New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 9 éve
eloel 3 212 — Hard working. Alpha male. Jackhammer.
Én csupán nem vagyok az a típus, aki egy kis rossz után már küldeném is el az embert.
krixtofer
igen, a Wenger melletti töretlen kitartás hasonló érzés. :p

egyetértek veled Ata, szóról-szóra leírtad, amit gondolok, és nem hiszem, hogy túlreaagálod.
viszont attól tartok nem fog ilyen bekövetkezni... legalábbis év közben biztos nem.

- new orleans saints hungary - sig gallery -
több mint 9 éve
krixtofer New Orleans Saints 604 — SaintGooner
Pesszimista a hangulatom, lehet hogy túl is reagálom.
De várom az ellenérveket, minden ellenkező híreszteléssel szemben meggyőzhető vagyok.
atapapa
Nem tudom. Ellenérvként jelenleg én se tudok felhozni (erre is írtam, hogy nem tudok nekimenni amit mondasz), mert sajnos a realitás tényleg ezt mutatja amit írsz. Én csupán nem vagyok az a típus, aki egy kis rossz után már küldeném is el az embert.
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 020 — Egyéb témák lakó
Terveztem, hogy rákérdezek erre a héten, csak nem akartam így egyből a meccs utáni napon, kerülendő a feszkót.
Egy 4-12/6-10 közötti szezon végén lapátra teszik-e SP-t?
Más kérdés h Loomis a farnehéz szerződésekkel szvsz legalább annyira hozzájárult a mostani helyzethez, mint a támadóoldalon megújulni képtelen Payton.
empty taxi
Én Loomist megvédeném, ő végrehajtó, de abban kurva jó. Ő egy könyvelő, menedzser, aki egyébként nem is nagyon ért a focihoz. Tőle azt kérte SP, hogy arassunk, ő meg szinte minden évben hozott nagy nevet (most azt hagyjuk hogy Byrd vagy Lofton mennyire vált be, az ő munkáját nem lehet ez alapján megítélni). Amikor idehozta Greer, akkor ő volt az isten, pedig 2009-ben sem remélte senki hogy lesz jó igazolásunk.

Szóval én Loomist mindenképp megtartanám, de Payton végzett nálunk. 2012 előtt ő volt a Vezető, a Főnök, a Nagy Motivátor. Vezetési szempontból simán lehet mondani, hogy mindent elért - látszólag. Ugyanis ott vérzett el, ahol a legtöbb vezető elvérzik: nem képzett utódokat, nem reprodukálta magát. Nyilván mindig meg van a veszélye egy ilyen reprodukciónak, de enélkül nem lehet szintet lépni. Carmichael ténykedése mind a mai napig kérdéses, hagyta elmenni a sokkal jobb szakember Kromert (bár ugye emberileg ő is mutatott hiányosságokat). És miután elmaradtak az eredmények, egyre inkább romlott a kapcsolata is a játékosokkal, az újoncok pedig már nem tudják benne tisztelni azt, amit mondjuk 2009-ben lehetett tisztelni benne, és így ő megmaradt névleg HC-nak.

Lehet nincs igazam, de kifelé ez látszik. Láttam elég vezetőt az üzleti életben így elbukni, és Payton és a csapat produkálja az összes tünetet.

Csatlakozom atához: szép évtized volt, várjuk a következőt.

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Pesszimista a hangulatom, lehet hogy túl is reagálom.
De várom az ellenérveket, minden ellenkező híreszteléssel szemben meggyőzhető vagyok.

