Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
pc_x 943 — Red Fist
A sérülések az ok nyilván, amiben van is igazság.
KoriTE
Igen, gondolom ez lehet az oka, csak nem vagyok benne biztos, hogy kisebb lesz a sérülésveszély, ha nem állnak falba a blokkoló emberek a return team-ben, hanem teljes sebességgel egy-egy ellen ütköznek a kickoff team gyors embereivel.
Ugye eddig főleg abból voltak sérülések, hogy a falba berobbanó ember mint olyan elég veszélyes magára, illetve a többiekre is. Mindenesetre remélem, hogy bejön a számítás.csepi#49
Halkan jegyzem meg, nekem is úgy lett tavaly sisakelrepülős agyrázkódásom, hogy egy az egyben ütköztem egy blokkolóval a return csapatból. 😊Döme
Nem tudom, szerintem nem jobb megoldás ez... nem sokszor játszottam magában a rúgó csapatban, de akkor szálltam bele a blokkoló falba és bajom nem lett, de returnerként szerintem nagyon sokat elvesznek ezzel. 5-6 éves berögzült technikákat/taktikákat nagyon nehéz ilen rövid idő alatt hatásosan átalakítani :/ Egyre inkább touch foci lesz már 😕 De biztos én vagyok a hülye


több mint 13 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 731 — Sworn to the Black
A sérülések az ok nyilván, amiben van is igazság.
KoriTE
Igen, gondolom ez lehet az oka, csak nem vagyok benne biztos, hogy kisebb lesz a sérülésveszély, ha nem állnak falba a blokkoló emberek a return team-ben, hanem teljes sebességgel egy-egy ellen ütköznek a kickoff team gyors embereivel.
Ugye eddig főleg abból voltak sérülések, hogy a falba berobbanó ember mint olyan elég veszélyes magára, illetve a többiekre is. Mindenesetre remélem, hogy bejön a számítás.csepi#49
Halkan jegyzem meg, nekem is úgy lett tavaly sisakelrepülős agyrázkódásom, hogy egy az egyben ütköztem egy blokkolóval a return csapatból. 😊
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A sérülések az ok nyilván, amiben van is igazság.
KoriTE
Igen, gondolom ez lehet az oka, csak nem vagyok benne biztos, hogy kisebb lesz a sérülésveszély, ha nem állnak falba a blokkoló emberek a return team-ben, hanem teljes sebességgel egy-egy ellen ütköznek a kickoff team gyors embereivel.
Ugye eddig főleg abból voltak sérülések, hogy a falba berobbanó ember mint olyan elég veszélyes magára, illetve a többiekre is. Mindenesetre remélem, hogy bejön a számítás.
több mint 13 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
Én nem örülnék ennek. 😊
Vagy lehet már a helyezéseket sorsolják ki azt mindenki mehet is haza! 😀barbárJW
Ezt megcsinálhatjuk a bajnokságban is! A lottónyertes is örül a nyereménynek, nem baj, hogy nem dolgozott meg érte. 😊KoriTE


több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Így lehetne legegyszerűbben elkerülni a sérüléseket! 😀 😀
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Vagy lehet már a helyezéseket sorsolják ki azt mindenki mehet is haza! 😀barbárJW
Ezt megcsinálhatjuk a bajnokságban is! A lottónyertes is örül a nyereménynek, nem baj, hogy nem dolgozott meg érte. 😊


több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Majd odamegy mindenki 7 órára és ott sorsolják a csapatokat, hogy ki kivel játszik!
Vagy lehet már a helyezéseket sorsolják ki azt mindenki mehet is haza! 😀
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Szerintem már nem is nagyon lesz hír! Nehogy abba a hibába essenek mint tavaly, hogy menet közben változtatni kelljen! 😛
több mint 13 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
Arénáról még mindig semmi hír!?barbárJW
időpont és helyszín van😛 meg az is biztos, hogy lesz. Maximum odamegyünk és rögtönözünk valamit 😀


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Arénáról még mindig semmi hír!?
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Tavaly változtatták meg az NFL-ben ezt a szabályt! Az NCAA-ben nem tudom hogy volt e ilyen változtatás, de akkor ha volt, ott is tavaly történt és mivel mi egy évvel később léptetjük életbe a szabályváltozásokat, így nálunk ez idén történik meg!
Tavaly valahol már volt is erről szó, hogy 2011-ben lesz bevezetve nálunk ez a szabály!Bruce
Bizony, már idén is ez lesz a szabály. A Gyuláék már csinálják a komplett módosításokat tartalmazó cuccot, csak ez tűnik a legfontosabbnak (meg bonyolultabbnak is), illetve a kickoff return-jén mindenkinek van ideje még agyalni.

A sérülések az ok nyilván, amiben van is igazság.

