Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 495 — Lucas Scott
Marci vendégeinek (Tóth Balázs, Sepsi Tibor) értelmezése, elemzése szerint szükséges, indokolt és nem ad teljhatalmat a felhatalmazási törvény. Bár lehetett volna jobb is. (Mondjuk Marci se ezt a konklúziót várta.)

 www.youtube.com/watch?v=DFzncu1PfhQ&t=1529s
Sobri Jóska
Látszik, hogy Sepsi is részben beszűkült jogi tudással rendelkezik:

2011. évi CXXVIII. törvény
a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról

44. § A veszélyhelyzet az Alaptörvény 53. Cikkében meghatározott olyan helyzet, amelyet különösen a következő események válthatnak ki:
a) elemi csapások, természeti eredetű veszélyek, különösen:
aa) árvízvédekezés során, ha az előrejelzések szerint az áradó víz az addig észlelt legmagasabb vízállást megközelíti és további jelentős áradás várható, vagy elháríthatatlan jégtorlasz keletkezett, vagy töltésszakadás veszélye fenyeget,
ab) belvízvédekezés során, ha a belvíz lakott területeket, ipartelepeket, fő közlekedési utakat, vasutakat veszélyeztet és a veszélyeztetés olyan mértékű, hogy a kár megelőzése, az újabb elöntések elhárítása meghaladja az erre rendelt szervezetek védekezési lehetőségeit,
ac) több napon keresztül tartó kiterjedő, folyamatos, intenzív, megmaradó hóesés vagy hófúvás,
ad) más szélsőséges időjárás következtében az emberek életét, anyagi javait a lakosság alapvető ellátását veszélyeztető helyzet következik be,
ae) földtani veszélyforrások.
b) ipari szerencsétlenség, civilizációs eredetű veszélyek, különösen:
ba) a veszélyes anyagokkal és hulladékokkal történő tevékenység során a szabadba kerülő anyag az emberi életet, egészséget, továbbá a környezetet tömeges méretekben és súlyosan veszélyezteti,
bb) nem tervezett radioaktív kiszóródás és egyéb sugárterhelés, amely a biztonságot kedvezőtlenül befolyásolja és a lakosság nem tervezett sugárterhelését idézi elő.
c) egyéb eredetű veszélyek, különösen:
ca) tömeges megbetegedést okozó humánjárvány vagy járványveszély, valamint állatjárvány,

cb) ivóvíz célú vízkivétellel érintett felszíni és felszín alatti vizek haváriaszerű szennyezése,
cc) bármely okból létrejövő olyan mértékű légszennyezettség, amely a külön jogszabályban meghatározott riasztási küszöbértéket meghaladja,
cd) a kritikus infrastruktúrák olyan mértékű működési zavara, melynek következtében a lakosság alapvető ellátása több napon keresztül, vagy több megyét érintően akadályozott.
Fast Willie
nem annyira egyszerű ez sztem.
Alaptörvény két esetet említ meg :1: élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető elemi csapás 2: ipari szerencsétlenség esetén.
Katasztrófatörvény viszont már hármat (+egyéb ahol van a járvány is). Most kérdésként felmerül, hogy törvény kitágíthatja-e az Alaptörvény zárt felsorolását? sztem nem. Kodifikációs baki történ szimplán és egyszerűen, ami nem meglepő. Aki ezért felelős az máshol vállalná a felelősséget, nálunk meg bizonygatja, hogy ez így jó.

Menjünk tovább egy Alaptörvényi cikkel a te példád alapján:
Ott az van, hogy különleges jogrendben Alaptörvény alkalmazása nem függeszthető fel, AB működése nem korlátozható. Majd ezek után hoznak egy törvényt a különleges jogrend részletes szabályairól és ebben az szerepel, hogy a különleges jogrend idején az Alaptörvény alkalmazása felfüggesztődik, és az AB nem működik különleges jogrendben. Ebben az esetben is azt mondanád, hogy ez a törvényi alkalmazás megfelel?
csebi
Utóbbi példád nem erre a helyzetre vonatkozik, mert az kifejezetten ellentétes előírást tartalmaz(na) az Alaptörvénnyel. Az én példámban nem erről van szó, hanem további, az alapelvvel, alapeszmével nem ellentétes törvényi felsorolásról volt szó. Sztem jelen esetben a Kat tv. tovább konkretizálja a veszélyes helyzeteket. Szted meg nem elég garancia a törvény erre.

A mostani felhatalmazási tv-ben pedig egyértelműen benne van az AB működésének folyamatossága (függetlenül a működés minőségétől), szóval fikció az egész.
Fast Willie
Az első két kategória esetén igazad van, ott konkretizal. A harmadikkal (egyéb) viszont új kategóriát vezet be amit az Alaptörvény nem ismer. Márpedig ha az alaptörvényben nem található meg egy zárt felsorolásban akkor a törvény ellentétes az alaptörvénnyel.
Akkor mondok egy másik példát kevésbé sarkosatt: alaptörvényben az szerepel h különleges jogrendben a következő jogok korlatozhatoak: gyülekezési jog és vélemény nyilvánítás joga (ugye ezek lehetnek kategóriák mert már bővebb részlet szabályok is vannak az alaptörvényben). Majd hoznak egy törvényt amiben harmadikként ezek mellett feltüntetik a tisztességes eljáráshoz való jogot amit felfuggesztenek és bevezetik a statáriális bíráskodást. Ekkor is helyesen járnának el (hipotetikus az egész)?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 254 — Cowboys fan
Azért a személyiségi jogokat tényleg sutba dobták. A brit konzul helyetteséről ilyeneket írni. Ebből még háború lesz.
Al
Nem az a baj, hogy kiderült a kora és a betegsége, hanem az, hogy a beosztása, már persze szerintem. Ezért lett beazonosítható Nekünk is...
nagir
meg igazából ekkora esetszám mellett simán ki lehet következtetni egyes elhunytak betegségeit (nem csak az angol KH-ét), ha kicsit több időt szán rá az ember (kor, nem, időpont, a hírekben nevesített sorszám alapján)
több mint 4 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 825 — Bla, bla, bla
Azért a személyiségi jogokat tényleg sutba dobták. A brit konzul helyetteséről ilyeneket írni. Ebből még háború lesz.
Al
Nem az a baj, hogy kiderült a kora és a betegsége, hanem az, hogy a beosztása, már persze szerintem. Ezért lett beazonosítható Nekünk is...



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 4 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 854
A Budapest Banknál van egy kis lakáshitelem...annyira sokan kérik, hogy ne használják a moratóriumot, hogy lehalt a telefonos és már a netes rendszer is. És ez csak egy, bár nem kicsi bank....remek intézkedés lenne ez is? Vagy túl nagyok az elvárásaim....
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 416 — Слава Україні! Героям слава!
9 óra, a boltban:
- Kérek egy üveg vodkát!
- Vagy már 65?

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 312 — No 1 Zhang Yufei fan
 qubit.hu/2020/03/31/egy-pofonegyszeru-es-olcso-rutinmegoldassal-napok-alatt-le-lehetne-tesztelni-a-teljes-magyar-nepesseget?_ga=2.211401365.1877900412.1585555529-504387550.1578297656

Elég komoly elgondolás, de szerintem működőképes logika.
Lehet ez egy jó megoldás lenne?
Az elgondolás szerint pár nap alatt mindenki le lenne tesztelve csoportosan, így csökkentve a lehetséges gócok számát.
vpi
Érdekes.
Eléggé "draft" verziónak tűnik, de maga a koncepció (csoportos tesztelés) nekem tetszik.

Gondolom az ördög a logisztikai részletekben rejlik.. pl "szakszerű és egyben biztonságos csoportos mintavétel" , és orvosi szempontból / logisztikailag kellene megmondani h megvalósítható-e az ötlet; ergo valóban így van-e, amit írtak és van-e kapacitás.

Meg hát sajnos tegnap ki lett jelentve, hogy a tesztelés nem segít semmit...


PS: a gazdasági rész/költségcsökkentős rész ami szvsz picit félrevezető és katyvaszos (pl nyilván többször fogod átfuttatni a nagyobb populáción -> hosszabb lesz az időtartam.. ), de ez a leglényegtelenebb dolog a tervvel kapcsolatban amúgy...

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 16 645
Ámulok és bámulok, hogy milyen orvosi szakkifejezéseket ismertek. Én azt se tudom, mi a vércsoportom.
nagylaza
ezért is érdemes elmenni vért adni.

Mert ott megtudhatja az ember, ha eddig nem tudta. 😀
Vrij6
de ott vlmiért tilos a szájmaszk használata, ahogy most bemondták a híradóban
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 286
A legnagyobb para ebben, hogy szerintem fingja nincs MOST senkinek, hogy a vírus egy alapbetegséget (pl.: immunbetegséget) mennyire indít be
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 416 — Слава Україні! Героям слава!
Ámulok és bámulok, hogy milyen orvosi szakkifejezéseket ismertek. Én azt se tudom, mi a vércsoportom.
nagylaza
ezért is érdemes elmenni vért adni.

Mert ott megtudhatja az ember, ha eddig nem tudta. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
Al Los Angeles Rams Missouri Tigers 591
Ámulok és bámulok, hogy milyen orvosi szakkifejezéseket ismertek. Én azt se tudom, mi a vércsoportom.
nagylaza
.és ezzel még hányan vagyunk így ....... hogy nem tudjuk a vércsoportod 😊
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 847 — beers & Packers
Ámulok és bámulok, hogy milyen orvosi szakkifejezéseket ismertek. Én azt se tudom, mi a vércsoportom.
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 254 — Cowboys fan
59 éves, több krónikus betegséggel...
NB2
Nekem "tetszik" ez a megközelítés hogy a krónikus betegségbe halnak bele. Egy betegség nem attól válik krónikussá, mert ugyan nem gyógyítható, de azért ismerünk már rá gyógymódot ami lehetővé teszi az együtt élést vele (hosszabb-rövidebb ideig)?
Al
Szerintem ha általánosítunk az egy bull-shit!!!
36 éves vagyok, 3-4 éve hivatalos Chrone-beteg...egy-egy fellángolástól eltekintve semmi különös bajom! Betegszabin egészen mostanáig soha nem voltam. Komoly odafigyeléssel, és egyetlen állandó gyógyszerrel (nem szteroid, nem immungyengítő) kvázi tünetmentes normális életet tudok élni szerintem még jó sok évig!
Ha most benyelném a vírust és feldobnám a pacskert, biztosan jogos lenne az alapbetegségem felé terelni a hangsúlyt???
Szerintem rohadtul nem 😉
clbass
(az a Chrone az a Crohn akar lenni?)
slowmotion
Persze 😁 kicsit mellé mentem...
clbass
mondjuk így sem könnyebb helyzet
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 16 645
Azért a személyiségi jogokat tényleg sutba dobták. A brit konzul helyetteséről ilyeneket írni. Ebből még háború lesz.
Al
Alkoholos májkárosodás? 😳😜
warr_b
diplomatikus volt
több mint 4 éve
clbass New Orleans Saints 3 109 — Saints fan
59 éves, több krónikus betegséggel...
NB2
Nekem "tetszik" ez a megközelítés hogy a krónikus betegségbe halnak bele. Egy betegség nem attól válik krónikussá, mert ugyan nem gyógyítható, de azért ismerünk már rá gyógymódot ami lehetővé teszi az együtt élést vele (hosszabb-rövidebb ideig)?
Al
Szerintem ha általánosítunk az egy bull-shit!!!
36 éves vagyok, 3-4 éve hivatalos Chrone-beteg...egy-egy fellángolástól eltekintve semmi különös bajom! Betegszabin egészen mostanáig soha nem voltam. Komoly odafigyeléssel, és egyetlen állandó gyógyszerrel (nem szteroid, nem immungyengítő) kvázi tünetmentes normális életet tudok élni szerintem még jó sok évig!
Ha most benyelném a vírust és feldobnám a pacskert, biztosan jogos lenne az alapbetegségem felé terelni a hangsúlyt???
Szerintem rohadtul nem 😉
clbass
(az a Chrone az a Crohn akar lenni?)
slowmotion
Persze 😁 kicsit mellé mentem...
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Krónikus pancreatitis.
Olyanom van nekem is.

Mondjuk nincs mellé szétküldve piával a májam.

több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 549 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Azért a személyiségi jogokat tényleg sutba dobták. A brit konzul helyetteséről ilyeneket írni. Ebből még háború lesz.
Al
Alkoholos májkárosodás? 😳😜


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 286
Marci vendégeinek (Tóth Balázs, Sepsi Tibor) értelmezése, elemzése szerint szükséges, indokolt és nem ad teljhatalmat a felhatalmazási törvény. Bár lehetett volna jobb is. (Mondjuk Marci se ezt a konklúziót várta.)

 www.youtube.com/watch?v=DFzncu1PfhQ&t=1529s
Sobri Jóska
Látszik, hogy Sepsi is részben beszűkült jogi tudással rendelkezik:

2011. évi CXXVIII. törvény
a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról

44. § A veszélyhelyzet az Alaptörvény 53. Cikkében meghatározott olyan helyzet, amelyet különösen a következő események válthatnak ki:
a) elemi csapások, természeti eredetű veszélyek, különösen:
aa) árvízvédekezés során, ha az előrejelzések szerint az áradó víz az addig észlelt legmagasabb vízállást megközelíti és további jelentős áradás várható, vagy elháríthatatlan jégtorlasz keletkezett, vagy töltésszakadás veszélye fenyeget,
ab) belvízvédekezés során, ha a belvíz lakott területeket, ipartelepeket, fő közlekedési utakat, vasutakat veszélyeztet és a veszélyeztetés olyan mértékű, hogy a kár megelőzése, az újabb elöntések elhárítása meghaladja az erre rendelt szervezetek védekezési lehetőségeit,
ac) több napon keresztül tartó kiterjedő, folyamatos, intenzív, megmaradó hóesés vagy hófúvás,
ad) más szélsőséges időjárás következtében az emberek életét, anyagi javait a lakosság alapvető ellátását veszélyeztető helyzet következik be,
ae) földtani veszélyforrások.
b) ipari szerencsétlenség, civilizációs eredetű veszélyek, különösen:
ba) a veszélyes anyagokkal és hulladékokkal történő tevékenység során a szabadba kerülő anyag az emberi életet, egészséget, továbbá a környezetet tömeges méretekben és súlyosan veszélyezteti,
bb) nem tervezett radioaktív kiszóródás és egyéb sugárterhelés, amely a biztonságot kedvezőtlenül befolyásolja és a lakosság nem tervezett sugárterhelését idézi elő.
c) egyéb eredetű veszélyek, különösen:
ca) tömeges megbetegedést okozó humánjárvány vagy járványveszély, valamint állatjárvány,

cb) ivóvíz célú vízkivétellel érintett felszíni és felszín alatti vizek haváriaszerű szennyezése,
cc) bármely okból létrejövő olyan mértékű légszennyezettség, amely a külön jogszabályban meghatározott riasztási küszöbértéket meghaladja,
cd) a kritikus infrastruktúrák olyan mértékű működési zavara, melynek következtében a lakosság alapvető ellátása több napon keresztül, vagy több megyét érintően akadályozott.
Fast Willie
nem annyira egyszerű ez sztem.
Alaptörvény két esetet említ meg :1: élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető elemi csapás 2: ipari szerencsétlenség esetén.
Katasztrófatörvény viszont már hármat (+egyéb ahol van a járvány is). Most kérdésként felmerül, hogy törvény kitágíthatja-e az Alaptörvény zárt felsorolását? sztem nem. Kodifikációs baki történ szimplán és egyszerűen, ami nem meglepő. Aki ezért felelős az máshol vállalná a felelősséget, nálunk meg bizonygatja, hogy ez így jó.

Menjünk tovább egy Alaptörvényi cikkel a te példád alapján:
Ott az van, hogy különleges jogrendben Alaptörvény alkalmazása nem függeszthető fel, AB működése nem korlátozható. Majd ezek után hoznak egy törvényt a különleges jogrend részletes szabályairól és ebben az szerepel, hogy a különleges jogrend idején az Alaptörvény alkalmazása felfüggesztődik, és az AB nem működik különleges jogrendben. Ebben az esetben is azt mondanád, hogy ez a törvényi alkalmazás megfelel?
csebi
Utóbbi példád nem erre a helyzetre vonatkozik, mert az kifejezetten ellentétes előírást tartalmaz(na) az Alaptörvénnyel. Az én példámban nem erről van szó, hanem további, az alapelvvel, alapeszmével nem ellentétes törvényi felsorolásról volt szó. Sztem jelen esetben a Kat tv. tovább konkretizálja a veszélyes helyzeteket. Szted meg nem elég garancia a törvény erre.

A mostani felhatalmazási tv-ben pedig egyértelműen benne van az AB működésének folyamatossága (függetlenül a működés minőségétől), szóval fikció az egész.
több mint 4 éve
Al Los Angeles Rams Missouri Tigers 591
Azért a személyiségi jogokat tényleg sutba dobták. A brit konzul helyetteséről ilyeneket írni. Ebből még háború lesz.
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 16 645
fitness terem = fodrász
oké
Negritis
Még mindig nem értem ha lehet fitnesz terem, miért nem teniszezhet a polgár, főleg ha otthon zuhanyozik. A labda közös amit akár kesztyűvel is megfoghatsz ha félsz, de a fitnesz meg zárt tér, izzadság, fürdés, stb. Stb
több mint 4 éve
Levi Las Vegas Raiders UNLV Rebels 597
fitness terem = fodrász
oké
Negritis
Sztem életében nem járt fitnesz teremben
csebi
látszólag fodrásznál se
Levi
 coub.com/view/2bj2fr
Negritis
köszi, ezen hangosan felnevettem.
több mint 4 éve
Al Los Angeles Rams Missouri Tigers 591
 twitter.com/OW_Zoly/status/1244921155363971072
Negritis
Ez is jó. "Alap betegség". Szóval van egy alapbetegség és olyan hogy egészséges nincs is. Max hiányzik az adat.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 235 — The Mathematician
 coub.com/view/2bj0i4

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 235 — The Mathematician
fitness terem = fodrász
oké
Negritis
Sztem életében nem járt fitnesz teremben
csebi
látszólag fodrásznál se
Levi
 coub.com/view/2bj2fr

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Levi Las Vegas Raiders UNLV Rebels 597
fitness terem = fodrász
oké
Negritis
Sztem életében nem járt fitnesz teremben
csebi
látszólag fodrásznál se
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 235 — The Mathematician
 twitter.com/OW_Zoly/status/1244921155363971072

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!