Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 273 — Lájkold a zsűrit!
Pioli és a qB gond
Csak egy dolgot nem értek, mert kizárt h Pioli ne legyen tisztában azzal, h a QB a legnagyobb gond, h akkor miért nem kap lehetőséget Stanzi?
Black_Adder
Erre már 1x gyártottam egy érdekes elméletet, leírom újra. Látják Stanzit edzésen, hogy halad, mennyire kész stb. Lehet úgy is gondolják h hozna némi javulást, azonban a javulás várható mértékét Stanzivel kisebbnek ítélik, mint vmely a 2013-as drafton található qb-val (és itt nem feltétlen csak egy qb-ra kell dönteni, nyílván scoutolnak többet is) és az lett a döntés, hogy idén maradjon egy olyan irányító akivel a várható drafthely előrébb lesz.empty taxi
nem szeretem ezeket a suck4xy elméleteket; és ha kirúgják őket akkor miért jó nekik, h a chiefs jobb qb-t húz? A coltsnál se sokan élhették meg h örüljenek luck érkezésének...

amúgy emlékszem amikor a lions az utolsó fordulóban előzte be a raiderst. más kédés h a raiders nem járt jobban jamarkusszal mint a lions megatronnal. ha jól emlékszem ez a szóban forgó draft...

persze lehet akár igaz is. ha ezt bevállalja crennel ésvagy pioli akkor nagyon fasza legények...Black_Adder
Mondjuk ez nálam egy olyan döntés amit feltétlen megtárgyalnék a tulajjal, hülyeség lenne úgy belekezdeni h tudom h teszem azt egy 3-13-as szezon után repülök
off: Egyébként ha azon a meccsen a Raiders nyer akk se biztos h JMR oroszlán lett volna. Emellett ugye azt se felejtsd ki h a scoutolás nem egzakt tudomány, kb. volt már példa mindenre és a szöges ellentétére is. Egyébként szvsz JMR-ből is lehetett volna vmi ha megfelelő környezetbe kerül, ahol normális edzői stáb dolgozik


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 920 — we almost always almost win
Pioli és a qB gond
Csak egy dolgot nem értek, mert kizárt h Pioli ne legyen tisztában azzal, h a QB a legnagyobb gond, h akkor miért nem kap lehetőséget Stanzi?
Black_Adder
Erre már 1x gyártottam egy érdekes elméletet, leírom újra. Látják Stanzit edzésen, hogy halad, mennyire kész stb. Lehet úgy is gondolják h hozna némi javulást, azonban a javulás várható mértékét Stanzivel kisebbnek ítélik, mint vmely a 2013-as drafton található qb-val (és itt nem feltétlen csak egy qb-ra kell dönteni, nyílván scoutolnak többet is) és az lett a döntés, hogy idén maradjon egy olyan irányító akivel a várható drafthely előrébb lesz.empty taxi
nem szeretem ezeket a suck4xy elméleteket; és ha kirúgják őket akkor miért jó nekik, h a chiefs jobb qb-t húz? A coltsnál se sokan élhették meg h örüljenek luck érkezésének...

amúgy emlékszem amikor a lions az utolsó fordulóban előzte be a raiderst. más kédés h a raiders nem járt jobban jamarkusszal mint a lions megatronnal. ha jól emlékszem ez a szóban forgó draft...

persze lehet akár igaz is. ha ezt bevállalja crennel ésvagy pioli akkor nagyon fasza legények...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 273 — Lájkold a zsűrit!
Pioli és a qB gond
Csak egy dolgot nem értek, mert kizárt h Pioli ne legyen tisztában azzal, h a QB a legnagyobb gond, h akkor miért nem kap lehetőséget Stanzi?
Black_Adder
Erre már 1x gyártottam egy érdekes elméletet, leírom újra. Látják Stanzit edzésen, hogy halad, mennyire kész stb. Lehet úgy is gondolják h hozna némi javulást, azonban a javulás várható mértékét Stanzivel kisebbnek ítélik, mint vmely a 2013-as drafton található qb-val (és itt nem feltétlen csak egy qb-ra kell dönteni, nyílván scoutolnak többet is) és az lett a döntés, hogy idén maradjon egy olyan irányító akivel a várható drafthely előrébb lesz.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — Circus Maximus
Mondjuk sztem meglesz nekik a top3, de az nagy pofára esés lenne , ha pont kimenne előttük Geno és Barkley is...többi srác nem igazán first day starter típus sztem...mondjuk Geno se feltétlenül sztem...
Ha nem tudnak elöl QB-t húzni akkor nagyon érdekes a dolog. Stanzi mögé odaállni teljes mellszélességgel vagy megpróbálni vhonnan lepattintani egy QB-t (ez eddig nem igen jött össze)Rolni
Egylőre a Top 2 van meg, simán TOP3 lesz ebből. Egyetértek. Elsőre annyit, hogy a Jax áll még 1W eredménnyel, további két csapat (Panthers+Browns) kettő győzelemmel. Utóbbi kettővel játszunk még. Ha ott vesztünk azért csak meglesz az 1/1 is. 😀

Viszont mitől van meg valakiben a "first day starter" lehetőség? Geno például szeptemberben saccra olyan nyolcadik legjobb QB prospect volt.
Amennyiben a tapasztalat számít, akkor van ott még pár ugyanennyire tapasztalt játékos (akik eredményesek is).
Ha a technika számít, akkor főleg Geno esetében mitől áll jobban, mint 5 másik a TOP 10 QB listáról?
Vagy mi alapján döntötted ezt el?

Akikben megvan minden a 1st day starterséghez:
Geno Smith, Matt Barkley, Tyler Bray, Landry Jones, Tyler Wilson, esetleg még Zac Dysert és Mike Glennon is kezdhet szükség esetén. Vagy melyikük rosszabb, mint akik az utóbbi években azonnal kezdtek?

Ettől még mindenkinek jó ha tanul, de ez nem feltétlen szükséges.
Szóval a felsoroltak egyike sem Terrelle Pryor/Tim Tebow szint, hogy várni kellene mindenképp valami okból.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 644 — Raiders fan
Mikor van a jó alkalom hogy egy fiatal irányítót kipróbáljunk, ha nem ebben a helyzetben? Aki tud nekem ennél tökéletesebbet azon kívül, hogy a csapat másik két irányítója buszbalesetben meghal, az fejtse ki!ulpianus
már kifejtettem😕
következő szezon kezdete! egy teljes offseasonnal mint deklarált starter; de viccen kívül, ha nem QB-ra húznak, mert nem hiszem, hogy pl. 1/3on belül lesz a chiefs a végelszámolásnál, akkor 3-ból csak 1 játékos jöhet szóba.sapka
Mondjuk sztem meglesz nekik a top3, de az nagy pofára esés lenne , ha pont kimenne előttük Geno és Barkley is...többi srác nem igazán first day starter típus sztem...mondjuk Geno se feltétlenül sztem...
Ha nem tudnak elöl QB-t húzni akkor nagyon érdekes a dolog. Stanzi mögé odaállni teljes mellszélességgel vagy megpróbálni vhonnan lepattintani egy QB-t (ez eddig nem igen jött össze)

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 605 — sapka
Mikor van a jó alkalom hogy egy fiatal irányítót kipróbáljunk, ha nem ebben a helyzetben? Aki tud nekem ennél tökéletesebbet azon kívül, hogy a csapat másik két irányítója buszbalesetben meghal, az fejtse ki!ulpianus
már kifejtettem😕
következő szezon kezdete! egy teljes offseasonnal mint deklarált starter; de viccen kívül, ha nem QB-ra húznak, mert nem hiszem, hogy pl. 1/3on belül lesz a chiefs a végelszámolásnál, akkor 3-ból csak 1 játékos jöhet szóba.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — Circus Maximus
Vipera bátyó!

Abszolút normális dolgokat, normális hangnemben írsz, ezzel soha nem volt gond, örülök neki. Attól hogy nem értek egyet, még tetszik. Legalább van véleményed, átlátod a csapatot, foglalkozol vele. Nem kell mindig nekem hinni, nem vagyok tudorovics tudorov főtudor.

TOP 3 pick bust vagy nem bust, illetve Bowe téma lerágva. Nem írom újra, ugyanazt ismételgetjük. Én azt mondom, majd akkor ment el Bowe, ha máshol írt alá, addig ez elmélet.
A "QB fontossága egy csapaton belül" kérdésben egyetértünk. Nincs mit ragozni rajta.

Piolitól a Stanzi fagyasztása ügyirat. Ebben is egyetértünk.
Fel nem tudom fogni, mi kell az ő pályára lépéséhez. Ugyanis:
1. Cassel láthatóan kegyvesztett lett mikor Quinnre váltották. És mikor QBt kerestek off seasonben végig. Mert nagyon rosszul játszik!
2. Quinn is az lett, mikor nem tették vissza most, hogy felgyógyult. (több QB nincs). Ő is rosszul játszik.
3. A szezon kuka.
4. Stanzi túl van egy (másfél) szezon padozáson
5. Stanzi Pioli választottja, nem "itt ragadt"

Mikor van a jó alkalom hogy egy fiatal irányítót kipróbáljunk, ha nem ebben a helyzetben? Aki tud nekem ennél tökéletesebbet azon kívül, hogy a csapat másik két irányítója buszbalesetben meghal, az fejtse ki!


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 920 — we almost always almost win
Bowe tag
A probléma elodázása és megoldása között nagy különbség van. jelen esetben a franchise tag elodázás, a szerződés hosszabbítás megoldás.
[szerk]illetve az is lehet megoldás, h jövőre már nem lesz rá szükség... akkor persze bejött ez a húzás[/szerk]

Top3 draft bust
Az h top3-ból lehet bustot húzni annak a Bowe kérdéshez semmi köze nincs. Nemrég kétségbe vontam azt az állítást, h ez PO keret, azt próbáltam alátámasztani saját gyártású expected wins statisztikával, amiben a mindenkirályleszre adott 30%-ra próbáltam egy némi magyarázatot adni, aminek csupán egy része volt, az akár bust is lehet a top3 pick. Nem értem mit nem értesz ezen. Mert ha azt mondod, h szerinted 100%, h ez a forgató könyv lesz, mert és megindoklod az rendben van, de a egyik bekezdést összemosni a másikkal az sehova nem vezet.

QB a legnagyobb gond
Azt h a QB sokat számít sosem vitattam. A valóban csak egy QB hiányzik, és jön ág 12-4-es szezonra vezetett nálam, azzal szerintem mindenki elégedett lenne itt. Ha nem csak a qB a probléma az 9-7, 8-8 környékére. Mi hogy végeztünk miután Ortont Tebow-ra cseréltük? 8-8cal. | //mondjuk te írtad Tebow-t, de szerintem titkon egy nála jobb qB-ban reménykedtek, bármennyire is ellensúlyozta lábmunkáját, dobómozdulatát ütemezését és pontosságát a futásaival és a clutch szituációkban nyújott teljesítményével, belopva magát ezzel sok szurkoló szívébe, de attól tartok lesz nála jobb is nyáron a piacon |
Igazából nem tudom az állítás melyik részét akarod cáfolni. Ha máshol is vannak kisebb hibák akkor is jobb mint 8-8as mérleg lehetne? Akár. Egy Brady, Brees, Rodgers képes lehet rá. A most nyáron megszerezhető legjobb QB képes lehet rá első évében? Szerintem nem, ezért a 8-8 ez az ág.
Vagy szerinted mással nincs baj csak a QB-val, és akkor az idén megszerezhető legjobb QB-val is simán lehet 12-4? Ez az esély latolgatás első ágába esik. Ahogy az is, hogy a többi draftpickkel a többi gondot megoldjátok.
Ha érkezik egy elit qB, akkor annak ellenére lehet jobb mérleg mint 8-8, 9-7, h vannak más gondok is. Igazából erre az érvre számítottam, és ez természetesen benne van a pakliban. Nem lehet ilyen egzakt becslést adni, h mennyit dob egy játékos a csapaton. De egy elit QB-val elért 10-6os PO esetén nem mondanám azt, h nincs lyuk.

Az biztos, sosem vitattam, h a QB a legnagyobb gond, amíg az nem oldódik meg, addig nagyon nem is látni, h milyen más gondok vannak, mert ez az egy képes minden mást elnyomni. Ha úgy véled, h ez az egyetlen probléma, végigmész a posztokon és azt mondod, ő is rendben, ő is, stb, az persze egy elfogadható vélemény. Tiszteletben tartom. Én csupán a saját álláspontomat próbáltam védeni, a lehető legrészletesebben leírni, h miért gondolom úgy ahogy gondolom, számos pontot hagyva, ahol megcáfolhatjátok és meggyőzhettek az igazatokról. Sajnos elsősorban a % értékeket és a melléjük társított győzeelmszám tippjeim állnak a leggyengébb lábon, amik mögött kevés az objektivitás, ezért nehezen cáfolható, de én jobbra nem vagyok képes.

posztonként jó játékosok
Vannak jó játékosaitok, ahogy a 4-12-es Broncosnak is volt. 1 jó drafttal a jó játékosokat megtartva lett egy 8-8 és egy szerencsés PO. De oda nem csak 1 QB jött, nagyobb szerepe volt a védelemnek, Von Millerrel az élen. A 2010-es csapatot Tebow se vezeti PO-ra, de szvsz még Manning se, amíg JMD az edző addig biztos nem. Ligautolsó védelemmel és futójáték teljes hiánáyban Brees is eléggé szélmalom harcot vív, és ha be is jut a rájátszásba akkor se mondanám azt, h a Saintsnek nincs lyukas posztja.
Hogy mi a gond a csapattal a qB-nk kívül azt gonosz módon nem mondom meg, ha jövőre csak 1 új QB kap jelentős szerepet a csapatban, marad a séma meg minden és 12-4, akkor idejövök gratulálni és elismerem, h tévedtem, ellenkező esetben kiderül, h melyik még az a poszt, ami erősítésre szorul.

