Írta: r.baggio — 2015. november 24., 21:44

TOP 25
HEISMAN
FŐBB TÖRTÉNÉSEK
ÉRDEKESSÉGEK

A hét mérkőzése: Mississippi State Bulldogs @ Arkansas Razorbacks – ismerős szereplője a rovatnak az Arkansas, idén harmadszorra prezentálták a hét meccsét, de ezúttal Brandon Allen 7 (!) TD passza se volt elég a győzelemhez.

A hét jelenete: Az NCAA-be is begyűrűzött az „elkapás - nem elkapás” problematikája, a Wisconsin szinte egyértelmű TD-jét a Northwestern ellen a Big Ten hivatalos állásfoglalása szerint a „Dez Bryant szabály” alapján nem adták meg, ami több szempontból is minimum furcsa.

Legtöbb passzolt yard: 508 – Dak Prescott (Miss State vs Arkansas)

Legtöbb futott yard: 250 – Brandon Ross (Maryland vs Indiana)

Legtöbb elkapott yard: 210 – KD Cannon (Baylor vs Oklahoma State)

Legtöbb bezsákolás (sack): 5 – Ejuan Price (DL, Pittsburgh vs  Louisville)

Legtöbb elcsent passzkísérlet (INT): 2 – öt játékos

Legtöbb szerelés: 19 – Chad Whitener (LB, Oklahoma State vs Baylor)

Leghosszabb futás: 87 yard – Jordan Huff (Northern Illinois vs Western Michigan)

Leghosszabb elkapás: 95 yard – Trey Griffey (Arizona vs Arizona State) és Josh Reynolds (Texas A&M vs Vanderbilt)

Leghosszabb mezőnygól: 57 yard – Michael Badgley (Miami vs Georgia Tech)

Leghosszabb punt-visszahordás: 89 yard – Dante Pettis (Washington vs Oregon State)

Top 25

1., Clemson Tigers: GYŐZELEM a Wake Forest ellen (33-13) – South Carolina, majd North Carolina a PO-ért, a szezon nyitómeccse után senki nem gondolta volna, hogy utóbbi lesz a jóval keményebb feladat. [összefoglaló]

2., Alabama Crimson Tide: GYŐZELEM a másodosztályú Charleston Southern ellen (56-6) – Saban még egy FCS-re ellenfélre is úgy feltüzelte játékosait, mintha az életük múlna rajta, retteghet tehát az Auburn és az SEC-döntőben Florida. [összefoglaló]

3., Ohio State Buckeyes: VERESÉG a #9 Michigan State ellen (14-17) – hiába a nézőcsúcs az Ohio Stadiumban (108,975 fő), mikor a támadósor 132 yardra képes összesen, a legkevesebbre Urban Meyer komplett edzői karrierje során. Valami oknál fogva Ezekiel Elliottról is sikerült megfeledkezni a második félidőben, amit a futó a sajtótájékoztatón nem is hagyott szó nélkül. [összefoglaló]

4., Notre Dame Fighting Irish: GYŐZELEM a Boston College ellen (19-16) – a legendás baseballstadion, a Fenway Park atmoszférája és a zöld mezek annyira összezavarták az ND-t, hogy ötször adták el a labdát és kis híján a mérkőzést is. A lényeg persze a W, ám a sérülések nem hagynak alább, ezúttal a no. 1. CB KeiVarae Russell dőlt ki 6-8 hétre. [összefoglaló]

5., Iowa Hawkeyes: GYŐZELEM a Purdue ellen (40-20) – lehet szidni az Iowát a menetrendjük gyengesége miatt, de annál egy csapat nem tud többet tenni, minthogy veretlenül menetel. 11-0-lal megváltották a jegyüket a Big Ten döntőre, szóval bárhogy is alakul a szezon vége, az Iowa a 2015-ös cfb szezon egyik legnagyobb sztorija. [összefoglaló]

6., Oklahoma State Cowboys: VERESÉG a #10 Baylor ellen (35-45) – kifogytak a szerencséből, a Baylor pedig mesteri stratégiával gázolt át rajtuk. A rájátszásról vélhetően lecsúsztak, otthon a Sooners ellen javíthatnak. [összefoglaló]

7., Oklahoma Sooners: GYŐZELEM a #18 TCU ellen (30-29) – az irányító Baker Mayfield kiválásával újra Trevor Knight kezébe került a karmesteri pálca, és dobásról-dobásra hihetetlenebbnek tűnt a 2014 januári Alabama elleni Sugar Bowl. A TCU kétpontosa azonban nem jött be és Mayfield is visszatérhet a Bedlamra. [összefoglaló]

8., Florida Gators: GYŐZELEM a FAU ellen (20-14, hosszabbítás után) – szavak nincsenek az offense impotenciájára, ezek után már az FSU vagy a Bama megszorítása is csodaszámba menne, bár a védelemnél mindig ott van a pontszerzés lehetősége... [összefoglaló]

9., Michigan State Spartans: GYŐZELEM a #3 Ohio State ellen (17-14) – Connor Cook QB nélkül diadal a Horseshoe-ban, újfent semmisé téve az OSU makulátlan mérlegét, mindezt úgy, hogy a Michigan elleni meccshez hasonlóan az utolsó másodpercig nem vezettek. Briliáns. [összefoglaló]

10., Baylor Bears: GYŐZELEM a #6 Oklahoma State ellen (45-35) – sorozatban tizedik meccsüket is TD-t érő drive-val nyitotta Art Briles alakulata, aki új szintre emeli a „QB barát” rendszer fogalmát. Az újonc Jarrett Stidham sérülését se érezte meg a Bears, beállt a harmadik számú irányító, Chris Johnson, és 2 passzolt és 1 futott TD-vel szomorította a Pokies drukkereket. [összefoglaló]

11., Stanford Cardinal: GYŐZELEM a California ellen (35-22) – megőrizve a Golden Axe-t megnyerték az Pac-12 északi divízióját, és némi sansz a playoffra a két vereség dacára is kínálkozik. [összefoglaló]

12., Michigan Wolverines: GYŐZELEM a Penn State ellen (28-16) – nyugodtan kijelenthető, hogy inkább a PSU vesztett, mintsem a UM győzedelmeskedett, de a 9-2-es mutatón ez nem hagy nyomot, Harbaugh fantasztikus debütálására az Ohio State skalpja teheti fel a koronát. [összefoglaló]

13., Utah Utes: VERESÉG a UCLA ellen (9-17) – sérülés miatt vége a remek futó, Devontae Booker egyetemi karrierjének, az ő hiányát nem bírták el a Salt Lake City-iek, ezzel meg hőn áhított Pac-12 döntőről is lecsúsztak. [összefoglaló]

14., Florida State Seminoles: GYŐZELEM a másodosztályú Chattanooga ellen (52-13) – [összefoglaló]

15., LSU Tigers: VERESÉG a #22 Ole Miss ellen (17-38) – ami egy hete még csak rosszindulatú pletykának nézett ki, az mára egyre valószínűbb: a 15 milliós kivásárlási ára ellenére 2015 a Les Miles-éra végét jelenti. [összefoglaló]

16., Navy Midshipmen: GYŐZELEM a Tulsa ellen (44-21) – egyetlen győzelemre a konfdöntőtől, kettőre a konferencia trónjától, háromra az Access Bowltól. [összefoglaló]

17., North Carolina Tar Heels: GYŐZELEM a Virginia Tech ellen (30-27, hosszabbítás után) – a UNC is bebiztosította helyét Charlotte-ban, először eljutva az ACC fináléjára. [összefoglaló]

18., TCU Horned Frogs: VERESÉG a #7 Oklahoma ellen (29-30) – Boykin és Doctson QB-WR duója sem állt Gary Patterson rendelkezésére, a Frogs mégsem adta fel, és a HC tökös húzása, a kétpontos is csak centiken múlt. Szégyenkezésre tehát a szertefoszló álmok ellenére sincs okuk, annyi balszerencse egyetlen csapatot se ért, mint a TCU-t. [összefoglaló]

19., Houston Cougars: VERESÉG a Connecticut ellen (17-20) – a veretlenség a múlté, de ezen kívül semmi nem történt, a Navy és a Temple/USF két vállra fektetésével ugyanúgy övék a garantált Access Bowl meghívó. [összefoglaló]

20., Northwestern Wildcats: GYŐZELEM a #25 Wisconsin ellen (13-7) – [összefoglaló]

21., Memphis Tigers: VERESÉG a Temple ellen (12-31) – [összefoglaló]

22., Ole Miss Rebels: GYŐZELEM a #15 LSU ellen (38-17) – Houston Nutt 1998-as produkciója óta Hugh Freeze az első edző, aki egy idényben megverte az Alabama, LSU, Auburn triót. [összefoglaló]

23., Oregon Ducks: GYŐZELEM a #24 USC ellen (48-28) – Vernon Adams Jr.-ra ha nem is fognak úgy visszaemlékezni, mint Mariotára Oregonban, az Eastern Washingtontól végzős évére transzferelő QB végképp bebizonyította, hogy egy szinttel feljebb is elit irányító. [összefoglaló]

24., USC Trojans: VERESÉG a #23 Oregon ellen (28-48) – Clay Helton ideiglenes HC ezzel lemondhat a végleges kinevezésről, noha a UCLA legyőzésével övék lenne a Pac-12 déli divíziója. A 6 benézett TD-passz ennek ellenére elfogadhatatlan, pláne hogy erre még sose volt példa a Southern Cal történetében. [összefoglaló]

25., Wisconsin Badgers: VERESÉG a #20 Northwestern ellen (7-13) –  A Badgers is azon gárdák sorát gyarapítja, ahol a védelem sokkal jobb támadósort érdemelt volna. Nem mellesleg 3 TD-t vettek a játékvezetők a Wisconsintól, akiket hógolyókkal dobáltak meg a feldühödött drukkerek (sőt saját cheerleadereiket is megszórták érthetetlen módon). [összefoglaló]

Heisman-figyelő

1., Christian McCaffrey (RB/WR/KR, Stanford) – a 389 összyard új karriercsúcs (1 elkapott és 1 visszahordott TD-vel), ha nem a keleti parti idő szerint késői órákban rendeznék a Cardinal meccseit, sokkal nagyobb figyelem hárulna rá. Így sajnos csak a bowl.hu Heisman-figyelőjét vezeti, a fogadóirodáknál túl nagy az odds az ő győzelmére.

2., Derrick Henry (RB, Alabama) – másodosztályú ellenfél, a statok lényegtelenek

3., Deshaun Watson (QB, Clemson) – 35/24, 343 passzolt és 44 futott yard, 3+1 TD 2 INT kíséretében, Mayfield és Boykin kiesésével most már egyértelműen a legfőbb favorit a QB-k közül

4., Dalvin Cook (RB, Florida State) – másodosztályú ellenfél, a statok lényegtelenek

5., Royce Freeman (RB, Oregon) – a parádés RB-mezőnyben az Oregon gyengélkedése miatt kevesen figyeltek rá, ám illik végre feltüntetni a top5-ben Freemant, aki idén 1539 futott yardnál és 12 TD-nél jár, melyhez elkapásból 274 yardot és további két TD-t jegyezhettünk fel eddig

+ Baker Mayfield (QB, Oklahoma), Dak Prescott (QB, Miss State), Keenan Reynolds (QB, Navy)

Egyéb fontosabb történetek

- Ezúttal a friss rangsort megelőzve kerül ki az összefoglalónk, ám jelen helyzetben úgyis egy égető kérdés van, amire minimum szombatig várni kell: Oklahoma vagy Notre Dame? A Clemson, Alabama, Iowa/Michigan State triót borítékolhatjuk a papírforma szerint, viszont ha a Sooners és az Irish egyaránt megnyeri utolsó mérkőzését az alapszakaszban, a tavalyinál is durvább vita fog kerekedni a negyedik pozíció körül.

- Két újabb program rúgta ki főedzőjét a hétvégén, ezzel már 13 HC-állás üres az FBS-ben: a Syracuse Scott Schafertől, az Iowa State Paul Rhoads-tól vált meg. Schafernek az idei volt mindössze a harmadik szezonja az Orange élén, de csak egyszer, 2013-ban bowlozott, 2015-ben meg a 3-0-ás startot nyolc zakó követte. Rhoads 2009-ben lett a Cyclones mestere, és már első évében, a Nebraska elleni bravúr utáni beszédével belopta magát nemcsak az ISU, hanem az NCAA fanok szívébe is. Az esetleges bowloknál többet - ismerve az Ames-i iskola lehetőségeit és a Big XII mélységét – senki nem is várt tőle, de 2013-tól már ennyi se jött össze neki, és a szombati Kansas State elleni szívszorító vereség megpecsételte sorsát. A Cyclones 21 pontos előnyt fecsérelt el a második félidőben, az utolsó 5 drive-jukból 4 fumble-vel zárult...

- Az arizonai derbit, azaz a Territorial Cupot ezúttal az Arizona State Sun Devils tehette a vitrinjébe, miután hazai pályán 52-37-re megverték Todd Grahamék az Arizona Wildcats-t. Ezzel fejeződött be a Wildcats éve, mondjuk ők legalább 6-6-tal szerepelhetnek bowlon, az 5-7-es FIU-nál és a 3-9-es Miami (Ohio)-nál immár 2016-ra készülődnek.

- A Mountain West konferenciában már biztos a San Diego State vs Air Force döntő, az kétséges, hogy ki játszhat majd otthon. Az Air Force a Boise State idegenbeli legyőzésével kaparintotta meg a divízióelsőséget, a BSU 1993 óta először kapott ki kétszer egymás után hazai pályán.

- Kevés jobb fomában levő gárda van jelenleg a USF-nél, Willie Taggart pár hét alatt került a kirúgás széléről az American csoport legjobb főedzői közé. Múlt pénteken a Cincinnatit alázták meg Tampában nagyon csúnyán, ezt nyilván a Bearcats játékosok nehezen viselték el, egyikőjük kézjelekkel kommunikálta le csalódottságát. A Virginia Tech-nél Dadi Nicolas ritkán látott módon inzultálta Ron Cherry bírót.

- A legrosszabb Power 5-os divízióban, az SEC Eastben nem csupán a Florida szenvedett, a Georgia is hosszabbításban nyert csak a Georgia Southern ellen, a South Carolina meg ki is kapott másodosztályú kihívójától, a Citadeltől. Az FCS-ben amúgy a következő szombaton a rájátszás jön (24 csapattal), a harmad- és negyedosztályban már javában folynak a küzdelmek a PO-ban is.