Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Csak akkor ha hamis
Azt hiszem, szokás szerint , ismét félreértettünk vmit.
Akinek van érvényes sportorvosi igazolása, jan 21-i bezárólagos dátummal kiállítva ,akár már a Szövetségbe leadva, akár még a játékosnál, azt nem kell újra megcsináltatni.szeniko
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Azt hiszem, szokás szerint , ismét félreértettünk vmit.
Akinek van érvényes sportorvosi igazolása, jan 21-i bezárólagos dátummal kiállítva ,akár már a Szövetségbe leadva, akár még a játékosnál, azt nem kell újra megcsináltatni.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
"A változás annyi, hogy 2010 szeptemberében minden szövetség
az OSEI-től megkapta a pecsét és igazolvánnyal kapcsolatos változásról
szóló hivatalos levelet és megerősítést arra, hogy a kormányrendeletben
előírt formátumot kell hasznánliuk a szövetségeknek, egyesületeknek.

Nem MAFSZ kompetencia ennek megváltoztatása, a MAD-ban lévő sportorvosi
ezt teljesíti, függetlenül a formától.

A szövetségnek egységes, jól beazonosítható sportorvosi igazolást kell
alkalmaznia, mivel a szövetség felelőssége az, hogy mit fogad be.
Sportorvosi igazolások kapcsán a minisztérium (NEFMI) és a kormány eltökélt
abban, hogy e téren rendet tegyenek az OSEIN keresztül, mivel 2010-es
országos sportági vezetők konferenciáján elmondták azt, hogy a
magyarországi sportolók sportorvosi igazolásai közel 45%-a hamis, amelyből
már jelenleg is 20 rendőrségi és bírósági büntető ügy van folyamatban."KoriTE
És a 45% hamis sportorvosit használó sportoló közül hány szerzett maradandó egészségkárosodást, ami a hamis sportorvosi eredménye?
Lehet hogy rossz, és bürokrata a sportorvosi vizsgálat rendszere?
Lehet hogy a sportoló aki már ötödször esetleg tizedszer méreti meg magasságát súlyát, vérnyomását, vár órákat ezekre a "szofisztikált" "orvosi" eredményekre egy pecsétért, vár az időpontra akár hónapokat (nem tudom ezért ráadásul még esetleg fizetni is kell), úgy gondolja ha panaszmentes minek b*na el ennyi időt?
Kérdés: A mostani sportorvosi letölthető adatlap miért nem egyértelműen beazonosítható??
Megint azzal lesz kib*va aki valóban elmegy elment és most megint mehet!!!
Megjóslom ennek az lesz az eredménye hogy a 45%-ék nem hogy javulni, de romlani fog, de éljen a bürokrácia éljen a hivatalosdi, éljen a kontraszelekció.
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
"A változás annyi, hogy 2010 szeptemberében minden szövetség
az OSEI-től megkapta a pecsét és igazolvánnyal kapcsolatos változásról
szóló hivatalos levelet és megerősítést arra, hogy a kormányrendeletben
előírt formátumot kell hasznánliuk a szövetségeknek, egyesületeknek.

Nem MAFSZ kompetencia ennek megváltoztatása, a MAD-ban lévő sportorvosi
ezt teljesíti, függetlenül a formától.

A szövetségnek egységes, jól beazonosítható sportorvosi igazolást kell
alkalmaznia, mivel a szövetség felelőssége az, hogy mit fogad be.
Sportorvosi igazolások kapcsán a minisztérium (NEFMI) és a kormány eltökélt
abban, hogy e téren rendet tegyenek az OSEIN keresztül, mivel 2010-es
országos sportági vezetők konferenciáján elmondták azt, hogy a
magyarországi sportolók sportorvosi igazolásai közel 45%-a hamis, amelyből
már jelenleg is 20 rendőrségi és bírósági büntető ügy van folyamatban."


több mint 13 éve
HZsóka 67
Fontos infó a sportorvosikkal kapcsolatban:

A 2011. január 21-ig a www.mafsz.org-ról letöltött és annak alapján január 21-i érvényes formátumú
sportorvosi pecséttel ellátott, a MAFSZ sportolóknak kiállított sportorvosi igazolásokat
elfogadhat az Igazolóbiztos, annak dátumát a MAD rendszerbe rögzítheti.

