NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
igazából a kötelező könyveknél rá kell jönni hogyan kell olvasni. pl én a kőszívű ember fiait is szerettem, mert amint elmondta a tanár hogy Jókai festő volt és ezért mindent le akart festeni a szavaival, spórolt nekem 100 oldalt, hogy ha láttam hogy ilyen rész jön, átlapoztam, ebből egyet megtanul az ember hogy aztán példaként fel tudja hozni és ennyi. amúgy a története szerintem nagyon jó és érdekes is, főleg ha tisztában van az ember a megírás idejével, magyar történelemmel stb.
Pari szerintem erre utalt a walesi bárddal, hogy kell érteni hogy miért vesszük irodalom órán. a versek bemagolásának amúgy semmi értelme, főleg a mai világban amikor rá tud keresni az ember, és csak görcsöket okoznak nap mint nap a gyerekeknek.
Heisman
hát mikor végig gurulsz feszt a petőfi-mondókákon, aranymeséken aztán a pátosszal teli nagynemzeti felbuzduláson - hogy már édes vizeletet izzadsz

na nekem akkor baszódott be Samuel Taylor Coleridge - Kubla Kán, me az a vers, nem népimondóka, meg kiverem menten a széppusztába, meg aztahétszentséges történelmi átok

akkó megértettem a romantikát is meg a verselemzést is, meg a szabólőrincet, kosztolányit, adit

sose nem adtak ki egy kurva verseskötetet tőle, mongyuk angol romantikából se sokat - azt nyomjuk az ifjúvertert me aszisszük az a romantika a nem tudom, hogy felálle demiér


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 650 — Lucas Scott
olvassátok el a khartauzit. na az a kemény, nem a kád széle.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 222 — én ezt meguntam
Helmut top less kötelező.

10. Sárarany-Pedig dekúrvajó könyv-hogy akkor mennyire nem értettem.
9. Ányegin -így Á-val -megalapzta a 2. helyezett- am már nem így gondolom
8. Zabhegyező - itt döntöttem el, hogy nem leszek bel-pesti értelmiségi
7. Kincskereső Kisködmön.- Ma már szeretem, és értem
6. Arany virágcserép (pedig mindenki imádta Nekem a korszak fájt)
5. Aranyember -
4. Faust II- Elég lett volna az I
3. Illiász - hangosan kellett gyakorolni a hexametert-pentametert- mint zenesulis áttoltam 6/8-adba, nagy 3-ra, 4/4edes tripletre -egy órán és 3 db elégtelennel zártam az órát..... apám nem sűrűn járt be, de akkor bement....
2. Ifjú Werther szenvedései - na ott befontam a hajam. Megértettem, hogy a csajok nem szeretik az érzékeny fiúkat.... én nem is voltam az.
1. Új Heloise (meg sem tudtam szerezni, ahogy senki más sem az osztályban- nem kis balhé lett belebukott az osztályfőnököm)
Helmut Zimmer
Baszki Helmut, ez a lista túúúúúúúl deep, még a reneszánsz embereknek is, hát még fiataloknak. 😊
Pari
Hát ez az...a szépemlékű "még fasza, még igazi acéli elveken nyugvó kultur-politika által megalapozott" tanterv "ami olyan jó volt" az ezt tudta kb. 85-93 közt.
több mint 2 éve
Pari Las Vegas Raiders 3 636 — Rise My Nation!
Helmut top less kötelező.

10. Sárarany-Pedig dekúrvajó könyv-hogy akkor mennyire nem értettem.
9. Ányegin -így Á-val -megalapzta a 2. helyezett- am már nem így gondolom
8. Zabhegyező - itt döntöttem el, hogy nem leszek bel-pesti értelmiségi
7. Kincskereső Kisködmön.- Ma már szeretem, és értem
6. Arany virágcserép (pedig mindenki imádta Nekem a korszak fájt)
5. Aranyember -
4. Faust II- Elég lett volna az I
3. Illiász - hangosan kellett gyakorolni a hexametert-pentametert- mint zenesulis áttoltam 6/8-adba, nagy 3-ra, 4/4edes tripletre -egy órán és 3 db elégtelennel zártam az órát..... apám nem sűrűn járt be, de akkor bement....
2. Ifjú Werther szenvedései - na ott befontam a hajam. Megértettem, hogy a csajok nem szeretik az érzékeny fiúkat.... én nem is voltam az.
1. Új Heloise (meg sem tudtam szerezni, ahogy senki más sem az osztályban- nem kis balhé lett belebukott az osztályfőnököm)
Helmut Zimmer
Baszki Helmut, ez a lista túúúúúúúl deep, még a reneszánsz embereknek is, hát még fiataloknak. 😊

Szerkesztette: Pari
több mint 2 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 222 — én ezt meguntam
Helmut top less kötelező.

10. Sárarany-Pedig dekúrvajó könyv-hogy akkor mennyire nem értettem.
9. Ányegin -így Á-val -megalapzta a 2. helyezett- am már nem így gondolom
8. Zabhegyező - itt döntöttem el, hogy nem leszek bel-pesti értelmiségi
7. Kincskereső Kisködmön.- Ma már szeretem, és értem
6. Arany virágcserép (pedig mindenki imádta Nekem a korszak fájt)
5. Aranyember -
4. Faust II- Elég lett volna az I
3. Illiász - hangosan kellett gyakorolni a hexametert-pentametert- mint zenesulis áttoltam 6/8-adba, nagy 3-ra, 4/4edes tripletre -egy órán és 3 db elégtelennel zártam az órát..... apám nem sűrűn járt be, de akkor bement....
2. Ifjú Werther szenvedései - na ott befontam a hajam. Megértettem, hogy a csajok nem szeretik az érzékeny fiúkat.... én nem is voltam az.
1. Új Heloise (meg sem tudtam szerezni, ahogy senki más sem az osztályban- nem kis balhé lett belebukott az osztályfőnököm)
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Én meg a csütörtöki nyomozóklub-ot rágom. Nem egy kalsszikus, talán kicsit túlhype-olt, de azé nem rossz. Édesanyámnak vettem, de ő már kivégezte...
Pari
Nekem nagyon bejött. Én barátnőmnek vettem, de ő feladta. 😀 Várom hogy jöjjön idén a folytatás. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
YoungZeeZee 8 473
Nekünk is most másodikban indultak be a verstanulások, először a Galagonya (... 🙄), aztán az Itt van az ősz... 7-8 éves gyerekeknél mondjuk nem sok értelmét látom, jópár szót meg kifejezést magyarázni kellett, pedig az átlagnál bőven nagyobb a szókincse a gyereknek...

Nekem szerencsém volt, úgy mentem anno hat évesen iskolába, hogy már tudtam olvasni, így már elsőben untatott a tananyag, és inkább a Robinsont vagy Vernétől a Kétévi vakációt olvastam a pad alatt, kaptam is érte 😄 Bár így belegondolva nekünk is volt már akkor elsőben is kb memoritter, az Anyám tyúkja 😆🙄

Szerintem az is számít, mit visz otthonról a gyerek. Enyém pl állandóan olvas valamit, nem csak itthon, akárhol meglát egy könyvet, már nyitja is ki...
warr_b
Nekunk anno a janos vitet 1-2 verszakat adtak fel de en kb egy fejezetnyit vagtam be mert nem figyeltem az oran.
több mint 2 éve
Pari Las Vegas Raiders 3 636 — Rise My Nation!
Én meg a csütörtöki nyomozóklub-ot rágom. Nem egy kalsszikus, talán kicsit túlhype-olt, de azé nem rossz. Édesanyámnak vettem, de ő már kivégezte...

Szerkesztette: Pari
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 705 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Nekem a Bűn és Bűnhődés volt az, amit nagyon korán feladtam.
empty taxi
Hahh. Nekem a négy kötetes Csendes Don van régóta bakancslistán 😁


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Nekem a Bűn és Bűnhődés volt az, amit nagyon korán feladtam.
empty taxi
Életem egyik legjobb könyvélménye. 😀 Különbözőek vagyunk. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
Nekem a Bűn és Bűnhődés volt az, amit nagyon korán feladtam.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
A légy jó mindhaláligot is párszor neki basztam annó a falnak... 😀
peach
számomra a legborzalmasabb kötelező az az Anyám könnyű álmot ígér volt
az aranyembert se tudtam elolvasni, de ott a gond a bealvás volt
előbbi viszont kínszenvedés votl

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 536 — nabege2@yahoo.com
Félévente mindig előkerül ugyanaz a téma 😊))
Nekem az eseménydús könyvekkel soha nem volt bajom. A sok picsogónak kezébe nyomnám az Átváltozást, aztán utána örömmel olvasnák el a többit.
Azt viszont adom, hogy lehet, hogy tényleg 1-2 könyvet hamarább adnak fel. Nekem ilyen rossz élményem a Kincskereső kisködmön volt, kb a felét nem is értettem 😊
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
Annyian írjátok a Kőszívű embert, de én képtelen voltam elolvasni. Szerintem szörnyű. Fura, mert pl az Arany embert kifejezetten szerettem, a 30 oldalas tájleírásokkal együtt 😄
warr_b
nekem meg pont fordítva van 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
peach Atlanta Falcons 14 713 — a new hope (again)
A légy jó mindhaláligot is párszor neki basztam annó a falnak... 😀



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 705 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Annyian írjátok a Kőszívű embert, de én képtelen voltam elolvasni. Szerintem szörnyű. Fura, mert pl az Arany embert kifejezetten szerettem, a 30 oldalas tájleírásokkal együtt 😄


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 705 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Nekünk is most másodikban indultak be a verstanulások, először a Galagonya (... 🙄), aztán az Itt van az ősz... 7-8 éves gyerekeknél mondjuk nem sok értelmét látom, jópár szót meg kifejezést magyarázni kellett, pedig az átlagnál bőven nagyobb a szókincse a gyereknek...

Nekem szerencsém volt, úgy mentem anno hat évesen iskolába, hogy már tudtam olvasni, így már elsőben untatott a tananyag, és inkább a Robinsont vagy Vernétől a Kétévi vakációt olvastam a pad alatt, kaptam is érte 😄 Bár így belegondolva nekünk is volt már akkor elsőben is kb memoritter, az Anyám tyúkja 😆🙄

Szerintem az is számít, mit visz otthonról a gyerek. Enyém pl állandóan olvas valamit, nem csak itthon, akárhol meglát egy könyvet, már nyitja is ki...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 359 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
igazából a kötelező könyveknél rá kell jönni hogyan kell olvasni. pl én a kőszívű ember fiait is szerettem, mert amint elmondta a tanár hogy Jókai festő volt és ezért mindent le akart festeni a szavaival, spórolt nekem 100 oldalt, hogy ha láttam hogy ilyen rész jön, átlapoztam, ebből egyet megtanul az ember hogy aztán példaként fel tudja hozni és ennyi. amúgy a története szerintem nagyon jó és érdekes is, főleg ha tisztában van az ember a megírás idejével, magyar történelemmel stb.
Pari szerintem erre utalt a walesi bárddal, hogy kell érteni hogy miért vesszük irodalom órán. a versek bemagolásának amúgy semmi értelme, főleg a mai világban amikor rá tud keresni az ember, és csak görcsöket okoznak nap mint nap a gyerekeknek.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
nekem mákom volt valszeg, kötelező volt a Tüskevár és imádtam
onnan nem volt megállás

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Pari Las Vegas Raiders 3 636 — Rise My Nation!
Én bevallom férfiasan, hogy 20 éves koromig egy könyvet ki nem olvastam (még a kötelező irodalmat sem, volt pár könyv ami érdekelt, de sose jutottam a végére egyiknek sem - Winettou kalandjai, Kittenberger Kálmán könyvei) igazából tankönyvön kívül mást nem olvastam, mert iszonyatosan untatott. Számtalanszor vettem észre magamon, hogy ugyan azt a mondatot, bekezdést olvasom újra és újra a gondoltaim meg közbe máshol járnak, vagy csak szimplán leragad a szemem 4-5 oldal után. Biztos ennek is megvan a mai tudományos neve, hogy milyen zavar, de leszarom.

20 évesen rátaláltam Douglas Adams könyveire és nem tudtam letenni, azt vettem észre magamon, hogy 6 órája ülök egyhelyben és csak olvasok. Én, akinek az előtt fizikai fájdalmat jelentett 10 percnél tovább olvasni valamit. Aztán megvilágosodtam.

Én szeretek olvasni!!!

Csak nem találtam addig meg azt, ami leköt. Azóta persze már egy rakat könyvet elolvastam, de már tudatosan kerestem azokat ami érdekel, fantasy, humor, nfl, stb.

Fiamnak nem ezt a rögös utat szántam, mert aki kiskorában megtanul folyékonyan olvasni, szöveget értelmezni, annak sokkal könnyebben fog menni a tanulás is. Ezért elkezdtem megismertetni olyan dolgokkal amik engem fiatal koromban lekötöttek - a fantasy szerepjátékok világával (D&D, Warhammer, stb) Bejött neki a világ, kezdte megérteni és megkedvelni. Mikor már naponta beszélgettünk ilyen dolgokról, akkor felajánlottam neki két régi kedvenc könyvem.
RA Salvatore - Dark elf trilógiáját és a Félix és Gotrek sorozatot...

A gyerek aki előtte utált olvasni, ahogy csak én, egy hét alatt végzett az első könyvével, majd jött a második és harmadik...
Nincs is gondja a suliban. A lányom is hasonló úton jár, bár neki a nővérem segít, mert a lovak és a tini drámák világa távol esik tőlem.

De az iskolai irodalom tanítással nagyon nem vagyok kibékülve.
Szerintem csak arra jó, hogy a gyerekekkel megutáltassák az olvasást. Túl korán tesznek kötelezővé olyan könyveket, mellyel egy gyerek nem tud mit kezdeni, nem érti, nem tud azonosulni vele, idegen tőle. Én is fontosnak tartom, hogy mindenki megismerje a kőszívű embert, a kincskersőt, a pál utcaikat, vagy az egri csillagokat. De szerintem ennek az ideje valahol középiskolában kellene lennie, amikor már vették történelemből ezen időszakokat, ahol bepillantást nyertek az adott korba, hogy meg is értsék, mitől kiemelkedő alkotás, mert a tanulsága mindegyiknek kb. 2 mondatban összegezhető.

Én hagynám, hogy a gyerekek azt olvassanak amit csak akarnak, ami érdekli őket, Harry Potter, Ropi naplók, fantasy, tököm tudja bármit, szeressék meg, tanuljanak meg olvasni, nem számít, hogy ponyva, vagy leglajaszenny wattpad, élvezze, és amikor már tud olvasni és érti a világot, na akkor kell a kötelezőt elolvastatni velük.

A helyzet ugyanez a versekkel, bemagolják, de nem értik miről szól, nem értik, hogy a mondandót meg lehet fogalmazni több módon és ez nem az ő hibájuk.

A lent idézett verset pl. könnyebben megértik a mai gyerekek az fix, a minőségén lehet vitatkozni, de ha már megértik az fél siker.
Számtalan verset tudok ma is fejből, de az hogy a walesi bárdok miért zseniális, azt csak 20+ évesen értettem meg. Amikor magolni kellett azt se tudtam, mi a faszom az a bárd. Nem tudom, hogy ez a tanár vagy a tanterv hibája, de én a tantervet alaposan átírnám irodalomból.

Szerkesztette: Pari
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 128 — Így remélem megfelelek nektek.....
Akkor én vagyok ósdi avétos maradi korral nem haladó stb... tudom, vállalom.... (ha ez a bélyeg azért mert nem az én vilàgom az erőltetett csak azért is se füle se farka kínrím és társai pláne, hogy tudnál ezt másként is de csak azért, hogy divatos legyek, nem teszik)
Sütianappal természetesen egy napon sem említhetőek 😉
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
írjátok ezt sutianappal egy fórumon, ejj-ejj...
kristof
főkelés!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 085 — #NoStress
...Százszor jobb, mint az avétos, többszáz éves ósdi versek, pláne egy kisiskolásnak.
Ezen problémázni olyan (maradva a vers témaválasztásánál) mintha valaki a táviratot sírná vissza és a mobilt fikázná.
Sobri Jóska
Azért, mert valami új, még lehet szar, vagy szarabb a réginél. Pl. a kortárs költészet ezen része jó példa. Sok van még belőle. Persze ez szubjektív.
kristóf17
Igen, ez ízlésvita lenne.
De olyat nem mondtam, hogy azért jó, mert új, hanem azt mondtam, hogy modern is és jó is.
Sok modern van ami szar, Varró versei nem ilyenek.

több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
...Százszor jobb, mint az avétos, többszáz éves ósdi versek, pláne egy kisiskolásnak.
Ezen problémázni olyan (maradva a vers témaválasztásánál) mintha valaki a táviratot sírná vissza és a mobilt fikázná.
Sobri Jóska
Azért, mert valami új, még lehet szar, vagy szarabb a réginél. Pl. a kortárs költészet ezen része jó példa. Sok van még belőle. Persze ez szubjektív.
több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
Szerintem Varró Dani versei kurva jók, modernek, teljesen jól játszik a szavakkal, a nyelvvel, őszintén meg is lep, hogy beemelődött az általános iskolai tananyagba, mivel köztudott, hogy nem a NER nagy barátja.
Százszor jobb, mint az avétos, többszáz éves ósdi versek, pláne egy kisiskolásnak.
Ezen problémázni olyan (maradva a vers témaválasztásánál) mintha valaki a táviratot sírná vissza és a mobilt fikázná.
Sobri Jóska
Nekem se borsózik tőle a hátam, bár nyelvtanilag talán jobban nézne ki, ha a helyragokból lespórolt -n betűk helyére aposztrófot aggatna aranyosan.