Ma estére, legfeljebb holnap reggelre kikerülnek a naptárak a mafsz.org-ra.


több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
NCAA szabályváltozás kickoffoknál! Gondolom változik még pár dolog, de ez tűnik a legfontosabbnak, a második sorban nem állhat össze 2-nél több ember, ez a lényeg, de még lehet cifrázni, íme a részletekbe menő oktatóvideó: http://s3.amazonaws.com/ncaa/web_video/football/2010NewRulesWedge.htmlKoriTE
Próbálom keresni az okát, egyelőre sikertelenül...
Nálunk gondolom nem ebben az idényben kerül bevezetésre, ugye?csepi#49
Tavaly változtatták meg az NFL-ben ezt a szabályt! Az NCAA-ben nem tudom hogy volt e ilyen változtatás, de akkor ha volt, ott is tavaly történt és mivel mi egy évvel később léptetjük életbe a szabályváltozásokat, így nálunk ez idén történik meg!
Tavaly valahol már volt is erről szó, hogy 2011-ben lesz bevezetve nálunk ez a szabály!
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Próbálom keresni az okát, egyelőre sikertelenül...
Nálunk gondolom nem ebben az idényben kerül bevezetésre, ugye?csepi#49
NFL-ben is megváltoztatták, ott arra hivatkoztak, hogy így csökkentik a sérülésveszélyt. gondolom itt is ez lehet

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
NCAA szabályváltozás kickoffoknál! Gondolom változik még pár dolog, de ez tűnik a legfontosabbnak, a második sorban nem állhat össze 2-nél több ember, ez a lényeg, de még lehet cifrázni, íme a részletekbe menő oktatóvideó: http://s3.amazonaws.com/ncaa/web_video/football/2010NewRulesWedge.htmlKoriTE
Próbálom keresni az okát, egyelőre sikertelenül...
Nálunk gondolom nem ebben az idényben kerül bevezetésre, ugye?
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
NCAA szabályváltozás kickoffoknál! Gondolom változik még pár dolog, de ez tűnik a legfontosabbnak, a második sorban nem állhat össze 2-nél több ember, ez a lényeg, de még lehet cifrázni, íme a részletekbe menő oktatóvideó: http://s3.amazonaws.com/ncaa/web_video/football/2010NewRulesWedge.html


több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Feri, én ezt a draft/draftnap dolgot nem értem. Megadott sorrendben válogatnak az emberek közül majd az egyetemek, és az európai profi csapatok?Zahó
kristof
gsn
Igen, értem, mi az a draft, értem mi a signing day, ezért kavart meg ez a szóhasználat.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Nyilván, de a kölyköket könnyű az amerikai egyetem lehetőségével szédíteni, és legalább megismerik ezt a sportot, és legrosszabb esetben itthon folytatják a játékot valamelyik csapatban (vagy soha többet nem húznak sisakot) 😛Zorddd
pedig még én is gondolkoztam rajta 😀
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
köszi gsn a kiegészítést.
annyit jegyeznék még h jelenleg az európai játékosoknak most a legnagyobb lehetőséget a Team USA vs The World-öt tartom (am. u19 vs ígéretes külföldiek) amin ugye 5 osztrák is lesz idén, ide azért 5 év akadémiás után foci sztem könnyebb lesz bekerülni mint sima csapatoktól. mondjuk azt nem tudom h egy jó meccs után mennyire néznek utána a scoutok egy-egy játékosnak
szerk. linket lehagytam: http://www.usavworld.com/2011/
több mint 13 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
Nyilván, de a kölyköket könnyű az amerikai egyetem lehetőségével szédíteni, és legalább megismerik ezt a sportot, és legrosszabb esetben itthon folytatják a játékot valamelyik csapatban (vagy soha többet nem húznak sisakot) 😛


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Feri, én ezt a draft/draftnap dolgot nem értem. Megadott sorrendben válogatnak az emberek közül majd az egyetemek, és az európai profi csapatok?Zahó
ismeretségeim alapján megpróbálok válaszolni, szal ne vedd szentírásnak:
az ncaa jelenlegi szabálya szerint a hs-ben végzett diákok nem draft hanem toborzás (recruiting) útján kerülnek az egyetemekhez, de ahhoz h a top prospectek ne tömörüljenek egy egyetemre ezzel egyeduralmat teremtve, korlátozva vannak a sportért adható ösztöndíjak. az európai játékosoknak ugyanúgy ajánlhatnak ilyeneket majd akár a zánkai akadémia diákjainak szintén, ha marad ez a rendszer. (szvsz európában nem lesz olyan profi csapat ami vonzóbb lesz mint ncaa és az utána következő nfl)

az alábbi két linkek bővebb tájokoztatást kaphatsz ha van vmi kérdésed
http://bowl.hu/modules/forum/viewtopic.php?id=103
http://bowl.hu/modules/forum/viewtopic.php?id=108kristof
Így van, recruiting és nem draft, de az picit máshogy megy innen, mintha kint lenne az illető. smile

