Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

OFF topik

31 feliratkozó

több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 390 — #NoStress
azokat kérdezném, akiknek van ez irányú tapasztalata: olaszba' menvén érdemes Telepass-t kiváltani, vagy nem nagyon éri meg, és inkább kártyával meg készpénzzel érdemes fizetni az autópálya kapujain?
slowmotion
szerintem rövid távon nem sok értelme van, nem szokott torlódás lenni a kártyás/kp-s kapuknál sem.
törölt kristof
Kártyázz, kapu nem sok van: ahol felmész,ahol lemész, meg esetleg útközben bazi nagy csomópontoknál, ahol osztódnak a pályák. De még igazi nagy dugót (igen, rád nézek Horvátország) sosem tapasztaltam fizetőkapunál.
Vitézlő Titoknok tomz
horvátok idén elestek
iszonyat mi dugók vannak a kapuknál és a pályán szombat-vasárnap
NB2
Pro tipp azoknak, akik az Isztriára mennek még idén:

magyar 10 napos matrica (5500HUF) : M7-M70 (online pillanatok alatt megvásárolható)
szlovén evinjeta 7 napos (16EUR) : Maribor-Celje-Ljubjana-Koper-Portoroz (online pillanatok alatt megvásárolható)

Ez az útvonal kb. 50-60 km-el hosszabb, mintha végigmenne az ember Letenyétől Rijekáig az autópályán, aztán Rijekától az Isztrián alsóbbrendű utakon Porecig, de cserébe az autópályadíj nagyságrendekkel olcsóbb, nincs dugó, tömegnyomor, idegeskedés.

Portorozból autópályázás nélkül elérhető Porec, onnét meg az isztriai nyaralóhelyek.

A szlovén autópálya kiváló minőségű, kisebb forgalom és nagyságrendekkel kevesebb dugó van, nincsenek forgalmat lassító kapuk, ugyanúgy ellenőriznek mint itthon (kamerás rendszámellenőrző rendszer)
1.6 - 1.8 EUR között a 95-ös az autópályán, lehajtva róla kisvárosban 1.4-1.5EUR.

Egy dologra kell figyelni, a szlovén matrica csak 7 napos.
Vitézlő Titoknok tomz
Sziasztok! Egy európai túrára készülök a családommal, és karavánnal utazunk. Szeretném megtudni, hol tudom megvásárolni a svájci vignettát, mivel eddig nem találtam megbízható információkat. Emellett érdekelne, hogy Franciaországban hogyan működik az útdíjfizetés, és van-e valami különleges, amit figyelembe kell vennünk, mivel karavánnal utazunk. Előre is köszönöm a segítségeteket!
SlavaNorm
vannak olyan megallok a szloven autoplolyan ahol jatszo is van a gyerekeknek.
amugy figyelem: teli gumi kotelezo, szoval 4 evszakossal bajok lehetnek ha ellenoriznek es ha jol tudom holanc is kell a kocsiba.
ahogy irtak, portorozsig autoplaya utana at horvatba egy nagyon fasza fouton. csak figyelni kell a lekanyarodasnal, umag fele kell menni.
YoungZeeZee
ja es sok helyen 110 a max sebesseg, kek vs zold autopalya szloveniaban
YoungZeeZee
A bejgli elkészítéséhez először a kétféle tölteléket állítjuk össze: a tejbe a diós töltelék összes hozzávalóit beletesszük, és állandó keverés mellett jól felfőzzük, majd félre tesszük hűlni. A mákos tölteléket ugyanígy készítjük, mint a diósat.
A tészta elkészítése: a lisztet a hideg margarinnal elmorzsoljuk, és a tészta többi hozzávalóit is beletesszük, majd jól összegyúrjuk, hogy egy rugalmas tésztát kapjunk. A tésztát elfelezzük, két egyforma cipóra.
Lisztezett, sík felületen az egyik cipót vékony téglalap alakúra nyújtjuk, majd egyenletesen rákenjük a diós tölteléket. A tészta széleit (kb. 2cm) a töltelékre felhajtjuk, majd feltekerjük. A másik cipóval ugyan így járunk el, csak mákos tölteléket kenünk rá.
Sütőpapírral bélelt tepsibe helyezzük a két rúd bejglit. A felvert tojással lekenjük a tetejét (először vízszintesen, majd függőlegesen) és a villával kicsit megszurkáljuk.
Előmelegített sütőben 180 fokon kb. 45 percig sütjük (a sütési idő felénél sütőpapírt lehet tenni a tetejére, hogy ne nagyon barnuljon meg). Mikor már megsült és kihűlt, szép egyforma szeleteket vágunk belőlük.

