Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
Csak azt tudom mondani neked mint szerkesztő, hogy jelenleg sajnos nem tudjuk mikor lesz következő szám. Az eddigi kiadó már nem adja ki az újságot, most azon vagyunk, hogy találjunk új "hátteret" neki.deacon75
köszi

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
Bezony. És az osztrákoknak van ilyenből 4. Vagy 3 és fél (Vikings, Raiders, Giants, Dragons). Rohadjanak meg 😀Francesco
Vagy valami olyasmi... 😉

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Egyébként csak egy érdekességként néhány szó a Vienna Vikingsról.
Tudom, hogy nem ugyanaz a dimenzió, hiszen az éves költségvetésük kb 2.5-3 millió euró. A Vikings első számú csapata mellett 16 edző tevékenykedik, ebből 7 fizetésért, teljes állásban. A vezetőedző havi 2000 euro környékén keres.Francesco
Na igen, nálunk olimpiai sportágaknál beszélhetünk ekkora számokról. Persze nincs is olyan fociegyesület itthon, akinek ekkora múltja lenne.e53m62
Bezony. És az osztrákoknak van ilyenből 4. Vagy 3 és fél (Vikings, Raiders, Giants, Dragons). Rohadjanak meg 😀
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
Egyébként csak egy érdekességként néhány szó a Vienna Vikingsról.
Tudom, hogy nem ugyanaz a dimenzió, hiszen az éves költségvetésük kb 2.5-3 millió euró. A Vikings első számú csapata mellett 16 edző tevékenykedik, ebből 7 fizetésért, teljes állásban. A vezetőedző havi 2000 euro környékén keres.Francesco
Na igen, nálunk olimpiai sportágaknál beszélhetünk ekkora számokról. Persze nincs is olyan fociegyesület itthon, akinek ekkora múltja lenne.

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Egyébként csak egy érdekességként néhány szó a Vienna Vikingsról.
Tudom, hogy nem ugyanaz a dimenzió, hiszen az éves költségvetésük kb 2.5-3 millió euró (meg merem kockáztatni, hogy ez az összeg fedezné a legtöbb itthoni csapat összes kiadását 😉 ). De egy követendő példa.

Valamikor még 2010 tavaszán kint voltunk Bécsben Ravelinstrassén, hogy az osztrák szövetség elnökével egyeztessünk. A megbeszélésre az AFBÖ irodában került sor, ami a pálya melletti épület Vikings tulajdonában lévő emeleten kap helyet. A megbeszélés után az elnök úr körbevezetett minket a Vikings back office-án.
Volt egy irodája az edzőknek. Minden edzőnek (a posztedzőknek is) külön asztala volt külön számítógéppel. A vezetőedző és a coordinatoroknak fél fal méretű monitorral. Amikor ott voltunk (délben) éppen két edző dolgozott. Egy ajtóval odébb pedig egy nagyobb teremben projektor és a HC meg az offensive coordinator éppen egy meccset elemeztek. Onnan vezetett egy lépcső a pincehelyiségbe, ahol a Vikings full extrásan felszerelt konditerme található. Az erőnléti edző éppen edzést tartott.
Kint a pályán pedig 5 játékos edzett, őket 3 edző instruálta.
Foglaljuk össze: két edző az irodában, kettő elemet, egy a kondiban, három a pályán. Összesen 8 edző. Csütörtök délben.
Ez eléggé megdöbbentett, úgyhogy rákérdeztem a Vikings junior csapata mellett dolgozó ismerősömnél. Ausztriában nem veszik személyes sértésnek, ha valaki anyagi jellegű kérdést tesz fel, kaptam választ is. A Vikings első számú csapata mellett 16 edző tevékenykedik, ebből 7 fizetésért, teljes állásban. A vezetőedző havi 2000 euro környékén keres.


A fizetett edző témaköréhez írtam ezt érdekességként, de egyben utalnék arra, hogy a vezetőedző munkáját nagyon meg tudja könnyíteni, ha sok segédedzője van. Ha nem neki kell figyelnie mindenre (mert az lehetetlen), hanem a részfeladatokat hozzáértő emberekre tudja bízni. Szerintem egy csapat minél nagyobb edzői stábbal rendelkezik, annál nagyobb sikereket érhetnek el, még ha a vezetőedző akár nem is kimagasló koponya.

Megint egy osztrák példa: 2008-ban a Wolves Juniors-szal Innsbruckban egy elképesztő meccsen megvertük a Raiders Juniors (Európa egyik top csapatának a juniorjait), amivel kiütöttük őket a felső osztályból. A Raiders vezetése ezt elfogadhatatlannak tartotta és a következő szezonban, 2009-ben ha jól emlékszem 17 edző instruálta a munkájukat. Nem meglepetés, hogy rommá verték az egész mezőnyt és veretlenül megnyerték a junior bajnokságot.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Egyébként van nálunk, valamelyik magyar csapatnál főállású edző?Francesco
sztem csak Tony a Raptorsnál meg Phillip a Steelersnélkristof
Meg ugye Mr. Hlavka a Wolvesnál.e53m62
Én most arra gondoltam, aki ebből él.
Lee a legutolsó információim szerint - ami mondjuk közel sem up-to-date - csak utazási költségtérítést kapott, mellette tanított, meg nyugdíj.
Tony és Phillip rendes fizetésért dolgoznak a csapatnál? (Félreértés ne essék, nem akarok én senkinek a zsebében turkálni, az összeg nem is érdekel, csak kíváncsi vagyok, hogy van-e ténylegesen megfizetett edző itthon)
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
Egyébként van nálunk, valamelyik magyar csapatnál főállású edző?Francesco
sztem csak Tony a Raptorsnál meg Phillip a Steelersnélkristof
Meg ugye Mr. Hlavka a Wolvesnál.

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Csak azt tudom mondani neked mint szerkesztő, hogy jelenleg sajnos nem tudjuk mikor lesz következő szám. Az eddigi kiadó már nem adja ki az újságot, most azon vagyunk, hogy találjunk új "hátteret" neki.
több mint 13 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
Tud valaki valamit a profootball-magazinról hogy lesz esetleg új száma vagy megint várnak vele 4 hónapot?

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ja és még annyit hogy akinek csak az a dolga hogy a csapatat edze, az ellenfelek videoit elemezze, kicsit nagyobb ralatasa lesz az egeszre, mint annak aki munka utan esik le edzest tartani...gyengejobb
Úúú, de szeretnék ilyen edző lenni 😊

Egyébként van nálunk, valamelyik magyar csapatnál főállású edző?Francesco
sztem csak Tony a Raptorsnál meg Phillip a Steelersnél
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ja és még annyit hogy akinek csak az a dolga hogy a csapatat edze, az ellenfelek videoit elemezze, kicsit nagyobb ralatasa lesz az egeszre, mint annak aki munka utan esik le edzest tartani...gyengejobb
Úúú, de szeretnék ilyen edző lenni 😊

Egyébként van nálunk, valamelyik magyar csapatnál főállású edző?
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ja és még annyit hogy akinek csak az a dolga hogy a csapatat edze, az ellenfelek videoit elemezze, kicsit nagyobb ralatasa lesz az egeszre, mint annak aki munka utan esik le edzest tartani...
több mint 13 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
Mi az a spread? 😂
Nincs tévém. 😊


több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Teljesen egyetértek egy kicsi kiegészítéssel: meg kell találni, mi is legyen az a base defense meg base offense a csapatnál. Mert az sem mindegy - nagyon nem -, a rosterre és a képességekre kell alapozni mindent. Sok edzővel itthon és a régióban az a legnagyobb probléma, hogy van egy elképzelésük, amihez konokul ragaszkodnak, de egyszerűen nem alkalmas rá a játékoskeret. Mondhatnánk, olyan kabátot próbálnak ráerőletetni a csapatra, ami túl nagy rá (vagy túl kicsi).Francesco
Ezt szajkózom évek óta.... idén a spread a divat pl, eddig a 44-es defense volt az...
Az egyiket a tévében látják sokan, a másikat pedig egy jobb csapatnál.

(szerk. csak példa a spread, 2009-ben 2 csapatot is láttam próbálkozni pl. Wildcat felállással -ekkor vette át a Dolphins a college szintről a cuccot- mindkét csapat nagyon nagy cikibe futott bele a felállással.)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Az alapvrto problema pedig az hogy nem minden szituacioban kell ugyan azt a mozgast, iranyvaltast, testcselt stb. Vegre hajtani mint azt megtanultuk internetrol, vagy leirtakbol, hallottakbol.. Kell valaki aki helyretesz a dolgokat, aki biztos a dolgaban, mivel mindenki azonnal akar jo lenni a csapataban, nincs annyi meccs hogy raerunk kitapasztalni eloszezonban stb stb...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Teljesen egyetértek egy kicsi kiegészítéssel: meg kell találni, mi is legyen az a base defense meg base offense a csapatnál. Mert az sem mindegy - nagyon nem -, a rosterre és a képességekre kell alapozni mindent. Sok edzővel itthon és a régióban az a legnagyobb probléma, hogy van egy elképzelésük, amihez konokul ragaszkodnak, de egyszerűen nem alkalmas rá a játékoskeret. Mondhatnánk, olyan kabátot próbálnak ráerőletetni a csapatra, ami túl nagy rá (vagy túl kicsi).Francesco
Szolnokrol biztos lenne akit erdekelne...
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
Megint más kérdés, h nálunk tervbe van véve egy nyári kis külföldi edzőpiknik, jó sok játékossal.e53m62
Korrigálok:

...kis külföldi edzős piknik itthon, Miskolc és környékén, jó sok hazai játékossal.

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Teljesen egyetértek egy kicsi kiegészítéssel: meg kell találni, mi is legyen az a base defense meg base offense a csapatnál. Mert az sem mindegy - nagyon nem -, a rosterre és a képességekre kell alapozni mindent. Sok edzővel itthon és a régióban az a legnagyobb probléma, hogy van egy elképzelésük, amihez konokul ragaszkodnak, de egyszerűen nem alkalmas rá a játékoskeret. Mondhatnánk, olyan kabátot próbálnak ráerőletetni a csapatra, ami túl nagy rá (vagy túl kicsi).
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
egyetértek, de mit sem érnek a sémák, ha a DL egyből feláll és hátralökik, az LB-t seggrefejeli az FB, az FS 10 méterről lehajtott fejjel markolja a levegőt, de ugyanígy a HB összepöndörödve várja hogy levigyék (ha egyáltalán elindul N-S irányba, nem E-W futkos), ha az irányító nem forgatja ki a labdát dobás közben, nem teszi bele a testét a dobásba és még sorolhatnám...
a bárki azért volt idézőjelben, mert persze hogy nem bárki, de aki szán rá időt, energiát, az talál egy csomó anyagot a neten erről. de arról, hogyan kell tackle-t csinálni, hogy legyen kedve, türelme ezt gyakoroltatni a játékosokkal, hogy ki tudja javítani a rossz mozgásokat, ne csak szóban, hanem rávezető feladatokkal, hogy buzdítani tudja a játékosait, hogy kockára tegyék testi épségüket az ő elképzelései szerint.

ezek hiányoznak itthon, és felrajzolhatsz bármilyen sémát, biztos alapokkal sima base védelemmel és támadással bucira lehet verni a magyar mezőny 90%-át.
de sémákat, felállásokat, ilyen-olyan húzásokat, csapdákat, route-okat, blitzeket, cover 0-1-2-3-4 "bárki" fel tud rajzolni, el tud hablatyolni róla.Bálint #15
Én sak ebben nem értek egyet, a többivel igen.
Én csak védelemmel foglalkozom, de hihetetlen dolgokat lehet látni felállásokban, playhívásokban és összkoncepcióban is néha.deacon75
több mint 13 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
....Bálint #15
Ezzel nagyon egyet tudok érteni 😊Zorddd
Ja. Rohadt meleg van. :cool:

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
de sémákat, felállásokat, ilyen-olyan húzásokat, csapdákat, route-okat, blitzeket, cover 0-1-2-3-4 "bárki" fel tud rajzolni, el tud hablatyolni róla.Bálint #15
Én sak ebben nem értek egyet, a többivel igen.
Én csak védelemmel foglalkozom, de hihetetlen dolgokat lehet látni felállásokban, playhívásokban és összkoncepcióban is néha.
több mint 13 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
....Bálint #15
Ezzel nagyon egyet tudok érteni 😊


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
nem a sémák, a flikk-flakkok hiányoznak a magyar csapatoknál, hanem az egyéni technika. alapállás, elindulás, megállás, irányváltás, blokkolás, cut, különböző tackle-ök ésatöbbiésatöbbi. az önjelölt edzők, akik ők maguk még bemutatni sem tudják ezeket, hiszen soha nem sajátították el még fejben sem, nem fogják tudni átadni. de sémákat, felállásokat, ilyen-olyan húzásokat, csapdákat, route-okat, blitzeket, cover 0-1-2-3-4 "bárki" fel tud rajzolni, el tud hablatyolni róla. csak amikor végre kéne hajtani, akkor a futó lemarad a lyukról, mert rossz lábbal indult el, az irányító nem ütemre dobja a labdát, mert azt se tudja mi az a 3-step long/quick, 5-step, hitch, (a 38/39 toss-ról ne is beszéljünk, mert az legalább vicces mit szoktak itthon csinálni helyette), de mindegy is, mert a WR ottmarad a LOSon, aki edzésen kurvajól futja a hook-and-go-t, de most épp egy normális CB-t kapott, aki odaragasztotta a LOSra, ésígytovábbésígytovább

azt vallom, hogy itthon az nyer, aki az alapokat jobban tudja. persze az alapokat ugyanolyan szarul csináló csapat között a jobb play-hívás, time-management dönthet, de szerintem ez kártyavár, amire nem lehet építeni, nem ez mutat előre. itthonra amerikai középiskolai edző, nem pedig támadási séma géniusz

szeretném kihangsúlyozni, hogy ez az én véleményem, a saját, amit egyedül találtam, egymagam, és ez egy vélemény, nem tótumfaktum, mielőtt a sok troll nekemesne, most nincs kedvem nethuszárkodni, melegem van
több mint 13 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
Bár meccsek után 1 jó beszélgetés is sokat lenditene... Sokminden jólenne 😊gyengejobb
True.
Nekem még nem volt olyan nemzetközi meccsem (juniort is beleszámítva) amikor ne beszélgettem volna meccs után legalább tíz percet az ellenfél valamelyik edzőjével. Ilyenkor elmondjuk, hogy huh, jó meccs volt és megosztjuk az első benyomásainkat meg egy-két belső infót. Iszonyatosan sokat lehet azonnal leszűrni belőle és tanulni.
Ennek itthon is lenne értelme, csak éppen nagyon más a mentalitás.Francesco
Tony bátyóhoz odamehetsz akármikor...azt eldumál veled...csak menj oda hogy cső
beszélhetsz vele Charles Woodson-ról is meg Brian Dawkins-ról is akár ha akarszPacman
Csak a pálinkáról meg a szalonnáról nem tudsz vele beszélgetni 😊

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 13 éve
Pacman 162 — Ball Hawk
Bár meccsek után 1 jó beszélgetés is sokat lenditene... Sokminden jólenne 😊gyengejobb
True.
Nekem még nem volt olyan nemzetközi meccsem (juniort is beleszámítva) amikor ne beszélgettem volna meccs után legalább tíz percet az ellenfél valamelyik edzőjével. Ilyenkor elmondjuk, hogy huh, jó meccs volt és megosztjuk az első benyomásainkat meg egy-két belső infót. Iszonyatosan sokat lehet azonnal leszűrni belőle és tanulni.
Ennek itthon is lenne értelme, csak éppen nagyon más a mentalitás.Francesco
Tony bátyóhoz odamehetsz akármikor...azt eldumál veled...csak menj oda hogy cső
beszélhetsz vele Charles Woodson-ról is meg Brian Dawkins-ról is akár ha akarsz



See what you hit,and hit what you see