New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 278 — Lájkold a zsűrit!
Rengeteg csapat változik akár csak az alapszakasz során, lesz korai esélyesből csalódás vagy a semmiből előtörő Cinderella.
atapapa
Érzek vmi ellentét ez a mondat és a siged között 😀


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Szerintem aki a PO-ba kerül, annak van esélye meg is nyerni a bajnokságot.
Ekkora közhely után nehéz lesz értelmeset írnom, de ott van példának a 2011-es Giants. Közel úgy dominálva vertük őket az MNF-en, ahogy minket nyírt ki a SEA most, aztán elmentek a GB-hez a rájátszásban, és simán szétcsapták a bajokság legnagyobb esélyesét.
Egy csapat, amely nyer 10-12 meccsen egy alapszakaszban, de összeszed néhány reménytelen vereséget is, miért ne nyerhetne sorban hármat a rájátszásban?
Rengeteg csapat változik akár csak az alapszakasz során, lesz korai esélyesből csalódás vagy a semmiből előtörő Cinderella.

Azért, mert semmi se jött össze hétfőn, még így is egy viszonylag kiegyensúlyozott csapatunk van, amely a legtöbb ellenféllel szemben jelenleg esélyesebb.

több mint 10 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 211 — én ezt meguntam
Ok! Radar alatt repültök!
Látod annak az esélyét, hogy a hibákat rendbe tegyétek, vagy a hétfői eredmény messze túl mutat?
Szerinted
- csak rossz nap játékosoknál?
- játék-posztok felkészítetlensége?
- gyengeség bizonyos osztokon? (draft megoldja)
- Draft+ edzői szemlélet.váltás?
- SP "kiment a divatból"?

Köszi.
üdv.
HHelmut Zimmer
Szerintem nem szabad következtetéseket levonni egy meccsből, ráadásul ennyire túlmutatókat. Rob szarból épített várat, akárhogy is nézzük. A gyenge pontokat ennyire senki nem tudta még kihasználni, mint a Seahawks, pedig lett volna rá lehetőség bőven.
Payton az idény első két meccsén elég rozsdás volt, de mostanáig komoly hibát nem csinált (a Jets ellen egyértelműen jó O game plannel mentünk ki, egyéni hibák vitték el a meccset, a Pats ellen az első félidő szar volt, de a half time adjusment nagyon jól sikerült).
Hozzátenném: ha most a Panthers hasonló teljesítményt tesz le ellenünk, akkor el kell gondolkodni, sok dolgon.

1) Az offense szempontjából igen, a D szempontjából sajnos nem, ott személyi problémák vannak. Úgy játszottunk szarul, hogy pl. a fal a nem volt szar.
2) Ez egy érdekes kérdés, meggyőződésem, hogy valamit nagyon elrontottunk a hétfői meccsre felkészülés alatt. Sajnos túl okosak akartunk lenni szerintem D oldalon, de egyszerűen az LB-ink bőven átlag alattiak coverage szempontból. Lofton hiába volt megint az a megbízható tacklegyár, mint korábban, rendre alulmaradtunk passzhelyzetekben.
3) Ez 100%-ban így van. Lásd a korábbi hozzászólások. LB-k, egy jó FS, egy második kezdőszintű CB (bár White önmagához képest egész jó volt) mind hiányoznak a mostani aktív keretből.
4) Draft és FA piac sok mindent meg fog oldani, de az még elég messze van. Edzői szemléletmódot nem hiszem, hogy váltanunk kéne.
5) Na ez biztos, hogy nem igaz, sőt. SP egy kimondottan érett edzőként jött vissza a "pihenő" után. Lényegesen kevesebbet kockáztat, megtanultunk "csak" nyerni. Amikor kikaptunk, akkor az O nem játszott rosszul (kivéve a hétfői meccsen), mind a Pats, mind a Jets ellen a D omlott össze. A győztes meccseinken 15,5 pontot kaptunk, a veszteseken 30-at átlagban.

Végül: a Seahawks vita nélkül a legjobb csapat jelenleg az NFC-ben, megmerem kockáztatni, hogy az egész NFL-ben. Kiváló QB, védelem, edzői gárda stb., nem szégyen kikapni tőletek. Az, hogy "minden idők" legszarabb teljesítményével kaptunk ki, az persze szar. Várható és vállalható vereség volt, amire számítani lehetett. Nyilván nem felemelt kézzel mentünk ki, de muszáj elismerni, hogy 0-17-nél már kétségem sem volt hozzá, hogy a helyzet az lesz, hogy itt bizony vereség lesz.Gyurma Pappa
Nem tudom emlékeztek-e még, 2007-ben volt az alapszakasz talán utolsó fordulójában egy NE-NYG meccs, amit megnyert a Pats, valami 30 körüli pontot felpakolva.
SB-ben meg kikaptak tőlük....undisputedly
Az egy ki-ki meccs volt, a totál buktából induló, de az év közben folyamatosan javuló Giant, és az évet nyomaszóan domináló Giants között. A vereség ellenére felállva tapsolta meg a közönség a Giants játékosokat! Most nem ez volt a helyzet.

