Philadelphia Eagles

62 feliratkozó

több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 949 — Így remélem megfelelek nektek.....
DJaxtől is ebúcsúztunk.

Szerkesztette: dande2
több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 949 — Így remélem megfelelek nektek.....
Igen ezt én is láttam de akkora hülyeségnek gondolom, hogy ne is tartottam érdemesnek berakni. Közel sem biztos, hogy Howiektól van, inkább újságíró i szrkavarás. De az igazság sose derül ki....
több mint 3 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 736 — no es importante
Howie-ék közben megkezdték nagyon gerinces módon a belső információk kiszivárogtatását



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 278
Lehet, hogy Lurie-nak eljött a kapuzárási pánikja, amit a csapaton él ki.
több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 949 — Így remélem megfelelek nektek.....
Azt gondolom, ha K Murrayből, Josh Allenből Lamar Jacksonból(akiben még JJ sem hitt😛) ki lehetett hozni egy elfogadható kezdő szintet, akkor Hurtsből is ki lehet. Csak rajta és az edzőkön múlik. Aztán ez elég-e egy végső gyōzelemre vagy állandó POra más kérdés. Ennek màr rengeteg összetevője van, ami tőle független. Lásd kvázi hiába stabil jó QB teljesítmény Staffordtól, Ryantől, Breestől, Riverstől stb, akiket azért Top szintű QBnak tartunk. Egy próbát megér, ha úgyis újjá kell építeni az egész keretet gyakorlatilag.

Szerkesztette: dande2
több mint 3 éve
karmïgran Philadelphia Eagles 1 099 — Crafted with Pride in Philadelphia
Ez életem legszebb napja! Végre megszabadultunk ettől az állatgyilkos, tehetségtelen, motiválatlan vörös majom Wenctől! Csoda, hogy adtak valamit, ezért a szarkupacért 😊 Most már el lehet indulni egy normális úton a frencsájz életében.
Riverske
Vega vagy?
gordon
Igen. Kérsz egy brokkolis tésztát ebédre?
Riverske
nem, kösz, én húspárti vagyok..
igazából azt nem értem, hogy mi bajod a vadászokkal de ez itt már off..
gordon
sok baja van, és nem ez a legnagyobb
több mint 3 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 528 — JAFL Tampa GM
Ez életem legszebb napja! Végre megszabadultunk ettől az állatgyilkos, tehetségtelen, motiválatlan vörös majom Wenctől! Csoda, hogy adtak valamit, ezért a szarkupacért 😊 Most már el lehet indulni egy normális úton a frencsájz életében.
Riverske
Vega vagy?
gordon
Igen. Kérsz egy brokkolis tésztát ebédre?
Riverske
nem, kösz, én húspárti vagyok..
igazából azt nem értem, hogy mi bajod a vadászokkal de ez itt már off..
több mint 3 éve
Riverske Philadelphia Eagles Oregon Ducks 177 — White lives matter
Ez életem legszebb napja! Végre megszabadultunk ettől az állatgyilkos, tehetségtelen, motiválatlan vörös majom Wenctől! Csoda, hogy adtak valamit, ezért a szarkupacért 😊 Most már el lehet indulni egy normális úton a frencsájz életében.
Riverske
Vega vagy?
gordon
Igen. Kérsz egy brokkolis tésztát ebédre?
több mint 3 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 522
Nem értem miért van elkönyvelve, és egyes embereknél kőbe vésve, hogy Hurts alkalmatlan mindenre, nem lehet rá építeni, "bust" stb... Azért, mert első nfl évében, játszott 4 (2+2 fél) meccsen, amiből 3x kikaptunk? Na bumm, és akkor mi van? Egy ilyen fos szezon utolsó 4 meccsére beállni nem lehet túlságosan felemelő érzés, főleg, hogy kimondva, kimondatlanul a végén már a jobb draft pozíció volt a cél. 2021 így is egy totál nulláról építkező év lesz, miért ne lehetne neki esélyt adni? Sőt miért ne lehetne ő a jövő ebben a csapatban? Miért ne fejlődhetne tanulható dolgokban egy új stábbal, új edzőkkel új rendszerben? Miből gondolja azt bárki is, hogy Wentz-el jobb lett volna folytatni, és kezdőként számítani rá? Szerintem előre ne károgjunk, nézzük meg mit tud, semmi nem áll vagy bukik ezen egy ilyen szezonban. Ha bejön, akkor jackpot, ha nem, akkor megy a levesbe, ennyi. Én azért fogok drukkolni, hogy nagy jövője legyen nálunk.
MrMiksa
Azt nemtom ki mi alapján könyvelte el. Én az előtte lévő 3 évet is néztem.
több mint 3 éve
gedam 5 777
Számomra sokkal érdekesebb, hogy 2019 nyarán ki nyomta át, hogy megkössük Wentz-cel a hosszútávú szerződést? Ki bízott meg benne ennyire, és nem várta meg a szerződéséből még hátra lévő 1+1 évet (idén járt volna le az 5. éve), annak ellenére, hogy a sérülései és a játéka nem indokolta volna önmagában a korai hosszabbítást? A mostani eseményekből kiindulva nem vagyok biztos benne, hogy Roseman akarta ezt a legjobban. Akkor nem úszta volna meg ilyen egyszerűen a nagy szerződést és a gyenge éve utáni elcserélést.BleedingGreen
Az NFL talking headek mondják ezt, ne hallgass rájuk. 😊 Azok csak dumálnak, de számolni eszükbe sem jut. Oké, tegyük fel nincs szerződés 2019-ben. Akkor most mi lenne? Wentz szabadügynök lenne, most telne le az ötödik éve. Franchise tagelnéd? Nyilván nem, ilyen év után nem lehet. Alapból sem, de úgy, hogy itt van Hurts is, végképp nonszensz. Akkor mi lenne a különbség? Nem lenne 33 milla dead cap, mert Wentz menne FA piacra. De akkor nem lenne idei 3. kör, és egy jövő évi minimum 2, esetleg 1. kör se.

Hadd emlékeztessek, hogy Osweiler capjét (ami összesen több volt, mint Wentzé) egy azévi 2. körért nyelte be a Browns. Annyi történt, hogy a hosszabbítással becseréltetek 32 milla DM-et egy idei 3. és egy jövő évi 1. vagy 2. körre. Ez önmagában, sima cap trade-ként is teljesen rendben levő ár lett volna. Sőt picit jobb is, mint az az egy 2. kör. Nem veszítettetek semmit. Már a szerződéshosszabbítással kapcsolatban. Az igazi veszteség az, hogy Wentzel lehetett volna egy SB runra esélyes irányítótok olyan piaci alatti fizetéssel, hogy évekig lehetett volna mögé építeni a csapatot. Ez az ami igazán veszteség, nem a szerződés. A kísérlet bőven megérte, mert egy franchise QB esélyes játékossal nem packázunk. Az olyan játékost LE KELL KÖTNI amint lehet, mert csak rakétázik az ára az egekbe, és nehezül a csapat építés. A szerződésből kilépni semmiség. Beforgattátok a DM-et pickbe, és move on, minimális a veszteség - ha van egyáltalán.

Én vagyok Roseman egyik legnagyobb kritikusa itt a fórumon szerintem. Csinált ő (szerintem) rengeteg hülye lépést, koztük sok olyant is, amiért a talking headek is sorban hurrázták meg cap wizardozták. Mert a talking headek annyit se értenek/foglalkoznak cap dolgokkal, mint vvlacika 😀 De ettől még a Wentz hosszabbítás nem volt hülyeség. Ellenkezőleg, az egy GM egyszeregy volt.
peterk2005
Azert te is itt feltetelezed hogy eddig a pillanatig vartak volna a rookie penzen levo Qb-val. Es biztos vagyok benne hogy barmelyik evben is siman talaltak volna cserepartnert egy x ideig rookie penzen levo, 5. eves opcioval es a penzt kolthettek volna a csapatra. Ekkor a 3. koros komp. pickre kaptak volna meg egy olcso es elkuldheto QB-t ha nem valik be. Ezt nem Hurst inditotta el, es raadasul barmikor hozhattak volna egy Hurst-t is.
A korai penze remek ha bevalik az emberunk. Ettol lehet egy szep mentesnek hivni, de Wentz eseteben meg akkor sem igy ereznem, de kihoztak belole valamit ami jol el is sulhet. Rosszabb nem lesz/lett volna a helyzet itt.
no
igen, már a szerződésénél el lett rontva. de egyszerűen a szurkerek szerelmesek voltak wentzbe, a vezetőség meg ezt látta és dollárrá akarták konvertálni. ha bejön nekik nagyot nyernek, ha nem nagyot buknak. ennyi sérüléssel nekem ez már akkor watafak volt. ez a mostani csere is az, hogy ilyen ellenértéket kaptak érte a filiszteusok.
több mint 3 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 528 — JAFL Tampa GM
Ez életem legszebb napja! Végre megszabadultunk ettől az állatgyilkos, tehetségtelen, motiválatlan vörös majom Wenctől! Csoda, hogy adtak valamit, ezért a szarkupacért 😊 Most már el lehet indulni egy normális úton a frencsájz életében.
Riverske
Vega vagy?
több mint 3 éve
MrMiksa Philadelphia Eagles 3 698
Nem értem miért van elkönyvelve, és egyes embereknél kőbe vésve, hogy Hurts alkalmatlan mindenre, nem lehet rá építeni, "bust" stb... Azért, mert első nfl évében, játszott 4 (2+2 fél) meccsen, amiből 3x kikaptunk? Na bumm, és akkor mi van? Egy ilyen fos szezon utolsó 4 meccsére beállni nem lehet túlságosan felemelő érzés, főleg, hogy kimondva, kimondatlanul a végén már a jobb draft pozíció volt a cél. 2021 így is egy totál nulláról építkező év lesz, miért ne lehetne neki esélyt adni? Sőt miért ne lehetne ő a jövő ebben a csapatban? Miért ne fejlődhetne tanulható dolgokban egy új stábbal, új edzőkkel új rendszerben? Miből gondolja azt bárki is, hogy Wentz-el jobb lett volna folytatni, és kezdőként számítani rá? Szerintem előre ne károgjunk, nézzük meg mit tud, semmi nem áll vagy bukik ezen egy ilyen szezonban. Ha bejön, akkor jackpot, ha nem, akkor megy a levesbe, ennyi. Én azért fogok drukkolni, hogy nagy jövője legyen nálunk.
több mint 3 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 522
És a fb csoportban megy az örömködés... nem is értem mindenki hülye és csak én vagyok helikopter úgy érzem...
Analitika meg az én megmondtam előre hozzászólások tömkelege 🤯🤯🤬🤬
Bold prediction: Wentz konstans szint Colts sima PO
Ertz-t elküldjük szotyi ellenértékért
Hurts kurva nagy bust lesz
Fantasztikus kilátások
zsoeo
Én ott is tartom a véleményem. Igaz hülyének is tartanak, de én válalom a gondolataimat. Mert nekem vannak sajátjaim is... néha.
Shawn84
ez melyik csoport? megnézném, mik a vélemények

köszi
karmïgran
 www.facebook.com/groups/114014592634500
több mint 3 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 503 — Colts Fan
több mint 3 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 645 — Raiders fan
Én nagyon meg lennék lépve, ha nem kapna Hurst egy évet legalább, de persze nem igazán követem az Eaglest...
Rolni
Hurts nem mutatott semmit igazából. Az, hogy Höri hájpolja, kevéssé jut át a halászlén. Ott is van jó sajtója, kinek nincs ugyi.

Az is lehet, a draftban gondolkoznak. Ha adják jövõ évi picket a felmozgásért, ebbõl a cserébõl közel fedezheti is.
Emlékeim szerint Wentzért felcseréltek + 1 jövõ évi elsõ kör, + második kör, meg vmi, de vmi 4 picket adtak. Most is megtehetik.
ulpianus
Azt én nem tudom Höri kit hypeol, de szerintem a srác hozott "spark-ot" a beállásával. Hozott egy olyan mentalitást, olyan vezér mintát, ami mögé, köré odaálltak a csapattársak. Megmutatta, h veszélyes lábbal, h persze rookie szinten, de tud olvasni és dönteni. Szerintem erre azért lehetne építkezni, de simán lehet tök vakon vagyok.

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 3 éve
karmïgran Philadelphia Eagles 1 099 — Crafted with Pride in Philadelphia
És a fb csoportban megy az örömködés... nem is értem mindenki hülye és csak én vagyok helikopter úgy érzem...
Analitika meg az én megmondtam előre hozzászólások tömkelege 🤯🤯🤬🤬
Bold prediction: Wentz konstans szint Colts sima PO
Ertz-t elküldjük szotyi ellenértékért
Hurts kurva nagy bust lesz
Fantasztikus kilátások
zsoeo
Én ott is tartom a véleményem. Igaz hülyének is tartanak, de én válalom a gondolataimat. Mert nekem vannak sajátjaim is... néha.
Shawn84
ez melyik csoport? megnézném, mik a vélemények

köszi
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 7 043
Számomra sokkal érdekesebb, hogy 2019 nyarán ki nyomta át, hogy megkössük Wentz-cel a hosszútávú szerződést? Ki bízott meg benne ennyire, és nem várta meg a szerződéséből még hátra lévő 1+1 évet (idén járt volna le az 5. éve), annak ellenére, hogy a sérülései és a játéka nem indokolta volna önmagában a korai hosszabbítást? A mostani eseményekből kiindulva nem vagyok biztos benne, hogy Roseman akarta ezt a legjobban. Akkor nem úszta volna meg ilyen egyszerűen a nagy szerződést és a gyenge éve utáni elcserélést.BleedingGreen
Az NFL talking headek mondják ezt, ne hallgass rájuk. 😊 Azok csak dumálnak, de számolni eszükbe sem jut. Oké, tegyük fel nincs szerződés 2019-ben. Akkor most mi lenne? Wentz szabadügynök lenne, most telne le az ötödik éve. Franchise tagelnéd? Nyilván nem, ilyen év után nem lehet. Alapból sem, de úgy, hogy itt van Hurts is, végképp nonszensz. Akkor mi lenne a különbség? Nem lenne 33 milla dead cap, mert Wentz menne FA piacra. De akkor nem lenne idei 3. kör, és egy jövő évi minimum 2, esetleg 1. kör se.

Hadd emlékeztessek, hogy Osweiler capjét (ami összesen több volt, mint Wentzé) egy azévi 2. körért nyelte be a Browns. Annyi történt, hogy a hosszabbítással becseréltetek 32 milla DM-et egy idei 3. és egy jövő évi 1. vagy 2. körre. Ez önmagában, sima cap trade-ként is teljesen rendben levő ár lett volna. Sőt picit jobb is, mint az az egy 2. kör. Nem veszítettetek semmit. Már a szerződéshosszabbítással kapcsolatban. Az igazi veszteség az, hogy Wentzel lehetett volna egy SB runra esélyes irányítótok olyan piaci alatti fizetéssel, hogy évekig lehetett volna mögé építeni a csapatot. Ez az ami igazán veszteség, nem a szerződés. A kísérlet bőven megérte, mert egy franchise QB esélyes játékossal nem packázunk. Az olyan játékost LE KELL KÖTNI amint lehet, mert csak rakétázik az ára az egekbe, és nehezül a csapat építés. A szerződésből kilépni semmiség. Beforgattátok a DM-et pickbe, és move on, minimális a veszteség - ha van egyáltalán.

Én vagyok Roseman egyik legnagyobb kritikusa itt a fórumon szerintem. Csinált ő (szerintem) rengeteg hülye lépést, koztük sok olyant is, amiért a talking headek is sorban hurrázták meg cap wizardozták. Mert a talking headek annyit se értenek/foglalkoznak cap dolgokkal, mint vvlacika 😀 De ettől még a Wentz hosszabbítás nem volt hülyeség. Ellenkezőleg, az egy GM egyszeregy volt.
peterk2005
Azert te is itt feltetelezed hogy eddig a pillanatig vartak volna a rookie penzen levo Qb-val. Es biztos vagyok benne hogy barmelyik evben is siman talaltak volna cserepartnert egy x ideig rookie penzen levo, 5. eves opcioval es a penzt kolthettek volna a csapatra. Ekkor a 3. koros komp. pickre kaptak volna meg egy olcso es elkuldheto QB-t ha nem valik be. Ezt nem Hurst inditotta el, es raadasul barmikor hozhattak volna egy Hurst-t is.
A korai penze remek ha bevalik az emberunk. Ettol lehet egy szep mentesnek hivni, de Wentz eseteben meg akkor sem igy ereznem, de kihoztak belole valamit ami jol el is sulhet. Rosszabb nem lesz/lett volna a helyzet itt.
több mint 3 éve
Riverske Philadelphia Eagles Oregon Ducks 177 — White lives matter
Ez életem legszebb napja! Végre megszabadultunk ettől az állatgyilkos, tehetségtelen, motiválatlan vörös majom Wenctől! Csoda, hogy adtak valamit, ezért a szarkupacért 😊 Most már el lehet indulni egy normális úton a frencsájz életében.
több mint 3 éve
Hulkeinstein Philadelphia Eagles Oregon Ducks 2 902 — Eagles & Seahawks fan
A csere kapcsán nemigen olvastam semmit már talán hetek óta. Szóval, ha a saját meglátásaim elérték valamelyik igénytelen sportújságíró szintjét, akkor elnézést.
BleedingGreen
Ha úgy jött volna le, hogy téged kritizállak, akkor bocs, nem volt ilyen szándék. Csak úgy értelmeztem a postot, hogy valamelyik talking head cikkét / nyilatkozatát olvastad / láttad és az abban hallotakon gondolkozol.

Majd egyszer talán megtudjátok, hogy mi lehetett a gond, miért nem maradhatott Wentz. Kinek volt a sara, ilyesmi. Biztos vannak olyan insiderek a csapat körül akiknek a szavára adni lehet és ők elmondják. Vagy már el is mondták, nem tudom, én ennyire nem követem a csapat körüli dolgokat.

Mindenesetre, ha a kapcsolat megromlott, vagy elfogyott a hit abban, hogy a játékos még jó lehet, akkor nincs értelme erőltetni a dolgot. Azzal csak az idő megy, ha olyant játszatnak, akiben már nem hisznek (lásd Goff, neki is volt egész jó éve, és most azért is fizettek, hogy valaki elvigye tőlük). Meg azzal is, ha olyant játszatnak, aki nem akar ott játszani. Az NFL is változóban van, ha nem is ért még oda, de közeledik az NBA-hez. Az ezért vagy azért fontosabb játékosok leverage-e sokat nőtt 10-15 évvel ezelőtthöz képest. Nem csak egy irányító, de egy RB, WR, CB is ki tudja ütni magának, hogy elcseréljék. Még a problémások is. Az igazi WTF nem Goff vagy Wentz, hanem Watson. Ő az akit normális körülmények között lehetetlen lenne megszerezni. Kellett hozzá egy houstoni speciális helyzet. Wentz annyira nem speciális, ilyesmi előfordul. Winston se kellett a Bucsnak, Tannehill se a Miaminak például. Mindkettő érthető volt amikor történt, aztán az egyikból WTF lett. Vagy ott van az Alex Smith sztori. Ő is 1/1 volt, helyette is inkább a 2. körös ifjoncot preferálták, pedig Smith már kezdett jól is játszani. Mégis őt küldték el, és a vége az lett, Kapernicknek utána már egy normális szezon se jött össze, aztán hamar ki is szállt, Smith meg lejátszott 4-5 tök normális, eredményes szezont a Chiefs-el. Közben még a Niners be is rogyott, edzőstül, rosterestül. Előfordulhatott volna fordítva is, hogy a Niners jött volna jól ki a döntésből, Kapernick nem térdelget, nem esik vissza, Smith meg igen, ésatöbbi.

Igazából csak a helyzet sz*r most, nem maga a trade. A "csak"-ot idézőjelbe is teszem rögtön, mert ez azért elég nagy csak, egyelőre még azért is melózni kell - játékosokat vagdosni, capet rendbetenni, stb. - hogy egyáltalán valamikor el lehessen kezdeni felépíteni az új csapatot. És közben semmi értelme pl. idén 1/6-ra irányítót húzni, mert az kb. invalidálja is egyből a tavalyi második körös picket. És mégis muszáj lesz, ha Roseman úgy érzi, hogy elérhető valaki franchise potenciálú 1/6-on, mert ilyen kúbét nem szabad bent hagyni, ha a világ rogy össze akkor se. Nem kellemes helyzet.

És a másik, hogy igazából nem is Roseman-nek kellene most nekiállni helyre hoznia a dolgokat, mert jelentős részben ő okozta a mess-t. A tulajt nem lehet kirúgni, akkor meg valakinek el kellene vinnie a FO hibákért a balhét. Mert szerintem több volt a hiba az FO-ban, mint az edzői stábban. Ha már takarítani kezdett a tulaj, annak lett volna értelme, ha teljesen söpri a házat. Szerintem. De majd kiderül. Lehet, hogy neki volt igaza.
peterk2005
Ez egy tök jó levezetés lenne, csak az a baj, hogy rosszak az alapfeltételezéseid a hatalmi struktúrát illetően. Valamiért sokan azt hiszik, hogy Wentz kapcsán kialakult egy Roseman-Lurie ellentét, mert Lurie-ról azt lehetett olvasni, hogy nagy Wentz-rajongó, Roseman meg valahogy megkapta a nyakába a teljes Wentz-sztorit az 1 bites szurkolóktól.

Az igazság nem is lehetne távolabb ettől - Roseman Lurie meghosszabbított jobb keze, aki gyakorlatilag Lurie vízióját fordítja le a menedzsment szintjére és hűséges katonaként viszi végig a főnök akaratát. Ha Wentz el lett cserélve, azt Lurie nem csak aláírta, de valszeg kezdeményezte is, nem úgy nézett ki a sztori hogy Rózsaember ment oda könyörögni. Szerintetek mégis miért nem került veszélybe Roseman pozija januárban? Az egyetlen ésszerű magyarázat az, hogy azért, mert nem az ő döntései mentek el rossz irányba, hanem a tulajé.

Jó néhány megbízható writer lehozta, hogy Lurie egyre jobban beleszól az operarív döntésekbe és gyakorlatilag Hurts-öt és JJAW-t is ő draftolta. Ez a fő probléma a csapatnál és valszeg ezért ment félre a teljes franchise is közvetve. A kérdés hogy ezt mikor realizálja Lurie és lép hátrébb, mert ezt leszámítva még mindig top5 tulaj, amit mutat a rekord DM benyelése is. Nem sok tulajnak fontosabb a csapat sikere, mint ennyi halott pénz.

Roseman is hibás bizonyos dolgokban, de én továbbra is nagy magabiztossággal állítom, hogy a főkolompos Lurie és az égvilágon semmi nem változna akkor sem, ha Roseman helyett más lenne a GM. Valahogy arra kell ráébrednie a tulajna, hogy kicsit visszább lépjen, akkor gyorsan meg fognak itt javulni a dolgok, mert a folyamatok és a döntéshozók nagy része még mindig bőven NFL átlag feletti.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 658 — The only discipline that lasts, is self discipline
A csere kapcsán nemigen olvastam semmit már talán hetek óta. Szóval, ha a saját meglátásaim elérték valamelyik igénytelen sportújságíró szintjét, akkor elnézést.
BleedingGreen
Ha úgy jött volna le, hogy téged kritizállak, akkor bocs, nem volt ilyen szándék. Csak úgy értelmeztem a postot, hogy valamelyik talking head cikkét / nyilatkozatát olvastad / láttad és az abban hallotakon gondolkozol.

Majd egyszer talán megtudjátok, hogy mi lehetett a gond, miért nem maradhatott Wentz. Kinek volt a sara, ilyesmi. Biztos vannak olyan insiderek a csapat körül akiknek a szavára adni lehet és ők elmondják. Vagy már el is mondták, nem tudom, én ennyire nem követem a csapat körüli dolgokat.

Mindenesetre, ha a kapcsolat megromlott, vagy elfogyott a hit abban, hogy a játékos még jó lehet, akkor nincs értelme erőltetni a dolgot. Azzal csak az idő megy, ha olyant játszatnak, akiben már nem hisznek (lásd Goff, neki is volt egész jó éve, és most azért is fizettek, hogy valaki elvigye tőlük). Meg azzal is, ha olyant játszatnak, aki nem akar ott játszani. Az NFL is változóban van, ha nem is ért még oda, de közeledik az NBA-hez. Az ezért vagy azért fontosabb játékosok leverage-e sokat nőtt 10-15 évvel ezelőtthöz képest. Nem csak egy irányító, de egy RB, WR, CB is ki tudja ütni magának, hogy elcseréljék. Még a problémások is. Az igazi WTF nem Goff vagy Wentz, hanem Watson. Ő az akit normális körülmények között lehetetlen lenne megszerezni. Kellett hozzá egy houstoni speciális helyzet. Wentz annyira nem speciális, ilyesmi előfordul. Winston se kellett a Bucsnak, Tannehill se a Miaminak például. Mindkettő érthető volt amikor történt, aztán az egyikból WTF lett. Vagy ott van az Alex Smith sztori. Ő is 1/1 volt, helyette is inkább a 2. körös ifjoncot preferálták, pedig Smith már kezdett jól is játszani. Mégis őt küldték el, és a vége az lett, Kapernicknek utána már egy normális szezon se jött össze, aztán hamar ki is szállt, Smith meg lejátszott 4-5 tök normális, eredményes szezont a Chiefs-el. Közben még a Niners be is rogyott, edzőstül, rosterestül. Előfordulhatott volna fordítva is, hogy a Niners jött volna jól ki a döntésből, Kapernick nem térdelget, nem esik vissza, Smith meg igen, ésatöbbi.

Igazából csak a helyzet sz*r most, nem maga a trade. A "csak"-ot idézőjelbe is teszem rögtön, mert ez azért elég nagy csak, egyelőre még azért is melózni kell - játékosokat vagdosni, capet rendbetenni, stb. - hogy egyáltalán valamikor el lehessen kezdeni felépíteni az új csapatot. És közben semmi értelme pl. idén 1/6-ra irányítót húzni, mert az kb. invalidálja is egyből a tavalyi második körös picket. És mégis muszáj lesz, ha Roseman úgy érzi, hogy elérhető valaki franchise potenciálú 1/6-on, mert ilyen kúbét nem szabad bent hagyni, ha a világ rogy össze akkor se. Nem kellemes helyzet.

És a másik, hogy igazából nem is Roseman-nek kellene most nekiállni helyre hoznia a dolgokat, mert jelentős részben ő okozta a mess-t. A tulajt nem lehet kirúgni, akkor meg valakinek el kellene vinnie a FO hibákért a balhét. Mert szerintem több volt a hiba az FO-ban, mint az edzői stábban. Ha már takarítani kezdett a tulaj, annak lett volna értelme, ha teljesen söpri a házat. Szerintem. De majd kiderül. Lehet, hogy neki volt igaza.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
BleedingGreen Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 2 265 — Beware the Slim Reaper!
peterk2005
Nem annak kerestem az okát, hogy cap szempontból jó volt-e hosszabbítani Wentz-cel 2019-ben vagy nem, illetve, hogy a mostani csereérték jó-e vagy nem. (Nem írtam, hogy nem jó.) Viszont ki vagy mi lehetett amögött, hogy most egy sikertelen év után szabadultunk tőle? Miért nem jött szóba, hogy maradjon annak ellenére, hogy hosszútávú szerződése van. Azért ez elég szokatlan egy olyan irányítónál, akiben a szezon előtt még a franchise jövőjét látták a legtöbben. Valaki mégsem látja az esélyt benne, nem vele akarja kezdeni az újjáépítést, és szerintem ez Roseman, és erről Wentz is tudott. Ez az ellentét viszont szerintem nem most alakult ki (Hurts tavalyi draftolása is erre utal), ez csak a folyamat vége.

Ha nincs szerződés a 2019-es szezon előtt, akkor valószínűleg a 2020-as szezon előtt lett volna, mivel lehozta a megelőző alapszakaszt sérülésmentesen és bevitte a csapatot a rájátszásba. Viszont most ugyanúgy elcseréltünk volna (és lehet, hogy még rosszabb feltételekkel), mert Roseman nem akar tovább próbálkozni vele.
Nem arra céloztam, hogy Roseman hibázott akkor, amikor nem erőltette, hogy kivárják az újonc szerződés végét. Hanem arra, hogy nála eleve kevés bizalom volt Wentz iránt, aki viszont a tulajjal köztudottan jóban volt és Lurie az ilyen kaliberű szerződések megkötésébe már beleszól. A legutóbbi szezonban nyújtott teljesítmény miatt viszont itt volt az alkalom, hogy Roseman kilépjen a szerződésből. Egy közepes teljesítményű szezon esetén ezt nemigen tudta volna eladni Lurie felé. (Arról szerintem ne legye kétsége senkinek, hogy egy ilyen cserére a tulajdonosak is rá kellett bólintania.)