több mint 9 éve
krixtofer New Orleans Saints 604 — SaintGooner
Huh, Ata. Érdekes amit írsz, de teljesen nem tudok egyetérteni, viszont nem is tudok ellene menni. Valahogy nem gondoltam, hogy te így látod az edző és GM helyzetet. Furcsa.
Elolvasás után 5 percig csak magam elé néztem. Elöntöttek az érzelmek, bámultam és gondolkoztam, hogy tényleg vége lenne? Nem tudom. Remélem nem...
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Egy 4-12/6-10 közötti szezon végén lapátra teszik-e SP-t?
Más kérdés h Loomis a farnehéz szerződésekkel szvsz legalább annyira hozzájárult a mostani helyzethez, mint a támadóoldalon megújulni képtelen Payton.
empty taxi
Erre nehéz válaszolni. Csak kevesek tudják, hogy pontosan mi a leosztás nálunk a GM/HC hatáskörben, én megelégednék egy HC-cserével, ha a GM szerepét visszabontanánk (vagy ha tetszik maradna ott, ahol Payton alatt volt).
Minden Bensonon múlik. Szentimentális-e az öreg annyira, hogy Paytonnak adjon még éveket. Mert ha most nem küldjük el, akkor a rebuild fájdalmas első éveiben se lenne értelme.
Talán attól is függ a döntés, hogy mire lehet fogni év végével a kudarcot: jelenleg kilátástalanabbnak tűnik az O, mint a D, és ha ez így is marad, akkor az ésszerűség Payton kirúgását diktálná.

több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
Paytonnak mennie kell. Nem csak azért, mert nem tudta frissen tartani a keretet, hanem mert belefásult, enervált embernek látom, aki nem tudja már utilizálni a rendelkezésére álló eszközöket, és akinek (mindegy miért) megbukott a run heavy koncepciója.

Ha rajtam múlna, ma kirúgnám Paytont, Carmichaelt vagy Allent megtenném átmeneti HC-nek, RR-től a szezon végén megválnék, Loomist talán hagynám GM-nek akkor, ha a játékospolitikát nem ő vinné, hanem olyan HC-t találnánk, aki erre generálisan képes.
Szép évtized volt ez, de vége.
Próbáltunk nehéz döntéseket hozni a játékosállományt illetően, nem jöttek be. Ideje egy szinttel feljebb lépni a rostálásban.
atapapa
Terveztem, hogy rákérdezek erre a héten, csak nem akartam így egyből a meccs utáni napon, kerülendő a feszkót.
Egy 4-12/6-10 közötti szezon végén lapátra teszik-e SP-t?
Más kérdés h Loomis a farnehéz szerződésekkel szvsz legalább annyira hozzájárult a mostani helyzethez, mint a támadóoldalon megújulni képtelen Payton.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
A felelősségi köröket kéne konkrétan elhatárolni: draft/FA és cserék - csapatépítési stratégia/coaching

