Jégkorong

21 feliratkozó

több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Ellesztek ezzel szeptemberig...
gaben
Soldi vagy Sobri erre garancia. Egyszer megnézném őket egymás ellen egy választási vitaműsorban.
Kampman
Szórakoztató lenne. 😉
Soldados
Hogy tudnék Soldival vitázni, ha mindig igaza van?!

több mint 7 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ellesztek ezzel szeptemberig...
gaben
Soldi vagy Sobri erre garancia. Egyszer megnézném őket egymás ellen egy választási vitaműsorban.
Kampman
Szórakoztató lenne. 😉


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 947
Ellesztek ezzel szeptemberig...
gaben
Soldi vagy Sobri erre garancia. Egyszer megnézném őket egymás ellen egy választási vitaműsorban.
több mint 7 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
@Soldi: hol írtam személyedet sértő dolgot abban a hsz-ben? ha tényleg az volt ,akkor elnézésedet kérem, nem akartam olyat.

amikor olyat írsz, hogy gondunk lett volna egy meccs megnyerésével, akkor sztem nem véletlenül következtetek söprésre.

kapott gól átlagról tényleg annyit, hogy ahogy leírtam azért az EN gólok is befolyásolták keményen. mi kevesebb meccsen 4szer annyit kaptunk mint ti. és ha már csak azokat leveszem, akkor nem olyan egetverő a különbség.

alapvetően egyetértek veled azzal, hogy egy ilyen döntőt ti nyertetek volna, csak a különbséggel nem. sztem szorosabb lett volna, mint egy 4-1, nem lett volna gázolás sztem.
de sztem túl van már tárgyalva, ma exp draft úgy néz ki MAF és egy pick költözik Vegasba tőlünk meg Stoner és Theodore. én örülök a cserének, jól jártunk vele, ha így alakul.
csebi
Az, hogy az általam összegyűjtött, leírt statokra, tényekre, adatokra érdemi reakció nem jön, csak az, hogy hiteltelen vagyok én (a személyem), az szerintem elég bántó. Ráadásul nem is igaz, amit írtál, mert nem változtattam a véleményemen, sima párharcot feltételeztem volna a Ducks ellen, amiben persze a söprés is benne van, meg a 4-1 is. És ez utóbbit is leírtam, tehát nem konkrét söprésről beszéltem.

Az üreskapus gólokat nem tudom miért akarod levenni? Nem muszáj eladni a korongot, ez is egy nagyon fontos eleme annak, hogy ne kapj gólt. Nem véletlen az, hogy a Pens 1 ilyen gólt kapott, a Ducks pedig négyet, Vagy akkor azt is leveszed a támadó oldalról, amikor a kapus lehozása által teremtett létszámfölényből ütsz gólt? szerintem ez a szituáció a játék része, amit meg lehet jól és rosszul oldani. De ha ragaszkodsz hozzá vegyük le: Pens 2,24, Ducks 2,82 - ez továbbra is nagyon durva különbség.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 7 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 098 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ellesztek ezzel szeptemberig...
gaben
Csak a végtelenbe és tovább 😉 😛
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 570 — Lucas Scott
@Soldi: hol írtam személyedet sértő dolgot abban a hsz-ben? ha tényleg az volt ,akkor elnézésedet kérem, nem akartam olyat.

amikor olyat írsz, hogy gondunk lett volna egy meccs megnyerésével, akkor sztem nem véletlenül következtetek söprésre.

kapott gól átlagról tényleg annyit, hogy ahogy leírtam azért az EN gólok is befolyásolták keményen. mi kevesebb meccsen 4szer annyit kaptunk mint ti. és ha már csak azokat leveszem, akkor nem olyan egetverő a különbség.

alapvetően egyetértek veled azzal, hogy egy ilyen döntőt ti nyertetek volna, csak a különbséggel nem. sztem szorosabb lett volna, mint egy 4-1, nem lett volna gázolás sztem.
de sztem túl van már tárgyalva, ma exp draft úgy néz ki MAF és egy pick költözik Vegasba tőlünk meg Stoner és Theodore. én örülök a cserének, jól jártunk vele, ha így alakul.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 7 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 8 114 — Deion Sanders for president!
Ellesztek ezzel szeptemberig...

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 7 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
egyébként azért vicces olvasni ezeket az elméleti vitákat, mert statisztikával mindent meg lehet magyarázni, viszont adott meccsen a pillanatnyi matchupok döntenek mindig, meg hogy a kapusnak milyen meccse van.
slowmotion
kivéve ha a Pens játszik 😊 mert akkor mostanában a Pens nyer.

amúgy Soldi: te hoztál egy statisztikát, amely szerint kimagaslóan legrosszabb, én meg hoztam egy másikat, ami szerint meg nem. vhol a kettő között van az igazság. és amúgy ott teszed hiteltelenné magad, hogy 2 napja még azt írod, hogy ez tuti 4-0 lett volna, de már most 4-1ről beszélsz, mi történt ebben a két napban? változtak a ducks statisztikái a szemedben? jövő héten már az lesz, hogy mi lettünk volna a stanley győztesek? 😊 amúgy én megnéznék egy pens-ducks döntőt, nagyon kíváncsi lennék, hogy a két edző mit kezdene egymással.
csebi
De a Te statisztikád egész egyszerűen nem jó, nem releváns. Kapott gólokról beszélsz, de azt nem mindegy hány meccsen kapja a csapat. És ezt le is írtam neked. Úgyhogy hiteltelenségről szerintem nem beszéljél. Mert aki ilyen statisztikával próbál ragaszkodni az általa képviselt véleményhez, az hiteltelenné válik. (Gólok számát abban az esetben lehet összehasonlítani, ha azt azonos számú meccsen érik el a csapatok.)