Pár vezetői érát már végignéztem ennél a csapatnál. Érákat ahol Joe Banner/Tom Heckert, Andy Reid, Chip Kelly, Roseman voltak a főkolomposok a GM döntésekben, és azt láttam, hogy nem csak a pénzügyi mendzsementről szóltak a döntések.
A csere kapcsán nemigen olvastam semmit már talán hetek óta. Szóval, ha a saját meglátásaim elérték valamelyik igénytelen sportújságíró szintjét, akkor elnézést.


több mint 3 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 625 — No one likes us, cause no one like us
Nagyszerü hírek...remélem csináltunk egy Brees-t a Coltsnak mint a Chargers.

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 3 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 660 — Eagles fan
Ilyen nyugodtnak se láttam soha még Angry Birdöt.



iktriad
Bővebben:


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 658 — The only discipline that lasts, is self discipline
Számomra sokkal érdekesebb, hogy 2019 nyarán ki nyomta át, hogy megkössük Wentz-cel a hosszútávú szerződést? Ki bízott meg benne ennyire, és nem várta meg a szerződéséből még hátra lévő 1+1 évet (idén járt volna le az 5. éve), annak ellenére, hogy a sérülései és a játéka nem indokolta volna önmagában a korai hosszabbítást? A mostani eseményekből kiindulva nem vagyok biztos benne, hogy Roseman akarta ezt a legjobban. Akkor nem úszta volna meg ilyen egyszerűen a nagy szerződést és a gyenge éve utáni elcserélést.BleedingGreen
Az NFL talking headek mondják ezt, ne hallgass rájuk. 😊 Azok csak dumálnak, de számolni eszükbe sem jut. Oké, tegyük fel nincs szerződés 2019-ben. Akkor most mi lenne? Wentz szabadügynök lenne, most telne le az ötödik éve. Franchise tagelnéd? Nyilván nem, ilyen év után nem lehet. Alapból sem, de úgy, hogy itt van Hurts is, végképp nonszensz. Akkor mi lenne a különbség? Nem lenne 33 milla dead cap, mert Wentz menne FA piacra. De akkor nem lenne idei 3. kör, és egy jövő évi minimum 2, esetleg 1. kör se.

Hadd emlékeztessek, hogy Osweiler capjét (ami összesen több volt, mint Wentzé) egy azévi 2. körért nyelte be a Browns. Annyi történt, hogy a hosszabbítással becseréltetek 32 milla DM-et egy idei 3. és egy jövő évi 1. vagy 2. körre. Ez önmagában, sima cap trade-ként is teljesen rendben levő ár lett volna. Sőt picit jobb is, mint az az egy 2. kör. Nem veszítettetek semmit. Már a szerződéshosszabbítással kapcsolatban. Az igazi veszteség az, hogy Wentzel lehetett volna egy SB runra esélyes irányítótok olyan piaci alatti fizetéssel, hogy évekig lehetett volna mögé építeni a csapatot. Ez az ami igazán veszteség, nem a szerződés. A kísérlet bőven megérte, mert egy franchise QB esélyes játékossal nem packázunk. Az olyan játékost LE KELL KÖTNI amint lehet, mert csak rakétázik az ára az egekbe, és nehezül a csapat építés. A szerződésből kilépni semmiség. Beforgattátok a DM-et pickbe, és move on, minimális a veszteség - ha van egyáltalán.

Én vagyok Roseman egyik legnagyobb kritikusa itt a fórumon szerintem. Csinált ő (szerintem) rengeteg hülye lépést, koztük sok olyant is, amiért a talking headek is sorban hurrázták meg cap wizardozták. Mert a talking headek annyit se értenek/foglalkoznak cap dolgokkal, mint vvlacika 😀 De ettől még a Wentz hosszabbítás nem volt hülyeség. Ellenkezőleg, az egy GM egyszeregy volt.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
Ha sikerül felepiteni egy jó rostert tehetsegekkel, akkor jó QB nélkül is el lehet érni egy 7-8-9 győzelmet. Ami annyit jelent, hogy 16 körül húzol. Ott meg már erősen kérdéses hogy van e olyan matéria akiért akár baromi sokat feladva felmész. Vagy amikor 1/6-on csücsülsz megpróbálsz QB-t húzni.