USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 951
Kiírta LeBron, hogy az a rendőr lesz a következő, akit elszámoltatnak, ennek milyen következménye lehetne? Fel lehet rajta háborodni, amit meg is tettek, akik akartak és ennyi.

Egyébként meg ténylegesen az a rendőr lesz a következő, akit elszámoltatnak, hiszen megvizsgálják majd az ügyét, aztán megnézik, hogy jogos volt-e egy dulakodó tinit lelőni, vagy lett volna más lehetősége is.

Szerkesztette: Jughead
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Komolyan szörnyű képek...megint egy rendőri túlkapás, ami joggal háborítja fel az embert...(ezúttal fehér, idős, decens nő ellen) 😕
 www.youtube.com/watch?v=y9rOWDrRQxU&t=2s
Klaci79
Pöcegödör az az ország. Náluk van a világon talán a legrosszabbul képzett rendőrség. Egy olyan ország, ahol a fekete világsztár kosarasuk rasszista kijelentéseket tesz a közösségi médiában, célkeresztet rajzol egy rendőr hátára a közösségi médiában. Mivel működik a kettős mérce emiatt büntetést sem kap mert fekete. de lehet sorolni az eseteket minden oldal felől. Egy jó kis polgárháború már rájuk férne, szerencsére arra felé mozognak.
pfefe8
Szerintem borzalmas rossz irányba haladsz ezzel a gondolkodással, de a Te dolgod.
Én azt látom, hogy egy kontinensnyi ország, bárhol a világon egy kontinensen vannak rossz dolgok. Csak Amerika szem előtt van. Milyen dolgokat követhetnek el a rendőrök Kínában, vagy Afrika egyes országaiban, a Közel-Keleten, de akár Európában is bőven vannak túlkapások.
Egyébként ha nem is értek egyet LBJ véleményével, de mindenhol vannak emberek, akik hülyeségeket beszélnek, a többség pedig szerencsére rá sem hallgat.
Klaci79
LBJ hülyeséget beszélt az említett esetben? Ha nem fekete lenne, már keresztre feszítették volna minden más esetben. És igen, engem zavar hogy egy ilyen ország osztja kéretlenül az észt és exportálja a "demokráciájukat" kéretlenül a világba. köszönöm nem kérek ebből. Majd ha lesz rá erkölcsi alapjuk akkor oszthatják az észt.
pfefe8
de ha nem kérsz ebből akkor miért foglalkozol vele?
Negritis
Mert érdekelnek a világ és kishazánk dolgai. Mert amit az usa csinál a világban az rám is hatással van közvetetten. És mert van véleményem is a dolgokról. meg zavar a rasszizmus szempontjából ez a durva kettős mérce, mint az ominózus LBJ eset.
pfefe8
Ez milyen hatással van rád? Milyen hatással van bárkire Magyarországon LBJ kijelentése.
Láttam a twitteren, továbblapoztam. Felháborodást csak itt olvastam első alkalommal valakitől.
Az én életemre pl pontosan 0 hatása van, pedig én is itt élek Magyarországon és nyitott szemmel járok.
Klaci79
Az usa demokráciaexportja van hatással rám. LBJ twitterezésével kapcsolatban meg engem zavar a kettős mérce ennyi. nem vagyunk egyformák.

Steelers fan
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 937
Komolyan szörnyű képek...megint egy rendőri túlkapás, ami joggal háborítja fel az embert...(ezúttal fehér, idős, decens nő ellen) 😕
 www.youtube.com/watch?v=y9rOWDrRQxU&t=2s
Klaci79
Pöcegödör az az ország. Náluk van a világon talán a legrosszabbul képzett rendőrség. Egy olyan ország, ahol a fekete világsztár kosarasuk rasszista kijelentéseket tesz a közösségi médiában, célkeresztet rajzol egy rendőr hátára a közösségi médiában. Mivel működik a kettős mérce emiatt büntetést sem kap mert fekete. de lehet sorolni az eseteket minden oldal felől. Egy jó kis polgárháború már rájuk férne, szerencsére arra felé mozognak.
pfefe8
Szerintem borzalmas rossz irányba haladsz ezzel a gondolkodással, de a Te dolgod.
Én azt látom, hogy egy kontinensnyi ország, bárhol a világon egy kontinensen vannak rossz dolgok. Csak Amerika szem előtt van. Milyen dolgokat követhetnek el a rendőrök Kínában, vagy Afrika egyes országaiban, a Közel-Keleten, de akár Európában is bőven vannak túlkapások.
Egyébként ha nem is értek egyet LBJ véleményével, de mindenhol vannak emberek, akik hülyeségeket beszélnek, a többség pedig szerencsére rá sem hallgat.
Klaci79
LBJ hülyeséget beszélt az említett esetben? Ha nem fekete lenne, már keresztre feszítették volna minden más esetben. És igen, engem zavar hogy egy ilyen ország osztja kéretlenül az észt és exportálja a "demokráciájukat" kéretlenül a világba. köszönöm nem kérek ebből. Majd ha lesz rá erkölcsi alapjuk akkor oszthatják az észt.
pfefe8
de ha nem kérsz ebből akkor miért foglalkozol vele?
Negritis
Mert érdekelnek a világ és kishazánk dolgai. Mert amit az usa csinál a világban az rám is hatással van közvetetten. És mert van véleményem is a dolgokról. meg zavar a rasszizmus szempontjából ez a durva kettős mérce, mint az ominózus LBJ eset.
pfefe8
Ez milyen hatással van rád? Milyen hatással van bárkire Magyarországon LBJ kijelentése.
Láttam a twitteren, továbblapoztam. Felháborodást csak itt olvastam első alkalommal valakitől.
Az én életemre pl pontosan 0 hatása van, pedig én is itt élek Magyarországon és nyitott szemmel járok.
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Komolyan szörnyű képek...megint egy rendőri túlkapás, ami joggal háborítja fel az embert...(ezúttal fehér, idős, decens nő ellen) 😕
 www.youtube.com/watch?v=y9rOWDrRQxU&t=2s
Klaci79
Pöcegödör az az ország. Náluk van a világon talán a legrosszabbul képzett rendőrség. Egy olyan ország, ahol a fekete világsztár kosarasuk rasszista kijelentéseket tesz a közösségi médiában, célkeresztet rajzol egy rendőr hátára a közösségi médiában. Mivel működik a kettős mérce emiatt büntetést sem kap mert fekete. de lehet sorolni az eseteket minden oldal felől. Egy jó kis polgárháború már rájuk férne, szerencsére arra felé mozognak.
pfefe8
Szerintem borzalmas rossz irányba haladsz ezzel a gondolkodással, de a Te dolgod.
Én azt látom, hogy egy kontinensnyi ország, bárhol a világon egy kontinensen vannak rossz dolgok. Csak Amerika szem előtt van. Milyen dolgokat követhetnek el a rendőrök Kínában, vagy Afrika egyes országaiban, a Közel-Keleten, de akár Európában is bőven vannak túlkapások.
Egyébként ha nem is értek egyet LBJ véleményével, de mindenhol vannak emberek, akik hülyeségeket beszélnek, a többség pedig szerencsére rá sem hallgat.
Klaci79
LBJ hülyeséget beszélt az említett esetben? Ha nem fekete lenne, már keresztre feszítették volna minden más esetben. És igen, engem zavar hogy egy ilyen ország osztja kéretlenül az észt és exportálja a "demokráciájukat" kéretlenül a világba. köszönöm nem kérek ebből. Majd ha lesz rá erkölcsi alapjuk akkor oszthatják az észt.
pfefe8
de ha nem kérsz ebből akkor miért foglalkozol vele?
Negritis
Mert érdekelnek a világ és kishazánk dolgai. Mert amit az usa csinál a világban az rám is hatással van közvetetten. És mert van véleményem is a dolgokról. meg zavar a rasszizmus szempontjából ez a durva kettős mérce, mint az ominózus LBJ eset.

