Minnesota Vikings

39 feliratkozó

több mint 10 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 274 — E/1
Szerintem is rahajtunk arra az 1/2-re!(aztan elhozzuk a leheto legszarabb QB-t...es az uj HC-t anyazzuk majd egyutt) XD
De teny,hogy nagyon paras ez a szitu.... 😀
több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 19 253 — Vikings fan
Ilyen szempontból viszont kicsit rossz érzésem van, legutoljára Ponderben is belecsúsztunk a nagy QB rushba és ennek okán hoztuk el Pondert ott ahol azért nem kellett volna. Remélem idén nem nyaljuk be ugyanazt.
Mondjuk szerintem a Rams pickjére mi tuti fogunk ajánlatot tenni.
több mint 10 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 512 — Bowl Winner
Nem rossz év ez új QB-ra azért. Sztem 1. körös Bridgewater, Bortles (pláne a tegnapi bowl meccs után), Carr, Manziel, Hundley és talán Boyd is. Felmérők, egyéni és combine még árnyalhatja a képet, de számos lehetőség van. Igaz az is, hogy előttünk szinte mindenki QB-ra gyúr majd, 1/2-n piacra kirakott Rams pick kérdéses csak, meg ugye Falcons biztos nem hoz rá Ryan-re senkit. De még a Bucs-ból is kinézem, hogy Lovie behúz vkit.😊

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 10 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
QB-t húzni nagyon nem egyszerű, és nem csak a játékoson múlik sokszor, hogy beválik-e. egyszerűen az is elég lehet ha rosszul akarják a képességeit használni, rossz rendszerbe kerül. Az első kör nem garancia semmire de az 1/1 sem, és a QB-ra ez hatványozottan igaz. Az biztos, hogy akárkit választunk az új Támadó iránnyal egyeztetni kell, mert különben bárki beéghet.
több mint 10 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 274 — E/1
köszi! 😉
több mint 10 éve
gyalu Minnesota Vikings 314
Hány pickünk van idén amúgy? és hányadiak....?ZoliZoltán
Minden körben 8. helyen választunk, egy extra 3. körünk van a Seattle-től még a Harvin-trade miatt. Kompenzációs picke(ke)t kaphatunk még esetleg

több mint 10 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 274 — E/1
most olvasom,hogy komoyl esélyes a jelenlegi STC-nk....Priefer....ehhez vélemények?😒
több mint 10 éve
vsanyi132 Minnesota Vikings Minnesota Golden Gophers 1 979 — Vikings fan
 www.vikings.com/team/history/all-time-drafts.html

Egy kis történelem a draft-ot illetően. Azt hiszem nagyon veszélyes vizeken ring a viking hajó, se kapitány, se kormányos...
Azt találgatták hogy vajon a Ponder féle rossz döntés vajon nem azt jelenti-e hogy Spielman nem tud QB-t húzni, és most dupla a kockázat mert a HC kiválasztása legalább akkor rizikó... Remélem csak paráztatnak 😊

több mint 10 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 274 — E/1
Hány pickünk van idén amúgy? és hányadiak....?
több mint 10 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Meg kell várjuk az új HC-t, addig csak találgatunk. Egy SB esélyes csapat jellemzője évek óta a nagyon erős védelem, így mindenképpen dolgozni kell azon hogy a D ismét biztos pont legyen. A QB személye is komoly kérdés, és nekem az is hogy vajon mit áldozunk fel annak érdekében hogy a lehető legjobbat hozzuk el. Benne van szerintem a feltrade is, attól viszont tartok hogy nehogy túl sokba kerüljön. Meglátjuk.vsanyi132
Feltrade nálunk mindig benne van, de ez az új HCn is fog múlni.
Jó védelem vagy jó QB telesítmény kell, nekünk egyik sincs perpill ez a gond 😕 Ha kettőből egy összejön, a másik meg nem kabaré szint már nagy előrelépés lesz.Toca
Azon gondolkodom hogy amikor Farve csatlakozott a csapathoz mi volt még a változás az ő személyén kívül. Nem emlékszem eget verő nagy játékosmozgásra, leginkább az ő személye lendített a csapaton akkor. Az eredményt láttuk.vsanyi132
Igen az O-t meglökte rendesen, pedig a WR állomány rosszabb volt, még Te poszton is. De a védelem akkor futotta a csúcsteljesítményét, és nagyon rápörögtek arra az évre. Most a védelem is szét van csúszva, tehát ott is javítani kell bőven.
több mint 10 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Mondjuk innen mindig találgatni fogunk, akár meglesz az új HC, akár nem. De végtére is azért vagyunk, hogy megosszuk egymással véleményünket, meglátásainkat. Teljesen mindegy kinek lesz igaza, csak a csapat előre lépjen ez az egy fontos. 😊

Ha előrefelé megyünk, az nagyon sokba fog kerülni tekintve a sok QB-ra éhes csapatot, pedig kellene egy új QB az biztos. De ha jó szemű szakemberek érkeznek lehet más megoldást is találhatnak.
több mint 10 éve
vsanyi132 Minnesota Vikings Minnesota Golden Gophers 1 979 — Vikings fan
Meg kell várjuk az új HC-t, addig csak találgatunk. Egy SB esélyes csapat jellemzője évek óta a nagyon erős védelem, így mindenképpen dolgozni kell azon hogy a D ismét biztos pont legyen. A QB személye is komoly kérdés, és nekem az is hogy vajon mit áldozunk fel annak érdekében hogy a lehető legjobbat hozzuk el. Benne van szerintem a feltrade is, attól viszont tartok hogy nehogy túl sokba kerüljön. Meglátjuk.vsanyi132
Feltrade nálunk mindig benne van, de ez az új HCn is fog múlni.
Jó védelem vagy jó QB telesítmény kell, nekünk egyik sincs perpill ez a gond 😕 Ha kettőből egy összejön, a másik meg nem kabaré szint már nagy előrelépés lesz.Toca
Azon gondolkodom hogy amikor Farve csatlakozott a csapathoz mi volt még a változás az ő személyén kívül. Nem emlékszem eget verő nagy játékosmozgásra, leginkább az ő személye lendített a csapaton akkor. Az eredményt láttuk.

több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 19 253 — Vikings fan
Meg kell várjuk az új HC-t, addig csak találgatunk. Egy SB esélyes csapat jellemzője évek óta a nagyon erős védelem, így mindenképpen dolgozni kell azon hogy a D ismét biztos pont legyen. A QB személye is komoly kérdés, és nekem az is hogy vajon mit áldozunk fel annak érdekében hogy a lehető legjobbat hozzuk el. Benne van szerintem a feltrade is, attól viszont tartok hogy nehogy túl sokba kerüljön. Meglátjuk.vsanyi132
Feltrade nálunk mindig benne van, de ez az új HCn is fog múlni.
Jó védelem vagy jó QB telesítmény kell, nekünk egyik sincs perpill ez a gond 😕 Ha kettőből egy összejön, a másik meg nem kabaré szint már nagy előrelépés lesz.
több mint 10 éve
vsanyi132 Minnesota Vikings Minnesota Golden Gophers 1 979 — Vikings fan
Meg kell várjuk az új HC-t, addig csak találgatunk. Egy SB esélyes csapat jellemzője évek óta a nagyon erős védelem, így mindenképpen dolgozni kell azon hogy a D ismét biztos pont legyen. A QB személye is komoly kérdés, és nekem az is hogy vajon mit áldozunk fel annak érdekében hogy a lehető legjobbat hozzuk el. Benne van szerintem a feltrade is, attól viszont tartok hogy nehogy túl sokba kerüljön. Meglátjuk.

több mint 10 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Bár ne legyen igazam, mert nem szeretném, de szerintem Allen nem fog maradni. Bár még egy ilyen szerződést sehol nem fog kapni mint nálunk volt ebben az évben, de mostanában a 30+-os játékosokért nem törtük a kezünket, főleg nagy lóvé mellett. Illetve lehet Allen is máshol próbálna szerencsét, bár ezt nyilván csak ő tudhatja pontosan. Kevin is a levegőben lóg, szerintem NT-ként sokkal jobb volt mint 3-as technikán, de nyilatkozata szerint nem szeretne NT-vé vállni, szóval ez eléggé függ az új vezetés elképzeléseitől, a kora nem mellette szól a jelenlegi irányvonalunk mellett.
Az ő kiesésük nagy érvágás lenne, ez egyértelmű, és DL fejlesztést is megkívánna akkor a csapat.
több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 19 253 — Vikings fan
Sajnos sok Qb needes csapat van előttünk is. Én örülnék egy egyetemi o kordinátornak is aki bátran nyúl a lehetőségeinkhez és a rendszerhez keres Qb-t. A legtöbb irányito bukása vagy felemelkedése azon múlik számára kedvező rendszerben akarják játszatni vagy nem. Ne egy öreg harcost hozzunk mert arra nagyon kicsi az esély vagy inkább semmi hogy olyan Qb lesz aki egyből viszi a hátán a támadókat.

A védelem is egy jó kézért kiállt aki tűzbe hozza őket egy bátrabb agresszivabb rendszerben ahol benne van a nagy játék szivása, de kőkeményen megfizetünk minden játékért. Vissza kell hozni azt a D falat ahol mindenki terrorizálja a zsebet, és néha extra blitzet küldeni. Ez vall a viking védelemre. Tűzbe kell hozni a srácokat.Paulus
Így van az idei védelmünk egy dologban különbözött mondjuk a tavalyitól nagyon. Nem voltak big playek illetve rengeteg stop-ot elkúrtunk idióta flagekkel. Nekünk azért az utóbbi időbe nem volt meghatározó D-nk.
2 dolog volt, hihetetlen erős D-Line (ez még megvan) illetve egy erős rush D, ami ligaszinten 1-2 éve top5-ben mozgott. Szerintem vissza is tud menni, mert ez a D-line (ha Allen marad) nagyon erős, tényleg egy MLB kéne illetve, hogy a buzi miss tacklöket hagyjuk a picsába.
Secondary-nk továbbra sem erős de HS-el és Rhodes-sal szerintem jobb mint az utóbbi 5 évben bármikor.
több mint 10 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Sajnos sok Qb needes csapat van előttünk is. Én örülnék egy egyetemi o kordinátornak is aki bátran nyúl a lehetőségeinkhez és a rendszerhez keres Qb-t. A legtöbb irányito bukása vagy felemelkedése azon múlik számára kedvező rendszerben akarják játszatni vagy nem. Ne egy öreg harcost hozzunk mert arra nagyon kicsi az esély vagy inkább semmi hogy olyan Qb lesz aki egyből viszi a hátán a támadókat.

A védelem is egy jó kézért kiállt aki tűzbe hozza őket egy bátrabb agresszivabb rendszerben ahol benne van a nagy játék szivása, de kőkeményen megfizetünk minden játékért. Vissza kell hozni azt a D falat ahol mindenki terrorizálja a zsebet, és néha extra blitzet küldeni. Ez vall a viking védelemre. Tűzbe kell hozni a srácokat.
több mint 10 éve
Tred Minnesota Vikings 317 — Red Fist
Ezt így előre lehet tudni, hogy egy ELIT QB-t fogonk tudni húzni 1/8-ra?
Pondert 1/12-re húztuk ugye 2011-ben, és 3 QB ment ki előtte (ennyi idén is ki fog menni a pickünk előtt), azok közül egyedül Cam Newtont lehet kiemelni, illetve később ment el 2/35-ön Andy Dalton, és 2/36-on Kaepernick, akik vitték valamire, de egyikük sem ELIT szerintem, szóval még ezt így januárban megelőlegezni, hogy ELIT QB-t húzunk talán kicsit korai. 😊