Papa!

Köszönöm a választ!
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 004 — Egyéb témák lakó
Nem tudom emlékeztek-e még, 2007-ben volt az alapszakasz talán utolsó fordulójában egy NE-NYG meccs, amit megnyert a Pats, valami 30 körüli pontot felpakolva.
SB-ben meg kikaptak tőlük....undisputedly
2010-ben kiverték a Jetset az alapszakaszban 45-3-ra, majd otthon kikaptak a Jetstől 28-21-re a rájátszásban.
Egyébként 38-35 volt az alapszakasz meccs, és nem igazán volt tétje, max. hogy a Pats hibátlan lesz-e.
Egy meccsen bárki le lehet győzni, Tebownak is van PO győzelme 😀

több mint 10 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 923 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ok! Radar alatt repültök!
Látod annak az esélyét, hogy a hibákat rendbe tegyétek, vagy a hétfői eredmény messze túl mutat?
Szerinted
- csak rossz nap játékosoknál?
- játék-posztok felkészítetlensége?
- gyengeség bizonyos osztokon? (draft megoldja)
- Draft+ edzői szemlélet.váltás?
- SP "kiment a divatból"?

Köszi.
üdv.
HHelmut Zimmer
Szerintem nem szabad következtetéseket levonni egy meccsből, ráadásul ennyire túlmutatókat. Rob szarból épített várat, akárhogy is nézzük. A gyenge pontokat ennyire senki nem tudta még kihasználni, mint a Seahawks, pedig lett volna rá lehetőség bőven.
Payton az idény első két meccsén elég rozsdás volt, de mostanáig komoly hibát nem csinált (a Jets ellen egyértelműen jó O game plannel mentünk ki, egyéni hibák vitték el a meccset, a Pats ellen az első félidő szar volt, de a half time adjusment nagyon jól sikerült).
Hozzátenném: ha most a Panthers hasonló teljesítményt tesz le ellenünk, akkor el kell gondolkodni, sok dolgon.

1) Az offense szempontjából igen, a D szempontjából sajnos nem, ott személyi problémák vannak. Úgy játszottunk szarul, hogy pl. a fal a nem volt szar.
2) Ez egy érdekes kérdés, meggyőződésem, hogy valamit nagyon elrontottunk a hétfői meccsre felkészülés alatt. Sajnos túl okosak akartunk lenni szerintem D oldalon, de egyszerűen az LB-ink bőven átlag alattiak coverage szempontból. Lofton hiába volt megint az a megbízható tacklegyár, mint korábban, rendre alulmaradtunk passzhelyzetekben.
3) Ez 100%-ban így van. Lásd a korábbi hozzászólások. LB-k, egy jó FS, egy második kezdőszintű CB (bár White önmagához képest egész jó volt) mind hiányoznak a mostani aktív keretből.
4) Draft és FA piac sok mindent meg fog oldani, de az még elég messze van. Edzői szemléletmódot nem hiszem, hogy váltanunk kéne.
5) Na ez biztos, hogy nem igaz, sőt. SP egy kimondottan érett edzőként jött vissza a "pihenő" után. Lényegesen kevesebbet kockáztat, megtanultunk "csak" nyerni. Amikor kikaptunk, akkor az O nem játszott rosszul (kivéve a hétfői meccsen), mind a Pats, mind a Jets ellen a D omlott össze. A győztes meccseinken 15,5 pontot kaptunk, a veszteseken 30-at átlagban.