Az idei draft felett szerintem még nincs értelme pálcát törni, az előző évek kudarcairól meg beszéltünk elégszer. Itt talán megelégedhetünk azzal a válasszal, amit tett az FO, amikor az egész megfigyelőcsapatot kiseperte.
FA és cserék - csapatépítési stratégia: itt egyrészt beszélni kell arról, hogy mennyire váltak be az elmúlt évek nagyobb igazolásai. Alig. A legvastagabb szerződéssel idehozott emberek vagy nincsenek már itt, vagy sérülékenyek, de hatásuk a csapat teljesítményére alig van.
És itt kitérnék a csapatépítési stratégiára. Amennyiben az volt a cél - és az volt - , hogy Brees utolsó éveiben maximalizáljuk a következő évek kárára a csapat ütőkepésséget, akkor nyilvánvalóan kudarcot vallottunk. A "hátultöltős" nagy szerződésekből alig van itt már valaki vagy éppen alig játszik. Csak a fizetési sapka ötödét terhelő dead money nem engedi felejteni ezeket a neveket.
A legnagyobb problémát mégis a koncepciótlanságban kell megjelölnöm, illetve ott, hogy az FO mennyire későn reagálja a problémákat és ezekre aztán úgy válaszol, mint amikor a lúzer sofőr jobbra már majdnem nekimegy a szalagkorlátnak, majd pánikolva átrántja a kormányt a másik irányba és már a szembejövő sávban halad.
Mire gondolok konkrétan: kezdjük ott, amikor 2010-ben minden futónk lesérült, és a PO-ra már az utcáról hoztunk be kezdő RB-t, mit lépett a góréság? Ellőtt két első kört Ingramért, aki nyilvánvalóan nem jobb játékos, mint Robinson.
Másik véglet? Tavaly 4 olyan játékosunk volt, aki meccsenként elkaptak legalább 55 yardot. Mit reagál az FO? Ez jó anyag arra, hogy a csapat egyéb részein erősítsünk. Az egyik ilyenért hozunk egy kezdő centert meg egy Anthonyt a draftról. Rendben. A másikért egy kezdőnek szánt LB-t és draftolunk ígéretes cornert. El tudom fogadni, rendben.
De arra senki se gondolt, hogy valami erőfeszítést kéne tenni a célpontok pótlására.
Ugyanez a támadófalban. A fal közepe totál átjáróház, amire hozunk egy jó centert, de elcserélünk egy leszálló ágban lévő, de pro bowler G-t, és magunkhoz kötünk egy lejtőre esett G-t, rábízzuk a legjobb játékosunk védelmét egy UDFA G-re, majd draftolunk első körben egy T-t. Akire tökre semmi szükség. De épkézláb guardért 0 erőfeszítést teszünk, se drafton, se FA-n. Brees-t meg passzplayenként háromszor passzírozzák a gyepbe.
Kit terhel ezekért a felelősség? Egyértelműen a Loomis-Payton pártost. Máshol talán elvihetné a balhét egyedül a GM, de nálunk Payton legalább annyira irányítja a játékosállomány alakulását, mint LM (beleértve a védelmet is).

Végül coaching.
Először is a védelemről. RR kinevezéséért nem rajongtam, részben pozitívan csalódtam, részben nem oszlatta el az aggályaimat. De jelen helyzetben kissé elnéző vagyok vele, a csapatépítési kapkodásnak ő is áldozata, jelenleg pedig a védelem közel fele kvázi újonc: Kikaha, Anthony, Swann, Breaux, Davison, Richardson. Ezek tegnap játszották életül második profi tétmeccsét. De nem érzem RR-n azt, hogy képes lenne egy újraformálódó védelem kovásza lenni, nem hiszem hogy ő olyan elem, akit egy nagytakarítás után is érdemes lenne megtartani, mert nincs nála jobb elérhető.

Az igazán nagy csalódás a támadóoldal. Én bizakodó voltam itt, mert Payton és Brees miért ne lenne garancia a sikerre, de nem az.
Bevallom nem tudom innen elhatárolni azt, hogy a fal, az elkapók vagy Brees hanyatlása(sérülése) miatt nem szerzett az O sorban második meccsén 20 pontot se, de mivel Paytonnak óriási hatalma van és nagy befolyása az elmúlt évek történésiére, talán mindegy is. A csapata a tavalyi szezon második felétől alig produkál a támadóoldalon, és ezt másra nem foghatja.
Paytonnak mennie kell. Nem csak azért, mert nem tudta frissen tartani a keretet, hanem mert belefásult, enervált embernek látom, aki nem tudja már utilizálni a rendelkezésére álló eszközöket, és akinek (mindegy miért) megbukott a run heavy koncepciója.

Ha rajtam múlna, ma kirúgnám Paytont, Carmichaelt vagy Allent megtenném átmeneti HC-nek, RR-től a szezon végén megválnék, Loomist talán hagynám GM-nek akkor, ha a játékospolitikát nem ő vinné, hanem olyan HC-t találnánk, aki erre generálisan képes.
Szép évtized volt ez, de vége.
Próbáltunk nehéz döntéseket hozni a játékosállományt illetően, nem jöttek be. Ideje egy szinttel feljebb lépni a rostálásban.

