Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 9 éve
almapaprika Kansas City Chiefs 9
Mennyire hisztek a passzjáték feltámadásában?ulpianus
Hát a leírásodat elolvasva semennyire 😉
De amúgy nyilván javulni fog, mert ennél többet tudnak.ender1112
Smith nem ligaelit QB, de sok csapat örülne, ha legalább egy ilyen irányítója lenne.
Kelce, Bowe, Avery használható elkapósor, és akkor a futók elkapásait még nem néztük. Javulást várok tőlük, nem mondom, hogy sokat de a 20-on belülre várom azért őket a passzolt yardokat nézve év végére.
több mint 9 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 271 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Mennyire hisztek a passzjáték feltámadásában?ulpianus
Hát a leírásodat elolvasva semennyire 😉
De amúgy nyilván javulni fog, mert ennél többet tudnak.
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Mennyire hisztek a passzjáték feltámadásában? Reid rendszere elég bonyolult, illetve nem időzítésen alapul, inkább területtámadás. Ami egyrészt jelenti, hogy jól kell blokkolni, jól kell olvasni a védelmet az elkapóknak is. Nem elég, és nem is muszáj pontosan időben ott lenni ahol fel van rajzolva, inkább felismerni a lehetőségeket. Amit szokni kell. Ráadásul nehezebb néha, hogy tudni kell mindenkinek (skill pos), a többiek pontosan hol vannak és hol lesznek. Amit nem segít elő Bowe eltiltása, Kelce, Fasano, Jamaal, Black Mamba, (most épp Avery) sérülése és az állandóan megújuló játékosállomány. Képtelenség összeszokni úgy, ha nincs kivel. Az OL csak hab a tortán Alexnek ehhez pluszban. Mindenesetre én még várok, de jó lenne ha valahogy összeállna.

Ahogy egyébként Nico Johnson is hasonló okból esett ki a pixisból. Tavaly a remélem már ismert védősémánk legfőbb gyengesége a mély passzok ellen mutatkozott meg. A túltöltött, LOSra felálló front 7-8-9 mögötti egy az egyben játszott játékok, meghatározó FS nélkül rendre verve voltak. Amiben szerepet játszott, hogy amíg nem sérültek le a két blitzer, ez működött, muszáj volt passzolni az ellenfélnek. Nem egy QBt tettünk királlyá azonban feleslegesen.
Ezt külön kérte Reid Suttontól, valahogy oldja meg. Akár más játékhívással, vagy sémamódosítással. Végül is mindkettő megtörtént. Nico, aki ütköző box LB, nem illik a rendszerbe. Persze ha jól játszott volna az más, de még az sem igaz. Ezért került PSbe. Így lehet, hogy JMJ Johnson, aki nem egy nagy név a szakmában, kiszorította. Illetve mások is, aki még JMJ szintjét sem érik el, de többfunkciósak, és STben is hasznosabbak mint Nico.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Nico Johnsont felkapta a Bengals a gyakorlócsapatból. Reid sok sikert kívánt neki, mi sem tehetünk mást. Nagyon nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, és egyre kevesebb, majd nulla játéklehetőséget kapott. Pedig DJ mellé ma is keressük az embert, főleg, mióta DJ IRre került. A végén fogyasztották Nicot, mert LB edzőnk szerint szükségtelen a 240 font, vagy a fölötti tömeg, de ez sem segített, csak sebességben kicsit.
Mindenesetre hozták a helyére (PS) Orie Lemont.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
almapaprika Kansas City Chiefs 9
Elég nagy lemaradást szedhetünk össze a csoporton belül, ha most nem győzik le a Chargers-t a srácok. Remélem Rivers kicsit otthon hagyja az eddigi formáját. Idegenben nem lesz könnyű, de van esély. Egy 6-1, (5-1), 2-4 ről bitang nehéz lenne visszajönni.
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
A passzjáték, főleg yardokban nagyon kevés. Már mondtam, bár valahogy rajtam kívül külhonban sem zavar senkit (a futást kell még jobban erőltetni szerintük, megint ezt írják és mindig ezt írják.), Az a gondom, hogy gyakorlatilag semmi másra nem költenek Reidék, csak szinten tartás (védelem főleg) vagy ilyen mértékben sem (ST, OL). Mármint jobb mint volt Cassellel, de amit beleöltek ebbe két év alatt (1/1, 2.+3. körök, Avery, Bowe és Alex mega szerződése), és még akarnak, ahhoz képest sokkal jobban kellene mennie.

