FuckYoElonMusk
- Utoljára láttuk
- 1 napja
- Regisztrált
- több mint 1 éve
- Fórum hozzászólások
- 274
Legaktívabb fórum topikok
Topik | Hozzászólások |
---|---|
Egyéb témák / Viccek | 129 |
NFL - Csapatfórumok / New England Patriots | 82 |
Egyéb témák / Politika | 33 |
Egyéb témák / USA és a világ | 23 |
Egyéb témák / Gyűlölködjünk | 4 |
Egyéb témák / Jégkorong | 2 |
Egyéb témák / Soccer | 1 |
Utolsó 10 fórum hozzászólás
12 napja
1. Ha a Milton trade-ben csak az ellenértéket nézzük, akkor szerintem az úgy többé-kevésbé helyén van, ha megnézzük a 2024. évi tradek-kel összehasonlítva (a csere előtti szezon, vagyis a 2023-as év statjai tüntetve fel az egyes játékosoknál)Sam Howell trade (17 meccs, 63%-os passz, 3900 yard, 21 TD, 21 INT, 263 futott yard)
Commanders get: 2024 third-round pick (78th overall pick) and fifth-rounder (152)
Seahawks get: Sam Howell, 2024 fourth-round pick (102) and 2024 sixth-rounder (179)
Kenny Pickett trade (12 meccs, 62%-os passz, 2000 yard, 6 TD, 4 INT, 54 futott yard)
Steelers get: 2024 third-round pick (98th overall) and two 2025 seventh-round picks
Eagles get: Kenny Pickett and 2024 fourth-round pick (120th overall)
Mac Jones trade (11 meccs, 65%-os passz, 2100 yard, 10 TD, 12 INT, 96 futott yard)
Patriots get: 2024 sixth-round pick (193rd overall)
Jaguars get: Mac Jones
Justin Fields trade (13 meccs, 61%-os passz, 2500 yard, 16 TD, 9 INT, 657 futott yard)
Bears get: Conditional 2025(!) sixth-round pick
Steelers get: Justin Fields
Ehhez képest: Milton trade (1 meccs, 75 %-os passz, 241 yard, 1 TD, O Int, 16 futott yard)
Cowboys get: Milton and a 2025 seventh-round pick (No. 217)
Patriots get: 2025 fifth-round pick (No. 171)
Szóval szerintem 1 darab nfl meccsel rendelkező játékosért, 40 helyes felmozgás a draft harmadik napján, egyáltalán nem kirívóan rossz ellenérték.
Nyilván mindenki a potenciálja miatt többre taksálta Miltont, de szerintem ezt a potenciált 2025 márciusában-áprilisában nagyon nehéz „monteziálni” egyetlen lejátszott nfl meccs alapján, vagyis hogy GM-ként azt eladni, hogy ezért a potenciálért egy 3. körös picket vagy mondjuk egy 4. körös picket is el lehet kérni.
2. Másrészt szerintem, ahogy twitteren is pedzegették jópáran (pl. Mike Reiss), pont ugyanaz történt Milton – Maye viszonylatban, mint tavaly Mac Jones – Maye esetében.
Tavaly is lehetett azt tudni, hogy Mac Jones nem annyira lesz lelkes a backup szerepkörét egy újonccal szemben, illetve azért az öltözőnek és a QB room-nak sem feltétlenül tenne jót Mac Jones jelenléte: a kezdő irányítói státuszának elvesztése miatt lehet, hogy trollkodóbb vagy más módon feszültséget gerjesztő, avagy csak simán beleszarós lehetett volna a hozzáállása. Ezért kb. az első tényleges ajánlatnál elpasszolták őt a Jags-nek.
Állítólag Milton is elkezdett egyre hangosabb lenni azzal, hogy igenis neki kell majd idővel a Pats kezdő QB-jának lenni, és vélhetően a magatartása, mentalitása magában hordozta azt, hogy az öltözőben és a QB room-ban is felesleges feszültséget fog ez jelenteni.
Lehetett volna még rosteren tartani és mondjuk megvárni a nyári edzőtábort vagy a szezon első néhány játékhetét, hogy hol alakulhat ki egy olyan QB szituáció, hogy hajlandóak egy 5.-nél magasabb picket adni érte, de ez viszont azt jelenti, hogy akkor ez a negatív mentalitás még hónapokig mételyezhette volna az öltözőt.
Szóval én azt gondolom, hogy az ellenérték nem nagyon rossz, és ha tényleg volt vele kapcsolatban egy ilyesfajta mentalitásbeli aggály, akkor nagyon nem baj, ha Maye fejlődését és kibontakozását nem kockáztatjuk meg azzal, hogy egy ilyen habitusú Miltonnal kelljen minden nap együtt dolgoznia.
18 napja
Nem a semmiből jött a határozott fellépésA francia igazságszolgáltatás az utóbbi két évtizedben példát mutatott a világnak az aktív és egykori vezető politikusok jogi számonkérésében.
A sort Jacques Chirac elítélésével kezdték, amiben az is érdekes volt, hogy nem a politikus 1995. és 2007. közötti elnöki, hanem azt azt megelőző, 1977. és 1995 közötti párizsi főpolgármesteri időszakának stiklijei miatt csaptak le rá. Chiracot lényegében ugyanazért Ítélték el 2011-ben, mint amiért Le Pent most: kifizetőhelynek használta a munkahelyét - ő a párizsi városházát - azáltal, hogy kamuállások létrehozásával fizette ki politikai szövetségeseit. Chirac végül kétéves, felfüggesztett börtönbüntetést kapott.
Hivatali utódja, Nicolas Sarkozy rekordszámú perben vádlott. Rá pár nappal ezelőtt, március 27-én kért hét év börtönt az ügyészség. A vád szerint 2007-es, győztes elnökválasztási kampányát illegálisan finanszíroztatta meg az azóta agyonvert Kaddhafi líbiai elnök-diktátorral. Sarkozyre ugyanúgy 300 ezer eurós büntetést és a közügyekről történő 5 éves eltiltást kért az ügyészség, mint Le Penre.
Sarkozy erre a mostani tárgyalásra eleve elektromos bokapereccel érkezett, mert egy másik ügyben jogerősen elítélték befolyással való üzérkedésért, csak a büntetés egy részét felfüggesztették, egyévenyi részét pedig börtönről házi őrizetre változtatták. Ja és van még egy fellebbezés alatt álló illegális kampányfinanszírozási ügye, ami a 2012-es, elvesztett kampányt érinti és amiben első fokon egy év börtönt kapott.
Francois Fillont, aki Sarkozy elnöksége alatt hat éven át volt miniszterelnök, 2022-ben jogerősen négy évre ítélték az úgynevezett Penelopegate-ügyben, ebből egy év elvileg letöltendő, így most az utolsó fórumon fellebbez éppen, hogy vagy egyáltalán ne kelljen ezt leülnie vagy házi őrizetben. Fillon pont ugyanazt bűnözte, mint Le Pen és Chirac, csak ő a saját családtagjainak kreált politikai kamuállásokat.
444.hu/2025/03/31/le-pent-bunosnek-talaltak-sikkasztasban-meg-nem-tudni-indulhat-e-az-elnokvalasztason
25 napja
1. Szerintem ahogy haladunk egyre közelebb a 2026-os választáshoz, Magyar Péter konkrétan telibe fogja szarni a budapesti választóknak fontos témákat, mivel Budapest abszolút teljesen lényegtelen a választás szempontjából. Budapest 16 darab képviselőt ad a 106-ból. Magyar Péter arra megy rá, hogy a maradék 90 nem-budapesti választókerületből minél többet tudjon elvinni. A Tisza BP-n így is be fog húzni néhányat, persze, de hangsúly azon van, hogy a 90-ből a lehető legtöbbet el tudja elvinni. Nekem úgy tűnik, hogy az itteni fórumozók nagy része vagy budapesti szavazó vagy pedig csak simán túldimenzionálja Budapest fontosságát, és indokolatlanul tolódik arra a hangsúly, hogy ismert avagy közepesen ismert budapesti jelöltekkel mi lesz a helyzet. Kit érdekel ez az 5-6-8 budapesti képviselő hely a 106-ból?Nincs mit sajnálnod. Nem azt mondom, hogy irreális, amit állítasz, hanem azzal nem értek egyet, hogy kategorikusan állítod. Szerintem létezhetnek más választói magatartások, attitűdök is, amelyekkel nem árt kalkulálni. Szerinted ez csak csepp a tengerben, nincs jelentősége. Majd látjuk. Én már 2018-ban se hittem volna, hogy megint kétharmada lesz a Fidesznek, 2022-ben pedig biztosra vettem, hogy nem lesz. Azóta óvatos vagyok.Nincs "legalkalmasabb induló".Eloszlatnék egy tévhitet a budapesti inkumbens jelöltekről, Hadházyról, Szabóról, Csárdiról, Tordairól, Kunhalmiról, mindazokról, akikről a disputában inkumbens jelöltként van szó, és akikre ha "ráindul a Tisza", akkor sokak szerint a Fidesz nyerne: ők nem azért inkumbens jelöltek, mert a személyük elvarázsolta a kerületek ellenzéki szavazóit, és kitartanak mellettük tűzön-vizen át, hanem azért, mert ők voltak 22-ben a leginkább nemfidesz. Azért rájuk szavaztak, mert ezekben a kerületekben tuti nem akarnak többségben Fideszt, MiHazánkot se, és eltaláltak, hogy melyik az az ellenzéki jelölt, akire szavazniuk kell ehhez. És ezt megtették 22-ben még egyébként teljesen vállalhatatlan nemfideszesek esetében is.Örömmel közlöm, hogy most már van időm erre is reagálni.🙂
Ha ezekben a vk-kban elindul a Tisza, akkor ezek a niemandok kapnak pár százalékot, mint egy random kamupárt, még akkor is, ha egy teljesen noname jelölt indul Tisza logóval a neve mellett.
Őszentsége Sobri Jóska
Sajnos, nem vagy abban a helyzetben, hogy „eloszlass egy tévhitet”. Legfeljebb véleményed, tipped, jóslatod lehet, biztos tudásod viszont nem. Egyszerűen nincs referencia, amire alapozhatnál.
A Tisza remekül szerepelt az EP- és a fővárosi önkoris választásokon, de mindkét helyen listával indult. Nem ismerjük még az egyéni jelöltjeit, nem tudjuk, hogyan fog elsülni, ha ugyanabban az OEVK-ban kampány üzemmódban több jelöltet versenyeztet egymással. Ez a (kényszer szülte, de innovatív) módszer még nincs kipróbálva. Lehet, hogy jó megoldás lesz, és így sikerül kiválasztani a legalkalmasabb indulót, lehet, hogy káoszba fullad az egész. Vagy: is-is, egyik helyen így, a másikban úgy.
Abból indulsz ki, hogy egy törött kabátgombot is elindíthat a Tisza egyéniben, az ellenzéki választók behúzzák rá az ikszet. Valóban voltak már olyan választások (mindkét oldalon), ahol a pártlogó döntött. Valami hasonló várható 2026-ban Budapesten is. De: biztos az, hogy az inkumbens jelölteknek (pontosabban egy részüknek) nincs akkora beágyazottsága, amennyi elég 20-30 százalékhoz? Annak ellenére is, hogy a Fidesz átszabdalta a körzethatárokat?
Azt csak mellékesen jelzem, hogy 2018-ban nem mindenhol sikerült eltalálni, melyik ellenzéki jelöltre „kell” szavazni, melyik a legesélyesebb. Ennek (is) köszönhette a Fidesz a kétharmadot.
Most az összes ellenzéki pontosan tudja, hogy a Tisza az a politikai erő, amelyik képes lehet leváltani a Fideszt. Ez nem is kérdés. Ugyanakkor távolról sem kizárólagos, de elterjedt nézet, hogy jó lenne, ha a győztes Tisza mellett más ellenzéki párt is bekerülne az OGY-be, koalíciós kormány alakulna.
Politológusok arról szoktak beszélni, hogy az így gondolkodó választók majd megosztják a szavazatukat: egyéniben Tisza, listán a kiszemelt másik párt. És mi van akkor, ha fordítva döntenek: listán Tisza, egyéniben az „óellenzéki” jelölt?
Hangsúlyozom, hogy nem az általam kívánatosnak tartott forgatókönyvről beszélek, még kevésbé arról, hogy mi fog történni. A lehetőségek/kétségek/bizonytalansági tényezők közül említettem néhányat, amelyek képlékennyé teszik/tehetik a helyzetet.
Közben fogalmunk se lehet arról, hogy a Fidesz még hogyan szeretne belenyúlni a választási rendszerbe. Ha belenyúl, akkor biztosra vehetjük, hogy a kis ellenzéki pártokat próbálja meg helyzetbe hozni, például a parlamenti küszöb leszállításával, vagy azzal, hogy eltörli a pártok közös indulása esetén érvényes 10, illetve 15 százalékos szabályt.
nagylaza, főpohárnok
Az egyéni vk-ban is "listára", pártra, MP-re fognak szavazni az emberek 26-ban, nem XY iskolaigazgatóra vagy ZW közgazdászra. Ez az innováció, a trükk, a metodika, nem lesznek érdemben megfogható, megismerhető jelöltek. Nem fog az adórendszerről vagy az agrártámogatásokról vitázni a Békés 2.vk vagy a Budapest 8.vk jelöltje se a fideszessel, se a NER-es ellenzékkel, se senkivel, az M1-en vagy a Partizánban se lesz ilyen, lenyelik a bekát, ami ezzel jár, hogy félnek vagy MP egyedül irányít, mindegy mit publikál Hont vagy Bohár, mert nem az lesz a lényeg, hogy Heves 3-ban ki a szimpatikusabb egyéni jelölt, hiszen "mindenhol MP lesz", one man show, saját médiaplatformokkal, saját szervezettel, mivel egy végtelen pénzből működő propaganda, egy autoriter államapparátus ellen csak így lehet, és még így is ketséges, hiszen valóban nem tudni mikor és mibe nyúl bele az állampárt.
Aki változást akar, az a Tiszára fog szavazni, egyéniben, listán, még a totón is, ha van még olyan őket ikszeli, és amit pár felvilágosult politológus, vagy szupertudatos választó szeretne az csepp a tengerben, nem azon múlik, kvázi le van szarva, mert bárki nyerjen is jövőre, az kétharmaddal fog, és vagy a Fidesz szépen zsebreteszi a választást vagy mindent összeárad a Tisza, nincs harmadik opció, sajnalom.
Őszentsége Sobri Jóska
nagylaza, főpohárnok
2. Szerintem a Tiszának az a fő célja, hogy a 90 nem-budapesti választókerületben élő Fidesz-hez húzó, de valamilyen oknál fogva bizonytalanabb szavazók megszólításával tudjon behúzni minél több szavazatot a Fidesz elől. Éppen ezért Magyar Péter semmilyen klasszikus "libis-értelmiségi" témát nem fog nyomatni sem most, sem majd a kampányban, mint mondjuk most amennyire pörög a Pride beszüntetése vagy akármi, mert ezekkel épphogy elriaszthatja őket attól, hogy rá szavazzanak. Szerintem aki ilyesfajta, "budapesti értelmiségnek fontos" témák képviseletét és abban való megszólalását várja el Magyar Pétertől, annak konkrétan lövése sincsen arról, hogy 2026-ban hogyan is lehet Magyarországon választást nyerni. Elárulom: nem a "libsi-értelmiségi" témák nyomatásával, erre bizonyíték kb. az elmúlt 15 év összes választása. Nagyon helyes, hogy a Magyar Péter nem ezeknek akar megfelelni, hanem azokat narratívákat, témákat keresi és úgy pozicionálja magát, hogy a 90 nem-budapesti választókerületben maximalizálja az esélyeit. Szerintem bőven lesz még "libsi-értelmiségi" iránytól messze álló véleménye vagy hallgatása az elkövetkezendő egy évben pont azért, hogy senkit ne riasszon el ezen szavazórétegből.
3. Sobri érveit erősítve, szerintem itt sem gondolhatja komolyan senki sem azt, hogy aztán azok a fideszes szavazók, na azok annyira tudatosak, hogy mindegyik tökéletesen ismeri az egyéni választókerületi képviselőjelöltjét, és tisztán a kvalitásai, eredményei, képességei miatt szavaznak csak rá és nem az ellen induló bármely jelöltre. Nyilván ők is a
Legkedveltebb fórum hozzászólások
több mint 1 éve
A Milák-ügy margójára: