Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
petey
Piti bátyó!

Ha már belementél, akkor legyen téma a playhívás. Illetve annak szidása.
Régóta érdekes ez számomra. Mert az összes, meccsen minden eredménykövetőben szidják ezt elég sokan. Értem amit mondasz, hogy most is, de ez elég általános. Néha igaz is. Ellenben sokan akkor teszik, mikor nem tudják mit/kit kellene elővenni. Nem megy a csapatnak, és ugye a kedvenceket nem szidjuk csak végszükség esetén (értsd: mikor nyilvánvaló hibát vétenek). Bűnbak pedig kell, az ellenfelet dicsérni mégsem akarják. Pedig szerintem lehetne, attól a te kedvenced nem lesz rosszabb, hogy ők jók (sőt ez fordítva van sztem), de értem.

Viszont a playhívást aki szidja, attól szívesen megkérdezném, melyik playt láttuk az előbb? A belső futás nem play. Kell hozzá legalább formáció, blokkséma akár és ki melyik lyukon fut (névvel vagy számmal). Ez azért lenne érdekes, mert sztem sokan nem is látják át a játékot, csak csípőből szidják. Akkor leírhatnánk neki, hogy bizony ott lett volna blokk, csak a Guard elbaszta például. Nem a playhívás volt rossz. Vagy ilyen front 7 ellen ez jó ötlet volt ezért vagy azért. Néha persze nem értjük és kész.
Ezen nem segít, hogy előre bemondjuk, belső futás lesz. És az lesz, aztán nem jön be. Ez egy fokkal jobb, de igazából ugyanaz.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Valóban igaz, minél rövidebb "yard kell", annál inkább futás. Mondjuk most leegyszerűsítve: downok száma osztva yarddal kisebb négynél, akkor futás elsősorban. Belevonva a RZ+EZ távolsági módosítót, gyakorlatilag le lehet scriptelni, mikor mi a teendő. Pár extra esetet kell hozzáadni, meg 25-30% randomitást, és viola, kész a gameplan.

Ellenben aki ezt így lejátssza, középsuliban is kicsinálják harmadik meccsére. Nemhogy a profi ligában. Minden edzőnek megvan a maga szokása, ezt miképp játssza ki.

Végül, muszáj Shotgunból futni, 3TEből passzolni és a többi. Mert elemzik a támadásokat felállásra is. Ezen belül szituációra is. Ennél sokkal mélyebben is, de most hagyjuk azt. Ha egy csapat mittomén I formációból 3rd&shortra fut A-B lyukon 76%ban, az is adat.

Most ezt nem neked írtam elsősorban, hanem a témára. Van abban mindig igazság, hogy lehetett volna jobb is a playhívás, nyilván, kivéve mikor 77-0 arányban nyersz.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 557 — Csodabogár
szerintem szörnyű meccs volt 😀 rettenetesen sok hibával mindkét oldalon. ettől függetlenül sok sikert a jövőben, hajrá Smitty!petey
Nem volt több hiba mint szokott. Értem én, a niners szurkolók január óta hitték, hogy mindenkit lemosnak majd, főleg az ilyen nem elit csapatokat. Mert hogy ők elit csapat lesznek, az nem kérdés. Az AFC West is majd rájön ki a király, és a többi. Ehhez képest valóban nem megy úgy a játék.

Az, hogy jól játszik az ellenfél, előfordul. Hibák persze mindig vannak, de tegnap semmivel nem volt több. Az edzők is mindig erre hivatkoznak, de ez inkább önámítás legtöbbször. A játékosoknak erre szüksége van természetesen, ezért teszik. De mi láthatjuk reálisabban is. Egyáltalán nem kötelező. És a szurkoló erre szintén képtelen, de ebből a szempontból lehet realistább.
A foci ráadásul random, legtöbb esetben millimétereken múlik. Nem mindig a jobb játékosnak (adott szituban) vagy csapatnak sikerül, pont ez a lényeg. Ha nem így volna, nem lenne izgalmas és népszerű sport. Ahogy a többi népszerű sport.

