USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 337 — Cowboys fan
Pedig a világ legélhetőbb városai között van évtizedek óta folyamatosan.
ozibozi
Nem a varos vagy a helyszin a lenyeg. Lott sebesultekhez jottek a mentok, erre nekiallnak twerkelni, meg sztriptiztanchoz hasonlo mozdulatokat tolni a mentonek tamaszkodva es arre felmaszva! A mento mogott latszik egy piros elsosegely auto is, arra is ugyanigy felmasztak "twerkingelni".

Mi a F@SZ bajuk van?!
undisputedly
lehet másik bandából voltak a sértettek
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 16 729
Pedig a világ legélhetőbb városai között van évtizedek óta folyamatosan.
ozibozi
Auckland =/= Oakland
Gabesz92
Legközelebb teszek ki smilejelet 😉
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Pedig a világ legélhetőbb városai között van évtizedek óta folyamatosan.
ozibozi
Nem a varos vagy a helyszin a lenyeg. Lott sebesultekhez jottek a mentok, erre nekiallnak twerkelni, meg sztriptiztanchoz hasonlo mozdulatokat tolni a mentonek tamaszkodva es arre felmaszva! A mento mogott latszik egy piros elsosegely auto is, arra is ugyanigy felmasztak "twerkingelni".

Mi a F@SZ bajuk van?!
több mint 3 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 451
Pedig a világ legélhetőbb városai között van évtizedek óta folyamatosan.
ozibozi
Auckland =/= Oakland

több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 16 729
Pedig a világ legélhetőbb városai között van évtizedek óta folyamatosan.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ez most eleg boomer lesz tolem, de megis mi a f@sz baj van a mai "fiatalokkal"? Oaklandban zajlott egy, az ujonnan unnenappa nyilvanitott juneteenth unneples, ahol bandahaboru miatt lovoldozes tort ki. egy ember meghalt plusz par serult. kijottek a mentok, erre az idiotak igy reagaltak:

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
1. Tudom, de attól meg egy egyetem az egy gazdasági entitás.
2. Nekem nem.
A piaci helyzet szabályozza egy kapitalista gazdaságban a különböző foglalkozású alkalmazottak bérét. Fociedző, szertáros, mascot, tollasedző, titkárnő a tanulmányi osztályon, rektor, tanársegéd, előadó, takarító, mind más összeget keres az egyetemen. Teljesen normális.
3. Nem példa nelküli. Vannak emellett is érvek, persze. Én arról írtam, hogy miért valid, legitim, ha nem kap jövedelmet.
Sobri Jóska
1. Az egy gazdasági entitás, amit annak alakítanak ki. A cég által birtokolt cég fogalma elég megszokott dolog.
2. És a diák is. Ugyanúgy teljesen normális, hogy a diák pénzt keres az egyetemen, ahogy a tanársegéd, előadó, takarító. Különböző mennyiségű pénzt.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
A fentiek megítélésében teljesen irreleváns, hogy az egyetem profitál vagy sem egy adott programjából, jelen esetben a fociprogramból. Ahogy van egyetemeken női soccer-, díjlovagló-, sakk- falmászó- vagy kajak-program, is, de vitaversenyekre vagy esszéíróversenyekre is lehet menni, amelyek önmagukban mind minuszosak egy egyetemnek, ahogy ha így nézzük a nemsportösztöndíjak is csak viszik a pénzt.
Egy egyetem teljes gazdálkodása elég összetett ahhoz, hogy ne lehessen leválasztani róla a fociprogramot, és az abban játszó egyetemistákat, akármit is mond egy SC bíró. Vagy szerinte minden egyetemen sportoló diák kapjon "fizetést"? Vagy csak azok, akik olyan programokban vesznek részt, amelyek önmagukban vizsgálva pluszosak? Mondjuk foci vagy kosár. És egy mínuszos programban sportoló távolugró, szertornász vagy úszó pedig fizessen azért, hogy sportolhat?
Elég nonszensz lenne.Sobri Jóska
1. A foci programok költségvetése leválasztható az egyetem nagy büdzséjétől. Ez csak könyveléstechnikai kérdés. (Egyébként le is van választva, saját költségvetése van.)
2. Mi van a "mínuszos" programokban dolgozó tanárokkal, edzőkkel? Az rendben van, hogy egy tollas edző átlag tanári fizetésért dolgozik, a football edző meg millió dollárokat keres? Edzőnél nem gond ez a különbség tétel, de játékosnál igen? Miért?
3. Az egyetemeken megszokott dolog, hogy ha bevételt termelő tevékenységet végzel, akkor azért pénz jár. Tudományos területeken is. Részt veszel egy cég által rendelt alapkutatásban és pénzt kapsz, diákként is. (Ne legyen ellenérv, hogy léteznek tahó tanárok/egyetemek/szakok ahol nem így van. Sok helyen így van és működik.) Szóval nem is példa nélküli, hogy a diák jövedelmet kap az egyetemtől.
peterk2005
1. Tudom, de attól meg egy egyetem az egy gazdasági entitás.
2. Nekem nem.
A piaci helyzet szabályozza egy kapitalista gazdaságban a különböző foglalkozású alkalmazottak bérét. Fociedző, szertáros, mascot, tollasedző, titkárnő a tanulmányi osztályon, rektor, tanársegéd, előadó, takarító, mind más összeget keres az egyetemen. Teljesen normális.
3. Nem példa nelküli. Vannak emellett is érvek, persze. Én arról írtam, hogy miért valid, legitim, ha nem kap jövedelmet.

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
A fentiek megítélésében teljesen irreleváns, hogy az egyetem profitál vagy sem egy adott programjából, jelen esetben a fociprogramból. Ahogy van egyetemeken női soccer-, díjlovagló-, sakk- falmászó- vagy kajak-program, is, de vitaversenyekre vagy esszéíróversenyekre is lehet menni, amelyek önmagukban mind minuszosak egy egyetemnek, ahogy ha így nézzük a nemsportösztöndíjak is csak viszik a pénzt.
Egy egyetem teljes gazdálkodása elég összetett ahhoz, hogy ne lehessen leválasztani róla a fociprogramot, és az abban játszó egyetemistákat, akármit is mond egy SC bíró. Vagy szerinte minden egyetemen sportoló diák kapjon "fizetést"? Vagy csak azok, akik olyan programokban vesznek részt, amelyek önmagukban vizsgálva pluszosak? Mondjuk foci vagy kosár. És egy mínuszos programban sportoló távolugró, szertornász vagy úszó pedig fizessen azért, hogy sportolhat?
Elég nonszensz lenne.Sobri Jóska
1. A foci programok költségvetése leválasztható az egyetem nagy büdzséjétől. Ez csak könyveléstechnikai kérdés. (Egyébként le is van választva, saját költségvetése van.)
2. Mi van a "mínuszos" programokban dolgozó tanárokkal, edzőkkel? Az rendben van, hogy egy tollas edző átlag tanári fizetésért dolgozik, a football edző meg millió dollárokat keres? Edzőnél nem gond ez a különbség tétel, de játékosnál igen? Miért?
3. Az egyetemeken megszokott dolog, hogy ha bevételt termelő tevékenységet végzel, akkor azért pénz jár. Tudományos területeken is. Részt veszel egy cég által rendelt alapkutatásban és pénzt kapsz, diákként is. (Ne legyen ellenérv, hogy léteznek tahó tanárok/egyetemek/szakok ahol nem így van. Sok helyen így van és működik.) Szóval nem is példa nélküli, hogy a diák jövedelmet kap az egyetemtől.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
A supreme court ele kerult az egyetemi sportolok (koztuk a focistak) kompenzaciojanak az ugye. Kavanaugh elegge beleszallt az NCAA-be, szerinte versenyjogilag aggalyos, hogy ingyen dolgoztatjak a diakokat akik nem reszesulnek az altaluk termelt haszonbol, mig az edzok es segitok stb 6-7 szamjegyu fizeteseket tesznek el a diak sportolok teljesitmenye altal generalt penzbol.
undisputedly
Régi adósságot törlesztettek ezzel. Nekem ez már régóta a bögyömben volt. Gyakorlatilag a #1 oka annak, hogy szurkolóként távol tartottam magam a college focitól. Elvi problémám volt vele.

Persze sok kérdést fog ez felvetni, mert vannak / lesznek gazdag egyetemek és szegény egyetemek. De ez nem ok ahhoz, hogy ingyen lényegében professzionális munkát végeztessenek emberekkel (köztük nagykorú emberekkel is). Oldák meg más módon, hogy kiegyensúlyozott verseny lehessen. (Nem mintha az NCAA nem lett volna már eddig is egy szűk krém saját mini bajnoksága, ami a nagybajnokságért folyó csatát illeti.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
Szerintem egy egyetemista, amatőr sportoló ne kapjon fizetést azért, hogy játszik.
Ő elsősorban diák, másodsorban sportoló.
Egyrészt részéről ez egy önkéntes vállalás, nem kötelező mindenkinek élsportolni valamit. Ha akar focizik, ha nem akar, nem focizik. Ha sportösztöndíjas, akkor nyilván akar, de nem kötelező elfogadnia az ösztöndíjat, ami bizony azzal jár, hogy a tanuláson kívül hétközben edz, szombaton meccsel.
Másrészt ha jól focizik (de akár jól kosarazik, baseballozik, stb.), akkor sokkal könnyebben tud az egyetem befejezése után profiszerződéshez jutni, és profiligába kerülni, mintha nem játszana az egyetemen, vagyis ez a játékos részéről marketing, befektetés, ami alapján benne lehet abban a többtízezerből párszáz emberben, akik egy évben profiszerződést kapnak. (Arról nem is beszélve, hogy mennyivel képzettebb, rutinosabb lesz, mint aki egyetem nélkül, csak az utcáról akar beesni mondjuk az NFL-be. Van 1-2 példa, akinek úgy is sikerül, de azért a nagytöbbségnek jó ugródeszka az egyetem.)
Mindemellett ingyen (ösztöndíjjal) szerezhetnek diplomát, ami önmagában biztos tudást, megélhetést jelenthet.

A fentiek megítélésében teljesen irreleváns, hogy az egyetem profitál vagy sem egy adott programjából, jelen esetben a fociprogramból.
Ahogy van egyetemeken női soccer-, díjlovagló-, sakk- falmászó- vagy kajak-program, is, de vitaversenyekre vagy esszéíróversenyekre is lehet menni, amelyek önmagukban mind minuszosak egy egyetemnek, ahogy ha így nézzük a nemsportösztöndíjak is csak viszik a pénzt.
Egy egyetem teljes gazdálkodása elég összetett ahhoz, hogy ne lehessen leválasztani róla a fociprogramot, és az abban játszó egyetemistákat, akármit is mond egy SC bíró.
Vagy szerinte minden egyetemen sportoló diák kapjon "fizetést"?
Vagy csak azok, akik olyan programokban vesznek részt, amelyek önmagukban vizsgálva pluszosak? Mondjuk foci vagy kosár.
És egy mínuszos programban sportoló távolugró, szertornász vagy úszó pedig fizessen azért, hogy sportolhat?
Elég nonszensz lenne.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 532 — The Mathematician
Egy 50 fos roster kapna igy max 5 milliot per ev. Az a csapatok koltsegvetesehez kepest semmi. Vannak egyetemi edzok akik ennel egymaguk tobbet kapnak per ev.
undisputedly
Ennél azért ez egy komplexebb kérdés, mivel az ncaa nem olyan, mint az nfl, markáns különbségek vannak egyes csapatok, egyetemek között.
r.baggio
Igen, meg a kozepes csapatoknak is van 5 milliojuk ra, nem? Ha nincs, akkor pool-bol. De ez tenyleg vicc, hogy ingyen "dolgozak". Kavanaughnak igaza van, semmilyen mas piaci szegmens nincs ahol a szereplok azzal vedik meg a piaci viszonyok megkeruleset es a normalis fair ber kifizetesenek elkeruleset, hogy "ez igy tradicio".
undisputedly
Azert ha jol tudom az egyetemi kutatasokat amiket az egyetem fizet azzal a kutato direkt nem kereshet, mas ugye h azert o konnyebben dolgozik mellette a piacon is, egy jatekosnak ugye ez igy nem megy.
Nagyon nehez kerdes, valamit valahogy erdemelnenek de mar igy is az h ok "egyetemistak" egy vicc.
rokaur
az eredmény általában az egyetemé, viszont közben kap rendes fizetést érte

