San Francisco 49ers

57 feliratkozó

több mint 8 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Maiocco szerint az öltözőben Pondert támogatnák QB-ként.
diverdoc
jah el tudom képzelni.
- gondolják hogy Ponder ha kapna egy esélyt jól teljesítene?
- ja, Ponder remek csapattárs.

paff, Pondert kezdő QB-nak az öltöző szerint by Maiocco 😀 az a faszi aki otthon a házát festegette és vissza akart vonulni. hihető.
petey
"there is some support among the team’s offensive players for Christian Ponder to move ahead of both Gabbert and Kaepernick.
“Ponder is the best option for quarterback on the roster,” said a locker-room source."

 www.csnbayarea.com/49ers/sources-ponder-has-support-49ers-locker-room

Nem foglaltam állást, csak egy hírt osztottam meg.
De ígérem ó nagy petey többet ilyen nem fordul elő, csak ha veled előtte egyeztettem. Sajnos nekem nincs meg a bölcsek köve, és veled ellentétben nem voltam ott az öltözöben 😊 😊
paff

(PS:"Amúg kurvára nem értelek miért kell ezekbe most belekötni, maradtál volna csendben és csak az utolsó kérdést feltenni, de nem. Okosnak kell látszani")

Szerkesztette: diverdoc


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 8 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 673 — Csodabogár
Maiocco szerint az öltözőben Pondert támogatnák QB-ként.
diverdoc
jah el tudom képzelni.
- gondolják hogy Ponder ha kapna egy esélyt jól teljesítene?
- ja, Ponder remek csapattárs.

paff, Pondert kezdő QB-nak az öltöző szerint by Maiocco 😀 az a faszi aki otthon a házát festegette és vissza akart vonulni. hihető.

amúgy most kiderült Kap igazából miért nem játszik. a háttérben ment a szerződésmódosítás, hogy kikerüljön a sérülés esetén életbelépő záradék, és egyéb dolgok(2017 garantált, utolsó 3 év felmondása). állítólag már lehet ő kezd a Bills ellen.
hát meglátjuk, egész remek fogadást csinált magára. ha jól játszik akkor szezon végén megkínálhatja valamelyik csapat egy szerződéssel, ha meg nem játszik jól akkor cut év végén és véget ér a sorsdráma vele kapcsolatban. jöhet az új QB mert fix nem fog maradni a srác.

Szerkesztette: petey

több mint 8 éve
silent7939 Arizona Cardinals Clemson Tigers 4 928 — Látens Jags fan... :)
Maiocco szerint az öltözőben Pondert támogatnák QB-ként.
diverdoc
What?????
több mint 8 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Maiocco szerint az öltözőben Pondert támogatnák QB-ként.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 8 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Helmut nem Bills fan volt?
Coolearie
Most is az. Önkéntesen felfüggesztett klubtagságát lassan újra aktiválja. Vagy már meg is tette.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 8 éve
Coolearie San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 5 388 — . . .
Helmut nem Bills fan volt?
több mint 8 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Schneider is hagyta Carrolt rágózni, és volt felette egy fasza exec. plusz ő tudta hogy kell nagy céget vezetni, mikor megvette a Seahwksot, Yorkék nem.
petey
Az igazi 6-os lotto reklám
John Schneider most tudta meg, hogy megvette a Seattle Seahawksot, majd a számla láttán felkiáltott MENNYI???

Yorkék
Szegény John York egy joviális angolszász tudós ember. Tudná, hogy a DeBartolo klánt úgy hívod, hogy Yorkék.
Anyánál van a kasszakulcs. Nagyon vicces, hogy a családi fotókon John feje sokszor rajta sincs, mert így kilóg a 150-165 cm alsó és felső zónából, és ő mégsem olyan fontos.

Jed
Én megértem Jedet szar neki, egy családban, ahol mindenki PHD. de legalább MSC, valami jó/ elit egyetemen, vagy legalább vádat emeltek ellene.... ő egy Notre Dame BA-t képes felmutatni.
Nincs itt baj, Kelly is undergrduate, és nem is magas.
Jimbo túlképzett volt, és magas, ez nem jó kombó ha Jed a főnök.

GM
Félretéve a gyökérkefést?
GM csere szóba került. mik a szempontok?
kinek örülnétek?
TGA
Paul Allen nem Schneider. Rá gondoltam de fáradt voltam.
Yorkék meg Yorkék, nem véletlenül hívom annak őket mert Denise a felesége és együtt kapták a franchise-t. ezért írtam nem megyek bele a történelembe.

most bajod van Jeddel? Másnak is. Ezért lenne most itt az idő hogy megmutassa ki a főnök.

Amúg kurvára nem értelek miért kell ezekbe most belekötni, maradtál volna csendben és csak az utolsó kérdést feltenni, de nem. Okosnak kell látszani.

Fingunk sincs ki lenne jó. Majd te megmondod.
petey
 img.picturequotes.com/2/315/314288/sarcasm-sign-everybody-needs-one-quote-1.jpg
Seahawks fanként azt mondom Ray Farmer lenne a tökéletes jelölt.

https://64.media.tumblr.com/2187cbbe0aaa93d002e341335580776f/tumblr_n7d23aKVSm1smcbm7o1_500.gif
Tumblr: Image
Tumblr. Pure effervescent enrichment. Old internet energy. Home of the Reblogs. All the art you never knew you needed. All the fandoms you could wish for. Enough memes to knock out a moderately-sized mammal. Add to it or simply scroll through and soak it up.


De kérésedre csináltam egy "alapos, és átgondolt" algoritmust is, az alábbi feltételekkel:
-Szakmai kompetencia - Súlyszám 45:
- Stratégiai látásmód 15
- (10es listán 8 feletti érték) football értés, de mindez szakmai alázattal és türelemmel az edzői kar fejlődése iránt -10
- Tapasztalat szervezet ki/átalakításában - 10
- Mentoring -ami fontos Chip és az edzői kar felépítésében -5
- A hülye fanok egyéb zavaró tényezők szűrésének képessége. -5

-Karizma, Moralitás, döntéshozói képesség -Súlyszám 50:
- Networking képessége a szakmán belül -10
- Elkötelezettség a szervezet iránt (nem árt, ha kötődik a Bayhez szakmai múlttal)-5
- Azonosulás képessége, és érzelmi intelligencia -5
- Nyomás alatti döntés képessége -20
- Tulajdonos kezelése -10

-Egyéb:
-helyzet ismerete átlátása , azonnali impact képessége csoporton belül 5

Lefuttattam, a győztes pedig....
| Valamit elronthattam a győztes Pete Carroll |
Amíg újra gondolom, elköszönők 😊

Szerkesztette: Cancel Culture

Sending out an S.O.S
több mint 8 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 673 — Csodabogár
Schneider is hagyta Carrolt rágózni, és volt felette egy fasza exec. plusz ő tudta hogy kell nagy céget vezetni, mikor megvette a Seahwksot, Yorkék nem.
petey
Az igazi 6-os lotto reklám
John Schneider most tudta meg, hogy megvette a Seattle Seahawksot, majd a számla láttán felkiáltott MENNYI???

Yorkék
Szegény John York egy joviális angolszász tudós ember. Tudná, hogy a DeBartolo klánt úgy hívod, hogy Yorkék.
Anyánál van a kasszakulcs. Nagyon vicces, hogy a családi fotókon John feje sokszor rajta sincs, mert így kilóg a 150-165 cm alsó és felső zónából, és ő mégsem olyan fontos.

Jed
Én megértem Jedet szar neki, egy családban, ahol mindenki PHD. de legalább MSC, valami jó/ elit egyetemen, vagy legalább vádat emeltek ellene.... ő egy Notre Dame BA-t képes felmutatni.
Nincs itt baj, Kelly is undergrduate, és nem is magas.
Jimbo túlképzett volt, és magas, ez nem jó kombó ha Jed a főnök.

GM
Félretéve a gyökérkefést?
GM csere szóba került. mik a szempontok?
kinek örülnétek?
TGA
Paul Allen nem Schneider. Rá gondoltam de fáradt voltam.
Yorkék meg Yorkék, nem véletlenül hívom annak őket mert Denise a felesége és együtt kapták a franchise-t. ezért írtam nem megyek bele a történelembe.

most bajod van Jeddel? Másnak is. Ezért lenne most itt az idő hogy megmutassa ki a főnök.

Amúg kurvára nem értelek miért kell ezekbe most belekötni, maradtál volna csendben és csak az utolsó kérdést feltenni, de nem. Okosnak kell látszani.

Fingunk sincs ki lenne jó. Majd te megmondod.

több mint 8 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Schneider is hagyta Carrolt rágózni, és volt felette egy fasza exec. plusz ő tudta hogy kell nagy céget vezetni, mikor megvette a Seahwksot, Yorkék nem.
petey
Az igazi 6-os lotto reklám
John Schneider most tudta meg, hogy megvette a Seattle Seahawksot, majd a számla láttán felkiáltott MENNYI???

Yorkék
Szegény John York egy joviális angolszász tudós ember. Tudná, hogy a DeBartolo klánt úgy hívod, hogy Yorkék.
Anyánál van a kasszakulcs. Nagyon vicces, hogy a családi fotókon John feje sokszor rajta sincs, mert így kilóg a 150-165 cm alsó és felső zónából, és ő mégsem olyan fontos.

Jed
Én megértem Jedet szar neki, egy családban, ahol mindenki PHD. de legalább MSC, valami jó/ elit egyetemen, vagy legalább vádat emeltek ellene.... ő egy Notre Dame BA-t képes felmutatni.
Nincs itt baj, Kelly is undergrduate, és nem is magas.
Jimbo túlképzett volt, és magas, ez nem jó kombó ha Jed a főnök.

GM
Félretéve a gyökérkefést?
GM csere szóba került. mik a szempontok?
kinek örülnétek?

Szerkesztette: Cancel Culture

Sending out an S.O.S
több mint 8 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 333
Hírek szerint Kaep hajlandó átalakíttatni a szerződését. Ez megint utal arra, hogy végre játszani akar, s van esély rá, hogy így lesz.
dande
http://www.nfl.com/news/story/0ap3000000717049/article/kaepernick-49ers-working-on-restructured-contract

ebből még lehet win-win eredmény is..

The Amazing Racoon
több mint 8 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 119 — Így remélem megfelelek nektek.....
Hírek szerint Kaep hajlandó átalakíttatni a szerződését. Ez megint utal arra, hogy végre játszani akar, s van esély rá, hogy így lesz.
több mint 8 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 673 — Csodabogár
napasztmek nem vagyok 1 napig és átveszik mindenféle madaras emberek az uralmat 😀

Undi brada, 1 megjegyzés(na lehet több is lesz) Chimphez. amikor kirakták Tomsulát, akkor gőzerővel ráfeküdtek a HC keresésre. Hue Jax volt akit akartak nagyon, de a Barnák elhappolták, aztán szóba került Sean Payton is, de ő alákanyarított egy hosszabbítást, és persze beszéltek Kellyvel is. szóval mondd meg kit hoztak volna ide aki akkor az elérhető legjobb opció lehetett volna? Shaw-t örömmel látta volna mindenki, és csoportos elélvezés lett volna de ugye ő a Cardinalnál kb. nyugdíjas koráig marad és tök igaza van. szóval, ki lett volna szerinted focihoz értő HC?

na és most jön az ami kint is és itt is egyre nagyobb visszhangot ver: a GM Baalke.
adva van egy tulaj, Yorkék, akik nem kimondottan futball-szakértők és szeretők, hanem biznisz emberek. most a történelembe nem nagyon megyek bele, lényeg hogy a fiúk Jed, lett az igazgató/owner. ebbe a légkörbe pottyant bele Baalke 11 éve és onnan tornázta fel magát, és lett Yorkék bizalmasa. benne bíztak, erőskezű vezető, és mivel Yorkék imádnak belülről kinevezni így lett belőle GM. Jed mint fiatal vezető rábízta magát mivel fingja sem volt hogy mennek a dolgok NFL-ben.
Sajnos Jed is elkövetett sok-sok hibát karrierje során, mint pl. Singletary kinevezése, Scott McCloghan elküldése, és aztán Tomsula kinevezése(akit szintén kedvelt a családja. én is mert embernek, DL edzőnek hihetetlen jó de HC-nak tragikus). viszont lassan de tanul. lásd: felépített egy stadiont, egyből menesztette Tomsulát, és januárban egy érett interjút adott hogy mire lehet számítani. én hiszem, hogy látja mi megy rosszul és megteszi a megfelelő lépéseket, amire kitérek most:

Baalke menesztése. említettem McCloghant, aki a GM volt 2008-tól. az ő idején draftoltunk sok játékost akikkel megindult a szekér Harbaugh alatt, és lettünk top csapat és értük el az SB-t. sajnos az alkoholproblémái miatt meg kellett váni tőle, és átment Seattle-be ahol megintcsak sikerült draftolni a Seahawksnak olyan játékosokat akik SB-be mentek és még mindig a topon vannak. kíváncsian várom a Washington mire megy az ő GM-sége alatt.(közben a Hawks draftjai is felérnek egy misével azóta..)
szóval Baalke full ideje alatt a draftjai valami kegyetlenek voltak, nem kell bemutatni az All ACL válogatottat, vagy AJ Jenkins, Marcus Martin, Devey, Pears féle bustkommandót. a 2012-es draft meg menjen a feledés homályába.
sajnos nem segített PWill és Borland valamint AD visszavonulása, de hogy azóta nincsenek playmakerek a csapatban az több, mint katasztrófa. persze, néha vak tyúk is talál szemet(Hyde, T. Brown, Tiller, Rashad Robinson, Eric Reid) de ez nem elég. itt kőkemény rebuild kell. és most már Baalke nem védheti a védhetetlent és Jed nem hagyhatja a helyén, el kell távolítani ha komolyan gondolta hogy itt championship team legyen. családi jóbarátság ide vagy oda.
ezen kívül ott volt a Harbaugh/Baalke csata, ahol Jed Baalkét választotta inkább egy sikeredző ellenében, plusz hagyta kinevezni Tomsulát és nem volt annyi töke hogy ellentmondjon, inkább lefeküdt. sajnos ezek az évek többet ártottak, mivel a béka segge alá ment a franchise híre és inkább nagy ívben elkerüli mindenki a Front Office-t.
ezek után szerintem Baalke rájött, hogy neki ez a mindent-vagy-semmit év, és behúzta Chipet.

ha már Chip: tavaly szarok voltunk, idén is, de legalább tudunk feltenni pontokat a táblára. én is hiszem azt, hogy Chip egy kompetensebb gárdával egy középcsapat tudna lenni amivel jövőre előre lehetett volna lépni. most ezzel kell főznie, Baalke hozta Gabbertet, és a hírek szerint őt akarta is már tavaly kezdőnek, mert ki nem állhatja Kapet. gondolom ez kölcsönös 😀
egy olyan QB aki nem dob fölé/mellé/alá amikor kell már beljebb lennénk 2 W-vel. tök látszik a playhíváson hogy egyszerűen nem hisz Blaine-ben Kelly. tiszta preseason néha a playhívás.

ebből az évből ki kell hozni a maxot és egy jót draftolni szigorúan needekre nem padig megint CB/S hegyeket.
hagyni kell Chipet dolgozni az a véleményem. aztán dobbant-e NCAA-ba majd kiderül. de miért is kéne kirúgni 1 év után? látszik hogy van munkája mert van sokszor üres elkapó csak nem kapják a zsugát. vagy ha igen akkor INT.
sokan mondták hogy Shady-t sem használta meg nem volt futás. hát itt pont Hyde jó irányba van egy 1200 yardos szezon felé.
látszik hogy a rendszere sem épült be, nincs uptempo offenz. komótosság van.

amire többen kitértek, nincs igazi playmakerünk se. TE nulla(se VD, se Delanie Walker, Vance Mc már igyekszik de több kell ide), WR 0 (TS nem nr1 WR). Stanton sem egy varázsló de amikor Fitz felé dobja akkor 98% completion. nálunk mikor volt utoljára ilyen? (TO)
a védelem kimerült, nincs épkézláb run stuffer, Ian Williams IR, Buckner sérült, Bow IR, passz rusher sem igazán. az egyedüli kiemelkedő teljesítmény Rashad Robinson volt megint belőle lehet valami.

szóval részemről a menetrend ez lenne:
- GM kirúgás
- új GM
- draft needekre, akik lehetőleg egyből bevethetők, Chippel értekezve
- ezeknek a játszatása hogy minnél előbb beépüljenek
- FA (majd' 50M van, el kell költeni, eddig miért nem költöttek?)
- konklúzió, 3. utolsó év fejlődés vagy Chip kuka.

na ennyit de rég írtam, lehet összevissza és Kapre ki sem tértem. de itt komplexebb a dolog, mintha csak Chip lenne a hunyó.
ahogy Helmut írta, vagy TGA(wtf ez baze 😀) Schneider is hagyta Carrolt rágózni, és volt felette egy fasza exec. plusz ő tudta hogy kell nagy céget vezetni, mikor megvette a Seahwksot, Yorkék nem. miért játszatja Chip Gabit? egyelőre ez van ukázban, de a zuhanyhíradóban hallottam most, hogy itt az idő átértékelni egy-két dolgot ezzel kapcsolatban.
na akkor ennyi.

