Kerékpár

24 feliratkozó

több mint 11 éve
clbass New Orleans Saints 3 113 — Saints fan
megvan a csapat, de hogy tudok a ligába csatlakozni?
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Gyertek fantasyzni:
 bowl.hu/forum/egyeb_jatekok/fantasy_cycling?oldal=0Rajna
Up, szombaton rajt.Rajna
Ha még valaki nincs rápörögve, akkor itt van egy színvonalas beharangozó Bede Mártontól:  444.hu/2013/06/28/a-100-tour-de-france-vegre-armstrong-mentes/

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Gyertek fantasyzni:
 bowl.hu/forum/egyeb_jatekok/fantasy_cycling?oldal=0Rajna
Up, szombaton rajt.

több mint 11 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 257 — Tyrone Creek
Ilyen lesz az idei gépünk. Ha már a győzelemre Rydernek semmi esélye, legalább a bicaj nálunk lesz a legszebb 😀

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
[Tegnap is a CNN-t nézve volt egy megszólalás a Tourról, hogy jön, de az egyetlen hozzáfűznivalójuk az volt, hogy mi újság doppingügyben, semmi Froome vs Contador vagy akármi.Rajna
ha mindenki doppingol, akkor a "Froome vs Contador" anyag is "mi újság doppingfronton?" témájú lenne indirekt módon, nem?slowmotion
Ha nagyon szeretnéd, lehet csak ennyit látni, de dopping ide vagy oda, a verseny az általában verseny marad. Nyilván mindketten doppingolnak, de akkor a Konföderációs Kupáról is tessék így beszámolni.

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 212 — Vikings fan
Ha te tényleg azt hiszed, hogy csak Lance és az akik lebuktak doppingolnak, és szegény sanyarú többiek akik csak saját erejükből mennek kox nélkül nem nyerhetnek a csalók miatt, akkor te naivabb vagy mint gondoltam.
Toca
kérdeztem valamit: mivel tudod bizonyítani hogy mindenki doppingol? 😀
naivság ide vagy oda: Egy Olyan emberről mivel tudod bizonyítani aki sosem bukott meg? Mindenkit megillet az ártatlanság védelme. Ha 100 emberből 90 puskázik, ebből 10 lebukik, akkor a többi 90-től is vegyük el a dolgozatot? 😀 mi lesz a maradék 20-al a 100-ból aki tiszta?
De mondom, ilyen befolyása a dolgokba egyetlen kerékpárosnak sem volt, mint ami Armstrongnak volt már 99-ben. Ez az amiért bűnhődnie kell. Ez az ami sokaknak szúrta a szemét, de ezzel sokakat tönkre is tett, és érthető módon most tönkretették őt is.
Filippo Simeoni, az Andreu házaspár, mind alá voltak rendelve a kiskirálynak. Ez nem maradhatott büntetlenül. És mint már fentebb írtam, nem a doppingolás, hanem ez a viselkedés az ami nálam betette a kaput, ez az amivel köcsögebb volt mint a többi bicajos. ne csodálkozzunk hogy ez szúrta a szemét valakiknek...
Ettől függetlenül hiszem hogy a kerékpársport kitisztul, a sportok 99%-ban dőlnek meg a világcsúcsok, itt pedig a 15-25 évvel ezelőtti teljesítményeket megközelíteni se tudják, ez nem naivitás, hanem tény. Anno egy pantani 3-6 perceket is simán vert a mezőnyre, most ha valaki egy hegyen fél perccel veri a vetélytársát felkapjuk rá a fejünk. Ezt a fajta teljesítménycsökkenést csak a kevesebb dopping számlájára tudom írni. Nem létezik hogy ennyivel "szarabb" ez a generáció, mint az ezt megelőzőek.
vagy ha naiv vagyok, akkor magyarázd meg ezt nekem kérlek szépen, hogy szerinted mi az oka.eaglesmcnabb
Nem azt mondtam, hogy vegyük el, de ha mindenki tudja hogy puskázik a többi és itt is ez van, sőt még a tanárok is látják, akkor oltári nagy képmutatás elvenni mondjuk Kis Józsit a dolgozatot , mert mondjuk ő volt a legnagyobb név vagy mert ő 7xes TDK győztes volt emiatt 😀.
Én nem gondolom szentnek Lancet, én nem gondolom , hogy ne érdemelte volna meg hogy megbukjon, csak az ilyen szintű képmutatás hogy ő rontotta meg a kerékpár srpotot, meg mindenki szent sose látott még EPO-t meg stb. hagyjuk már, csak mindenki akit legyőzött az most rúg rajta egyet még ha a legtöbben neki is köszönhetnek sokat.
Tábornok volt ? igen, vezette a csapatát ? igen, mindenkinek be kellett hódolnia ? igen, emiatt lett jónéhány vízhordójából nagy bicajos mert az ő árnyékából tudtak kilépni ? igen, ezután ezek most meg rugdossák ? Igen. Nah ez a gusztustalan.
Mellesleg eddig a köcsög viselkedésre annyi példát hoztál fel, hogy nem vallotta be hogy doppingolt, hanem hazudott hogy nem 😀
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 281 — Cowboys fan
[Tegnap is a CNN-t nézve volt egy megszólalás a Tourról, hogy jön, de az egyetlen hozzáfűznivalójuk az volt, hogy mi újság doppingügyben, semmi Froome vs Contador vagy akármi.Rajna
ha mindenki doppingol, akkor a "Froome vs Contador" anyag is "mi újság doppingfronton?" témájú lenne indirekt módon, nem?
több mint 11 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 388 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
na ez tetszik: a sprinterek vonatainak összehasonlítása:
 pedalkiraly.blog.nepsport.hu/archives/2013/06/25/Gyors_vonat_erkezik/