M. Vikings
Always open!
több mint 10 éve
Vito Minnesota Vikings LSU Tigers 619 — Purple People Eaters
Teljesen egyetértek Toca-val, ne feledkezzünk bele abba a gondolatba, hogy mi most itt elit QB-t fogunk hozni. Persze AP sem lesz fiatalabb, de ha a következő szezontól kezdve elkezdünk spórolni vele, akkor csak magunkkal fogunk kiszúrni, meg az újonc QB-val, mert az finoman szólva sem nevezhető ideális beépítésnek. Egyik pillanatról a másikra nem fog menni az átállás. Az új QB-ra szabjanak egy testhezálló playbookot, azt meg folyamatosan lehet majd tölteni komolyabb játékokkal, ahogy egyre komfortosabban mozog. A szerencsénk, hogy ezt meg is tehetjük, nem meglévő rendszerbe jön.
Rövidtávon sokkal inkább koordinátor függő lesz a fejlődés O oldalon, hosszútávon fog kijönni, hogy mennyi fejlődésre képes a QB.
több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 19 253 — Vikings fan
Ezt en is hulyesegnek tartom,hogy ha van egy AP-nk akkor ra kell epiteni a falat....meg a gameplant...meg mindent.Oriasi potencial van a WR-einkben..plusz ugye Rudi....2 fronton is elit O-nk lehetne ha megerkezne 'A' QB!!!Ha.... :-/ZoliZoltán
Nem kell, de a fal rá van. Akár tetszik akár nem. És nem azt mondja senki, hogy ennek okán csak futni kell, de nem kell full passz orientáltba átmenni. Elég jó a WR sor és egy jó irányítóval tökéletesen lehet váltogatni a dolgokat.
És kéne egy olyan O cordinator aki AP-t kicsit passzra is használná, nincs rossz keze.


Akárhogy ragozzuk, milyen sokat voltak fenn a védők, ez a teljesítmény semmiképp nem elfogadható. Amit most egységként nyújtottak az nulla. Mindenki élete legjobbját hozta szinte ellenünk, akár QB akár Wr-ről van szó. Mindezek mellett a futás is ment. Van potenciál ezen az oldalon is, de ide darabra is kell erősítés, meg rendszerben is, mert a mostaniban nem működtek azok sem akik alapból jó képességűek. Elfogadhatatlan ennyi pontot nyelni amit mi megengedtünk. Egy valamire való védelem ha megdöglik sem enged ki ennyi meccset a végén a kezéből, ha már a pontok alakulása úgy hozta, hogy az utolsó percben még vezetünk.Paulus
Nem volt jó a védelem, viszont nem csak az ember anyagon múlt. Elég meghatározó embereink voltak sérültek folyamatosan és LB sorunk 1 szem Greenway már 2 éve óta. Azért így nehéz.
Viszont az, hogy leadjuk a meccseinket 14-21 pontról nem csak a védelem tehet, hanem főleg az edzői kar. Amennyire ekéztük Musgravet , annyira lehetett volna Allen Williamset is. Egyszerűen kiesmerhetőek voltak a playek. Írtam is év közben valami statisztikát, hogy mennyire vernek agyon 2.félidőben különösen az utolsó negyedben. Mert az ellenfelek tanulnak a meccsből, mi meg toljuk tovább ugyanazt a játékot, ami semmire nem jó.
Megfogjátok látni milyen lesz a különbség ha egy értelmes OC - DC irányít (vagy visszanézhetitek mikor Frazier volt a DC mennyiben más volt sok minden, pedig az akkori secondarynk messze szarabb volt mint a mostani.)
több mint 10 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 274 — E/1
Ezt en is hulyesegnek tartom,hogy ha van egy AP-nk akkor ra kell epiteni a falat....meg a gameplant...meg mindent.Oriasi potencial van a WR-einkben..plusz ugye Rudi....2 fronton is elit O-nk lehetne ha megerkezne 'A' QB!!!Ha.... :-/
több mint 10 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Akárhogy ragozzuk, milyen sokat voltak fenn a védők, ez a teljesítmény semmiképp nem elfogadható. Amit most egységként nyújtottak az nulla. Mindenki élete legjobbját hozta szinte ellenünk, akár QB akár Wr-ről van szó. Mindezek mellett a futás is ment. Van potenciál ezen az oldalon is, de ide darabra is kell erősítés, meg rendszerben is, mert a mostaniban nem működtek azok sem akik alapból jó képességűek. Elfogadhatatlan ennyi pontot nyelni amit mi megengedtünk. Egy valamire való védelem ha megdöglik sem enged ki ennyi meccset a végén a kezéből, ha már a pontok alakulása úgy hozta, hogy az utolsó percben még vezetünk.
több mint 10 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 512 — Bowl Winner
Hát jah, ha a Lions 4 ponttal többet szerzett volna, ez lett volna minden idők legrosszabb Vikes védelme. Innen csak felfelé vezethet az út.

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 10 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Az offenshez egy agilis, jól döntő koordinátor kell, aki tud olyanokat húzni ami meglepi az ellenfelet. Az támadó csapatrészben teli vagyunk fegyverrel, és nem csak AP. Musgrave nem tudott mit kezdeni Rudolphal, tulajdonképpen egy playben tudja elképzelni a TE felhasználását mint elkapó, ezen pedig messze túllépett a mai támadójáték. A WR oldalon is teli vagyunk jól használható fegyverrel, Jennings és Patterson az v gége felé kezdett annyi lehetőséget kapni mint amit minimum adni kell nekik. Mellettük ott van egy megbízható agilis Wright, és Simpson is nagyon jól szerepelt, a pályán. Akiről kevés szó esik az Webb, igaz nem építettek rá asszjátékot, de amikor pályán van nézzétek meg a blokkjait, sokszor LB-ket ütött ki, a Cb-ket pedig elvitte a Büfébe is a futástól. Nem túl látávnyos de fontos fegyver ez akár oldalpasszoknál, vagy futásnál is. Spec teamben is alapember, mindenképp megtartanám, és rá is lehetne még playeket rakni egy ügyes támadó szakemberrel, futásban legalább olyan jól lehetne használni mint Pattersont, ha a keze nem is olyan ügyes elkapásban. A fal három pillére egyenlőre adott, egy jobb rendszerben többet is tudnának teljesíteni,a guardok inkább elfogadhatóak mint jók, de ha nem nyúlunk hozzá, csak megtartjuk őket akkor sincs nagy gond. FB-ünk van. Offenseben két dolgo hiűnyzik egy megbízható QB, és egy olyan szakember aki ki tudja használnia fegyvereinket. Ennyi egy igazán domináns Vikings támadócsapat felépítése. (Még mindig nem elit Qb-ról beszélünk, de megbízhatóbb, jobbról mint amit idén nyújtottak azok akik lehetőséget kaptak.) A támadóink úgy voltak TD szerzésben top 10-ben hogy egy szar rendszerben, rosszul voltak használva, ezt csak javítani lehet szerintem.

Védő oldalon több ember kell, ide kellene főleg koncentrálni, illetve ide is megfelelő rendszert kell találni. Ehhez is új kordinátorra van szükség, meg 3-4 erősítésre. A D-n idén sok meccs ment el, és szükségünk van egy hagyományainkhoz méltó félelmetes D-re, akik ellen utál felmenni az ellenfél. Na ezt a mostani teljesítményt aligha lehet ilyennek hívni.
több mint 10 éve
vsanyi132 Minnesota Vikings Minnesota Golden Gophers 1 979 — Vikings fan
Az a helyzet hogy AP már nem 22 éves, így vele csak úgy szabad számolni hogy az új HC és QB az első pár - jó esetben 3-4 - évében tuti kezdő, aztán ha a sérülések el is kerülnék már nem lehet csak rá építeni a támadójátékokat. Tudomásul kell venni hogy le kell venni róla a terhet hogy csak vele akarunk meccset nyerni. Ez az egyik. Az elit QB-kat azért soroltam fel mert ezt várják, ezt szeretnék a csapat háza táján, ezt olvastam több helyen is. Nyilván nem terem minden bokorban ilyen képességű irányító, de azért az emlegetett QB-kat sem szerencsekeréken sorsolták ki, szóval akár találhatunk átlagosnál jobb képességű irányítót. Erre persze garancia nincs, sőt, valószínű hogy nem lesz elit, de az hogy ezt szeretnék a szurkolók az biztos.

Sok nyitott kérdés van, választ a legtöbbre csak az új HC személye és a draft fog adni, végleges válaszokat pedig az FA piac után, az új idény. Én ha már új kezdet jön figyelemmel AP sérülékenységére azért igyekeznék egyfajta változatosságra is törekedni az offense terén, AP nem fog minden meccsen játszani, és akkor is nyerni kell. Tényleg kell a jó védelem, abban hamarabb látom az előrelépés lehetőségét mint a támadójátékban, az jelenleg nagyon függ attól milyen QB-t találunk és kik lesznek a stábban.