több mint 1 éve
YoungZeeZee 9 845
azokat kérdezném, akiknek van ez irányú tapasztalata: olaszba' menvén érdemes Telepass-t kiváltani, vagy nem nagyon éri meg, és inkább kártyával meg készpénzzel érdemes fizetni az autópálya kapujain?
slowmotion
szerintem rövid távon nem sok értelme van, nem szokott torlódás lenni a kártyás/kp-s kapuknál sem.
törölt kristof
Kártyázz, kapu nem sok van: ahol felmész,ahol lemész, meg esetleg útközben bazi nagy csomópontoknál, ahol osztódnak a pályák. De még igazi nagy dugót (igen, rád nézek Horvátország) sosem tapasztaltam fizetőkapunál.
Vitézlő Titoknok tomz
horvátok idén elestek
iszonyat mi dugók vannak a kapuknál és a pályán szombat-vasárnap
NB2
Pro tipp azoknak, akik az Isztriára mennek még idén:

magyar 10 napos matrica (5500HUF) : M7-M70 (online pillanatok alatt megvásárolható)
szlovén evinjeta 7 napos (16EUR) : Maribor-Celje-Ljubjana-Koper-Portoroz (online pillanatok alatt megvásárolható)

Ez az útvonal kb. 50-60 km-el hosszabb, mintha végigmenne az ember Letenyétől Rijekáig az autópályán, aztán Rijekától az Isztrián alsóbbrendű utakon Porecig, de cserébe az autópályadíj nagyságrendekkel olcsóbb, nincs dugó, tömegnyomor, idegeskedés.

Portorozból autópályázás nélkül elérhető Porec, onnét meg az isztriai nyaralóhelyek.

A szlovén autópálya kiváló minőségű, kisebb forgalom és nagyságrendekkel kevesebb dugó van, nincsenek forgalmat lassító kapuk, ugyanúgy ellenőriznek mint itthon (kamerás rendszámellenőrző rendszer)
1.6 - 1.8 EUR között a 95-ös az autópályán, lehajtva róla kisvárosban 1.4-1.5EUR.

Egy dologra kell figyelni, a szlovén matrica csak 7 napos.
Vitézlő Titoknok tomz
Sziasztok! Egy európai túrára készülök a családommal, és karavánnal utazunk. Szeretném megtudni, hol tudom megvásárolni a svájci vignettát, mivel eddig nem találtam megbízható információkat. Emellett érdekelne, hogy Franciaországban hogyan működik az útdíjfizetés, és van-e valami különleges, amit figyelembe kell vennünk, mivel karavánnal utazunk. Előre is köszönöm a segítségeteket!
SlavaNorm
vannak olyan megallok a szloven autoplolyan ahol jatszo is van a gyerekeknek.
amugy figyelem: teli gumi kotelezo, szoval 4 evszakossal bajok lehetnek ha ellenoriznek es ha jol tudom holanc is kell a kocsiba.
ahogy irtak, portorozsig autoplaya utana at horvatba egy nagyon fasza fouton. csak figyelni kell a lekanyarodasnal, umag fele kell menni.
YoungZeeZee
ja es sok helyen 110 a max sebesseg, kek vs zold autopalya szloveniaban
több mint 1 éve
Assurbanapli Denver Broncos 2 007
biztos, hogy nem botnak válaszoltál? 😊
NB2
És? A botokkal is barátságosnak illik lenni.
több mint 1 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
azokat kérdezném, akiknek van ez irányú tapasztalata: olaszba' menvén érdemes Telepass-t kiváltani, vagy nem nagyon éri meg, és inkább kártyával meg készpénzzel érdemes fizetni az autópálya kapujain?
slowmotion
szerintem rövid távon nem sok értelme van, nem szokott torlódás lenni a kártyás/kp-s kapuknál sem.
törölt kristof
Kártyázz, kapu nem sok van: ahol felmész,ahol lemész, meg esetleg útközben bazi nagy csomópontoknál, ahol osztódnak a pályák. De még igazi nagy dugót (igen, rád nézek Horvátország) sosem tapasztaltam fizetőkapunál.
Vitézlő Titoknok tomz
horvátok idén elestek
iszonyat mi dugók vannak a kapuknál és a pályán szombat-vasárnap
NB2
Pro tipp azoknak, akik az Isztriára mennek még idén:

magyar 10 napos matrica (5500HUF) : M7-M70 (online pillanatok alatt megvásárolható)
szlovén evinjeta 7 napos (16EUR) : Maribor-Celje-Ljubjana-Koper-Portoroz (online pillanatok alatt megvásárolható)

Ez az útvonal kb. 50-60 km-el hosszabb, mintha végigmenne az ember Letenyétől Rijekáig az autópályán, aztán Rijekától az Isztrián alsóbbrendű utakon Porecig, de cserébe az autópályadíj nagyságrendekkel olcsóbb, nincs dugó, tömegnyomor, idegeskedés.

Portorozból autópályázás nélkül elérhető Porec, onnét meg az isztriai nyaralóhelyek.

A szlovén autópálya kiváló minőségű, kisebb forgalom és nagyságrendekkel kevesebb dugó van, nincsenek forgalmat lassító kapuk, ugyanúgy ellenőriznek mint itthon (kamerás rendszámellenőrző rendszer)
1.6 - 1.8 EUR között a 95-ös az autópályán, lehajtva róla kisvárosban 1.4-1.5EUR.

Egy dologra kell figyelni, a szlovén matrica csak 7 napos.
Vitézlő Titoknok tomz
Sziasztok! Egy európai túrára készülök a családommal, és karavánnal utazunk. Szeretném megtudni, hol tudom megvásárolni a svájci vignettát, mivel eddig nem találtam megbízható információkat. Emellett érdekelne, hogy Franciaországban hogyan működik az útdíjfizetés, és van-e valami különleges, amit figyelembe kell vennünk, mivel karavánnal utazunk. Előre is köszönöm a segítségeteket!
SlavaNorm
 www.autopalyamatrica.hu/autopalyadijak-europa


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 1 éve
Vitézlő Titoknok tomz Seattle Seahawks TCU Horned Frogs 1 769
biztos, hogy nem botnak válaszoltál? 😊
NB2
Igen nekem is van egy olyan érzésem, hogy "megobotozták" 😛
dande2
De legalább olyan választ adott, amivel összezavarta, mert köze nincs a kérdésekhez 😀
somoskovig
Egy szláv karavánban halad. Manapság nem életbiztosítás...
Willie Parker
A "karavánnal megyek" nem perdöntő, Vajdaságban a kombi autót hívják így. Na meg a vignetta is erre utaló kifejezés, szóval ne ítéljetek első olvasásra... 😊
több mint 1 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 700
biztos, hogy nem botnak válaszoltál? 😊
NB2
Igen nekem is van egy olyan érzésem, hogy "megobotozták" 😛
dande2
De legalább olyan választ adott, amivel összezavarta, mert köze nincs a kérdésekhez 😀
somoskovig
Egy szláv karavánban halad. Manapság nem életbiztosítás...
több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
biztos, hogy nem botnak válaszoltál? 😊
NB2
Igen nekem is van egy olyan érzésem, hogy "megobotozták" 😛
dande2
De legalább olyan választ adott, amivel összezavarta, mert köze nincs a kérdésekhez 😀
somoskovig
Valahol Keleten füstöl egy botfarm..

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
biztos, hogy nem botnak válaszoltál? 😊
NB2
Igen nekem is van egy olyan érzésem, hogy "megobotozták" 😛
dande2
De legalább olyan választ adott, amivel összezavarta, mert köze nincs a kérdésekhez 😀

több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 320 — Így remélem megfelelek nektek.....
biztos, hogy nem botnak válaszoltál? 😊
NB2
Igen nekem is van egy olyan érzésem, hogy "megobotozták" 😛
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 29 051 — nabege2@yahoo.com
biztos, hogy nem botnak válaszoltál? 😊
több mint 1 éve
YoungZeeZee 9 845
azokat kérdezném, akiknek van ez irányú tapasztalata: olaszba' menvén érdemes Telepass-t kiváltani, vagy nem nagyon éri meg, és inkább kártyával meg készpénzzel érdemes fizetni az autópálya kapujain?
slowmotion
szerintem rövid távon nem sok értelme van, nem szokott torlódás lenni a kártyás/kp-s kapuknál sem.
törölt kristof
Kártyázz, kapu nem sok van: ahol felmész,ahol lemész, meg esetleg útközben bazi nagy csomópontoknál, ahol osztódnak a pályák. De még igazi nagy dugót (igen, rád nézek Horvátország) sosem tapasztaltam fizetőkapunál.
Vitézlő Titoknok tomz
horvátok idén elestek
iszonyat mi dugók vannak a kapuknál és a pályán szombat-vasárnap
NB2
Pro tipp azoknak, akik az Isztriára mennek még idén:

magyar 10 napos matrica (5500HUF) : M7-M70 (online pillanatok alatt megvásárolható)
szlovén evinjeta 7 napos (16EUR) : Maribor-Celje-Ljubjana-Koper-Portoroz (online pillanatok alatt megvásárolható)

Ez az útvonal kb. 50-60 km-el hosszabb, mintha végigmenne az ember Letenyétől Rijekáig az autópályán, aztán Rijekától az Isztrián alsóbbrendű utakon Porecig, de cserébe az autópályadíj nagyságrendekkel olcsóbb, nincs dugó, tömegnyomor, idegeskedés.

