Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 278 — Lájkold a zsűrit!
Valahol érthető az okfejtés, mondjuk egy 3. kör elejéért én lehet odaadtam volna tavaly, elvégre ugye a comp pick az garantáltan a kör végén van.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
B. Albertet nem akarták itt tartani, csak elcserélni második körért. Amit egyébként a phins tavaly erősen fontolgatott. De Albert mikor erre rájött, azóta végképp nem megy bele kisebb összegbe, mint amit maximálisan ki tud sajtolni, ..... és ettől a ponttól mindegy neki kiből. (Miami a családja miatt kiemelt opció számára).
A Chuiefs veztősége pedig úgy van vele, ez a terv csak akkor eladható üzembiztosan, ha piacképes marad Albert jussa. Ha ez nem megy, akkor jön a kompenzációs 3. kör. Mert először is nem igazolnak senkit ugyi (nincs is miből), másrészt ekkor tehát Albert magas összeget ír alá. Ez pedig szinte garantálja a harmadik körös kompos picket. Vagyis ezért nem cserélték el tavaly sem harmadik körért.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 949 — Chiefs fan
Én nem várok nagy dolgokat. Tavaly új vezetés jött ,sok elköltendő pénz volt, természetesen át is alakították a keretet. Távozó lesz nem egy, aki pedig jó játékos. Ezt tudtuk, túl erős a keret, nem lehet ennyi jó játékost megtartani, ezért sírunk 4 éve, hogy "ha lenne QB ..".
Geoff Schwartz (OG) úgy fest olcsóbban aláír, és jobban is játszott meglepetésre J. Asamoahnál is, ő aláír reméljük, és el is fogyott a költőpénz.

B. Aberttel egyébként tárgyaltak egy olyan szerződésről, ami több garantáltat tartalmazott volna, és bruttó összegben is jobb lett volna mint a tavalyi ajánlat. Azonban jobbat is kapott más csapatoktól.ulpianus
schwartz nagyon kellene, asamoah-tól valószínűleg búcsút vehetünk, kár érte, jeff allen-től ellenben még mindig égnek áll a hajam arra gondolva, hogy kezdő lesz, aztán ki tudja, lehet majd most jön ki belőle az állat😊
több mint 10 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 949 — Chiefs fan
Albertet már 99%ban a phinsben látják.
Érdekes és fájó hogy senkit nem sikerült megtartani...Janek
nincs pénz sajna
és gondolom úgy vannak vele, hogy fisher bal oldalon minőségi pótlás lesz. mindenesetre rosszabb nem lehet, mint jobb oldalt😊
és ne felejtsük el, hogy lassan el kell kezdeni tervezgetni berry és houston szerződését is
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Albertet már 99%ban a phinsben látják.
Érdekes és fájó hogy senkit nem sikerült megtartani...

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
dexmex-et elnézném Kelly rendszerében 😊Janek
Kelly és Reid rendszere WR poszton nem sokban tér el. Tudta ezt Chip csóka mikor aláírt. Más kérdés, hogy Kellynél sokan hiszik az OL bárkiből állhat (pont ez az egyik kulcs ellenben), ami pedig inkább igaz Reid sémájára. Big Red igazán jó QB nélkül nem tud működni, Kellynél ez kevésbé gond, ha fizikálisan és mentálisan az erős közepest hozza valaki.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Én nem várok nagy dolgokat. Tavaly új vezetés jött ,sok elköltendő pénz volt, természetesen át is alakították a keretet. Távozó lesz nem egy, aki pedig jó játékos. Ezt tudtuk, túl erős a keret, nem lehet ennyi jó játékost megtartani, ezért sírunk 4 éve, hogy "ha lenne QB ..".
Geoff Schwartz (OG) úgy fest olcsóbban aláír, és jobban is játszott meglepetésre J. Asamoahnál is, ő aláír reméljük, és el is fogyott a költőpénz.

