OFF topik
31 feliratkozó
több mint 1 éve
A bejgli elkészítéséhez először a kétféle tölteléket állítjuk össze: a tejbe a diós töltelék összes hozzávalóit beletesszük, és állandó keverés mellett jól felfőzzük, majd félre tesszük hűlni. A mákos tölteléket ugyanígy készítjük, mint a diósat.ja es sok helyen 110 a max sebesseg, kek vs zold autopalya szloveniabanvannak olyan megallok a szloven autoplolyan ahol jatszo is van a gyerekeknek.Sziasztok! Egy európai túrára készülök a családommal, és karavánnal utazunk. Szeretném megtudni, hol tudom megvásárolni a svájci vignettát, mivel eddig nem találtam megbízható információkat. Emellett érdekelne, hogy Franciaországban hogyan működik az útdíjfizetés, és van-e valami különleges, amit figyelembe kell vennünk, mivel karavánnal utazunk. Előre is köszönöm a segítségeteket!Pro tipp azoknak, akik az Isztriára mennek még idén:horvátok idén elestekKártyázz, kapu nem sok van: ahol felmész,ahol lemész, meg esetleg útközben bazi nagy csomópontoknál, ahol osztódnak a pályák. De még igazi nagy dugót (igen, rád nézek Horvátország) sosem tapasztaltam fizetőkapunál.azokat kérdezném, akiknek van ez irányú tapasztalata: olaszba' menvén érdemes Telepass-t kiváltani, vagy nem nagyon éri meg, és inkább kártyával meg készpénzzel érdemes fizetni az autópálya kapujain?szerintem rövid távon nem sok értelme van, nem szokott torlódás lenni a kártyás/kp-s kapuknál sem.
slowmotion
törölt kristof
Vitézlő Titoknok tomz
iszonyat mi dugók vannak a kapuknál és a pályán szombat-vasárnap
NB2
magyar 10 napos matrica (5500HUF) : M7-M70 (online pillanatok alatt megvásárolható)
szlovén evinjeta 7 napos (16EUR) : Maribor-Celje-Ljubjana-Koper-Portoroz (online pillanatok alatt megvásárolható)
Ez az útvonal kb. 50-60 km-el hosszabb, mintha végigmenne az ember Letenyétől Rijekáig az autópályán, aztán Rijekától az Isztrián alsóbbrendű utakon Porecig, de cserébe az autópályadíj nagyságrendekkel olcsóbb, nincs dugó, tömegnyomor, idegeskedés.
Portorozból autópályázás nélkül elérhető Porec, onnét meg az isztriai nyaralóhelyek.
A szlovén autópálya kiváló minőségű, kisebb forgalom és nagyságrendekkel kevesebb dugó van, nincsenek forgalmat lassító kapuk, ugyanúgy ellenőriznek mint itthon (kamerás rendszámellenőrző rendszer)
1.6 - 1.8 EUR között a 95-ös az autópályán, lehajtva róla kisvárosban 1.4-1.5EUR.
Egy dologra kell figyelni, a szlovén matrica csak 7 napos.
Vitézlő Titoknok tomz
SlavaNorm
amugy figyelem: teli gumi kotelezo, szoval 4 evszakossal bajok lehetnek ha ellenoriznek es ha jol tudom holanc is kell a kocsiba.
ahogy irtak, portorozsig autoplaya utana at horvatba egy nagyon fasza fouton. csak figyelni kell a lekanyarodasnal, umag fele kell menni.
YoungZeeZee
YoungZeeZee
A tészta elkészítése: a lisztet a hideg margarinnal elmorzsoljuk, és a tészta többi hozzávalóit is beletesszük, majd jól összegyúrjuk, hogy egy rugalmas tésztát kapjunk. A tésztát elfelezzük, két egyforma cipóra.
Lisztezett, sík felületen az egyik cipót vékony téglalap alakúra nyújtjuk, majd egyenletesen rákenjük a diós tölteléket. A tészta széleit (kb. 2cm) a töltelékre felhajtjuk, majd feltekerjük. A másik cipóval ugyan így járunk el, csak mákos tölteléket kenünk rá.
Sütőpapírral bélelt tepsibe helyezzük a két rúd bejglit. A felvert tojással lekenjük a tetejét (először vízszintesen, majd függőlegesen) és a villával kicsit megszurkáljuk.
Előmelegített sütőben 180 fokon kb. 45 percig sütjük (a sütési idő felénél sütőpapírt lehet tenni a tetejére, hogy ne nagyon barnuljon meg). Mikor már megsült és kihűlt, szép egyforma szeleteket vágunk belőlük.
több mint 1 éve
YoungZeeZee
9 845
ja es sok helyen 110 a max sebesseg, kek vs zold autopalya szloveniabanvannak olyan megallok a szloven autoplolyan ahol jatszo is van a gyerekeknek.Sziasztok! Egy európai túrára készülök a családommal, és karavánnal utazunk. Szeretném megtudni, hol tudom megvásárolni a svájci vignettát, mivel eddig nem találtam megbízható információkat. Emellett érdekelne, hogy Franciaországban hogyan működik az útdíjfizetés, és van-e valami különleges, amit figyelembe kell vennünk, mivel karavánnal utazunk. Előre is köszönöm a segítségeteket!Pro tipp azoknak, akik az Isztriára mennek még idén:horvátok idén elestekKártyázz, kapu nem sok van: ahol felmész,ahol lemész, meg esetleg útközben bazi nagy csomópontoknál, ahol osztódnak a pályák. De még igazi nagy dugót (igen, rád nézek Horvátország) sosem tapasztaltam fizetőkapunál.azokat kérdezném, akiknek van ez irányú tapasztalata: olaszba' menvén érdemes Telepass-t kiváltani, vagy nem nagyon éri meg, és inkább kártyával meg készpénzzel érdemes fizetni az autópálya kapujain?szerintem rövid távon nem sok értelme van, nem szokott torlódás lenni a kártyás/kp-s kapuknál sem.
slowmotion
törölt kristof
Vitézlő Titoknok tomz
iszonyat mi dugók vannak a kapuknál és a pályán szombat-vasárnap
NB2
magyar 10 napos matrica (5500HUF) : M7-M70 (online pillanatok alatt megvásárolható)
szlovén evinjeta 7 napos (16EUR) : Maribor-Celje-Ljubjana-Koper-Portoroz (online pillanatok alatt megvásárolható)
Ez az útvonal kb. 50-60 km-el hosszabb, mintha végigmenne az ember Letenyétől Rijekáig az autópályán, aztán Rijekától az Isztrián alsóbbrendű utakon Porecig, de cserébe az autópályadíj nagyságrendekkel olcsóbb, nincs dugó, tömegnyomor, idegeskedés.
Portorozból autópályázás nélkül elérhető Porec, onnét meg az isztriai nyaralóhelyek.
A szlovén autópálya kiváló minőségű, kisebb forgalom és nagyságrendekkel kevesebb dugó van, nincsenek forgalmat lassító kapuk, ugyanúgy ellenőriznek mint itthon (kamerás rendszámellenőrző rendszer)
1.6 - 1.8 EUR között a 95-ös az autópályán, lehajtva róla kisvárosban 1.4-1.5EUR.
Egy dologra kell figyelni, a szlovén matrica csak 7 napos.
Vitézlő Titoknok tomz
SlavaNorm
amugy figyelem: teli gumi kotelezo, szoval 4 evszakossal bajok lehetnek ha ellenoriznek es ha jol tudom holanc is kell a kocsiba.
ahogy irtak, portorozsig autoplaya utana at horvatba egy nagyon fasza fouton. csak figyelni kell a lekanyarodasnal, umag fele kell menni.
YoungZeeZee
több mint 1 éve
biztos, hogy nem botnak válaszoltál? 😊És? A botokkal is barátságosnak illik lenni.
NB2
több mint 1 éve
www.autopalyamatrica.hu/autopalyadijak-europaSziasztok! Egy európai túrára készülök a családommal, és karavánnal utazunk. Szeretném megtudni, hol tudom megvásárolni a svájci vignettát, mivel eddig nem találtam megbízható információkat. Emellett érdekelne, hogy Franciaországban hogyan működik az útdíjfizetés, és van-e valami különleges, amit figyelembe kell vennünk, mivel karavánnal utazunk. Előre is köszönöm a segítségeteket!Pro tipp azoknak, akik az Isztriára mennek még idén:horvátok idén elestekKártyázz, kapu nem sok van: ahol felmész,ahol lemész, meg esetleg útközben bazi nagy csomópontoknál, ahol osztódnak a pályák. De még igazi nagy dugót (igen, rád nézek Horvátország) sosem tapasztaltam fizetőkapunál.azokat kérdezném, akiknek van ez irányú tapasztalata: olaszba' menvén érdemes Telepass-t kiváltani, vagy nem nagyon éri meg, és inkább kártyával meg készpénzzel érdemes fizetni az autópálya kapujain?szerintem rövid távon nem sok értelme van, nem szokott torlódás lenni a kártyás/kp-s kapuknál sem.
slowmotion
törölt kristof
Vitézlő Titoknok tomz
iszonyat mi dugók vannak a kapuknál és a pályán szombat-vasárnap
NB2
magyar 10 napos matrica (5500HUF) : M7-M70 (online pillanatok alatt megvásárolható)
szlovén evinjeta 7 napos (16EUR) : Maribor-Celje-Ljubjana-Koper-Portoroz (online pillanatok alatt megvásárolható)
Ez az útvonal kb. 50-60 km-el hosszabb, mintha végigmenne az ember Letenyétől Rijekáig az autópályán, aztán Rijekától az Isztrián alsóbbrendű utakon Porecig, de cserébe az autópályadíj nagyságrendekkel olcsóbb, nincs dugó, tömegnyomor, idegeskedés.
Portorozból autópályázás nélkül elérhető Porec, onnét meg az isztriai nyaralóhelyek.
A szlovén autópálya kiváló minőségű, kisebb forgalom és nagyságrendekkel kevesebb dugó van, nincsenek forgalmat lassító kapuk, ugyanúgy ellenőriznek mint itthon (kamerás rendszámellenőrző rendszer)
1.6 - 1.8 EUR között a 95-ös az autópályán, lehajtva róla kisvárosban 1.4-1.5EUR.
Egy dologra kell figyelni, a szlovén matrica csak 7 napos.
Vitézlő Titoknok tomz
SlavaNorm

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 1 éve
A "karavánnal megyek" nem perdöntő, Vajdaságban a kombi autót hívják így. Na meg a vignetta is erre utaló kifejezés, szóval ne ítéljetek első olvasásra... 😊Egy szláv karavánban halad. Manapság nem életbiztosítás...De legalább olyan választ adott, amivel összezavarta, mert köze nincs a kérdésekhez 😀biztos, hogy nem botnak válaszoltál? 😊Igen nekem is van egy olyan érzésem, hogy "megobotozták" 😛
NB2
dande2
somoskovig
Willie Parker
több mint 1 éve
Egy szláv karavánban halad. Manapság nem életbiztosítás...De legalább olyan választ adott, amivel összezavarta, mert köze nincs a kérdésekhez 😀biztos, hogy nem botnak válaszoltál? 😊Igen nekem is van egy olyan érzésem, hogy "megobotozták" 😛
NB2
dande2
somoskovig
több mint 1 éve
Valahol Keleten füstöl egy botfarm..De legalább olyan választ adott, amivel összezavarta, mert köze nincs a kérdésekhez 😀biztos, hogy nem botnak válaszoltál? 😊Igen nekem is van egy olyan érzésem, hogy "megobotozták" 😛
NB2
dande2
somoskovig
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
De legalább olyan választ adott, amivel összezavarta, mert köze nincs a kérdésekhez 😀biztos, hogy nem botnak válaszoltál? 😊Igen nekem is van egy olyan érzésem, hogy "megobotozták" 😛
NB2
dande2
több mint 1 éve
biztos, hogy nem botnak válaszoltál? 😊Igen nekem is van egy olyan érzésem, hogy "megobotozták" 😛
NB2
több mint 1 éve
biztos, hogy nem botnak válaszoltál? 😊
több mint 1 éve
YoungZeeZee
9 845
vannak olyan megallok a szloven autoplolyan ahol jatszo is van a gyerekeknek.Sziasztok! Egy európai túrára készülök a családommal, és karavánnal utazunk. Szeretném megtudni, hol tudom megvásárolni a svájci vignettát, mivel eddig nem találtam megbízható információkat. Emellett érdekelne, hogy Franciaországban hogyan működik az útdíjfizetés, és van-e valami különleges, amit figyelembe kell vennünk, mivel karavánnal utazunk. Előre is köszönöm a segítségeteket!Pro tipp azoknak, akik az Isztriára mennek még idén:horvátok idén elestekKártyázz, kapu nem sok van: ahol felmész,ahol lemész, meg esetleg útközben bazi nagy csomópontoknál, ahol osztódnak a pályák. De még igazi nagy dugót (igen, rád nézek Horvátország) sosem tapasztaltam fizetőkapunál.azokat kérdezném, akiknek van ez irányú tapasztalata: olaszba' menvén érdemes Telepass-t kiváltani, vagy nem nagyon éri meg, és inkább kártyával meg készpénzzel érdemes fizetni az autópálya kapujain?szerintem rövid távon nem sok értelme van, nem szokott torlódás lenni a kártyás/kp-s kapuknál sem.