több mint 8 éve
mustaine Tampa Bay Buccaneers Middle Tennessee Blue Raiders 10 093 — Chalk Dawk fan
Kelly ahogy megérkezett az Eagleshez, az első szezonjában 180 fokos fordulatot vett a csapat, 4-12 után 10-6-tal végeztünk és az offense a második legtöbb yardot termelte a ligában. 2013-ban, amikor Kelly érkezett, a 4. helyen draftoltunk, az első szezonra nézve semmilyen elvárás nem volt az irányában, legalábbis a részemről. Ehhez képest már az első meccsén a Washington ellen olyan támadójátékot mutattunk még Vickkel, ami lehengerlő volt. Konkrétan elhozta az oregoni playbookját, ment az uptempo, a nohuddle, változatos playhívással rohant a csapat előre és szerezte a pontokat. Az első szezonban VÉGIG ez ment sikeresen, playoffba jutottunk és Folesnak kvázi-MVP szezonja volt. Ekkor még voltak az Eaglesben ligaszinten kiemelkedőnek számító skill játékosok, de Riley Cooper is használható WR-nek nézett ki.

A következő évben már kevés nyoma volt annak, ami 2013-ban működött. Azóta sem tudjuk, hogy miért, de D-Jaxnek mennie kellett, az offense pedig láthatóan visszaesett. Bár ugyanúgy Kelly hívta a támadójátékokat, a playbook annyira leegyszerűsödött, hogy gyakorlatilag 16-ból 5-6 találkozón nem a támadók teljesítménye miatt, hanem annak ellenére sikerült győzni. Mivel az offense nem haladt ugyanolyan hatékonyan, mint 13-ban, a defense 38-40 perceket volt a pályán, nem meglepő, hogy a végére a seggükön át vették a levegőt, és teljesen kifulladtak. | 14-ben nagyrészt Sanchez irányított, itt jogos a párhuzam Gabberttel, de Sanchez a JÓ Celeknek passzolt, nem a fakezűnek. | Mindezek ellenére a szezon végére 10-6-tal végeztünk, de a 13-as offense nyomát sem lehetett látni.

2015-re úgy nézett ki, Kelly teljesen elfogyott, mint HC, MINDEN egyéniséget száműzött a csapatból, tilos volt TD után ünnepelni, a playhívás pedig annyira leegyszerűsödött, hogy az agyament, kiismerhető swing passzokon kívül konkrétan semmire nem emlékszem a támadásainkból.

Lényeg a lényeg, a 15-ös szezon végére Kelly nemcsak mint HC fogyott el, de az a támadóguru, akinek 2013-ban a fél világ a csodájára járt, teljesen eltűnt belőle, beszürkült, képtelen volt alkalmazkodni ahhoz, hogy a védelmeknek többtucatnyi gametapeje lett róla. Az 1 éves defacto GM tevékenységéről inkább ne beszéljünk.

Végül néhány statisztika, az idei Ninersszel együtt (persze a 2016-os kis minta és jóval gyengébb a keret, mint az Eaglesnél volt):
Total offense (YPG)
2013: 2nd (417.2)
2014: 5th (396.8)
2015: 12th (364.4)
2016: 30th (291.4)

Points per game
2013: 4th (27.6)
2014: 3rd (29.6)
2015: 13th (23.6)
2016: 15th (22.2)

Rushing (YPG)
2013: 1st (160.4)
2014: 9th (124.5)
2015: 14th (108.9)
2016: 9th (121.4)

Passing (YPG)
2013: 9th (256.9)
2014: 6th (272.2)
2015: 12th (255.4)
2016: 32nd (170.0)

Turnovers
2013: 5th (+12)
2014: 27th (-8)
2015: 24th (-5)
2016: 19th (-1)

Miért van az, hogy az offense mastermind Chip Kelly láthatóan nem képes megújulni? Mi az oka, hogy képtelen változtatni, ha egy védőkoordinátor fogást talál rajta? Egyáltalán miért változtatott azon, ami 2013-ban szuperül működött, és amivel 2014-ben ugyanúgy összehozott 10 győzelmet?

Szerkesztette: mustaine

több mint 8 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 936 — SuperBowl Champions 2013/2014
@Helm
@dande

En hiszek a "masodik eselyben" nfl szinten. Sikeres HC-nek lenni, foleg hosszu tavon a legjobbak legjobbjainak is nehez, es igen csak torekeny harmonia kell a tulaj-gm-hc-coordinatorok kozott -jatekosokrol nem is beszelve- ahhoz, hogy minden jol sikeruljon es valaki sikerrel installalja es updateelje evrol evre a rendszeret. Epp ezert Kellyben is boven benne van, hogy ha idot kap, akkor alkot valami pozitiv ertelemben maradandot. En csak azt a vak hitet nem ertettem, amit egyesek taplaltak fele, mert a karakterehez akarva akaratlanul tarsitott ujito szerepkor csunyan megbukott a profik kozott, mast pedig nem latok benne ami kiemelne a sorbol.

Gabbert az en szememben sem kezdo potencial, es vannak komoly hibak a jatekaban, ezert sem sikerult bevaltania a hozza fuzott remenyeket, de ugy erzem, hogy rajta csattan az ostor, amiert szarbol nem tud varat epiteni. Playmakerek, sot, hasznalhato elkapok nelkul nem is tudom mit var az ember. Neha a legegszerubb elkapasokkal sem segitik ki az elkapok, vagy pl pont ugy utnek a labdaba, hogy abbol elkerulhetetlen int legyen(Hawks pl). Szoval a srac abszolut nincs olyan helyzetben, hogy sikeres legyen, pedig o pont egy olyan qb aki nem veszi a vallara egyedul a csapatot. Ezzel szemben Kelly alig kap kritikat, pedig a Hawks es a Dallas ellen se igen tudott reagalni a tortentekre meccs kozben.