KC Starsban megjelent cikk. Elkapókról, Boweról, T.O.ról, David Culley WR edzővel a középpontban.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 949 — Chiefs fan
hehh, ebből egész jó csapat benyomását kelthetjük, főleg offense oldalon, holott azért a pályán nem így mennek a dolgok😊
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Statisztika kedvelőknek


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Most is tárgyalnak Houstonnal, LaCanfora szerint (híreit fenntartással kell kezelni). Azt mondja, 30 millió garantáltat ajánlott a Chiefs, de az Houstonnak nem elég. Egyéb számot vagy időtartamot nem ír. Kérdés, mennyi az igazság ebből.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
almapaprika Kansas City Chiefs 9
Bátyám után lettem némi lemaradással NFL szurkoló, és hamar megszerettem én is az erős, jó védelmeket, csak ezért kérdeztem erre rá. A csapatválasztásban erős szempont volt, hogy Kansas-ban eléggé masszív a Defense, és ebben a csapatrészben zászlóvivő a Houston, Hali kettős.
Jó volna őket együtt a későbbiekben is itt látni, csak hát a pénz az Úr!
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Poe mellett Bailey is kiváló DL manussá érett. Jó volt ő mindig is, de idénre végre felhizlalták 300 font fölé, amitől nem lassult, és így minden szituációban bevethető. 2.5 sackje van (Poenak asszem kettő).
Azt mondta mégis Sutton, hogy többet akarja őket pihentetni. A védőfalban annyi minőségi játékos jött össze, hogy érdemesebb nagyobb rotációt alkalmazni. Howard is sokat fejlődött, aki DeVito sérülése után lett kezdőjátékos. Ráadásul Vance Walker és Vickerson is jó játékosok, kár lenne nekik is csak pár snapet adni. Reméli ettől még jobb lesz mindenki teljesítménye, és még többet tehet a védelem a csapat sikereiért.

Említsük meg, hogy az idényt alacsony várakozásokkal (én leginkább a jó edzőinkben bíztam) kezdő secondary egész jó teljesít. A PFF szerint 10. legjobbak például. Ami egy ilyen új egységnél nem rossz. Abdullah jobb mint vártuk, bár nem ász. Sean Smithnek láthatóan jót tett a megregulázás és a ST munka, sokkal jobban szerel, keményebben és agresszívebben játszik. Ron Parker (CB) TE man2manre szűkített SS játéka végül is működik. A nickelback Chris Owens számomra kellemes meglepetés, bár inkább alig vártam tőle bármit, ő sem ász. Szünet után Berry visszatér várhatóan, az még dobhat az egységen. Coopernek kell összekapnia magát, de egyébként ezzel a front7 egységgel elég volt amit tudnak.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Hali meddig van szerződés alatt? Houston most tag alatt van, ugye?szaba
Hali 2016ban lesz FA. De attól még előbb is távozhat. Főleg ha el tudják cserélni, és sok csapatnak egy ilyen biltzere sincs. Ami komoly gond tud lenni.

Houstonnak van élő rookie szerződése, nem tagen van. 2015ig szól. Pont ez volt a baja nyáron. Évek óta egyik legjobb, ha nem a liga legjobb pass rushere (sokak szerint az, most is épp megosztva első sackben), ehhez képest keres harmadik körös pénzt (700k$ alatt).
Vagyis ő jövőre lehet tagen, ha úgy döntenek, hogy kell. Mert az biztos, hogy többet fog kérni mint a tag. És az is biztos, hogy megéri a tag árát. És még rákövetkező évben is megéri. Ezért nem kapkodtak vele minden áron idén. Illetve Ford miatt.

Ideális a Ford-Houston lenne, ha Haliért kapunk jó ellenértéket. Akkor átigazol, ott aláír 4-5 évre és mindenki örül. Akkor lesz hely Houstonnak és kész. Ford pedig ROLBnek tökéletes, hacsak nem sérül meg vagy valami. A Hali Ford is jó páros, és olcsóbb. Persze mindenképp hozni kell majd egy cserejátékost, de az a legkevesebb, csodák nincsenek.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 463
Hali meddig van szerződés alatt? Houston most tag alatt van, ugye?
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Hali és Houston.
Mindkettő nem marad szezon végén valószínűleg. Első körben nem igazolnak cserepadra embert. Ellenben Ford jó játékosnak tűnik. Nem lesz nagy visszaesés valószínűleg. Meglátjuk meddig fejlődik. Nincsenek nagy számai, alig játszik. Viszont jól játszik. Legalábbis pass rushban. Ha ROLB lesz, az elég is. Bár Halit nem lehet áttenni balra, akkor muszáj fejlődnie coverben. Meglátjuk. A terv legalábbis ez.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 785 — Apu ökölbeszorított keze
A tendencia az egész nfl-re igaz...
A bolts meg sokkal jobb most sajna

több mint 9 éve
almapaprika Kansas City Chiefs 9
üdv mindenki! Viszonylag friss főnök szurkoló vagyok! 😊almapaprika
üdv!

almapaprika, ez jó!
Most a tiszteletedre szünet lesz, nem játszunk. De legalább nézhetjük amint a Raiders elveri a Chargerst. Aki veszít, megy Los Angelesbe.ulpianus
Igazából az egyik fő ok a választásomnak az a Hali - Houston kettős volt, lehet tudni valamit arról, hogy meddig maradhatnak még itt? Tudja a csapat majd még őket fizetni?
Nagyon rossz volna ha folyamatos tendenciává válna a legjobbak elengedése.
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
üdv mindenki! Viszonylag friss főnök szurkoló vagyok! 😊almapaprika
üdv!

almapaprika, ez jó!
Most a tiszteletedre szünet lesz, nem játszunk. De legalább nézhetjük amint a Raiders elveri a Chargerst. Aki veszít, megy Los Angelesbe.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
almapaprika Kansas City Chiefs 9
üdv mindenki! Viszonylag friss főnök szurkoló vagyok! 😊
több mint 9 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 557 — Csodabogár


no para, el tudnák erről beszélgetni reggelig. volt egy pár play ami ha bejön, akkor TD, csak Hali kiszagolta, a 4. negyedben egy RO. azért tudom én is hogy a védelem fent van a pályán, nem csak dísznek 😀

több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Piti!

Vegyük a példáidat, ha akarod. Lehet így is látni:
1st&10re futást hívni sztenderd, RZban főleg.
A rollout trükkös játéknak számít. 2nd down az ilyenek legfőbb forrása, főleg 2nd&5 - 2nd&10 körül. Ez is teljesen rendben van egy Kaepernick típusú QBvel akár 2nd&12re is. Főleg, mert a Rollout nagy yardzabáló ha bejön.
3rd&12nél elvben passzolni kell. Csakhogy túl rövid a pálya mély (25+) passzhoz, legalábbis kockázatos. Marad a középtáv, de ezt tudja a DC is. Egészen biztosan kiemelten fog ez ellen védekezni. A futás megy 6os átlaggal, nem egyszer ment 10 körül is a meccsen. Még ha marad is 1-2 yard (4th&short) majd akkor eldöntjük, hogy nekimegyünk-e. Ráadásul ezzel középre tehetjük a labdát FGhoz legrosszabb esetben is. Ha elég erősen blitzel az ellenfél, és Sutton (KC DC) gyakran ezt teszi, bejöhet.

Másik példa nem is példa, csak azt kéred számon, hogy miért passzolnak, mikor a futás megy. Illetve azt kérted számon, hogy miért nem passzolnak, mikor a passz megy. Értem én, de ezek szerint ők is látták, volt is mindkettő. Nem jött be a sorrend, szerencse és védelem kérdése is. A playhívásnál egyik fő szempont, hogy meglepjük az ellenfelet. márpedig ami totál logikus, biztos nem meglepő. Ez a kettő megy egymás ellen (csak EBBŐL a szempontból), érthető, hogy nem mindegy mikor mit döntenek. De muszáj variálni. Értem, hogy de miért pont akkor. Mert ők akkor döntöttek úgy. Nem azért mert hülyék, hanem mert muszáj valamikor.

5 FG esete ebben formában, ahogy írod, inkább engem igazol mint cáfol. Tehát nem a playhívás az igazi gond. Hanem az eredményesség. Vagyis érzelmi alapon kifogásolunk valamit, de észérvekre hivatkozunk. Szurkolóként ez rendben van teljesen. Mégis remélem érthető, hol látom az ellentmondást. Ez nem játékhívási kérdés. Pont ez lett volna a mondandóm lényege. Mert ha valaki konkrétan leír egy szituációt és azt kifogásolja azon lehet érdemben vitázni. De ugye itt túlnyomórészt ez nem történik meg. Még egyszer kiemelném, ez nem neked szólt személyesen, a témáról általában beszélek.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 629 — a new hope (again)
Értelme semmi, ebben igazad van, de itt (is) nagy részünk sima mezei szurkoló aki mélységeiben csak ugatja ezt a sportot, és ha valami nem tetszik nekünk akkor a frusztrációt és az ideget ilyen formában tudjuk kinyílvánítani, ill utálva szidni valakit/valamit ha "szar volt a playhívás" 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 557 — Csodabogár
rövidre fogva. amikor a RZ-ban hívsz egy középső futást amit kiszagolnak és betömik a lukat rendben van, 2 yard loss. aztán hívnak egy RO playt, amit gyakorlatilag meg is ölnek, aztán megint egy futást ott gond van. és meg sem próbáltál egyet sem passzolni az EZ-ba. vagy amikor megy a futás 2-3 first downra erre a következő 3 széria megint passz. érted? nem akarom erre fogni mert nem tudom mit készültek mit láttak, csak nem értem és vakarom a fejem és csak megkérdezem ilyenkor magamtól is hogy na ezzel mi volt a cél? nem mi találtuk föl a spanyolviaszt, régi topik ez ligaszerte 😊 mikor néha az OC/HC kicsit túlgondolkodja a dolgokat, attól még lehet zseni az OC, csak ha rúgunk mi is pl 5 FG-t ott felmerül a kérdés hogy legalább 1 TD miért nem született ebből a RZ-ban. písz 😀

több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Csakhogy európai példával éljek, focit is csak úgy lehet véleményezni, hogy folyamatosan elemzem, hogy a védekező felfogású csapatom a 4-2-3-1es alakzat belső rombusz mozgásra épülő taktikája nem működik, mert A játékos nem a megfelelő zónában a kijelölt labda nélküli mozgásokat futja, ezzel az alakzat, azon belül a tervezett játék nem tud működik, mert B, C stb.. játékos kénytelen kisegíteni A játékos által generált anomliákat... Szóval egervári egy fasz volt mert még a labdát sem tudtuk kihozni a félpályánkról! 😊peach
OFF
Igen, és ezzel már lehet vitázni, mert ez egy konkrét vélemény. És ezt olvasni önmagában ötleteket ad, és érdekes. Ráadásul ebből lehet tanulni, megérteni a kedvenc sportodat.
Én például sokkal inkább hajlok arra, hogy nem rombuszban, hanem középpályás háromszögekben gondolkozok (4-2-3-1 vagy azon kívül). Illetve látni kellene, hogy adott 4-2-3-1 (vagy más) szélsői milyen feladatokat látnak el? Nemcsak a szélső hátvéd felfutások aránya és mélysége, de iránya és szerepe is. Ráadásul középpályások révén a 4 KP alapfeladat (védelem támogatása, támadók támogatása, második hullám feladatok, és a védő-támadó részleg összekötése) milyen arányban áll fenn egyénileg a KP játékosoknál és összességben, illetve van-e ötödik feladat? Mert sokszor van, csak nem mindegy mi az és kinél.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Ellenben és kontra. Én azzal nem tudok és nem is akarok vitázni, mikor annyi a kritika, hogy "szar volt a playhívás". Vagyis semmiféle konkrétum nincs.
Nem bántásból írtam. És nem is kell hogy bárki most ettől abbafejezze. Szurkolók vagyunk senkinek nem kell semmihez érteni. Számon kérni ezt (tudást) pedig fölöttébb értelmetlen lenne tehát. Nem is teszem.
Csak nem értem, mi értelme van ezt leírni tízpercenként? Főleg úgy ,hogy nem is értem mit akart mondani aki mondta, azon kívül, hogy haladjunk előre TDig, vagy állítsuk már meg őket végre. Nyilván, ha a play nem sikerült, akkor nem azt kellett volna hívni. Ha mást hívsz lehet jobb, mert ez rossz volt. Egyrészt azonban nem biztos hogy jobb. Másrészt lehet rosszabb is.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 629 — a new hope (again)
Csakhogy európai példával éljek, focit is csak úgy lehet véleményezni, hogy folyamatosan elemzem, hogy a védekező felfogású csapatom a 4-2-3-1es alakzat belső rombusz mozgásra épülő taktikája nem működik, mert A játékos nem a megfelelő zónában a kijelölt labda nélküli mozgásokat futja, ezzel az alakzat, azon belül a tervezett játék nem tud működik, mert B, C stb.. játékos kénytelen kisegíteni A játékos által generált anomliákat... Szóval egervári egy fasz volt mert még a labdát sem tudtuk kihozni a félpályánkról! 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Arrowhead Prideon írták, hogy M. Cooper (CB) 102. CB közt a 101. Mikor hibázik, akkor nagyot. Erre emlékszem, én is kiemeltem egyik meccsen, kettőt hibázott, mindkettő TD lett például.
Ez nem feltétlen róla szól, inkább nekem a rendszer hibáját mutatja. Nem volt ő rosszabb mint a többi. De ahogy most épp mások tűnnek királynak, például S. Smith, pont úgy fog az is megfordulni. Pengeélen táncolnak a cornereink. Mikor sikerül, az nagy játék, mikor nem, az látványos kudarc. Eléggé magukra hagyja őket Sutton. Most a meccsen emlékszem, a niners felállt bunch (háromszögben közel egymáshoz egyik oldalon 3 elkapó) formációban, velük szemben 3 CB. És mindegyik CB blitzelt! :cool: Sutton nem gyáva kukac az biztos. De ilyenkor az LB, és főleg a safety roppant nehéz helyzetbe kerülnek ha blitz nem ér oda időben.


Állat vagyok, ami enni kér...