Végül: a Seahawks vita nélkül a legjobb csapat jelenleg az NFC-ben, megmerem kockáztatni, hogy az egész NFL-ben. Kiváló QB, védelem, edzői gárda stb., nem szégyen kikapni tőletek. Az, hogy "minden idők" legszarabb teljesítményével kaptunk ki, az persze szar. Várható és vállalható vereség volt, amire számítani lehetett. Nyilván nem felemelt kézzel mentünk ki, de muszáj elismerni, hogy 0-17-nél már kétségem sem volt hozzá, hogy a helyzet az lesz, hogy itt bizony vereség lesz.Gyurma Pappa
Nem tudom emlékeztek-e még, 2007-ben volt az alapszakasz talán utolsó fordulójában egy NE-NYG meccs, amit megnyert a Pats, valami 30 körüli pontot felpakolva.
SB-ben meg kikaptak tőlük....
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 004 — Egyéb témák lakó
Ok! Radar alatt repültök!
Látod annak az esélyét, hogy a hibákat rendbe tegyétek, vagy a hétfői eredmény messze túl mutat?
Szerinted
- csak rossz nap játékosoknál?
- játék-posztok felkészítetlensége?
- gyengeség bizonyos osztokon? (draft megoldja)
- Draft+ edzői szemlélet.váltás?
- SP "kiment a divatból"?

Köszi.
üdv.
HHelmut Zimmer
Szerintem nem szabad következtetéseket levonni egy meccsből, ráadásul ennyire túlmutatókat. Rob szarból épített várat, akárhogy is nézzük. A gyenge pontokat ennyire senki nem tudta még kihasználni, mint a Seahawks, pedig lett volna rá lehetőség bőven.
Payton az idény első két meccsén elég rozsdás volt, de mostanáig komoly hibát nem csinált (a Jets ellen egyértelműen jó O game plannel mentünk ki, egyéni hibák vitték el a meccset, a Pats ellen az első félidő szar volt, de a half time adjusment nagyon jól sikerült).
Hozzátenném: ha most a Panthers hasonló teljesítményt tesz le ellenünk, akkor el kell gondolkodni, sok dolgon.

1) Az offense szempontjából igen, a D szempontjából sajnos nem, ott személyi problémák vannak. Úgy játszottunk szarul, hogy pl. a fal a nem volt szar.
2) Ez egy érdekes kérdés, meggyőződésem, hogy valamit nagyon elrontottunk a hétfői meccsre felkészülés alatt. Sajnos túl okosak akartunk lenni szerintem D oldalon, de egyszerűen az LB-ink bőven átlag alattiak coverage szempontból. Lofton hiába volt megint az a megbízható tacklegyár, mint korábban, rendre alulmaradtunk passzhelyzetekben.
3) Ez 100%-ban így van. Lásd a korábbi hozzászólások. LB-k, egy jó FS, egy második kezdőszintű CB (bár White önmagához képest egész jó volt) mind hiányoznak a mostani aktív keretből.
4) Draft és FA piac sok mindent meg fog oldani, de az még elég messze van. Edzői szemléletmódot nem hiszem, hogy váltanunk kéne.
5) Na ez biztos, hogy nem igaz, sőt. SP egy kimondottan érett edzőként jött vissza a "pihenő" után. Lényegesen kevesebbet kockáztat, megtanultunk "csak" nyerni. Amikor kikaptunk, akkor az O nem játszott rosszul (kivéve a hétfői meccsen), mind a Pats, mind a Jets ellen a D omlott össze. A győztes meccseinken 15,5 pontot kaptunk, a veszteseken 30-at átlagban.

Végül: a Seahawks vita nélkül a legjobb csapat jelenleg az NFC-ben, megmerem kockáztatni, hogy az egész NFL-ben. Kiváló QB, védelem, edzői gárda stb., nem szégyen kikapni tőletek. Az, hogy "minden idők" legszarabb teljesítményével kaptunk ki, az persze szar. Várható és vállalható vereség volt, amire számítani lehetett. Nyilván nem felemelt kézzel mentünk ki, de muszáj elismerni, hogy 0-17-nél már kétségem sem volt hozzá, hogy a helyzet az lesz, hogy itt bizony vereség lesz.

több mint 10 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 211 — én ezt meguntam
Annyira nem bánom, hogy visszarepültünk a radar alá, 2009-ben is (ugyan akkor seed 1-ként) 5-7. helyen álltunk a 17. hét végén a legtöbb PR-en, és akkor nem a legjobb csapatoktól kaptunk ki, hanem otthon a Cowboystól, majd rá egy hétre a Tampától OT-ben, végig a kezdőkkel játszva (ezen a meccsen döntötte meg Sharper az egy szezonban INT után visszahordott yardokat). Az utolsó heti Panthers vereség már a cserékkel volt.

Nem azt mondom, hogy ebből bármi következtetést le kell vonni, csak úgy mondom.Gyurma Pappa
Ok! Radar alatt repültök!
Látod annak az esélyét, hogy a hibákat rendbe tegyétek, vagy a hétfői eredmény messze túl mutat?
Szerinted
- csak rossz nap játékosoknál?
- játék-posztok felkészítetlensége?
- gyengeség bizonyos osztokon? (draft megoldja)
- Draft+ edzői szemlélet.váltás?
- SP "kiment a divatból"?

