Soccer VB 2014

6 feliratkozó

több mint 10 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 826 — 258. §
metország: Vrijbloed, Iktriad, Sobri Jóska, csebi, danyly, HanSolo, gamerkr, Kroos, FViktor93, NB2, puffin, Asbee, Gaba93, Amadeus91, Burkus
Argentína: dande, JC6, ZoliZoltán, Sebii, csi77, Janek, Rataxes, Boston
Brazília: eaglesmcnabb, ulpianus, DoM, Eazzy, ano92, Ka'deemCarey25
Hollandia: xrace77, peach, Hurka, Cardinalis, seefer
több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
Nah le a hollandiverekkel!


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Trollfciról asszem megvan az évtized kommentje: "Igen-igen nyertek a németek na és? Most össze dől a világ? A vb-t úgyis a brazilok nyerik meg."

Érdekes, hogy mely két játékos ült bent tegnap a stúdióban, ha már egy 7-1-es meccsről beszélünk.
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 879 — Circus Maximus
Ahogy én látom a brazilok játékát, nem szakiként:

Nem a brazil focival, mint lejárt lemez lenne gond, lehetne modernizált formában támadni kreatívan. Vagy a tehetségek hiányával az országban.
Inkább nincs stílusuk. Egyszerre akarnak európai védekező és brazil szamba focit játszani.
A 4-2-3-1ről a cikk két elemet emel ki, azért ez így nem igaz, hogy ezért a kettőért jött létre. Nagy előnye a rendszernek, hogy minden modern séma ellen jól játszható. Lehet az széles beadogatás vagy épp nyújtott öt soros belső kontracsapat. Lehet 4-4-2 bármilyen formája (4-4-1-1 is bárhogy), vagy 4-3-3, hamis kilenc vagy akármi. Nagy előnye tovább, hogy egyszerre támadja a box szélét és közepét, könnyű pozíciót váltani a támadóknak és hamar érkezhet a 4 támadó mögé 4 ember második hullámban szintén jól elosztva. Mindenki pozíciója kezelhető, érthető, senkit nem emel a rendszer fölé, kivéve a csatárt, ő mindenképp kiváló játékos kell legyen. De egyébként mindegy ki a második legjobb játékos, csak legyen egy a 3 támadó középpályásból, és legyen egységes a védelem. Nem kell de lehet söprögető kapus, és lehet bármi. A két belső védő is legalább 10 különböző felfogásban oszthatja ki kettejük szerepét, csak 2-3 olyan séma van kettejüknek ami nem működik.
Csakhogy a braziloknak egyrészt nincs meg a csatáruk ehhez. Neymar nem ez a típus. Hiába emelik ki, ez kevés. Másrészt nincs mögötte a 3ból egy elit ember sem. És a védelem minden csak nem egységes. Egyszerűen ez a séma nem ezekre a játékosokra illik. Megpróbálta Scolari kihozni a legtöbbet, megpróbált variálni, féloldalas szélsőjátékkal és eltolt középpályával jönni. A két belső KP (a 4 védő előtt) is a 3 alapfeladat mellett (védelem segítése, csapatrészek összekötése, támadások segítése másodhullámban) további feladatokkal ellátni, hogy ezzel segítse a hiányzó (lásd fentebb) tehetséget elöl. Csakhogy ekkora feladatkört csak klasszis kettős tudna megoldani 90 percig, és neki egy klasszisa sem volt, aki ennyire sokoldalú. És a rendszer egyik előnye, hogy nincsenek túlbonyolított szerepek (ami oka volt a mai modern játékoskeringővel küzdő profi csapatoknak is a 4-2-3-1 elterjedésénél. És ez igazi gond válogatott szinten duplán), az elveszik. Így a védelemtől úgy vett el embert, hogy a támadás nem lett erősebb. Néha a hátsó KP kettős azt sem tudta merre van a pontos helye, és mit is játszik a társ éppen a rengeteg lehetőségből. Egymást jobban zavarták, mint az ellenfelet. És ezen nem segített a két szélső tanácstalansága sem. Néha senki nem irányította a csapatot, ha Neymar nem tette.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 826 — 258. §
remek elemzés a brazilokról
 www.origo.hu/foci-vb-2014/elemzes/20140709-a-brazil-focinak-nem-is-a-7-1-a-legnagyobb-problemaja-hanem-az-hogy-elvesztette-az-identitasat.html

szép is lenne, ha erre a zakóra úgy reagálnának, hogy újra a már rég nem létező jogo bonito felé vennék az irányt (ahogy azt a mexikóiakban nagyon becsültem), de van egy érzésem, hogy inkább a még nagyobb favágás lesz a cél... a labdarúgás köré épített fantáziavilágot meg régóta jól példázta, hogy a pályán mutatott játék ellenére sokan továbbra is "természetesen" a braziloknak drukkoltak (mintha becsukott szemmel néznék a meccseket), arra is kíváncsi vagyok, hogy ez most megváltozik-e majd valamelyest


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 629 — No one likes us, cause no one like us
hail to the kingAmadeus91
Ez aztán kurva változatos 😀

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Klose a modern kori Gerd Müller. Őt se szerettem, mert ő se csinált mást, mint a kaputól öt méterre valahogy mindig oda tudott érni. Rendívüli adottság, de nekem sem ez az a foci ami miatt leülök meccset nézni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 879 — Circus Maximus
Foldesi26
Klosét Ronaldoval és Bergkamppal egy lapon nem említeném. De a többiben egyetértek veled. Klose pont az, akire a németeknek szüksége volt és van. Azt teszi, ami a dolga, és ez nagy dolog. ÉN is kedvelem a játékát. Sőt a német focit 6-8 éve utáltam, de ma már ők játsszák a legszebb focit. Főleg mert ilyen szépen megtervezett, profi és hatékony.
De még Henry is fényévekkel tehetségesebb Klosenál, ha azt nézzük. Klose nem tehetségtelen, érdemei elvitathatatlanok. Mondtam is, a gól az gól.

A "gondom" az, hogy So Klose egy középszerű ember, középszerű iparos gólokkal. Ha megnézed a videót, az első pár gól lehetne ismétlés. Ami a német focit nézve számomra a legnagyobb pozitívum csapatszinten, egyénileg hátránnyá válik. Persze lehet pont ilyen emberekkel lehet ilyen focit játszani, nem 11 Messivel. Nem baj ez, nem is akarok senkit meggyőzi.

Inzaghival jól betaláltál, kis kedvencem volt. 😊 Bár látszólag Pippo is befejező ember vagyis = Klose is tudja amit ő. De nálam nem. Inzaghi a semmiből képes volt gólt szerezni. Nem kellet beadni neki 5-10 méterről szélről verve a védelmet és a kapust a többieknek. Egyáltalán nem kellett neki tökéletes gólpassz a gólhoz. Képes volt elbaszott szar, lecsúszott passzokból, eladott labdákból, pánikszerűen a bunkerből előrevágott akármikből gólt elérni.
Neki ez volt a kungfuja, illetve hogy bármilyen szögben bármilyen magasságban jött a bogyó, akár háttal állva is, két védő közt, rángatva, eldőlve, félig elesve, füllel vagy seggel is képes volt kapu felé megjátszani a labdát. Elcsente a kapustól, védőtől, a csapatának néha köze nem volt hozzá, gól. És ebben zseniális volt. Jó, ellőtte korán, ellőtte bárhonnan, pedig jött valaki jobb helyzetben. Erről Lippi mondta meg a tutit sztem: Egy ilyen csatárt nem szabad visszafogni. Ha mellé lő, akkor is dicsérni kell. Nem szabad célozni sem arra, hogy legközelebb cselezzen inkább, toljon még egyet a labdán, nézzen körbe mindig, hátha jön valaki. Nem, az ilyen srácot támogatni kell ha kikapsz is, mikor négy helyzetet kihagy. Mert legközelebb, mikor semmi ötleted nincs, a csapat nem képes feltörni az ellenfél játékát, ő akkor is képes lesz gólt szerezni a semmiből is. Erre Pippo tökéletes példa volt. Nem volt egy Pelé technikában, vagy nem ő futott a legtöbbet, nem védekezett néha semmit, ez igaz.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Foldesi26 New England Patriots 317
hail to the kingAmadeus91
Mondjuk a focit sajnos jól jellemzi, hogy egy ilyen középszerű (se) ember lehet gólkirály. Minden tiszteletem, mert a gól az gól, csak szomorú. Legalább egy lenne igazán impozáns, nem szakmunka. De ez csak az én véleményem.ulpianus
Bár én sem vagyok oda Kloseért, úgy vettem észre - a vb alapján -, hogy nagyon hiányoznak az igazi befejező csatárok/emberek, mint amilyen Klose is. Lehet korábban is ilyen volt a foci, hogy mindent laposan, középre, lehetőleg a kapusba lőttek, de én máshogy emlékszem Ronaldora, a "les mester" Inzaghira, Bergkampra, vagy épp Henryra. Rengeteg elfuserált és szerencsétlenkedett "szakmunkát" láttam idén ezen a vb-n, ami felértékeli Klose tudását: berúgja, befejeli, ott van, ahol lennie kell. 😊
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 879 — Circus Maximus
hail to the kingAmadeus91
Mondjuk a focit sajnos jól jellemzi, hogy egy ilyen középszerű (se) ember lehet gólkirály. Minden tiszteletem, mert a gól az gól, csak szomorú. Legalább egy lenne igazán impozáns, nem szakmunka. De ez csak az én véleményem.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 348 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ez a brazil bácsi az elődöntő után odaadta a VB trófeája másolatát egy német szurkoló hölgynek, hogy az majd vele ott legyen a VB döntőn.




hail to the kingAmadeus91
Remek összeállítás. 😀
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 693


hail to the king

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 348 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
(Szerintem) a legjobb brazil címlap ma reggel.
több mint 10 éve
Cardinalis Arizona Cardinals 5 721
"A De Telegraaf címlapján a holland kapitány az argentin csapatkapitánnyal táncol. Van Gaal és Messi tangós képe alatt, a szalagcím: Revans 1978-ért. Akkor Argentína a vb-döntőben győzte le 3-1-re Hollandiát."

THIS IS THE WAY
több mint 10 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 348 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Itt lehet visszanézni a teljes meccset (+ Bánfi és Halmai "szagértését" 😀)
 www.telesport.hu/rovatok/fifavb/fifavb-teljes-meccs/?vid=183738
Én hajnalban megnéztem a meccset (a 21 és a 29 perc közötti részt háromszor. 😀😀), és azt kell mondjam, szerintem Julio Cesar játszott a legjobban a braziloknál. Ha ő nincs szerintem meglett volna a 10 Krooséknak.

Nem láttam a meccset. Ki szerezte a TD-t?Sebii
Neuer.

Innen lehet nagyot koppanni a döntőben. De ne így legyen...Matthew99
Reméljük Löw ebben is Jogi lesz. 😀
több mint 10 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 582 — Invisible man
Innen lehet nagyot koppanni a döntőben. De ne így legyen...


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 693

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 3 462
Nem láttam a meccset. Ki szerezte a TD-t?
több mint 10 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 348 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner


😀😀 😀😀 😀😀
több mint 10 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 932
Halk kérdés és rohadt off, de miért is utálja mindenki Justin Biebert? Értem én, hogy fiatalabb korában egy kis homárnak tűnt meg az volt az imidzse, de mára már rohadtul nem az, sőt pont az ellenkezője (ugye ő a balhékirály, aki pont leszarja, hogy mi van körülötte, meg milyen az imidzse), nem véletlen lóg mindig a dupla idős Money Mayweatherrel, meg Manziellel stb. 😀 Az meg, hogy a zenéje szar hát benne van, mert szerintem is az, de szerintem pl a Tankcsapdáé is, még sem szoktam Lukács Lacit köpködni a Loki meccseken. 😀
több mint 10 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Kipukkadt a lufi.

Neymar nélkül ez a csapat jó, ha a csoportból továbbmegy...

Elképesztő, mennyire gyengék voltak a brazilok Silva és Neymar nélkül.
több mint 10 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 826 — 258. §
ez a meccs szünetében lett volna vicces, mert amúgy ez volt Brazília mottója a vb előtt:



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 523 — !SuPeR6BoWL!


hátha eljutunk oda, hogy akinek a mezében pózol, az a nép agyonveriberger90
Hihetetlen, hogy még nem lőtte le senki.Vrijbloed
Ez meg ki faxom??? Dzsásztin Bíber?

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 10 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you


hátha eljutunk oda, hogy akinek a mezében pózol, az a nép agyonveriberger90
Hihetetlen, hogy még nem lőtte le senki.
több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 898


hátha eljutunk oda, hogy akinek a mezében pózol, az a nép agyonveri

Mindig jövőre
több mint 10 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Továbbra is feldolgozhatatlan ez az eredmény.