New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ahogy egyre többször nézem ezt a playt, úgy egyre biztosabb vagyok abban, hogy ez egy belső screen volt Cadetre. Az elkapók a szélre spricceltek, hogy kicsalják a védőket és középen legyen terület, a belső három falember egyike se blokkolt, mind átlépett a védőfalon, csak a két T blokkolta a pass rush-t.
Talán Cadet nem csak elsődleges célpont volt, hanem az egyetlen, és az ő kiütésével a play is meghalt, mivel a többi elkapó nem várta a labdát, hanem csak a csalit játszotta.

több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Igen, Dixon jó... emberezésben. A zónát vele is hagyni kellene. Igazából a zónát hagyni kellene... 😓

Elsősorban az a dühítő ennél a playnél, hogy Brees nem is foglalkozott azzal, hogy megjátsszon bárkit, hanem rögtön megszakította a playt, hogy reklamálhasson. Az ilyen hozzáállásba tényleg bele lehet magyarázni a gyilkos ösztön elpárolgását.
atapapa
Igen, és ráadásul úgy, hogy ugye a fal screent blokkolt, de Colston mégis tök üresen volt, mert elváltottak a Lions DB-k, ő minimális erőfeszítéssel talán még a first-öt is megcsinálhatta volna. Már a meccs közben is nagyon mérges volt Breesre emiatt, még akkor is ha igaza volt. De tudjuk a Brady reklamálás óta, hogy sztár QB-k nem kapják meg ezt a callt...

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Foster IR :-/

BTW a nagy CB-melankólia tengerében megjegyezném, hogy Dixon nem éppen úgy játszik, mint egy UDFA. Ugyan még nem radírozza le az ellenfelet a pályáról, de belőle még lehet valami.

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Triplett alkotott egy érdekes cikket, szerinte Brees elvesztette a gyilkos ösztönt, ami kihat a csapatra is. Előrántotta azt is, hogy az első 3 negyedben Brees 130 körüli PR-t passzolt, az utolsóban meg összesen 10-t....

A bíráskodás szar volt, oda-vissza, de a fordulópont egyértelműen az volt, amikor 5 és fél perccel a vége előtt, 10 pontos vezetésnél harmadik és tíznél jártunk, a Lions end zone-hoz közel, ekkor Cadetet a sisakjánál fogva baszta földhöz Fairley, ezt követően Brees rögtön földhöz dobta a labdát.



Elsősorban az a dühítő ennél a playnél, hogy Brees nem is foglalkozott azzal, hogy megjátsszon bárkit, hanem rögtön megszakította a playt, hogy reklamálhasson. Az ilyen hozzáállásba tényleg bele lehet magyarázni a gyilkos ösztön elpárolgását.

De igazán idegesítő abba belegondolni, hogy mi van ha ezt az egyértelmű szabálytalanságot nem vakoskodja el a személyzet: legalább def holding, first down, legalább egy perccel kevesebb idő, talán FG helyett TD (persze labdavesztés is lehetett volna), mindenesetre az így is bravúros bukta talán lehetetlenbe fordul volna.

több mint 9 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Cooks nagy zsugás lesz! Nem elfelejteni, hogy még csak 21. életévét töltötte be szeptemberben ami nagyon fiatal NFL szinten.
Cadetre már mondtam magamban korábban is, hogy ő jobban érvényesülne WR-ként. Mert futónak nagyon gyenge szvsz.krixtofer
Tisztán WR-nek meg pláne, jó ez a szerepkör neki, mint Sprolesnak.

Amúgy nem tudom, mennyire kell temetni a dolgokat, ezer meg egy esélyünk van javulni a csoport miatt és minden sérülés meg korábbi balfaszság ellenére 55 percen keresztül vállalható volt a D, az O pedig a liga eddigi legkevesebb yardot kapó D-je ellen muzsikált egész jól. Ez lehetett volna a sorsfordító, ha ez megvan (megvolt...), bármilyen szarok vagyunk, elindulhattunk volna. Egy jobb Green Bay ellen otthon, primetime-meccsen még mindig megtehetjük, kurva nehéz lesz. De ha nyerünk, majd a szintén nagyon gyengélkedő Panthers ellen megnyerjük a csoportrangadót, minden remény újjáéled.

Azt soha nem értettem, hogy ha valaki nem SB-esélyes, akkor miért ne jusson playoffba "égetni magát". Ha 6-10-zel is lehet, akkor annyival is elég bejutni. Ott bármi lehet. Másrészt meg ha bejutunk de kikapunk 56-0-ra, akkor is PO-ban voltunk. Az NFC hat legjobb csapata közé. Ez most nem aktuális, csak megjegyeztem...
több mint 9 éve
krixtofer New Orleans Saints 604 — SaintGooner
Cooks nagy zsugás lesz! Nem elfelejteni, hogy még csak 21. életévét töltötte be szeptemberben ami nagyon fiatal NFL szinten.
Cadetre már mondtam magamban korábban is, hogy ő jobban érvényesülne WR-ként. Mert futónak nagyon gyenge szvsz.
több mint 9 éve
adam77 New Orleans Saints 635
szurkolóként valóban hátradőlhetünk és el lehet engedni ezt a szezont. személy szerint annyit remélek, hogy a keserű vereségek mellé kapunk egy-két szépségtapaszt is a szezon végéig. ne csak ilyen izzadságszagú erőlködések legyenek hátra, ha lehet..
szakmai oldalról persze nem ártana valami jó kis stratégia a gyümölcsöző jövőkép megalapozását illetően. fiataloknak több lehetőség, próbálgatni új dolgokat, ilyesmi. a régi payton-féle trükkös játékokból is jöhetne vissza valami, ez a konzervatív vonal lehet mégsem áll annyira jól neki :p
nem tudom mennyire korrekt dolog és hogyan tud működni, de pl. a ryan utáni életre is lehetne készülődni valahogy, mert az szinte most borítékolható, hogy neki ez itt az utolsó éve, csak valami csoda mentheti meg. a kísérletezgetést valószínűleg most fogadná el a legtöbb fórum a csapattól, szerintem élni kéne a lehetőséggel.
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
WR-ek:
1. Colston az Colston, imádom az embert, és örökre így is marad. Most is csinált csodás megmozdulásokat
2. Stills: sérülésből jött vissza, remélem feltámad, sokat várok tőle az idény második felében HA egészséges
3. Cooks: ő egy rookie, pont ennyit kell várni tőle. Ritka hogy egy WR az első évében impact legyen, idén van több példa is, de mégis az első évesek közül Cooksot célozta legtöbbször a csapat. Ne várjunk meccsenkénti 8-12 targetet, azért nem go-to-guy ő. Olyan játékos, mint Colston volt annak idején, nagyon ritka, és ő rajta is sokat dobott, hogy nem ismerték az ellenfelek, és Payton kiválóan beépítette a rendszerébe. Még Julio első éve sem volt makulátlan, bár tény, hogy ő nagyon nagy hatású volt már akkor is.
4. Meachem: mehhh...
5. őőőő hát igen, Morgan sérült.
6. Cadet: jobb elkapó, mint futó, most is voltak szép megmozdulásai, szerintem még lesz kirobbanó meccse, lesz valami meglepije még valami slot playből.
7. Toon: az ki? Sajnálom hogy besült a projekt...

több mint 9 éve
Kájzerszóze New Orleans Saints 5 240 — playoffs???
Eleget Pat(kány)Roboztam már, meg előtte ugye a kedvenc JD (le sem merem írni a nevét).
Miért olyan nehéz KÖZEPES CB-t szerezni????



több mint 9 éve
nfl_lover 912
Lewisról lehet tudni valamit? Mert ha ő kiesik, a Packers elleni meccsnek csütörtök van szerintem...
több mint 9 éve
Rutin New Orleans Saints LSU Tigers 2 021
Ettől vagyok totálisas "nyugodt" a szezont illetően, egyszerűen van olyan, hogy semmi nem akar összejönni. Nem játszunk egy egész meccsen keresztül szarul (Dallas ellen de), de minden momentum ellenünk fordul, és a létező legrosszabb pillanatban.
Gyurma Pappa
Nagyon 2008-as ez a szezon, akkor volt egy rakás szoros zakónk. Ezt észrevették Paytonék is, ezért volt a 2009-es szezon mottója a "finish strong". Ami elég jól sült el. Kérdés hogy Payton tud-e még egyszer akár szezon közben, akár a következő holtidényben tartást adni a keretnek.

Pár éve még temettem volna a szezont, meg nem akartam volna PO-t, mert ilyen gyenge csapat ne égesse magát a legjobbak között, de most már úgy vagyok vele, hogy ha becsúszunk akárhogy is, ott bármi lehet.

CLB, az O valóban nem dominál, de még mindig jó, tud meccset nyerni, ha a D támogatja.
Én a tegnapi után azt éreztem (amit a statok nem teljesen támasztanak alá), hogy az elkapókkal vannak gondjaink. Volt Colston és semmi. Stillsnek egy villanás, a TE-játék Jimmy nélkül halott volt.
Na meg egy jó védelemmel szemben álltunk fel, az volt a valami, hogy sokáig tudtunk ellenük haladni Brees-en komolyabb nyomás nélkül.atapapa
Ha már WR-ek. Számomra igen látványos, ahogy Cooks-nak egyre kevesebb zsugát oszt Brees.
Lehet, hogy azt érzi a stáb, hogy év elején megkapta a lehetőséget, és egyelőre nem tudott vele élni???

Who * dat * say * dey * gonna * beat * dem * Saints * ???
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ettől vagyok totálisas "nyugodt" a szezont illetően, egyszerűen van olyan, hogy semmi nem akar összejönni. Nem játszunk egy egész meccsen keresztül szarul (Dallas ellen de), de minden momentum ellenünk fordul, és a létező legrosszabb pillanatban.
Gyurma Pappa
Nagyon 2008-as ez a szezon, akkor volt egy rakás szoros zakónk. Ezt észrevették Paytonék is, ezért volt a 2009-es szezon mottója a "finish strong". Ami elég jól sült el. Kérdés hogy Payton tud-e még egyszer akár szezon közben, akár a következő holtidényben tartást adni a keretnek.

Pár éve még temettem volna a szezont, meg nem akartam volna PO-t, mert ilyen gyenge csapat ne égesse magát a legjobbak között, de most már úgy vagyok vele, hogy ha becsúszunk akárhogy is, ott bármi lehet.

CLB, az O valóban nem dominál, de még mindig jó, tud meccset nyerni, ha a D támogatja.
Én a tegnapi után azt éreztem (amit a statok nem teljesen támasztanak alá), hogy az elkapókkal vannak gondjaink. Volt Colston és semmi. Stillsnek egy villanás, a TE-játék Jimmy nélkül halott volt.
Na meg egy jó védelemmel szemben álltunk fel, az volt a valami, hogy sokáig tudtunk ellenük haladni Brees-en komolyabb nyomás nélkül.

több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó


Meccsenkénti csinált pontok:
25. Tampa 20
16. Panthers 22,6
12. Falcons: 24,4
10. Saints 25,8

szóval a különbség
TB -14
CAR -5,3
ALT -4
NO -1,7

Őszintén szólva annyira nem lenne ez katasztrófa, de a Saints 4L-ből 3-at úgy szopott be, hogy kevesebb, mint 3 pont volt a különbség, közben a Panthers és a Falcons több csúnya nagy verést is kapott (jó, a dallasi zakó csúnya volt, nyilván).

Ettől vagyok totálisas "nyugodt" a szezont illetően, egyszerűen van olyan, hogy semmi nem akar összejönni. Nem játszunk egy egész meccsen keresztül szarul (Dallas ellen de), de minden momentum ellenünk fordul, és a létező legrosszabb pillanatban.

Normál esetben azt mondanám, hogy kapja be Aaron és a Packers, a Dome-ban, SNF-en Brees letuszkolja a labdát a torkukon, de ez nem normális eset, és kétségeim vannak, hogy meg tudjuk-e őrizni az otthoni veretlenségünket.

HA, ESETLEG, valahogy sikerülne nyerni, akkor a következő Panthers elleni meccs megfordíthatná az idényt, de ebben sem hiszek igazán. Pedig ez egy jó keret.

több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Az év csalódása (egyértelműen) Vaccaro: elfelejtett tackle-t adni (jó néha megvillan), coverage-ben Harper szintjét eléri már nagyjából. Szóval nincsenek szavak a csalódottságomra.

több mint 9 éve
eloel 3 212 — Hard working. Alpha male. Jackhammer.
elején amúgy volt pár szép megmozdulása, aztán úgy leolvadt, mint a mélyhűtő...

- new orleans saints hungary - sig gallery -
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Jelenleg bárki > Corey. Szerintem Cooks jobb CB... SJB?

több mint 9 éve
krixtofer New Orleans Saints 604 — SaintGooner
White. Szokásomhoz híven, továbbra se értem, hogy mit akarunk tőle CB-ként... Corey < PatRob!!!
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Megnéztem White megmozdulását, azzal a szándékkal, hogy felmentsem, hogy találjak valamit, ami megmagyarázza. De nincs. Kartávolságon kívül volt Tate-től, felugrott a levegőbe, úgy hogy ott lófasz sem volt, nem hogy a labda. Ezzel a mozdulattal teljesen lehetetlenné téve bármilyen tackle-t. Az, hogy Tate lefutotta a teljes sec-ünket, nem különösebben meglepő, A WR-ek általában azért gyorsabbak, mint a DB-k foot race-ben.

Megnéztem Brees INT-jét is, ez a passz előtte kb. 8-szor sikerült, pont oda, Quinn most számított rá, de igazából hatalmasat kockáztatott, és bejött neki. Ezért nem lehet és nem is szabad #9-t hibáztatni.

Nem akarok bírózni, és főleg nem rájuk fogni a vereséget, de az elmúlt évek legrosszabban fújt meccse volt, amit láttam, de még Barberék sem értették, hogy mi történik sokszor.

több mint 9 éve
diceman New Orleans Saints 495 — csiramokus@gmail.com
most hogy igy aludtam ra egyet - tulajdonkeppen hatra kell dolni es elvezni a szezont.

több mint 9 éve
clbass New Orleans Saints 3 113 — Saints fan
Egy kis összegzés (jelzem ittasan, így megtörten):
+ borzalmasan szerepel a csoportunk, így bármikor lehetséges egy feltámadás, amikor csapatunk elvárásunknak (tudásának) megfelelően játszik, és sokáig elmasíroz.
+/- Nem sok választott el minket, hogy most ne 5-1 legyen
- sok a sérülés
- tök mindegy az előző felvetés, mert a beugrók semmivel sem rosszabbak mint a kezdők
- a védelem egy éves csoda volt...megértették (bár nem teljesen ugyanazt játsszuk...miért???)
- Nyilván nem ismerem a belső légkört, de nem biztos h jó ötlet volt Galette-et kiemelni Jordan előtt (tavaly nekem ő volt a főnök)
-- (most jön a személyes összeomlás) Az O-t is megértették 😕 És ami még borzasztóbb számomra az az,hogy szerintem ez nem az egész egység hibája...SP és Brees együtt átformálták a liga támadójátékát, temérdek örömet okoztak nekünk, de megértették, lemásolták, megújították...mi beragadtunk. Személyesen minden Saints élményem hozzájuk kötődik (pont a kezdetektől), és remélem lesz itt még újravirágzás, de félek ez itt egy leszállóág lesz. Nem tudom ki fogyott el. SP vagy Brees vagy mindkettő...volt már gyengébb fal, gyengébb elkapók, gyengébb futók. pár éve ez az O még a korábbiaknál is nagyobb lett volna :/ És kövezzetek meg, de Brees és SP Jimmy hódítása előtt sokkal "intelligensebb" volt!
több mint 9 éve
diceman New Orleans Saints 495 — csiramokus@gmail.com
kérdés az hogy a salary cap és a jelenlegi szerződések mennyi mozgásteret engednek a jövőre nézve.
vagy hogy Brees egy ilyen szezon után mennyire lesz folytatás-párti.

több mint 9 éve
Rutin New Orleans Saints LSU Tigers 2 021
Na, számomra ezzel a mai buktával lett ez az idei szezon hivatalosan is KUKA... Bye-ból visszatérve is leolvadunk egy hirke-hurka Lions offense ellen.

Persze, PO még valóban lehet belőle, de szerintem nagyon esélyes, hogy az NFC South győztese negatív mérleggel fog a PO-ba jutni. Idegenben a négy csapat non-division mérlege 1-9-1!!! És az a vicces, hogy ebből a Tampa-é az egyetlen győzelem, mert győztek Pittsburgh-ben. Volt még a CAR döntetlenje a Cinci ellen, és az összes többi BUKTA. CAR is, ATL is, és mi is!!!
Na ebben a szarkupacban állunk 2-4-gyel...

Felvázolnám, hogy mi következik most:
- v GB (jelenleg 5-1)
- @ CAR
- v SF (jelenleg 4-2)
- v CIN (jelenleg 3-2-1)
- v BAL (jelenleg 5-2)
- @ PIT (jelenleg 3-3)... a rohadt november végi hidegben.
Ha ebből a 6 meccsből is 2-4-et csinálunk, szerintem már elégedettek lehetünk, a jelenlegi formánkat látva...

És ha még ha lesz is ebből valahogy PO, WildCard meccsre eljön majd a Seahawks vagy a 49ers, vagy a Philly, és kimossa a szánkat... 😕 😕 😕

Szóval, nem vagyok optimista.

Who * dat * say * dey * gonna * beat * dem * Saints * ???
több mint 9 éve
clbass New Orleans Saints 3 113 — Saints fan
lopom a black&goldról XD
Még mindig 20% esélyt adnak, hogy PO-ba megyünk (  www.playoffstatus.com/nfl/nflpostseasonprob.html )...reakció:

remélem legalább mi is talpra érkezünk 😉
több mint 9 éve
clbass New Orleans Saints 3 113 — Saints fan
A vicces, hogy 3 paragrafus kiírása után már ideges sem vagyok, annyira megszoktam ezt az évet. Pedig annyira hittem a feltámadásban az első 3 negyed után...Gyurma Pappa
jó kis mézesmadzag volt 😕
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
A vicces, hogy 3 paragrafus kiírása után már ideges sem vagyok, annyira megszoktam ezt az évet. Pedig annyira hittem a feltámadásban az első 3 negyed után...