Köszi.
üdv.
H
több mint 10 éve
krixtofer New Orleans Saints 604 — SaintGooner
PatRob sem vált be, lehetne már szerencsénk...Tocy
,
Nagyon lenézed szegényt, pedig óriásit fejlődött. Tény, az első éve katasztrófa volt, de azóta kicserélték. Rendkívűl hasznosan játszott. Engem nagyon meggyőzött. A szíve és az akarata miatt is megkedveltem. 😊
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 004 — Egyéb témák lakó
Annyira nem bánom, hogy visszarepültünk a radar alá, 2009-ben is (ugyan akkor seed 1-ként) 5-7. helyen álltunk a 17. hét végén a legtöbb PR-en, és akkor nem a legjobb csapatoktól kaptunk ki, hanem otthon a Cowboystól, majd rá egy hétre a Tampától OT-ben, végig a kezdőkkel játszva (ezen a meccsen döntötte meg Sharper az egy szezonban INT után visszahordott yardokat). Az utolsó heti Panthers vereség már a cserékkel volt.

Nem azt mondom, hogy ebből bármi következtetést le kell vonni, csak úgy mondom.

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Egy oka lehetett, hogy White megsérült, de mivel még ST-ben is játszott, így nem értem, hogy pl. az allblitz playnél miért ő maradt ki, pedig rendszeresen inkább őt küldjük blitzelni.
Gyurma Pappa
Az azért nem baj, ha nem mindig ugyanaz a DB megy blitzelni, kevésbé kiszámítható így a dolog.
Szvsz simán vissza kellett volna fújni a playt, mert Galette elég csúnyán lett kivéve a játékból.
atapapa
Szándékosan kerülöm a bírózást egy ideje (lehet feltűnt, hogy magamhoz képes elég visszafogott vagyok, talán a Panthers eredménykövetőben bíróztam egyet mostanában). De az biztos, hogy Jr.-t sokszor nem tudják szabályosan kezelni. Most kaptunk is illegal use of hands ítéletet egy korábbi playnél, meg is örültem neki 😊Gyurma Pappa
A legtökéletesebb bíráskodás mellett is cipóra vertek volna minket. De Galette kaphatna komolyabb respektet a zebráktól, szabályosan szinte meg se próbálják tartani idén őt a támadók.

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 004 — Egyéb témák lakó
Egy oka lehetett, hogy White megsérült, de mivel még ST-ben is játszott, így nem értem, hogy pl. az allblitz playnél miért ő maradt ki, pedig rendszeresen inkább őt küldjük blitzelni.
Gyurma Pappa
Az azért nem baj, ha nem mindig ugyanaz a DB megy blitzelni, kevésbé kiszámítható így a dolog.
Szvsz simán vissza kellett volna fújni a playt, mert Galette elég csúnyán lett kivéve a játékból.
atapapa
Szándékosan kerülöm a bírózást egy ideje (lehet feltűnt, hogy magamhoz képes elég visszafogott vagyok, talán a Panthers eredménykövetőben bíróztam egyet mostanában). De az biztos, hogy Jr.-t sokszor nem tudják szabályosan kezelni. Most kaptunk is illegal use of hands ítéletet egy korábbi playnél, meg is örültem neki 😊

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Egy oka lehetett, hogy White megsérült, de mivel még ST-ben is játszott, így nem értem, hogy pl. az allblitz playnél miért ő maradt ki, pedig rendszeresen inkább őt küldjük blitzelni.
Gyurma Pappa
Az azért nem baj, ha nem mindig ugyanaz a DB megy blitzelni, kevésbé kiszámítható így a dolog.
Szvsz simán vissza kellett volna fújni a playt, mert Galette elég csúnyán lett kivéve a játékból.

Evans ennek töredékéért kapta a sárgát a visszafújt screennél, ami azért is volt bosszantó, mert egy olyan zebra sárgázott, aki teljesen takarásból látta a semmit.