Amivel pedig engem illetsz hiteltelenséggel és változó véleménnyel, az egész egyszerűen nem igaz és nem tényszerű. Nem beszéltem söprésről. Azt írtam, hogy nem látom hogyan tudna a Ducks meccseket nyerni, főleg folyamatosan. És már korábban is a Columbus párharchoz hasonlítottam az általam vélt képet és eredményt. 😉

Ezt alátámasztandó két idézet tőlem az 1. és a 2. HSZ-emből:
"azzal is gondja lett volna, hogy nyerjen egy meccset" - ez nem azt jelenti hogy feltétlenül söprés lenne, hanem azt, hogy sima lenne a párharc, tehát 4-0, vagy 4-1 az én meglátásom szerint
"Ha pedig a 3,5-t üt a Pens, akkor az 4-1-nél nehezen lesz rosszabb, ahogy a Columbus ellen is láttuk" - a párbeszédünk tőlem származó 2. HSZ-ében írtam.

ui.: azt pedig sajnálattal látom, hogy miután alapjaiban döntöttem meg a te statisztikádat az előző HSZ-ben, arra érdemben semmiféle reakció nem érkezett, mondjuk nehéz is vitatkozni a goal/game mutatóval vagy hogy a Preds 5 meccsel többet játszva is 4-gyel kevesebb gólt kapott... Így - mivel nem találtál fogást - gyorsan bedobtál egy személyemet bántó jelzőt, ráadásul az sem fedi a valóságot. Kár érte, nem épp elegáns megoldás....

Szerkesztette: Soldados


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
egyébként azért vicces olvasni ezeket az elméleti vitákat, mert statisztikával mindent meg lehet magyarázni, viszont adott meccsen a pillanatnyi matchupok döntenek mindig, meg hogy a kapusnak milyen meccse van.
slowmotion
kivéve ha a Pens játszik 😊 mert akkor mostanában a Pens nyer.

amúgy Soldi: te hoztál egy statisztikát, amely szerint kimagaslóan legrosszabb, én meg hoztam egy másikat, ami szerint meg nem. vhol a kettő között van az igazság. és amúgy ott teszed hiteltelenné magad, hogy 2 napja még azt írod, hogy ez tuti 4-0 lett volna, de már most 4-1ről beszélsz, mi történt ebben a két napban? változtak a ducks statisztikái a szemedben? jövő héten már az lesz, hogy mi lettünk volna a stanley győztesek? 😊 amúgy én megnéznék egy pens-ducks döntőt, nagyon kíváncsi lennék, hogy a két edző mit kezdene egymással.
csebi
Mivel Malkin MVP, a Ducks hátvédei, bár az átlagosnál jobbak, de kiemelkedően átlag alattiak, a momentum a Pensnél, a matchupok nem számítanak bizonyos esetekben, a két edző meg úgyis csak ül a padon ül, tehát tuti a Pens nyerne. 😊

több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 570 — Lucas Scott
egyébként azért vicces olvasni ezeket az elméleti vitákat, mert statisztikával mindent meg lehet magyarázni, viszont adott meccsen a pillanatnyi matchupok döntenek mindig, meg hogy a kapusnak milyen meccse van.
slowmotion
kivéve ha a Pens játszik 😊 mert akkor mostanában a Pens nyer.

amúgy Soldi: te hoztál egy statisztikát, amely szerint kimagaslóan legrosszabb, én meg hoztam egy másikat, ami szerint meg nem. vhol a kettő között van az igazság. és amúgy ott teszed hiteltelenné magad, hogy 2 napja még azt írod, hogy ez tuti 4-0 lett volna, de már most 4-1ről beszélsz, mi történt ebben a két napban? változtak a ducks statisztikái a szemedben? jövő héten már az lesz, hogy mi lettünk volna a stanley győztesek? 😊 amúgy én megnéznék egy pens-ducks döntőt, nagyon kíváncsi lennék, hogy a két edző mit kezdene egymással.

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 325 — Cowboys fan
egyébként azért vicces olvasni ezeket az elméleti vitákat, mert statisztikával mindent meg lehet magyarázni, viszont adott meccsen a pillanatnyi matchupok döntenek mindig, meg hogy a kapusnak milyen meccse van.
több mint 7 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
hiába magyarázod, nem védekezésről beszéltél ... védőket írtál. de mind1, ha még a kőkeményen leírt mondatodat is másképp magyarázod, akkor felesleges bmiről beszélni.

a mélységgel kapcsolatosan amúgy teljesen igazad van, ezért a GM-ünk utólag magára is vállalta a felelősséget, hogy lényegében nem hagyott támadót RC-nek. de hát sokat nem érünk vele.