Pioli és a qB gond
Csak egy dolgot nem értek, mert kizárt h Pioli ne legyen tisztában azzal, h a QB a legnagyobb gond, h akkor miért nem kap lehetőséget Stanzi? Ha most jön egy TOP3 QB, akkor kb sosem kerül pályára a Chiefsben. Nem akarja elismerni, h hibázott amikor ide hozta Casselt annyi pénzért amit sajnál Bowe-tól vagy Carrtól, vagy Stanzi ennyire gyenge edzéseken, vagy Crennel nem akarja, vagy wtf. Haljak meg ha értem ami itt házon belül történik ebben az évben.

btw: A posztonkénti elemzésedet lenne gusztusom olvasni, ha van kedved összegyűjteni, esetleg összevetve a szezon előtti találgatásainkkal a csoport-topicban.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — Circus Maximus
CB posztról jut eszembe, Javier Arenas aki eddig stabil nickelback volt, és annak sem tökéletes, csak megfelelő, legutóbb CB2 poszton 32 snapből 19 volt passzjáték ezalatt 3szor dobtak rá, 1 complete lett belőle.
Az eleddig a pálya szélén csereként folyton leégő Jalil Brown ellenben nickel back poszton szintén nem akart hibázni.
Ettől még kell hozni egy CBt, és fognak is. Idén draftoltuk D. Menziet, aki azóta is sérült. De őt sem hiszem, hogy elég jó lesz kezdőnek. Nem elég gyors egyszerűen. Bár Arenas sem.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — Circus Maximus
Bowe azt mondta (nfl.com KCStar például) a Chiefsben akar maradni, innen szeretne visszavonulni, nem pedig távozni. Az fals hír volt. Ettől még továbbra sincs hosszútávú szerződése. Ahogy Piolit ismerem, ha ragaszkodik a nagy lóvéhoz nem is lesz.
De érdekes, hogy nem kicsit értették félre az első hírben.
---------------------------------------------


Vipera!

Azzal érvelsz, miszerint mondtam hogy Bowe nem megy el tavaly, kihúzhatod a listáról. Nem is ment el Bowe. Ahogy én látom, nem tévedtem.
Azt mondtam nemrég, ha akarja, Pioli jövőre is tagelheti. Arra is van pénz.
Ezért nincs/nem volt kényszerhelyzetben Pioli, hogy túlfizesse.

Igaz, lehet bust Top3ban, vagy épp 1/1re is bárki. Ettől még onnan érkezik a legtöbb franchise QB. Tehát lehet, hogy nem lesz bust az a bárki. És lehet bízhatunk benne, hogy Casselnél nem lesz rosszabb.

Egyébként sem értem, ha bust lesz, akkor azon mit segít ha Bowe marad?
Másrészt mi is fogunk még draftolni meg igazolni pár évig, nem csak a többi csapat fog előrelépni "ha majd megtaláljuk az MLBt meg jön egy fasza CB, micsoda def lesz, és ha izéhozé lesz OLbe" stb. Akár az 1/1en túl jövőre is. Minden pickünk megvan. FA pénz továbbra is van. És eddig is igazoltunk. Routt nem jött be? Winston bejött.

Most írtad a Denver topicba nemrég, hogy Von Miller első pass rush effektivitásban a ligában. Igaz, és nagyon szép eredmény!
Egész pontosan ha jól emlékszem 15.7el. Azonban a második Justin Houston 15.6al.
Végigmehetünk a posztokon egyesével.

Én értem amit mondasz, és igazad van. A csapat ha veszít, akkor nem jó. Tenni kell valamit. És nem biztos, hogy egy QB a megoldás. Bár láttunk példákat, hogy mennyit is számít, aki megtalálja. Denverben is TEbow váltotta Ortont=nyert a csapat. Manning jött=passz halálos, PO közelít tisztábban mint évek óta bármikor. Egy QB mit számít?

Azonban nem volt még csapat az NFLben, ahol ennyire egyértelmű volt, hogy irányító kell bele. Addig a többit úgyis hiába elemezzük.
És ezért akart Pioli is QBt igazolni komoly felmozgással a drafton, vagy Peytont megfizetni horror áron. Nem jött össze, és félmegoldást nem akart.
Mostanra ahogy alakult a szezon, gondolod nem tudja mi a legfőbb gond?


