New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Ha mi megverjük a Tampát és a Panthers is nyer ( a Falcons jó volt most a 49ers ellen, halvány remény maradt... ), akkor a következő az ábra:

Ha a 49ers megveri idegenben a Cardinalst, akkor fix 6.-ak vagyunk, ehhez még a mi győzelmünk sem kell. Ha a Cardinals a Seattle-ben aratott győzelme után otthon megveri a 49erst is, akkor egyrészt rohadtul megérdemlik a PO-t ( szurkolok is nekik nagyon ), másrészt nyernünk kell, és ha így teszünk, akkor 5.-ként lépünk be a PO-ba.

Ha nyer a Philadelphia, akkor mindenképpen ők a 3.-ak, tehát hozzájuk megy a 6. helyezett ( én ezt tartom a legvalószínűbbnek, hogy mi megyünk hozzájuk ).

Ha a Dallas nyer, akkor bonyolódik a helyzet, de oda csak akkor mehetünk, ha a Packers megveri a Bearst, vagy a Cardinals a 49erst. Az első esetben a Dallas 3. és mi 6., a második esetben a Dallas 4. és mi 5.

Dallas-győzelem esetén a másik lehetőség még, hogy ha a Bears nyer ( Lacy szét tudja őket úgy futni, mint McCoy? Ha nem, akkor nyerni fognak... ), akkor ők a 3.-ak, így a fent vázolt Cardinals-győzelem esetén elkerüljük őket, amúgy mehetünk még egyszer a Soldier Fieldre.

Green Baybe csak úgy mehetünk, ha ők nyernek, mi nyerünk és a Cardinals is nyer, ezzel ők 4.-ek, mi 5.-ek lennénk.

Bocs, kicsit zavaros, a lényeg, hogy a miénken kívül még minimum három meccset erősen figyelni kell. A legkisebb esély szerintem a Green Bayre van, a legnagyobb pedig az Eaglesre.

De az lenne a legegyszerűbb, ha mi nyernénk, a Falcons pedig elkenné a Pantherst és páholyból figyelhetnénk, hogy ebből a darálóból ki jut el a Divisional Roundban a Superdome-ig.
több mint 10 éve
krixtofer New Orleans Saints 604 — SaintGooner
Kellemes Ünnepeket Kívánok Mindenkinek! 😊
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Nem értem mi a problémád, én csak azt látom hogy a Saints alig tudta megverni a Szenteket :p
Ez egy jó eredmény 😉

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
SP most sajtótájékoztatott.
Vaccarot holnap műtik a bokájával.

Miután újranézte a meccset, úgy véli hogy Armstead nagyon is jó helyen van a kezdőben, vasárnap is ott lesz. He was extremely encouraged. atapapa
Vaccaro sajnos várható volt...

Armsteaddel pedig én is egyetértek, belegondolva, hogy honnan jött és milyen tapasztalattal rendelkezik, egyáltalán nem teljesített alul. Az első félidő botrány volt, de nem csak a részéről, Grubbs is elég gyengén játszott például. A szünet után vállalható volt.
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
SP most sajtótájékoztatott.
Vaccarot holnap műtik a bokájával.

Miután újranézte a meccset, úgy véli hogy Armstead nagyon is jó helyen van a kezdőben, vasárnap is ott lesz. "He was extremely encouraged"

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Arrébb mozgatták a meccset a 4:25-ös idősávba. Nem nagyon értem, hogy minek, talán azért, hogy a 49ers ne tudja leadni a meccset a Cardinalsnak. De ilyet az nfl-ben azért nehezen tudok elképzelni, ez nem a mennyei bajnokság.

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Nem követelem magamnak ezt a jogot vagy nem kényszerítek másokat arra, hogy úgy gondolkodjon ahogy én, csak jelzem, hogy szerintem nem ezt érdemli a csapat. De persze dühöngjetek, ha úgy tarja kedvetek.
Gyurma Pappa
Viszont szó szerint érted azt, amit inkább magamról írtam, szándékosan erősen, túlzóan, kérdőjellel fogalmazva 😉atapapa
😀 Hát tudod, nem zörög a haraszt, meg akinek nem inge és a többi 😉

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Nem követelem magamnak ezt a jogot vagy nem kényszerítek másokat arra, hogy úgy gondolkodjon ahogy én, csak jelzem, hogy szerintem nem ezt érdemli a csapat. De persze dühöngjetek, ha úgy tarja kedvetek.
Gyurma Pappa
Viszont szó szerint érted azt, amit inkább magamról írtam, szándékosan erősen, túlzóan, kérdőjellel fogalmazva 😉

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Nem követelem magamnak ezt a jogot vagy nem kényszerítek másokat arra, hogy úgy gondolkodjon ahogy én, csak jelzem, hogy szerintem nem ezt érdemli a csapat. De persze dühöngjetek, ha úgy tarja kedvetek.

A saját sorsunk urai vagyunk, itthon nyerni kell, és az PO. Ez sokkal kényelmesebb, mint sok csapat sorsa. Az Arizona lehet, hogy 11 W-vel kimarad a PO-ból.

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Részben egyetértek veled Gyurma, viszont a tegnapi zakón rágódva ez jutott az eszembe: ki vagyok én, hogy megmondjam másnak azt, hogy miként is kéne feldolgozni emocionálisan az idei hullámvasutat? Mennyi jogom van elvárni bárkitől hogy hozzám hasonlóan higgadtságra törekedve keressen indokokat a mostani kudarcokra?
Miközben a meccs utáni percekben még bennem is tombol a keserűség és hát a szurkolás elsősorban az érzelmekről szól, túlzásokkal, kevés racionalitással.
Ahogy az eredménykövetőben is ugyanaz a személy jókedvében az egyik pillanatban még az év védőjének követeli azt a játékost, akit két perccel a meccs lefújása után már a hazafelé tartó csapatrepülőre se engedne fel. Vagy csak azért engedné fel, hogy néhányezer lábról kidobassa, ernyő nélkül.

És tömören reagálnék a Paytont érő kritikákra.
Nyílván nem azért nem megy minden plyanél 20 yardos rakéta Jimmyre vagy Colstonra, mert az nem trendi, hanem mert azt játsszuk, ami az adott körülmények között működik. Az első félidőben blitz-cel vagy anélkül, de playről playre darabokra tépte a Panthers a falat, ezért nyúlt Sean annyit futáshoz (az egyik legjobb run d ellen) és a screenhez. A belső futás működött viszonylag, a screenre viszont nagyon figyeltek, ahogy a szélső futásokat is nagyon jól kivették az atletikus LB-k.
Hozzáteszem eléggé a határon védekezett a CAR back7 coverage-ban, nem mindig értek véget a jammelések 5 yardon túl, ami nehezítette a szeparációt és így Brees dolgát is. De ez van, ellenünk se nagyon fújtak ilyen hibát, engedték a bírók mind a két oldalon ezt.

Az utolsó(előtti) drive-ban futást hívtunk, mert az addigi történések ezt jelezték jó döntésnek
- az eső után még a rövidebb passzok alkalmával is többször viselkedett abnormálisan a labda
- a rövidebb passzokat korábban is nagyon jól védekezték az LB-k, és csak a rövidebb passzoknak lett volna értelme ebben a helyzetben, mert a hosszabb kísérletből nagyobb eséllyel nem lett volna elkapás és állt volna az óra
- a védelem is azt jelezte Seannak, hogy nincs értelme kockáztatni, mert képesek megtartani az előnyt. Az utolsó hazai drive előtti 4 drive mindegyike 3 and outtal végződött.
Newton passzolt, de neki muszáj volt, ahogy az utolsó másodpercekben Brees is ezt tette.

Aki szerint Payton konzervatív volt, az nézze meg az ismétlést az első félidei onside kickről vagy az ST passzjátékáról. Nem ez volt SP életének legjobb mérkőzése, de a végén azt tette, amit kellett.

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Elkezdődik a rájátszás a Tampa ellen, otthon egy szép győzelemmel kellene búcsúzni a szurkolóktól, és a megtépázott önbizalmunkat is jó lenne helyreállítani. Ha nyer az Eagles, akkor hozzájuk mehetünk wild cardra, én ezt tartom a legvalószínűbbnek. A top1 futócsapat ellen nagyon nehéz lesz idegenben, de a védelmük nem túl acélos, Breeséknek össze kell magukat kapni nagyon. De előbb a Tampa! Kemény futócsapat, pláne kemény védelem, idegenben megszenvedtünk velük eléggé, igaz az eléggé más meccs volt. Nyerni kell!

A drafton a legnagyobb needünk a FS lesz úgy néz ki, de nincs igazán kiemelkedő szerintem Clinton-Dixen kívül, úgyhogy én még mindig cornerre áldoznék, aztán másodikra FS, ILB, OLB, de ezt a négy posztot BPA alapon is lehetne erősíteni. OLB-ben azért lehet bízni Butler felépülésében, CB-ben Greer és Robinson...hát, ez nekem kérdőjel. Offense-oldalon nekem egy igazán magas, erős elkapó hiányzik még ( Toon... ), de nem tudom van-e ilyenre esély, vagy egyáltalán hova férne be Colston-Stills-Moore-Meachem mellé. De nem vagyok megelégedve igazán a WR-corppal sem. Az offense legnagyobb kérdése a T poszt lesz, mi lesz Strieffel, mi lesz Brownnal, bár megmondom őszintén én a tegnapi után is bízom Armsteadben, amikor rossz volt, akkor az egész fal kompletten rossz volt, a félidő után viszont ő és az egész O-line összeszedte magát és nem lógott ki igazán. Ráadásul egyetlen snap nélkül rögtön a szezon legfontosabb meccsén a gyilkos Panthers front seven ellen idegenben...nem irigyeltem na.

Azt nem tudom FA-n mit tervezünk, de nem nagyon lesz szerintem helyünk, CB lesz Jennings, Tillman, Asomougha, Talib, Shields FA, de nem hiszem, hogy lenne értelme ( meg esély rá ) innen hozni valakit.
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Két dolog: egy döntést nem kimenetel, hanem maga a döntés határoz meg. A kimeneteltől függetlenül ez volt a helyes döntés, 10-ből 9-szer így kell dönteni. Payton nem állhat ott Harper mellett, és mondhatja neki, hogy tanulj meg ennyi pénzért legalább közepesen embert fogni idióta. Nem lepődnék meg, ha az offseason első távozója Harper lenne. Jenkins szerződése amúgy is lejárt.

A másik: a csapat nevében mondom: 10 W után, miután tavaly mindenidők legszarabb D-je felszívta magát egy top10-es védőegységgé, hadd ne követeljünk már elnézés kérést elvesztett meccsekért. Nyilván engem is bosszant, hogy buktunk gyakorlatilag zsinórban 5 idegenbeli meccset, nyilván bosszant, hogy novembert 9-2-vel hagytuk el és most 10-5-tel állunk. De aki nem szeretne magasról nagyot esni, az szurkoljon a Brownsnak vagy a Jaguarsnak, ott a következő 3-4 évben nem lesznek ilyen problémák. Nehéz "dinasztiát" építeni, nem is sokaknak sikerül, mivel egy-egy játékoshoz, edzőhöz kötődnek a sikeres évek. Meg lehet nézni, mire ment a Patriots Brady nélkül vagy hogy mennyire karcol a Ravens D Ray-Ray nélkül. Szerencsénk van, mert a mi "kulcsemberünk" egészséges, és nagyon úgy tűnik, hogy marad is még egy ideig. De ahogy a Patriots évei sem mindig voltak könnyűek (jó, szerencséjük van abban a tekintetben, hogy a csoportjuk elég kutyaütő az elmúlt 10 évben), a Ravens sem nyert két évente SB-t, mi sem mindig nyerhetünk meg mindent. Vannak és lesznek elvesztett meccsek, de mióta Payton a csapat vezetője egy idényben végeztünk negatív mérleggel (a tavalyi évet nem számíva), és sosem volt 7-nél kevesebb győzelmünk.

Itt az idény vége, vannak a csapatban lyukak, ez ki is derült. De könyörgöm, ha idény előtt ha azt mondják, hogy PO lesz, ugyan csak wild cardon, szerintem a tavalyi év után minden szurkoló aláírja, ahogy azt tettük is. Kezeljük már helyén a dolgokat, szurkoljunk és kész.

több mint 10 éve
DaddyBear Chicago Bears 888
KV-val mi van?
több mint 10 éve
Fattyu New Orleans Saints 1 858
Hát akkor jövő héttől indul a PO.

több mint 10 éve
Kájzerszóze New Orleans Saints 5 231 — playoffs???
Ez a meccs a PO-ról szólt.
Nyert az ARI és a SF is fog.
Mi van ha a jövő héten is kikapunk az ARI meg nem?

Ezért kellett volna nyerni. Esett az eső? ÉS?
Newton is tudott passzolni.
SP lehet hogy túl konzervatív volt. Brees meg szar int-eket dobott megint.

Undorító ez a meccselés. St.Luis után????
Hány meccset baszunk még el???



több mint 10 éve
krixtofer New Orleans Saints 604 — SaintGooner
2 választás volt, vagy nekimegyünk rendesen, vagy futtatjuk az időt. Dönteni kellett. Mind a két lehetőség mellett vannak érvek. Nem sikerült. Bosszantó, de ez van sajnos.
Amúgy az utóbbi pár meccsen valahogy a play hívások sem olyanok mint az eddigi megszokott. Persze benne vannak a körülmények (okosabb játék, jó védelmek, on the road stb.), de valahogy nem az igazi sajnos...
Ezek után meg csak remélni tudom, hogy rendesen betárazva, bizonyítási vágytól fűtve fogunk játszani, akárhova is megyünk.
(Ingram ismét mutatott magából egy hajszálnyit. Kár, hogy túl nagy időközönként teszi ezt...)

Nagyon bízok és hiszek is a srácokban! Go marchin' in! Geaux Saints!
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Na, hát jövő héten akkor nyerni kell, nagyon örülök neki, de legalább itthon játszunk. Félelmetes, hogy a Seattle is most tud kikapni. Most már nagyon durván utálom az egész NFC Westet.

több mint 10 éve
nfl_lover 912
2. This is the second time this season that Payton was too conservative at the end of a game. His decision to run the ball too often late in the game cost him in New England, too. If you have Drew Brees and the chance to win the game, don't you give him a chance to pull it off?nfl.com
Nem csak én egyedül nem értem ezt a dolgot...
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
nem láttam az elejét. vaccaro sérülése mennyire komoly?adam77
törött boka, elvileg

több mint 10 éve
adam77 New Orleans Saints 635
nem láttam az elejét. vaccaro sérülése mennyire komoly?
több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Sajnos vagy szerencsére a szezon során megnövelte az elvárásainkat a Csapat. Az elmúlt 4 meccsből összeszedett egy vereség nagyon kiábrándító, korábban Payton alatt rendre jól teljesítettünk a szezon végén.
Boldog vagyok attól, hogy végre megint ott vagyunk a PO küszöbén és hogy van egy korrekt védelmünk, csak egy hónapja még többel csalogatott a szezon.
Az ilyen vagy a Rams elleni meccsek során nekem is elborul az agyam, de úgy vagyok velük, hogy ők akkor is az én csapatom, ha rosszak. Vagy ha nagyon rosszak.
És most nem is olyan rosszak, ami miatt szégyenkezni kéne.atapapa
Valahogy így. A formaidőzítésünk nem sikerült tökéletesre, de ebben azért Greer sérülése is benne van. De így van, a tavalyi év után ez a védelem és a 10 vagy 11 győzelem mindenképp boldogság, sőt. Még bármi lehet.
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Én nem izgulok különösebben, WC körből is lehet SB-t nyerni (lásd Packers), persze kurva nehéz. Sajnos Kenny nélkül nehéz lesz. Nem szabad kétségbe esni egy-egy L után, tavaly semmi remény nem volt, idén meg azért van, bőven.

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Sajnos vagy szerencsére a szezon során megnövelte az elvárásainkat a Csapat. Az elmúlt 4 meccsből összeszedett 3 vereség nagyon kiábrándító, korábban Payton alatt rendre jól teljesítettünk a szezon végén.
Boldog vagyok attól, hogy végre megint ott vagyunk a PO küszöbén és hogy van egy korrekt védelmünk, csak egy hónapja még többel csalogatott a szezon.
Az ilyen vagy a Rams elleni meccsek során nekem is elborul az agyam, de úgy vagyok velük, hogy ők akkor is az én csapatom, ha rosszak. Vagy ha nagyon rosszak.
És most nem is olyan rosszak, ami miatt szégyenkezni kéne.

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Nagyon erős csapat vagyunk, rengeteg hibával is meccsben voltunk végig egy erős PO-csapat otthonában, rossz körülmények között. A WC-körben Eagles-Packers-Bears-Lions-Cowboys ötösből valakihez fogunk menni, mindegyiknél jobb csapat vagyunk, a Bears és a Lions áll a legközelebb, de ha nem kell havat dobálni, megnyerhetjük. Aztán mehetünk Seattle-be visszavágni.Tocy
Na, végre pozitívabb a hangulatod 😊

Ja igen: menjen mindenki Arizona meccset nézni, ha kikapni tuti a PO.Gyurma Pappa
Pozitívabb, végül is ezt L-nek vettem, csak így szar. A Rams ellen nem kellett volna kikapni és minden tökéletes lenne.

Ha nyerünk a WC-körben, akkor minden jó, Seattle-ben ígyis-úgyis nyerni kellene, az, hogy konf. döntő vagy egy körrel előbb, az csak a statokban számít.
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Nagyon erős csapat vagyunk, rengeteg hibával is meccsben voltunk végig egy erős PO-csapat otthonában, rossz körülmények között. A WC-körben Eagles-Packers-Bears-Lions-Cowboys ötösből valakihez fogunk menni, mindegyiknél jobb csapat vagyunk, a Bears és a Lions áll a legközelebb, de ha nem kell havat dobálni, megnyerhetjük. Aztán mehetünk Seattle-be visszavágni.Tocy
Na, végre pozitívabb a hangulatod 😊

Ja igen: menjen mindenki Arizona meccset nézni, ha kikapni tuti a PO.