Ahogy az eredménykövetőben írtuk, Galette folyamatosan fogva volt, szerintem ez a jelent is ismerős lehet valahonnan 😊
(a többit nem illesztem be, csak így linkelem, mert lassítaná az oldalt)
 i447.photobucket.com/albums/qq196/atapapa/galette2_zps90606035.gif

Ami engem bosszant egy ideje a Seattle-ben aktuális ellenfélként, hogy nagyon a legalitás határán mozog a védőfal a snapeknél (ha a mi fiaink csinálnák, akkor biztos tetszene :p). A meccs során, amikor Brees nem a center alól várta a labdát, szinte mindegyik playnél az offside-dal határos módon ugrottak be. Okkal van nekik a 3. legtöbb befújt offside-juk idén, de persze most olyanokat linkelek, melyekre nem sárgáztak.
 i447.photobucket.com/albums/qq196/atapapa/snap3_zps95758479.gif
 i447.photobucket.com/albums/qq196/atapapa/snap1_zps02cf7081.gif
 i447.photobucket.com/albums/qq196/atapapa/snap2_zps56915c66.gif

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 004 — Egyéb témák lakó
Viszont szerintem FS-t lehet találni 2-3. körben is, olyat tuti, mint Jenkins. Szóval nem szabad kihagyni azt a posztot, de első körben szerintem a legjobban egy jó corner érné meg, Jenkins és PatRob sem vált be, lehetne már szerencsénk...Tocy
PatRobról azért ne mondjunk ítéletet, 2011-ben már mutatott életjeleket, 2012-es szánalmas D év egyik legjobbja volt, ha hagyta SS a helyén játszani, ahogy Greer is. A sérülés meg sérülés sajnos. Klasszisokkal jobb CB, mint bármelyik másik a keretben a két kezdőnket kivéve, és ha nincs a sérülése(i) szerintem kirobbanó éve lehetett volna Ryan rendszerében.

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Viszont CB-ből most 5-6 igazán jó prospect is jön, és az első két körben ki fognak menni, és egyikükre mindenképpen lecsapnék. ILB-ket viszont nem várnak annyira előre, közülük lehet jót húzni 2-3.-ban is, így FS vagy OLB lehet 2.-ra. Tisztán pass-rusher szerintem nem igazán kell, a falunk ebben tökély, plusz van Galette és lesz Butler is, nem beszélve arról, hogy a Ryan-féle blitz-sémák is sokat segítenek. Szóval korai picket nem áldoznék ide.Tocy
Annak idején Jenkins is top CB prospect volt. 😊

Tény, hogy CB-ből jobb a felhozatal, csak draft szempontjából igazad van. Viszont ne feledd el, hogy AQ-t kivéve nem marad tipikus FS a csapatnál, ha Jenkins FA-két távozik, és idén ő sem fényes.Gyurma Pappa
Viszont szerintem FS-t lehet találni 2-3. körben is, olyat tuti, mint Jenkins. Szóval nem szabad kihagyni azt a posztot, de első körben szerintem a legjobban egy jó corner érné meg, Jenkins és PatRob sem vált be, lehetne már szerencsénk...
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 004 — Egyéb témák lakó
Viszont CB-ből most 5-6 igazán jó prospect is jön, és az első két körben ki fognak menni, és egyikükre mindenképpen lecsapnék. ILB-ket viszont nem várnak annyira előre, közülük lehet jót húzni 2-3.-ban is, így FS vagy OLB lehet 2.-ra. Tisztán pass-rusher szerintem nem igazán kell, a falunk ebben tökély, plusz van Galette és lesz Butler is, nem beszélve arról, hogy a Ryan-féle blitz-sémák is sokat segítenek. Szóval korai picket nem áldoznék ide.Tocy
Annak idején Jenkins is top CB prospect volt. 😊

Tény, hogy CB-ből jobb a felhozatal, csak draft szempontjából igazad van. Viszont ne feledd el, hogy AQ-t kivéve nem marad tipikus FS a csapatnál, ha Jenkins FA-két távozik, és idén ő sem fényes.

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Ez azért volt érdekes, mert itt üvöltött, hogy ez lesz, és bizony egy óriási missread volt a védelem részéről. Ilyenkor hiányzik egy Vilma szintű vezér a védelemből, sajnos Lofton nem tűnik alkalmasnak erre a szerepre.
Gyurma Pappa
Olyan LB, aki olyan szinten olvassa a játékot mint Vilma jó ha van 3 összesen az NFL-ben, szóval ne legyetek telhetetlenek, sok csapatnak nincs ilyen játékosa. 😊
Persze érthető h hiányzik, pláne úgy h a csúcsévei alatt az esze mellett a pályán mutatott sebességével is kitűnt.empty taxi
Akkor azt mondom, hogy Sharper is hiányzik. Így már nagyon telhetetlen vagyok? 😀

De komolyabban: nem kell annyira jónak lennie, elég lenne ha legalább némileg az átlag feletti szinten képes lenne lekövetni a coverage-t valamelyik LB-nk. Haralson elvileg nem rossz coverage-ben és run stopban, de nálunk max. az utóbbit tudom kiemelni nála, az előbbiben ő is sokszor mondd csődöt. Junior csőd, Hawthorne talán van elég tapasztalt és intelligens, de már lassabb, mint kéne, Lofton pedig nem igazán okos passz ellen, és nem is látom hogy fejlődne, Herring valahogy rosteren ragadt, de vicces mert a LB-ink közül neki van a legtöbb INT-je (2, mindkettő Ryan ellen), Kenyuta Dawson meg is értem, hogy mit csinál, azon kívül hogy megmentette a meccset a 49ers ellen. Butlerrel sem lennénk beljebb, ő is inkább pass rusher, és el is fogytak a LB-k.