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 920 — we almost always almost win
De Stanzit nem kell kipróbálni nem minek hadd hulljon szét minden... komolyan ezt direkt hagyják nem tudok már másra gondolni pedig nem ezt érdemelné ez a csapat... Ulpi nem irigyellekdande
Nem hullik szét minden. Elmegy Bowe (ha). Mutass egy csapatot ahol nem egy el senki. Ezt a vitát már lefolytattuk Black Adderrel is. Leírtam ki mindenki nem ment el, csak Carr. És most lehet Bowe egy évvel később. Elég messze van ez a széthullástól.
ulpianus
Ez a Piolis "vitára" utal vissza, úgy érzem kell adnom egy kis magyarázatot az általános álláspontomra a témában. Nem trollkodásnak szánom, de ha mégis annak érzitek, akkor jelezzétek, és nem hozakodom elő többet a témával, mégha utalás is érkezik felelőtlen kijelentéseimre. Ti se ócsároltatok minket tavalyelőtt, én se annak szánom, azonban ha ti annak érzitek, akkor leállok vele. egy ilyen szezon akkor is nehéz lehet ha nem emlékeztetnek rá hétről-hétre. Lehet h más az elmúlt hetekben felmerült témát is érinteni fogok, ha így lesz nem minden vélemény Ulpié lesz, amire reagálok, de bízom benne h mindenki csak a saját ingét veszi fel.

Minden csapatból mennek el játékosok, mert nem tudják megtartani őket, nem férnek be a sapka alá, vagy vmi balhét nem bocsájtanak meg nekik. A Chiefs úgy veszti el a játékosait, előbb Carrt, meg egyre inkább úgy néz ki, h Bowe-t is, h látszólag könnyedén megtarthatták volna. És itt nem az elment játékosok számával, hanem a filozófiával van baj, h ha lenne hely megtartani, akkor nem kezdek el vele szívózni.
Ezzel te nem értesz egyet, szerinted ponnt jó, h nem fizetitek túl a játékosokat amit mint érvet/álláspontot elfogadok/elfogadtam. Sőt ki tudja mit hozna maga után, h Bowe megkapja a csilliárdokat, utána mindenki más is azt akarja, és lehet h pont amiatt hullana szét a csapat ki tudja.
De azért emlékszem amikor a Broncos topicban vmi okból kifolyólag kigyűjtöttem a szerződésük utolsó évében lévő WR-eket és rögötn megjegyezted, h Bowe-t akár rögtön ki is húzhatom, mert annyi hely van a sapka alatt mint a tenger, ehhez képest taggel sikerült 1 évet itt tartani és semmivel se vagytok közelebb a hosszú szerződéshez. Persze azóta ott van Baldwin is és többször nagyon jól összefoglaltad, h miért nem nélkülözhetetlen Bowe annak ellenére, h posztján a liga egyik legjobbja, de ugyanakkor elengedtétek Carrt is és hoztatok helyére egy túlértékelt CB2-t, akit azóta kirúgtatok ami szerintem abban az esetben igazolja a döntés elhibázottságát...

Abban igazad van, h 2 játékos elvesztése nem szét hullás, de mi lesz egy ilyen gyenge szezon után? /*igen az, gyenge, elnézést minden Chiefs szurkolótól, de ennek a szereplésnek az értékelésnél nem tudom kikerülni ezt a jelzőt, a Broncos esetében se tenném, ahogy nem is tettem 2 éve se*/. Nem szükségszerű a szét hullás, mi is egyben tartottuk a még nem rohadó részeket, de az a bizonyos PO se szükségszerű, hiába hangzik el implicit (sőt akár explicit) utalás erre időnként itt is, de egyes szakértőktől is, jellemzően azoktól akik szerint idén SB-t játszik vagy nyer a Chiefs...

Egy biztos, amíg a QB probléma nem oldódik meg, nem derülhet ki, h van-e máshol probléma és ha igen, akkor mekkora. Ez megint felfogás kérdése, ha úgy kezelitek, h minden rendben, jön a QB, jön a PO, akkor lehet még itt jövőre is pofára esés, ha úgy álltok hozzá, hogy komoly gondokat kell orvosolni, akkor lehet egy 2010-es hasonló meglepetés. A divízió még mindig messze az NFL szint alatt, itt bármikor egy kis javulással az élre lehet törni, akkor is ha csak egy QB hiányzik, és akkor is ha egy QB, egy CB, egy DE és egy HC.


Amikor szkeptikus vagyok azzal a bizonyos PO-val kapcsolatban, az alábbi gondolatmenetre alapozom:

Hogyan kell, várható győzelem számot becsülni a következő évre? Ez természetesen szubjektív, de léteznek rá modellek. Van olyan is, amit még én is értek.

