínai, az is pont ugyanolyan védettségi kártyát ér. Gondolom kimérték, hogy ha 50-60.000 halott is lesz, akkor is nagyobb a népszerűségvesztés az esetleges lezárásokkal, kötelező oltás meg nem lesz, főleg, hogy a Fidesz szavazóbázis és az oltást fel nem vettek aránya elég szép átfedést mutat (alacsonyabb végzettség, kistelepülés).
somoskovig
 www.youtube.com/watch?v=yPM8uiXUBkE

kösz hogy eszembe jutott, rég hallgattam
kéne is majd menni megint koncertre

oh wait
Negritis
Jó kis Road koncert... 😊

Egyébként ne aggódj, ha márciusban kaptál egy kínait, akkor már mehetsz, van kártyád, olyan védett vagy, mint atom. 😊

több mint 2 éve
Stoki Jacksonville Jaguars 2 786 — Einhorn és Finkle...Finkle és Einhorn
8 hónapos két orosz tank után ma-holnap elugrok egy harmadik bökésre, szerintetek 1. moderna; 2. Pfizer; 3. tökmindegy?
Stoki
Ebben a sorrendben...😉

mRnst vegyél fel a Sputnikra!!!
nagir
Köszi, a tökmindegyet egyébként úgy értettem, hogy mindegy moderna v. pfizer, más nálam se jöhet szóba!
Egyébként én is inkább moderna felé hajlok.