Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 4 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 186
A Mecsextrém mennyire élvezhető felnőtteknek?

több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Ha valaki kiváncsi arra milyen Ausztriaban dolgozni mit kell tudni mennyit lehet keresni milyen előnyök vannak stb. Az nyugodtan írjon és válaszolok plusz segítek ha tudok 😊
több mint 4 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 198 — Steelers fan
Sziasztok, hangszigetelessel kapcsolatban kernem a segitsegeteket. Kertes hazban csereltunk ablakot es redonyt, de amiota az uj van, hangosabb lett a kivulrol bejovo zaj (leginkabb a kutyaugatas ami zavaro). Az ablakos szerint az uj redonytok a hunyo, de mi nem ertunk hozza. Illetve kevesebb cucc is lett a szobab es talan ez lehet az oka, hogy a konyhabol bejovo zaj (ajton keresztul)is valahogy felerosodott. Tenyleg nagyon bosszanto es az alvasido sem optimalis ezmiatt. Remelem tud valaki segiteni (hangszigetelo ajanlas, szakember ajanlas, tippek, trukkok, barmi), koszonettel.
Padrinaggio
Azt írja a net, hogy
"a külső tokok esetében szabadon hagyott redőnyszekrény gyakorlatilag úgy működik, mint egy hangfogó, tehát a hullámokat rezgések formájában begyűjti, és a lefutókon át továbbítja a nyílászárók felé."
Illetve
"A behatoló zaj egyik útja a redőnytok is lehet. Meggyőző hanggátlási értéket (47 dB –t) érhetünk el, ha a tokot ásványgyapottal és Hawaphonnal burkoljuk. A Hawaphon egy olyan műanyag fólia, amelynek kb. 1,5x1,5 cm-s kamráit 1 mm-s acélgolyókkal töltik meg. Az apró acélsörétek egymás közti súrlódásának köszönhetően magas a belső hangcsillapítás értéke. A golyók a cellákban lazán helyezkednek el, így a viszonylagosan nagy négyzetméter súly ellenére a lemez hajlítószilárdsága meglehetősen kicsi. A beépítése egyszerű, a lapok könnyen szabhatók. A lemezt a szerkezeti elem teljes felületére kell felragasztani. A Hawaphont más célú hangszigetelésére is fel lehet használni, így pl. ajtólapra is rögzíthető. Ez utóbbi megoldás 5 decibellel növeli az ajtó hanggátlási értékét."
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 178 — The Mathematician
Sziasztok, hangszigetelessel kapcsolatban kernem a segitsegeteket. Kertes hazban csereltunk ablakot es redonyt, de amiota az uj van, hangosabb lett a kivulrol bejovo zaj (leginkabb a kutyaugatas ami zavaro). Az ablakos szerint az uj redonytok a hunyo, de mi nem ertunk hozza. Illetve kevesebb cucc is lett a szobab es talan ez lehet az oka, hogy a konyhabol bejovo zaj (ajton keresztul)is valahogy felerosodott. Tenyleg nagyon bosszanto es az alvasido sem optimalis ezmiatt. Remelem tud valaki segiteni (hangszigetelo ajanlas, szakember ajanlas, tippek, trukkok, barmi), koszonettel.
Padrinaggio
meg fogod szokni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
rokaur 868
Sziasztok, hangszigetelessel kapcsolatban kernem a segitsegeteket. Kertes hazban csereltunk ablakot es redonyt, de amiota az uj van, hangosabb lett a kivulrol bejovo zaj (leginkabb a kutyaugatas ami zavaro). Az ablakos szerint az uj redonytok a hunyo, de mi nem ertunk hozza. Illetve kevesebb cucc is lett a szobab es talan ez lehet az oka, hogy a konyhabol bejovo zaj (ajton keresztul)is valahogy felerosodott. Tenyleg nagyon bosszanto es az alvasido sem optimalis ezmiatt. Remelem tud valaki segiteni (hangszigetelo ajanlas, szakember ajanlas, tippek, trukkok, barmi), koszonettel.
Padrinaggio
Kelj reggel 5kor, este 7-8 kozott 5km futas, aztan ket sor. Alszol mint a bunda! Szivesen 😀
több mint 4 éve
Padrinaggio Baltimore Ravens 216
Sziasztok, hangszigetelessel kapcsolatban kernem a segitsegeteket. Kertes hazban csereltunk ablakot es redonyt, de amiota az uj van, hangosabb lett a kivulrol bejovo zaj (leginkabb a kutyaugatas ami zavaro). Az ablakos szerint az uj redonytok a hunyo, de mi nem ertunk hozza. Illetve kevesebb cucc is lett a szobab es talan ez lehet az oka, hogy a konyhabol bejovo zaj (ajton keresztul)is valahogy felerosodott. Tenyleg nagyon bosszanto es az alvasido sem optimalis ezmiatt. Remelem tud valaki segiteni (hangszigetelo ajanlas, szakember ajanlas, tippek, trukkok, barmi), koszonettel.
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 232 — Cowboys fan
egyébként mi a különbség az interfood és az e-food között? ugyanaz a cég, ugyanaz a kínálat, ugyanazok az árak, stb.
kristof
a nevük😊
interfood Pesten szállít, e-food vidéken
NB2
nem is tudtam, hogy Újbuda is már vidék
r.baggio
az attól függ, honnan nézed. a Várból személélve lényegében kevés kivétellel (Gellért-hegy, XII Hegyvidék, ilyenek) egész Butapest alant terül el, az már lényegében vidék 😊
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 16 607
Vagy azt hiszi a kolléganő, hogy ott dolgozik 😊
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 416 — nabege2@yahoo.com
bocsi srácok nekem az a kolléganőm mondta, akinek a férje e-foodnál van
több mint 4 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 737 — no es importante
egyébként mi a különbség az interfood és az e-food között? ugyanaz a cég, ugyanaz a kínálat, ugyanazok az árak, stb.
kristof
a nevük😊
interfood Pesten szállít, e-food vidéken
NB2
nem is tudtam, hogy Újbuda is már vidék
r.baggio
Pasarétre is szállított mindkettó...
warr_b
mi az irodába (10. kerület) mindkét helyről kértünk az utóbbi hetekben, ma találkozott a két futár és az interfoodos (aki x éve jár ide) full kiakadt, hogy miért "csaljuk meg" amikor ugyanazt hozza 😀
kristof
persze, csak a futárnak nem mindegy, mert ő címenként (értsd rendelésenként) kap pénzt

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
egyébként mi a különbség az interfood és az e-food között? ugyanaz a cég, ugyanaz a kínálat, ugyanazok az árak, stb.
kristof
a nevük😊
interfood Pesten szállít, e-food vidéken
NB2
nem is tudtam, hogy Újbuda is már vidék
r.baggio
Pasarétre is szállított mindkettó...
warr_b
mi az irodába (10. kerület) mindkét helyről kértünk az utóbbi hetekben, ma találkozott a két futár és az interfoodos (aki x éve jár ide) full kiakadt, hogy miért "csaljuk meg" amikor ugyanazt hozza 😀
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 532 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
egyébként mi a különbség az interfood és az e-food között? ugyanaz a cég, ugyanaz a kínálat, ugyanazok az árak, stb.
kristof
a nevük😊
interfood Pesten szállít, e-food vidéken
NB2
nem is tudtam, hogy Újbuda is már vidék
r.baggio
Pasarétre is szállított mindkettó...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 737 — no es importante
egyébként mi a különbség az interfood és az e-food között? ugyanaz a cég, ugyanaz a kínálat, ugyanazok az árak, stb.
kristof
a nevük😊
interfood Pesten szállít, e-food vidéken
NB2
nem is tudtam, hogy Újbuda is már vidék


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 416 — nabege2@yahoo.com
heti menü kiszállításban ki mit tud ajánlani? esetleg lehetne ennek is kérni egy új topikot 😊
csebi
Van sok.
Teletál, Cityfood, Egészségkonyha, Interood, E-food...
warr_b
Jaja ezeket vágom csak személyes tapasztalat érdekelne. Igen itt pesten
csebi
E-foodot eszem elegge regota. Meg vagyok elegedve vele. A dietas menubol valasztok ugy hogy Max 850 kCal legyen. Leveseik kifejezetten finomak. Vannak fenykepek, es azt is kapom mint amit lefenykepeznek.
diverdoc
egyébként mi a különbség az interfood és az e-food között? ugyanaz a cég, ugyanaz a kínálat, ugyanazok az árak, stb.
kristof
a nevük😊
interfood Pesten szállít, e-food vidéken
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
heti menü kiszállításban ki mit tud ajánlani? esetleg lehetne ennek is kérni egy új topikot 😊
csebi
Van sok.
Teletál, Cityfood, Egészségkonyha, Interood, E-food...
warr_b
Jaja ezeket vágom csak személyes tapasztalat érdekelne. Igen itt pesten
csebi
E-foodot eszem elegge regota. Meg vagyok elegedve vele. A dietas menubol valasztok ugy hogy Max 850 kCal legyen. Leveseik kifejezetten finomak. Vannak fenykepek, es azt is kapom mint amit lefenykepeznek.
diverdoc
egyébként mi a különbség az interfood és az e-food között? ugyanaz a cég, ugyanaz a kínálat, ugyanazok az árak, stb.
több mint 4 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 824 — Bla, bla, bla
Van valakinek ismerőse, aki foglalkozik raszta fonással? Lehetőleg Budapesten. + jó lenne személyes tapasztalat (v ismerős tapasztalata), ha már kiadnék rá több tízezret, jó lenne rendes minőségre
Borbinho
Nem néznek már így is eléggé migráncsnak? 😀
warr_b
görbe tükröt mutatok a társadalomnak, mert mindig nagyot néznek, amikor az utálkodós szövegelésre magyarul válaszolok 😀 (+ most is kurva sok bajom van azzal h simán hosszú, nem nagyon tudom h fésülni/rendezni, a rasztával meg még annyit se kell foglakozni).

Sőt, a kasszásaink jobbak angolból mint a brüsszeliek voltak, azok ha fegyvert fogtál a fejükhöz is csak azt mondták, h "bonzsúr mösziő", hiába magyaráztam, h no habla francia! Itthon bezzeg, még a "jó napot/jó estét"-re is a "hello sir"-t kapom, meg angolul mondja h mennyit kell fizetnem 😀...
Borbinho
Remélem már láttad a klasszikust ebben a témában: Born in east LA, főszerepben Cheech Marin! 😉



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 472 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Van valakinek ismerőse, aki foglalkozik raszta fonással? Lehetőleg Budapesten. + jó lenne személyes tapasztalat (v ismerős tapasztalata), ha már kiadnék rá több tízezret, jó lenne rendes minőségre
Borbinho
Nem néznek már így is eléggé migráncsnak? 😀
warr_b
görbe tükröt mutatok a társadalomnak, mert mindig nagyot néznek, amikor az utálkodós szövegelésre magyarul válaszolok 😀 (+ most is kurva sok bajom van azzal h simán hosszú, nem nagyon tudom h fésülni/rendezni, a rasztával meg még annyit se kell foglakozni).

Sőt, a kasszásaink jobbak angolból mint a brüsszeliek voltak, azok ha fegyvert fogtál a fejükhöz is csak azt mondták, h "bonzsúr mösziő", hiába magyaráztam, h no habla francia! Itthon bezzeg, még a "jó napot/jó estét"-re is a "hello sir"-t kapom, meg angolul mondja h mennyit kell fizetnem 😀...

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 532 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Van valakinek ismerőse, aki foglalkozik raszta fonással? Lehetőleg Budapesten. + jó lenne személyes tapasztalat (v ismerős tapasztalata), ha már kiadnék rá több tízezret, jó lenne rendes minőségre
Borbinho
Nem néznek már így is eléggé migráncsnak? 😀


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 472 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Van valakinek ismerőse, aki foglalkozik raszta fonással? Lehetőleg Budapesten. + jó lenne személyes tapasztalat (v ismerős tapasztalata), ha már kiadnék rá több tízezret, jó lenne rendes minőségre

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Kaja után bepörgő kiskutyával mit lehet tenni (úgy viselkedik, ahogy alapjáraton még izgatott állapotban se soha)? Értem én, hogy pozitív megerősítés kell meg hogy jobb hagyni kitombolni magát, de a lefárasztás ugye a bélcsavarodás veszélye miatt közvetlenül étkezést követően nem opció. Csak a táp lehet a probléma?
r.baggio
kiskutya mint fiatal vagy kiskutya mint kis termetű? kis termetűeknél annyira nem kell fosni a bélcsavarodástól.

Ha fiatal nekem furcsa a pörgés, enyém (mopsz) kis kóra óta kaja után csak az ágyáig támolygott el és kezdte a szundit
briareos
keverék kiskutya, de kb labrador méretű lesz
a futkározás mellett a bepörgés abból áll, hogy a szőnyegtől a szobapelenkán át a lábtörlőt is meg akarja enni, amit azért már tényleg problémás hagyni (a kajájából pedig keveset még hagyni is szokott, szóval az se lehet probléma, hogy nem kap eleget)
r.baggio
Kicsit tanítani kell, esti etetésnél kigyakorlatoztatni, ülfexik, marad - kajával mindent lehet. Én háromhétig egy műbőrpárnával meg egy fakanállal közlekedtem, amikor tilos volt, belebasztamm a párnába, akkorát szól, mint egy légvédelmi üteg, - így nincs cipőrágás, függönycsipkézés, ágyra felmenés - bár kurvára meg van sértődve, mikor van új dolog és az is az Enyém.
sutianap
Kollégám hasonló módszere: fél literes műanyag flakon, bele egy marék kavics és jól megrázza...




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 276 — capitaine du château de Vienne 1487
Kaja után bepörgő kiskutyával mit lehet tenni (úgy viselkedik, ahogy alapjáraton még izgatott állapotban se soha)? Értem én, hogy pozitív megerősítés kell meg hogy jobb hagyni kitombolni magát, de a lefárasztás ugye a bélcsavarodás veszélye miatt közvetlenül étkezést követően nem opció. Csak a táp lehet a probléma?
r.baggio
kiskutya mint fiatal vagy kiskutya mint kis termetű? kis termetűeknél annyira nem kell fosni a bélcsavarodástól.

Ha fiatal nekem furcsa a pörgés, enyém (mopsz) kis kóra óta kaja után csak az ágyáig támolygott el és kezdte a szundit
briareos
keverék kiskutya, de kb labrador méretű lesz
a futkározás mellett a bepörgés abból áll, hogy a szőnyegtől a szobapelenkán át a lábtörlőt is meg akarja enni, amit azért már tényleg problémás hagyni (a kajájából pedig keveset még hagyni is szokott, szóval az se lehet probléma, hogy nem kap eleget)
r.baggio
Kicsit tanítani kell, esti etetésnél kigyakorlatoztatni, ülfexik, marad - kajával mindent lehet. Én háromhétig egy műbőrpárnával meg egy fakanállal közlekedtem, amikor tilos volt, belebasztamm a párnába, akkorát szól, mint egy légvédelmi üteg, - így nincs cipőrágás, függönycsipkézés, ágyra felmenés - bár kurvára meg van sértődve, mikor van új dolog és az is az Enyém.

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 737 — no es importante
és relative gyorsan eszik? vannak ilyen habzsolás elleni tálak, azokkal ha lassabban eszik talán az excitement görbe is laposodik
briareos
na ez jó tipp, mert kb úgy eszik, mint egy tökéletes porszívó 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 494 — StuG Life
Kaja után bepörgő kiskutyával mit lehet tenni (úgy viselkedik, ahogy alapjáraton még izgatott állapotban se soha)? Értem én, hogy pozitív megerősítés kell meg hogy jobb hagyni kitombolni magát, de a lefárasztás ugye a bélcsavarodás veszélye miatt közvetlenül étkezést követően nem opció. Csak a táp lehet a probléma?
r.baggio
kiskutya mint fiatal vagy kiskutya mint kis termetű? kis termetűeknél annyira nem kell fosni a bélcsavarodástól.

Ha fiatal nekem furcsa a pörgés, enyém (mopsz) kis kóra óta kaja után csak az ágyáig támolygott el és kezdte a szundit
briareos
keverék kiskutya, de kb labrador méretű lesz
a futkározás mellett a bepörgés abból áll, hogy a szőnyegtől a szobapelenkán át a lábtörlőt is meg akarja enni, amit azért már tényleg problémás hagyni (a kajájából pedig keveset még hagyni is szokott, szóval az se lehet probléma, hogy nem kap eleget)
r.baggio
és relative gyorsan eszik? vannak ilyen habzsolás elleni tálak, azokkal ha lassabban eszik talán az excitement görbe is laposodik

több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 16 607
Ne maradjon az asztalon semmi, akkor nem tudja lenyalogatni róla a maradékot. Ez sokat segít a bepörgés megelőzésében. 😊
ozibozi
Már a kutya is leül az asztalhoz? 😀
adam8
Valóban Ritka a két lábon asztalról lefetyelő/lopkodó/ kis szélhámos. 😉
több mint 4 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 737 — no es importante
Kaja után bepörgő kiskutyával mit lehet tenni (úgy viselkedik, ahogy alapjáraton még izgatott állapotban se soha)? Értem én, hogy pozitív megerősítés kell meg hogy jobb hagyni kitombolni magát, de a lefárasztás ugye a bélcsavarodás veszélye miatt közvetlenül étkezést követően nem opció. Csak a táp lehet a probléma?
r.baggio
kiskutya mint fiatal vagy kiskutya mint kis termetű? kis termetűeknél annyira nem kell fosni a bélcsavarodástól.

Ha fiatal nekem furcsa a pörgés, enyém (mopsz) kis kóra óta kaja után csak az ágyáig támolygott el és kezdte a szundit
briareos
keverék kiskutya, de kb labrador méretű lesz
a futkározás mellett a bepörgés abból áll, hogy a szőnyegtől a szobapelenkán át a lábtörlőt is meg akarja enni, amit azért már tényleg problémás hagyni (a kajájából pedig keveset még hagyni is szokott, szóval az se lehet probléma, hogy nem kap eleget)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal