Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Megint más kérdés, h nálunk tervbe van véve egy nyári kis külföldi edzőpiknik, jó sok játékossal.e53m62
Nagyon dícséretes és követendő példa (ha már a szövetség nem szervez ilyeneket, csapaton belül kell kihozni a maximumot a nemzetközi kapcsolatokból). Lehet tudni, hogy kikkel tervezitek?
Mi tavasszal terveztünk egy közös edzőtábort a Vienna Knights-cal, de a korai szezonkezdés miatt nem valósult meg a dolog.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
kutya23c
Mi is köszönjük nektek! Sportszerű, jó játék volt. A meleg az tényleg iszonyatos volt, nagyon hazavágta az offense
falunk teljesítményét. Rátok talán még rosszabb hatással volt, mert kevesebben voltatok!
Sok sikert a továbbiakhoz, illetve a toborzóhoz!!! 😊
több mint 13 éve
Kalo 137
Majd jelezzétek, engem érdekelne minden ilyesmi, szívesen tanulok újat bármikor...

(Sokáig nem értettem aztse, hogy az itteni csapatoknál lévő külföldi vezetőedzők miért nem tartanak előadásokat..)
Itt most nem Leere gondoltam hanem Tonyra vagy a Miskolci vezetőedzőre.
Bár meccsek után 1 jó beszélgetés is sokat lenditene... Sokminden jólenne 😊gyengejobb
A szövetség részéről senki nem kérte fel Phillip-et, h előadást tartson. Amennyire tudom, Bcsabát sem zargatták ilyen kéréssel.

Pedig a miskolci vezetőedzőtől csak kérdezned kellene. E-mail-en, FB-on, akárhogy. Szívesen fog válaszolni. Kérdezd csak meg a Rebels-es és Tigers-es kollégákat.

Megint más kérdés, h nálunk tervbe van véve egy nyári kis külföldi edzőpiknik, jó sok játékossal.e53m62
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
(Sokáig nem értettem aztse, hogy az itteni csapatoknál lévő külföldi vezetőedzők miért nem tartanak előadásokat..)
Itt most nem Leere gondoltam hanem Tonyra vagy a Miskolci vezetőedzőre.
Bár meccsek után 1 jó beszélgetés is sokat lenditene... Sokminden jólenne 😊gyengejobb
A szövetség részéről senki nem kérte fel Phillip-et, h előadást tartson. Amennyire tudom, Bcsabát sem zargatták ilyen kéréssel.

Pedig a miskolci vezetőedzőtől csak kérdezned kellene. E-mail-en, FB-on, akárhogy. Szívesen fog válaszolni. Kérdezd csak meg a Rebels-es és Tigers-es kollégákat.

Megint más kérdés, h nálunk tervbe van véve egy nyári kis külföldi edzőpiknik, jó sok játékossal.

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Bár meccsek után 1 jó beszélgetés is sokat lenditene... Sokminden jólenne 😊gyengejobb
True.
Nekem még nem volt olyan nemzetközi meccsem (juniort is beleszámítva) amikor ne beszélgettem volna meccs után legalább tíz percet az ellenfél valamelyik edzőjével. Ilyenkor elmondjuk, hogy huh, jó meccs volt és megosztjuk az első benyomásainkat meg egy-két belső infót. Iszonyatosan sokat lehet azonnal leszűrni belőle és tanulni.
Ennek itthon is lenne értelme, csak éppen nagyon más a mentalitás.
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Hát pontosan ennek is egyik folyománya az hogy nincs edzésrejárás, mivel nincs kitől tanulni. Önjelölt edzőktől nem lehet megtanulni ezt a játékot és ez egy idő után visszaüt. Lehet hogy a lelkesedés egy ideig pótolja a hiányosságokat, de egy bizonyos szint után már megjelenik a játékosokban a tanulni vágyás és ha ezen vágyuk nincs kielégítve, nem a focira fogják az idejüket szentelni. És kész.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Erre reagálva meg annyit, hogy lehet itt bármilyen beszélgetés de.... amíg a legegyszerűbb játékokat se tudjuk végrehajtani pontosan (tisztelet a kivételnek), addig nem ez lesz a legmegfelelőbb, hogy a külföldi edzők megosszák a tapasztalatokat. Nálam a gyakorlás válik be nem pedig egy "jó beszélgetés" a meccs után amikor hulla fáradt vagyok. Nem tudom ki hogy van vele?MCsanad
De a legegyszerűbb játékokat is akkor fogja tudni végrehajtani egy csapat, ha van egy edzője, aki valóban edző. És csakis akkor ér tényleg valamit a gyakorlás. Mert ellenkező esetben rosszul gyakorolják be a dolgokat, onnan meg már nehéz javítani.Szobi22
Ne haragudj ha mégis így lenne, de Te tanultál már meg elméletben elkapni/tackle-t adni/blockolni/ kinek mi? A játékok le vannak rajzolva(ha ebbe van a hiba akkor ott már nagyon nagy bajok vannak) azokat edzéseken lehet begyakorolni, nem pedig egy beszélgetésen.MCsanad
Az azért tiszta, ugye, hogy arról van szó, hogy edzők beszélgetnek edzőkkel és nem arról, hogy a játékosok beszélgetnek mondjuk Tonyval? 😉

Hozzáteszem, hogy mindennek megvan az elmélete. Pl kéztartás, testtartás, súlyelosztás, lábmunka. Az edző dolga, hogy ezeket az elméleti szabályokat jól megtanítsa és orrvérrzésig gyakoroltassa. Továbbá edzői feladatok a teljesség igénye nélkül: playbook, game plan, playcalling, time management, player management és még sorolhatnám.
több mint 13 éve
Harminch37 Las Vegas Raiders 103
Erre reagálva meg annyit, hogy lehet itt bármilyen beszélgetés de.... amíg a legegyszerűbb játékokat se tudjuk végrehajtani pontosan (tisztelet a kivételnek), addig nem ez lesz a legmegfelelőbb, hogy a külföldi edzők megosszák a tapasztalatokat. Nálam a gyakorlás válik be nem pedig egy "jó beszélgetés" a meccs után amikor hulla fáradt vagyok. Nem tudom ki hogy van vele?MCsanad
De a legegyszerűbb játékokat is akkor fogja tudni végrehajtani egy csapat, ha van egy edzője, aki valóban edző. És csakis akkor ér tényleg valamit a gyakorlás. Mert ellenkező esetben rosszul gyakorolják be a dolgokat, onnan meg már nehéz javítani.Szobi22
Ne haragudj ha mégis így lenne, de Te tanultál már meg elméletben elkapni/tackle-t adni/blockolni/ kinek mi? A játékok le vannak rajzolva(ha ebbe van a hiba akkor ott már nagyon nagy bajok vannak) azokat edzéseken lehet begyakorolni, nem pedig egy beszélgetésen.MCsanad
vicces vagy...az hogy kapsz a csapatod élére egy komoly edzőt, nem arról szól, hogy hoz 3 új play-t!


több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Ne haragudj ha mégis így lenne, de Te tanultál már meg elméletben elkapni/tackle-t adni/blockolni/ kinek mi? A játékok le vannak rajzolva(ha ebbe van a hiba akkor ott már nagyon nagy bajok vannak) azokat edzéseken lehet begyakorolni, nem pedig egy beszélgetésen.MCsanad
Nem állítottam, hogy edzésre járás nélkül megy. Az az alap. De ha nincs normális edződ, akkor gyakorolhatsz rohadt sokat, jó eséllyel fognak berögzülni rosszul dolgok.

több mint 13 éve
MCsanad 37
Erre reagálva meg annyit, hogy lehet itt bármilyen beszélgetés de.... amíg a legegyszerűbb játékokat se tudjuk végrehajtani pontosan (tisztelet a kivételnek), addig nem ez lesz a legmegfelelőbb, hogy a külföldi edzők megosszák a tapasztalatokat. Nálam a gyakorlás válik be nem pedig egy "jó beszélgetés" a meccs után amikor hulla fáradt vagyok. Nem tudom ki hogy van vele?MCsanad
De a legegyszerűbb játékokat is akkor fogja tudni végrehajtani egy csapat, ha van egy edzője, aki valóban edző. És csakis akkor ér tényleg valamit a gyakorlás. Mert ellenkező esetben rosszul gyakorolják be a dolgokat, onnan meg már nehéz javítani.Szobi22
Ne haragudj ha mégis így lenne, de Te tanultál már meg elméletben elkapni/tackle-t adni/blockolni/ kinek mi? A játékok le vannak rajzolva(ha ebbe van a hiba akkor ott már nagyon nagy bajok vannak) azokat edzéseken lehet begyakorolni, nem pedig egy beszélgetésen.
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Erre reagálva meg annyit, hogy lehet itt bármilyen beszélgetés de.... amíg a legegyszerűbb játékokat se tudjuk végrehajtani pontosan (tisztelet a kivételnek), addig nem ez lesz a legmegfelelőbb, hogy a külföldi edzők megosszák a tapasztalatokat. Nálam a gyakorlás válik be nem pedig egy "jó beszélgetés" a meccs után amikor hulla fáradt vagyok. Nem tudom ki hogy van vele?MCsanad
De a legegyszerűbb játékokat is akkor fogja tudni végrehajtani egy csapat, ha van egy edzője, aki valóban edző. És csakis akkor ér tényleg valamit a gyakorlás. Mert ellenkező esetben rosszul gyakorolják be a dolgokat, onnan meg már nehéz javítani.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Nem kell elmenni Amerikáig hogy Footballt lássunk, elég átmenni Ausztriába vagy Németországba. Ha az ottani edző közül sikerülne valakivel kapcsolatot létesiteni, aki nem restelne tapasztalatokat, sémákat átadni edző képzés keretein belül.
(Sokáig nem értettem aztse, hogy az itteni csapatoknál lévő külföldi vezetőedzők miért nem tartanak előadásokat..)
Itt most nem Leere gondoltam hanem Tonyra vagy a Miskolci vezetőedzőre.
Bár meccsek után 1 jó beszélgetés is sokat lenditene... Sokminden jólenne 😊gyengejobb
Sőt továbbmegyek, elég csak angolul beszélni, az interneten találni lehet rengeteg tapasztalt edzőt aki a legapróbb részletekig mindenben segít, ha kérdésed van. Tapasztalatból mondom.
több mint 13 éve
MCsanad 37
Most őszintén ezt tartjátok problémának, hogy nincs egyfajta továbbképzés az edzőknek? Amíg elég sok csapatnál az edzéslátogatottság a legnagyobb probléma (illetve a kevés játékos). Tudom, hogy kell valami téma a fórumra is, de ez nevetséges😊

Itt most nem Leere gondoltam hanem Tonyra vagy a Miskolci vezetőedzőre.
Bár meccsek után 1 jó beszélgetés is sokat lenditene... Sokminden jólenne
Erre reagálva meg annyit, hogy lehet itt bármilyen beszélgetés de.... amíg a legegyszerűbb játékokat se tudjuk végrehajtani pontosan (tisztelet a kivételnek), addig nem ez lesz a legmegfelelőbb, hogy a külföldi edzők megosszák a tapasztalatokat. Nálam a gyakorlás válik be nem pedig egy "jó beszélgetés" a meccs után amikor hulla fáradt vagyok. Nem tudom ki hogy van vele?
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Nem kell elmenni Amerikáig hogy Footballt lássunk, elég átmenni Ausztriába vagy Németországba. Ha az ottani edző közül sikerülne valakivel kapcsolatot létesiteni, aki nem restelne tapasztalatokat, sémákat átadni edző képzés keretein belül.
(Sokáig nem értettem aztse, hogy az itteni csapatoknál lévő külföldi vezetőedzők miért nem tartanak előadásokat..)
Itt most nem Leere gondoltam hanem Tonyra vagy a Miskolci vezetőedzőre.
Bár meccsek után 1 jó beszélgetés is sokat lenditene... Sokminden jólenne 😊
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1840864099654&set=a.1764045939248.2092211.1182091725&type=1&theaterkola64
ez a tipikus "mit találtál ,felezünk?" szituáció 😀
több mint 13 éve
Kopasz98 93
rebelses boys mennyi a beugró?

köszi pusza
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Clinic és meg van oldva a vidéki edzők képzése is.
Francesco
Ahhoz, hogy konkrét képzésnek mondjuk a clinic rendszert, kb kellene ébente 10 clinic. Sajna erre nem látok lehetőséget a közeljövőben.deacon75
szerintem a szövetségnek meg sem fordult még a fejében, hogy a komoly képzésben rejlenek lehetőségek! az a baj, hogy a mostani 'edző-képzés' egy vicc, attól, hogy elvégzed, egy kicsit sem fogsz jobban érteni ehhez a játékhoz, persze ez nem véletlen, komolytalan, vak vezet világtalant... ...sikerült részt vennem 2 éve nyáron egy szuper edzőtáborban, a szövetség szervezte, és ott vizsgáztak a 'friss edzők', jó buli volt, de nem emlékszem, hogy tanultam-e valami újat, és nem azért, mert én vagyok az úristen, hanem mert valószínűleg a képzés alatt se tanult senki semmit, amit aztán profi módon tovább tudott volna adni!Harminch37
Igen, az edzőképzés szakmai része egy általános alapot ad csak, újat nem igazán hallasz. Én a kezdetek óta csak a defense-zel foglalkozom, de offense szinten sem hallottam újat. Mondjuk ebben szerepe van annak is, hogy egy igen nagy tudású vezetőedző mellett dolgozom idestova öt éve.
Na, de a lényeg az, hogy a képzés egy általános, átfogó képet ad. Ahhoz, hogy edzőként tudjon valaki működni, RENGETEG "kutatómunkát" kell végeznie, tonnaszámra nézni a meccseket (én college és high school meccseket javaslom csak erre a célra), hogy megtalálja a csapat számára megfelelő és működő sémát, majd ehhez rengeteg cikket kell elolvasni, drilleket keresni. Tehát főleg önképző módon működhet csak a dolog.
A clinic-ről: a nemzetközi szövetséggel kooperálva biztosan könnyedén meg lehetne hívni előadókat, és a Szövetség finanszírozhatná...
több mint 13 éve
kutya23c 223
A Szombathelyi fiúknak köszönjük a meccset. Szerintem egy sportszerű jó meccs volt, gratulálunk nekik.
Az egyetlen negatívum a dög meleg volt!!! 😀

"Olyan vagyok, mint egy gép. Teljesítek mindenképp. Ha érzem is, hogy fáradok, holtomig már nincsen fék."

több mint 13 éve
kutya23c 223

"Olyan vagyok, mint egy gép. Teljesítek mindenképp. Ha érzem is, hogy fáradok, holtomig már nincsen fék."

több mint 13 éve
kola64 26
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1840864099654&set=a.1764045939248.2092211.1182091725&type=1&theater
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Clinic és meg van oldva a vidéki edzők képzése is.
Francesco
Ahhoz, hogy konkrét képzésnek mondjuk a clinic rendszert, kb kellene ébente 10 clinic. Sajna erre nem látok lehetőséget a közeljövőben.deacon75
szerintem a szövetségnek meg sem fordult még a fejében, hogy a komoly képzésben rejlenek lehetőségek! az a baj, hogy a mostani 'edző-képzés' egy vicc, attól, hogy elvégzed, egy kicsit sem fogsz jobban érteni ehhez a játékhoz, persze ez nem véletlen, komolytalan, vak vezet világtalant... ...sikerült részt vennem 2 éve nyáron egy szuper edzőtáborban, a szövetség szervezte, és ott vizsgáztak a 'friss edzők', jó buli volt, de nem emlékszem, hogy tanultam-e valami újat, és nem azért, mert én vagyok az úristen, hanem mert valószínűleg a képzés alatt se tanult senki semmit, amit aztán profi módon tovább tudott volna adni!Harminch37
+1

Sajnos én részese vagyok ennek a dolognak most! Igazából ez önképző dolog, csak valakinek nem sok ideje van a munka mellett, hogy még ezzel is foglalkozzon. Szóval tényleg jók lennének ezek a clinic-ek csak hát arra is elmenni, fizetni, mert gondolom nem ingyen lenne...
több mint 13 éve
Tred Minnesota Vikings 317 — Red Fist
Amúgy, akkor ezek szerint a DIV1 rájátszásba már csak 2 hely kiadó (Nekem ez most esett le )

M. Vikings
Always open!
több mint 13 éve
Tred Minnesota Vikings 317 — Red Fist
DIV1: "Az alapszakaszban elért helyezés alapján kerülnek párosításra a csapatok 1.-8., 2.-7., 3.-6., 4.-5. párosítással."

DIV2: "Az elődöntőben az alapszakaszban elért helyezés alapján kerülnek párosításra a csapatok 1.-4., 2.-3. párosítással." És itt a 3-ik a div2 alapszakaszában jobb helyezést elért csapat a Wild Card győztesek közül.Tred
Kérdés: Honnan az idézet?
Mert a versenynaptárban nem ez van.
MAFSz: http://www.mafsz.org/mafsz/index.php?blogid=8&catid=8
Div1: http://www.mafsz.org/mafsz/media/4/20110119-2011.div1versenynaptar.pdf
Div2: http://www.mafsz.org/mafsz/media/4/20110119-2011.div2versenynaptar.pdfAtari
Versenykiírásból idéztem, de akkor ezek szerint ez a versenynaptárba már nem így került át...

M. Vikings
Always open!
több mint 13 éve
Harminch37 Las Vegas Raiders 103
Clinic és meg van oldva a vidéki edzők képzése is.
Francesco
Ahhoz, hogy konkrét képzésnek mondjuk a clinic rendszert, kb kellene ébente 10 clinic. Sajna erre nem látok lehetőséget a közeljövőben.deacon75
szerintem a szövetségnek meg sem fordult még a fejében, hogy a komoly képzésben rejlenek lehetőségek! az a baj, hogy a mostani 'edző-képzés' egy vicc, attól, hogy elvégzed, egy kicsit sem fogsz jobban érteni ehhez a játékhoz, persze ez nem véletlen, komolytalan, vak vezet világtalant... ...sikerült részt vennem 2 éve nyáron egy szuper edzőtáborban, a szövetség szervezte, és ott vizsgáztak a 'friss edzők', jó buli volt, de nem emlékszem, hogy tanultam-e valami újat, és nem azért, mert én vagyok az úristen, hanem mert valószínűleg a képzés alatt se tanult senki semmit, amit aztán profi módon tovább tudott volna adni!


több mint 13 éve
kola64 26
Hát igen!Két nehéz mecs még hátra van!Alig várom már ,hogy a rebels deefense fallal összefussak élöben is!2 éve erre várok!Ez egy nagy feladat lesz!És egy jó felmérő!