2011. január 21. után csak a MAD rendszerből nyomtatott, fotóval ellátott,
érvényes formátumú pecséttel igazolt sportorvosi igazolás nyomtatvány fogadható el!

Attól tartok, hogy a sportorvosi igazolással kapcsolatosan ez egy eléggé átgondolatlan döntés a vezetőség részéről. A két űrlap között a fénykép a különbség. A sportorvos személyit és TAJ kártyát kér, mielőtt kiadja az engedélyt, tehát nem valószínű, hogy fénykép nélküli űrlappal valaki más megy el a vizsgálatokra.
Hivatalosan egy játékos még edzésre sem járhat sportorvosi nélkül, és így azoknál, akik ezt betartják előfordulhat olyan eset, amikor még nincs valaki a MAD nyilvántartásban rögzítve, de van fénykép nélküli sportorvosija, ami egy évig érvényes. Szerintem teljesen értelmetlen egy új fényképes orvosi beszerzésére kötelezni a játékost a MAD nyilvántartásba vétele után.
Ez az új szabály ugye az újonnan igazolt játékosoknál értelmetlen, a nyilvántartásban szereplők esetében, akiknek lejárt a sportorvosijuk, nincs probléma a MAD –ből nyomtatott űrlap használatát kötelezővé tevő rendelkezéssel.

… és még megjegyezném, hogy Budapesten jelenleg március végére, április közepére lehet időpontot kapni a Sport Kórházban.

U.i.: Fenti észrevételeimről az Elnök úrnak és az Igazoló biztosnak is küldtem egy levelet, és csak remélni tudom, hogy átgondolják a rendelkezés helyességét és jó lenne ha a többi csapat vezetője is hangot adna a véleményének, ha egyetért a fentiekkel.
több mint 13 éve
istvankovacs 53
tehát mától előbb fel kell vinni egy új játékost, képpel, satöbbi és csak utána indulhat el sportorvosiért?istvankovacs
Minden csapatvezető kapott ez ügyben ma e-mailt és leírást a teendőkről. Kérdés esetén az igazolóbiztoshoz kell fordulni.KoriTE
kösz, a kérdésem után érkezett a mail.
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
tehát mától előbb fel kell vinni egy új játékost, képpel, satöbbi és csak utána indulhat el sportorvosiért?istvankovacs
Minden csapatvezető kapott ez ügyben ma e-mailt és leírást a teendőkről. Kérdés esetén az igazolóbiztoshoz kell fordulni.


több mint 13 éve
istvankovacs 53
Fontos infó a sportorvosikkal kapcsolatban:

A 2011. január 21-ig a www.mafsz.org-ról letöltött és annak alapján január 21-i érvényes formátumú
sportorvosi pecséttel ellátott, a MAFSZ sportolóknak kiállított sportorvosi igazolásokat
elfogadhat az Igazolóbiztos, annak dátumát a MAD rendszerbe rögzítheti.

2011. január 21. után csak a MAD rendszerből nyomtatott, fotóval ellátott,
érvényes formátumú pecséttel igazolt sportorvosi igazolás nyomtatvány fogadható el!

Ugyan ez nem rám tartozik, de jobb ha erre mindenki figyel, aki nem akar kétszer is vacakolni a sportorvosnál.KoriTE
tehát mától előbb fel kell vinni egy új játékost, képpel, satöbbi és csak utána indulhat el sportorvosiért?
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Fontos infó a sportorvosikkal kapcsolatban:

A 2011. január 21-ig a www.mafsz.org-ról letöltött és annak alapján január 21-i érvényes formátumú
sportorvosi pecséttel ellátott, a MAFSZ sportolóknak kiállított sportorvosi igazolásokat
elfogadhat az Igazolóbiztos, annak dátumát a MAD rendszerbe rögzítheti.