Steelers fan
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 532 — The Mathematician
Komolyan szörnyű képek...megint egy rendőri túlkapás, ami joggal háborítja fel az embert...(ezúttal fehér, idős, decens nő ellen) 😕
 www.youtube.com/watch?v=y9rOWDrRQxU&t=2s
Klaci79
Pöcegödör az az ország. Náluk van a világon talán a legrosszabbul képzett rendőrség. Egy olyan ország, ahol a fekete világsztár kosarasuk rasszista kijelentéseket tesz a közösségi médiában, célkeresztet rajzol egy rendőr hátára a közösségi médiában. Mivel működik a kettős mérce emiatt büntetést sem kap mert fekete. de lehet sorolni az eseteket minden oldal felől. Egy jó kis polgárháború már rájuk férne, szerencsére arra felé mozognak.
pfefe8
Szerintem borzalmas rossz irányba haladsz ezzel a gondolkodással, de a Te dolgod.
Én azt látom, hogy egy kontinensnyi ország, bárhol a világon egy kontinensen vannak rossz dolgok. Csak Amerika szem előtt van. Milyen dolgokat követhetnek el a rendőrök Kínában, vagy Afrika egyes országaiban, a Közel-Keleten, de akár Európában is bőven vannak túlkapások.
Egyébként ha nem is értek egyet LBJ véleményével, de mindenhol vannak emberek, akik hülyeségeket beszélnek, a többség pedig szerencsére rá sem hallgat.
Klaci79
LBJ hülyeséget beszélt az említett esetben? Ha nem fekete lenne, már keresztre feszítették volna minden más esetben. És igen, engem zavar hogy egy ilyen ország osztja kéretlenül az észt és exportálja a "demokráciájukat" kéretlenül a világba. köszönöm nem kérek ebből. Majd ha lesz rá erkölcsi alapjuk akkor oszthatják az észt.
pfefe8
de ha nem kérsz ebből akkor miért foglalkozol vele?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Komolyan szörnyű képek...megint egy rendőri túlkapás, ami joggal háborítja fel az embert...(ezúttal fehér, idős, decens nő ellen) 😕
 www.youtube.com/watch?v=y9rOWDrRQxU&t=2s
Klaci79
Pöcegödör az az ország. Náluk van a világon talán a legrosszabbul képzett rendőrség. Egy olyan ország, ahol a fekete világsztár kosarasuk rasszista kijelentéseket tesz a közösségi médiában, célkeresztet rajzol egy rendőr hátára a közösségi médiában. Mivel működik a kettős mérce emiatt büntetést sem kap mert fekete. de lehet sorolni az eseteket minden oldal felől. Egy jó kis polgárháború már rájuk férne, szerencsére arra felé mozognak.
pfefe8
Szerintem borzalmas rossz irányba haladsz ezzel a gondolkodással, de a Te dolgod.
Én azt látom, hogy egy kontinensnyi ország, bárhol a világon egy kontinensen vannak rossz dolgok. Csak Amerika szem előtt van. Milyen dolgokat követhetnek el a rendőrök Kínában, vagy Afrika egyes országaiban, a Közel-Keleten, de akár Európában is bőven vannak túlkapások.
Egyébként ha nem is értek egyet LBJ véleményével, de mindenhol vannak emberek, akik hülyeségeket beszélnek, a többség pedig szerencsére rá sem hallgat.
Klaci79
LBJ hülyeséget beszélt az említett esetben? Ha nem fekete lenne, már keresztre feszítették volna minden más esetben. És igen, engem zavar hogy egy ilyen ország osztja kéretlenül az észt és exportálja a "demokráciájukat" kéretlenül a világba. köszönöm nem kérek ebből. Majd ha lesz rá erkölcsi alapjuk akkor oszthatják az észt.