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Aha. Kit töröltek ki egyedül a könyvekből, kinek vették el az összes eredményét?
Az, amit vele műveltek az egyedülálló, és gusztustalan. Mondjuk, ahogy Jannal tették az is az volt - de nem ezen volt most a hangsúly, hanem azon: hogy LA minden idők leggörényebbjének lett beállítva, sőt, úgy van előadva az egész sztori, mintha ő találta volna ki az egész doppingolást, meg a szervezett doppingolást és ez gyomorforgató.kishaszi
Ja, talán vele bántak a legkeményebben, de mondom, ez jár azzal a publicitással, amit maga körül csinált. És hát nem véletlen, hogy mindenkinek szúrta a szemét, nem tipikus amerikai, hanem egy korszakos köcsög, ami persze kellett a sikerességhez, ma is tele van a mezőny hozzá hasonló szociopatákkal.

De mondjuk szerintem durvább, amit Rasmussennel műveltek: sosem bukott le, csak valaki látta a Dolomitokban mikor elvileg Mexikóban volt, erre sárga trikóban kivette a versenyből a csapata. A karrierje azóta sem állt helyre. Vessük ezt össze Di Lucával pl, aki idén bukott le negyedszerre.

Amúgy szerintem alapvetően jó is volna ez a képmutatás, amit csinálnak már lassan tíz éve, mert sokat segít a sport tisztaságában, csak ahogy te is írtad, szörnyű, hogy mivel más sportok nem lépik meg ezeket, a kerékpár nagyon befeketül. Tegnap is a CNN-t nézve volt egy megszólalás a Tourról, hogy jön, de az egyetlen hozzáfűznivalójuk az volt, hogy mi újság doppingügyben, semmi Froome vs Contador vagy akármi. Pedig ezt majdnem akármelyik sportban meg lehetne lépni, elég csak a focisták vagy kosarasok felépítését megnézni 30 éve és ma.

Ja, amúgy az UCI legnagyobb képmutatása klasszikusan az egyórás verseny hivatalos módja. Kijelentették, hogy Merckx idejében volt utoljára ember léptékű a technika, így a rekordot ő tartja, és aki meg akarja verni, annak pont ugyanolyan bringával kell mennie, lol. Mintha Merckyig nem lett volna fejlődés.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Tessék 😀 😀

 www.nemzetisport.hu/kerekpar/tour-de-france-doppingvad-miatt-nem-lesz-kommentator-2256825dande
Ez még rendben is van, sok álszent fan ilyenkor tuti sokat csesztetné a csatornát, ennyit nem ér az egész.

Sokkal viccesebb volt, hogy év elején Matt White (LA egykori segítője) lett kirúgva a GreenEdge 2. számú sportigazgatói posztjáról, mert bevallotta a doppingvétséget sokkal korábban. Mára már visszavették, ebből látszik, hogy mennyi a kifutása ezeknek az ügyeknek 😀

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ha te tényleg azt hiszed, hogy csak Lance és az akik lebuktak doppingolnak, és szegény sanyarú többiek akik csak saját erejükből mennek kox nélkül nem nyerhetnek a csalók miatt, akkor te naivabb vagy mint gondoltam.
Toca
kérdeztem valamit: mivel tudod bizonyítani hogy mindenki doppingol? 😀
naivság ide vagy oda: Egy Olyan emberről mivel tudod bizonyítani aki sosem bukott meg? Mindenkit megillet eaglesmcnabb
Emberi logika. Ha Contador doppingolt (ezt tudjuk), hogy tudott menni vele majdnem a végsőkig? És hogy verte meg az összes többit, akik közül jó párról bebizonyosodott, hogy doppingoltak? Szóval vagy Andy (meg akikről nem bizonyosodott be még) az isten, és klasszisokkal jobb, mint bárki a mezőnyben, vagy ő is doppingol, csak még nem bukott le. De ha neki is megnéznék a 4-5 éves mintáit, valsz találnának valamit. Jogilag eprsze ehlyes az érvelésed.