Portorozból autópályázás nélkül elérhető Porec, onnét meg az isztriai nyaralóhelyek.

A szlovén autópálya kiváló minőségű, kisebb forgalom és nagyságrendekkel kevesebb dugó van, nincsenek forgalmat lassító kapuk, ugyanúgy ellenőriznek mint itthon (kamerás rendszámellenőrző rendszer)
1.6 - 1.8 EUR között a 95-ös az autópályán, lehajtva róla kisvárosban 1.4-1.5EUR.

Egy dologra kell figyelni, a szlovén matrica csak 7 napos.
Vitézlő Titoknok tomz
Sziasztok! Egy európai túrára készülök a családommal, és karavánnal utazunk. Szeretném megtudni, hol tudom megvásárolni a svájci vignettát, mivel eddig nem találtam megbízható információkat. Emellett érdekelne, hogy Franciaországban hogyan működik az útdíjfizetés, és van-e valami különleges, amit figyelembe kell vennünk, mivel karavánnal utazunk. Előre is köszönöm a segítségeteket!
SlavaNorm
vannak olyan megallok a szloven autoplolyan ahol jatszo is van a gyerekeknek.
amugy figyelem: teli gumi kotelezo, szoval 4 evszakossal bajok lehetnek ha ellenoriznek es ha jol tudom holanc is kell a kocsiba.
ahogy irtak, portorozsig autoplaya utana at horvatba egy nagyon fasza fouton. csak figyelni kell a lekanyarodasnal, umag fele kell menni.
több mint 1 éve
gyeek LSU Tigers 8 719 — Grady Judd fan

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 1 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 700
Megcáfolódott Tip Reiman, ma életemben először láttam ksigalambot az anyja mellett a fészkükben 😀 😀
warr_b
És honnan tudod, hogy nem robot volt 😀😀
zacknorb
Kitöltette vele a captcha-t: kérem jelölje meg a galambokat
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 001 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 391 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Megcáfolódott Tip Reiman, ma életemben először láttam ksigalambot az anyja mellett a fészkükben 😀 😀
warr_b
És honnan tudod, hogy nem robot volt 😀😀
zacknorb
Ja, hát azt mondjuk sehonnan 😀


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 653 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
Megcáfolódott Tip Reiman, ma életemben először láttam ksigalambot az anyja mellett a fészkükben 😀 😀
warr_b
És honnan tudod, hogy nem robot volt 😀😀
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 391 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Megcáfolódott Tip Reiman, ma életemben először láttam ksigalambot az anyja mellett a fészkükben 😀 😀


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
gyeek LSU Tigers 8 719 — Grady Judd fan
az szép
 index.hu/belfold/2024/12/07/baleset-izsak-porsche-csaladi-haz/
NB2
Sajnos nem lett semmi bajuk, próbálkozhatnak még random emberöléssel.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 29 051 — nabege2@yahoo.com
az szép
 index.hu/belfold/2024/12/07/baleset-izsak-porsche-csaladi-haz/
több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
 telex.hu/belfold/2024/12/08/mikulas-ii-kerulet-feljelentas-orsi-gergely-garazdasag-rongalas
#ittkellélnedhogyelhidd

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 160 — Cowboys fan
Uh-oh.
Hat a Svábhegy elesett, meg attól felfelé minden
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 391 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 www.youtube.com/watch?v=UqR6IxgYRA4

Szerencsére nem lett baj. De az irányító meg a pilóta angolja is, ááá 😀


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 001 — The Mathematician
Nagyon pártolnám......sőt meg se szüntetnèm, de hát ugye....

 telex.hu/techtud/2024/12/05/mkoe-ugyfelkapu-megszuntetes-halasztas
dande2
rajtuk múlt volna sztem a katát se évközben vezetik ki

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 320 — Így remélem megfelelek nektek.....
Nagyon pártolnám......sőt meg se szüntetnèm, de hát ugye....

 telex.hu/techtud/2024/12/05/mkoe-ugyfelkapu-megszuntetes-halasztas
több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
 444.hu/2024/12/03/dontott-a-fovarosi-torvenyszek-nem-jar-noi-nyugdij-a-transz-nonek
Pedig megfontolásra érdemes, de mikor számolgattam, rájöttem, hogy csak egy évet nyernék, akkor inkább a rokkantsági.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)