2011. január 21. után csak a MAD rendszerből nyomtatott, fotóval ellátott,
érvényes formátumú pecséttel igazolt sportorvosi igazolás nyomtatvány fogadható el!

Ugyan ez nem rám tartozik, de jobb ha erre mindenki figyel, aki nem akar kétszer is vacakolni a sportorvosnál.


több mint 13 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
Akkor a befutók eddig Tigers Rebels Gorilaz és Predators...
Egyéb tippek?

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
😉 Nem kizárt, hogy akad még "jobb" is, de félúton feladtam a böngészgetést 😊
Szerintem a ZP a döntőben is összefutna, csak a revans kedvéért is 😉
több mint 13 éve
racsy 45
Csak leírtam mi hogyan van, amúgy egy program állította össze a menetrendet, hogy a különböző igények mellett is a lehető legtöbb pihenőidőt sikerüljön kihozni, a rendelkezésre álló minimális mozgástér mellett. Az sajna nem volt elkerülhető, hogy legyen pár csapatnak egyszer egymás utáni hétvégés meccse. Ahhoz kevesebb meccset kéne játszani, vagy több idő alatt.KoriTE
Szia Kori!
Egyetlen megjegyzés a sorsolással kapcsolatban.
A tigers szempontjából az egymás után játszandó 3 hazai mérkőzés nem túl szerencsés mivel május júniusban nem játszunk már itthon . Nézőink akkor tudnak meccsre jönni mikor még nem garantált a jó idő és a nyári meccsekből kimaradnak illetve hónapokra kiesik a csapat a köztudatból és sajnos ennek is van jelentősége.
Minden tisztelet a munkátokért!
Ha lehetséges a jövőben ezeket a szempontokat is vegyétek figyelembe.
Az 1 hazai 1 idegenbeli szerencsésebb megosztás.
Köszönettel Racskó András NYTracsy
A Predators a hazai mérkőzéseit az ELSŐ 3 hétben letudja :rolleyes:
Nemhogy májusban nem játszanak otthon, de április 02.-án maguk mögött hagyják a hazai pályát :/

Szerinted ez szerencsés? 😛
Közel sem. De ez van, ezt kell szeretni 😉

Bár hozzá kell tenni, a jó idő SOHA nem garantált, ugye 😊Bluemountain
Megmondom őszintén csak a saját mérkőzéseinket figyeltem de a Ti beosztásotok még szerencsétlenebb. :o Az idővel kapcsolatban igazad van de május ,júniusvban esélyesebb a jó idő.
Nem is reklamáltam én csak a jővő évre gondolván talán jobb lenne a 1 hazai 1 vendég felosztás.
Ahogy mondod ez van és elfogadjuk.
Nagyon várjuk a bajnokságot és remélem a rájátszásban összefutunk.
Addig is minden jót!
Kósa Nándit üdvözlöm!
több mint 13 éve
Pacman 162 — Ball Hawk
Dániában volt te köcsög.Döme
LOL! 😀 😀 fabriusz
Szeretném jelenteni a két tagot, hogy itt személyeskednek mindenfelé. 😛 😀 😀Zahó
az ilyeneket mi úgyis megbeszéljük edzésen...ami annyit tesz hogy megöljük egymást...XD



See what you hit,and hit what you see
több mint 13 éve
Cardinalis Arizona Cardinals 5 741
sziasztok, valószínű nem vagyok képben (mint Mona Lisa 😀) és rossz helyen keresem, de hová tűnt a Wolves?Cardinalis
Itt nem is voltak 😊 Ők többek közt a Sharks és a Cowboys csapatával egy ún. kiemelt osztályban a HFL-ben indulnak. De nem vesztek el 😉Bluemountain
köszi az infót, erről lemaradtam mint a borravaló... :rolleyes:
hozzáteszem, nem vagyok elragadtatva a gondolattól, hogy egy szerb vagy osztrák csapat legyen a magyar bajnok... úgyhogy húúúúzzzatok bele farkasok!!! :cool: 😀
http://www.profootballmagazin.hu/cikk/4816/elesitve_a_hfl