Azt azért remélhetőleg belekalkulálják a szervezők, hogyha amerikai egyetemekre szeretnék elküldeni a fiatalokat, ahhoz nem elég az akadémiai edzéslehetőség és az, hogy egy játékos tehetséges legyen. SAT vagy ACT vizsgát (amerikai egyetemi felvételi vizsgát is kell tenni), és English proficiency examet is (lényegében kint elfogadott nyelvvizsga), tehát a tanulásra is figyelmet kell fordítani, és nem árt a nyelv perfekt ismerete sem.

Jelenleg 50 fő körülre tehető azoknak a játékosoknak a száma, akik az egyetemi foci első osztályában szerepelnek és USA-n kívül születtek/tanultak. Ezeknek nagy része olyan, korábban már kiaknázandónak tartott területekről érkezett, mint Kanada vagy Amerikai Szamoa. 10 alatt van azoknak a száma, akik Európából jutottak el FBS csapatokhoz. A külföldi játékosok jórésze nem ösztöndíjasként kezdi meg egyetemi pályafutását, hanem walk-onként, saját zsebből fizeti a költségeket, amelyek bizony nem alacsonyak. Egy FBS csapat esetében a keret kb. 100-120 tagjából maximum 85 ösztöndíjas lehet, FCS csapat esetén pedig 63.

Nem fordítanak túl nagy figyelmet külföldi területekre a college-ok, mert így is nagyon sok játékos áll rendelkezésre, így az európai játékosoknak nincs más esélyük, minthogy ők recruitolják az edzőket, tehát pontosan fordított a helyzet, mint az USA gyakorlatban. Nem az edző megy a játékos után, hanem a játékos az edző után.

A 15 és 18 közötti képzéssel kapcsolatban is érdemes azt kiemelni, hogy a tehetségesebb 16 éves high school játékosokról az egyetemek odakint szinte teljes anyaggal rendelkeznek, és már ekkor megkezdődik a játékosok megfűzése. Sőt, van pár ennél sokkolóbb példa is az elit tehetségek körében, tavaly egy 13 éves QB kötelezte el magát szóban a USC-hez, ő még ugye high schoolba sem jár.

Én a magam részéről úgy érzem, hogy úgy juthat el nagy eséllyel egy tehetséges európai játékos a college foci elitjébe, vagy egyszer talán az NFL-be (hazánkból ez jelenleg nagyon távoli álom realitás szintjén), ha már középiskolába is kintre jár, vagy legalább egy-két évet ott játszik. Sokkal hamarabb felhívja magára a figyelmet, és sokkal nagyobb esélye is van, mintha neki kell az edzők után futni, ami nem tudom milyen arányban jár sikerrel, de eléggé reménytelen vállalkozás.gsn
És azt se felejtsük el hogy kint már 5-6 éves korukban nyomák ezt a sportot!
több mint 13 éve
gsn 3 548
Komoly kis cikk Zánkáról, srry ha volt már.
http://www.origo.hu/sport/20110114-zankarol-az-nflbe-magyarorszagon-europa-elso-amerikaifociakademiaja.htmlJayB
Feri, én ezt a draft/draftnap dolgot nem értem. Megadott sorrendben válogatnak az emberek közül majd az egyetemek, és az európai profi csapatok?Zahó
ismeretségeim alapján megpróbálok válaszolni, szal ne vedd szentírásnak:
az ncaa jelenlegi szabálya szerint a hs-ben végzett diákok nem draft hanem toborzás (recruiting) útján kerülnek az egyetemekhez, de ahhoz h a top prospectek ne tömörüljenek egy egyetemre ezzel egyeduralmat teremtve, korlátozva vannak a sportért adható ösztöndíjak. az európai játékosoknak ugyanúgy ajánlhatnak ilyeneket majd akár a zánkai akadémia diákjainak szintén, ha marad ez a rendszer. (szvsz európában nem lesz olyan profi csapat ami vonzóbb lesz mint ncaa és az utána következő nfl)

az alábbi két linkek bővebb tájokoztatást kaphatsz ha van vmi kérdésed
http://bowl.hu/modules/forum/viewtopic.php?id=103
http://bowl.hu/modules/forum/viewtopic.php?id=108kristof
Így van, recruiting és nem draft, de az picit máshogy megy innen, mintha kint lenne az illető. 😊

Azt azért remélhetőleg belekalkulálják a szervezők, hogyha amerikai egyetemekre szeretnék elküldeni a fiatalokat, ahhoz nem elég az akadémiai edzéslehetőség és az, hogy egy játékos tehetséges legyen. SAT vagy ACT vizsgát (amerikai egyetemi felvételi vizsgát) is kell tenni, és English proficiency examet is (lényegében kint elfogadott nyelvvizsga), tehát a tanulásra is figyelmet kell fordítani, és nem árt a nyelv perfekt ismerete sem.

Jelenleg 50 fő körülre tehető azoknak a játékosoknak a száma, akik az egyetemi foci első osztályában szerepelnek és USA-n kívül születtek/tanultak. Ezeknek nagy része olyan, korábban már kiaknázandónak tartott területekről érkezett, mint Kanada vagy Amerikai Szamoa. 10 alatt van azoknak a száma, akik Európából jutottak el FBS csapatokhoz. A külföldi játékosok jórésze nem ösztöndíjasként kezdi meg egyetemi pályafutását, hanem walk-onként, saját zsebből fizeti a költségeket, amelyek bizony nem alacsonyak. Egy FBS csapat esetében a keret kb. 100-120 tagjából maximum 85 ösztöndíjas lehet, FCS csapat esetén pedig 63.

Nem fordítanak túl nagy figyelmet külföldi területekre a college-ok, mert így is nagyon sok játékos áll rendelkezésre, így az európai játékosoknak nincs más esélyük, minthogy ők recruitolják az edzőket, tehát pontosan fordított a helyzet, mint az USA gyakorlatban. Nem az edző megy a játékos után, hanem a játékos az edző után.

A 15 és 18 közötti képzéssel kapcsolatban is érdemes azt kiemelni, hogy a tehetségesebb 16 éves high school játékosokról az egyetemek odakint szinte teljes anyaggal rendelkeznek, és már ekkor megkezdődik a játékosok megfűzése. Sőt, van pár ennél sokkolóbb példa is az elit tehetségek körében, tavaly egy 13 éves QB kötelezte el magát szóban a USC-hez, ő még ugye high schoolba sem jár.

Én a magam részéről úgy érzem, hogy úgy juthat el nagy eséllyel egy tehetséges európai játékos a college foci elitjébe, vagy egyszer talán az NFL-be (hazánkból ez jelenleg nagyon távoli álom realitás szintjén), ha már középiskolába is kintre jár, vagy legalább egy-két évet ott játszik. Sokkal hamarabb felhívja magára a figyelmet, és sokkal nagyobb esélye is van, mintha neki kell az edzők után futni, ami nem tudom milyen arányban jár sikerrel, de eléggé reménytelen vállalkozás.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
Gondolom a "draft day" inkább "signing day"-t jelent. Mármint hogy egyszerre, nagy felhajtással írjanak alá egy-egy egyetemhez a szerencsések. Bár szerintem azért ritka lesz ilyen.


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Komoly kis cikk Zánkáról, srry ha volt már.
http://www.origo.hu/sport/20110114-zankarol-az-nflbe-magyarorszagon-europa-elso-amerikaifociakademiaja.htmlJayB
Feri, én ezt a draft/draftnap dolgot nem értem. Megadott sorrendben válogatnak az emberek közül majd az egyetemek, és az európai profi csapatok?Zahó
ismeretségeim alapján megpróbálok válaszolni, szal ne vedd szentírásnak:
az ncaa jelenlegi szabálya szerint a hs-ben végzett diákok nem draft hanem toborzás (recruiting) útján kerülnek az egyetemekhez, de ahhoz h a top prospectek ne tömörüljenek egy egyetemre ezzel egyeduralmat teremtve, korlátozva vannak a sportért adható ösztöndíjak. az európai játékosoknak ugyanúgy ajánlhatnak ilyeneket majd akár a zánkai akadémia diákjainak szintén, ha marad ez a rendszer. (szvsz európában nem lesz olyan profi csapat ami vonzóbb lesz mint ncaa és az utána következő nfl)

az alábbi két linkek bővebb tájokoztatást kaphatsz ha van vmi kérdésed
http://bowl.hu/modules/forum/viewtopic.php?id=103
http://bowl.hu/modules/forum/viewtopic.php?id=108
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Komoly kis cikk Zánkáról, srry ha volt már.
http://www.origo.hu/sport/20110114-zankarol-az-nflbe-magyarorszagon-europa-elso-amerikaifociakademiaja.htmlJayB
Feri, én ezt a draft/draftnap dolgot nem értem. Megadott sorrendben válogatnak az emberek közül majd az egyetemek, és az európai profi csapatok?
több mint 13 éve
HTW 118 — Eagles fan
Tudja valaki, annak idején miért mentel Wally English a Cowboystól?
info@0815.hu -ra várnám a választ vagy Pm-be
KöszönömHTW
csak nem megtaláltátok a europlayers-en? 😊VT
PM