Steelers fan
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 937
Komolyan szörnyű képek...megint egy rendőri túlkapás, ami joggal háborítja fel az embert...(ezúttal fehér, idős, decens nő ellen) 😕
 www.youtube.com/watch?v=y9rOWDrRQxU&t=2s
Klaci79
Pöcegödör az az ország. Náluk van a világon talán a legrosszabbul képzett rendőrség. Egy olyan ország, ahol a fekete világsztár kosarasuk rasszista kijelentéseket tesz a közösségi médiában, célkeresztet rajzol egy rendőr hátára a közösségi médiában. Mivel működik a kettős mérce emiatt büntetést sem kap mert fekete. de lehet sorolni az eseteket minden oldal felől. Egy jó kis polgárháború már rájuk férne, szerencsére arra felé mozognak.
pfefe8
Szerintem borzalmas rossz irányba haladsz ezzel a gondolkodással, de a Te dolgod.
Én azt látom, hogy egy kontinensnyi ország, bárhol a világon egy kontinensen vannak rossz dolgok. Csak Amerika szem előtt van. Milyen dolgokat követhetnek el a rendőrök Kínában, vagy Afrika egyes országaiban, a Közel-Keleten, de akár Európában is bőven vannak túlkapások.
Egyébként ha nem is értek egyet LBJ véleményével, de mindenhol vannak emberek, akik hülyeségeket beszélnek, a többség pedig szerencsére rá sem hallgat.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 532 — The Mathematician
Komolyan szörnyű képek...megint egy rendőri túlkapás, ami joggal háborítja fel az embert...(ezúttal fehér, idős, decens nő ellen) 😕
 www.youtube.com/watch?v=y9rOWDrRQxU&t=2s
Klaci79
Pöcegödör az az ország. Náluk van a világon talán a legrosszabbul képzett rendőrség. Egy olyan ország, ahol a fekete világsztár kosarasuk rasszista kijelentéseket tesz a közösségi médiában, célkeresztet rajzol egy rendőr hátára a közösségi médiában. Mivel működik a kettős mérce emiatt büntetést sem kap mert fekete. de lehet sorolni az eseteket minden oldal felől. Egy jó kis polgárháború már rájuk férne, szerencsére arra felé mozognak.
pfefe8
mert a másik irányba van büntetés?
Negritis
ha valaki hasonló kijelentéseket tesz mint Lebron csak a másik irányból, annak következménye lesz. az a minimum, hogy az állását elveszti és örök életre megbélyegzik.
pfefe8
Alex Jones, Tucker Carlson, .... máshogy vélekedik
Negritis
Lebronhoz képest kispályások ezen a téren.
pfefe8
Tucker mérhető hogy jelölt legyen '24ben

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Komolyan szörnyű képek...megint egy rendőri túlkapás, ami joggal háborítja fel az embert...(ezúttal fehér, idős, decens nő ellen) 😕
 www.youtube.com/watch?v=y9rOWDrRQxU&t=2s
Klaci79
Pöcegödör az az ország. Náluk van a világon talán a legrosszabbul képzett rendőrség. Egy olyan ország, ahol a fekete világsztár kosarasuk rasszista kijelentéseket tesz a közösségi médiában, célkeresztet rajzol egy rendőr hátára a közösségi médiában. Mivel működik a kettős mérce emiatt büntetést sem kap mert fekete. de lehet sorolni az eseteket minden oldal felől. Egy jó kis polgárháború már rájuk férne, szerencsére arra felé mozognak.
pfefe8
mert a másik irányba van büntetés?
Negritis
ha valaki hasonló kijelentéseket tesz mint Lebron csak a másik irányból, annak következménye lesz. az a minimum, hogy az állását elveszti és örök életre megbélyegzik.
pfefe8
Alex Jones, Tucker Carlson, .... máshogy vélekedik
Negritis
Lebronhoz képest kispályások ezen a téren.

Steelers fan
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 532 — The Mathematician
Komolyan szörnyű képek...megint egy rendőri túlkapás, ami joggal háborítja fel az embert...(ezúttal fehér, idős, decens nő ellen) 😕
 www.youtube.com/watch?v=y9rOWDrRQxU&t=2s
Klaci79
Pöcegödör az az ország. Náluk van a világon talán a legrosszabbul képzett rendőrség. Egy olyan ország, ahol a fekete világsztár kosarasuk rasszista kijelentéseket tesz a közösségi médiában, célkeresztet rajzol egy rendőr hátára a közösségi médiában. Mivel működik a kettős mérce emiatt büntetést sem kap mert fekete. de lehet sorolni az eseteket minden oldal felől. Egy jó kis polgárháború már rájuk férne, szerencsére arra felé mozognak.
pfefe8
mert a másik irányba van büntetés?
Negritis
ha valaki hasonló kijelentéseket tesz mint Lebron csak a másik irányból, annak következménye lesz. az a minimum, hogy az állását elveszti és örök életre megbélyegzik.
pfefe8
Alex Jones, Tucker Carlson, .... máshogy vélekedik

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Komolyan szörnyű képek...megint egy rendőri túlkapás, ami joggal háborítja fel az embert...(ezúttal fehér, idős, decens nő ellen) 😕
 www.youtube.com/watch?v=y9rOWDrRQxU&t=2s
Klaci79
Pöcegödör az az ország. Náluk van a világon talán a legrosszabbul képzett rendőrség. Egy olyan ország, ahol a fekete világsztár kosarasuk rasszista kijelentéseket tesz a közösségi médiában, célkeresztet rajzol egy rendőr hátára a közösségi médiában. Mivel működik a kettős mérce emiatt büntetést sem kap mert fekete. de lehet sorolni az eseteket minden oldal felől. Egy jó kis polgárháború már rájuk férne, szerencsére arra felé mozognak.
pfefe8
mert a másik irányba van büntetés?
Negritis
ha valaki hasonló kijelentéseket tesz mint Lebron csak a másik irányból, annak következménye lesz. az a minimum, hogy az állását elveszti és örök életre megbélyegzik.

Steelers fan
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 532 — The Mathematician
Komolyan szörnyű képek...megint egy rendőri túlkapás, ami joggal háborítja fel az embert...(ezúttal fehér, idős, decens nő ellen) 😕
 www.youtube.com/watch?v=y9rOWDrRQxU&t=2s
Klaci79
Pöcegödör az az ország. Náluk van a világon talán a legrosszabbul képzett rendőrség. Egy olyan ország, ahol a fekete világsztár kosarasuk rasszista kijelentéseket tesz a közösségi médiában, célkeresztet rajzol egy rendőr hátára a közösségi médiában. Mivel működik a kettős mérce emiatt büntetést sem kap mert fekete. de lehet sorolni az eseteket minden oldal felől. Egy jó kis polgárháború már rájuk férne, szerencsére arra felé mozognak.
pfefe8
mert a másik irányba van büntetés?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Komolyan szörnyű képek...megint egy rendőri túlkapás, ami joggal háborítja fel az embert...(ezúttal fehér, idős, decens nő ellen) 😕
 www.youtube.com/watch?v=y9rOWDrRQxU&t=2s
Klaci79
Pöcegödör az az ország. Náluk van a világon talán a legrosszabbul képzett rendőrség. Egy olyan ország, ahol a fekete világsztár kosarasuk rasszista kijelentéseket tesz a közösségi médiában, célkeresztet rajzol egy rendőr hátára a közösségi médiában. Mivel működik a kettős mérce emiatt büntetést sem kap mert fekete. de lehet sorolni az eseteket minden oldal felől. Egy jó kis polgárháború már rájuk férne, szerencsére arra felé mozognak.

Steelers fan
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 937
Komolyan szörnyű képek...megint egy rendőri túlkapás, ami joggal háborítja fel az embert...(ezúttal fehér, idős, decens nő ellen) 😕
 www.youtube.com/watch?v=y9rOWDrRQxU&t=2s
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 24 530 — nabege2@yahoo.com
lépek be az emailbe és ez a hír fogad:
 www.yahoo.com/lifestyle/black-woman-protecting-another-from-police-standoff-goes-viral-power-of-black-sisterhood-174904227.html

kb egy perc alatt le lehetett volna rángatni az útról... de ugye...
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
Pont most láttam az HboGo-n egy filmet, tökéletesen megmutatja azt, amiről örökké írtok, baromagyú rendőrök, bűnöző fekák, stb.
Az a címe, hogy Fekete és kék.
 www.imdb.com/title/tt7390646/
Egyébként izgalmas, szórakoztató film, érdemes megnézni önmagában is, ráadásul jól szemlélteti, teszi plasztikussá ezt az egészet, amiről itt beszéltek.

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mar megint ugy tunik, hogy felzaklatnak a tenyek, ha azok szembe mennek a leszurt igazsagoddal, de attol, hogy te nem tartod fontosnak ezt a dallasi esetet, az meg ugyanugy ekletans peldaja a rendori brutalitas koruli vita ketarcusaganak. Kipereltek a felveteleket, onnantol teljesen mindegy, hogy szerencsetlent 3 evvel azelott oltek meg, ott volt a soha nem latott bizonyitek, legalabb olyan felhaborito tortenet, mint Floyd. A media es a rendori eroszak-ellenes megmondoemberek megsem csinaltak semmit, mert nem erdekli oket. A gyuloletgepezetet ilyen esetekkel nem lehet taplalni, csak ha az alkalmas a rasszizmus vadjanak alatamasztasara, barmilyen bizonyitek nelkul.undisputedly
Nézd, ha neked a tények azt jelentik, hogy elszavalod a Fox/Newmax nyitó oldalát, aztán gyűlöletgépezel a CNN-en és társain, úgy nem fogunk közös pontra jutni. Nem szaporítom a szót Gyurma leírta ma többször is: rantelni mindenki tud. És csinálja is. Hozol tíz barom demokratára példát, hozok neked száz baromagyú repire. Hozol tíz barom CNN riportot, hozok neked húsz még barmab Fox riportot. Van értelme ennek? Szerintem semmi.

A dallasi srác ügyéből nem lehetett országos balhé, mert 3 évvel később derült ki, hogy mi történt. Nem tudom, hogy ha azonnal kikerül a video mi lett volna (mert a volna az csak volna), de azt tudom, hogy ugyan nem lett belőle országos háborgás, a 2020-as Floyd tüntetéseken viszont gyakran feltűnt Tony Timpa neve, ha figyelted a táblákat a tüntetők kezében. Meg a fergusoni áldozaté is és másoké is. A Jefferson nevű nőé is, akit kb. fél évvel azelőtt lőttek le az otthonában. (Amiből szintén nem lett egyébként országos riot, ahogy a Timpa esetből sem. Sőt, még helyi riot sem. Megesik. Biztos szabin volt éppen a gyűlöletgépezet. 😊 )

Sot, az ugyeszseg ejtette a vadakat a rendorok ellen, birosagra se ment az ugy.undisputedly
Akkor végülis mi az álláspontod? Jogos volt, hogy a bíróságra se jutott ennek a dallasi srácnak az ügye? Vagy nem volt jogos, oda kellett volna mennie? Ha az utóbbi, akkor egy pontot találtunk amiben egyetértünk. Boltokat ugyan nem fosztogattak miatta Dallasban, de joggal vitték az ő nevét is a táblán a tavalyi tüntetéseken. Ha viszont az előbbi, akkor miért hozod elő ezt az ügyet? Ha a rendőr jól végezte a dolgát, akkor miért is kellett volna bárkinek háborogni?

