New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
És mi amúgy passzoló csapat vagyunk, duplán súlyos.
Tocy
Ez relatív. 2009-ben sem volt sok futásunk, de nagyon hatékony volt az a kevés futás. 2010-ben több kísérletből lett szarabb a helyzet, és ugye a PO-ra nem is maradt egészséges futónk.

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy Payton offense "hatékony" offense. Nyilván egy Drew Brees-zel nem fogunk nekiállni run first O-t játszani, de igenis nagyon fontos a jó futójáték, mert anélkül teljesen kiszámíthatóak vagyunk. És Payton nagyon okosan nem akarja megkockáztatni, hogy valamikor fontos meccsen ne legyen hadra fogható RB.

És még így is lehet necces, hogy ennyi futó van..

több mint 9 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Így is súlyos, hogy 6 back van 53-on, nem tudom hogy a mai passzbuzi ligában hány csapatban van 4 RB és 2 FB a teljes keretben.atapapa
7 back van ahogy nézem mert Edwin Bakert is írják.

Ez simán ligaelső, a Titans-nél van 5 RB, 1 FB, de az egyik McCluster aki csak felet ér.Höri
És mi amúgy passzoló csapat vagyunk, duplán súlyos.

Hawthorne abszolút nem edzett a héten, most is baromira fog hiányozni, de ha esetleg hosszabb távú a dolog, az pláne komoly gondokat okozna megint. Khiry nem edzett, de lehet, hogy játszik, Jimmy limitált, ő fog, Pierre és Johnson nincs.
több mint 9 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Így is súlyos, hogy 6 back van 53-on, nem tudom hogy a mai passzbuzi ligában hány csapatban van 4 RB és 2 FB a teljes keretben.atapapa
7 back van ahogy nézem mert Edwin Bakert is írják.

Ez simán ligaelső, a Titans-nél van 5 RB, 1 FB, de az egyik McCluster aki csak felet ér.

több mint 9 éve
nfl_lover 912
mi is kergessük meg...
kergessük, csak nehogy bekergessük az endzone-unkba, én ettől eléggé tartok, látva Rodgers bántóan szabad scramble-jeit, bár feltételezem, nem ugyanazzal a D játékokkal készülünk Cam ellen...ugye?!

most nézem, Silatolu, Bell out, Decoud questionable, jelentősen növeli az esélyeinket
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Jordanen azt érzem, hogy amikor túljut az emberén, akkor valahogy elfogy a szufla és vagy recovery speedben veri meg az ellenfele, vagy az irányítók táncolnak el előle sikeresen. Tavaly első szándékból képes volt átgázolni mindenen, most ez nem megy,

több mint 9 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Tizenháromszor siettettük Rodgerst vasárnap, ez ebben az évben a legtöbb, kétszer volt tizenkettő, Dallasban és Clevelandben nem is tudtunk kb az irányító közelébe érni. Érdekesség, hogy összesen nyolcvan siettetésünk van, ebből húsz van Jordannek, övé a legtöbb, Galette 16. Nem tudom, mennyire tudjuk konzisztenssé tenni legalább ezt a D-line munkát, de a Panthers kissé megtizedelt O-line-ja ellen jó lenne, ha hasonlóan tudnánk működni. Camet 17-szer sackelték hét meccs alatt, utóbbi kettőn három-háromszor, mi is kergessük meg...
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Lorig jobban blokkol, de Johnson jobban kap el. Szóval majdnem mindegy. Gyurma Pappa
Erre így nem vennék mérget, ugye Lorig TE-ként kezdte (még ha blokkoló TE-ként is), és egészen a vasárnapi meccsig nem volt az NFL-ben futáskísérlete, csak elkapása.
Így is súlyos, hogy 6 back van 53-on, nem tudom hogy a mai passzbuzi ligában hány csapatban van 4 RB és 2 FB a teljes keretben.

több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Lorig jobban blokkol, de Johnson jobban kap el. Szóval majdnem mindegy. Azért nem lenne baj, hogy PT visszatérne, bár a Panthers LB-k ellen nehéz jó screeneket nyomni, Khiry meg legyen inkább egészséges az idény végére, most Mark pihent eleget, ahogy látszik jót tett neki a pár hét kihagyás.

Knox egy érdekes kérdés, mert ST-ben határozottan hasznos, és fejlődési potenciál is van benne. 'Thorne viszont kellene 😕

több mint 9 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Kicsit fura, hogy már van is sérültjelentés .)

Pierre és Khiry ugye nem edzettek, Austin Johnson sem és Hawthorne sem, azért nem bánnám, ha utóbbi kettő legalább tudna játszani. Jimmy, Knox és Goodwin limitálva volt, Jimmy így is tudott alkotni, Goodwin meg nem létkérdés szerintem (Knox pláne).
több mint 9 éve
Rutin New Orleans Saints LSU Tigers 2 021
Néhány komment még a meccsről, ami valszeg a közvetítésben nem látszódott:

- Ami személy szerint engem a legjobban meglepett: a hangulat a meccs előtt... Egyáltalán nem volt mindent elsöprő. Voltam itt már máskor is, sokkal durvább volt a hangulat mindig a kezdés előtt. Valszeg a nézők a korábbi hetek produkciója alapján most vereséget vártak, és emiatt elég csendesek voltak eleinte. (Amúgy előtte egy nappal voltam az LSU - Ole Miss meccsen, és bár az LSU ott is vékony esélyekkel kezdett a meccsbe, na ott aztán már a meccs előtt ment az örjöngés!) 😀 Persze a 2. félidőben azért itt is soxor kiakadt a decibel-mérő. Az már olyan igazi "mindent vivő" volt, szólt a "Who Dat?“ nem egyszer... 😀 😀

- A meccs elején, a bevonulásnál nem az O tagjai jöttek be a legvégén, és mondta be a nevüket a speaker egyesével (mint szokták általában itt is és más csapatoknál is), hanem a Defense kezdői!!! Nekik lett megadva a megkülönböztető figyelem... Asszem, volt haszna. 😀

- Nagyon elszánt volt az egész csapat. Különösen a D-ről jött le, hogy mindent odatesznek, amit oda tudnak tenni. Még a gyors GB TD után is látszott... Ők hergelték, bíztatták még a közönséget is!

- és végül, egy sör 9 $-ba kerül a Superdome-ban... 😀

Who * dat * say * dey * gonna * beat * dem * Saints * ???
több mint 9 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 827 — 258. §


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Mindenki készüljön rá (Loomis főleg), Armstead NAGYON sokba fog kerülni 2018-ban, mert ha nem lesz valami sérülése, akkor a top5 LT lesz 2 év múlva, amikor mindent megtanul erről a játékról.Gyurma Pappa
Szerintem már idén pro bowlos lesz

több mint 9 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Fogalmunk nincs és nem is lehet, hogy milyen meccs lesz 😊 Mert csupán a következőkre nem lehet még csak tippelni sem:

- Mit kapunk az offense-ünktől? Atlantában és otthon összességében jók voltak, de borzalmas leolvadások, rossz hívás, gyenge Brees, minden volt és idegenben inkább ez valószínűbb...de ki tudja?

- Mit kapunk a Panthers-D-től? Azt a rontott szereléses borzalmat, amit eddig adtak elő, vagy azt, amivel megfogták a Seattle-t?

- Mit kapunk a mi D-nktől? Képesek leszünk-e labdát szerezni, nyomást gyakorolni, mint az elmúlt két meccsen, vagy most elkerülnek ezek és szopjuk a yardokat ugyanúgy.

- Mit kapunk a Panthers-O-tól? Bennük van a potenciál, Benjamin vadmalac, TE-játékuk jó, Cam jó...voltak remek meccseik és botrányosak is, senki nem tudja, melyik következik

Az a biztos, hogy a szezon legfontosabb meccse lehet. Ha nyerünk, átvesszük a csoport első helyét, kifordulunk a negatívből és két nagyon fontos győzelemmel megyünk neki a kemény hazai szériának úgy, hogy a fő csoportriválist idegenben megvertük, az Atlanta előtt meg két meccsel vezetünk.

De tényleg, amíg több héten keresztül nem hozunk hasonlót, mint hajnalban és a Detroit ellen (a leolvadást leszámítva), addig nincs értelme ilyeneknek.
több mint 9 éve
nfl_lover 912
srácok, mi marad így csütörtökre?

mondjuk szerintem is behúzzátok, de ez most olyan volt, mint a magyar-román. aztán jön majd a szenvedős feröeri egynull.shawnka
az teljesen biztos, hogy szenvedős meccs lesz, szvsz a legnehezebb meccsünk lesz ebben az évben, de ez a meccs nagyon nagy pozitívum volt az elmúlt hetekhez képest

amúgy érdekes trend, hogy TNF meccseken eddig mindig a jobb irányítóval rendelkező csapat nyert, a legelsőt úgy-ahogy kivéve (BB-t egyértelműen jobbnak tartom Flacco-nál, de ott a "forma" alapján egálra hoznám) 😊
több mint 9 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 257 — Tyrone Creek
srácok, mi marad így csütörtökre?

mondjuk szerintem is behúzzátok, de ez most olyan volt, mint a magyar-román. aztán jön majd a szenvedős feröeri egynull.
több mint 9 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Egyébként Ingram brutális robbanékonysága és sebessége mellett némi esze is van már, legalábbis nem minden szituációban gyökér 😀 Rohadtul tetszett ez.