Azt mondom 30% eséllyel orvosljátok a hibá(ka)t, és egyben tartjátok a csapatot. Mindegy, h csak 1 QB, vagy 5 különböző poszt. Helyetek továbbra is van a sapka alatt, idén is lesznek FA-k, és jó draftpozícióban vagytok, de láttunk már olyan csapatot, olyan GM-et aki Tyson Jackson-t húzza ki 1/3-ban, és láttunk már olyan QB-t is aki minden várakozás ellenére lett masszív draftbust. Ezért az alacsony %, de ha erre az ágra fut a processz, ebben az esetben ezt a keretet semmi se akadályozza meg, h egy 12-4-es szezont tűzzön ki célnak és 18 év után PO győzelemről álmodozzanak a szurkolók
50% esély, h nem javul meg minden, vagy az egyetlen hibában csak részleges előrelépést hoz az új QB, vagy mondjuk elvesztetek egy olyan játékost akivel még egy lyuk keletkezik, esetleg mégis több hiányposzt lenne, és csak egy részét foltozzátok be. Legkényelmesebb erre az esetre egy 8-8-at mondani, ami egyébként hosszú távon gondolkozva nem is lenne rossz, persze elméletileg 2010-ben ennél már jóval előbbre tartottatok, de az egy szezon volt, és ez a csapat mostanában több ennél rosszabb szezont írta be a statisztikai könyvekbe, szóval én egy kicsit leértékeltem őket, bár szerintem ez az, amivel elsősorban nem értetek egyet. Mi lenne ha egy ugyanolyan QB teljesítmény lenne, mint 2010-ben Cassel carrier évében? Jobb, ugyanoylan vagy rosszabb szereplés? találgatni lehet, szerintem nem Cassel az egyetlen aki azóta nem ismétli meg az akkori teljesítményét, és inkább sokasodtak a gondok, mint fogytak volna, ezért ezért egy részleges előrelépésnél, én a 10-6nál rosszabb teljesítményt jósolok. Persze ez legalább annyira pontos, mintha az ezotévén kérdeznétek.
Maradt 20% arra, h minden marad a régiben. Akár széthullik a csapat, akár marad Cassel és a formája, akár bust lesz az új QB, akár jön egy tavalyi sérüléshullám, bármilyen okból kifolyólag, ha ez így marad az semmi esetre se PO, annyira mélyen nem lehet földbe dugni a fejet. 3-13, ami idén is kinéz.

Laikus becslés mind a %, mind a mérleg, de én ennél többre nem vagyok képes. Ezek alapján a létező legegyszerűbb prognosztizálás:
0,3 * 12
+ 0,5 * 8
+ 0,2 * 3
=3,6 + 4 + 0,9 = 8,5. Ami egy 8-8, 9-7 szezon eredményezne. PO? Nálam, ugyanezzel és hiányos módszerrel a többi csapatra kalkulálva nálam nem. És ezekbe a becslélsekbe egyébként belekalkuláltam a negatív elfogultságomat is, kérdés persze h megfelelő mértékben-e.

Mind a %-ok, mind a vélt mutatók teljesen szubjektívek és legkevésbé se percízek, ezt elismerem, ezek egy laikus ember becslései, amiből sok tényező ki lett egyszersítve, pl srength of schedule, stb.
Azt hiszem szakmailag messze elmaradok Ulpi érveléseitől, de a "márpedig ez PO erősségű csapat" típusú felkiáltásoknál egy kicsit mélyebb érvekkel próbáltam alátámasztani álláspontomat.

És ha visszakanyarodunk a csapatépítés kérdéséhez, nekem azért vannak fenntartásaim, mert 2 éve ennél jóval magasabb számott dobott ki az algoritmusom, és idén is. Persze ez azt is bizonyítja, h hibás az algoritmus, az ugyanúgy lőhet alá is, mint fölé, de ha megnézzük, h melyik évben milyen mérleggel zárt a csapat, vagy milyen statisztikai mutatókat tud felmutatni, abból se egyértelműen az jön le a felületes ember számára, mint én, hogy évről-évre erősebbek lennétek. Ezzel védem az álláspontomat, amit legegyszerűbben maga a Kansas City Chiefs csapat cáfolhat meg, és akkor el is ismerem majd, ha tévedtem. Egyébként is megérdemelnétek egy jó szezont, ha nem az AFC Westben lennétek ez a Chiefs már-már szimpatikus lenne... Ha nem mi nyernénk, még mindig ti vagytok a legkisebb rossz 😉

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 932 — Így remélem megfelelek nektek.....
Jó nyilván túloztam csak idegesít amikor esélyt sem adnak dolgoknak bár ők nyilván onnan jobban tudják mint mi. Ugyan így nem értem, hogy pl a Jetsben McElroy miért nem kapja meg a lehetőséget, jó ott van még Tebow is de őt eleve nem kellett volna odavinni, vagy őt szvsz használhatnánk nyugodtan futónak nem szerepelne rosszabbul mint a többi eredeti futó ha már irányítóként végképp leírták (sztem úgy sem kéne) Igen ilyenek vagyunk, hogy görcsösen ragaszkodunk a dolgokhoz akkor is ha már nem megy csak nehéz ezt tehetetlenül szemlélni. Nálunk is sajnos! Vick sérülése kell ahhoz, hogy Foles kipróbálódjon, szegény Kafkára sor sem került pedig nem biztos, hogy pl Kolbnál rosszabb lett volna.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — Circus Maximus
De Stanzit nem kell kipróbálni nem minek hadd hulljon szét minden... komolyan ezt direkt hagyják nem tudok már másra gondolni pedig nem ezt érdemelné ez a csapat... Ulpi nem irigyellekdande
Nem hullik szét minden. Elmegy Bowe (ha). Mutass egy csapatot ahol nem egy el senki. Ezt a vitát már lefolytattuk Black Adderrel is. Leírtam ki mindenki nem ment el, csak Carr. És most lehet Bowe egy évvel később. Elég messze van ez a széthullástól.

Én azt várom, hogy veszítsünk még párat, és jöjjön Geno Smith vagy akinek jönni kell. Edzők is jönni fognak. Kizárt, hogy Gibbs lesz a DC 2013ban.

De a csapat megvan. Bowe távozásával sem kell WRt hozni a csapathoz, és még úgy is jó alakulat. Jelenleg Breaston nem játszik, hiába akármilyen jó. Mert nem lehet 12 játékos a pályán. Ez is az oka, hogy Bowe ügyében vacilláltak, túl sokat is. nem tudták megoldani a 3 jó WR két helyre problémát.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — Circus Maximus
Egyébként szerintem is futás ellen nem igazán volt top Aso, de az elvitathatatlan, hogy volt egy-két bravúros megmozdulása és úgy ahogy Ulpi is mondja, hogy a nyomorult futás elleni védekezésünk volt rá ilyen hatással, hogy kitűnt. Nem mondom, hogy rossz volt, de egy átlagosnál nem volt jobb. Talán csak 2009-ben. De ugye ne felejtsük el, hogy ő safety volt régebben, tehát azért valamivel fizikálisabb és jobban szerelő mint egy szimpla shutdown CB.

Nem örülnék, ha a KC-ba jönne Aso, mert ugye csak Raiders játékos volt, de a pénz beszél és majd meglátjuk mi lesz vele.Bruce
Igen, futás ellen nem volt kiváló sosem. Főleg a sok hibázott szerelés volt zavaró. Jól helyezkedett, és sok látványos játéka volt. Mivel egyik legintelligensebb CB a ligában.
Emberfogásban voltak nagy dolgai, ami itt előny. Mert a zónázásban sincs ez másképp, itt press cover van keményen, amit ő imád.
Ráadásul mint ex safety tudná kamatoztani a képességeit. A cover 3 lényege, hogy a SS elöl marad, és a két CB hátramozogva a FS zónák szélén átveszi a safety munkát.

Mint írtam, a Phillyben nem csak ő teljesít a tudása alatt. Tehát nem biztos, hogy vele van ott gond. Nem a Chiefsre mondom, bárhol jobb lehet újra.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 932 — Így remélem megfelelek nektek.....
De Stanzit nem kell kipróbálni nem minek hadd hulljon szét minden... komolyan ezt direkt hagyják nem tudok már másra gondolni pedig nem ezt érdemelné ez a csapat... Ulpi nem irigyellek
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — Circus Maximus
Dwayne Bowe kijelentette, hogy a Chiefses korszakának vége. Nem akar többet itt játszani. Tudja, hogy itt lett naggyá, és eddig befogta a száját (na mondjuk ez túlzás. Ebben az esetben sem, és régebben is dumált néha hülyeségeket, egyszer meg is büntették), de most elmondja a dolgokat. Mert a média őt állítja be rosszfiúnak (ami szintén túlzás, csak nem mindenhol tapsolnak mellette, kapott 10.5 milliót, nem igaz, hogy hű de nagyon kibasztak vele Pioliék).

Rádásul Bowe és Baldwin (és mások) is megsérült a Steelers ellen. Nem csoda, a Steelers védelem alapfilozófiája a late hit és a szükségtelen durvaság. Ők így játszanak, ez van, működik.
Így jártunk, de mivel normális passz lassan nincs is, mindegy ki nem kapja el.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 484 — Sic semper tyrannis!
Egyébként szerintem is futás ellen nem igazán volt top Aso, de az elvitathatatlan, hogy volt egy-két bravúros megmozdulása és úgy ahogy Ulpi is mondja, hogy a nyomorult futás elleni védekezésünk volt rá ilyen hatással, hogy kitűnt. Nem mondom, hogy rossz volt, de egy átlagosnál nem volt jobb. Talán csak 2009-ben. De ugye ne felejtsük el, hogy ő safety volt régebben, tehát azért valamivel fizikálisabb és jobban szerelő mint egy szimpla shutdown CB.

Nem örülnék, ha a KC-ba jönne Aso, mert ugye csak Raiders játékos volt, de a pénz beszél és majd meglátjuk mi lesz vele.
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Ulpi te látsz fantáziát Asoban?
Játszott már 2-3 féle rendszerben mindenhol max egy erős átlagot produkált az elit fizujával...nálam ez a fő gond vele.Janek
Nálunk több évig top3 szinten tolta, emberfogásban és futás ellen főleg, sokan szimplán a legjobbnak tartották a posztján.
Ha esetleg Revis elmenne más csapatba és nem tolná ugyanazon a szinten nem feltétlenül lenne okos és valószerű azt mondani hogy mindenhol maximum közepes volt, no offense csak mondom 😊Barb
Nálunk játszott mindenhol...szélen,nickelben,stb.

több mint 11 éve
Barb Las Vegas Raiders 459 — Raiders Fan
Ulpi te látsz fantáziát Asoban?
Játszott már 2-3 féle rendszerben mindenhol max egy erős átlagot produkált az elit fizujával...nálam ez a fő gond vele.Janek
Nálunk több évig top3 szinten tolta, emberfogásban és futás ellen főleg, sokan szimplán a legjobbnak tartották a posztján.
Ha esetleg Revis elmenne más csapatba és nem tolná ugyanazon a szinten nem feltétlenül lenne okos és valószerű azt mondani hogy mindenhol maximum közepes volt, no offense csak mondom 😊


több mint 11 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 269 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
ulpianus
Hiányzik Haley ordítozása 😉
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — Circus Maximus


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — Circus Maximus
Crennel azt mondta, hiába épült fel Quinn, akkor sem ő kezd. Mivel szte csak annyira van jól, hogy eddzen egyelőre. Csere lesz.

Leigazoltuk DeMarco Cosby Tight Endet. Aki Green Bayben volt a szezon előtt, de nem vált be. Helyi srác, a Central Missourira járt. Jelenleg a Practice Squadban váltja meg a világot.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Hát ráfér a csapatra tényleg.
borzasztó,hogy novemberben top3pickről kell gondolkodni... bár lassan az eaglesnél is ez lesz a téma

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — Circus Maximus
Hát igen ami zavaró a hatalmas fizu átlagos teljesítmény... de értem a lényeget szóval nem draftol első körben főleg olyan elől ahol ti lesztek CB-t az FO.Janek

Van egy fizetési minimuma (írtam=4 millió$). Van cap hit (11 millió$), ami az őt leigazoló csapatot nem érdekli.

Például mi kirúgtuk volt társát S. Routtot, így szabadon tárgyalhat bárkivel. Ide úgy jött, hogy A Raiders adott neki 10 millió$ fölött (tizenvalamennyit) ebből 5 millió dead money ragadt be Oklandben.
Itt aláírt 4.2 minimummal illetve 6 millió$ cap hittel távozott. Aláírt 3 évre, első évben (idén) kivágták szezon közben. Így butka a 3 évest. A minimumot megkapja és az aláírási pénzt megtarthatja.

Tehát értem az átlagos teljesítmény és magas fizu dolgot. De ezért rúgják ki, és nem elcserélik. Mert utóbbi esetben maradna a szerződése. Amit nemcsak a Phillynek, de valószínű másnak sem ér meg Aso teljesítménye. (így is 11 millió$ cap hit marad utána).

Továbbra is csak mint egy lehetőséget írom őt arra, miszerint Pioli valóban nem fog Top3ban CBt draftolni. Szinte kizárt. Inkább hoz egy FA CBt. Vagy második körben draftol egyet.
Erre írtam, ha nem QB lesz, akkor DT. Megint megtolják Crennel védőfalát, "mukodj" alapon. De QB lesz úgyis.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Hát igen ami zavaró a hatalmas fizu átlagos teljesítmény... de értem a lényeget szóval nem draftol első körben főleg olyan elől ahol ti lesztek CB-t az FO.