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
rokaur 869
Egy 50 fos roster kapna igy max 5 milliot per ev. Az a csapatok koltsegvetesehez kepest semmi. Vannak egyetemi edzok akik ennel egymaguk tobbet kapnak per ev.
undisputedly
Ennél azért ez egy komplexebb kérdés, mivel az ncaa nem olyan, mint az nfl, markáns különbségek vannak egyes csapatok, egyetemek között.
r.baggio
Igen, meg a kozepes csapatoknak is van 5 milliojuk ra, nem? Ha nincs, akkor pool-bol. De ez tenyleg vicc, hogy ingyen "dolgozak". Kavanaughnak igaza van, semmilyen mas piaci szegmens nincs ahol a szereplok azzal vedik meg a piaci viszonyok megkeruleset es a normalis fair ber kifizetesenek elkeruleset, hogy "ez igy tradicio".
undisputedly
Azert ha jol tudom az egyetemi kutatasokat amiket az egyetem fizet azzal a kutato direkt nem kereshet, mas ugye h azert o konnyebben dolgozik mellette a piacon is, egy jatekosnak ugye ez igy nem megy.
Nagyon nehez kerdes, valamit valahogy erdemelnenek de mar igy is az h ok "egyetemistak" egy vicc.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Egy 50 fos roster kapna igy max 5 milliot per ev. Az a csapatok koltsegvetesehez kepest semmi. Vannak egyetemi edzok akik ennel egymaguk tobbet kapnak per ev.
undisputedly
Ennél azért ez egy komplexebb kérdés, mivel az ncaa nem olyan, mint az nfl, markáns különbségek vannak egyes csapatok, egyetemek között.
r.baggio
Igen, meg a kozepes csapatoknak is van 5 milliojuk ra, nem? Ha nincs, akkor pool-bol. De ez tenyleg vicc, hogy ingyen "dolgozak". Kavanaughnak igaza van, semmilyen mas piaci szegmens nincs ahol a szereplok azzal vedik meg a piaci viszonyok megkeruleset es a normalis fair ber kifizetesenek elkeruleset, hogy "ez igy tradicio".
több mint 3 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 954 — no es importante
Egy 50 fos roster kapna igy max 5 milliot per ev. Az a csapatok koltsegvetesehez kepest semmi. Vannak egyetemi edzok akik ennel egymaguk tobbet kapnak per ev.
undisputedly
Ennél azért ez egy komplexebb kérdés, mivel az ncaa nem olyan, mint az nfl, markáns különbségek vannak egyes csapatok, egyetemek között.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
A supreme court ele kerult az egyetemi sportolok (koztuk a focistak) kompenzaciojanak az ugye. Kavanaugh elegge beleszallt az NCAA-be, szerinte versenyjogilag aggalyos, hogy ingyen dolgoztatjak a diakokat akik nem reszesulnek az altaluk termelt haszonbol, mig az edzok es segitok stb 6-7 szamjegyu fizeteseket tesznek el a diak sportolok teljesitmenye altal generalt penzbol.
undisputedly
Én ezt nem is értem már hosszú évek óta...dollár milliárdokat megmozgató iparág, dollár milliókat kereső vezetőkkel és akik termelik ezt a pénzt azok kussoljanak, örüljenek a játék szeretetének meg az ösztöndíjnak ami kb. Alamizsna a teljes képhez képest. Egyszerre nevetséges és felháborító. De ha elmegy egy csoki reklámba vagy ne adj isten titokban - mert máshogy nem lehet - boltol valami sportszergyártóval akkor az ég a földdel összeér és szarrá büntetjük. Ez az egész a tipikusan amerikai szemforgató neoprotestáns àlságosság és képmutatás.
MC12
Szerintem minden jatekosnak kellene legalabb egy 50-100 ezer dollaros eves fizetes, amit minden iskola koteles megadni, es nem alkukepes. Egy 50 fos roster kapna igy max 5 milliot per ev. Az a csapatok koltsegvetesehez kepest semmi. Vannak egyetemi edzok akik ennel egymaguk tobbet kapnak per ev.

Es akkor azok a jatekosok is jobb helyzetbol kezdenek az eletet akik megserulnek egyetemen, vagy nem eleg jok a profi szerzodeshez.

Kavanaugh:

több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 6 161
A supreme court ele kerult az egyetemi sportolok (koztuk a focistak) kompenzaciojanak az ugye. Kavanaugh elegge beleszallt az NCAA-be, szerinte versenyjogilag aggalyos, hogy ingyen dolgoztatjak a diakokat akik nem reszesulnek az altaluk termelt haszonbol, mig az edzok es segitok stb 6-7 szamjegyu fizeteseket tesznek el a diak sportolok teljesitmenye altal generalt penzbol.
undisputedly
Én ezt nem is értem már hosszú évek óta...dollár milliárdokat megmozgató iparág, dollár milliókat kereső vezetőkkel és akik termelik ezt a pénzt azok kussoljanak, örüljenek a játék szeretetének meg az ösztöndíjnak ami kb. Alamizsna a teljes képhez képest. Egyszerre nevetséges és felháborító. De ha elmegy egy csoki reklámba vagy ne adj isten titokban - mert máshogy nem lehet - boltol valami sportszergyártóval akkor az ég a földdel összeér és szarrá büntetjük. Ez az egész a tipikusan amerikai szemforgató neoprotestáns àlságosság és képmutatás.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
A supreme court ele kerult az egyetemi sportolok (koztuk a focistak) kompenzaciojanak az ugye. Kavanaugh elegge beleszallt az NCAA-be, szerinte versenyjogilag aggalyos, hogy ingyen dolgoztatjak a diakokat akik nem reszesulnek az altaluk termelt haszonbol, mig az edzok es segitok stb 6-7 szamjegyu fizeteseket tesznek el a diak sportolok teljesitmenye altal generalt penzbol.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Fenntartásokkal kezelve is elég meredek


r.baggio
Allitolag februarban allt at es ennek is koszonheto a hirtelen eles fordulat a Biden admin es a mainstream media Lab-leak teoriaval kapcsolatos velemenyeben.