slowmotion
törölt kristof
Vitézlő Titoknok tomz
iszonyat mi dugók vannak a kapuknál és a pályán szombat-vasárnap
NB2
magyar 10 napos matrica (5500HUF) : M7-M70 (online pillanatok alatt megvásárolható)
szlovén evinjeta 7 napos (16EUR) : Maribor-Celje-Ljubjana-Koper-Portoroz (online pillanatok alatt megvásárolható)
Ez az útvonal kb. 50-60 km-el hosszabb, mintha végigmenne az ember Letenyétől Rijekáig az autópályán, aztán Rijekától az Isztrián alsóbbrendű utakon Porecig, de cserébe az autópályadíj nagyságrendekkel olcsóbb, nincs dugó, tömegnyomor, idegeskedés.
Portorozból autópályázás nélkül elérhető Porec, onnét meg az isztriai nyaralóhelyek.
A szlovén autópálya kiváló minőségű, kisebb forgalom és nagyságrendekkel kevesebb dugó van, nincsenek forgalmat lassító kapuk, ugyanúgy ellenőriznek mint itthon (kamerás rendszámellenőrző rendszer)
1.6 - 1.8 EUR között a 95-ös az autópályán, lehajtva róla kisvárosban 1.4-1.5EUR.
Egy dologra kell figyelni, a szlovén matrica csak 7 napos.
Vitézlő Titoknok tomz
SlavaNorm
amugy figyelem: teli gumi kotelezo, szoval 4 evszakossal bajok lehetnek ha ellenoriznek es ha jol tudom holanc is kell a kocsiba.
ahogy irtak, portorozsig autoplaya utana at horvatba egy nagyon fasza fouton. csak figyelni kell a lekanyarodasnal, umag fele kell menni.
több mint 1 éve
Inside the NBA is still the greatest NBA show!
— Ballislife.com (@Ballislife) December 11, 2024
Kenny: "You think Jay-Z”
Barkley: "Probably not a good time right now"
Shaq & EJ 😂😂pic.twitter.com/zxa9jYN9sA
blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 1 éve
Kitöltette vele a captcha-t: kérem jelölje meg a galambokatMegcáfolódott Tip Reiman, ma életemben először láttam ksigalambot az anyja mellett a fészkükben 😀 😀És honnan tudod, hogy nem robot volt 😀😀
warr_b
zacknorb
több mint 1 éve
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Ja, hát azt mondjuk sehonnan 😀Megcáfolódott Tip Reiman, ma életemben először láttam ksigalambot az anyja mellett a fészkükben 😀 😀És honnan tudod, hogy nem robot volt 😀😀
warr_b
zacknorb

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
Megcáfolódott Tip Reiman, ma életemben először láttam ksigalambot az anyja mellett a fészkükben 😀 😀És honnan tudod, hogy nem robot volt 😀😀
warr_b
több mint 1 éve
Megcáfolódott Tip Reiman, ma életemben először láttam ksigalambot az anyja mellett a fészkükben 😀 😀

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
az szépSajnos nem lett semmi bajuk, próbálkozhatnak még random emberöléssel.
index.hu/belfold/2024/12/07/baleset-izsak-porsche-csaladi-haz/
NB2
blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 1 éve
telex.hu/belfold/2024/12/08/mikulas-ii-kerulet-feljelentas-orsi-gergely-garazdasag-rongalas#ittkellélnedhogyelhidd
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
Uh-oh.Hat a Svábhegy elesett, meg attól felfelé minden
több mint 1 éve
www.youtube.com/watch?v=UqR6IxgYRA4Szerencsére nem lett baj. De az irányító meg a pilóta angolja is, ááá 😀

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
Nagyon pártolnám......sőt meg se szüntetnèm, de hát ugye....rajtuk múlt volna sztem a katát se évközben vezetik ki
telex.hu/techtud/2024/12/05/mkoe-ugyfelkapu-megszuntetes-halasztas
dande2
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Nagyon pártolnám......sőt meg se szüntetnèm, de hát ugye....telex.hu/techtud/2024/12/05/mkoe-ugyfelkapu-megszuntetes-halasztas
több mint 1 éve
444.hu/2024/12/03/dontott-a-fovarosi-torvenyszek-nem-jar-noi-nyugdij-a-transz-nonekPedig megfontolásra érdemes, de mikor számolgattam, rájöttem, hogy csak egy évet nyernék, akkor inkább a rokkantsági.
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)