Muzikális kulturálódás

15 feliratkozó

több mint 13 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 714 — Sworn to the Black
nekem lesznek könnyesek a szemeim, ha 10-en x év múlva a JJ által említett együttesek számítanak majd a mostani évek korszakos zenekarjainakbriareos
+1
Nem volna szabad olyan nevű zenekaroknak létezni hogy CunninLynguists.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
nekem lesznek könnyesek a szemeim, ha 10-en x év múlva a JJ által említett együttesek számítanak majd a mostani évek korszakos zenekarjainakbriareos
hátmég az enyémek...
vsz a 80as években ciki volt ha nem ismerted az AC/DC-t vagy a Motörhead-et, de most nem érzem annak, hogy egyiket sem ismerem a felsorolt maiak közül 😛
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 868 — StuG Life
és ha már zene: jay haze alias fuckpony új korongja hivatalosan ingyenesen szedhető innen.
http://www.sendspace.com/pro/dl/se3r0y&h=0fac0

több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 868 — StuG Life
nekem lesznek könnyesek a szemeim, ha 10-en x év múlva a JJ által említett együttesek számítanak majd a mostani évek korszakos zenekarjainak

több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
valaki mondott egy érdekes felvetést, és ez tényleg igaz:
alig lehet jó bandát mondani, akik 2000 után alakultak..Hurka
2000 után alig van jó banda? 😂
Gondolom ha felsorolnék egy rakással, az se győzne meg, hiszen ez tényleg igaz. 😀 😀 😀
Van még ilyen okosság a tarsolyodban, esetleg más témakörből? Nem akarom elszalasztani, hogy esetleg oda írod, ahol nem látom.Sobri Jóska
az ilyen kijelentések arra utalnak, hogy nincs nagyon olyan KORSZAKOS együttes, mint az AC/DC, a Beatles vagy az ABBA
csak apró bökkenő és a sok nosztalgiázó mindig elfelejti, hogy ezeket épp az azóta eltelt idő tette igazán naggyá (mármint kritikailag is teljeskörűen elfogadottá), 10 év múlva pontosan ugyanezek az emberek fognak könnyes szemmel visszaemlékezni mondjuk az LCD Soundsystemre, az Arcade Fire-re, a Poets of the Fallra vagy a CunninLynguists-re 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
valaki mondott egy érdekes felvetést, és ez tényleg igaz:
alig lehet jó bandát mondani, akik 2000 után alakultak..Hurka
2000 után alig van jó banda? 😂
Gondolom ha felsorolnék egy rakással, az se győzne meg, hiszen ez tényleg igaz. 😀 😀 😀
Van még ilyen okosság a tarsolyodban, esetleg más témakörből? Nem akarom elszalasztani, hogy esetleg oda írod, ahol nem látom.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
annyit írtam hogy én nem hallgatok 2000 utáni külföldi HipHop-ot, mert az valóban szar nekem. A magyar viszont csak akkor indult be igazán például.
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
valaki mondott egy érdekes felvetést, és ez tényleg igaz:
alig lehet jó bandát mondani, akik 2000 után alakultak..Hurka
És min alapul ez a gyönyörű általánosítás?F.Schleck
valahogy erről jutott eszembe, és tényleg van benne igazság
de 2000 után mind szar.haromt
Hurka
Mondjuk ezt ttt csak a hiphopra írta, amihez közöm sincs, de általában nem szeretem az ilyen általánosításokat. Eleve vannak olyan műfajok, amelyek nem is léteztek 2000 előtt, de tényleg feleslegesnek érzem az ilyen hangzatos, minden megalapozottságot nélkülöző kijelentéseket.

több mint 13 éve
Hurka Green Bay Packers Michigan State Spartans 4 095 — 28-14
valaki mondott egy érdekes felvetést, és ez tényleg igaz:
alig lehet jó bandát mondani, akik 2000 után alakultak..Hurka
És min alapul ez a gyönyörű általánosítás?F.Schleck
valahogy erről jutott eszembe, és tényleg van benne igazság
de 2000 után mind szar.haromt
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
valaki mondott egy érdekes felvetést, és ez tényleg igaz:
alig lehet jó bandát mondani, akik 2000 után alakultak..Hurka
És min alapul ez a gyönyörű általánosítás?

több mint 13 éve
Hurka Green Bay Packers Michigan State Spartans 4 095 — 28-14
valaki mondott egy érdekes felvetést, és ez tényleg igaz:
alig lehet jó bandát mondani, akik 2000 után alakultak..
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Z+ elöbb volt, mint a Viva, és még azt is megelőzte a Top TV (ez volt az első magyar zenecsatorna), valamint az MSat 😊Sobri Jóska
A német VIVA-ról beszélek. Nekünk az volt már 94ben. Az MTV elvétele után.
TOP TV-m viszont soha. A3-sem, ami ugye az MSAT elődje volt. De ezek nem zeneTV-k voltak, csak sok volt rajtuk a zene a musicbox miatt.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Z+ elöbb volt, mint a Viva, és még azt is megelőzte a Top TV (ez volt az első magyar zenecsatorna), valamint az MSat 😊

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
így előadók alapján nagyon csak a fő mainstreamet ismeritek 😊 pedig mennyi sokkal-sokkal jobb van...
amúgy csabi, jazz-rapben mit hallgatsz? anno készítettem róla egy előadást, csak azért kérdem, hátha tudsz több jófajta előadót. nekem kb a US3 és a Buckshot Lefonque maradt csak meg..brk
amikor én komolyam hallgattam ezeket akkor nem volt még Internet hogy eljussanak a nem mainstream zenék az emberekhez. azokat akkor ismerhetted ha bulikba jártál. Ez viszont 16 éves koromban 97-98 körül még nem volt divat. akkor azt ismerted ami ment a Z+ on...

ma meg annyifélét hallgatok hogy nem fogok lemenni a legkevésbé mainstream cuccokig.
Rengeteg punkot, hiphopot, de mostanában mindenféle elektronikus izét is. na meg alternatív rockharomt
ÖÖÖ, azért volt Pesten is underground hip-hop a 90-es évek közepétől, nem csak Rapülők, AC, vagy Zolee. Bulik is voltak (asszem Orczyban már 96-tól), és lehetett venni kazettán az Elektromos Krokodilban a Blahán. 😊 (Aurórát is csak ott, meg egy kapualjban a Ferenc körúton 😊 De azt már '91-től.)

És vajon milyen lehet Mongóliában a nu-metal szcéna? Hát ilyen:
http://www.youtube.com/watch?v=O_2spoZiYPISobri Jóska
pont azt írtam hogy volt, de ha nem jártál bulikba akkor nem ismerhetted. márpedig én nem járhattam 15-17 évesen mint a mai fiatalok. és ez azért nem 91 volt 😛
nekünk a zeneforrás először a rendes MTV volt, olyan 90-91 körültől, majd amikor az megszünt akkor német VIVA, utána meg Z+. Én a rádiót soha sem szerettem. utána már mentek a bulik meg fesztiválok meg aztán jött az internet.
több mint 13 éve
catattack 3 520
Nincs semmi bajom, az Immortallal, de nem értem, hogy miért kell még mindig kifesteni magukat és úgy pózolni?
Ez már kezd röhejessé válni.
http://www.youtube.com/watch?v=O01gxYeS_3c
több mint 13 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
skinsben volt. aeroplane - we can't fly
http://www.youtube.com/watch?v=4Bd8qSYoVeM
azt hinné az ember durvulás jön, aztán mekkora váltás 😊
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 453 — Sic semper tyrannis!
Egy kis kikacsintás a Motorostalálkozók hangulatára

Blues Company - Kispirics:

ver.1.: http://www.youtube.com/watch?v=jkoBvGjWrNc

ver.2.: http://www.youtube.com/watch?v=9W_Fa8fZL28

vidám zene 😊
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
így előadók alapján nagyon csak a fő mainstreamet ismeritek 😊 pedig mennyi sokkal-sokkal jobb van...
amúgy csabi, jazz-rapben mit hallgatsz? anno készítettem róla egy előadást, csak azért kérdem, hátha tudsz több jófajta előadót. nekem kb a US3 és a Buckshot Lefonque maradt csak meg..brk
amikor én komolyam hallgattam ezeket akkor nem volt még Internet hogy eljussanak a nem mainstream zenék az emberekhez. azokat akkor ismerhetted ha bulikba jártál. Ez viszont 16 éves koromban 97-98 körül még nem volt divat. akkor azt ismerted ami ment a Z+ on...

ma meg annyifélét hallgatok hogy nem fogok lemenni a legkevésbé mainstream cuccokig.
Rengeteg punkot, hiphopot, de mostanában mindenféle elektronikus izét is. na meg alternatív rockharomt
ÖÖÖ, azért volt Pesten is underground hip-hop a 90-es évek közepétől, nem csak Rapülők, AC, vagy Zolee. Bulik is voltak (asszem Orczyban már 96-tól), és lehetett venni kazettán az Elektromos Krokodilban a Blahán. 😊 (Aurórát is csak ott, meg egy kapualjban a Ferenc körúton 😊 De azt már '91-től.)

És vajon milyen lehet Mongóliában a nu-metal szcéna? Hát ilyen:
http://www.youtube.com/watch?v=O_2spoZiYPI

több mint 13 éve
cs19 New Orleans Saints Purdue Boilermakers 455 — Saints fan
így előadók alapján nagyon csak a fő mainstreamet ismeritek 😊 pedig mennyi sokkal-sokkal jobb van...
amúgy csabi, jazz-rapben mit hallgatsz? anno készítettem róla egy előadást, csak azért kérdem, hátha tudsz több jófajta előadót. nekem kb a US3 és a Buckshot Lefonque maradt csak meg..brk
Hát, lehet, hogy nem a legjobbak, de akkor mondom:
Digable Planets: jó nagyon
Guru's Jazzmatazz: amennyit tudsz, szerezz meg, nekem csak az első és a válogatás van meg, azok ütnek
Természetesen Roots összes, aztán azok közül ami tetszik
US3: mondtad
Common: vannak ilyen albumai, de ott is elég, ha meghallgatod a válogatást, ha tetszik akkor meg azt hiszem a 2000 körüli időszakban volt jazzes, a wiki segít 😊
Nas: alapból hallgattam, de neki az Illmatic albuma eléggé jazz zenei alapokra támaszkodik
Kb. ennyit tudok most. Ha esetleg eszedbe jut még valami, kérlek oszd meg velem... 😊

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
így előadók alapján nagyon csak a fő mainstreamet ismeritek 😊 pedig mennyi sokkal-sokkal jobb van...
amúgy csabi, jazz-rapben mit hallgatsz? anno készítettem róla egy előadást, csak azért kérdem, hátha tudsz több jófajta előadót. nekem kb a US3 és a Buckshot Lefonque maradt csak meg..brk
amikor én komolyam hallgattam ezeket akkor nem volt még Internet hogy eljussanak a nem mainstream zenék az emberekhez. azokat akkor ismerhetted ha bulikba jártál. Ez viszont 16 éves koromban 97-98 körül még nem volt divat. akkor azt ismerted ami ment a Z+ on...

ma meg annyifélét hallgatok hogy nem fogok lemenni a legkevésbé mainstream cuccokig.
Rengeteg punkot, hiphopot, de mostanában mindenféle elektronikus izét is. na meg alternatív rock
több mint 13 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
így előadók alapján nagyon csak a fő mainstreamet ismeritek 😊 pedig mennyi sokkal-sokkal jobb van...
amúgy csabi, jazz-rapben mit hallgatsz? anno készítettem róla egy előadást, csak azért kérdem, hátha tudsz több jófajta előadót. nekem kb a US3 és a Buckshot Lefonque maradt csak meg.
több mint 13 éve
cs19 New Orleans Saints Purdue Boilermakers 455 — Saints fan
Viszont a külföldi újakat egyáltalán nem bírom meghallgatni csak a régiektől a klasszikusokat. Beastie Boys, Cypress Hill, NWA, Snoop, egy kis Wutang, Dr.Dre és persze az első Eminem album ami geci jó. de 2000 után mind szar.haromt
Ebbe mondjuk van igazság bőven.
Jobban belegondolva én sem hallgattam túl sok előadót... Eminemnem mondjuk utolsó 2 kivételével az összesét sokszor, de a régieket nagyon adom. Én mondjuk még a Gang Starr-t, DMX-et, House of Pain-t hallgattam a régebbiekből. Újak közül csak a main stream jutott nekem. (Asher Roth, B.o.B...) Néha voltak ilyen aussie és angol hiphop föllángolásaim, de nem tartottak sokáig.

A(z aktuális) kedvenceim viszont mindig a rap határterületeiről kerültek ki, 1-2 éve Limp Bizkit (természetes a 2k körüli legjobbak), mostanában meg a jazz rap-et favorizálom. Tényleg, a The Roots viszont még mindig hozza a színvonalat, a Legend-del közös albumuk is jó.
Viszont nagyon jó, lehetőleg amerikai jazz előadókra várok tippeket, mert szeretnék oda is átszokni... 😊

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
nem tudom. az én időmben a magyar hip-hip annyi volt, hogy Megasound System, Ganxsta Zolee, Animal Cannibals.
Az iszonyat nagy király volt aki szerzett egy másolt Cypress Hill kazit, hogy azt nyomathassuk a magnóból kosarazás közben 😛

Persze biztosan volt underground is de az nem jutott el senkihez pesten.

Egy jó időre abbahagytam a hiphop hallgatást aztán 2-3 éve visszatértem ehhez is, mióta van sok hallgatható magyar zene.
Kezdet, Steve, Norba. A punnany nekem olyan hangulat zene

Mondjuk soha nem jártam Hiphop bulikra mert senki nem szerette a barátaim közül amikor már tudtam volna menni
Viszont a külföldi újakat egyáltalán nem bírom meghallgatni csak a régiektől a klasszikusokat. Beastie Boys, Cypress Hill, NWA, Snoop, egy kis Wutang, Dr.Dre és persze az első Eminem album ami geci jó. de 2000 után mind szar.
több mint 13 éve
cs19 New Orleans Saints Purdue Boilermakers 455 — Saints fan
magyar hip-hoppos témára:.brk
Én nem voltam elég menő, hogy underground-ot hallgassak 😛 , most meg inkább az amcsikra vagyok ráállva, de azért hozzáfűznék néhányat:
- Új Norba album nagyon jó, valamelyikőtök még talán az előző fórumon írta is, tényleg jól sikerült.
- Régebben volt szegedi hiphop lemez is, az elsőn voltak jó trekkek (sőt!), a második hulladék. (Szerintem. Hozzáfűzném, itt nem volt egy Hősök-szintű elit magyar csapat... A Westprém tényleg jó album lett.)
- Régi Flour(id). 😀

És szóba került a hangulat is... Hát, én tényleg nem tartom nagyra zeneileg az Animal Cannibals-t, de amit a SZIN-en idén nyomtak, az jó volt, nagyon. Mármint ahogy bevonták a közönséget, csinálták a hangulatot, és leküzdötték, hogy délután 4 körül kellett kezdeni, és senki nem volt az elején... Tetszett.

Én mostanában csak Punnany-t, néha a Norba albumot hallgatom... Cserébe, ami hasonló stílus, a hiphop alapot szolgáltató előadók közül egy-két jó, ahol mondjuk a szöveg is profi. (Nyilván más tolja.) Kettő:
http://www.youtube.com/watch?v=Pb0-FeqUl-s Zomblaze - Turbina (ft. Eckü és Funktasztikus)
http://www.youtube.com/watch?v=NqbG5XfhMY8 Membran feat. Mc Dynamite - One Way

több mint 13 éve
Tomeee 753
Egyébként szvsz. kurva jó a magyar hip-hop, csak sajnos nálunk a szarokat kapják fel :/eaglesmcnabb
Mondjuk ezzel nem értek egyet, szerintem nagyjából mindenki ugyanazokat a sablonokat nyomja, a Punnany-ban pont azt szeretem hogy nem a telepibengbenggangsztavagyok témákat fejtik ki, a Kezdet meg megint más kategória 😊

Ryzonak meg tényleg érdekes flowja van, de nekem nagyon monoton. Na többet nem kötözködök 😀

twitter | last.fm | mixcloud