Szóval, ha elvonatkoztatsz attól amit szerettél volna látni, egy sima győzelmet, ez jó meccs volt. Fordulatos, végig szoros. Jó védelmekkel, de pár jó támadással mégis újra ás újra. Nagyjából két perccel a vége előtt eladta Smith, ott lett vége, addig nem lehetett sejteni, ki fog nyerni. Még a nagy játékoknál is rendre volt védő a közelben. A legnagyobb elkapásnál is ott volt a védő mindkét keze, nagy harc volt minden labdáért. Jó futások voltak mindkét oldalon, de ugyanúgy földbe tiporták néha őket is, mikor nagyon kellett volna a 1st down.
Igazából nagy hiba alig volt, főleg a pick volt nem kikényszerített nagy hiba, de meccs végi Hail Maryben ez benne van. Úgy általában sem volt sok hiba. Mondom, kivéve ha mindent annak veszünk, mert egy sack hiba az OTtől, és így tovább. De ilyen alapon minden meccsen ugyanannyi van, ahol nem tudod dominálni a ellenfelet. Akkor tehát megint csak nem tért el a szokásostól, mert aki így látja, annak a többi meccsen is ugyanennyi van.ulpianus
szerintem félreértesz. nem hinném hogy bárki azt várta volna hogy mindenkit lemosunk, pláne mikor tele vagyunk eltiltottal/sérülttel.
arra próbáltam utalni, hogy bár természetesen szurkolunk a csapatunknak, látjuk hogy az OL-ünk pl. milyen rettenetesen legalja passz proban, és hogy bizony a playhívás is bőven hagy kívánni valót maga után. ezen többször szentségeltünk az EK-ben is. szerencsére a védelmünk összerántotta magát és kierőltettünk pár 3 és outot, de az első félidőben csak kamilláztunk. és nem mondanám nálunk hogy olyan kiemelkedő lett volna bárki is, talán Lloyd és Gore. 1-1 villanást meg nem ítélek kiemelkedőnek.
amúgy ha így nézzük, akkor védelmi csemege volt. engem csak az zavart, hogy RZ-ban mikor esély lett volna lezárni a történetet akkor kapott brainfartot az OC.

több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
A meccsen kissé túlzásba vitték a bírók a "hazai pálya szabályt". Mindenki Kaepernick érvénytelen 1st downjáról beszél. De például itt látható Jamaal Charles érdekes büntije:
https://vine.co/assets/images/meta/vine_screencap-0b4ef888c2882624abcca774862cde77.png
Vine
The entertainment network where videos and personalities get really big, really fast. Download Vine to watch videos, remixes and trends before they blow up.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Boone ('9ers Guard) azt mondta, Poe egy szörny, sosem látott hasonlót. Van benne igazság.
Inkább a Hali-Poe-Houston trió az amivel rendre meggyűlik a támadófalak baja. Nem lehet könnyű mindkét oldalt és a közepet is tartani egyszerre, ha ennyire jó játékos áll ott. Ezért lenne fontos Houston szerződtetése. Nagyon nem lesz olcsó. Meglátjuk a salary capet persze. Illetve, hogy Hali vagy Houston elengedését tervezi a vezetőség inkább.
Ford jó pass rusher, de most meccsen egyszer olyan szinten eltévedt, hogy csuda. Mindenki futott egyik irányba, ő pedig egy másikba közöttük. Ennyire nem rossz ám, de azt a futást igencsak benézte.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Szerintem se jó se rossz nem volt egy abszolút átlagos szürke kis meccs volt kiemelkedő egyéni teljesítmények nélkül.he7edik
Mindkét oldalon volt egy kiváló futóteljesítmény 5+ átlaggal. Baileynek 3-4 DE ként másfél sackje volt + 1 TFL. Kelce Tdje sem volt semmi. Black Mamba élete első meccsén TDt szerzett, és nem is csúnyát a vonal mellett futva. JMJ Johnson is csereemberként egészen jól játszott. Nem egy Derrick Johnson, de jó volt, és nem csak a két TFL miatt mondom.

Azt elfogadom ha ennyire akarod, hogy a ninersben nem volt kiemelkedő teljesítmény, legyen. 😛 Bár például Lloyd elkapása sem volt mindennapos, Vagy Willis néhány run stopja. De ezen nem veszünk össze. 😊 Bár nekem a két 50+ FG is tetszett.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
he7edik San Francisco 49ers 1 239
Szerintem se jó se rossz nem volt egy abszolút átlagos szürke kis meccs volt kiemelkedő egyéni teljesítmények nélkül.


több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
szerintem szörnyű meccs volt 😀 rettenetesen sok hibával mindkét oldalon. ettől függetlenül sok sikert a jövőben, hajrá Smitty!petey
Nem volt több hiba mint szokott. Értem én, a niners szurkolók január óta hitték, hogy mindenkit lemosnak majd, főleg az ilyen nem elit csapatokat. Mert hogy ők elit csapat lesznek, az nem kérdés. Az AFC West is majd rájön ki a király, és a többi. Ehhez képest valóban nem megy úgy a játék.