több mint 11 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 035 — Így remélem megfelelek nektek.....
Tessék 😀 😀

 www.nemzetisport.hu/kerekpar/tour-de-france-doppingvad-miatt-nem-lesz-kommentator-2256825
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
mcnabb: Mindig annyira doppingolnak amennyire lehet. Tény, hogy most az eredmények alapján tisztább a verseny, de ez nem jelenti azt, h tiszta lenne. Ahogy az se jelenti azt, h valaki nem doppingol, h nem bukik meg az ellenőrzsen. Maga Armstrong is ezzel védekezett sokáig, hogy hát őt tesztelték a legtöbbet mégse találtak semmit....

Most Armstrong is ennyivel kevesebbet használna, és ennyivel lassabban menne az Alpe D'Huezre, de valószínűleg most is megnyerné, mert be kell látni ugyanannyira tehetséges volt, mint amennyire ellenszenves (neked/nekem/nekünk)
Schleckék meg 15 éve ennyivel többet tiltott szert használnának, és ennyivel gyorsabban mennének, a mezőnyben elfoglalt helyük vélhetően nagyjából ugyanez lenne. Csak ők talán kevésbé teszik tönkre öregkorukat, mint a régiek. Ha ez így van, akkor valami értelme már volt ennek a hadjáratnak, de sajnos nem az "egészségesebb" káros cuccokat tolják, hanem a nehezebben kimutathatókat, szóval komoly kételyeim vannak ezt illetően is...

Maga a verseny sosem lesz tiszta, de ettől függetlenül igazságos még lehet, és szerintem az is....

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 035 — Így remélem megfelelek nektek.....
én csak konteksztusba teszem, - egyedülállóan gusztustalan mikor elszabadult a pitbull és miszlikbe szedte, igen - ahogy az is egyedülálló, ahogy előtte sikerült felbőszíteni.


ögyébként azt várom, mikor veszed rá magad, hogy mégeccer beírd az elveszett hozzászólástsutianap
Most má nem.
Holnap eltiplizek efottra, addigra meg lecseng a jelen dóping téma😀 Pedig írnék még sokat ígülznek:kishaszi
Mire visszajössz jön az újabb: a fél túr de flanc lebukik a többi meg feladja 😛:
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
én csak konteksztusba teszem, - egyedülállóan gusztustalan mikor elszabadult a pitbull és miszlikbe szedte, igen - ahogy az is egyedülálló, ahogy előtte sikerült felbőszíteni.


ögyébként azt várom, mikor veszed rá magad, hogy mégeccer beírd az elveszett hozzászólástsutianap
Most má nem.
Holnap eltiplizek efottra, addigra meg lecseng a jelen dóping téma😀 Pedig írnék még sokat ígülznek:

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
én csak konteksztusba teszem, - egyedülállóan gusztustalan mikor elszabadult a pitbull és miszlikbe szedte, igen - ahogy az is egyedülálló, ahogy előtte sikerült felbőszíteni.


ögyébként azt várom, mikor veszed rá magad, hogy mégeccer beírd az elveszett hozzászólást


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Süti, ilyen bájosan álnaív költői kérdésekkel nem illik operálni, mert mellékvagány a tematikában jelenleg😊

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Lánc kizárása, hogy úgymondjam törvényszerű volt, a 2006os évvel kezdődött Iván, Jan, Floyd ééés címelvétel. Na akkor ha egy kicsit is átgondolja a dolgokat az emberünk onnantól nem tesz le olyan nyilatkozatokat az asztalra. Sorra dől be mindenki, ű meg csak fossa a soha-sehol-senkivel interjúkat. Mit gondolt, hogy majd nem fog elszakadni a cérna a, ami a pittbullt tartja? Addig hergeljük a vadát, amíg feloldódik egy dimenziók közti logikai buborékban?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 388 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Ha te tényleg azt hiszed, hogy csak Lance és az akik lebuktak doppingolnak, és szegény sanyarú többiek akik csak saját erejükből mennek kox nélkül nem nyerhetnek a csalók miatt, akkor te naivabb vagy mint gondoltam.
Toca
kérdeztem valamit: mivel tudod bizonyítani hogy mindenki doppingol? 😀
naivság ide vagy oda: Egy Olyan emberről mivel tudod bizonyítani aki sosem bukott meg? Mindenkit megillet az ártatlanság védelme. Ha 100 emberből 90 puskázik, ebből 10 lebukik, akkor a többi 90-től is vegyük el a dolgozatot? 😀 mi lesz a maradék 20-al a 100-ból aki tiszta?
De mondom, ilyen befolyása a dolgokba egyetlen kerékpárosnak sem volt, mint ami Armstrongnak volt már 99-ben. Ez az amiért bűnhődnie kell. Ez az ami sokaknak szúrta a szemét, de ezzel sokakat tönkre is tett, és érthető módon most tönkretették őt is.
Filippo Simeoni, az Andreu házaspár, mind alá voltak rendelve a kiskirálynak. Ez nem maradhatott büntetlenül. És mint már fentebb írtam, nem a doppingolás, hanem ez a viselkedés az ami nálam betette a kaput, ez az amivel köcsögebb volt mint a többi bicajos. ne csodálkozzunk hogy ez szúrta a szemét valakiknek...
Ettől függetlenül hiszem hogy a kerékpársport kitisztul, a sportok 99%-ban dőlnek meg a világcsúcsok, itt pedig a 15-25 évvel ezelőtti teljesítményeket megközelíteni se tudják, ez nem naivitás, hanem tény. Anno egy pantani 3-6 perceket is simán vert a mezőnyre, most ha valaki egy hegyen fél perccel veri a vetélytársát felkapjuk rá a fejünk. Ezt a fajta teljesítménycsökkenést csak a kevesebb dopping számlájára tudom írni. Nem létezik hogy ennyivel "szarabb" ez a generáció, mint az ezt megelőzőek.
vagy ha naiv vagyok, akkor magyarázd meg ezt nekem kérlek szépen, hogy szerinted mi az oka.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 212 — Vikings fan
 www.origo.hu/sport/egyeb/kerekpar/20090513-kloden-is-doppingolt-a-2006os-touron-58800-minta-ujraelemzese.html
Nem értem amúgy ti mit vártok ? Képmutató volt , hazudott ? Nyilván... Basszus az egész kerékpársport hazudik, msot márt emeled ki Lancet ? Azért mert ő felépítette a teljes karrierjét és nem csak 1-2 versenyt nyert ?
Nem értem aki kicsit is belelát/ imseri ezt a sportot tudja, hogy a top 100 egészen biztosan doppingol. Bodrogi is doppingolt például. Értem az irigyeket, de én ezt tartom kis képmutatásnak hogy bedobunk egy random nevet, hogy ő tőle elvette a jó eredményt. Büdös picsát vette el, egyszerűen erősebb volt ennyi.Toca
mielőtt küldted volna a hsz-t kijavítottam a nevet..
vicc hogy kijelentette 2005 után nem doppingolt, aztán az is kiderült hogy ott is hazudott 😊

Andy Schlecknek, vagy Cadel Evansnek pl. soha nem volt egy pozitív mintája sem, ez bizonyított tény. A bátyját megbaszták 1 évre vízhajtóért (igaz az sem tiltott szer 😀) Lehet jönni hogy naiv vagyok, de Mondj egy dolgot amiivel be tudod bizonyítani hogy ő doppingol? Vagy azért amiért Amrstrong megbukott mindenkire ráhúzzuk a vizes lepedőt? 😊 Kijelenteni hogy az első 100 egészen biztosan doppingol elég laza általánosítás...
Azért vannak elegen akik nem buktak meg doppingteszten:
 www.nemzetisport.hu/kerekpar/kerekpar-a-tour-top-10-harmada-megbukott-1998-ota-2181819

és IGEn vérlázító volt, hogy Pantani 97-ben 400 watt teljesítménynel ment fel az Alpe D1Huezre, pedig nála nagyobb hegyimenőt nem igazán találunk az elmúlt 20 évben. Armstrong meg 470-el 2001-ben. gondolom véletlen, ebben a tekintetben Lemond és Indurain a csúcstartó, ők elérték az 500-at, és az is érdekes hogy az elmúlt évek tour győztesei meg sem közelítik Armstrong értéket. Felettébb érdekes, olyannyira hogy ez nem lehet a véletlen műve.eaglesmcnabb
Ha te tényleg azt hiszed, hogy csak Lance és az akik lebuktak doppingolnak, és szegény sanyarú többiek akik csak saját erejükből mennek kox nélkül nem nyerhetnek a csalók miatt, akkor te naivabb vagy mint gondoltam.
Asszem Janis mondta, doppingoltam igen, csaltam , nem mert mindenki csinálta...

Azt meg felróni, hogy ő nem vallotta be hogy doppingolt 2005ben amikor nem bukott meg és hazudott tovább, hát basszus ki az aki doppingol ,nem bukik le de kiáll és azt mondja igen doppingoltam büntessetek...

Amstrong valakinek szúrta a szemét túl profin ,túl jól csinálhatta vagy csak valakinek nem jutott már pénz és kihúzta a gyufát ezért megy akkor boszorkányüldözés mintha kb ő tette volna tönkre a sportot. Pedig már Indurain is doppingolt, Mercx is doppingolt, akik ilyen szinten tolják a dolgokat mind doppingolnak NBA-sek, NFL-sek, bicajosok,. úszók, kajakosok mindenki, van aki belátja és így nézi a sportokat hogy tudja nagyjából egyenlőség van azért, van aki meg véresszájjal ugrik ha valaki általa nem ekdvelt megbukik, hogy képmutató, hazug állat.
Az egész WADA és dopping szövetség meg az összes profi pénzéhes sportszervezet like UCI aki sokkal inkább képmutató.
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
ezt buzi oldal újratöltést nem lehetne kivenni a rendszerből, megint elbaszta egy hosszú hsz-em

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Aha. Kit töröltek ki egyedül a könyvekből, kinek vették el az összes eredményét?
Az, amit vele műveltek az egyedülálló, és gusztustalan. Mondjuk, ahogy Jannal tették az is az volt - de nem ezen volt most a hangsúly, hanem azon: hogy LA minden idők leggörényebbjének lett beállítva, sőt, úgy van előadva az egész sztori, mintha ő találta volna ki az egész doppingolást, meg a szervezett doppingolást és ez gyomorforgató.kishaszi
számomra a befolyása volt vérlázító, amivel ő rendelkezett, nem véletlen hogy a volt csapattársai/barátai közül ennyien ellene fordultak, Ullrichról pl. én ilyet nem tudok.
És igen LA minden idők egyik leggörényebbje volt ebből a szempontból, és az akkori reakciói is viccesek, minden évben támadták és ő minden évben felháborodott ezen, tulajdonképpen a rajongói képébe hazudott. Engem személy szerint nem zavar a dolog különösképpen, de ha rajongója lettem volna mélységesen felháborítana.
Felépített egy szobrot magának, amit aztán le is rombolt szépen. A legnagyobb kiszúrás ellene az volt hogy engedték ezt a szobrot felépülni, nem szabadott volna: ott az első győzelme után el kellett volna tiltani a gecibe. És lehet jönni hogy mindenki tolja, de volt aki sosem bukott meg semmilyen teszten, mégis ott volt a dobogó közelében. Ilyenkor felmerül a kérdés, hogy talán tőlük elrabolt 1-2 győzelmet.
És még egyszer: nem ő találta fel a doppingot, sem a szervezett doppingolást, de hogy ő húzta belőle a legtöbb hasznot az kétségtelen. Ezért nyilvánvalóan ő bukott a legtöbbet azon hogy ez kiderült.eaglesmcnabb
Az elejével egyetértek. Ám nem védelmet akarok neki kreálni: vmi fura módon LA fan létemre örülök a bukásának. Viszont továbbra is nagyon egyoldalú és képmutató amit vele művelnek.
Mindenki hazudik, és hazudott, aki nem áll ki, hogy doppingol, doppingolt. Pont.
Jan is tagadta, mindenki tagadta mindig is. Landis is, addig, míg már maga sem hitte el, hogy igazság a hazugsága. (Schleck is tagadja, Contador is tagadta, Wiggins is, Froome is stb.)
Semmivel sem jobbak. Annyival másabbak, hogy LA ezt is "profin", értsd bebiztosítva akarta csinálni -> ne legyen lebukás. Ki az a hülye aki doppingol és le akar bukni? (a profi azért IS idézőjeles, mert számomra továbbra is nevetséges az elbújunk az ellenőrök elől szintű eszközök legkifinomultabb jelzők használata) Na ugye.
Van fent egy kép ezekről a figurákról, akik ott voltak ebben a korszakban a dobogón, és asszem 1, írd és mondd 1 emberke nem került soha dopping gyanúba. Egy 4. hellyel. Nem ugrik be a neve, de nem is érdekes. Szóval itt van a kutya elásva: törlik őt, aztán a korszak eredményeit, és nem adják ki a győzelmet, a helyezéseket, mert csupa olyat győzött le, aki vagy már korábban lebukott, vagy később. DE csak őt "nyúzták meg". Ez LA természetétől függetlenül igazságtalan és semmi köze a tényleges "tisztítsuk meg a sportot" elvhez.

Arról nem beszélve, hogy a focistákba mit tolnak, azok is mind hazudnak még sincsenek sehol. Odamennek a mánkeszterhez ellenőrzésre, SAF meg arcon röhögi őket és elhajtják a vérbe őket.
Legendás ugye Cannavaro 99-es videója (még Parma játékosként), és hosszan lehetne sorolni ezeket a dolgokat.
Hol az igazság akkor és az egyenlő mérce? Ott lenne, ha vagy mindenkit eltiltanak az első eset után egy életre, vagy mindenkivel ugyanaz az eljárás. Csak annál sokkal nagyobb biznisz a kerékpár is, meg a foci is.
Visszatérve a személyiségére: tipikusan arrogáns, nárcisztikus amerikai. Ezt még maga is bevallja a könyvében, de ha egy nyilvánvalóan szervezett csalásban részt veszel naná, hogy meg akarod őrizni ezt házon belül.
A becsületes vagyok és nem akarok doppingolni meg szemét LA kényszerített meg ilyen dajkamesék meg hadd ne legyenek már mérvadó pontok a témában!

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 388 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
 www.origo.hu/sport/egyeb/kerekpar/20090513-kloden-is-doppingolt-a-2006os-touron-58800-minta-ujraelemzese.html
Nem értem amúgy ti mit vártok ? Képmutató volt , hazudott ? Nyilván... Basszus az egész kerékpársport hazudik, msot márt emeled ki Lancet ? Azért mert ő felépítette a teljes karrierjét és nem csak 1-2 versenyt nyert ?
Nem értem aki kicsit is belelát/ imseri ezt a sportot tudja, hogy a top 100 egészen biztosan doppingol. Bodrogi is doppingolt például. Értem az irigyeket, de én ezt tartom kis képmutatásnak hogy bedobunk egy random nevet, hogy ő tőle elvette a jó eredményt. Büdös picsát vette el, egyszerűen erősebb volt ennyi.Toca
mielőtt küldted volna a hsz-t kijavítottam a nevet..
vicc hogy kijelentette 2005 után nem doppingolt, aztán az is kiderült hogy ott is hazudott 😊

Andy Schlecknek, vagy Cadel Evansnek pl. soha nem volt egy pozitív mintája sem, ez bizonyított tény. A bátyját megbaszták 1 évre vízhajtóért (igaz az sem tiltott szer 😀) Lehet jönni hogy naiv vagyok, de Mondj egy dolgot amiivel be tudod bizonyítani hogy ő doppingol? Vagy azért amiért Amrstrong megbukott mindenkire ráhúzzuk a vizes lepedőt? 😊 Kijelenteni hogy az első 100 egészen biztosan doppingol elég laza általánosítás...
Azért vannak elegen akik nem buktak meg doppingteszten:
 www.nemzetisport.hu/kerekpar/kerekpar-a-tour-top-10-harmada-megbukott-1998-ota-2181819

és IGEn vérlázító volt, hogy Pantani 97-ben 400 watt teljesítménynel ment fel az Alpe D1Huezre, pedig nála nagyobb hegyimenőt nem igazán találunk az elmúlt 20 évben. Armstrong meg 470-el 2001-ben. gondolom véletlen, ebben a tekintetben Lemond és Indurain a csúcstartó, ők elérték az 500-at, és az is érdekes hogy az elmúlt évek tour győztesei meg sem közelítik Armstrong értéket. Felettébb érdekes, olyannyira hogy ez nem lehet a véletlen műve.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Hmmmm, Jalabert, pedig a franciák egyes egyedül azért nem nyertek Tdf-et lassan 30 éve, mert ők, és csak ők, és ez senki másra nem igaz, csak rájuk, de rájuk kollektívan, mert ők egyes egyedül nem doppingolnak.
Emlékszem, amikor a francia és német csapatok tüntettek vmelyik szakasz előtt a TdF-en, merth mindenki más doppingol csak ők nem. Még annak a szakasznak a végén elkaptak valakit a cofidisből. LOL. Persze az más volt, a cofidis csapatfőnöke valahogy a boszorkányüldözést is elkerülte a többiekkel ellentétben... Biztos a francia versenyzők annyira nem doppingoltak, h a köztük lévő egy darab olasztól se számított másra a csapatfőnök....
A tüntető csapatok között volt a Gerolsteiner is. Stefan Schumachert is abban az évben meszelték el ha jól emlékszem, csak nem a touron hanem később. De lehet h egy évvel később volt. Ja és persze Rebellin, akinek Olimpiai ezüstérme a "tiszta versenyzés diadala" volt, szintén az ártatlan bárány Gerolsteinerből. Oh, várjunk csak Kohl melyik csapatban is versenyzett? Ne segítéstek! Gerolsteiner?
Persze nem úttörők, US Postalból talán több is menne fejből, Armstrong kb összes segítője megbukott, mielőtt a vezér is követte volna alattvalóit, vagy emlékeztek még a Phonak csapatra? Santiago Botero, José Enrique Guttierez, Santiago Perez, Tyler Hamilton, Floyd Landis,.... Mi a közös bennük a csapaton kívül?
Nem arról van szó, h ez nem elítélendő, csak nálam még tovább rontja a helyzetet, ez a, franciák nem doppingolnak, meg a francia és német csapatok tiszták, a többi nem, felkiáltás. Inkább maradjanak kussban, és szurkoljanak, h minél tovább megússzák.

Engem nem zavar különösképp ha valaki doppingol. Nincsenek illúzióim, tudom, h tényleg mindenki. Az zavar amikor valaki álszent módjára viselkedik. Nem is az, h nem ismeri be, hanem tudván, h ugyanolyan bűnös, úgytesz, mintha egyedül ő nem lenne az..

Az se tetszik, amikor a csapatfőnök adja a tudatlant. Lásd pl most Di Luca esetét. Megmondtam, h kizárt, h a csapatfőnök tudta nélkül tette volna, s láss csodát, mégse Di Luca volt az egyetlen, aki doppingolt.

Ugyanígy, ha van karma, Lemondot is utol kell érnie a dicstelen végzetnek. Aztán majd ő is írhat könyvet.
____________________________________________________

Most persze megint kiderült amit mindenki tudott. Jót tett a sportágnak? Nem. Csak azért mert Armstrongot midnentől megfosztották tegyék ezt másokkal is? Mire is lenne ez jó? Vajon akit eddig nem tántorítottak el a sporttól, az kitartani akkor is, ha mondjuk elvennék Merckx 5 győzelmét? Megmondta, szódával nem megy. Implicit beismerő vallomás. Ott van még Anquetil is, nyíltan lázadott a doppingellenőrzések ellen, még 5 összetett győzelemmel és még egy ikonnal kevesebb? Virenque benne volt a Festina botrányban, máris 7 hegyi összetettet is kitörölhetünk abból a könyvből. Sőt minek megrendezni egyáltalán a tourt, ha úgy is mindenki csal?

Komolyan én, annak örülnék a legjobban, ha úgy ahogy a spanyolok szépen eltusolnának mindent, és egy vadi új tiszta fehér lapot lehetne szép lassan fokozatosan összepiszkítani. Mert a profi sport sohasem lesz tiszta. És nem csak a kerékpársport, az atlétika egy fokkal se jobb, csak ott még nem ennyire szigorúak az ellenőrzések. Ahol meg nem származik előny tiltott teljesítményfokozók használatából, ott van bunda, ipari kémkedés, meg miegymás.

A kérdés az, h van-e jogosulatlan előnyszerzés vetélytársakkal szemben. Lehetséges. Nem azért mert bárki tiszta lenne, mégha egyesek ezt is állítják magukról, hanem mert esetleg nem jut hozzá mindenki ugyanazokhoz a szerekhez. Valaki mindig egy lépéssel a többiek előtt tud járni. Mondjuk ha Fuentes "betegeinek" névsorát nézem, hiába volt a Liberty csapatorvosa, majdnem az egész peloton hozzá járt kezeléshez, csapattól függetlenül. Inkább valószínű, h mindenki hozzá juthatott...

Adná magát ezek után, h legalizálják a doppingot, de sajnos az se járható út, mert az edzők megölnék a sportolókat. Meglepően sokan nem tudják, h a doppingok első sorban azért lettek betiltva, mert rendkívül veszélyesek és károsak az emberi egészségre. Talán pont a kerékpár adta meg az utolsó lökést ennek, amikor valakinek a vérdoppingtól besűrűsödött a vére, és meghalt verseny közben. Nem vagyok benne biztos, h pontosan így volt, de az biztos, h a dopping legalizálás nem járható út. Maradt ezek után a szélmalomharc. S amíg ez így van mindig lesz aki megússza, lesz akit egyszer eltiltanak, de visszatér, és győztes lesz, lesz akinek a nevére utólag vetül árnyék, s lesz akit utólag fosztanak meg a címeitől. Normális esetben sínék a következetességért, de jelen esetben kivételt képez ez alól. Én mindig Armstrong épp aktuális ellenfelének szurkoltam, nagy kedvencem volt Beloki, de szurkoltam Ullrichnak is, Klodennek is, Bassonak is, aki csak arra járt, h valaki győzze már le. Sosem szerettem Armstrongot, de 7× bajnoknak tartom, ahogy szerintem a kerékpár sport nagyobb része is. Egyszerűen nem volt jó döntés, miután be tudták bizonyítani, h doppingolt, és Armstrong elismerte, pontosabban többé nem tagadta, mit tehettek volna? Hagyják meg a címeit? Implicite engedélyezték volna vele a doppingolást. Vegyék el tőle a címeket? Akkor miért csak őt fosztják meg visszamenőleg?

Szerintem sok dolgot fel lehet sorolni pro és kontra, és egyik se lett volna jó megoldás, de az se lendíti elő a dolgokat, ha mindig egy tábor mindig felhozakodik azzal, h bezzeg Armstrongtól megfosztották mindentől. senkinek se lesz jobb akkor, ha most Jalabertet is meghurcolják. És megint csak két rossz között lehet dönteni, vagy ne csináljanak semmi érdemit, de az következetlenség, vagy akkor őt is fosszák meg mindentől, de akkor ez hova fog vezetni. A végén tényleg nem lesz TdF győztes, mert mindenkitől elveszik... Sokat elmond az is, h Armstrong győzelmeit nem osztották szét a mindenkori második helyezettek között. Sokat sejtet. btw Ullrich is kijelentette, h nem tartja magát 4× győztesnek, még mielőtt kiderült volna, h nem lesznek győztesek...

Az én megítélésemet ezek nem befolyásolják. Pontosabban az befolyásolná, h mondjuk Ullrich azt mondta volna, h márpedig akkor adják neki azt a 3 győzelmet, amikor NASArmstrong mögött lett második, vagy egyéb hasonló megnyilvánulás, mint amiről a legelején panaszkodtam, de maga a tény, h XY megbukott doppinggal, hát emiatt nem fogok kevésbé szeretni egy versenyzőt.

eléggé se füle se farka hszre sikeredett, de ha már ennyit írtam, akkor elküldöm...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 212 — Vikings fan
Aha. Kit töröltek ki egyedül a könyvekből, kinek vették el az összes eredményét?
Az, amit vele műveltek az egyedülálló, és gusztustalan. Mondjuk, ahogy Jannal tették az is az volt - de nem ezen volt most a hangsúly, hanem azon: hogy LA minden idők leggörényebbjének lett beállítva, sőt, úgy van előadva az egész sztori, mintha ő találta volna ki az egész doppingolást, meg a szervezett doppingolást és ez gyomorforgató.kishaszi
számomra a befolyása volt vérlázító, amivel ő rendelkezett, nem véletlen hogy a volt csapattársai/barátai közül ennyien ellene fordultak, Ullrichról pl. én ilyet nem tudok.
És igen LA minden idők egyik leggörényebbje volt ebből a szempontból, és az akkori reakciói is viccesek, minden évben támadták és ő minden évben felháborodott ezen, tulajdonképpen a rajongói képébe hazudott. Engem személy szerint nem zavar a dolog különösképpen, de ha rajongója lettem volna mélységesen felháborítana.
Felépített egy szobrot magának, amit aztán le is rombolt szépen. A legnagyobb kiszúrás ellene az volt hogy engedték ezt a szobrot felépülni, nem szabadott volna: ott az első győzelme után el kellett volna tiltani a gecibe. És lehet jönni hogy mindenki tolja, de volt aki sosem bukott meg semmilyen teszten, mégis ott volt a dobogó közelében. Ilyenkor felmerül a kérdés, hogy talán tőlük elrabolt 1-2 győzelmet.
És még egyszer: nem ő találta fel a doppingot, sem a szervezett doppingolást, de hogy ő húzta belőle a legtöbb hasznot az kétségtelen. Ezért nyilvánvalóan ő bukott a legtöbbet azon hogy ez kiderült.eaglesmcnabb
 www.origo.hu/sport/egyeb/kerekpar/20090513-kloden-is-doppingolt-a-2006os-touron-58800-minta-ujraelemzese.html

Nem értem amúgy ti mit vártok ? Képmutató volt , haudott ? Nyilván... Basszus az egész kerékpársport hazudik, msot márt emeled ki Lancet ? Azért mert ő felépítette a teljes karrierjét és nem csak 1-2 versenyt nyert ?
Nem értem aki kicsit is belelát/ imseri ezt a sportot tudja, hogy a top 100 egészen biztosan doppingol. Bodrogi is doppingolt például. Értem az irigyeket, de én ezt tartom kis képmutatásnak hogy bedobunk egy random nevet, hogy ő tőle elvette a jó eredményt. Büdös picsát vette el, egyszerűen erősebb volt ennyi.