Megint csak azt mondom, olvass utana ezeknek a dolgoknak, mert a kommentjeid tobbsegebol az job le, hogy felig vagy csak tajekozott es ugy alkotsz velemenyt. Az egesz BLM megalakulasaban es maisntreamme valasaban az egyik legfontosabb -ha nem legfontosabb- eset egy olyan fekete aldozat-feher rendor eset volt, amirol nem keszult felvetel es hatalmas fosztogatasok es tuntetesek kovettek, militans rendori egyegeek bevetesevel egyetemben:undisputedly
Tudok az esetről, köszönöm. Két megjegyzésem van: a) az a "hatalmas fosztogatások és tüntetések" össze se mérhetőek a tavalyival. Helyi háborgás volt abban a kb. 20 ezres kisvárosban. Háborgásnak nagyon csúnya, de helyi volt, nem lett belőle országos utcai hiszti. b) Azért lett az a BLM egyik emblematikus esete, mert arról mondta ki utólag a DOJ ("igazságügyi minisztérium" akinek nem mondana a rovidítés semmit) vizsgálata, hogy a fergusini rendőrség tagjai rendszeresen megsértették a város lakosainak alkotmányos jogait, az afroamerikaiakat diszkriminálták, faji sztereotípiákkal kezelték, olyan rendőri gyakorlatot megvalósítva ami sértette az alkotmányuk jónéhány paragrafusát (köztük a sokat hivatkozott elsőt). Lényegében ezzel lett "hivatalos papírja" a mozgalomnak arról, hogy a rendfenntartó erők diszkriminálják a feketéket, amiről a BLM jelszó is szól.

De mindegy. Akárhogy is erőlködöm, nem tudunk a rendőrség problémáiról úgy beszélni, hogy ne legyen belőle rasszistázás meg feketézés meg fehérezés. Akkor se, ha ezerszer írom le, hogy nem elsősorban ennek gondolom. De lehet, hogy én látom rosszul, mert ha ennyire nem sikerül egyik ügynél sem elszakadni (nem ott, nem a Newsmaxban meg a CNN-en, nem a BLM-nek meg a Proud Boysnak, hanem nekünk itt) a bőrszínezéstől, akkor lehet, hogy én látom rosszul, és mégiscsak ez az elsődleges probléma. Lehet, hogy tényleg rasszista motivációk mozgatják elsősorban a történteket, ha ennyire mindig oda gravitálunk mi is, minden ügynél.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
lehet térdepelni.. jah nem, mert ő fehér volt...
 www.foxnews.com/us/texas-babysitter-used-wrestling-style-moves-on-1-year-old-boy-killing-him-police-say
NB2
a civilek által elkövetett bűntett még mindig nem ugyanaz mint a rendőrök által ...
Negritis
Rendor megolt 5 napja egy feher tinedzsert, mert airsoft fegyverrel jatszott:

 www.nbcnews.com/news/us-news/maryland-trooper-shoots-kills-teenager-who-had-airsoft-gun-police-n1264204

De amugy 2016*-ban tortent egy kisertetiesen hasonlo eset (Floydehoz). Feher ferfi halt meg, kb. ugyanugy, mint Floyd. Foldre tepertek, 30x kert segitseget, a rajta terdekplo rendorok meg ki is nevettek, meghalt. 3 evig nem adta ki a rendorseg a videokat!!!!!! Lett belole lazongas vagy barmi mas? Semmi:

 www.youtube.com/watch?v=_c-E_i8Q5G0

De a mostani balos logikaval elve, iden a Capitol hilles balhenal, a fiatal no amikor fegyvertelenul megprobalt atmaszni a bezart ajton, es lelottek, az ugyanugy police brutality. A rendor nevet megsem hoztak nyilvanossagra es ha jol olvastam, nem emelnek vadat sem.

Ezek a rendori intezkedesek mar reg nem a rendori eroszakrol szolnak, ha arrol lenne szo, akkor a Lebron fele 2 IQ-ju emberek nem peldaloznanak ezzel az Ohio-beli esettel, ahol abszolut jogos volt leloni a kis dagadt tamadot aki eppen megolni keszult a masik tinedzser lanyt. Tisztan latszik a kezeben a kes, ennel nincs is klasszikusabb jogszeru fegyverhasznalati tankonyvpelda. A balos media persze elkezdte riportalni ugy, hogy fegyvertelen volt a tinedzser, ezert lett belole hatalmas balhe. (Amugy erdemes megnezni a videot lassitva is, amikor a rendor kirantott fegyverrel ott van mellette, a lelott csaj felnott ferfi tarsa meg fejbe rugja a foldon fekvo masik fekete tinedzsert, majd amikor a keses csajt lelovi a rendor, meg van pofaja szamonkerni a rendort 😀 ) A rendorseg meg 6 oran belul kidobta a testkamera felvetelt, de a tenyek mar nem erdeklik a baloldalt. Lebron is gyakorlatilag megfenyegette a rendort, aki tortenetesen megmentette egy fekete tinedzser eletet azzal, hogy lelotte a tamadot, de o kitweetelte, hogy "TE VAGY A KOVETKEZO" plusz a feher rendor kepe. Mindezt az 50 millio kovetojenek.

Itthonra amugy meg az amerikaiak tobbsegehez az a hir sem jutott el, hogy par napja bebizonyosodott, az orosz "bounty"-gate is hazugsag volt, aztan az osszes balos ujsagiro valtog allitotta, hogy igaz a sztori. Persze Trumpnak artott a valasztas elott, az emberek elkonyveltek, hogy igaz, szerintetek hany emberhez jutott el, hogy hazugsag volt? Lett kovetkezmenye annak, hogy ujsagirok tucatjai allitottak, hogy megerositettek nekik fuggetlenul a sztorit? Nem. Vagy a capitol hill-es balhe soran elhunyt rendor, akirol vegig ugy riportaltak, hogy a tuntetok oltek meg... a heten kiderult, hogy agyverzest kapott es annak kovetkezteben halt meg.