B. Aberttel egyébként tárgyaltak egy olyan szerződésről, ami több garantáltat tartalmazott volna, és bruttó összegben is jobb lett volna mint a tavalyi ajánlat. Azonban jobbat is kapott más csapatoktól.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Ki mit vár a közelgő piac nyitástól?
Ki megy?
Ki maradjon?
Esetleg milyen posztra kit hozzunk?Janek
egyelőre nem sok jót😊
úgy néz ki mccluster is távozik albert mellettehh
dexmex-et elnézném Kelly rendszerében 😊

több mint 10 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 949 — Chiefs fan
Ki mit vár a közelgő piac nyitástól?
Ki megy?
Ki maradjon?
Esetleg milyen posztra kit hozzunk?Janek
egyelőre nem sok jót😊
úgy néz ki mccluster is távozik albert mellett
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Ki mit vár a közelgő piac nyitástól?
Ki megy?
Ki maradjon?
Esetleg milyen posztra kit hozzunk?

több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Azt mondta Dontari Poe, mikor unatkozik, mindig edzeni megy, imád gyúrni. Akár hajnali 3 órakor is.ulpianus
rá is fér 😊
Remélem sokáig ilyen marad és egyre jobb lesz lassan mindegy lesz ki áll mellette DE-nek ...
Érdekes lesz ,hogy T Jackson mennyire tartja magát és kiengedik e a piacra ?

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Azt mondta Dontari Poe, mikor unatkozik, mindig edzeni megy, imád gyúrni. Akár hajnali 3 órakor is.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Jamaal Charles (HB) lett az év Chiefs játékosa. Így megkapta a Derrick Thomas (minden idők egyik legjobb NFL LBje) díjat, amit Doug Pederson (OC) adott át:


Marcus Cooper (CB) pedig az év Chiefs újonca. Ő pedig a Mack Lee Hill (újoncként AFL All Star Chiefs FB, majd elhunyt) díjat vehette át Bob Suttontól (DC):


Valamint bemutatták a gálán Andy Reid (HC) AFC év edzője díját, amit átvehetett a tulaj Clark Hunttól:


Végezetül bekerült a Chiefs Hall of Famebe Priest Holmes (HB):


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Combine alatt a Chiefs vezetősége tárgyalt Geoff Schwartz (OL) újabb szerződéséről. Illetve nemrég elkezdték Justin Houston OLB jövőre lejáró kontraktusát hosszabb távra biztosítani. Utóbbi lényeges helyet foglalna a sapkában, mert harmadik körös, de talán olcsóbb most megkötni, mint jövőre.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Szerintem ez idén elég könnyű sajna sok draftolt játékos nem látott pályát ....
Remélem Kelce megmutatja mit is tud és miért húzta be a KC

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Szombaton Chiefs díjátadó, év újonca és KC MVP.
Adam Teichernek van is jelöltje. MVP Jamaal Charles, valóban meglepő lenne vki más.
Érdekesebb az Év Chiefs újonca jelölt. Logikusnak tűnhet elsőre, mert Fisheren kívül szinte mindenki sérült volt a draftról hozottak közül (3 meccset ő is kihagyott, de ezen felül is sérült volt soxor). Fishert tehát jelölte, pedig nem is volt annyira jó eleinte, inkább a szezon végén hozta a játékát. Ellenben mégis győztesnek a szinte ingyen hozott (waive) Marcus Coopert (CB) hozza ki. Én egyetértek, Cooper az év újonca. Érdekes lesz, vele mit is kezdenek. Elvben STbe és tanulni jött, kezdőjátékos lett, de nem elég képzett és rutinos, csak nyers tehetség.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Sapkaméret legfrissebb jelentés:
 espn.go.com/blog/kansas-city-chiefs/post/_/id/4350/kc-has-about-6-6-million-in-cap-room


