USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hát Texas az állatorvosi lova lett annak, hogy hogyan működik, működhet a nagyapáink idejéből ittragadt "szabad vállalkozó Amerika" életérzése, és a neoliberalizmus "bízzuk a piacra" kora által itt hagyott pöcegödörjének az egyvelege. Legalább nem kell elképzelni, látjuk a gyakorlatban. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 532 — The Mathematician
szóval a nagy önálló texasban olyan fasza a rendszer hogy se a hideget, se a meleget nem bírja ...



The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem idézek be, ha közvetlenül utánad írok, és az egész postodra válaszolok, mert felesleges, és csak hosszabbítja a topicot, nehezebben olvashatóvá teszi telefonon.

Tartalmilag: innentől már én nem akarok vitázni. A jelentést felraktad, a linkelt cikket el lehet olvasni. Innentől mindenki el tudja dönteni, hogy vajon a könnygáz és újságíró verés hogyan került a képbe. Vajon az eredeti tervnek - amit jóval az incidens előtt beterveztek, a védő kerítés felhúzásához - már része volt, vagy pedig a "normálisnak" tervezett kiürítés akkor vált ilyen desperate-é, amikor Barr megjelent nem sokkal előtte, hogy jön az elnök bibliát mutogatni, és elhangzott az "are you freakin kidding me?". Te eldöntötted, én is eldöntöttem, más is el fogja tudni dönteni, hogy melyik scenariót valószínűsíti.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Legközelebb mindkét füled ott lesz, és akkor teljesen hallod a hírt 😊
A "demokrata vezetésű helyi rendőrség"-ről én nem olvastam sehol (bevallom a Fox newst nem olvastam). A jelentés alapján / a hírek szerint a kiszorítás terve órákkal korábban született meg, mégpedig azért, mert attól tartottak, hogy a tüntetések erőszakosabbak lesznek, és ezért egy újabb, külső kerítés/korlát sávot akartak felhúzni, és a kiürítés azért történt, hogy az a "contractor" akit ezzel megbíztak, haladéktalanul fel tudja húzni a kerítést. Ez volt az eredeti igény a kiürítésre. Aztán a könyves sztori előtt nem sokkal Barr maga ment oda mind a contractorhoz, mint a helyszínért felelős rendőri egységek parancsnokához, hogy Trump előtte még mutikozna egyet. És erre az volt a parancsnokok válasza, hogy "are you kidding me"?

Ebből rakja magának mindenki össze, hogy szerinte mi történhetett. Annyi minden valószínűség szerint igaz, hogy nem személyesen Trump szólt, hogy "bibliáznék egyet, takarítsátok ki az utat".
peterk2005
Hat persze,hogy nem olvastak rola 😊 Amugy a fair szellemiseg jegyeben nyugodtan beidezhetsz, hogy lassam nekem valaszolsz 😊

Korrigalom magam annyiban, hogy a legnagyobb visszhangot es naci Trumpozast kivalto konnygazositast csinalta a demokrata vezetesu varosi rendorseg. Az IG azt is megallapitotta, hogy Trumo fotozkodasarol a Park Police nem tudott, mar orakkal azelott megkezdtek a tervezeset a park erovel torteno kiuritesere.

Beagyazva a jelentes annak akit erdekel:
 www.npr.org/2021/06/09/1004832399/watchdog-report-says-police-did-not-clear-protesters-to-make-way-for-trump-last-
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Legközelebb mindkét füled ott lesz, és akkor teljesen hallod a hírt 😊
A "demokrata vezetésű helyi rendőrség"-ről én nem olvastam sehol (bevallom a Fox newst nem olvastam). A jelentés alapján / a hírek szerint a kiszorítás terve órákkal korábban született meg, mégpedig azért, mert attól tartottak, hogy a tüntetések erőszakosabbak lesznek, és ezért egy újabb, külső kerítés/korlát sávot akartak felhúzni, és a kiürítés azért történt, hogy az a "contractor" akit ezzel megbíztak, haladéktalanul fel tudja húzni a kerítést. Ez volt az eredeti igény a kiürítésre. Aztán a könyves sztori előtt nem sokkal Barr maga ment oda mind a contractorhoz, mint a helyszínért felelős rendőri egységek parancsnokához, hogy Trump előtte még mutikozna egyet. És erre az volt a parancsnokok válasza, hogy "are you kidding me"?

Ebből rakja magának mindenki össze, hogy szerinte mi történhetett. Annyi minden valószínűség szerint igaz, hogy nem személyesen Trump szólt, hogy "bibliáznék egyet, takarítsátok ki az utat".


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Erdekesseg gyanant beirom, hogy az egyik Biden department IG-je a vizsgalata soran arra jutott, hogy nem Trump kerte a tuntetok kiszoritasat a Feher Haz elotti parkbol.

Az mar korabban bebizonyosodott ugye, hogy a rendori fellepes sem olyan volt, mint ahogyan a teljes media leirta, de most az is kiderult, hogy a tuntetoket - ha jol hallottam fel fullel- a demokrata vezetesu helyi rendorseg indittatasara szoritottak ki, nem pedig azert, hogy Trump fotozkodhasson a templom elott egy Bibliaval a kezeben.

Relevanciaja most mar nincs sok, de egyike azon teljesen kamu sztoriknak, amiket a media es a blue checkmarkok kitalaltak, es amirol kiderult, hogy hogy teljes hazugsag. Ilyen volt meg a francia temetolatogatas, az orosz verdij amerikai katonak fejen stbstbstb.
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 937
https://a3.espncdn.com/combiner/i?img=%2Fphoto%2F2021%2F0525%2Fnfl_specter-spygate2_16x9.jpg
Senator's son: Trump tried to stop Spygate probe
One of the enduring mysteries of Spygate is the identity of the person who reached out to Sen. Arlen Specter to coax him into dropping his Senate probe. Now the late Specter's son and ghostwriter have come forward with a name: Donald J. Trump.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az értelmes baloldali oldalak, megmondók mind elítéltik ezt a nyilatkozatot.
Ez a túltolt progresszió agresszió nagyon sokat árt a baloldalnak...
Gyurma Pappa
Mi ártana, ha nem ilyesmi? 😊

Úgy értem, minden oldalnak, minden irányzatnak vannak elb*szott lépései, sokkal szebb világban élnénk, ha mindenki csak jókat (a köz számára is csak jókat) lépne. 😊

A nő nyilatkozatás olvasva, a dolog egy alkalomra szóló figyelemfelhívó akció akart (volna) lenni, amolyan "erről a grundról a felsős diákok mindig kiszorítják az alsós kisebbeket, szombatra ezért szervezek egy olyan napot amikor csak alsósok léphetnek pályára "adj esélyt a kicsiknek" jelmondattal." Hát az ilyen akcióknál sem árt gondolkodni ettől függelenül, mert aki nem gondolkodik, bele szaladhat a pofonba. A nő beleszaladt.

Egyébként valószínűleg kisebbségben leszek a véleményemmel itt, de ebből számomra nem a "rasszista" vonal az igazán zavaró / aggasztó. Ezek a jelképes lépések azok, amik. Nem valódi rasszizmus, a nő se az, hanem olyan mint egy túlszaladt feminista. A rasszizmus akkor gond ha beírják az alkotmányba hogy az apa férfi és egy isten van, vagy ha a bőrszíned alapján vagy a rendőrnek mister vagy sir, vagy ha máshogy néznek rád és kezelnek egy boltban, szállodában ésatöbbi. Ez inkább bazdmegezés / önsajnálat, bőrszínnel kapcsolatban. Mintha mi Trianon kapcsán mondjuk nem húznánk fel a francia lobogót. A kutyát nem büntetnénk vele, csak magunkat azzal, hogy másokat magunkra haragítunk. A nő is ezt érte el.

Ami engem jobban zavar, hogy ő egy választott közszolga. Neki KÖTELESSÉGE lenne válogatás nélkül, minden médium rendelkezésére állni. Választott közszolgaként nem lehet politikai aktivista. Döntse el, hogy a fekete ügyért küzd, vagy várost vezet. Ha utóbbi mellett döntött, akkor viszont hagyja otthon az aktivista ruhát, és ne akciózzon, hanem várost vezessen. Aminek részeként kutya kötelessége mindenkivel szóba állni. Azzal, hogy elkezdett válogatni, azt jelezte, hogy nem fogja fel a különbséget. Azaz, más célból, más miatt adott esetben ugyanígy megtenné. Ez a baj.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
Az ostobaság nem oldalfüggő.

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Nem tudom hogy néz ki Chicago-ban egy sajtótájékoztató a polci részéről, de azért erre kiváncsi leszek, mielőtt véleményt mondanék róla.

 www.chicagotribune.com/politics/ct-lori-lightfoot-interviews-journalists-of-color-20210519-o6g2ksmaxjditmdainrfvrviia-story.html
Klaci79
Eleg az o szavait idezni, teljesen egyertelmu mirol van szo, nem tudom mit kell ezen "meglatni":

“I have been struck since my first day on the campaign trail back in 2018 by the overwhelming whiteness and maleness of Chicago media outlets, editorial boards, the political press corps, and yes, the City Hall press corps specifically,” Lightfoot wrote. She wrote that there are no women of color assigned to the City Hall beat, saying, “I find this unacceptable and I hope you do too.”

Teljesen egyertelmu mit takar az allaspontja. Szerencsere olvastam par valaszreakciot chocagoi lapoktol, akikkel kozoltek, hogy feher riportert ne kuldjenek, mert nem kap hozzaferest, cserebe az adott medium koszonte szepen, de nem is kert igy mar, mert a nem feher riporterek sem akartak reszt venni igy. (ez lenne a kovetendo pelda)

Amugy erdemes olvasni miket nyilatkozik a no es figyelni a szohasznalatara is. Erzodik a duh es a feherekkel szembeni ellenerzes. Mennyire mas lelki vilagot takarna, ha azt mondta volna, hogy szeretne segiteni a feltorekvo kisebbsegi ujsagirokon, megkeri a feher ujsahirokat, hogy ezt ertsek meg, nekik is nyilatkozik majd, de favorizalni fogja szukos idokeret mellett a ksiebbseget.

Na ez is kurvara rasszista lett volna, de 180 fokkal eltero lelkuletet takar, mint az, hogy "qrva feherek, mennyire sok van a rohadekokbol, foleg a feher ferfiakbol, dogoljenek meg" (nem ezt mondta szoszerint).

Az egesz problemat ugy kozeliti meg, hogy a feherek tulsulya rossz, a sok feher rossz, nem pedig az ellenkezo oldalrol, ahonnet lehetne konstruktiv kezdemenyezest inditani. Csinaljon egy programot akkorkisebbsegiek tamogatasara az ujsagiroi szektorban, az meg talan vedheto is boven. De nem. Ez a no qrvara duhos es a duhe es gyulolete celpontjai a feherek: "Ihave been struck by the overwhelming whiteness and maleness" Nincs fekete riporter a city hallban, elfogadhatatlan! Es ez is amugy ugy kezdodott, hogy megtagadtak a feher riporterek hozzafereset, mondvan feherek nem. Aztan felkapta a helyi media es ezert kezdett magyarazkodni. Ez is sokat elarul.


Nem mintha amugy a szakma maga zarva lenne barki elott is.

De teljesen felesleges ezen vitazni. Semmilyen iranyjelu borszin alapu megkulonboztetes nem elfogadhato. Ha valaki barmilyen kifacsart logikat alkalmazva megis eljut oda, hogy az, az rasszista.
undisputedly
Az értelmes baloldali oldalak, megmondók mind elítéltik ezt a nyilatkozatot.

Ez a túltolt progresszió agresszió nagyon sokat árt a baloldalnak...

több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 937
Én azt remelem hogy a sajtó elég erős ahhoz, hogy az ilyen hülyéknek a fejére koppintsanak. Talán a pártja os elküldi melegebb éghajlatra...
több mint 3 éve
Pari Las Vegas Raiders 3 636 — Rise My Nation!
Nem tudom hogy néz ki Chicago-ban egy sajtótájékoztató a polci részéről, de azért erre kiváncsi leszek, mielőtt véleményt mondanék róla.

 www.chicagotribune.com/politics/ct-lori-lightfoot-interviews-journalists-of-color-20210519-o6g2ksmaxjditmdainrfvrviia-story.html
Klaci79
Lassan ideje lenne egy race/color fluid mozgalomnak.
"Igaz lilának születtem, de nem érzem magam annak, sokkal inkább olyan kékes zöldes-ként jellemezném magam. És kérek mindenkit, hogy ezentúl így definiáljon..."
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Nem tudom hogy néz ki Chicago-ban egy sajtótájékoztató a polci részéről, de azért erre kiváncsi leszek, mielőtt véleményt mondanék róla.

 www.chicagotribune.com/politics/ct-lori-lightfoot-interviews-journalists-of-color-20210519-o6g2ksmaxjditmdainrfvrviia-story.html
Klaci79
Eleg az o szavait idezni, teljesen egyertelmu mirol van szo, nem tudom mit kell ezen "meglatni":

“I have been struck since my first day on the campaign trail back in 2018 by the overwhelming whiteness and maleness of Chicago media outlets, editorial boards, the political press corps, and yes, the City Hall press corps specifically,” Lightfoot wrote. She wrote that there are no women of color assigned to the City Hall beat, saying, “I find this unacceptable and I hope you do too.”

Teljesen egyertelmu mit takar az allaspontja. Szerencsere olvastam par valaszreakciot chocagoi lapoktol, akikkel kozoltek, hogy feher riportert ne kuldjenek, mert nem kap hozzaferest, cserebe az adott medium koszonte szepen, de nem is kert igy mar, mert a nem feher riporterek sem akartak reszt venni igy. (ez lenne a kovetendo pelda)

Amugy erdemes olvasni miket nyilatkozik a no es figyelni a szohasznalatara is. Erzodik a duh es a feherekkel szembeni ellenerzes. Mennyire mas lelki vilagot takarna, ha azt mondta volna, hogy szeretne segiteni a feltorekvo kisebbsegi ujsagirokon, megkeri a feher ujsahirokat, hogy ezt ertsek meg, nekik is nyilatkozik majd, de favorizalni fogja szukos idokeret mellett a ksiebbseget.

Na ez is kurvara rasszista lett volna, de 180 fokkal eltero lelkuletet takar, mint az, hogy "qrva feherek, mennyire sok van a rohadekokbol, foleg a feher ferfiakbol, dogoljenek meg" (nem ezt mondta szoszerint).

Az egesz problemat ugy kozeliti meg, hogy a feherek tulsulya rossz, a sok feher rossz, nem pedig az ellenkezo oldalrol, ahonnet lehetne konstruktiv kezdemenyezest inditani. Csinaljon egy programot akkorkisebbsegiek tamogatasara az ujsagiroi szektorban, az meg talan vedheto is boven. De nem. Ez a no qrvara duhos es a duhe es gyulolete celpontjai a feherek: "Ihave been struck by the overwhelming whiteness and maleness" Nincs fekete riporter a city hallban, elfogadhatatlan! Es ez is amugy ugy kezdodott, hogy megtagadtak a feher riporterek hozzafereset, mondvan feherek nem. Aztan felkapta a helyi media es ezert kezdett magyarazkodni. Ez is sokat elarul.


Nem mintha amugy a szakma maga zarva lenne barki elott is.

De teljesen felesleges ezen vitazni. Semmilyen iranyjelu borszin alapu megkulonboztetes nem elfogadhato. Ha valaki barmilyen kifacsart logikat alkalmazva megis eljut oda, hogy az, az rasszista.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 937
Nem tudom hogy néz ki Chicago-ban egy sajtótájékoztató a polci részéről, de azért erre kiváncsi leszek, mielőtt véleményt mondanék róla.

 www.chicagotribune.com/politics/ct-lori-lightfoot-interviews-journalists-of-color-20210519-o6g2ksmaxjditmdainrfvrviia-story.html

Szerkesztette: Klaci79
több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
2021: Chicago polgarmestere bejelentette, hogy habar a varosvezetesben mar tobbsegben vannak a feketek es latinok, de a chicagoi media meg igy is tul feher es azon beul is tul sok a feher ferfi, igy ezentul chicagoi feher riportereknek nem nyilatkozik (az nem egyertelmu, hogy csak most, a beiktatasa 2. evfordulojaval kapcsolatban agy mar soha tobbe, mondjuk ez talan nem is szamit) 😀

A legjobb az indoklas: "A sokszinuseg es a befogadas jegyeben nem adok interjut feher chicagoi riportereknek"

Az igen. Amugy tobbszoros "aldozat" a no, fekete es leszbikus is, de ugy tunik most mar a rasszista jelzot is beirhatja az oneletrajzaba. Sajnos ez nem egyeduli eset. sokkal inkabb az eljovendo uralkodo korszellem az USAban.
undisputedly
végülis ugyanez megy pepitában itthon mikor kormánytagok nem nyilatkoznak nem fidesz közeli újságoknak. semmivel sem vagyunk jobbak, sőt.
(képet kiszedtem, elég lesz egy hsz-ben) 😊
csebi
Szerintem nem ugyanaz, mert politikai hovatartozás miatt nem nyilatkozik az más, mint hogy a bőrszíne miatt nem nyilatkozik. Mert ezzel kizárja a fehér férfi demokratákat is. Ha nem nyilatkozna a Foxnak nem lenne semmi extra benne.
Heisman
ha bőrszín miatt zárok ki vkit az nincs rendben, de ha politikai hovatartozás miatt az igen? még jó, hogy nem te szakértettél mikor a genfi egyezményt készítették 😊
csebi
Ne hozzuk már a kettőt egy kalap alá. Vele születsz, vagy választod, mert így gondolod. Szerintem érzed a különbséget. 😊 Undi állítása on point, nem kell túlbeszélni.
kristóf17
undi állításával nincsen semmi problémám, egyetértek vele. csak gondoltam kontextusba helyezem, ha nem probléma.
btw: teljesen mindegy, hogy választod. sztem nem szabad feladni a politikai gondolkodásodat sem, ahogy a bőrszínedet sem tudod.
csebi
Értem a kontextusba helyezést, csak nem helyes ebben az esetben. Az lehet, hogy szerinted nem szabad, de az nem egyenlő azzal, hogy nem tudod. De elengedtem, mert ez tényleg egy egyértelmű objektív dolog, nincs értelme róla pötyögni. 😊
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 591 — Lucas Scott
2021: Chicago polgarmestere bejelentette, hogy habar a varosvezetesben mar tobbsegben vannak a feketek es latinok, de a chicagoi media meg igy is tul feher es azon beul is tul sok a feher ferfi, igy ezentul chicagoi feher riportereknek nem nyilatkozik (az nem egyertelmu, hogy csak most, a beiktatasa 2. evfordulojaval kapcsolatban agy mar soha tobbe, mondjuk ez talan nem is szamit) 😀

A legjobb az indoklas: "A sokszinuseg es a befogadas jegyeben nem adok interjut feher chicagoi riportereknek"

Az igen. Amugy tobbszoros "aldozat" a no, fekete es leszbikus is, de ugy tunik most mar a rasszista jelzot is beirhatja az oneletrajzaba. Sajnos ez nem egyeduli eset. sokkal inkabb az eljovendo uralkodo korszellem az USAban.
undisputedly
végülis ugyanez megy pepitában itthon mikor kormánytagok nem nyilatkoznak nem fidesz közeli újságoknak. semmivel sem vagyunk jobbak, sőt.
(képet kiszedtem, elég lesz egy hsz-ben) 😊
csebi
Szerintem nem ugyanaz, mert politikai hovatartozás miatt nem nyilatkozik az más, mint hogy a bőrszíne miatt nem nyilatkozik. Mert ezzel kizárja a fehér férfi demokratákat is. Ha nem nyilatkozna a Foxnak nem lenne semmi extra benne.
Heisman
ha bőrszín miatt zárok ki vkit az nincs rendben, de ha politikai hovatartozás miatt az igen? még jó, hogy nem te szakértettél mikor a genfi egyezményt készítették 😊
csebi
Ne hozzuk már a kettőt egy kalap alá. Vele születsz, vagy választod, mert így gondolod. Szerintem érzed a különbséget. 😊 Undi állítása on point, nem kell túlbeszélni.
kristóf17
undi állításával nincsen semmi problémám, egyetértek vele. csak gondoltam kontextusba helyezem, ha nem probléma.
btw: teljesen mindegy, hogy választod. sztem nem szabad feladni a politikai gondolkodásodat sem, ahogy a bőrszínedet sem tudod.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
2021: Chicago polgarmestere bejelentette, hogy habar a varosvezetesben mar tobbsegben vannak a feketek es latinok, de a chicagoi media meg igy is tul feher es azon beul is tul sok a feher ferfi, igy ezentul chicagoi feher riportereknek nem nyilatkozik (az nem egyertelmu, hogy csak most, a beiktatasa 2. evfordulojaval kapcsolatban agy mar soha tobbe, mondjuk ez talan nem is szamit) 😀

A legjobb az indoklas: "A sokszinuseg es a befogadas jegyeben nem adok interjut feher chicagoi riportereknek"

Az igen. Amugy tobbszoros "aldozat" a no, fekete es leszbikus is, de ugy tunik most mar a rasszista jelzot is beirhatja az oneletrajzaba. Sajnos ez nem egyeduli eset. sokkal inkabb az eljovendo uralkodo korszellem az USAban.
undisputedly
végülis ugyanez megy pepitában itthon mikor kormánytagok nem nyilatkoznak nem fidesz közeli újságoknak. semmivel sem vagyunk jobbak, sőt.
(képet kiszedtem, elég lesz egy hsz-ben) 😊
csebi
Szerintem nem ugyanaz, mert politikai hovatartozás miatt nem nyilatkozik az más, mint hogy a bőrszíne miatt nem nyilatkozik. Mert ezzel kizárja a fehér férfi demokratákat is. Ha nem nyilatkozna a Foxnak nem lenne semmi extra benne.
Heisman
ha bőrszín miatt zárok ki vkit az nincs rendben, de ha politikai hovatartozás miatt az igen? még jó, hogy nem te szakértettél mikor a genfi egyezményt készítették 😊
csebi
Ne hozzuk már a kettőt egy kalap alá. Vele születsz, vagy választod, mert így gondolod. Szerintem érzed a különbséget. 😊 Undi állítása on point, nem kell túlbeszélni.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 591 — Lucas Scott
2021: Chicago polgarmestere bejelentette, hogy habar a varosvezetesben mar tobbsegben vannak a feketek es latinok, de a chicagoi media meg igy is tul feher es azon beul is tul sok a feher ferfi, igy ezentul chicagoi feher riportereknek nem nyilatkozik (az nem egyertelmu, hogy csak most, a beiktatasa 2. evfordulojaval kapcsolatban agy mar soha tobbe, mondjuk ez talan nem is szamit) 😀

A legjobb az indoklas: "A sokszinuseg es a befogadas jegyeben nem adok interjut feher chicagoi riportereknek"

Az igen. Amugy tobbszoros "aldozat" a no, fekete es leszbikus is, de ugy tunik most mar a rasszista jelzot is beirhatja az oneletrajzaba. Sajnos ez nem egyeduli eset. sokkal inkabb az eljovendo uralkodo korszellem az USAban.
undisputedly
végülis ugyanez megy pepitában itthon mikor kormánytagok nem nyilatkoznak nem fidesz közeli újságoknak. semmivel sem vagyunk jobbak, sőt.
(képet kiszedtem, elég lesz egy hsz-ben) 😊
csebi
Szerintem nem ugyanaz, mert politikai hovatartozás miatt nem nyilatkozik az más, mint hogy a bőrszíne miatt nem nyilatkozik. Mert ezzel kizárja a fehér férfi demokratákat is. Ha nem nyilatkozna a Foxnak nem lenne semmi extra benne.
Heisman
ha bőrszín miatt zárok ki vkit az nincs rendben, de ha politikai hovatartozás miatt az igen? még jó, hogy nem te szakértettél mikor a genfi egyezményt készítették 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 349 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
2021: Chicago polgarmestere bejelentette, hogy habar a varosvezetesben mar tobbsegben vannak a feketek es latinok, de a chicagoi media meg igy is tul feher es azon beul is tul sok a feher ferfi, igy ezentul chicagoi feher riportereknek nem nyilatkozik (az nem egyertelmu, hogy csak most, a beiktatasa 2. evfordulojaval kapcsolatban agy mar soha tobbe, mondjuk ez talan nem is szamit) 😀

A legjobb az indoklas: "A sokszinuseg es a befogadas jegyeben nem adok interjut feher chicagoi riportereknek"

Az igen. Amugy tobbszoros "aldozat" a no, fekete es leszbikus is, de ugy tunik most mar a rasszista jelzot is beirhatja az oneletrajzaba. Sajnos ez nem egyeduli eset. sokkal inkabb az eljovendo uralkodo korszellem az USAban.
undisputedly
végülis ugyanez megy pepitában itthon mikor kormánytagok nem nyilatkoznak nem fidesz közeli újságoknak. semmivel sem vagyunk jobbak, sőt.
(képet kiszedtem, elég lesz egy hsz-ben) 😊
csebi
Szerintem nem ugyanaz, mert politikai hovatartozás miatt nem nyilatkozik az más, mint hogy a bőrszíne miatt nem nyilatkozik. Mert ezzel kizárja a fehér férfi demokratákat is. Ha nem nyilatkozna a Foxnak nem lenne semmi extra benne.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 591 — Lucas Scott
2021: Chicago polgarmestere bejelentette, hogy habar a varosvezetesben mar tobbsegben vannak a feketek es latinok, de a chicagoi media meg igy is tul feher es azon beul is tul sok a feher ferfi, igy ezentul chicagoi feher riportereknek nem nyilatkozik (az nem egyertelmu, hogy csak most, a beiktatasa 2. evfordulojaval kapcsolatban agy mar soha tobbe, mondjuk ez talan nem is szamit) 😀

A legjobb az indoklas: "A sokszinuseg es a befogadas jegyeben nem adok interjut feher chicagoi riportereknek"

Az igen. Amugy tobbszoros "aldozat" a no, fekete es leszbikus is, de ugy tunik most mar a rasszista jelzot is beirhatja az oneletrajzaba. Sajnos ez nem egyeduli eset. sokkal inkabb az eljovendo uralkodo korszellem az USAban.
undisputedly
végülis ugyanez megy pepitában itthon mikor kormánytagok nem nyilatkoznak nem fidesz közeli újságoknak. semmivel sem vagyunk jobbak, sőt.
(képet kiszedtem, elég lesz egy hsz-ben) 😊
csebi
Khm. Mintha a Gulyás Marci pár hete panaszkodott volna, hogy a kormányzati nyilatkozókkal soha semmi baja nem volt, az ellenzékiek meg folyton utólag megvágnák az interjúkat, beleszólnának, hogy miről lehet beszélni és miről nem stb. Nem mellesleg az ellenzék se nagyon nyilatkozik a saját baráti médiáján túl senkinek. Pontosan ugyanzért amiért a kormány se megy házhoz a lófaszért az ellenzéki médiához. Kényelmes 😊 Élnék a gyanúperrel, hogy amerikában se sokkal magasabb az átlagpolitikus szellemi kapacitása mint itthon, szóval ott is kényelmesebb nem nyilatkozni mindenféle ideológiai hablatyra hívatkozva, mint beleállni egy kétesélyes kimenetelű vitába.
MC12
hány kormánytag volt benn Marcinál? én róluk beszélek, ha olvasnád, nem BayerZsótiról, akinek semmi veszítenivalója nincs. plusz ha megnézed a videókat akkor azért látszik, hogy elég komolyan kerül a Marci bizonyos témákat, csak ezekről nem panaszkodik nyilvánosan, mert akkor utána senki sem menne be.

Karácsony bement a közmédiába, amikor hívták? igen. de még a kedvenced Fegyőr is bement a Hírtv-be mikor hívták.
btw: a kormánybarát média nem szokta megkeresni az ellenzékit, hogy menjen be hozzájuk interjúra, mert még csak minimális felületet sem akarnak adni annak a narratívának, miközben 1-2 kivételtől eltekintve még az utcán sem nyilatkoznak a kormánytagok (Semjén néha megáll a Fábiánnak, de más kormánytag nem igazán rémlik, hogy megállna nyilatkozni)

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 6 161
2021: Chicago polgarmestere bejelentette, hogy habar a varosvezetesben mar tobbsegben vannak a feketek es latinok, de a chicagoi media meg igy is tul feher es azon beul is tul sok a feher ferfi, igy ezentul chicagoi feher riportereknek nem nyilatkozik (az nem egyertelmu, hogy csak most, a beiktatasa 2. evfordulojaval kapcsolatban agy mar soha tobbe, mondjuk ez talan nem is szamit) 😀

A legjobb az indoklas: "A sokszinuseg es a befogadas jegyeben nem adok interjut feher chicagoi riportereknek"

Az igen. Amugy tobbszoros "aldozat" a no, fekete es leszbikus is, de ugy tunik most mar a rasszista jelzot is beirhatja az oneletrajzaba. Sajnos ez nem egyeduli eset. sokkal inkabb az eljovendo uralkodo korszellem az USAban.
undisputedly
végülis ugyanez megy pepitában itthon mikor kormánytagok nem nyilatkoznak nem fidesz közeli újságoknak. semmivel sem vagyunk jobbak, sőt.
(képet kiszedtem, elég lesz egy hsz-ben) 😊
csebi
Khm. Mintha a Gulyás Marci pár hete panaszkodott volna, hogy a kormányzati nyilatkozókkal soha semmi baja nem volt, az ellenzékiek meg folyton utólag megvágnák az interjúkat, beleszólnának, hogy miről lehet beszélni és miről nem stb. Nem mellesleg az ellenzék se nagyon nyilatkozik a saját baráti médiáján túl senkinek. Pontosan ugyanzért amiért a kormány se megy házhoz a lófaszért az ellenzéki médiához. Kényelmes 😊 Élnék a gyanúperrel, hogy amerikában se sokkal magasabb az átlagpolitikus szellemi kapacitása mint itthon, szóval ott is kényelmesebb nem nyilatkozni mindenféle ideológiai hablatyra hívatkozva, mint beleállni egy kétesélyes kimenetelű vitába.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Remélem kórházba kerül és ott meg a fehér orvos azt mondja neki, hogy majd várja meg a fekete orvost... közben meg a nő meghal 😊
NB2
Erdekes lenne, ha a feher orvos meg azt mondana neki, hogy “a befogadas es egyenloseg jegyeben inkabb nem mentem meg az on eletet, eselyt adok erre egy fekete orvosnak” 😀

A kifordult es beteg vilagukban nem ertik meg amugy, hogy ez rasszizmus amit most csinalnak.

Van egy ilyen vicces parodiavideo meg tavalyrol. A woke balos es a rasszista jobbos egymasra talalnak es a legjobb baratok lesznek, mert ugyanaz a celjuk, csak mashogyan indokoljak:

("Amikor eloszor talalkoztunk, nem gondoltuk, hogy sok kozos lesz bennunk, de jol kijovunk. mindkettonk szerint az ember borszine a legfontosabb jellemzoje, mindent a borszinen keresztul kell megitelni. Borszin szerint kellene felvenni embereket munkaba, eltero borszinuek ne ismerkedhessenek, fehernek lenni privilegium stbstb.)



Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 591 — Lucas Scott
2021: Chicago polgarmestere bejelentette, hogy habar a varosvezetesben mar tobbsegben vannak a feketek es latinok, de a chicagoi media meg igy is tul feher es azon beul is tul sok a feher ferfi, igy ezentul chicagoi feher riportereknek nem nyilatkozik (az nem egyertelmu, hogy csak most, a beiktatasa 2. evfordulojaval kapcsolatban agy mar soha tobbe, mondjuk ez talan nem is szamit) 😀

A legjobb az indoklas: "A sokszinuseg es a befogadas jegyeben nem adok interjut feher chicagoi riportereknek"

Az igen. Amugy tobbszoros "aldozat" a no, fekete es leszbikus is, de ugy tunik most mar a rasszista jelzot is beirhatja az oneletrajzaba. Sajnos ez nem egyeduli eset. sokkal inkabb az eljovendo uralkodo korszellem az USAban.
undisputedly
végülis ugyanez megy pepitában itthon mikor kormánytagok nem nyilatkoznak nem fidesz közeli újságoknak. semmivel sem vagyunk jobbak, sőt.
(képet kiszedtem, elég lesz egy hsz-ben) 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 24 530 — nabege2@yahoo.com
Remélem kórházba kerül és ott meg a fehér orvos azt mondja neki, hogy majd várja meg a fekete orvost... közben meg a nő meghal 😊
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
2021: Chicago polgarmestere bejelentette, hogy habar a varosvezetesben mar tobbsegben vannak a feketek es latinok, de a chicagoi media meg igy is tul feher es azon beul is tul sok a feher ferfi, igy ezentul chicagoi feher riportereknek nem nyilatkozik (az nem egyertelmu, hogy csak most, a beiktatasa 2. evfordulojaval kapcsolatban agy mar soha tobbe, mondjuk ez talan nem is szamit) 😀

A legjobb az indoklas: "A sokszinuseg es a befogadas jegyeben nem adok interjut feher chicagoi riportereknek"

Az igen. Amugy tobbszoros "aldozat" a no, fekete es leszbikus is, de ugy tunik most mar a rasszista jelzot is beirhatja az oneletrajzaba. Sajnos ez nem egyeduli eset. sokkal inkabb az eljovendo uralkodo korszellem az USAban.



Szerkesztette: undisputedly