Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 316
Most árengedménnyel eladja Alex Smith a Friscoi házát, akit érdekel, képek csatolva:
 www.tmz.com/2014/02/07/chiefs-alex-smith-san-fransisco-49ers-lowers-price-on-mansion-for-sale-real-estate/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitterulpianus
nekem a kilátás bejönne, az enteriőr.. broáf.. szóval hosszútávú tervei már nem kötik a keserédes a Californiához..

The Amazing Racoon
több mint 10 éve
Montana San Francisco 49ers Florida State Seminoles 635
Most árengedménnyel eladja Alex Smith a Friscoi házát, akit érdekel, képek csatolva:
 www.tmz.com/2014/02/07/chiefs-alex-smith-san-fransisco-49ers-lowers-price-on-mansion-for-sale-real-estate/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitterulpianus
Nem kell mert túl sok bent a fa 😀
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Most árengedménnyel eladja Alex Smith a Friscoi házát, akit érdekel, képek csatolva:
 www.tmz.com/2014/02/07/chiefs-alex-smith-san-fransisco-49ers-lowers-price-on-mansion-for-sale-real-estate/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
"Chiefs announced Friday that the club has released cornerback Dunta Robinson." Adam Schefter twitterxrace77
Köszi! Most olvastam magam is.
Na igen, róla írtam nemrég, hogy legrosszabb igazolás volt. A legnagyobb csalódásnak nevezte Adam Teicher (bennfentes újságíró + ESPN KC szaki), aki a hírt forrásként hozta. Ha ő írja, az már szinte hivatalos.

szerk: közben hivatalosan lehozta a kcchiefs.com is.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
xrace77 Denver Broncos 4 500
"Chiefs announced Friday that the club has released cornerback Dunta Robinson." Adam Schefter twitter
több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 316
Először AJ Jenkinsre reagálnék részletesen. A Chiefs szempontjából ő fontosabb, és időnk most aztán van mindent átbeszélni.
Valóban a környezetváltás tett jót. Ezt jól megfogalmaztad. Pontosabban a sémaváltás. Mert ha valamit nem tud AJ, az a fizikális játék. És a '9ers pont azt játssza. Ellenben itt Reid törpe, gyors, de jó kezű elkapókat keres. Még a kezdő HBk is kell elkapjanak párszáz yardot évente (félig WRek), és mindenki kell tudjon szlalomozzon a védők közt. Reid mindenkinél több trükkös játékot hív, és azon kívül is sok az egymás útját keresztező, egymásnak blokkoló elkapósor.
Ez az alapkoncepció (WR szempontból): mi van, ha minden elkapó jó punt returner típus (még Jamaal Charlesnak is van KR TDje 😀), YAC master, és megőrjítik a védőket, akik így hiába állnak fel jól, és zónáznak/embereznek jól, a játék érdemi része többször elkapás után kezdődik, és még az is le van kottázva centire pontosan.
Ez sokkal jobban fekszik AJnek, viszont ettől továbbra is probléma, hogy fizikálisan nem éri el az NFL szintet, kilökik a labda útjából, a labda alól, vagy konkrétan a pályáról. Lassítják, megölik az útjait, nagyokat ütköznek rajta (akin látják hogy nem szereti a bunyót, arra jobban rászállnak).
Szerencsére mégis fejlődik, a hozzáállása keményebb, láthatóan tol végre mikor blokkolni kell, leüti az őt támadó védő kezét, próbál verekedni. Rájött, hogy nagyon gyorsan véget érhet a karrierje, ha ezt nem tanulja meg. Ha szeret lökdösődni, ha nem.
Most azt várják, meddig tud fejlődni ez utóbbiban, most hogy már akar. Illetve úgy általában meddig fejlődik mint WR, most hogy kap több játékidőt.Ettől még simán kirúghatják, pont ez a kérdés, mert 8 WR akkor sem lesz. ÉS ha Averyben jobban bíznak, illetve a draftban vagy FA piacban, akkor ennyi. A legutolsó hír az volt, hogy egy külsős forrás szerint "nagyon izgatottak" Jenkinsszel kapcsolatban.

Kyle Williamsről nem tudok semmit. Egy meccsen lépett pályára, ha jól emlékszem ott azonnal le is sérült. Szétszakadt valamelyik térdszalagja. Gondolom a dokiktól megkérdezik, mi a helyzet. Amennyiben van rá idő tesztelik is edzésen, ha nincs akkor repül.ulpianus
igen, AJ-vel ez volt a baj hogy mentálisan nem teszi oda magát (udvariasan így fogalmaztak anno)
nálunk olyan elkapók vannak előnyben talán a konzervatívabb felfogás miatt hogy legyen though guy és a contact után is menjen tovább ha kell.. mint Crab és Boldin pl..

hát amit láttam tőletek a Colts ellen a PO-ban az tényleg nem volt sematikus unalmas támadójáték..
Alex is mintha megtáltosodott volna, csak pislogtam milyen passzokat nyomott.. kár hogy a védelemből is döltek ki nálatok meg hát hogy Charles elég hamar kidőlt.. :-/
Alexet követem továbbra is, így titeket is 😀

Kyle W.-t sajnálom, bíztam benne hogy mint AJ nálatok újra éled, jót tesz neki a költözés.. erre puff kezdene mire elszakad a szalagja...

The Amazing Racoon
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Felvették ST assist posztra Brock Olivot, aki a mostani ST edző, Dave Toub az egyetemről ismer.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Először AJ Jenkinsre reagálnék részletesen. A Chiefs szempontjából ő fontosabb, és időnk most aztán van mindent átbeszélni.
Valóban a környezetváltás tett jót. Ezt jól megfogalmaztad. Pontosabban a sémaváltás. Mert ha valamit nem tud AJ, az a fizikális játék. És a '9ers pont azt játssza. Ellenben itt Reid törpe, gyors, de jó kezű elkapókat keres. Még a kezdő HBk is kell elkapjanak párszáz yardot évente (félig WRek), és mindenki kell tudjon szlalomozzon a védők közt. Reid mindenkinél több trükkös játékot hív, és azon kívül is sok az egymás útját keresztező, egymásnak blokkoló elkapósor.
Ez az alapkoncepció (WR szempontból): mi van, ha minden elkapó jó punt returner típus (még Jamaal Charlesnak is van KR TDje 😀), YAC master, és megőrjítik a védőket, akik így hiába állnak fel jól, és zónáznak/embereznek jól, a játék érdemi része többször elkapás után kezdődik, és még az is le van kottázva centire pontosan.
Ez sokkal jobban fekszik AJnek, viszont ettől továbbra is probléma, hogy fizikálisan nem éri el az NFL szintet, kilökik a labda útjából, a labda alól, vagy konkrétan a pályáról. Lassítják, megölik az útjait, nagyokat ütköznek rajta (akin látják hogy nem szereti a bunyót, arra jobban rászállnak).
Szerencsére mégis fejlődik, a hozzáállása keményebb, láthatóan tol végre mikor blokkolni kell, leüti az őt támadó védő kezét, próbál verekedni. Rájött, hogy nagyon gyorsan véget érhet a karrierje, ha ezt nem tanulja meg. Ha szeret lökdösődni, ha nem.
Most azt várják, meddig tud fejlődni ez utóbbiban, most hogy már akar. Illetve úgy általában meddig fejlődik mint WR, most hogy kap több játékidőt.Ettől még simán kirúghatják, pont ez a kérdés, mert 8 WR akkor sem lesz. ÉS ha Averyben jobban bíznak, illetve a draftban vagy FA piacban, akkor ennyi. A legutolsó hír az volt, hogy egy külsős forrás szerint "nagyon izgatottak" Jenkinsszel kapcsolatban.

Kyle Williamsről nem tudok semmit. Egy meccsen lépett pályára, ha jól emlékszem ott azonnal le is sérült. Szétszakadt valamelyik térdszalagja. Gondolom a dokiktól megkérdezik, mi a helyzet. Amennyiben van rá idő tesztelik is edzésen, ha nincs akkor repül.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 316
Leigazolta a csapat Weston Dressler, CFL sztár elkapót. Reserve-future szerződést kapott, vagyis nem túl sokat, nulla kockázattal. Törpe elkapó (5'8 179), tipikus Reid WR, tud visszahordani is. Nem sok esélye van, de hátha.
AJ Jenkins megítélése szezon végére igen jó lett az edzők részéről. AJ 24 éves, lehet faragni, de kell is. Viszont hónapról hónapra egyre jobb teljesítményt nyújtott, egyelőre kivárják holtszezonban ez folytatódik-e.
Mindenesetre ezek is jelzik, hogy kiemelt prioritást élvez a WR kutatás.ulpianus
Jenkinsből még lehet valaki ha.... jót tett neki a környezetváltozás, Kyle Williamsel mi van? lábadozik már? mikorra lesz harca kész? számolnak vele a jövőben nálatok?

The Amazing Racoon
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Újraigazolta a csapat a Long Snapper Thomas Gaffordot. Évek óta jól hozza a posztot, és nem is drága, egyértelműen jó döntés, nem sokat gondolkozhattak rajta.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Amadeus talált Star Wars sisakfestéseket nfl csapatokról.
Na most, kedves ehh kolléga, na kik vagyunk mi? Na kik? Ewoks! (Azt hittem a Bears lesz az, de tetszik) Te tudtál valamit. 😊




Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Leigazolta a csapat Weston Dressler, CFL sztár elkapót. Reserve-future szerződést kapott, vagyis nem túl sokat, nulla kockázattal. Törpe elkapó (5'8 179), tipikus Reid WR, tud visszahordani is. Nem sok esélye van, de hátha.
AJ Jenkins megítélése szezon végére igen jó lett az edzők részéről. AJ 24 éves, lehet faragni, de kell is. Viszont hónapról hónapra egyre jobb teljesítményt nyújtott, egyelőre kivárják holtszezonban ez folytatódik-e.
Mindenesetre ezek is jelzik, hogy kiemelt prioritást élvez a WR kutatás.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
A tulaj Clark Hunt szerint Alex Smitht "több mint két évre" akarják a Chiefs irányítójaként látni. Márpedig kettő éves szerződése volt tavaly, amivel átkerült a Chiefsbe (2013-14)
Hunt diplomatikus üzemmódban: "Mikor kellettek a pontok szezon végén egyre jobban, akkor Alex hozta a teljesítményt." Na igen, kellettek a pontok, mert a védelem szétesett, ügyesen fogalmazta meg. 😀
Egyébként pont most írtam, hogy kiket nem muszáj megtartani, senkit nem muszáj, nem jár le életbevágó szerződés. DexMex akit én mindenképp megtartanék, kivéve ha túl sokat kér.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Megy a vita, hogy a fotelből megítélve ki maradjon, ki menjen, kit/mit kellene draftolni + piacolni. Kezdjük azokkal, kiket legtöbben elengednének a jelenlegi állományból:

Branden Albert LOT. Sok pénzt akar, 10 millió fixen (fr. tag) nem tette boldoggá. Ott van Eric Fisher 1/1, tudjuk. Illetve Donald Stephenson is jó helyettes LOT votl, ROTnek tökéletes lenne, és ő olcsó is.
Kontra: Fisher nem elég meggyőző, attól hogy 1/1, nem lesz kevesebb sack. Most a terv az, hogy gyúrnia kell Fishernek, állítólag ettől rendben lesz, mert sebessége és technikája kiváló. De ez elmélet egyelőre.

Tyson Jackson LDE Jó évet zárt, a pass rush is megjött végre a brutális run stop mellé. Fizetése extrém magas volt idén Pioli ezt az egyet elszúrta keményen, és így tudtak kijönni belőle, hogy idénre összetolták az egészet. Valami 17 millió $ vagy mennyi lett, ami QB pénznek sem rossz. Ennyit ő sem hiszi, hogy kaphat. Másrészt a Chiefs játszik a ligában legtöbbet Dime, és szintén sokat Nickel felállásban, ahol is nincs 3 DL ember a pályán. Akkor pedig ott van DeVito, aki T-Jax fehérben, és Poe. Cserembernek meg van más.
Kontra: Azért aki jó az jó. LEgjobb korban van, legjobb formában, született 3-4es DE, ne ott keressünk majd embert ha kell, ahol megvan. Jackson ha kap komoly ajánlatot máshol, el fog menni. Akkor viszont jön majd jövőre egy kompenzációs pick.

Jon Asamoah ROG Kiváló játékos, bár a gyorsasága és IQja ebben a power sémában nem akkora előny, amit meg tudunk fizetni feltétlen. Ha nem kér extra sok pénzt maradhat. Én szeretném ha maradna, de az is igaz, hogy Schwartz nagyon jól bevált, és Jeff Allen is használható Guard (ő 3 közül a leggyengébb), és igazából egy (akár csak csere) guardot lehet találni mindig. Pass happy lesz, nem akkora érték egy RG, mint amennyit Asamoah ér a piacon. Sajnálom, de ez a realitás.

Quintin Demps és Kendrivk Lewis FS Az Arrowhead prideon fogalmazták meg legjobban. Ha Demps testébe beletennénk Lewis futball IQ kapacitását, megkapnánk a tökéletes Free Safetyt. De nem lehet. LEwis cover 3 ban vagy cover 2ben továbbra is király játékos lehet, de itt cover 1 van, amit nem bír megfutni időben. Nem ér oda, és itt a vége. Demps gyors és robbanékony, kemény mint a szikla, kiváló ST játékos és visszahordó. De esze nincs a játékok olvasásához. Csodás felugrós, vetődős pickeket fog, óriásikat verekszik, de ha kezdőjátékos pénzt akar, inkább menjen.

Akiknek nem jár le a szerződése, de repülhetnek sokak szerint:

Dunta Robinson CB. Több jó és elfogadható igazolás közt akadt egy kiugróan rossz is. Robinson lassú, amikor játszott szezon közepétől minden QB rá dobált, és mindnek igaza volt, nyeltük a yardokat, TDokat sorban, több irányítót tett hőssé, mint az nfl.com.

Donnie Avery WR Az a gond, hogy igazábl hozza a 3rd&longot, yardokat is termel, de ettől még nincs meg az kezdő WR1, aki Reid rendszerébe kell. Remélem nem rúgják ki, mert kellenek a jó cserék is, kell pass happybe több használható WR, nem elég kettő (értsd: HA meglesz Bowe párja akkor kettő). Amennyiben DexMex/AJ Jenkins fellép a helyére, akkor elcserélhetik. Úgyhogy gondolom eme két srác megítélésétől függ ez. Junior Hemingway nem vált be, ezt már kijelenthetjük, hiába kezdett ígéretesen, megállt a fejlődése gyorsan.

Cyrus Gray HB Vele nincsen gond, harmadik (negyedik ha McClustert is számolom) HB. De az is igaz, futót találni százat, lehet egyik bejön, és jobb lesz mint a középszer, kockázat nincs, max Jamaal és Davis futnak tovább.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Jamaal Charles is csak nyert valami díjat. Ő lett az év fantasy játékosa. Aki őt fantázia fociban választotta annyira nagyon nem lepődött meg, gondolom.



Fontosabb talán a szezon zárásaként, hogy 10 Pro Bowlert adott a Chiefs. Nem önmagában a PB gázpalack díj a lényeg. Inkább, hogy fiatal de kiugróan tehetséges a csapat, egyben kell tartani.
Egyébiránt '9es 9 playa, Panthers 7 a többi 6 vagy kevesebb. A csoportból (akit érdekel) Broncos 5, Bolts 2, Raiders 1. Arra figyeltek azért, hogy egyet mindenki küldhessen. A népszerűsítés+nézettség miatt alap végre ez is. Nem is reális, hogy senki nem elég jó 53ból sem, ha már úgyis pofára megy.
Arról nem is beszélve, hogy maga a meccs nézhető volt, engem meglepett, de tetszett. Aki nem látta, és Chiefs szimpatizáns, off seasonben nyugodtan töltse le, magyarul Ricsi+Höri kombó van, teljesen jó (akit zavar, nézze angolul, finnül, vagy ne nézze).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Jamaal Charles nem nyert OPY díjat, Peyton Manning kapta, megérdemelte.
Will Shields sem jutott be újfent a HOF csarnokba. Nem szoktam összeesküvés elméleteket gyártani, most sem fogok, aki akar bosszankodjon. Majd bejut, vagy nem. Bár nála eléggé fixre vették (Chiefs haterek is), oszt' mégse.
És végül Andy Reid sem lett az év NFL edzője (AFCben igen), Ron Rivera nyert. Ő is megérdemelte.

Zárásként egy nem tudom honnan előkerült új, króm sisak festés (a rács is piros):


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Ahogy többen, Clark Hunt a Chiefs tulaja is ringbe száll egy (későbbi) SB megrendezésének jogaiért.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
KovácsSanyi GWre büszkéksevagyunk?sutianap
De igen, és Berrynek is volt pickje, bár Poe esetében ez viccesebb.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 277 — capitaine du château de Vienne 1487
KovácsSanyi GWre büszkéksevagyunk?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Pro Bowlon Derrick Johnson lett a Def MVP, Jamaal Charlest szerelte egyszer kőkeményen. JJ Watt siettette Riverst, Poe pedig fogott így egy picket, majdnem TDig rohant vele a pufifánk.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Egy lista, miszerint az NFL csapatokra mennyire is kíváncsi a saját közönsége.
A Chiefs negyedik (=Packers) helyen 2013ban:
 www.sportsbusinessdaily.com/Daily/Issues/2014/01/14/Research-and-Ratings/NFL-local.aspx


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Köszi Ulpi!
Átmásolom a topikunkba ha nem gond.

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Culley Philyből jött Reiddel, ott is WR edző volt. DeSean és Maclin is neki köszönheti többek közt a sikerességét. Ezért hozta Reid ide is mint helyettes HC, de maradt WR edző elsődlegesen.
Ezért érdekli a Lionst, Megatron mögé felépíthet egy jó elkapósort. Reid passzbuzi offense 15 éve működik, Culley azt is kiválóan ismeri, a passz egyébként is teret hódít mindenek felett.
Culley munkamániás, ami átragad a játékosokra is, mert olyan a személyisége.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ulpi!
David Culley az egyik OC jelölt nálunk.
Tudnál írni róla pár szót?
Akár ide akár hozzánk.
Köszi.

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 872 — Circus Maximus
Jamaal Charles lett a Pro Bowl csapatok egyik kapitánya. A többiek: J.J. Watt, illeve Drew Brees és Robert Quinn.
6 szezon (egy IR) 3 Pro Bowl szereplés.


Állat vagyok, ami enni kér...