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Jeff Allen a Chiefs baloldali guardja nem szokott a médiában nyilatkozni. Ellenben azt mondja, meccseken sokat dumál. Főleg az ellenfélnek, és nem feltétlen kedves dolgokat. Kedvence bemondani a playeket. Például közli, hogy "most jön egy screen, jön egy screen" és jön is. Aztán bemondja megint, de akkor nem jön (nornál dropback van). Szeret dumálni, felpörög a meccseken.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Állítólag a Cardinals komolyan ringbe akar szállni Branden Albertért.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
A Chiefs vezetősége találkozott mindkét top FS prospecttel, tehát Hasean Clinton-Dix, illetve Calvin Pryorral.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Justin Houston pénzét meg fogják adni, már csak egy évre van élő szerződése, de igazából nem sürgős.
B. Flowers tavaly belement az átalakításba, épp ezért nem fog még egyszer. Illetve minden ilyen után egyre kisebbet lehet faragni nyilván, ami hosszútávon cap space gyilkosság. De a játékosoknak ez inkább csak jó, mint rossz. (Ha te melóhelyen ma egyben megkapnád a jövő két évi fizetésed minden havi összegének 20%át, te sem feltétlen tiltakoznál, mikor egyébként az összeg nem csökken, sőt inkább növekszik is. Mert ez már tuti megvan. és nem buksz semmit. Ad abszurdum ha jól befekteted még egyszer jobban jársz).

A Chiefs újjáépítette a csapatot 2009től, leginkább a draftra alapozva. Jó arányban be is jöttek a húzásaik. Nem is költöttek nagy FA pénzeket, mert nem azzal kell kezdeni a csapatépítést, hogy feltöltöd drága sztárokkal, és majd után draftolsz, hanem pont fordítva. Akit érdekel, leírhatom a logikáját, de gondolom legtöbben értitek anélkül is.
Szóval Herminator és Pioli felépítették a csapatot, végig volt egy halom cap space. Aztán tavaly Reid úgy döntött, ő nem kezdi elölről, van elég tehetség, nem kell több. Így kialakult az a helyzet ami egyébként normális, csak itt szokatlan, hogy el kell engedni játékosokat. Ugyanis minden évben van draft (+FA), lehet hozni játékost. Bár nincs második körünk, de egyrészt még lehet, másrészt nem feltétlen kell. Ugyanis ha senki nem szerződik újra (ami irreális), akkor is kell OG+CB+FS+WR és kész a csapat. Azonban ami még durvább, hogy igazából egy FS+OG is elég. Csak be tudnak szerezni kettő játékost úgy, hogy OG poszton jelenleg is van kettő jó, akit tavaly itt játszott. Nem hiszem el, hogy nem sikerül. Persze lehet hozni épp ezért akárhova jó ár/érték arányú játékost, vagy BPA alapon draftolni. Mondjuk Tyson Jackson (LDE) helyére, vagy akármit, de kelleni nem kell.

És ez jövőre is így lesz. Két fontos szerződés jár le, Justin Houston és Rodney Hudson (C), illetve pár hasznos emberé (mint idén Dexter McCluster), Allen Bailey (DE), Anthony Sherman (FB). De ők pótolhatók, ha sokat kérnek ,és nem is fognak sokat kérni. Illetve Alex Smith szerződése is elvben akkor érne véget, de vele jelenleg már tárgyalnak.
Utána évben jár le pár komoly kontraktus (DJ, Jamaal, Berry, DeVito, Avery) de ők jelenleg is értéken keresnek, csak meg kell hosszabbítani nem sokkal többért. Ott Poe, Donald Stephenson és ha tovább fejlődik Jeff Allen lehet aki magasabb fizetési kategóriába kerülhet. Azonban addigra kiderül, mennyire működik a mostani vezetés, és ha működik, úgyis azt jelenti, hogy bejött pár ember, sikeres a csapat, vagyis megint csak 2-3 új ember kell, és ugyanennyi távozik. Ha kirúgják őket, akkor az egészen más tészta, nem most kell azzal foglalkozni, és aszerint igazolni. De én a csapatot szeretem, nem egy játékost. Elég ideje követem a csapatot, hogy ezt tudjam. Vegyük akkor Justin Houstont. Mikor Jared Allen elment, mindenki azt mondta, itt aztán nem lesz pass rush. Én azt mondtam Hali is van olyan jó. Azt is mondtam, Justin még jobb is lesz, mikor draftoltuk. Sztem jobb is. Ha ő marad, és egy normális, nem feltétlen elit pass rushert találunk az elkövetkező 2 évben, akkor nincs gond. És ez megoldható. Még egy leit nem lesz sorban, bár ki tudja? Priest Holmes után jött LJ aki még jobb volt, és aztán Jamaal, nem lehet ezt tudni. De nem szükséges két ennyire jó OLB.
Pedig Hali 11 milliót keres, annyiért fog maradni, vagy ott lesz a helye a sapkában. Ezekkel nincsen gond. A gond nekem mindig az ,ha elengedünk ingyen valakit és nincs pótlása. Ha pedig elcserélnek valakit jó áron, az nekem főleg nem gond. Pont az említett Jared Allenért szereztük Jamaalt és Albertet, simán megérte. Vagy drafton a bust Jon Baldwinért lemozogtunk és kaptuk grátiszba Justin Houstont. A jó csere jó üzlet.
Nem lehet vég nélkül maradéktalanul egyben tartani egy sikeres csapatot, (öregedés, sérülések, fizetési igények, távozó edzők stb. miatt) de szerencsére nem is kell. Az egyetemi sztárok és más csapatból kihullott, vagy szükségtelen játékosok úgysem tudnak hova menni (kis túlzással), alá fognak írni az NFLbe. ÉS a cap miatt ők is egy határig mehetnek, és nincs mindenkit felvásárló Chelsea, mert nem lehet.

Jó helyzetben van a Chiefs. Fiatal a csapat, új a vezetőség nagy a bizallom és önbizalom. Láthatóan működik a tervük, jól állnak anyagilag. Aki távozik, tudják pótolni. Én igazából nem is szeretném ha elkezdenék az átstrukturálást. Egy-egy ember belefér, faragni kell a sapkát. De ésszel, ahogy Berry esetében is feltehetően szeretnék, az idei nagy pénzét áttolják több évre, és amúgy is csak 2015ig szólna, és már az is sokkal kisebb mint az idei, simán szinten tartható, nem kezd extra növekedésbe. Vagy Tyson Jackson pénzét faragták le tavaly úgy, hogy semmi hátrány abból nem volt hosszútávon. Ezek okék.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
mi lenne a realitás Berry fuzijában?
Gondolom már most gondolni kell arra a napra mikor J Houstonnak új szerződést kell adni.
Nem hinném,hogy az a kevés nagy pénzes játékos belemenne bármibe is...

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus

A Chiefs RB coach, Eric Bieniemy irányítja a futókat a kombinén.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Adam Teicher szerint jó esélye van, hogy Eric Berry szerződését meghosszabbítsák már most. Berry rookie szerződéséből 2 szezon van hátra. 25 éves, egy kiesett szezonja mellett minden évben nagyszerű volt, 2013ban legtöbb hozzáértő szerint konkrétan a legjobb lett posztján. A régi CBA alapján vastag ceruzával írt fizetése: 2014re 11 millió dollár cap hit (alapfizetés 8 m$), 2015re 8m$ cap hit (5m$)).
Berry pénzét tehát úgy lehetne csökkenteni idénre, hogy hosszútávon mindenki jól jár. Illetve ennyit egy safety sem keres, nem valószínű hogy ne tudnának megegyezni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
USC WR Marqise Lee azt mondta a Lions, a Jets, és a Chiefs kereste fel egy interjú erejéig.


Állat vagyok, ami enni kér...