A tenyek mar nem szamitanak, csak a narrativa. Aki a narrativat uralja, az barmit mondhat. Nancy Pelosi a Floyd itelet utan gyakorlatilag megkoszonte neki, hogy meghalt es felaldozta magat 😀 WTF. Mekkora balhe lett volna belole, ha ezt jobbos politikus mondja. De nem lett, mert a media balos. (Amugy ezert zseni politikusnak Orban, o ezt reg belatta, hogy objektiv media nincs, akkor meg mar jobb, ha minden az o narrativajat tolja).

Ez az egesz police brutality tema mar egy balos eszkoz csak a tarsadalom sajat kepukre formalasara. Rashida Tlaib es AOC is megmondta, nincs szukseg rendorokre, rendorok nelkuli tarsadalmat akarnak, es a George Floyd targyalas eredmenye sem eleg nekik. Az ilyen 3. vilagbol szarmazo alacsony IQ-ju, de annel kartekonyabb politikusok lesz az USA veszte. Mint pl a radikalis Ilham Omar. Befogadta az USA a polgarhaborus Szudanbol vagy Szomaliabol(?) az egesz csaladjat es ugy halalja meg, hogy a polgarhaborus Szudan/szomalia kepere faragja Minnesotat. Ezek a kartekony elemek meg keresztezodtek az aktualis "feher buntudat" uralkodo dogmatikajaval es a szocializmus ujra feltuno latszolagos bajaval, es kesz is a halalos koktel. Fuszerezd ezt meg egy demens balfek vezetovel, mint Biden, akinek a szovivoje tegnap mar nyilatkozott is valami olyat, hogy egy az ohioi eset is a rendszerszintu rasszizmus miatt tortent. WTF 😀 De a kedvencem, hogy miutan kiderult, hogy epp leszurni keszult a csaj egy masik lanyt, az lett a narrativa, hogy minek lottek le, ez csak egy hetkoznapi kes-harc volt 😀 Szo szerint mi-a-f@sz, ennyire degeneralt embereket 😀

De ugye minden birodalom bukasat belso hanyatlas elozi meg, az USA is ebben a fazisban van, sot, megkockaztatom, hogy a tortenelem vonalan a klasszikus liberalis demokracia csak egy rovidke kitero, ami hosszu tavon nem eletkepes es ennek bebizonyosodasat fogjuk latni az elkovetkezo evtizedekben.

Szerk: Amugy en ha rendor lennek, vagy leszerelnek es elmennek civil szferaba, vagy atkernem magam egy only feher telepulesre. Minek kockaztatnam meg, hogy tonkreteszik az eletem, ha hibazok akkor is, es ha tankonyvszeruen jarok el akkor is? Olje egymast a kisebbseg, ha nekik ez kell, de akkor ne hivjak ki a rendoroket, mert most is ok hivtak. Lassuk mit szolnak a megemelkedett buncselekmenyszamhoz, mert ezt a musort mar lattuk tavaly Minneapolisban, ahol felszamoltak/leepitettek a helyi rendorseget majd elkezdtek panaszkodni, hogy sok a buncselekmeny.


undisputedly
Annyira király, hogy van, aki képben van, jól is látja, és meg is fogalmazza miről is szól az egész. Köszi Undi!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
De a rendszer ettől még így működik, nincs mindenkinek egyforma lehetősége és egyforma bánásmód sem jut neki. És a szegények pedig a kapitalizmus potyautasai: állami pénzen fenntartott egészségügy, segélyek, állami lakások, mind-mind csak a profitból vonhatók el.

Gyurma Pappa
Ha ez így van, így lenne ahogy írod, akkor a kapitalizmusban mi szól ezen potyautasok kipöckölése ellen, az állami pénzek megvonása ellen? Társadalmilag hasznos lenne kibaszni a potyautasokat, hagyni őket megpusztulni, ezt jelenti amit írsz.
Sobri Jóska
Az USA és az EU is először a szociális juttatásokat vágta meg (Biden a 80-as években még segélyből vett luxusautókról fantáziált). A neoliberális kapitalisták, még ha ezt így nem is mondják ki nyíltan, de pontosan így élik meg, és erre is törekedtek.

Ha nem lenne szavazati joguk, már nem sok egyéb joguk sem lenne.
Gyurma Pappa
Akkor jó.

több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 295 — capitaine du château de Vienne 1487
De a rendszer ettől még így működik, nincs mindenkinek egyforma lehetősége és egyforma bánásmód sem jut neki. És a szegények pedig a kapitalizmus potyautasai: állami pénzen fenntartott egészségügy, segélyek, állami lakások, mind-mind csak a profitból vonhatók el.

Gyurma Pappa
Ha ez így van, így lenne ahogy írod, akkor a kapitalizmusban mi szól ezen potyautasok kipöckölése ellen, az állami pénzek megvonása ellen? Társadalmilag hasznos lenne kibaszni a potyautasokat, hagyni őket megpusztulni, ezt jelenti amit írsz.
Sobri Jóska
Az USA és az EU is először a szociális juttatásokat vágta meg (Biden a 80-as években még segélyből vett luxusautókról fantáziált). A neoliberális kapitalisták, még ha ezt így nem is mondják ki nyíltan, de pontosan így élik meg, és erre is törekedtek.

Ha nem lenne szavazati joguk, már nem sok egyéb joguk sem lenne.
Gyurma Pappa
nagyot mész Gyurma!
annyit kell csak hozzávarni, hogy a legnagyobb élősködők a legnagyobb kapitalisták, ez a kleptokrácia lényege


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
De a rendszer ettől még így működik, nincs mindenkinek egyforma lehetősége és egyforma bánásmód sem jut neki. És a szegények pedig a kapitalizmus potyautasai: állami pénzen fenntartott egészségügy, segélyek, állami lakások, mind-mind csak a profitból vonhatók el.