Az alaszkai summitom allitolag ezert is volt reszben olyan feszult a helyzet, koveteltek, hogy az Usa adja ki. Ha meg emlekeztek, par eve egy CIA szoftvertitkositas visszafejtese miatt szinte a teljes kinai kemhalozatat felszamoltak az usa-nak, sok-sok evvel visszavetve oket.

Ez hasonlo jelentosegu, sot, nagyob. A foszer a teljes kinai counter intel dep vezetoje volt. Soha ilyen magas rangu vezeto meg nem allt at a kinaiaktol. Allitolag a kepet mar toroltek a kinai keresomotorok talalatai kozul.

Biden btw:

 9gag.com/gag/aO3RL22

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 954 — no es importante
Fenntartásokkal kezelve is elég meredek



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Nem erre számítottak a repik, amikor erőltetették a SC-t...

 apnews.com/article/supreme-court-dismisses-obamacare-challenge-67cc2e9604a70b1b329c5f3b4177a688

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 532 — The Mathematician
Meg mondjuk amit az amerikaiak művelnek a légkondival, az kb háborús bűntett, minden nap minden percében végrehajtva.
r.baggio
Meg a cukrozott üdítő italokkal, ha már ilyesmit is a fejükre olvasunk.

Egyébként tényleg muris, hogy ha felmész a youtube-ra, és beletekersz egy random "10 things you should know about Hungary before you travel there" videóba, amit amerikai csinált, akkor szinte biztos, hogy top5-ben van a légkondizás hiánya és az, hogy bár a kaja isteni, de a bolti üdítők ihatatlanul ízetlenek. 😊
peterk2005
A cukrozott üdítő egy dolog, de szerintem ott nincs olyan alapvető élelmiszer, ami ne tartalmazna brutális mennyiségű hozzáadott cukrot (kint a legtisztább testépítő étrendet követve híztam több kilót pontosan ugyanolyan mennyiség után, amivel itthon szálkásítok, úgy, hogy mellette napi 8-10 óra fizikai munkát végeztem...)
r.baggio
ugye a cukor lobbi erősebb mint a zsír lobbi 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 954 — no es importante
Meg mondjuk amit az amerikaiak művelnek a légkondival, az kb háborús bűntett, minden nap minden percében végrehajtva.
r.baggio
Meg a cukrozott üdítő italokkal, ha már ilyesmit is a fejükre olvasunk.

Egyébként tényleg muris, hogy ha felmész a youtube-ra, és beletekersz egy random "10 things you should know about Hungary before you travel there" videóba, amit amerikai csinált, akkor szinte biztos, hogy top5-ben van a légkondizás hiánya és az, hogy bár a kaja isteni, de a bolti üdítők ihatatlanul ízetlenek. 😊
peterk2005
A cukrozott üdítő egy dolog, de szerintem ott nincs olyan alapvető élelmiszer, ami ne tartalmazna brutális mennyiségű hozzáadott cukrot (kint a legtisztább testépítő étrendet követve híztam több kilót pontosan ugyanolyan mennyiség után, amivel itthon szálkásítok, úgy, hogy mellette napi 8-10 óra fizikai munkát végeztem...)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Meg mondjuk amit az amerikaiak művelnek a légkondival, az kb háborús bűntett, minden nap minden percében végrehajtva.
r.baggio
Meg a cukrozott üdítő italokkal, ha már ilyesmit is a fejükre olvasunk.

Egyébként tényleg muris, hogy ha felmész a youtube-ra, és beletekersz egy random "10 things you should know about Hungary before you travel there" videóba, amit amerikai csinált, akkor szinte biztos, hogy top5-ben van a légkondizás hiánya és az, hogy bár a kaja isteni, de a bolti üdítők ihatatlanul ízetlenek. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 954 — no es importante
Meg mondjuk amit az amerikaiak művelnek a légkondival, az kb háborús bűntett, minden nap minden percében végrehajtva.

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal