Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 688
3 hónapra 70 százalékos bérátvállalás lesz

A magyar kormány 3 hónapra 70 százalékban „igazságos plafonig” átvállalja a munkavállalók bérét, de csak ha „nem otthon vannak a munkavállalók”, és rövidített munkaidőben dolgoznak.
Vrij6
= home officet nem vállal át?
Amadeus
ha igen, akkor ez azért nem annyira nagy dolog jelenleg.
csebi
Akkor felmondom az irodát és mindenki változó helyen dolgozik 😀

Szerintem megint nem gondolnak a fehér galléros dolgozókra, kommunikációs szinten.
Gyurma Pappa
kevesebben vagyunk

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
3 hónapra 70 százalékos bérátvállalás lesz

A magyar kormány 3 hónapra 70 százalékban „igazságos plafonig” átvállalja a munkavállalók bérét, de csak ha „nem otthon vannak a munkavállalók”, és rövidített munkaidőben dolgoznak.
Vrij6
= home officet nem vállal át?
Amadeus
ha igen, akkor ez azért nem annyira nagy dolog jelenleg.
csebi
Akkor felmondom az irodát és mindenki változó helyen dolgozik 😀

Szerintem megint nem gondolnak a fehér galléros dolgozókra, kommunikációs szinten.

több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!
Cecília szépen kéri

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 501 — Lucas Scott
3 hónapra 70 százalékos bérátvállalás lesz

A magyar kormány 3 hónapra 70 százalékban „igazságos plafonig” átvállalja a munkavállalók bérét, de csak ha „nem otthon vannak a munkavállalók”, és rövidített munkaidőben dolgoznak.
Vrij6
= home officet nem vállal át?
Amadeus
ha igen, akkor ez azért nem annyira nagy dolog jelenleg.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 467 — nabege2@yahoo.com
3 hónapra 70 százalékos bérátvállalás lesz

A magyar kormány 3 hónapra 70 százalékban „igazságos plafonig” átvállalja a munkavállalók bérét, de csak ha „nem otthon vannak a munkavállalók”, és rövidített munkaidőben dolgoznak.
Vrij6
érdekes, mert van akit jól érint, van akit nem
magyarán aki eddig 8 órában gürizett az szív 😊
több mint 4 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 688
3 hónapra 70 százalékos bérátvállalás lesz

A magyar kormány 3 hónapra 70 százalékban „igazságos plafonig” átvállalja a munkavállalók bérét, de csak ha „nem otthon vannak a munkavállalók”, és rövidített munkaidőben dolgoznak.
Vrij6
= home officet nem vállal át?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!
3 hónapra 70 százalékos bérátvállalás lesz

A magyar kormány 3 hónapra 70 százalékban „igazságos plafonig” átvállalja a munkavállalók bérét, de csak ha „nem otthon vannak a munkavállalók”, és rövidített munkaidőben dolgoznak.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 627 — No one likes us, cause no one like us
Lacival egyetértek abban, hogy ha Május végéig valamilyen formában nem rendeződik a helyzet, akkor a mostaninál szokszor komolyabb lesz a baj. Az, hogy fog-e és milyen formában, azt nem tudom megmondani.
Nagyon remélem, hogy az emberek nem a régi kerékvágást fogják ismét 100%-ban keresni (sajnos olyan hülye egy faj vagyunk, hogy pedig ez biztos, hogy nem tanulunk semmit), de mondjuk azért sok kellemes program kerülhet vissza az életünkbe.

A tömeges mintavételes tesztelést ki hogyan látja? Ugye itt arról megy az elmélkedés, hogy 64-es csoportok mintáját összekeverve tesztelsz, így napok alatt végig tudsz menni a lakosságon. Persze ez sem ér semmit, ha más ország nem csinálja, és ehordozzák ugyanúgy mint régen....

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 4 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 905
Egy kérdésem lenne csak:
Reálisan, mi a véleményetek, mikor állhat vissza minden a rendes kerékvágásba az országban?
Anyámékat képtelen vagyok meggyőzni arról, hogy itt valószínűleg egész nyáron home office-ban leszünk... nem hisz nekem. Nem nagyon figyeli a híreket, nagyon nem bírja Vityát meg a Fideszt, így nem is lehet arra apellálni hogy elvakult hívő, aki mindent megesz.
De valahogy nem latja azt, ami Olaszban van pl, mondom persze, hisz még nem ért ide... vagy gondoljon bele, egy hónap múlva ÖV megnyitja a határt, bejön egy fertőzött kínai oszt cső, most mondtam valamit.

A másik kérdés, ami Mamám eszébe jutott, hogy ez a vírus bármikor visszatérhet, nem? Akkor ue a forgatókönyv lesz mindenhol?
LoveSobri
Nem érzem magamban a tudást ezzel kapcsolatban, de azt viszont látom a környezetemből, hogy ha májusban nem kezd el (legalább) visszaállni a munkaterhelés, akkor hatalmas gond lesz, pedig már így sincs kicsi. Könnyen lehet, hogy ha még két hónapig ez tart, akkor millió fölötti munkanélküli lesz és hiába mond Orbán bármit a kormány sem tud olyan munkahelyeket teremteni, amit majd a nép home office-ból csinálhat.

És persze ez nem csak ránk vonatkozik, hanem a teljes világra. Úgyhogy ha májusig nincs megoldás, elengedik szerintem az egészet és igyekeznek csak a vírus által legrosszabbul érintett csoportok megvédésével foglalkozni.

Úgyhogy visszaállásra én májust mondanék.
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 761
Egy kérdésem lenne csak:
Reálisan, mi a véleményetek, mikor állhat vissza minden a rendes kerékvágásba az országban?
Anyámékat képtelen vagyok meggyőzni arról, hogy itt valószínűleg egész nyáron home office-ban leszünk... nem hisz nekem. Nem nagyon figyeli a híreket, nagyon nem bírja Vityát meg a Fideszt, így nem is lehet arra apellálni hogy elvakult hívő, aki mindent megesz.
De valahogy nem latja azt, ami Olaszban van pl, mondom persze, hisz még nem ért ide... vagy gondoljon bele, egy hónap múlva ÖV megnyitja a határt, bejön egy fertőzött kínai oszt cső, most mondtam valamit.

A másik kérdés, ami Mamám eszébe jutott, hogy ez a vírus bármikor visszatérhet, nem? Akkor ue a forgatókönyv lesz mindenhol?
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 501 — Lucas Scott
 www.portfolio.hu/gazdasag/20200406/uj-reszletek-derultek-ki-a-magyar-koronavirus-mentocsomagrol-424570
Amadeus
ezt a "munkaterhelés" kifejezést érti bárki is?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 627 — No one likes us, cause no one like us
Margit szigetet láttátok a hétvégén?
Én se vagyok jobb, kimentem a kutyával futni egy kört, de a chillelő népek olyan szinten ellepték a szigetet, mintha nem lehetne máshol lenni a városban.
shawnka
2 haver volt nálam szombat este, szar filmek + pálinka
tudom hogy nem volt "okos" döntés, de szükgésem volt rá hogy ne legyek egyedül 1 estét és valahogy túltegyem magam mamám halálán, ha már a temetésre nem mentem pénteken haza, mivel több veszélyeztetett rokon is ott volt
Negritis
Bizony, szerintem ez tök érthető!

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 547 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
4 het onkentes karanten utan ma be kellett ugranom a belvarosi irodaba, itt Budapesten. Az elmult hetekben ugye csak grocery shopping volt, illetve hetvegi autokazas olyan helyekre ahol a termeszetben lehet lenni, idegenek nelkul (Pilis, Bakony stb.).

Valamilyen szinten meglepett, de relativ sokan voltak az utcakon. Volt olyan piros lamba a koruton, ahol 6-7 nyugdijas kelt at egyszerre elottem, persze egymashoz kozel setalva. Az emberek tobbsegen nem volt maszk, nem tartottak tavolsagot egymastol.

Volt olyan uzlet, egy iphone szerviz, ahol pont akkor matricaztak a kirakatot azzal, hogy "95%-os vedelem a virus ellen" (Hello, fogyasztovedelem?). Mellettem elhuzo villamoson is rengetegen voltak. Mindez 9:30 korul. Lanchid fele egyenesen dugo volt, igaz a gepjarmu forgalom annyira nem veszelyeztetett, mint a gyalogos.
undisputedly
Lehet hogy az Iphone-ok 95 százalékban védettek a vírusok ellen 😊

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 316 — The Mathematician
Margit szigetet láttátok a hétvégén?
Én se vagyok jobb, kimentem a kutyával futni egy kört, de a chillelő népek olyan szinten ellepték a szigetet, mintha nem lehetne máshol lenni a városban.
shawnka
2 haver volt nálam szombat este, szar filmek + pálinka
tudom hogy nem volt "okos" döntés, de szükgésem volt rá hogy ne legyek egyedül 1 estét és valahogy túltegyem magam mamám halálán, ha már a temetésre nem mentem pénteken haza, mivel több veszélyeztetett rokon is ott volt

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 688
 www.portfolio.hu/gazdasag/20200406/uj-reszletek-derultek-ki-a-magyar-koronavirus-mentocsomagrol-424570

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 257 — Tyrone Creek
4 het onkentes karanten utan ma be kellett ugranom a belvarosi irodaba, itt Budapesten. Az elmult hetekben ugye csak grocery shopping volt, illetve hetvegi autokazas olyan helyekre ahol a termeszetben lehet lenni, idegenek nelkul (Pilis, Bakony stb.).

Valamilyen szinten meglepett, de relativ sokan voltak az utcakon. Volt olyan piros lamba a koruton, ahol 6-7 nyugdijas kelt at egyszerre elottem, persze egymashoz kozel setalva. Az emberek tobbsegen nem volt maszk, nem tartottak tavolsagot egymastol.

Volt olyan uzlet, egy iphone szerviz, ahol pont akkor matricaztak a kirakatot azzal, hogy "95%-os vedelem a virus ellen" (Hello, fogyasztovedelem?). Mellettem elhuzo villamoson is rengetegen voltak. Mindez 9:30 korul. Lanchid fele egyenesen dugo volt, igaz a gepjarmu forgalom annyira nem veszelyeztetett, mint a gyalogos.
undisputedly
tegnap be kellett mennem az V. kerületi irodánkba, 25 percig kerestem parkolóhelyet és délután fél kettőkor olyan káosz volt, hogy szerintem csak az nem tudott megállni, akinek tényleg dolga volt a környéken. ingyenes parkolás meg a faszomat
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 467 — nabege2@yahoo.com
 www.origo.hu/sport/laza/20200407-uszas-kapas-boglarka-uj-lakotarsa.html?utm_source=fb_origo&utm_medium=whatever&utm_campaign=origosport&fbclid=IwAR13biziRZz8OeTmTYOtCRvq4hzk7gjacIZfDW84MRU9EvlYc5oP3gF5Phk
azt hittem már innen sikerült valakinek beszökni 😀
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 923 — SuperBowl Champions 2013/2014
4 het onkentes karanten utan ma be kellett ugranom a belvarosi irodaba, itt Budapesten. Az elmult hetekben ugye csak grocery shopping volt, illetve hetvegi autokazas olyan helyekre ahol a termeszetben lehet lenni, idegenek nelkul (Pilis, Bakony stb.).

Valamilyen szinten meglepett, de relativ sokan voltak az utcakon. Volt olyan piros lamba a koruton, ahol 6-7 nyugdijas kelt at egyszerre elottem, persze egymashoz kozel setalva. Az emberek tobbsegen nem volt maszk, nem tartottak tavolsagot egymastol.

Volt olyan uzlet, egy iphone szerviz, ahol pont akkor matricaztak a kirakatot azzal, hogy "95%-os vedelem a virus ellen" (Hello, fogyasztovedelem?). Mellettem elhuzo villamoson is rengetegen voltak. Mindez 9:30 korul. Lanchid fele egyenesen dugo volt, igaz a gepjarmu forgalom annyira nem veszelyeztetett, mint a gyalogos.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 257 — Tyrone Creek
Margit szigetet láttátok a hétvégén?
Én se vagyok jobb, kimentem a kutyával futni egy kört, de a chillelő népek olyan szinten ellepték a szigetet, mintha nem lehetne máshol lenni a városban.
több mint 4 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
megpróbáltam végighallgatni, de nem ment

alapvetően fasiszta

Mint mond ez az ipse a táránál a betegeinek? Hogy te is halott vagy, meg te is, meg te is?

Mi a faszom ez az amúgyis volt alapbetegségük elbagatellizálás? Igen, de egyensúlyba voltak, jól voltak, ugyanabba a baszom légszennyezésbe meg mindenbe. Egy változott.

Igen bevitték őket igen magas lázzal, lêgzési elégtelenséggel, mikor hetekig mesterségesen tartják fenn a légzést. A kibaszott virológus ugyan mi a kisfaszomat tud a parktizáló orvosokról, aki megpróbálják életben tartani a pacienseket, addig míg túl nem lesznek a krízisen. Aztán még egy párhónap míg visszaszoktatják a normál légzésre, hogy majd ha nem is korona, de az első agresszívabb légúti befejezze a munkát.

He! Úgy tesztelnek amijük van, abból a célból, hogy minnél hamarabb elkapják a fertőzötteket. És hogy mi a picskuér hozzák nyilvánosságra, - baszki kötelező, nem csak koronánál, hanem még harminc másik fertőző betegségnél, egyezmények szabályozzák, hogy be kell jelentened, hogy mindenki tudjon rá készülni, tudják követni. Mer a mikrodzsuva leszarja, hogy most épp hátra lehetne dőlni, nem lehet.

nafőbasztammagam doktógörény

jaj marikanéni ez a sok betegség, má, mikor teccik má meghalni, hogy fasza legyen a statisztika, mikor én egészséges gyúrós fasiszta majd feleennyi idősen dobom fel a talpam, édesfaszom...
sutianap
onnan lehet tudni, hogy Süti ideges, ha rendesen ír 😀
Új MikóIstvánbiológiai közlönyt a népnek!

több mint 4 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 510 — Colts Fan
 www.youtube.com/watch?v=NAh4uS4f78o
több mint 4 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Abban konokul hiszek, hogy ebből egy jobb és tisztább világ fog kialakulni, még ha most ez hihetetlennek is tűnik.
bcsarli
szerintem nem, sőt
még tovább fog mélyülni a gazdasági ellentét a munkások és a nagy cég tulajok között
menj dolgozni a raktárba, mert kell a pénz és mindenki otthonról rendel
de nemhogy nem kapsz emelést még az se feltétlen jár aminek kéne
Negritis
Bernie, te vagy az?

Európában közel sem akkora a szakadék, mint Amerikában, és oda igazak a fenti állításaid.





(Saját szerkesztésű ábrák)

Európában pontosan azt várom, hogy az amúgy sem gyenge szociális rendszer tovább erősödik, és olyan országok is, mint Csehország vagy Szlovákia tovább építik a szociális hálót. Ki fog derül, hogy melyik országok jönnek ki a végén és hogyan. Az már látszik, hogy az amerikai egészségügy teljesen alkalmatlan egy ilyen krízis kezelésére, extrém magas halálozási arány lesz.

Nem lesz egész K-EU Skandinávia, de mindenkinek elveszi a kedvét Amerikától is, ami nem baj.

Én alapvetően nem vagyok annyira progresszív, mint mondjuk egy Bernie Sanders, és alapvetően erőteljes kétségeim vannak afelől, hogy Piketty mennyire tisztán játszott az adatokkal (nem a tényekkel, azokat én is ábrázoltam fent, sokkal inkább az okokkal és a következtetésekkel nem vagyok kibékülve). Nem vagyok neoliberális sem, szóval nem hiszem, hogy a piac ezt megoldja. Azt gondolom, hogy ez egy ébresztő volt, ahogy a 2008-as válság is. Nem a közembereknek, de az életben maradó vállalkozásoknak mindenképp.

Még pontosan nem tudom, hogy mi fog történni, de azt hiszem, hogy a tanulságokat le fogja vonni ebből a világ. Hogy ennek lesznek vesztesei? Biztosan. Hogy ez nem a felső 1% lesz? Egészen biztosan.

több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 501 — Lucas Scott
amúgy sztem a volt kollégák elég szépen megoldották az USA hazamenekítést. ilyenkor tényleg össze kell halászni az embereket, ráadásul gondoltak arra, hogy nyugati partról is indítanak járatot. nagyon nem egyszerű ilyen dolgokat elintézni, és biztosan kellett hozzá a diplomaták helyi kapcsolati tőkéje is.
abban meg biztosak lehetünk, hogy a 880 dodó messze nem fedezte a költségeket.
szerk.: ja és jelenleg is kapcsolatban vagyok olyan diplomatával, aki jelenleg egy európai fővárosban van, és konzul lett belőle nulla tapasztalattal, gyakorlattal bármivel. nagyon kemény időszakokat élnek át. egy másik konzullal is, aki Afrikában székel, neki sincs egyszerű dolga. lehet szidni a kormányzatot (én sem fogom vissza magam), de azzal legyünk tisztában, hogy a terepen lévő dolgokat nem SZP nem OV intézi. ezek az emberek nagy része pedig nagyon lelkiismeretesen próbál segíteni bárkinek, amennyire tud.
csebi
sosem vállalnék el olyan pozíciót, amihez nem értek.
Amadeus
EU-s diplomatának ment ki, nem konzulnak. ahhoz piszkosul ért, amihez kiment, ráadásul talán az egyik legkeményebb főnököm, aki volt. csak a mostani időben mki konzul lett.
a konzuli munka érdekvédelmi részéhez nem fogsz "érteni". vagy van hozzá affinitásod vagy nincs. ezt nem lehet megtanulni.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 598 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
amúgy sztem a volt kollégák elég szépen megoldották az USA hazamenekítést. ilyenkor tényleg össze kell halászni az embereket, ráadásul gondoltak arra, hogy nyugati partról is indítanak járatot. nagyon nem egyszerű ilyen dolgokat elintézni, és biztosan kellett hozzá a diplomaták helyi kapcsolati tőkéje is.
abban meg biztosak lehetünk, hogy a 880 dodó messze nem fedezte a költségeket.
szerk.: ja és jelenleg is kapcsolatban vagyok olyan diplomatával, aki jelenleg egy európai fővárosban van, és konzul lett belőle nulla tapasztalattal, gyakorlattal bármivel. nagyon kemény időszakokat élnek át. egy másik konzullal is, aki Afrikában székel, neki sincs egyszerű dolga. lehet szidni a kormányzatot (én sem fogom vissza magam), de azzal legyünk tisztában, hogy a terepen lévő dolgokat nem SZP nem OV intézi. ezek az emberek nagy része pedig nagyon lelkiismeretesen próbál segíteni bárkinek, amennyire tud.
csebi
sosem vállalnék el olyan pozíciót, amihez nem értek.
Amadeus
Azért a legtöbb meló nem olyan végtelenül bonyolult, hogy ne lehetne pár hét alatt legalább alapszinten beletanulni...
Nyilván nem az érsebészetre meg a rakétahajtóművek tervezésére gondolok, de úgy általában.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 547 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
amúgy sztem a volt kollégák elég szépen megoldották az USA hazamenekítést. ilyenkor tényleg össze kell halászni az embereket, ráadásul gondoltak arra, hogy nyugati partról is indítanak járatot. nagyon nem egyszerű ilyen dolgokat elintézni, és biztosan kellett hozzá a diplomaták helyi kapcsolati tőkéje is.
abban meg biztosak lehetünk, hogy a 880 dodó messze nem fedezte a költségeket.
szerk.: ja és jelenleg is kapcsolatban vagyok olyan diplomatával, aki jelenleg egy európai fővárosban van, és konzul lett belőle nulla tapasztalattal, gyakorlattal bármivel. nagyon kemény időszakokat élnek át. egy másik konzullal is, aki Afrikában székel, neki sincs egyszerű dolga. lehet szidni a kormányzatot (én sem fogom vissza magam), de azzal legyünk tisztában, hogy a terepen lévő dolgokat nem SZP nem OV intézi. ezek az emberek nagy része pedig nagyon lelkiismeretesen próbál segíteni bárkinek, amennyire tud.
csebi
sosem vállalnék el olyan pozíciót, amihez nem értek.
Amadeus
...csak ha nagyon jól megfizetik 😊