THIS IS THE WAY
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Lehet olyan csapat aki megállíthatja a Tigerst a bajnokságban?barbárJW
sziasztok, valószínű nem vagyok képben (mint Mona Lisa 😀) és rossz helyen keresem, de hová tűnt a Wolves?
http://www.mafsz.org/mafsz/media/4/20110119-2011.div1versenynaptar.pdfCardinalis
Itt nem is voltak 😊 Ők többek közt a Sharks és a Cowboys csapatával egy ún. kiemelt osztályban a HFL-ben indulnak. De nem vesztek el 😉
több mint 13 éve
Cardinalis Arizona Cardinals 5 741
Lehet olyan csapat aki megállíthatja a Tigerst a bajnokságban?barbárJW
sziasztok, valószínű nem vagyok képben (mint Mona Lisa 😀) és rossz helyen keresem, de hová tűnt a Wolves?
http://www.mafsz.org/mafsz/media/4/20110119-2011.div1versenynaptar.pdf

THIS IS THE WAY
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Dániában volt te köcsög.Döme
LOL! 😀 😀 fabriusz
Szeretném jelenteni a két tagot, hogy itt személyeskednek mindenfelé. 😛 😀 😀
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Félre értettél, nem kritizálni akartam, tetszik a dolog, hogy 2 hetente meccs, néha még hetente is! csak szerencsétlen lett a dolog, hogy 3 hét alatt 3 idegenbeli meccs és 1270 km, de hajrá állunk elébe 😊 csak kezdődjön márSzentiRebel_#18
Csak leírtam mi hogyan van, amúgy egy program állította össze a menetrendet, hogy a különböző igények mellett is a lehető legtöbb pihenőidőt sikerüljön kihozni, a rendelkezésre álló minimális mozgástér mellett. Az sajna nem volt elkerülhető, hogy legyen pár csapatnak egyszer egymás utáni hétvégés meccse. Ahhoz kevesebb meccset kéne játszani, vagy több idő alatt.KoriTE
Szia Kori!
Egyetlen megjegyzés a sorsolással kapcsolatban.
A tigers szempontjából az egymás után játszandó 3 hazai mérkőzés nem túl szerencsés mivel május júniusban nem játszunk már itthon . Nézőink akkor tudnak meccsre jönni mikor még nem garantált a jó idő és a nyári meccsekből kimaradnak illetve hónapokra kiesik a csapat a köztudatból és sajnos ennek is van jelentősége.
Minden tisztelet a munkátokért!
Ha lehetséges a jövőben ezeket a szempontokat is vegyétek figyelembe.
Az 1 hazai 1 idegenbeli szerencsésebb megosztás.
Köszönettel Racskó András NYTracsy
A Predators a hazai mérkőzéseit az ELSŐ 3 hétben letudja :rolleyes:
Nemhogy májusban nem játszanak otthon, de április 02.-án maguk mögött hagyják a hazai pályát :/

Szerinted ez szerencsés? 😛
Közel sem. De ez van, ezt kell szeretni 😉

Bár hozzá kell tenni, a jó idő SOHA nem garantált, ugye 😊
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Dániában volt te köcsög.Döme
LOL! 😀 😀
több mint 13 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 731 — Sworn to the Black
Dániában volt te köcsög.

Amúgy ja ma este találkozunk vele, tart egy kis eligazítást. Ami publikus, arról beszámolunk. 😀
több mint 13 éve
Pacman 162 — Ball Hawk
Pacman:
tudsz vmi érdemlegest hozzáfüzni az amerikai játékos/ edző hírekhez?
Tényleg jön, meddig marad, játszik-e stb.stb... Ha mindez igen akkor honnan szedtétek? 😊
KösziRicsi56
Hát ha jol tom tegnap érkezett.Érdekesség hogy már rágoból hazauton offesne-t mutogatott,meg ha jól tom ahol ezelőtt volt edző a hollandoknál vagy finneknél,valmai 10 meccs alatt a csapat valami 400+ pontot ért el...Pontosan többet nemnagyon tudok...Ha valakit érdekel a dolog adok egy számot, azon tudtok érdeklődni...(06/30 228-2447)
De van egy oldal ahol fel lehet venni a kapcsolatot edzőkkel, játékosokkal, stb., onnan van a Tony "Touchdown" Simmons.De csak ma fogok vele én is találkoni szal...Te szerintem csak edző lesz...
Azt meg hogy meddig marad arról semmit se tudok mondani,de remélem minnél többet,mert azért szentem nemcsak a csabai csapat de még a magyar liga is tapasztalhat tőle nem keveset,mégiscsak egy NFL-t,CFL-t megjárt tagról van szó.