Azért körvonalazódik az a draft, CB, ILB első két kör...aztán OLB, FS...Tocy
Ezzel nem értek egyet. Jövőre visszatér PatRob (talán kipihenve minden sérülését), és Jabari szerződése is 2015-ig adott. Jenkins viszont FA jövőre, és sokat nem fogunk tenni azért, hogy itt tartsuk szvsz. Szóval szerintem 1) LB, 2) FS, 3) Passrusher 4) CB 5) WR (Lance nem, tudom hogy az igazi lesz-e megint, azért ő is 30 már)Gyurma Pappa
Viszont CB-ből most 5-6 igazán jó prospect is jön, és az első két körben ki fognak menni, és egyikükre mindenképpen lecsapnék. ILB-ket viszont nem várnak annyira előre, közülük lehet jót húzni 2-3.-ban is, így FS vagy OLB lehet 2.-ra. Tisztán pass-rusher szerintem nem igazán kell, a falunk ebben tökély, plusz van Galette és lesz Butler is, nem beszélve arról, hogy a Ryan-féle blitz-sémák is sokat segítenek. Szóval korai picket nem áldoznék ide.
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 004 — Egyéb témák lakó
Ez azért volt érdekes, mert itt üvöltött, hogy ez lesz, és bizony egy óriási missread volt a védelem részéről. Ilyenkor hiányzik egy Vilma szintű vezér a védelemből, sajnos Lofton nem tűnik alkalmasnak erre a szerepre.
Gyurma Pappa
Olyan LB, aki olyan szinten olvassa a játékot mint Vilma jó ha van 3 összesen az NFL-ben, szóval ne legyetek telhetetlenek, sok csapatnak nincs ilyen játékosa. 😊
Persze érthető h hiányzik, pláne úgy h a csúcsévei alatt az esze mellett a pályán mutatott sebességével is kitűnt.empty taxi
Akkor azt mondom, hogy Sharper is hiányzik. Így már nagyon telhetetlen vagyok? 😀

De komolyabban: nem kell annyira jónak lennie, elég lenne ha legalább némileg az átlag feletti szinten képes lenne lekövetni a coverage-t valamelyik LB-nk. Haralson elvileg nem rossz coverage-ben és run stopban, de nálunk max. az utóbbit tudom kiemelni nála, az előbbiben ő is sokszor mondd csődöt. Junior csőd, Hawthorne talán van elég tapasztalt és intelligens, de már lassabb, mint kéne, Lofton pedig nem igazán okos passz ellen, és nem is látom hogy fejlődne, Herring valahogy rosteren ragadt, de vicces mert a LB-ink közül neki van a legtöbb INT-je (2, mindkettő Ryan ellen), Kenyuta Dawson meg is értem, hogy mit csinál, azon kívül hogy megmentette a meccset a 49ers ellen. Butlerrel sem lennénk beljebb, ő is inkább pass rusher, és el is fogytak a LB-k.

Azért körvonalazódik az a draft, CB, ILB első két kör...aztán OLB, FS...Tocy
Ezzel nem értek egyet. Jövőre visszatér PatRob (talán kipihenve minden sérülését), és Jabari szerződése is 2015-ig adott. Jenkins viszont FA jövőre, és sokat nem fogunk tenni azért, hogy itt tartsuk szvsz. Szóval szerintem 1) LB, 2) FS, 3) Passrusher 4) CB 5) WR (Lance nem, tudom hogy az igazi lesz-e megint, azért ő is 30 már)

több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 278 — Lájkold a zsűrit!
Ez azért volt érdekes, mert itt üvöltött, hogy ez lesz, és bizony egy óriási missread volt a védelem részéről. Ilyenkor hiányzik egy Vilma szintű vezér a védelemből, sajnos Lofton nem tűnik alkalmasnak erre a szerepre.
Gyurma Pappa
Olyan LB, aki olyan szinten olvassa a játékot mint Vilma jó ha van 3 összesen az NFL-ben, szóval ne legyetek telhetetlenek, sok csapatnak nincs ilyen játékosa. 😊
Persze érthető h hiányzik, pláne úgy h a csúcsévei alatt az esze mellett a pályán mutatott sebességével is kitűnt.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Ugyanaz az érzésem volt a hétfői meccsen mint a mi meccsünkön a hóksz ellen! Egy ember nem léphet kétszer ugyanabba folyóba, de ezek szerint két csapat igen. Nem értettem az edzői felfogásotokat, azzal együtt, hogy brutál jó csapattól kaptatok ki. Jó kis ki-ki csatáitok lesznek a Pantherssal!


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 004 — Egyéb témák lakó
Visszanézve a meccset, azért megkérdezném Ryant, hogy ugyanmár miért gondolta, hogy az egész meccsen jó ötlet a sérülésből felépülő, csigalassú Jenkinst 1on1 hagyni. Egy oka lehetett, hogy White megsérült, de mivel még ST-ben is játszott, így nem értem, hogy pl. az allblitz playnél miért ő maradt ki, pedig rendszeresen inkább őt küldjük blitzelni.

Gyakorlatilag az első FG drive alatt kb. semmi gond nem volt, kb. erre lehetett számítani: kis passzok, futások kombója (jó, csúnyán benéztük a read optionöket), RZ stand, FG, lépjünk tovább. Utána White elejtett egy INT-et, ami talán még egy olyan pont volt 10-0-nál, ahol visszakapaszkodhattunk volna a meccsbe, legalább azért, hogy kisebb pofon legyen, de utána a LB sor bénázása a Miller 60 yardos catch-and-runnál már katasztrófa volt. Annyira lefagytak a védők ott (a S-k is) a scamble miatt, hogy nem is értettem mit szeretnének. Nagyon szép playdesign volt Seahawks részről, szerintem kb. mindenképp 1st, ha jobban figyelünk akkor is, de azért 10 és 60 yard között van különbség.

Még egy momentum volt, amit kiemelnék, és a Bunkley nemsack volt (ott egy f***korbács Paytonnak, simán lett volna ideje dobni egy pirosat, 5 yard is 5 yard). Szépen megvertük a falat, momentum szaga volt az egésznek, ott még lett volna több mint egy perc, erre szopunk egy 22 yardos bubble screent. Ez azért volt érdekes, mert itt üvöltött, hogy ez lesz, és bizony egy óriási missread volt a védelem részéről. Ilyenkor hiányzik egy Vilma szintű vezér a védelemből, sajnos Lofton nem tűnik alkalmasnak erre a szerepre.

A többi drive-t nem elemezném mélyebben, a szerencsés TD előtt Hicksre rádobták a flaget (most hogy jogos volt-e vagy sem, azt hagyjuk, csúnyábbat nem dobtak rá, de tény hogy fejet ért itt is), pedig ott meg lett volna a stand.

Azt hiszem Ryan túl okos akart lenni. Kicsit az volt a benyomásom, hogy a SF elleni gameplant kaptuk elő, pedig a két irányító ég és föld, leginkább játékintelligenciát tekintve, fizikai képességeik szerintem hasonlóak. Ráadásul Roman igen rossz évet hoz a 49ers-szel. Lehet, ha jobban ragaszkodunk a korábbi elveinkhez, és Ryan inkább türelmesen hagyja, hogy a DL és Lofton-Hawthorne páros dolgozzon futás ellen, akkor jobb lett volna. Junior sajnos még mindig nem elég okos egy read option O ellen játszani, lehet őt pihentetni kellett volna az egyértelmű passz playeket kivéve. Persze most lehet mondani, hogy utólag könnyen vagyok okos, de szerintem ez a korábbi meccsek alapján is tudható volt.

Az O-t playeket áttekertem, ennyire nem jók az idegeim 😀

Az egész meccshez még annyit, hogy a Seahawks ezt a meccset agyon akarta nyerni. Úgy jöttek ki, úgy játszottak, hogy ők itt most signature W-t fognak bemutatni, és sikerült is nekik, hasonlóan mint az idény elején a 49ers ellen. (27 pontos előnynél, a 4. negyedben neki menni 4&1-nek, mi mást jelentene). Az az érzésem van és volt a meccs nézése közben is, hogy egyszerűen nem készültünk fel erre a meccsre, mintha le akartuk volna tudni. Ennyire az O nem rossz, sőt, a hasonlóan domináns 2011-es 49ers védelem ellen is majd 30 pontot pakoltunk fel a táblára, Pierre nélkül, tegyük hozzá gyorsan. Tény, hogy a Seahawks D 1000 fokon égett, de azért Brees és Payton nem felejtett el focizni.

Csak hogy jót is mondjak: továbbra is a magunk urai vagyunk, mind a PO, mind a csoportgyőzelem tekintetében, nem kell számolgatni, nézegetni senkit.

A vasárnapi meccshez egy-két gondolat. Ez egy csoportmeccs lesz, az mindig más. Tavaly az addig veretlen Falcons seggét rúgtuk szét itthon, egy katasztrófa védelemmel. Azért a mostani D, e meccs ellenére sem annyira szörnyű, mondjuk Greer kiesése most jött ki nagyon. A Panthersnél sem Smitty van már, mint a korábbi években, Cam azért válogathat, és Olsen is kezdi megtalálni önmagát az idei évre. A futás ugyan akadozik az utolsó pár meccsen, de mégis tudták nyerni azokat is, tehát nem lehet arra játszani, hogy csak a futást elég lesz megfogni.

Az O részéről egyértelmű a helyzet: sokat támadni a secondaryt, a Panthers fő erőssége a front seven. Nincs olyan CB a Panthersnél, akinek Jimmy ne lenne mismatch, az LB-ket le kell foglalni Sproles-szal, és jó időben keresni Meachemet és Stillst. Ami jó lenne, ha Moore végre mutatna valamit, nagyon kellene hogy a PO-ra javuljunk WR elkapásokban.

Biztos vagyok benne, hogy Carolina-ban vért isznak a héten, és biztos vagyok benne, hogy ezt a W-t ha akarjuk, akkor is ki kell küzdeni. Személy szerint ezerszer jobban tartok a Pantherstől otthon, mint a Denver-Seahawks-49ers-Patriots-tól együtt, és nem azért mert milyen a mérlegünk ellenük a múltban, hanem mert a csoportellenfelek és évek óta jók, csak most össze is jön nekik minden.

A képlet nagyon egyszerű: a következő 4 meccsből tetszőleges 2-t kell nyerni a biztos PO-hoz (elvileg a héten is meg lehet, de ehhez a Boysnak és az Eaglesnek is ki kell kapnia, ráadásul kell még hozzá egy L a két lehetséges NFC W wild card csapat valamelyikétől), tetszőleges 3-t a csoportgyőzelemhez. A futball érdekes dolog, ki gondolta a menetrend összerakásakor, hogy a két Saints-Panthers meccs ennyire fontos lesz? 😊

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Ja, ami eszembe jutott: az egészséges, 2009-es Vilma nagyon hiányzik 😕Gyurma Pappa
Ez nekem is eszembe jutott. Ahogy undi is írta, hiába a jó rendszer ( most azzal is voltak gondok ), ha egyéni képességekben komoly hiány van. Azért körvonalazódik az a draft, CB, ILB első két kör...aztán OLB, FS...
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 004 — Egyéb témák lakó
Ja, ami eszembe jutott: az egészséges, 2009-es Vilma nagyon hiányzik 😕

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Nem baj, hogy elkezdődött. LEgyünk felpörögve, megfeszítve, nem pedig leeresztve a PO-ra.
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 004 — Egyéb témák lakó
Nem török felette végleg pálcát, nem követelem a menesztését, de az kétségtelen, hogy tegnap minimum a legrosszabb GW-t idézte.atapapa
Nyilván a fáradtságtól többet olvastam ki az írásodból, de a fentivel egyetértek. Mintha lemásoltuk volna a két évvel ezelőtti SF PO meccset, csak most az O nem tudott váltani. Nyilván most más volt a helyzet.

Nekünk a PO elkezdődött.

több mint 10 éve
nfl_lover 912
Én egyébkén tartom azt, hogy tegnapi nap folyamán a Hawks D úgy játszott, mint ahogy D-t én nem láttam még játszani, de tökre komolyan (south park után szabadon). H-i-h-e-t-e-t-l-e-n-ü-l koncentráltak voltak, minden egyes play után hergelték egymást, úgy pörögtek majd' végig egész meccsen, mintha 4 SB-t ért volna.

Na, ez sem lesz mindig így.

Tény, tökéletesen felkészültek belőlünk, de kizártnak tartom, hogy SP-Ryan több idővel, a PO-ban nem lesz képes felkészülni, újat húzni (a futás ellenit viszont én is figyeltem, mennyire állatok voltunk, ugye már a Frisco ellen is, csak ugye ott nem kellett a mélyet figyelni, Lofton nagy formában van).
Na meg ugye az egyének, Jenkinst nem savazom tovább, már eleget tettem, White kiejti a tuti INT-t, náluk meg még a fütykösről is társhoz pattan a labda.
Nem nyerhettünk tegnap, ez van.