Erre az ellentmondasra akartam ravilagitani, nem allitva, hogy Gabbert jo Qb, pusztan erdekesnek tartom, hogy Kellyvel szemben ekkora a turelem.

Szerk: PC-t minden fan kitette volna a Whitehurstos probalkozasok utan, szerencsere talaltak egy RW-t.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 8 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Szia Undy!

Szerintem a srácok nem tekintik megváltónak, csak egy edzőnek, akinek van track rekordja, és nagyon nehéz helyzetben volt, és van:

Szerintem a Kelly mellett érvelő kollegáknak:
1. Tele van a faszuk a folyamatos balhéval
2. Adnának Neki időt
3. Máshol látják a problémák fő okát.
4. Track record!
5. "Bukása" még a Philly fanok között is vitatéma mai napig

+1 Helmut says: Megkezdte a D átépítését kötött szerepkörökről egy kicsit komplexebb irányba, főleg All Prok nélkül- ehhez nem kicsi bátorság kellett.
Emlékszel, mennyire penetra volt Carroll első évében a védelem. Még ET is csak lesett, mindenki folyton elváltotta a zónahatárokat. A Buzz abból állt, hogy 3 hawks játékos ütközött ebből 2 egymást szerelte.
Én követeltem, hogy Carroll menjen vissza Hollywoodba, ott a helye. Mai napig szégyenkezem emiatt. Szóval az volt a nyers prototípusa annak, amitől 5 évig félt a liga. 2 év kellett, hogy megértse a csapat (Sherm hamarabb felfogta),
3. évre került minden kocka a helyére. 6 év volt az életgörbéje, de van aki ma is lát benne fantáziát.

Hogy miért menti fel Kellyt a playmaker hiány, és Szöszit miért nem. Szöszi összeomlik meccs közben. Ez azért tragikus, mert edzésen akkor tudod szimulálni, ha bevállalod, hogy megsérül.
Itt nem arról van szó, hogy Wilson egy lábról kicsit felül-dobja Baldwint, vagy Grahamet, és azok egy kézzel behúzzák. Ezeket senki nem húzza be.

Sending out an S.O.S
több mint 8 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 119 — Így remélem megfelelek nektek.....
Undi azért van néhány csapat s szurkolói amelyik elfogadna olyan három évet, mint ami nálunk voltKellynek. Csak hát ez az Eagles. Szerintem hasonló a történet mint a Denvernél. Ott egy egyébként nem rossz eredményeket produkáló de árnyékát átlépni nem tudó Foxot elbocsátották, hogy még előrébb jussanak. Nekik bejött a váltás Kubessal. Kelly az egyébként abszolút vállalható első két év után úgy érezte muszáj még javítani, hogy előrébb jusson a csapat. Neki nem jöttek be a húzások, s pakolni kellett. Szerintem ennyi s nem több a történet. Azt már csak zárójelbe: Kubest is lehet a Texanstól eljőve bukottnak tekinteni, (mennyi esélyt kapott ott ő is) aztán nem titkoltan azért is mert Elway jó barátja kap egy olyan keretet új lehetőséget, mintmás edző soha. S lám SB győztes HC miközben tudjuk, hogy ehhez egy WPnek is mennyi köze van. Sajnos amíg Kelly nem találja meg a maga WPjét vagy mondjuk Schwartzát ad apszurdum PMjét, bajbajn is lesz tartok tőle, s félek nem is segítenek benne neki. Pedig egyébként igenis ért ehhez a játékhoz, aki ezt vitatja.... Na bocsánat befejeztem, az idő (remélem pozitívan) megmutatja mi a valóság.
több mint 8 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 936 — SuperBowl Champions 2013/2014
Hagyjuk a személyeskedést, de rögtön az első mondatodban egy olyan rám vonatkozó feltételezéssel nyitsz, amit rá is vetìtesz az egész "eszmecserére". Hagyjuk inkább, én azt tudom, hogy a heti 6-10 ncaa meccs mellett 3-4 nfl-t is megnézek és mindkét ligáról napi szinten tájékozódom és számos cikket, könyvet elolvastam, szóval ha valakit elfogultsággal (vagy legalábbis szűklátókörűséggel) lehet megvádolni, az nem hiszem, hogy jómagam lennék... Chip kinevezésével kapcsolatos reakcióimat pedig itt vissza lehet olvasni, már akkor ìrtam, hogy addig leszek 49ers fan, mìg gabbert nem lesz a kezdő qb:  bowl.one/forum/nfl-csapatforumok/san-francisco-49ers?page=40

Az innovációinak megbukásáról meg ennyit, a hatalmas fogalomzavar tisztázására meg tényleg nincs se kedvem, se energiám:
But Kelly's "system" isn't the main culprit for the Eagles' struggles. For one thing, his scheme, though it's played at a breakneck speed and presented with plenty of window dressing, isn't all that different from the football we watch across the league on Sundays. Packaged plays? Aaron Rodgers runs those. The run game? Buck Sweep is the old Vince Lombardi power toss scheme. And those zone runs can be found at every level of the game. Sure, the Eagles like to operate out of the shotgun. Great, so does Tom Brady. He likes tempo too. And the Patriots play just as fast as Kelly's Eagles.
baggio
Nem ertem milyen fogalomzavarrol beszelsz. Belinkelsz egy irast, ami Kelly rendszerere reflektalva a rendszer elemeit azonositja akkor mar futo rendszerekkel, es konkluziokent levonja, hogy reszelemeiben semmi ujat nem csinal.

En meg erre 25 irast be tudnek linkelni, hogy miert gondoltak, hogy Kelly majd megreformalja az NFL-t, es miert egy "mastermind". Pont a fentiek miatt.

 www.businessinsider.com/chip-kelly-offense-could-change-nfl-forever-2013-9

 www.usatoday.com/story/sports/nfl/eagles/2013/09/09/chip-kelly-offense-wristbands/2789177/

 grantland.com/the-triangle/the-power-of-the-chip-kelly-offense/

Szoval fentiek fenyeben kerdeznem, hogy miert tekintik egyesek ot megvaltonak, es miert hisznek benne feltetel nelkul?

Meggyozheto vagyok, csak szeretnek valami kezzelfoghatot, a fentieken kivul, mert lattuk, hogy azok elsorvadtak mar a ligaban a Philly-ben toltott ideje alatt. Mitol jobb o, mint egy masikk bukott hc?

Szerk: Mobilrol nem tudom jobban szerkeszteni az eluteseket , azert elnezest.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 8 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
OFF:

Képzeljétek, mióta lelépett Clarkson, nézhetetlen a Top Gear.
Döbbenetes, hogy a BBC nem tudott átépíteni egy 20+ éve elképesztően sikeres koncepciót 5 hónap alatt. Ennél már csak az a vérlááázíítóbb, hogy Chip Kelly nem tudta felépíteni a saját 9-ersét. Hihetetlen, pedig már nem kell olyan megkövesedett zavaró tényezőkkel harcolnia, mint Cowboy, PWill, és a fél All-pro gárda, amit összedraftolt tradelt a Niners, és Jimbo összegyúrt.

Kedves JJ, és Undi!
Csak azért írok, mert két általam rettenetesen sokra tartott kollega vagytok. Maga a Niners helyzete elsősorban Kelly miatt érdekel.

Én egyetértek, és mindig is egyetértettem JJ azon véleményével, hogy nagyon-nagyon fontos felépíteni az új edző generációt az NFL-ben, már csak azért is, mert az egyetemi képzés olyan powerhouse, ahol van lehetőség számos gondolat kipróbálására. Oregon csapata mellett évente 14-20 hallgató (MSC. Phd) megfordul különböző kutatási programokban.

Undi-tezsvírem
Az innováció -nem kiismerhető- mert szemlélet, ami akkor hal el, ha a rendszer ellehetetleníti. Kelly esetében ezt úgy hívják, hogy karakter-gyilkosság.

Hogy a játékosok mit mondanak az valójában majdnem mellékes, amíg nem valamilyen megalapozott módszertannal veszed a mintát. Ráadásul torzít a média.

Mi történt 3 hete a Billsnél? Terry és Kim Pegula Rex Ryan háta mögött beszéltek a csapattal, és kirakták Romant. Valójában insiderek, Beatwriterek által összeszedett sajnos sokszor ellentmondásos infoi alapján azért sejteni lehet, hogy nem teljesen ez történt.
A Bills átépítése két éve folyik gőzerővel -új területek jöttek létre, kompetenciák átdelegálásra kerültek stb. Erről sokat nem lehet tudni így én nem is tudok írni.
Annyit lehet sejteni, hogy egy scorecard folyamat eddigi utolsó állomását láttuk 3 hete, amelyet a Pegula birodalom szakemberei, végeztek, és végeznek azóta is.
A szezon második hetére jutottak el addig, hogy módszertani szempontból valószínűleg helyesen újra interjztatták a csapatot, mert az első héten megcsíptek valamit- Ugye a befolyás mentes módszek egyike a zsilipelt interjú, amikor senki nem tudja mit mondott a másik, vagy egyáltalán miért van ott, és 10 kérdés közt van 2 ami fontos, és nem lehet manipuláció. Ezen a főnök is részt vett, valószínűleg a moderálás miatt, de még ezt sem tudjuk biztosan. Azt vélelmezzük, hogy felrajzolták a maguk módszertani gráfját, találtak x mondjuk 2-3 okot amivel foglalkozni kell, és összetettek egy cselekvési tervet.
Ennek egy sor másik tényező mellett az volt az egyik pontja, hogy Romannek mennie kell.

Mi látszott a dologból a 2. hét után? - Kap a csapatod harmincsok pontot, és kirúgod az O coordot.
Mi vagy? - Hülye!

Valójában mit tett Pegula? Módszertani segítséget adott a csapatának, a vezetőedzőjének, aki köztudottan egy régivágású aszfaltcowboy, de azért mert vannak módszertani hiányosságai, nem rugod ki, mert vannak erősségei szakmai, emberi téren, amelyek nélkül nehéz lenne.

Hány csapat van, amelynél ugyanezt meg kéne tenni?
- Mondjuk a Chargers, miért omlik össze?
- Niners miért játszik ennyi hibával => Frusztráltak, elfáradnak fejben, elfáradnak fizikailag, stb.??? Ha frusztráltak miért frusztráltak? Ezt ki lehet deríteni.

Ilyen helyzetben szerintem segíteni kell a nyomorult edzőnek- vagy kell olyan edző, aki ezt maga felépítteti, csak ő meg lehet, hogy máshoz nem fog olyan mélyen érteni, mint egy rutinos, aszottfejű aszfaltcowboy

Chip amúgy nem elveszett csávó, a modora egy zacskó szotyiéval ér fel, de nagyon aktív, intelligens, figura, és a maga módján morális.
Abba, hogy honnan miért kit hoz nem szólok bele, mert egy többszörösen bizonyítottan balfasz szervezet bárki munkáját szétcsapja.

üdv.
H

Szerkesztette: Cancel Culture

Sending out an S.O.S
több mint 8 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 962 — no es importante
Hagyjuk a személyeskedést, de rögtön az első mondatodban egy olyan rám vonatkozó feltételezéssel nyitsz, amit rá is vetìtesz az egész "eszmecserére". Hagyjuk inkább, én azt tudom, hogy a heti 6-10 ncaa meccs mellett 3-4 nfl-t is megnézek és mindkét ligáról napi szinten tájékozódom és számos cikket, könyvet elolvastam, szóval ha valakit elfogultsággal (vagy legalábbis szűklátókörűséggel) lehet megvádolni, az nem hiszem, hogy jómagam lennék... Chip kinevezésével kapcsolatos reakcióimat pedig itt vissza lehet olvasni, már akkor ìrtam, hogy addig leszek 49ers fan, mìg gabbert nem lesz a kezdő qb:  bowl.one/forum/nfl-csapatforumok/san-francisco-49ers?page=40

Az innovációinak megbukásáról meg ennyit, a hatalmas fogalomzavar tisztázására meg tényleg nincs se kedvem, se energiám:
But Kelly's "system" isn't the main culprit for the Eagles' struggles. For one thing, his scheme, though it's played at a breakneck speed and presented with plenty of window dressing, isn't all that different from the football we watch across the league on Sundays. Packaged plays? Aaron Rodgers runs those. The run game? Buck Sweep is the old Vince Lombardi power toss scheme. And those zone runs can be found at every level of the game. Sure, the Eagles like to operate out of the shotgun. Great, so does Tom Brady. He likes tempo too. And the Patriots play just as fast as Kelly's Eagles.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 936 — SuperBowl Champions 2013/2014
Három évig volt shurmur Chip OC-ja, most meg gabbert a kezdő irányítója, miközben új dc-t a ligautolsó d# browns-ból hozott, nyilván töretlen benne a bizodalmam... És akkor még nem is ez volt a legnagyobb butaság, amit leírtál, hanem a szokásos szánalmas nfl mantrák, melyeket szerintem tanítanak az olyan embereknek, akik csak nfl-t néznek, ncaa-t nem (nem lehet véletlen, hogy minden ilyen ismerősöm, akár otthon, akár az usa-ban ugyanezt szajkózza), miközben épp magadat cáfolod meg saját mondataiddal. Összekevered a főedző szerepét a stáb többi tagjával, úgy teszel, mintha "innovatív dolgok" olyan szinten megfoghatóak lennének, mint pl. a wildcat formáció, de arról is tanubizonyságot adtál, hogy meccseket se nézel, mert ha láttad volna mondjuk gabbert tegnapi produkcióját, mikor egy biztos 60+ yardos td-től fosztotta meg csapatát, mert méterekkel elhibázta a töküres elkapóját, akkor remélhetően el se küldted volna ezt a remek hozzászólást.
baggio
Baggio, szerintem hagyjuk a szemelyeskedest, amikor nincs nalad elfogultabb ember az NFL-t illetoen. Anno az volt a fo erved, hogy a liga nem nyitott az ujitasra, es bukott edzok keringenek a rendszerben. Erre Kelly megbukott es egybol promotaltad a topikokban, mint potens hc jeloltet. Ugy latszik akkor nem zavart, hogy egy bukott edzo kering tovabb a rendszerben 😊

1.A mondandod elso resze pont engem igazol, nem tud egy normalis edzoi stabot osszeszedni. Ez a 9ers D# boven liga kozepe lehetett volna Bow-val, erre tok utolso statokat hoztak.

2. Akkor fejtsd ki mi szamit innovativnak, mert anno pont te "es a hozzad hasonlok" ismetelgettek, hogy Kelly az uptempoval, az unorthodox edzesmodszereivel es playhivasaival innovativ lesz. Latszik, hogy nem neztel NFL meccseket, mert "akkor nem irnal ilyen butasagokat", mint tetted. Nezd meg az elso Philly meccset amit Kelly alatt jatszottak. Az nfl.com odakat zengett rola, mint ujitorol, aki felrugja az nfl megmerevedett legkoret. Sajnalom, hogy ennyire szarul viseled, hogy karrierje eddigi pontjaig megbukott, mint edzo, a tavalyi statisztikak mutatjak, hogy minden uj amit hozott, elcseszodott.

3. Szoval akkor az elso eveben minden amit a Philly offense csinalt, Shurmur muve? Ertem, mert szerinted akkor a HC az nem hat ra egy-egy teruletre? Hat lehet, hogy ncaa-ban igy van, de nfl-ben a hc-k kozvetlenul is belefolynak a hozzajuk kozelebb allo teruletbe, es a gameplanbe.

Szerk: Harom meccset lattam eddig iden a 9erstol, ezert is kerdeztem, hogy miert nem menti fel a playmaker hiany Gabbertet. Szerintem nem mondtam, hogy o lenne a megvalto 😊

Szerkesztette: undisputedly
több mint 8 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 962 — no es importante
Három évig volt shurmur Chip OC-ja, most meg gabbert a kezdő irányítója, miközben új dc-t a ligautolsó d# browns-ból hozott, nyilván töretlen benne a bizodalmam... És akkor még nem is ez volt a legnagyobb butaság, amit leírtál, hanem a szokásos szánalmas nfl mantrák, melyeket szerintem tanítanak az olyan embereknek, akik csak nfl-t néznek, ncaa-t nem (nem lehet véletlen, hogy minden ilyen ismerősöm, akár otthon, akár az usa-ban ugyanezt szajkózza), miközben épp magadat cáfolod meg saját mondataiddal. Összekevered a főedző szerepét a stáb többi tagjával, úgy teszel, mintha "innovatív dolgok" olyan szinten megfoghatóak lennének, mint pl. a wildcat formáció, de arról is tanubizonyságot adtál, hogy meccseket se nézel, mert ha láttad volna mondjuk gabbert tegnapi produkcióját, mikor egy biztos 60+ yardos td-től fosztotta meg csapatát, mert méterekkel elhibázta a töküres elkapóját, akkor remélhetően el se küldted volna ezt a remek hozzászólást.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 829 — Apu ökölbeszorított keze
Azért mert elsőre nem sikerült neki akkor el is van könyvelve,hogy sikertelen edző?

Nála sokkal rosszabb edzők kapnak folyamatosan munkát....
benne van lehetőség de ne bassza ki senki 4 meccs után egy ilyen fos kerettel

több mint 8 éve
SFGaben San Francisco 49ers Florida State Seminoles 1 076
Ezért a mérkőzésért kár volt éjszakázni, hasonlóan érzem magam én is, mint a korábban hozzászólók. Teljes kilátástalanság, Gabbert homály a köbön, run #D vicc és lehetne sorolni a dolgokat.
Ha ebbe nem bukik bele Baalke , akkor semmibe, ez a keret az ő felelőssége.
több mint 8 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 119 — Így remélem megfelelek nektek.....
Gondoljátok,hogy ez Kelly sara?

előzetesen is a liga legrosszabb keretének saccolták amire jött még sérülés is.
Janek
Hát elvileg Chip szabad kezet kapott..Mindenben! Szóval szerintem az övé is.
Coolearie
Hát éppen nem egészen, és nem is akart, hanem csak edzősködni, mert ebbe bukott, (még mindig élek a gyanúval, buktatták) bele nálunk is. A GM-kedést meghagyja a GM-nek és ebben az is benne van, hogy bár nyilván van beleszólása választásokba, de részben hozott anyagból dolgozik. S az ilyen amilyen. Nem úgy, mint Reidnek volt Kansasben, vagy nálunk amikor hozzánk jött.

Egyébként nyilatkozta a meccs után, hogy QB poszton lehetséges a csere a következő meccsre. Meglátjuk. Kitartást és türelmet, reménykedem, hogy meghálálja majd..

Undi ez még azelőtt kezdtem írni, hogy láttam, amit te írtál, de részben benne van neked is amit erről gondolok. Valószínű lassan szerintem egyetlen Eagles fanként.
több mint 8 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 218
Kellynél jobb edzőt pedig kétlem, hogy le tudnánk akasztani.
dankodavid
Olyan sokan véditek Chipet, de nem igazán fejtitek ki, hogy miért is ő a legjobb opció, vagy hogy miért jó egyáltalán.

Az első két évében mutatott szép dolgokat, aztán idővel minden innovatív dolog (edzésmódszer, uptempo) elntűnt a csapatából, tavaly egyenesen a "legkönnyebben kielemezhető" támadósor volt a Phillyé. Ezt pl több nfl szakember nyilatkozta az offseason során, csak valahogy senki nem tartotta érdemesnek arra, hogy megemlítse, arról nem is beszélve, hogy a rendelkezésére álló játékosokból nem tudta kihozni ami bennük volt. Egy Murray 3-4 meccs után még negatív yardban volt tavaly. Az a védelem, ami most 1-2 ember pluszban szárnyal és a liga első felében van, teljesen szétesett a kezei alatt.

Azt se igen hangoztatják, hogy tavaly a Phillynek kellett kb a legtöbb idő 2 támadójáték között a playindításra. A játékosai meg rengeteget panaszkodtak az edzői kvalitásaira. Nem beszélt velük, nem szólt hozzájuk, az edzések rosszul voltak szervezve.


Szóval mit mutatott ami miatt mindenki ennyire hisz benne? JJ-t értem, mert neki fétise az NCAA, és nem hajlandó belátni, hogy minden innovatív dolog amit bevezetett, elhalt, mert kiismerték, de egy 9ers drukker mit lát benne amiből elhiszi, hogy ő a legjobb opció?

Arról nem is beszélve, hogy az ürgének nincsenek jó kapcsolatai nfl szinten, és csak noname edzőket tud hozni coordinátori pozícióra.

Az igaz, hogy nincs playmaker az O#-ban, de ha ez Kellynél felmentést ad, akkor pl Gabbertnél miért nem? Valahogy úgy érzem, hogy annak ellenére, hogy semmit nem tett le az asztalra NFL szinten Chip, amire azt mondanám, hogy eredmény (az első két évben is abban jeleskedett, hogy a gyengécske csapatokat legyőzze, minőségi csapatot nem igen vert meg egyszer sem), mégis mindenki oda van érte.


undisputedly
Mert ha ez Gabbertöt felmenti, akkor Kaepernicket is, a különbség, hogy Gabbert atomtiszta zsebből is 15yarddal dobja túl az elkapóit, nem egyszer biztos TD-t elvéve a csapattól. Kaepernick már bizonyított azért a Friscoban, egy igazán rossz időszaka volt, ami után lett műtve mindene, addig meg rommá verték, szóval ha valaki megérdemli az esélyt, az ő.

Kelly esetében pedig, nincs a liga legjobb edzői között szerintem sem, de abban biztos vagyok, hogy az elérhető lehetőségek közül ő az, akiben van potenciál, akiben lehet hinni és, aki el is jött volna a Friscóhoz. Lehetett volna egy rakás másik, szintén x helyen megbukott edző, de szerintem nem Kelly-n múlik egyelőre a csapat sikertelensége, hanem például azon, hogy amikor ott lenne a TD, a szőke faszputtony harmic yarddal alul-felül-mellédobja, mert nem tud passzolni. Annyira sem, mint Colin, az a Torrey Smith-re dobott int múlthéten Kaepernick-kel esélyesen TD, neki van karja hozzá. A védelmes érvhez pedig azért vegyük már figyelembe azt is, hogy ki ment a helyére és kivel szárnyal az a D#.

Másrészt Kaepernick a lieblingem, iszonyatosan frusztrál, hogy szerintem itt az edzői stábok baszták seggbe igen nagy intenzitással a karrierjét többek között azzal, hogy egy passzblokkoláshoz totál fogalmatlan fal mögött megtiltották neki a futásokat, nem egy-két hétig, hanem szezonokig. Lehet, hogy jó volt a terv, de amikor látták, hogy nem megy ez így, nem váltottak, a srác önbizalmát meg teljesen tönkrevágták. Annak a lehetőségét, hogy ő megkapja az igazi esélyét, Kellynél látom, nála még Sancho is kompetens kezdőnek tűnt, hátha Kaepernick visszakerül oda, ahova -szerintem- való.

Szerkesztette: dankodavid

Pulvis et umbra sumus.