Az, hogy jól játszik az ellenfél, előfordul. Hibák persze mindig vannak, de tegnap semmivel nem volt több. Az edzők is mindig erre hivatkoznak, de ez inkább önámítás legtöbbször. A játékosoknak erre szüksége van természetesen, ezért teszik. De mi láthatjuk reálisabban is. Egyáltalán nem kötelező. És a szurkoló erre szintén képtelen, de ebből a szempontból lehet realistább.
A foci ráadásul random, legtöbb esetben millimétereken múlik. Nem mindig a jobb játékosnak (adott szituban) vagy csapatnak sikerül, pont ez a lényeg. Ha nem így volna, nem lenne izgalmas és népszerű sport. Ahogy a többi népszerű sport.

Szóval, ha elvonatkoztatsz attól amit szerettél volna látni, egy sima győzelmet, ez jó meccs volt. Fordulatos, végig szoros. Jó védelmekkel, de pár jó támadással mégis újra ás újra. Nagyjából két perccel a vége előtt eladta Smith, ott lett vége, addig nem lehetett sejteni, ki fog nyerni. Még a nagy játékoknál is rendre volt védő a közelben. A legnagyobb elkapásnál is ott volt a védő mindkét keze, nagy harc volt minden labdáért. Jó futások voltak mindkét oldalon, de ugyanúgy földbe tiporták néha őket is, mikor nagyon kellett volna a 1st down.
Igazából nagy hiba alig volt, főleg a pick volt nem kikényszerített nagy hiba, de meccs végi Hail Maryben ez benne van. Úgy általában sem volt sok hiba. Mondom, kivéve ha mindent annak veszünk, mert egy sack hiba az OTtől, és így tovább. De ilyen alapon minden meccsen ugyanannyi van, ahol nem tudod dominálni a ellenfelet. Akkor tehát megint csak nem tért el a szokásostól, mert aki így látja, annak a többi meccsen is ugyanennyi van.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
he7edik San Francisco 49ers 1 239
Jó meccs volt. Nyerhettünk volna. De nem nyertünk. Nem fogk bírózni, az is volt, de akkor is nyerhettünk volna. Persze ehhez nem kell 12 emberrel felmenni punt ellen kulcspillanatban, de ilyen van. Nem haragszom érte. Aki nem csinál semmit csak az nem hibázik.

A futást ma is nyaltuk keményen, de a védelem ezen kívül nem volt rossz. Bár ez nem hangzik valami meggyőzően, tudom. 😀 Allen Baileyről már ennyi jó meccs után le merem írni, kezdőszintű DE lett. A pass rush megy, és ebben Poe mellett ő is benne van. Az új DB egységnél vannak biztató jelek.

Támadásban Jamaal jól futott, a fal értelmesebb mint első három meccsen volt. Kelce is egyre inkább nyilvánvaló faktor. Bowe és Alex kezd összecsiszolódni. Persze jobb OL esetén még javulhatna, de nem rossz ez. Függetlenül a meccs végi Hail Mary picktől.ulpianus
Mondanám hogy "cserébe" jövő héten elverjük a Denvert is de ezzel a játékunkal semmi esélyünk a Mile High-ban. :-/he7edik
Akarom mondani két hét múlva.


több mint 9 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 557 — Csodabogár
szerintem szörnyű meccs volt 😀 rettenetesen sok hibával mindkét oldalon. ettől függetlenül sok sikert a jövőben, hajrá Smitty!

több mint 9 éve
he7edik San Francisco 49ers 1 239
Jó meccs volt. Nyerhettünk volna. De nem nyertünk. Nem fogk bírózni, az is volt, de akkor is nyerhettünk volna. Persze ehhez nem kell 12 emberrel felmenni punt ellen kulcspillanatban, de ilyen van. Nem haragszom érte. Aki nem csinál semmit csak az nem hibázik.

A futást ma is nyaltuk keményen, de a védelem ezen kívül nem volt rossz. Bár ez nem hangzik valami meggyőzően, tudom. 😀 Allen Baileyről már ennyi jó meccs után le merem írni, kezdőszintű DE lett. A pass rush megy, és ebben Poe mellett ő is benne van. Az új DB egységnél vannak biztató jelek.

Támadásban Jamaal jól futott, a fal értelmesebb mint első három meccsen volt. Kelce is egyre inkább nyilvánvaló faktor. Bowe és Alex kezd összecsiszolódni. Persze jobb OL esetén még javulhatna, de nem rossz ez. Függetlenül a meccs végi Hail Mary picktől.ulpianus
Mondanám hogy "cserébe" jövő héten elverjük a Denvert is de ezzel a játékunkal semmi esélyünk a Mile High-ban. :-/


több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Jó meccs volt. Nyerhettünk volna. De nem nyertünk. Nem fogk bírózni, az is volt, de akkor is nyerhettünk volna. Persze ehhez nem kell 12 emberrel felmenni punt ellen kulcspillanatban, de ilyen van. Nem haragszom érte. Aki nem csinál semmit csak az nem hibázik.

A futást ma is nyaltuk keményen, de a védelem ezen kívül nem volt rossz. Bár ez nem hangzik valami meggyőzően, tudom. 😀 Allen Baileyről már ennyi jó meccs után le merem írni, kezdőszintű DE lett. A pass rush megy, és ebben Poe mellett ő is benne van. Az új DB egységnél vannak biztató jelek.

Támadásban Jamaal jól futott, a fal értelmesebb mint első három meccsen volt. Kelce is egyre inkább nyilvánvaló faktor. Bowe és Alex kezd összecsiszolódni. Persze jobb OL esetén még javulhatna, de nem rossz ez. Függetlenül a meccs végi Hail Mary picktől.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
Petikievak01 Philadelphia Eagles 1 667 — Its OK to be gay.
Nagyotmondó rovat:
Tamba Hali szerint a Chiefs, akik legyőzték a Patriots csapatát elég meggyőzően, illetve a KC Royals (baseball csapat) akik nem is tudom hány év után rájátszásba jutottak (nem érdekel a baseball, ultra unalmas), ahol legyőzték az Oaklandet, szóval mindkettő bajnok lesz. Nehéz elhinni, de nagy buli lenne a városban.ulpianus
eddig ez a kedvencem 😀

több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Nagyotmondó rovat:
Tamba Hali szerint a Chiefs, akik legyőzték a Patriots csapatát elég meggyőzően, illetve a KC Royals (baseball csapat) akik nem is tudom hány év után rájátszásba jutottak (nem érdekel a baseball, ultra unalmas), ahol legyőzték az Oaklandet, szóval mindkettő bajnok lesz. Nehéz elhinni, de nagy buli lenne a városban.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
A meccsen szemre is sok FB játék volt. A számok is ezt türközik. 26x játszott a full back Sherman Tank, kiegészítve a dupla és tripla TE szettel. És milyen jól tette Reid ezt, már másodszor működött, igaz kicsit másképp mindkét esetben. Amellett megnyitotta az utat a single back felállások felé, és a passzjátéknak is.
Másrészt Reid, aki a legnagyobb passzőrült, nem igazán hívott még ennyi futást, 54% már run focus felfogásnak számít. Wilfork (Honvéd DT) meg is jegyezte, hogy nem erre számítottak.

Védelemben Parker (CB) most safetyként játszott, leginkább a TE emberezése volt a feladata, mert (ő is) elég nagy CB ehhez. Ez a húzás bejött Suttonnak.
A másik, amiről volt szó előző meccs után is, mikor 1 NT mellett három OLB van a pályán passz szitukban, konkrétan Hali-Poe-Houston-Ford áll a LOS vonalán (Poe helyett Bailey is lehet). E mellé még behív néha egy safety blitzet Sutton, de kulcs a 3 kiváló blitzer OLB. Houston áll beljebb, de igazából Hali is, és Ford is képes lenne benti technikákról indulni. Viszont Hali sérült, Ford zöldfülű. Houston így is sack leader megosztva eleddig.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Avery sérülése miatt nem fog játszani. Így a hazatérő AJ Jenkins lehet kezdőelkapó.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Husi Abdullaht a meccsen megbüntették, mikor is a pick 6 TD után leborult, fejével érintette a talajt, hálát adva a magasságos Allahnak a sikerért. Bár talán kicsit fel lett fújva, mert ebben a testhelyzetben (két térdére rogyva csúszott az akció végén) ez természetes emberi reakció, vagyis mozdulat. Husi is azt mondta, valahogy jött a dolog, ő senkit nem akart megbántani. Nem is érti a dolgot. Mi sem. Akárhogy is, megbüntették szabálytalan gólörömért.
A meccs után Michael Signora (NFL Vice President of Football Communications) azt mondta, nem volt szabálytalanság, rossz ítélet volt. Elnézést kért a liga. Persze többek közt azért, mert elég sokan felháborodtak az eset miatt.
Remélem pár bíró elgondolkozik ezen.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Charles lett a hét AFC támadójátékosa, 3 TDt ért el (1 futott, két elkapott). Tegyük hozzá, a Chiefsben Knile Davis kicsit több yardot futott és jobb átlaggal. 😊