Ja, ha azt a két nagy playt levesszük, konkrétan 274 yard marad, az meg vállalható, csak amíg beszopjuk ezeket, meg a Tate-TD-t meg hasonlókat, addig nem nagyon kell számolgatni. szerk.: nem is annyi, na. Összesen 324 😀

A falkérdés pedig tényleg pozitív, Armstead még mindig javul szinte meccsről meccsre, de már most is bőven a jobb LT-k közé tartozik és Goodwin sem hiányzik igazán, Lelito összességében megoldja - legalábbis semmivel sem gyengébb, mint a tavalyi BDLP.

De nekem az a hét sack és öt szerzett labda tetszik nagyon az elmúlt két meccsen. De rohadt kár a Lions elleni elképesztő bénázásért...bár a Falcons igyekezett túltenni rajtunk 😀
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Szerintem ez jobb lesz, mint 8-8, és csütörtökön nyerni fogunk. Nem alapozom semmire 😉 (Tocynak bejött, miért ne 😛)

Nagyon remélem, hogy Ingramnak egy nem csak azért megy így, mert szerződés éve van, és ha most megkapja lóvét (mert ezek után szerintem meg fogja kapni), jövőre nem esik vissza.

De minden jó offense úgy kezdődik: végy egy jó falat. Na, idén ez összejött. Goodwin megtette a dolgát, adott időt Lelitonak felkészülni, nem hiszem hogy ennél többet várunk egy C-től, mint amit ez a fiú tud.
Mindenki készüljön rá (Loomis főleg), Armstead NAGYON sokba fog kerülni 2018-ban, mert ha nem lesz valami sérülése, akkor a top5 LT lesz 2 év múlva, amikor mindent megtanul erről a játékról. Konkrétan amikor arrébb rakta Clayt, majd visszalépett és még megblokkolta az érkező DT-t is, azt hittem rosszul látok. A futás blokkolásokról már ne is beszéljünk, jó pár blokkoló FB örülnek ilyen sebességnek, 30 fonttal könnyebben. 😍

Defense: az első két nagy play GB részről inkább volt szervezeti hiba, mint egy-egy egyéni balfékség. Az első TD-nél valami nagyon fura playt hívott Ryan, ott a balszélen 2 WR marad az egy Lewis-ra, aki le is maradt így Cobbról, pont annyira, hogy beférjen a labda. A nagy Lacy elkapásnál meg egyszerűen elnéztük a felállást, és Lofton rossz irányba indult, így elkésett, de becsületére legyen mondva, TD akadályozó sprintet nyomott.

Ha levesszük a totál 411 yardból ezt a két nagy játékot, akkor már egészen pofás szám jött volna össze, nyilván nem lehet levenni, meg a sportban nincs ha, de miután megtalálta a ritmus a csapatrész, működött ez. Nyilván Rogers az aki, ez egy egész tűrhető fal előtte, arról meg nem tehet hogy a futás nem megy.

Nem akarok kétszer másfél óra alvás után mély stratégiai elemzésbe fogni, de most jól sikerült megtalálni, hogy mit kell csinálni. Nyilván Cam ellen nem lehet így feladni a pálya közepét, mert nagyon meg fogja büntetni, remélem sikerül hasonlóan jól felkészülni. Jó ez a leegyszerűsített védelmi séma, nem voltak kesze-kusza felállások, nem voltak hülye 8 emberes blitzek, és tetszett, hogy elhitte Rob, hogy működni fog, és nem kezdett pánikolni mint pl. a Falcons ellen.

Mindenképp bizakodó vagyok, csütörtök vízválasztó lehet, ha nyerni tudunk, onnan a csillagos ég a határ szvsz.

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Rajtam nem fog múlni a csütörtök, megyek Charlotte-ba is! 😀
Rutin
Tudsz élni 🏈

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ingram valami csoda volt. 11 éve nem futott Szent egy meccsen ennyi yardot. A nyakam rá, hogy pár kilót leadott, fürgébb mint bármikor és a 2-3 évvel ezelőtti önmagához képest eléggé nyeszlettnek tűnik. 5,1-es yardokat átlagolunk futásonként eddig a szezonban (Y)
Nagyon régen nyertünk idegenben, nem vagyok biztos abban hogy ez a széria csütörtökön megszakad, de ha tényleg tudjuk legalább otthon hozni a meccseket erős ellenfelek ellen is, akkor egy 8-8 simán PO-t érhet.

És jelenleg már ettől a gondolattól is boldog tudok lenni.

több mint 9 éve
diceman New Orleans Saints 495 — csiramokus@gmail.com
ha az a reális hogy kettőből egyszer verjük a Carolina-t akkor az legyen most, a hangulatot egy road win fokozná igazán, megtörve az átkot.
most kapott értelmet igazán a game-by-game hozzáállás amit mindig szajkóznak (mr. listen 😀), hiszen nekünk van a legnehezebb schedule a divízióban.
igazi feelgood meccs volt a második félidő!

több mint 9 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Napi pozitív tények:

- Fél meccsel vagyunk a csoportelső Panthers mögött és velük játszunk csütörtökön, azonnal fordíthatunk
- Egy eddig 5-2-vel álló, idegenben is kétszer nyerő, elit passzvédekezéssel rendelkező csapatot szedtünk szét
- A csoportban mi szereztük a legtöbb pontot és mi kaptuk a legkevesebbet (ez azért komoly poén), nekünk +11 a mérlegünk ilyen téren, a többieknek bőven-bőven negatív
- Otthon továbbra is veretlenek vagyunk
- A tavalyi két NFC-döntős mindössze egyetlen győzelemmel áll eddig jobban
- Total offense-ünk második a ligában, akárcsak a passz-O, sőt, a futójátékunk is hetedik
- Ingram 82,8 futott yardja meccsenként a negyedik legjobb a ligában
- A reménytelen D-line-játék után most már 13 sacknél tartunk, ami a középmezőny aljába repítette a D-t, oszt nekünk már volt bye week
- A szintén reménytelen labdaszerzés is javul, öt INT-tel szintén a középmezőny aljába értünk fel
- Az előző kettőhöz egy szép adat: ne felejtsük, hogy a bye week óta eltelt két meccsen született hét sack, négy INT és egy fumble, tehát előtte öt héten keresztül összesen hat sack, egy INT és egy fumble
- 4,0-s átlaggal futnak ellenünk, ami már a középmezőny szebbik fele, top tíz környéke

Negatívakat nem sorolom, most lássunk pozitívan 😀
több mint 9 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Na, megmondtam 😀

Na jó, azért a négy sack, három TO mellett ez a D mutatott olyanokat, hogy a hajam égnek állt megint, pl a hosszú TD kapásból...de ez az a szezon, ahol ez nem érdekel, itt mindenki tudja, hogy ilyen a csapat, ennyire hulladék a secondary. Ez benne van, igaz, így nem lehet építeni semmire, semmi előnyt nem tudunk lemenedzselni, ha ilyeneket kapunk, márpedig kapunk folyamatosan. De a lényeg, hogy otthon egy jó csapat ellen arattunk önbizalomnövelő győzelmet, idén ez az első W, ami igazán nagy dolog és nem az van bennem, hogy jó, de miért csak így...

Ha csütörtökön tudunk nyerni Charlotte-ban (nehezebb lesz...de a Panthers is van annyira balfasz, mint mi), akkor még minden jóra fordulhat - bár a sorsolás nehéz része majd csak eztán jön.Viszont ahogy mondtam, ez az a szezon, ahol nincs értelme előregondolkodnunk, mert képesek vagyunk ilyen estékre is bárki ellen, meg képesek vagyunk a múltheti bénázást is előadni bármikor, bármilyen előnyből.

Szóval: Ingraaaaaaaaaaaam! Cooooooooooooks! Edebealiiiiiiiii! 😀
több mint 9 éve
Rutin New Orleans Saints LSU Tigers 2 021
Rajtam nem fog múlni a csütörtök, megyek Charlotte-ba is! 😀
Csak győzzünk...

Who * dat * say * dey * gonna * beat * dem * Saints * ???
több mint 9 éve
Rutin New Orleans Saints LSU Tigers 2 021
Helló, talán mondanom sem kell, óriási volt a hangulat! 😀 Pedig az első villámgyors GB-TD után síri csend lett hirtelen, és mitagadás bennem is bennszakadt a lélegzet...
Félidőben viszont valami nagyon a helyére került (valszeg a D), mert a szünet előtt talán egyetlen egyszer sem vezettünk, aztán meg kilőttünk, mint az állat!!! 😀

Who * dat * say * dey * gonna * beat * dem * Saints * ???
több mint 9 éve
eloel 3 212 — Hard working. Alpha male. Jackhammer.
jajdejóóóó 😊
első idegeskedés-mentes meccs az idén, és pont a Packers ellen.
Ingram (career-night), Cooks (neki is szerintem) állatok, Jimmy is visszazökkenőben, védelem is ott volt ma fejben, egy White intnél meg nem kívánhat többet az ember. nincs sok idő csütörtökig, de remélem sikerül hasonló színvonalban lehozni azt a meccset is. beatdapantheeeers

- new orleans saints hungary - sig gallery -