több mint 9 éve
adam77 New Orleans Saints 635
nem konkrétan a tegnapi meccsre gondolok elkapó-kérdés kapcsán, mert ott télleg breesnél lehet keresni a több hibát (esetleges sérülés), hanem általánosságban. egyszerű amatőrök lengetik a zászlót, hogy hahó, elkapó kéne a csaptba, de nagyon. aztán válaszként meg jönnek a felkészülésről hírek, nyilatkozatok, hogy cooks tarthatatlan, hill majdnem olyan jó, vagy jobb mint graham, coleman micsoda rz-threat... nekimegyünk a szezonnak két tight enddel, a sovány elkapó csapattal. majd sokat futunk.. meg ilyenek. akkor fussunk, de ezt sem látom annyira.
a valóság 0-4-es előszezon, 0-2 alapszakasz és úgy az elmúlt 15-20 meccsünkben sem volt túl sok meggyőző. legutóbb a tavalyi green bay és pittsburgh elleni meccseink voltak szurkolói szemmel élvezhetőek.
több mint 9 éve
clbass New Orleans Saints 3 113 — Saints fan
Nem tudom mennyire volt benne a játékában a korai ütések és az átjáróház O fal, de valljuk be hogy tegnap Brees borzasztó pontatlan volt. Talán egy-két drop volt az elkapók hibája (Johnson, Hill), a többi labda pontatlan volt. Lehet ez Brees, és lehet az összhang hibája is. Nem feltétlen csak a WR-eket hibáztatnám. Sneed fumblija benne van...szép szerelés volt. Nála nagyobb nevek is jártak már így. Cooks pedig egy kicsit több mint 3.WR kaliber 😉 Ha már yardokkal veri az emberét a szélen...akkor azt meg kell dobni! (Brownnak ez adott az esetek többségében).
több mint 9 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
a jövő heti PR-ben minden bizonnyal ez a video lesz majd a csapat neve mellett/alatt

 twitter.com/SheHatesJacoby/status/645694452074311682
baggio
Csodás. 😊
több mint 9 éve
adam77 New Orleans Saints 635
reméltem, hogy a 8-8-as alapszakasz tippem a pesszimista verzió lesz. most már máshogy gondolom. lehet a játékosokat ekézni, de szerintem ez már egyértelműen menedzsment kérdés. ez egyéni hibákra foghatjuk egy darabig, de itt már coachingról és menedzsmentről beszélünk.
elég jó draft cetlikkel rendelkeztünk idén, amelyekkel - úgy tűnik - nem sikerült lendíteni a szekéren. tavalyról ne is beszéljünk. a szar d-t már szemráncolás nélkül elkönyveljük, pedig látható, ryan akkor sem lesz képes nagyon fakítani, ha ő kapja az erősítést. a legnagyobb ballépés szerintem most az, hogy olyan elkapókra építünk, akik nem hiszem, hogy rostert fognának más csapatnál. coleman és snead helyett miért nem tudtunk legalább egy rutinos elkapót hozni? ahogy colstonnak volt 1-2 villanása tegnap, még egy ilyen emberrel talán meg tudjuk az ilyen meccseket nyerni. aztán valljuk be, cooks sem lesz egy antonio brown, egy veretes offense-ben a jelenlegi produkciója alapján ő mondjuk a 3. elkapó. a mienk meg nemrég veretes o volt, amit az offense-guru szépen elzüllesztett. nagyon szuper, hogy van egy projekt tackle a keretben, de szerintem 100-ból 100 becserélné most peatet egy elkapóra.
a fő kérdés egyébként szerintem az, ki fog lépni menedzsment ügyben, mert benson papa biztosan nem csapkodja most az asztalt, tőle ez már nem várható el. itt ki kell valakinek állni és elvinni a balhét.
több mint 9 éve
Rutin New Orleans Saints LSU Tigers 2 021
Lusta vagyok utánanézni, de mikor volt utoljára olyan, hogy preseason-nal együtt 0-6-tal kezdtünk???

Who * dat * say * dey * gonna * beat * dem * Saints * ???
több mint 9 éve
Rutin New Orleans Saints LSU Tigers 2 021
Bye-bye play-off...
A kérdés csak az hogy csak 2015-ről beszélünk, vagy már mondjuk a következő 2-3 évről... Szerintem a többi is oda.

Who * dat * say * dey * gonna * beat * dem * Saints * ???
több mint 9 éve
r.baggio Washington Commanders California Golden Bears 61 856 — no es importante
a jövő heti PR-ben minden bizonnyal ez a video lesz majd a csapat neve mellett/alatt

 twitter.com/SheHatesJacoby/status/645694452074311682


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
Két meccs és az előszezon után úgy látom, hogy semmi értelme nem volt a nagy cserénknek. Graham nagyon hiányzik, abszolút nem tudtuk megoldani a pótlását, a futást meg alig használjuk, de legalább még nem is megy.
Ugyanerre tavaly is képesek voltunk a csere előtt, sőt.
több mint 9 éve
Kájzerszóze New Orleans Saints 5 241 — playoffs???
Gagyik voltunk megint...



több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Az így utólag elég beszédes, hogy tavaly az utolsó fordulóban csak fogcsikorgatva tudtuk hozni a meccset az 1/1-re hajtó Bucs ellen.
A támadójátékunk a klinikai halál közelében, a futók még tartják bennünk a lelket, de a ránk közel egy évtizeden át annyira jellemző légitámadásoknak nyoma sincs. Nyilván ennek az oka a már az előző vereség után is taglalt célpontok hiánya, de talán Brees felett is kezd eljárni az idő.

Szerkesztette: atapapa

több mint 9 éve
BB New Orleans Saints 42 — Who Dat!
Az offense éveken át tudott úgy teljesíteni, hogy a sokszor elképesztően gyenge védelem ellenére is meccsben tartotta a csapatot. Már közhely itt a fórumon, de Brees szinte noname emberekből csinált sztárt. Most viszont elfogyott a lendület, elhittük hogy menni fog ez kulcsjátékosok nélkül is. Nem sírok Jimmy után, de a redzone-ban nagyon látszik a hiánya. A futás jó, Robinson, Ingram, Spiller is felveszi a fonalat, de ennyi. Cooks rendben van, Colston halovány, a többieket meg hagyjuk és Brees se lesz már fiatalabb.
Azt érzem, hogy akkora volt a bizalom a támadósorban hogy mindent egy lapra tettünk fel és a védelem építésére koncentráltunk, ami eddig nem nagyon jött be... A secondary, igaz a sérülések miatt is, de nagyon vékony. Anthony nem rossz de sokszor hibázik még, Kikahának örülök nagyon, jó választás volt.

Nem tudom mi lesz ebből a szezonból, de így kb egy 4. helyre vagyunk jók a csoportban.

Szerkesztette: BB
több mint 9 éve
krixtofer New Orleans Saints 604 — SaintGooner
Hajajjj... Nehéz bármit is írni.
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 020 — Egyéb témák lakó
Nos, ma hivatalosan visszalőttük magunkat 2005-be. Furcsa érzés, de majd megszokom, hogy a liga nem jobbik feléhez tartozunk.

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Egy korszak véget ért, nincs már támadójátékunk.

több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 020 — Egyéb témák lakó
Ha ezt a Tampát nem tudjuk dominálva lenyomni hazai pályán, akkor jobb ha Brees-t most elcseréljük és tényleg újjáépítünk.
atapapa
Akár egy marék szotyiért is..

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ha ezt a Tampát nem tudjuk dominálva lenyomni hazai pályán, akkor jobb ha Brees-t most elcseréljük és tényleg újjáépítünk.

több mint 9 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 985 — WHO DAT!!!!
Spiller papa harcra kész, igaz, csak limitáltan, de RZ target lesz főleg, illetve 3rd downos.
PEEtör
remélem a futójáték végre életképes lesz.