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Poe azt mondta, és több játékos, hogy bizony doppingolja őket a Chiefs közönsége. Jó ilyen szurkolóknak játszani, akik úgy üvöltenek mint senki.
Leghangosabbak a világon, de sztem nem is a számok a fontosak.142.2 decibel, az király. Havernak segítettem már hangosítani a Petőfi csarnokot, ahol rendezvényen 120 decibel a bevett szokás. Ami azt jelenti, hogy ha beszélni akarsz, akkor odahajolsz másik füléhez és kiabálsz, akkor nagyjából hall valamit, és próbálja érteni. 140 decibel az már fülsüketítő. Tehát ne azt képzelje senki, hogy egy kicsit hangos, azt jóvan. Ez még a pályán is brutálisan hangos.
Gruden volt a szekértő a meccsen. Ő is mondta, hogy mikor Raiders HC volt, akkor is tudták, az Arrowhead egész más stadion, mint a többi. Mégis első alkalommal megdöbbent. Raiders meccseken mondogatták egymásnak, hogy nincs semmi gond, nincs semmi gond. Akkor játszott Derrick Thomas, és ha bármit csinált, felrobbant a stadion. Most Bradynél is lehetett látni, hogy képtelen volt néha kommunikálni a centerrel vagy az elkapókkal. No Huddle esetén, amit a Pats szeret játszani, ez különösen gond tud lenni. Persze vannak erre technikák, megoldások, de azért roppant zavaró. Nem egy QBt hoztunk már zavarba, kergettünk hibába.
És ez számít. Ilyen aréna az Arrowhead vörös tengere, vagy a Seattle 12th man, akikkel versenyzünk az elsőségért, és több hasonló akad. Bár ez a kettő valóban kiemelkedő évtizedek óta. Legalábbis a játékosok és edzők ezt mondják. A szurkolók persze mind a saját stadionjukat. Az, hogy most épp öt decibellel ez vagy az a csapat jobb, az nekem teljesen mindegy. Örülök, hogy vannak ilyen stadionok. Legyen minél több. És az Arrowhead legyen köztük. Nekem ez elég. Főleg, hogy a játékosokra tényleg hat ez az egész.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Joe McKnight is IR listára került. Nem csodálkozunk túlságosan idén az ilyesmin. Egyben Donald Stephenson ROT eltiltása letelt, ő váltja a keretben.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Én nem osztom a lelkesedést a komoly (pl PO) lehetőségek felé. Egy rossz formában lévő Miami után, egy évtizede legrosszabb formájában játszó Honvéd leverése még nem meggyőző számomra. Nem mondom, veszteni is lehetett volna. VAgy rosszul játszani. Én védtem az 1/1ezés után a csapatot. A Tiatns meccs után is leírtam, hogy ott minden labda feléjük pattant, és meg lehet nézni, Locker nem volt jó igazából, a Titans sem, csak minden összejött, nekünk meg semmi. Van ilyen minden évben minden csapatnak. Nem eszik ezt a szezont olyan forrón. De a rájátszásért foci nyugaton sokkal több kell, mint amit jelenleg a Chiefs tud.

Reid. Nem lesz valakinek (fejből, meccsen írták ki) 140+ nyert meccse 100 vesztett ellenében, ha nem ért hozzá. Ezek nagyon komoly számok.
Vannak hiányosságai. Időkérések, 4th&short (bár ebben mióta itt van sokat fejlődött), draft posztprioritások akkor is ha adott évben az nem indokolt. Kinek nincs hibája?
Kiváló HC, jó is volt a playhívás és a gameplan most is. De sztem az Eaglesben is jó volt amit felépített offenseben. Az van itt is, csak a TE játék, alapfelállások jöttek újak. És főleg utóbbiak aránya változik.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
skullkill29 Kansas City Chiefs Texas Longhorns 329
Nagyon király volt a meccs 😊 A támadófal meglepően jól működött, Davis továbbra is képes Charlesról levenni a terhet ha kell és jól teljesíteni, valamint Bowe-Kelce-Alex trió is egyre jobb lesz. Jó lesz ez a támadó oldal, szóval itt már meg kell követnem magam hogy az első két mérkőzés után olyan borúlátó voltam 😀

A védelem jó-jó de nem az az igazi amit megszoktunk, Berry, DJ, DeVito nagyon hiányzik, főleg előbbi 2. Nélkülük Hali, Houston páros se mindig tud úgy kibontakozni illetve középről nincs nyomás csak a DL-től. Az ILB párosunk a megszokotthoz képest (DJ, Mays) szerintem nagyon gyatra, jó nem elvárható az a szint de akkor is... Berry is hiányzik, volt hogy Hali fogta Gronk-ot, de furcsa pillanat volt az 😀
Abdullah meg kezd egyre jobb lenni és mintha tetszene neki hogy most Berry kiesése miatt úgymond ő a főnök a secondary-ba, vhogy teljesen így éreztem. Illetve jó volt látni amit hiányoltam eddig, hogy elkezdett labdákat szerezni a védelem 😊

Arra azért majd kíváncsi leszek, hogy egy jobban futó és mobilisabb irányítóval rendelkező csapat ellen mit tud majd a védelem.
több mint 9 éve
Robilluma Pittsburgh Steelers 2 907 — Whatever it takes
Reidre rátérve. Nekem ami feltűnt. Először is azt találta ki, hogy az előző meccsen játszott 3 TE játék helyett lesz a FB blokkol mindenfelé játék lesz. A Chiefsben játszik a liga egyik legjobb full backje, és úgy ítélte meg Reid, full back vezetőblokkok (lead block) ellen nem védekeznek elég jól a földön. Ez atom jól működött.
Nem mondom, hogy Bowe és Kelce elkapásai nem voltak fontosak vasgy nagyon szépek. Vagy a passzjáték Alex vezetésével. Ahogy Fisher egyre javuló játéka is kellett. Azt is elismerem, hogy a támadófal orvoslására bevezetett több ZB játék és rengeteg cut block (mikor a falember keresztbe vetődik térdmagasságban, ahhoz nem kell elit falember finoman szólva) nem vált be. De a FB blokkok voltak a kulcshúzás.

Védelemben szokásosan Sutton rizikóvállalása kézzelfogható volt. Ráment Brady kedvenc célpontjaira. Úgy érezte ez a kulcs, mindent beáldozott, akit tudott előrehúzott a (playben) két épp aktuális legfontosabb emberre elég gyakran.ulpianus
Gyakorlatilag minden működött, gratulálok az edzői stábnak és a játékosoknak.
A szezon kezdete óta bárhol ezen a fórumon (nem a KC topikban) Reid neve csak a "röhejes playcalling"-gal együtt jelenhetett meg ( ._. ), szóval kijárt neki ez a meccs. Persze a Phins ellen is parádézott már, de afölött mindenki elsiklott valamiért... Vagy csak nem értette.
Én lebottomötöztem a Pats topikban a Titans elleni bakiparádé és a szétsérült/eltiltott OL után a Chiefs-t, de szerencsére az csak egy borzalmas meccs volt, már a Denver ellen is látszott a csapat ereje, aki figyelte őket. Nem lesz ez rossz.
Kifejezetten örülök, h a Kelce-Davis tavalyi rookie páros idén már azt mutatja, amit vártam tőlük. Jó volt az a 2-3. kör, már akkor is írtam itt, h sztem jó pickek voltak.

A FB játék tényleg bejött, szépen fejlődtek ki az isolation szituációk. Ráadásnak egy bal oldali külső futásnál Chandler Jones-t is beforgatta Sherman, OT módra, teljesen elrontva a külső contain feladatát.
Ami nekem feltűnt még és látványos volt, h a Pats back7 a misdirection játékokra borzalmasan reagált és erre valószínűleg készült a stáb, mert két kamu reverse játékba belefutottak és teljes siker volt mindkettő.
Itt a RB már a LoS-en (!), de a két mélységi védő még mindig háttal a playsidenak ellenkező irányba rohan :-8 . Nem fogják megdicsérni őket. Alex Smith-t viszont igen, zseniálisan eladta a reverse-t.



Itt ugyanaz volt másik irányba:

A RB már rég átvette a labdát, lassít a LoS-en, egy cutbackhez készül, de Collins a backside-on kóricál, a testtartása is fura, mintha nem is lenne feladata a futás támogatása.
Nem tudom milyen kulcsok alapján reagálnak, de egy idő után illene már váltani a play-re. Ezt a gyengeséget jól kiszúrták Reidék, még akkor is, ha csak 2 fake reverse volt, nem ettől volt jó az O.

A Pats sec bunch elleni gyenge játéka nem újdonság, erre is rájátszottak.
Itt 3 a 2-re lesarkítottak egy játékot, a két LB valamit elszúrt. Simán ült így a bubble screen.


Itt meg embereznek bunch ellen, amivel nem egyszerű védekezni a tumultus miatt, pláne ha a becserélt rookie Butler kerüli a "forgalmat". El is csúszik a végén. Simán lejátszott figura.


Igazából majdnem minden úgy lett végrehajtva, ahogy meg lett rajzolva. A legjobb O játékosok kerültek a képességeiknek ideális szituációkba. Charles és Kelce játéka nagyon szépen fel lett építve.
Utóbbinál volt szép drag route is a fal mögött, Collins átadta Hightowernek, eredmény nem kérdéses.

Ilyen playcall és szépen felépített O láttán (Alex Smith még mindig kjól néz ki, micsoda tréd volt), most lehet baszogatni Reidet, aki akarja...

A D-nél meg a press meglepetésre megfogta a remek kondiban lévő Edelmant. De Abdullah is odaért rá egyszer slotban offcoverből flatfooted technikából a slantre. Nagyon el volt találva a cover.
Le a kalappal a stáb előtt, ez outcoaching volt a javából.

Ami meglepetés volt sztem és a Pats szurkolók ennek örülhetnek, h a Pats interior OL-ben a két rookie sztem kifejezetten jól mutatkozott be, főleg Fleming. Talán kétszer megverték a külső vállánál (egyik Houston volt egy spéci passz elleni D csomagnál), de amúgy erőteljes volt és jól állt bele a base blokkokba. Egy ilyen furán menedzselt falban ez sztem szép bemutatkozás volt. Nem dominálta agyon, vagy legalábbis amennyire vártam a fal belsejét Poe & Co. Jövőre jó lesz a PAts fal belseje sztem. A két OT-jük passproban viszont megkapta a magáét a KC gyilok OLB-itől.

Kőkemény AFC West rangadók lesznek idén. Fincsi csoport (Y) .
Még egyszer gratulálok!


If you are looking for the identity of the Steelers franchise in 2013, just stop it.
- 2013 Pittsburgh Steelers running game: 86,4 yard/game, 27th in the league (3,5 y/c, 29th).
- 2013, Steelers@Patriots 31-55, 610 total yards by the Patriots. More points and more yards than any team ever had amassed against a Steelers franchise in business now for 81 NFL seasons.
- The Steelers' run defense allowed 115,6 yards per game (4,3 y/c) in 2013.
WAKE UP TOMLIN!
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
Egyik szemem sír a másik kibaszottul röhög....gaben
Ha nálam nem is sírás és röhögés van, de a Pats-et nem értem. De tényleg. A Chiefs-el meg úgy vagyok, hogy nagyon csípem az egész csapatot, Reid-et is a korlátaival együtt, Smith a legkedvesebb underrated QB-m, már a Frisco évek óta szurkolok neki, hogy összejöjjön a karrierje, a Pats meg ugye évtizedes rivális még a Manning/Colts időkből, szóval elvileg minden adott volt, hogy nektek szurkoljak. De Manning/Denver miatt nem lehet, túl jó ez a csoport, a Chargers nagyon jó, nem hiányzik egy tavalyi szintű Chiefs is. 😀

Ezzel együtt gratula, nagyon összekapta magát a csapat, sőt hétről hétre jobb. Már a Denver ellen is voltak komoly jelek, a múlt hetit nem láttam, de a tegnapi teljesítmény egyenesen meggyőző volt. Ha már nem lesz a csapat versenyben a csoportelsőségért, ígérem minden meccsen szorítani fogok Sanyiéknak. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)