Gyurma Pappa
Ha ez így van, így lenne ahogy írod, akkor a kapitalizmusban mi szól ezen potyautasok kipöckölése ellen, az állami pénzek megvonása ellen? Társadalmilag hasznos lenne kibaszni a potyautasokat, hagyni őket megpusztulni, ezt jelenti amit írsz.
Sobri Jóska
Az USA és az EU is először a szociális juttatásokat vágta meg (Biden a 80-as években még segélyből vett luxusautókról fantáziált). A neoliberális kapitalisták, még ha ezt így nem is mondják ki nyíltan, de pontosan így élik meg, és erre is törekedtek.

Ha nem lenne szavazati joguk, már nem sok egyéb joguk sem lenne.

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
De te irtad, hogy a szegeny, bevandorlo, kisebbseg stb. a rendszer ellensege es a rendorseg arra van, hogy kordaban tartsa oket es, hogy veluk szemben "megengedett az eroszak". Most meg teljesen mast irsz. Most azt irod, hogy a jogaik masok. E kozott a ket allitas kozott marha nagy kulonbseg van.undisputedly
Oké, értem mi a problémád. Az erőszak alatt nem azt értem, hogy legitim dolog megverni a szegények/marginalizált kisebbségeket, de a többség teljesen helyén valónak tartja, hogy több fekete van börtönben, mert hát ők bűnözők.

Még egyszer mondom: ez a két-három bekezdés arról szólt, hogy a liberális állam nem mindenkinek a mennyország, vannak olyan rétegek, akik a szélére szorulnak, és a liberális állam az ő jogaikat sem garantálja, sőt. Azt fogalmaztam meg, hogy erre alapulva jött létre a defund mozgalom társadalmi bázisa - érthetően.

Az elso egyertelmuen szelsoseges szemlelet, a masodikkal mar csak az a baj, hogy jogaik ugyanugy nekik is vannak, lehetosegeik nincsenek, de ez mar a gazdasagi helyzetukbol adodik. Ettol meg a rendorsegnek veluk szemben sem megengedett az eroszak. Az elso kommentet azt irta, hogy ezzel a 3 csoporttal kapcsolatban megengedett. Nem, nem megengedett.undisputedly
Az első részre csak egy klasszikus idéznék: Bocs, de mi a f@sz? Akkor akinek nincsenek olyan gazdasági lehetőségei, őt börtönbe lehet zárni, ugyanazért a bűncselekményért, vagy esetleg csak a gyanújáért? Csak egy szélsőségesen látványos eset: Brian Banks vs. Brock Allen Turner. Szóval ez akkor rendben van? Hogy mások a "lehetőségeik", de ugyanaz a jog vonatkozik rájuk? Na ne.

Nem, nem ezt írtam. Azt írtam, hogy az egyes államberendezkedések, ideológiák, legyártják azokat a "kivételeket", akikkel szemben megengedett az erőszak. Így kellett volna írnom "erőszak". Pontosan tudod te is, hogy minden egyes lelőtt fekete után te vagy az, aki hozza, hogy mi túrt ki róla az internet, mivel magyarázza, hogy teljesen rendben van a lelövése, mert hogy bűnöző volt. Mondjuk most az utolsó autós esetnél: rendben van lelőni, mert 18 éves hülyegyerek ganxtának hiszi magát, és úgy pózol az interneten?

Az, hogy csak egy peldat hoztam, nem jelenti, hogy nincs tobb. USA tele van bevandorlokkal, 1.-2. generaciosokat ertve ezalatt, mert ugye valamilyen szinten majdnem mindenki bevandorlo. Es ez a reteg is remekul megtalalja a szamitasait, nincsenek uldozve a rendorseg altal. Kevered a szezont a fazonnal. Az illegalis bevandorlokat cseszegeti az allam, joggal.undisputedly
Erről beszélgess el majd egy "arab" taxissal NYC-ben. Vagy egy indiai boltossal. Esetleg egy legálisan érkezett latinnal, aki elvesztette a munkáját. Esetleg azoknak a gyerekeikkel, akik már USA-ban születettek, de a szüleik még illegálisan jöttek.

Szerintem ők ezt nem így élik meg a rendőrséget. De tényleg vannak akik igen. Mondjuk egy J-1 visa-val senki nem baszogat a Stanford campuson, ez tény.

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Bocs, de mi a f@sz? Szegeny, bevandorlo, kisebbseg? Hol uldozi oket a rendszer a rendorsegen keresztul? Milyen ideologiai szemuvegen keresztul jutsz erre, erdekelne.

A rendorseg a jogszabalyokat tartatja be. A bunelkovetoket uldozi. Vagylattal olyat, hogy hazrol hazra jarnak es akinek a vagyona nem eri el az X dollart, azt lelovik/elviszik/megverik? Vagy valakit csak azert, mert kisebbsegi, elvisznek? Amerikaban tizmilliok elnek bevandoroltkent, hol uldozi oket a rendszer? Hol lennenek ok a kapitalizmus ellensegei? 😀 Steve Jobs bevandorlok gyermekekent felepitette a kapitalizmus egyik valaha volt legerosebb szereplojet. Maximum az illegalis bevandorlokat uldozi az allam, ne keverjuk mar a kettot, uttobihoz meg nem csak joga van, de kotelessege is. Allam nem letezhet a hatarainak kontrollja nelkul.

Ez az egesz 2-3 mondat olyan, mintha valami utopisztikus, antilapitalista sci-fibol lenne ahol Dredd birok olik a nepet.
undisputedly
Megragadtad a lényeget. Ha szerinted egy szegénynek ugyanaz a bánásmód jut az USA-ban, mint egy gazdagnak, akkor bizony keveset tudunk a továbbiakban beszélgetni a témáról.

Kezdjük ott, hogy nem kell mindent szó szerint venni, és úgy elképzelni a rendszert, ahogy leírtad. Természetesen ha így nézne ki a rendszer, ahogy leírtad, amitől egyébként sok elitista el is élvezne, túl egyszerű lenne. Arról szól ez a néhány mondat, hogy a liberális államnak is meg vannak a maga korlátai, vannak általa nem preferált népcsoportok, és őket negatív megkülönböztetés éri. Szerintem azt te sem tagadhatod, hogy egy csórónak sosem lesznek GYAKORLATBAN olyan jogai mint egy gazdagnak.

Locke a Two Treatises of Government-ben maga írta le, hogy barbároknak és "savage" népeknek nem jár szabadság. Ezt szofisztikálta és tette eladhatóvá a modern liberális állam.

Ebben semmi antikapitalista nincs. De a rendszer ettől még így működik, nincs mindenkinek egyforma lehetősége és egyforma bánásmód sem jut neki. És a szegények pedig a kapitalizmus potyautasai: állami pénzen fenntartott egészségügy, segélyek, állami lakások, mind-mind csak a profitból vonhatók el. Egyszerűbb a war on drugs-t a csóró füvesek prezentálni, mind a gazdag kereskedőket vegzálni. Ilyenformán a rendszer igenis arra használja a rendőrségek, hogy kordában tartsa a szegényeket, mert tudják, hogy számukra a büntetés sokkal kevésbé elkerülhető kisebb súlyú esetekben is.

Steve Jobs komment: megint az 1% 1%-ából általánosítasz, mint Kanye Westtel meg Diddy-vel múltkor. Sosem állítottam, hogy a rendszer megértése, némi szerencse és gazdasági kereslet mellett nem lehet kitörni, de nem mindenki akar kitörni, vagy nincsenek hozzá meg az adottságai, de attól még a rendszer nem lesz hozzájuk kegyes.

Ezek a példák nem cáfolják amit mondok, pont hogy erősítik: a kapitalizmus az individumot részesíti előnyben.
Gyurma Pappa
De te irtad, hogy a szegeny, bevandorlo, kisebbseg stb. a rendszer ellensege es a rendorseg arra van, hogy kordaban tartsa oket es, hogy veluk szemben "megengedett az eroszak". Most meg teljesen mast irsz. Most azt irod, hogy a jogaik masok. E kozott a ket allitas kozott marha nagy kulonbseg van.

Az elso egyertelmuen szelsoseges szemlelet, a masodikkal mar csak az a baj, hogy jogaik ugyanugy nekik is vannak, lehetosegeik nincsenek, de ez mar a gazdasagi helyzetukbol adodik. Ettol meg a rendorsegnek veluk szemben sem megengedett az eroszak. Az elso kommentet azt irta, hogy ezzel a 3 csoporttal kapcsolatban megengedett. Nem, nem megengedett.

Az, hogy csak egy peldat hoztam, nem jelenti, hogy nincs tobb. USA tele van bevandorlokkal, 1.-2. generaciosokat ertve ezalatt, mert ugye valamilyen szinten majdnem mindenki bevandorlo. Es ez a reteg is remekul megtalalja a szamitasait, nincsenek uldozve a rendorseg altal. Kevered a szezont a fazonnal. Az illegalis bevandorlokat cseszegeti az allam, joggal.

P.Diddy meg Jay-Z (akik kb a dollar MILLIARDOS statusz fele hajokaznak mar, tehat az ultragazdagok kremje fele) azzal kapcsolatbna jott fel, hogy bizony az ultragazdagok kozott is vannak feketek, a rendszerszintu rasszizmus es diszkrimancio mellett ezt hogyan magyarazzuk? Az, hogy itt is csak 2 nevet irtam, nem jelenti, hogy nincs tobb, a szorakoztatoipar es a sportbiznisz napi szitnen termeli ki a gazdag dollarmilliomos feketeket, de ugye ez mas tema kapcsan jott fel, nem megyek bele.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
De a rendszer ettől még így működik, nincs mindenkinek egyforma lehetősége és egyforma bánásmód sem jut neki. És a szegények pedig a kapitalizmus potyautasai: állami pénzen fenntartott egészségügy, segélyek, állami lakások, mind-mind csak a profitból vonhatók el.

Gyurma Pappa
Ha ez így van, így lenne ahogy írod, akkor a kapitalizmusban mi szól ezen potyautasok kipöckölése ellen, az állami pénzek megvonása ellen? Társadalmilag hasznos lenne kibaszni a potyautasokat, hagyni őket megpusztulni, ezt jelenti amit írsz.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
Amugy ezert zseni politikusnak Orban, o ezt reg belatta, hogy objektiv media nincs, akkor meg mar jobb, ha minden az o narrativajat tolja.
undisputedly
Ez a lényegi és fontos meglátás azért ne sikkadjon el a világ másik végén egymást gyilkolászó pszichopatákról szóló történések között.
Valóban, ez Orbán zsenijének egyik megnyilvánulása.
Sobri Jóska
Ja, az, bár az is igaz, hogy minden mondernkori diktatúra pont ezt csinálja már egy évszada, szóval mégsem az 😉
ender1112
Igen, de Orbán ezt megoldotta diktatúra nélkül.
Ettől zseni.
Nem kirabolni nehéz a bankot, hanem lelépni és élvezni a megszerzett pénzt.
Sobri Jóska
Korai még ezt kijelenteni.
ender1112
Ettől vélemény és nem történelmi alapvetés.
Arról nehéz vitázni, véleményeket ütköztetni, hogy mi lesz, miután Napoleon megtámadja az oroszokat.
Meg lehet nézni, el lehet olvasni és ennyi.
De Orbán sztorija realtimeban zajlik, ettől szórakoztatóbb.