lassan jönnek az exp draft védett listák úgyis.
csebi
Azt írtam, hogy átlagos védők. Ez egy általános megfogalmazás. Egyetlen nevet sem említettem. Azért mert van két jó védőd, a hat pályán lévő védők összképe nem lesz jobb átlagosnál.
Soldados
Ha van két rossz, és két átlagos. Akkor az átlaguk pont az átlag lesz.
De ha 4 átlagos védő van és 2 jobb, akkor ennek a 6 embernek az átlaga jobb az átlagnál.
És ne keverd az általános értelembe vett "átlagos" kifejezést a játékosaid képességeinek átlagával.
Bocs, ha bezavarok a matekkal. 😊
Sobri Jóska
Igen, igaz, amit írsz. De akkor én is behozok egy új vetületet, ugyanis nagyon fontos szerepe van a kontextusnak is. Például, hogy mihez képest átlagos. És itt - ha leírva nem is volt, de a kontextus alapján egyértelműen - a főcsoportdöntőben versenyben maradt csapatokról volt szó, azaz nem a liga 30 csapatának átlagát kell venni. És ebben a kontextusban bizony még túloztam is, mert kimagaslóan legrosszabb volt a Ducks védekezése. 😊
Soldados
ha csak a főcsoport döntőt vesszük alapul, mert miért ne (ha már te is csak ezt a 4 csapatot veszed alapul, ami teljesen szubjektív szűrés, mivel általánosságban beszéltünk, mondjuk a védőkről) akkor azért annyira nem rossz. ti kaptátok a legkevesebb gólt (11)aztán a preds (15) majd az ottawa 17 és a ducks 18. ez nem kimagaslóan legrosszabb. de ha az egész PO-t nézem akkor is az ottawa 50 gólt kapott, mi meg 52-et. tehát ez sem kimagaslóan legrosszabb. picit rosszabb, mint a dobogó alsó foka. és ebben a kontextusban így nem túloztál éppen, hanem most írtál olyat, amit megint nem támasztanak alá a számok. mert nem kimagaslóan legrosszabb.
csebi
Mit nem támasztanak alá a számok? A legtöbb gólt kapta a Ducks a 4 főcsopdöntős csapat közül a PO-ban: Pens 2,28, Preds 2,18, Sens 2,63, Ducks 3,06. A Sens-szel szemben is markáns a különbség, a Preds-Pens párossal szemben pedig brutálisan nagy. Pont erre alapoztam azt a feltevésemet, hogy nem lett volna komoly esélye a Ducksnak, mert nem elég jók a védői és a kapusa.
Soldados
te amúgy el is olvasod, amit írok, vagy elolvasod és nem értelmezed?
52-50 gól. kettő a különbség. a csoportdöntőben 17-18. itt meg egy. ez nem kimagaslóan legrosszabb! legrosszabb, de nem KIMAGASLÓAN.
csebi
És Te elolvasod az enyémet? És értelmezed is? Nem az a jó mutató, hogy ki hány gólt kap, hanem az, hogy goal/game. Miért? Mert a Ducks úgy kapott 2-vel több gólt a Sens-nél, hogy 2-vel kevesebb meccset játszott a Sens-nél... Tehát kevesebb meccsen több gólt kapott. És úgy, hogy a Sens játszott 7 meccset a legjobb támadókat felvonultató Pens-szel. Szóval a 2,63 és 3,06 közötti különbség alapból markáns, de ha figyelembe veszem, hogy a Sens a Pens-szel is játszott, akkor hasonlóan KIMAGASLÓ 😊 a különbség, mint a 2 Stanley Kupa-döntőssel szemben.

A Ducks-Preds összehasonlításról (pedig innen indult a vita, hogy esetleg a Ducks nehezebb falat lett volna szted) e tekintetben kár is beszélni 2,18 vs 3,06. Brutális differencia. A Preds 5 meccsel játszott többet, de még így is 4-gyel kevesebb gólt kapott. 😉 Pedig a Preds is játszott a Pens-szel, és annak ellenére van ilyen elképesztően jó átlaga, hogy a Pens 3 feletti átlagot hozott a 6 meccsen. El sem akarom képzelni, hogy akkor a Pens mit művelt volna a Ducks-szal. 😊 Nagyjából azt amit a Columbus ellen, 4-es gólátlag és mondjuk sima 4-1.

Szerkesztette: Soldados


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 570 — Lucas Scott
hiába magyarázod, nem védekezésről beszéltél ... védőket írtál. de mind1, ha még a kőkeményen leírt mondatodat is másképp magyarázod, akkor felesleges bmiről beszélni.

a mélységgel kapcsolatosan amúgy teljesen igazad van, ezért a GM-ünk utólag magára is vállalta a felelősséget, hogy lényegében nem hagyott támadót RC-nek. de hát sokat nem érünk vele.

lassan jönnek az exp draft védett listák úgyis.
csebi
Azt írtam, hogy átlagos védők. Ez egy általános megfogalmazás. Egyetlen nevet sem említettem. Azért mert van két jó védőd, a hat pályán lévő védők összképe nem lesz jobb átlagosnál.
Soldados
Ha van két rossz, és két átlagos. Akkor az átlaguk pont az átlag lesz.
De ha 4 átlagos védő van és 2 jobb, akkor ennek a 6 embernek az átlaga jobb az átlagnál.
És ne keverd az általános értelembe vett "átlagos" kifejezést a játékosaid képességeinek átlagával.
Bocs, ha bezavarok a matekkal. 😊
Sobri Jóska
Igen, igaz, amit írsz. De akkor én is behozok egy új vetületet, ugyanis nagyon fontos szerepe van a kontextusnak is. Például, hogy mihez képest átlagos. És itt - ha leírva nem is volt, de a kontextus alapján egyértelműen - a főcsoportdöntőben versenyben maradt csapatokról volt szó, azaz nem a liga 30 csapatának átlagát kell venni. És ebben a kontextusban bizony még túloztam is, mert kimagaslóan legrosszabb volt a Ducks védekezése. 😊
Soldados
ha csak a főcsoport döntőt vesszük alapul, mert miért ne (ha már te is csak ezt a 4 csapatot veszed alapul, ami teljesen szubjektív szűrés, mivel általánosságban beszéltünk, mondjuk a védőkről) akkor azért annyira nem rossz. ti kaptátok a legkevesebb gólt (11)aztán a preds (15) majd az ottawa 17 és a ducks 18. ez nem kimagaslóan legrosszabb. de ha az egész PO-t nézem akkor is az ottawa 50 gólt kapott, mi meg 52-et. tehát ez sem kimagaslóan legrosszabb. picit rosszabb, mint a dobogó alsó foka. és ebben a kontextusban így nem túloztál éppen, hanem most írtál olyat, amit megint nem támasztanak alá a számok. mert nem kimagaslóan legrosszabb.
csebi
Mit nem támasztanak alá a számok? A legtöbb gólt kapta a Ducks a 4 főcsopdöntős csapat közül a PO-ban: Pens 2,28, Preds 2,18, Sens 2,63, Ducks 3,06. A Sens-szel szemben is markáns a különbség, a Preds-Pens párossal szemben pedig brutálisan nagy. Pont erre alapoztam azt a feltevésemet, hogy nem lett volna komoly esélye a Ducksnak, mert nem elég jók a védői és a kapusa.
Soldados
te amúgy el is olvasod, amit írok, vagy elolvasod és nem értelmezed?
52-50 gól. kettő a különbség. a csoportdöntőben 17-18. itt meg egy. ez nem kimagaslóan legrosszabb! legrosszabb, de nem KIMAGASLÓAN.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 7 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
hiába magyarázod, nem védekezésről beszéltél ... védőket írtál. de mind1, ha még a kőkeményen leírt mondatodat is másképp magyarázod, akkor felesleges bmiről beszélni.

a mélységgel kapcsolatosan amúgy teljesen igazad van, ezért a GM-ünk utólag magára is vállalta a felelősséget, hogy lényegében nem hagyott támadót RC-nek. de hát sokat nem érünk vele.

lassan jönnek az exp draft védett listák úgyis.
csebi
Azt írtam, hogy átlagos védők. Ez egy általános megfogalmazás. Egyetlen nevet sem említettem. Azért mert van két jó védőd, a hat pályán lévő védők összképe nem lesz jobb átlagosnál.
Soldados
Ha van két rossz, és két átlagos. Akkor az átlaguk pont az átlag lesz.
De ha 4 átlagos védő van és 2 jobb, akkor ennek a 6 embernek az átlaga jobb az átlagnál.
És ne keverd az általános értelembe vett "átlagos" kifejezést a játékosaid képességeinek átlagával.
Bocs, ha bezavarok a matekkal. 😊
Sobri Jóska
Igen, igaz, amit írsz. De akkor én is behozok egy új vetületet, ugyanis nagyon fontos szerepe van a kontextusnak is. Például, hogy mihez képest átlagos. És itt - ha leírva nem is volt, de a kontextus alapján egyértelműen - a főcsoportdöntőben versenyben maradt csapatokról volt szó, azaz nem a liga 30 csapatának átlagát kell venni. És ebben a kontextusban bizony még túloztam is, mert kimagaslóan legrosszabb volt a Ducks védekezése. 😊
Soldados
ha csak a főcsoport döntőt vesszük alapul, mert miért ne (ha már te is csak ezt a 4 csapatot veszed alapul, ami teljesen szubjektív szűrés, mivel általánosságban beszéltünk, mondjuk a védőkről) akkor azért annyira nem rossz. ti kaptátok a legkevesebb gólt (11)aztán a preds (15) majd az ottawa 17 és a ducks 18. ez nem kimagaslóan legrosszabb. de ha az egész PO-t nézem akkor is az ottawa 50 gólt kapott, mi meg 52-et. tehát ez sem kimagaslóan legrosszabb. picit rosszabb, mint a dobogó alsó foka. és ebben a kontextusban így nem túloztál éppen, hanem most írtál olyat, amit megint nem támasztanak alá a számok. mert nem kimagaslóan legrosszabb.
csebi
Mit nem támasztanak alá a számok? A legtöbb gólt kapta a Ducks a 4 főcsopdöntős csapat közül a PO-ban: Pens 2,28, Preds 2,18, Sens 2,63, Ducks 3,06. A Sens-szel szemben is markáns a különbség, a Preds-Pens párossal szemben pedig brutálisan nagy. Pont erre alapoztam azt a feltevésemet, hogy nem lett volna komoly esélye a Ducksnak, mert nem elég jók a védői és a kapusa.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 570 — Lucas Scott
hiába magyarázod, nem védekezésről beszéltél ... védőket írtál. de mind1, ha még a kőkeményen leírt mondatodat is másképp magyarázod, akkor felesleges bmiről beszélni.

a mélységgel kapcsolatosan amúgy teljesen igazad van, ezért a GM-ünk utólag magára is vállalta a felelősséget, hogy lényegében nem hagyott támadót RC-nek. de hát sokat nem érünk vele.

lassan jönnek az exp draft védett listák úgyis.
csebi
Azt írtam, hogy átlagos védők. Ez egy általános megfogalmazás. Egyetlen nevet sem említettem. Azért mert van két jó védőd, a hat pályán lévő védők összképe nem lesz jobb átlagosnál.
Soldados
Ha van két rossz, és két átlagos. Akkor az átlaguk pont az átlag lesz.
De ha 4 átlagos védő van és 2 jobb, akkor ennek a 6 embernek az átlaga jobb az átlagnál.
És ne keverd az általános értelembe vett "átlagos" kifejezést a játékosaid képességeinek átlagával.
Bocs, ha bezavarok a matekkal. 😊
Sobri Jóska
Igen, igaz, amit írsz. De akkor én is behozok egy új vetületet, ugyanis nagyon fontos szerepe van a kontextusnak is. Például, hogy mihez képest átlagos. És itt - ha leírva nem is volt, de a kontextus alapján egyértelműen - a főcsoportdöntőben versenyben maradt csapatokról volt szó, azaz nem a liga 30 csapatának átlagát kell venni. És ebben a kontextusban bizony még túloztam is, mert kimagaslóan legrosszabb volt a Ducks védekezése. 😊
Soldados
ha csak a főcsoport döntőt vesszük alapul, mert miért ne (ha már te is csak ezt a 4 csapatot veszed alapul, ami teljesen szubjektív szűrés, mivel általánosságban beszéltünk, mondjuk a védőkről) akkor azért annyira nem rossz. ti kaptátok a legkevesebb gólt (11)aztán a preds (15) majd az ottawa 17 és a ducks 18. ez nem kimagaslóan legrosszabb. de ha az egész PO-t nézem akkor is az ottawa 50 gólt kapott, mi meg 52-et. tehát ez sem kimagaslóan legrosszabb. picit rosszabb, mint a dobogó alsó foka. és ebben a kontextusban így nem túloztál éppen, hanem most írtál olyat, amit megint nem támasztanak alá a számok. mert nem kimagaslóan legrosszabb.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 7 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
hiába magyarázod, nem védekezésről beszéltél ... védőket írtál. de mind1, ha még a kőkeményen leírt mondatodat is másképp magyarázod, akkor felesleges bmiről beszélni.

a mélységgel kapcsolatosan amúgy teljesen igazad van, ezért a GM-ünk utólag magára is vállalta a felelősséget, hogy lényegében nem hagyott támadót RC-nek. de hát sokat nem érünk vele.

lassan jönnek az exp draft védett listák úgyis.
csebi
Azt írtam, hogy átlagos védők. Ez egy általános megfogalmazás. Egyetlen nevet sem említettem. Azért mert van két jó védőd, a hat pályán lévő védők összképe nem lesz jobb átlagosnál.
Soldados
Ha van két rossz, és két átlagos. Akkor az átlaguk pont az átlag lesz.
De ha 4 átlagos védő van és 2 jobb, akkor ennek a 6 embernek az átlaga jobb az átlagnál.
És ne keverd az általános értelembe vett "átlagos" kifejezést a játékosaid képességeinek átlagával.
Bocs, ha bezavarok a matekkal. 😊
Sobri Jóska
Igen, igaz, amit írsz. De akkor én is behozok egy új vetületet, ugyanis nagyon fontos szerepe van a kontextusnak is. Például, hogy mihez képest átlagos. És itt - ha leírva nem is volt, de a kontextus alapján egyértelműen - a főcsoportdöntőben versenyben maradt csapatokról volt szó, azaz nem a liga 30 csapatának átlagát kell venni. És ebben a kontextusban bizony még túloztam is, mert kimagaslóan legrosszabb volt a Ducks védekezése. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
hiába magyarázod, nem védekezésről beszéltél ... védőket írtál. de mind1, ha még a kőkeményen leírt mondatodat is másképp magyarázod, akkor felesleges bmiről beszélni.

a mélységgel kapcsolatosan amúgy teljesen igazad van, ezért a GM-ünk utólag magára is vállalta a felelősséget, hogy lényegében nem hagyott támadót RC-nek. de hát sokat nem érünk vele.

lassan jönnek az exp draft védett listák úgyis.
csebi
Azt írtam, hogy átlagos védők. Ez egy általános megfogalmazás. Egyetlen nevet sem említettem. Azért mert van két jó védőd, a hat pályán lévő védők összképe nem lesz jobb átlagosnál.
Soldados
Ha van két rossz, és két átlagos. Akkor az átlaguk pont az átlag lesz.
De ha 4 átlagos védő van és 2 jobb, akkor ennek a 6 embernek az átlaga jobb az átlagnál.
És ne keverd az általános értelembe vett "átlagos" kifejezést a játékosaid képességeinek átlagával.
Bocs, ha bezavarok a matekkal. 😊

több mint 7 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
hiába magyarázod, nem védekezésről beszéltél ... védőket írtál. de mind1, ha még a kőkeményen leírt mondatodat is másképp magyarázod, akkor felesleges bmiről beszélni.

a mélységgel kapcsolatosan amúgy teljesen igazad van, ezért a GM-ünk utólag magára is vállalta a felelősséget, hogy lényegében nem hagyott támadót RC-nek. de hát sokat nem érünk vele.

lassan jönnek az exp draft védett listák úgyis.
csebi
Azt írtam, hogy átlagos védők. Ez egy általános megfogalmazás. Egyetlen nevet sem említettem. Azért mert van két jó védőd, a hat pályán lévő védők összképe nem lesz jobb átlagosnál.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 570 — Lucas Scott
hiába magyarázod, nem védekezésről beszéltél ... védőket írtál. de mind1, ha még a kőkeményen leírt mondatodat is másképp magyarázod, akkor felesleges bmiről beszélni.

a mélységgel kapcsolatosan amúgy teljesen igazad van, ezért a GM-ünk utólag magára is vállalta a felelősséget, hogy lényegében nem hagyott támadót RC-nek. de hát sokat nem érünk vele.

lassan jönnek az exp draft védett listák úgyis.

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 7 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Biztos elfogult vagyok, de a Ducks esélyesebb lett volna a Pens ellen. Mindenesetre jó kis szezon volt.
gaben
Akkor vajon mit csinált volna az átlagos Ducks védőkkel és Gibsonnal?

Soldados
íme. itt nem védekezésről van szó, hanem egyértelműen kijelented, hogy a Ducks átlagos védőkkel rendelkezik. megjegyzem, hogy a top 4 védőből egyedül Manson az átlagos védő, sem Fowler, sem Lindholm és sem Vatanen nem az. nagyon sok csapat örülne három ilyen védőnek, mind a teljesítményük, mind a koruk miatt is. olyanok, ahol tényleg átlagos védők vannak.

emelhetjük a tétet sérüléseknél ... nálunk meg az a Kerdiles játszott, akinek egyetlen alapszakasz meccse volt, első NHL pontját a PO-ban szerezte, és volt olyan meccs, ahol majdnem Holzer (védőként) öltözött be támadónak annyira nem voltunk egészségesek. nem azt mondtam, hogy nem sújtott titeket sérülések, de összességében a mi játékunkra jóval nagyobb hatással volt.
csebi
6 védő játszik, azért mert van két jó, az még nem teszi ki azt, hogy az egység jó lenne. A Ducks védekezése az egész PO-ban átlagon aluli volt. De személy szerint senkit nem neveztem gyengének, vagy átlagosnak, hanem az egységet neveztem annak, mivel általánosságban írtam a védőkről.

A sérülések azért voltak nagyobb hatással a Ducks-ra, mert nem elég mély a kerete. Pont ezt írtam, hogy a Pens ezért tudta túlélni ezt a rengeteg sérülést, ezért tudott így is bajnok lenni, mert minden csapatnál mélyebb a kerete. Murray mögött Fleury volt, ez nem a szerencse műve, hanem nagyon is a csapatvezetés érdeme, hogy nem trédelte például el. De a nagy hármas mögött olyan támadók vannak, akik bármikor képesek a legkiélezettebb pillanatban gólt ütni: Rust, Hörni, Cullen, Bonino, Guentzel, és akkor a mostani PO-ban gyengén teljesítő Shearyről és Hagelinről nem ejtettem szót. Ezért bírtuk el, hogy egyszerre 3-4 támadó volt maródi. A védők is azért bírták el Letang kiesését, mert olyan mélység van, mint sehol máshol, egy Streit még úgy sem fért be sokszor, hogy Letangon kívül hiányzott Schultz vagy Daley is hosszabb ideig.

Szóval nem a sérülések számában vagy minőségében volt a különbség, hanem a csapatok mélységében. Ezért volt nagyobb hatással a Ducksra és ezért tudta elviselni a Pens.

Szerkesztette: Soldados


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 570 — Lucas Scott
Biztos elfogult vagyok, de a Ducks esélyesebb lett volna a Pens ellen. Mindenesetre jó kis szezon volt.
gaben
Akkor vajon mit csinált volna az átlagos Ducks védőkkel és Gibsonnal?

Soldados
íme. itt nem védekezésről van szó, hanem egyértelműen kijelented, hogy a Ducks átlagos védőkkel rendelkezik. megjegyzem, hogy a top 4 védőből egyedül Manson az átlagos védő, sem Fowler, sem Lindholm és sem Vatanen nem az. nagyon sok csapat örülne három ilyen védőnek, mind a teljesítményük, mind a koruk miatt is. olyanok, ahol tényleg átlagos védők vannak.

emelhetjük a tétet sérüléseknél ... nálunk meg az a Kerdiles játszott, akinek egyetlen alapszakasz meccse volt, első NHL pontját a PO-ban szerezte, és volt olyan meccs, ahol majdnem Holzer (védőként) öltözött be támadónak annyira nem voltunk egészségesek. nem azt mondtam, hogy nem sújtott titeket sérülések, de összességében a mi játékunkra jóval nagyobb hatással volt.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 7 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Légy szíves idézd be azt a részt, ahol Fowlert, vagy Lindholmot átlagosnak neveztem. (Nem volt ilyen) Én azt mondtam, hogy a Ducks védekezése gyengébb. Attól hogy van 2 jó védőd, ez még igaz.

Én továbbra sem látom, hogy nyert volna meccseket a Ducks. A 2,8-as kapott gólátlag is iszonyat magas a PO-ban. Ha a többi csapat (köztük a támadó oldalon gyengébb Preds) átlagolt ilyet, akkor én nem látom, hogy a Pens miként maradt volna 3,5 gólátlag alatt. Ezzel pedig nem lehet versenyezni, mert ennyit nem tudsz ütni a Pens-nek, főleg nem folyamatosan. Ha pedig a 3,5-t üt a Pens, akkor az 4-1-nél nehezen lesz rosszabb, ahogy a Columbus ellen is láttuk.

A sérüléseket fel lehet sorolni és tavaly releváns lett volna a Pens-szel szemben, mert rohadt egészségesen tolta végig a PO-t a gárda. Idén viszont nem. Persze Sid, Malkin, Kessel, Guentzel, a 4 legjobb támadó összesen 1 meccset hagyott ki, de a mélység brutálisan tesztelve volt. Egyszerre volt sok játékos maródi, így Josh Archibaldok játszottak, ráadásul nem is egy meccset. Konkrétan neki van 11 alapszakaszmeccse és most kapott 4 PO-meccset, mert már nem volt kit betenni. Egy Carter Rowney, aki ideális esetben nem lett volna a jégen, 20 meccset játszott a PO-ban.

Amúgy meg ezt hangoztattam végig, hogy a Pens nemcsak azért nyer(t), mert a legjobb skill playái vannak, hanem azért is mert a legmélyebb a kerete. És minden poszton, legyen szó kapusról, védőről, vagy támadóról. Nem hiszem, hogy még egy csapat túlélte volna, hogy legjobb védője teljesen out (plusz ugye a következő két legjobb védő is kihagyott jelentősebb időt, akik PP-ben is alapemberek), az elsőszámú kapusa a PO kétharmadában nincs. És egyszerre 4-5 támadója sérült, köztük olyanok, akik PP-alapemberek (Hörni), vagy PK-alapemberek (Rust, Bonino).

De ne érts félre, ez nem farokméregetés a részemről, hogy melyik csapat volt sérültebb, csak jelzem, hogy idén bizony a Pens is sok sebből vérzett, míg tavaly nem. Épp ezért tartom a mostanit értékesebb diadalnak, mert sztem ezt más csapat nem élte volna túl. Hörninek és Schultz-nak ujj- és bordatöréssel kellett visszatérnie a Stanley-döntőre és láttuk, hogy mit jelentettek a csapatnak. És pont ezért nyert a Pens, mert nemcsak Sidről, vagy Genóról szól ez a csapat, hanem rengeteg olyan játékosa van, aki elő tud lépni kulcspillanatban. Ez az, amiben jelenleg nem lehet versenyezni a Pens-szel. Ha góllövőverseny van, akkor bárki alulmarad ezzel a gárdával szemben. Legalábis sztem.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 570 — Lucas Scott
Az alapszakaszban nem sok Ducks meccset láttam, de a PO-ban igen. És általában sok gólt ütött, de sokat is kapott. Ezt tegnap érzésre írtam, de ma megnéztem a számokat és messze a legtöbb gólt kapta a Ducks a 4 főcsopdöntős csapat közül a PO-ban: Pens 2,28, Preds 2,18, Sens 2,63, Ducks 3,06. Ilyen csapatnak sztem semmi esélye nem lett volna a Pens ellen. Ezt lehet nagyképűségnek tartani, de szerintem pedig szimpla realizmus, hogy a világ legjobb támadóit felvonultató csapat kiütött volna egy olyan riválist, amelyet gyengébb csapatok is meg tudtak szórni.

A sérülésekkel kár foglalkozni, az a Penst sem kerülte el, ezért lett kiélezett a PO menetelése. Letang, a legjobb védő egy meccset se játszott, de az őt követő TOP2, Daley és Schultz is kihagyott asszem 4-4 meccset. Hörni pl ujjtöréssel tért vissza és ütötte a Stanley-t érő gólt, Schultz bordatöréssel játszott, de Murray a PO kétharmadát kihagyta és még lehetne sorolni. A Pens-nek mindössze 8 játrékosa játszotta végig a PO-t. Tavaly ez a szám 11 volt, de további 5 játékos csupán egyetlen találkozóról hiányzott.
Soldados
picit előbb olvasd el vagy értelmezd a mondataim, mielőtt reagálnál, mert a nagyképűséget/tudatlanságot arra írtam, hogy Fowlert és Lindholmot átlagos védőnek tartod ...

azt sem felejtsük el, hogy a 2. legtöbb gólt ütötte a Ducks a PO-ban, épp ezért lehetett volna szorosabb a párharc egy 4-0-nál.
továbbra is hangsúlyozom, hogy nem azt vitatom, hogy 99%, hogy nyertetek volna, csak a 4-0-t nem látom, épp ezek miatt. épp RC miatt, stb amiket már leírtam. a 3,06 kapott gól elég csalóka, mivel mi pl 4 EN gólt kaptunk 17 meccs alatt, ti pedig egyet 25-ön, ha leveszem ezeket, akkor már 2.82-ről beszélünk, ami azért nem vészes. ja és még annyit, hogy az EDM széria volt egyedül, ahol nagyon megszórtak minket, ott 3.42 kapott gól az átlagunk, és ha azt nézem, hogy EDM támadó részlege azért nem annyival gyengébb nálatok már csak a statisztikák alapján sem, akkor meg főleg nem annyira vészes a stat.

nem kár emlegetni a sérüléseket, mert azért van különbség, hogy ki sérült, ki nem. nálatok a támadók viszonylag épen maradtak. ugye nálunk Rakell kiesett az utolsó 2 meccsre, Eaves pedig az utolsó 10-re. tehát ha nálatok kiesik mondjuk Malkin az Ottawa elleni utolsó 2 meccsre, Guentzel meg az utolsó 10 percre az gondolom ugyanazt jelenti, minthogy Hörni kihagyott 6 meccset? sztem nem. ha ők (Malkin, Guentzel) kiesnek úgy, ahogy nálunk Rakell, meg Eaves azért nem hiszem, hogy tovább mentek már az Ottawan is. mint ahogy mi is meg tudtuk oldani, hogy Vatanen sérült volt illetve Bieksa is (én személy szerint utálom, de RC top 4-es időket adott), plusz Fowler is kihagyott 4 meccset. ilyen szempontból mi jobban megéreztük a támadók hiányát, mint ti a védőkét, ami épp a játék stílusotokból ered szvsz.

Murray sérülését felhozni kár, mert MAF teljesen megfelelően helyettesítette, míg nálunk csak Gibson sérülése a stanley döntőbe került. nálunk amúgy 10 játékos játszott mind a 17 meccsen, ha elmegyünk a döntőbe, akkor ez a szám még vszeg csökkent volna nálunk.

összességében elmondható, hogy védők terén a sérülések része ti oldalatokra billen Letang miatt, de ezt bőven ellensúlyozza a nálunk lévő támadó sérülések, hiányzások, és erre még rátett a kapusok közti különbségek is, míg mi nem tudtuk Gibsont pótolni, addig ti bőven Murrayt.

de igazából sztem ezen kár vitatkozni, mert nagy HA az egész. csupán az nem tetszett nagyon, hogy átlagos védőnek tartod Fowlert (akiért amúgy az egész liga sorba áll) és Lindholmot (akiért csak azért nem, mert tavaly hosszabbított azt hiszem 5-6 évre.)

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 7 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Az alapszakaszban nem sok Ducks meccset láttam, de a PO-ban igen. És általában sok gólt ütött, de sokat is kapott. Ezt tegnap érzésre írtam, de ma megnéztem a számokat és messze a legtöbb gólt kapta a Ducks a 4 főcsopdöntős csapat közül a PO-ban: Pens 2,28, Preds 2,18, Sens 2,63, Ducks 3,06. Ilyen csapatnak sztem semmi esélye nem lett volna a Pens ellen. Ezt lehet nagyképűségnek tartani, de szerintem pedig szimpla realizmus, hogy a világ legjobb támadóit felvonultató csapat kiütött volna egy olyan riválist, amelyet gyengébb csapatok is meg tudtak szórni.

A sérülésekkel kár foglalkozni, az a Penst sem kerülte el, ezért lett kiélezett a PO menetelése. Letang, a legjobb védő egy meccset se játszott, de az őt követő TOP2, Daley és Schultz is kihagyott asszem 4-4 meccset. Hörni pl ujjtöréssel tért vissza és ütötte a Stanley-t érő gólt, Schultz bordatöréssel játszott, de Murray a PO kétharmadát kihagyta és még lehetne sorolni. A Pens-nek mindössze 8 játrékosa játszotta végig a PO-t. Tavaly ez a szám 11 volt, de további 5 játékos csupán egyetlen találkozóról hiányzott.

Szerkesztette: Soldados


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 570 — Lucas Scott
Biztos elfogult vagyok, de a Ducks esélyesebb lett volna a Pens ellen. Mindenesetre jó kis szezon volt.
gaben
Szerintem nem. Ahogy én látom, a Pens ellen csak olyan csapatnak van komoly esélye, amelyik baszott jó védelemmel és kapussal rendelkezik. Ez pedig a Preds és nem a Ducks. A Ducksot sztem nagyon megszórta volna a Pens, mert pont a játék azon elemeiben gyengébb, amikben a Pens erős. A Ducks szintén erős támadó hokiban (főleg az első sora), de abban nem lehet felvenni a versenyt a Pens-szel, cserébe a védelme gyengébb, amit kegyetlenül kihasznált volna a Pens. A PP-s szitukról nem is beszélve. A kihasználásban a Pens a legjobb, a kivédekezésben a Ducks a leggyengébb. Ez egy nagyon kedvező párharcnak tűnt volna a Pens-nek, a Preds sokkal több problémát tudott okozni. Bobrovsky, Holtby, Rinne szerintem mind 90% alatti mutatóval zárta a Pens elleni sorozatot, pedig ez a 3 csapat nemcsak jó kapussal, hanem - az alapszakasz alapján - kiváló védelemmel is rendelkezik. Mégis helyenként átlagossá tudta tenni a Pens. Akkor vajon mit csinált volna az átlagos Ducks védőkkel és Gibsonnal?

Persze ez csak utólagos okoskodás, de sztem a Ducks-nak azzal is gondja lett volna, hogy nyerjen egy meccset, mert támadó hokiban, technikai tudásban, góllövésben nem igazán lehet a Pens fölé kerekedni.
Soldados
azért Fowlert, Lindholmot átlagos védőnek titulálni megint hatalmas nagyképűségről vagy tájékozatlanságról mutat bizonyosságot esetedben. amit velünk kapcsolatban az is mutat, hogy rohadtul nem voltunk nagyon erősek támadó hokiban (középmezőnyben végeztünk a lőtt gólok számában, viszont csupán 3. legkevesebb gólt kaptuk). míg ti a legtöbb gólos meccseket játszottátok, addig mi ebben is alulról a 3. helyen végeztünk. tehát azért annyira nem volt rossz ez a védelem szvsz, és a kapus párosunk sem a regularban. Gibsonra igazából nem lehetett panasz a PO-ban, volt egy rossz meccse kb, utána nagyon komolyan visszajött az EDM 7. meccsére, csak sajnos megint megsérült miután a predsnél kiadták a bountyt rá, a bírók pedig nem védték meg eléggé.
mind ezek mellett sztem sem lettünk volna jobb matchup nektek, de attól még az érveid ebben a tekintetben, hogy miért nem lennénk, nem állnak meg, ha reálisan nézzük a számokat. az egyetlen dolog, ami miatt sztem vszeg hoztátok volna a párharcot az a gyorsaság nálatok. nálunk abban nagy hiány volt, és még ami számított volna nagyon az a kapusok közti különbség, mert mind2 kapusotok fény évekkel jobb, mint Bernier.

már az is csoda, hogy ilyen sérülésekkel eljutottunk a főcsoportdöntőig. tudom mki sérült már ilyenkor, de amikor a top4 védőből 2-nek olyan sérülése van a vállában, hogy nem, hogy lőni, ütközni alig lehetne neki, de vszeg még egy sör alátétet is lehetetlen neki felemelnie. egyik október végéig nem játszik most a műtét után, másik meg talán november végéig, azért ezek ilyen komoly sérülések voltak, ez is mutatja. kérdezem, hogy nálatok hány olyan játékost kellett utólag műteni, és úgy, hogy minimum 1-2 hónapot kihagy a következő szezon elejéből?
Keslernek is nagyon komoly csípő sérülése volt, amit azt hiszem azóta meg is műtöttek, és még sorolhatnám, kb a csapat fele súlyos sérülésekkel játszott. és az utolsó két meccsen nem játszott a két legtöbb gólt lövő játékosunk valamint az utolsó 5 harmadban a kezdő kapusunk. megnéztem volna a Predset ellenünk Sarossal mit műveltek. fentiek ellenére a 6. meccsen Rine god módba kapcsolt, és lehetetlen volt gólt lőni neki 4-3 után. pedig mindent megtettünk, de tényleg.

PK-nk is igazából az EDM elleni szériában volt szégyen, azt leszámítva messze nem volt annyira vészes, ezt mutatja, hogy a regularban 4. helyen végeztünk, pedig a 2. legtöbb hátrányt mi szenvedtük el. PP a playoffban tényleg tragédia volt, de nem is hosszabbítottunk a bajszossal épp emiatt. ha az picit jobb lett volna, akkor az EDM-t 5 meccsen búcsúztatjuk, és a Preds-et meg elverjük sztem.

szvsz sztem nem lett volna gondunk a meccs nyeréssel, a két első hazait sztem elhoztuk volna. de vszeg 4-2re nyertetek volna sztem is, de azért nem kell a ló túloldalára esni.

RC nagyon jó edző, hihetetlen jól matchel, és nagyon jól változtat mérkőzésen belül is. igazi taktikai csemege lett volna Sullivan ellen, akit amúgy jelenleg a legjobb edzőnek tartok, mert olyat talált ki, aminek az ellenszerét mki csak nyomozi most.
állítom, hogy más edző ezzel a kerettel, ennyi sérüléssel, ennyi maga alatt teljesítő játékossal még csak PO-ba sem jutott volna, nem hogy csoport győzelem, meg főcsoport döntő... nekünk igazából a cup window az tavaly volt, de BB elszúrta. ez már a GMBM hibája, mert ki kellett volna őt tenni 2 évvel ezelőtt.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.