See what you hit,and hit what you see
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A sorsolás láttán egy kis esélylatolgatás?
Lehet olyan csapat aki megállíthatja a Tigerst a bajnokságban?
Talán a Rebels vagy a Gorillaz?
több mint 13 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
Pacman:
tudsz vmi érdemlegest hozzáfüzni az amerikai játékos/ edző hírekhez?
Tényleg jön, meddig marad, játszik-e stb.stb... Ha mindez igen akkor honnan szedtétek? 😊
Köszi

Crushers #12
több mint 13 éve
Pacman 162 — Ball Hawk
Igen, gondolom ez lehet az oka, csak nem vagyok benne biztos, hogy kisebb lesz a sérülésveszély, ha nem állnak falba a blokkoló emberek a return team-ben, hanem teljes sebességgel egy-egy ellen ütköznek a kickoff team gyors embereivel.
Ugye eddig főleg abból voltak sérülések, hogy a falba berobbanó ember mint olyan elég veszélyes magára, illetve a többiekre is. Mindenesetre remélem, hogy bejön a számítás.csepi#49
Halkan jegyzem meg, nekem is úgy lett tavaly sisakelrepülős agyrázkódásom, hogy egy az egyben ütköztem egy blokkolóval a return csapatból. 😊Döme
Nem tudom, szerintem nem jobb megoldás ez... nem sokszor játszottam magában a rúgó csapatban, de akkor szálltam bele a blokkoló falba és bajom nem lett, de returnerként szerintem nagyon sokat elvesznek ezzel. 5-6 éves berögzült technikákat/taktikákat nagyon nehéz ilen rövid idő alatt hatásosan átalakítani :/ Egyre inkább touch foci lesz már 😕 De biztos én vagyok a hülyepc_x
senki nem hülye,ilyen a sport sérülés veszélyes...de minnél jobb technikát tanulnak a népek annél kisseb a sérülés veszélye...megjegyzem láttam már nem egy vicces dolgot a pályán...videokat viszanézve néha még magamon is röhögök...XD



See what you hit,and hit what you see
több mint 13 éve
racsy 45
Félre értettél, nem kritizálni akartam, tetszik a dolog, hogy 2 hetente meccs, néha még hetente is! csak szerencsétlen lett a dolog, hogy 3 hét alatt 3 idegenbeli meccs és 1270 km, de hajrá állunk elébe 😊 csak kezdődjön márSzentiRebel_#18
Csak leírtam mi hogyan van, amúgy egy program állította össze a menetrendet, hogy a különböző igények mellett is a lehető legtöbb pihenőidőt sikerüljön kihozni, a rendelkezésre álló minimális mozgástér mellett. Az sajna nem volt elkerülhető, hogy legyen pár csapatnak egyszer egymás utáni hétvégés meccse. Ahhoz kevesebb meccset kéne játszani, vagy több idő alatt.KoriTE
Szia Kori!
Egyetlen megjegyzés a sorsolással kapcsolatban.
A tigers szempontjából az egymás után játszandó 3 hazai mérkőzés nem túl szerencsés mivel május júniusban nem játszunk már itthon . Nézőink akkor tudnak meccsre jönni mikor még nem garantált a jó idő és a nyári meccsekből kimaradnak illetve hónapokra kiesik a csapat a köztudatból és sajnos ennek is van jelentősége.
Minden tisztelet a munkátokért!
Ha lehetséges a jövőben ezeket a szempontokat is vegyétek figyelembe.
Az 1 hazai 1 idegenbeli szerencsésebb megosztás.
Köszönettel Racskó András NYT