Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 285
Marci vendégeinek (Tóth Balázs, Sepsi Tibor) értelmezése, elemzése szerint szükséges, indokolt és nem ad teljhatalmat a felhatalmazási törvény. Bár lehetett volna jobb is. (Mondjuk Marci se ezt a konklúziót várta.)

 www.youtube.com/watch?v=DFzncu1PfhQ&t=1529s
Sobri Jóska
Látszik, hogy Sepsi is részben beszűkült jogi tudással rendelkezik:

2011. évi CXXVIII. törvény
a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról

44. § A veszélyhelyzet az Alaptörvény 53. Cikkében meghatározott olyan helyzet, amelyet különösen a következő események válthatnak ki:
a) elemi csapások, természeti eredetű veszélyek, különösen:
aa) árvízvédekezés során, ha az előrejelzések szerint az áradó víz az addig észlelt legmagasabb vízállást megközelíti és további jelentős áradás várható, vagy elháríthatatlan jégtorlasz keletkezett, vagy töltésszakadás veszélye fenyeget,
ab) belvízvédekezés során, ha a belvíz lakott területeket, ipartelepeket, fő közlekedési utakat, vasutakat veszélyeztet és a veszélyeztetés olyan mértékű, hogy a kár megelőzése, az újabb elöntések elhárítása meghaladja az erre rendelt szervezetek védekezési lehetőségeit,
ac) több napon keresztül tartó kiterjedő, folyamatos, intenzív, megmaradó hóesés vagy hófúvás,
ad) más szélsőséges időjárás következtében az emberek életét, anyagi javait a lakosság alapvető ellátását veszélyeztető helyzet következik be,
ae) földtani veszélyforrások.
b) ipari szerencsétlenség, civilizációs eredetű veszélyek, különösen:
ba) a veszélyes anyagokkal és hulladékokkal történő tevékenység során a szabadba kerülő anyag az emberi életet, egészséget, továbbá a környezetet tömeges méretekben és súlyosan veszélyezteti,
bb) nem tervezett radioaktív kiszóródás és egyéb sugárterhelés, amely a biztonságot kedvezőtlenül befolyásolja és a lakosság nem tervezett sugárterhelését idézi elő.
c) egyéb eredetű veszélyek, különösen:
ca) tömeges megbetegedést okozó humánjárvány vagy járványveszély, valamint állatjárvány,

cb) ivóvíz célú vízkivétellel érintett felszíni és felszín alatti vizek haváriaszerű szennyezése,
cc) bármely okból létrejövő olyan mértékű légszennyezettség, amely a külön jogszabályban meghatározott riasztási küszöbértéket meghaladja,
cd) a kritikus infrastruktúrák olyan mértékű működési zavara, melynek következtében a lakosság alapvető ellátása több napon keresztül, vagy több megyét érintően akadályozott.
Fast Willie
nem annyira egyszerű ez sztem.
Alaptörvény két esetet említ meg :1: élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető elemi csapás 2: ipari szerencsétlenség esetén.
Katasztrófatörvény viszont már hármat (+egyéb ahol van a járvány is). Most kérdésként felmerül, hogy törvény kitágíthatja-e az Alaptörvény zárt felsorolását? sztem nem. Kodifikációs baki történ szimplán és egyszerűen, ami nem meglepő. Aki ezért felelős az máshol vállalná a felelősséget, nálunk meg bizonygatja, hogy ez így jó.

Menjünk tovább egy Alaptörvényi cikkel a te példád alapján:
Ott az van, hogy különleges jogrendben Alaptörvény alkalmazása nem függeszthető fel, AB működése nem korlátozható. Majd ezek után hoznak egy törvényt a különleges jogrend részletes szabályairól és ebben az szerepel, hogy a különleges jogrend idején az Alaptörvény alkalmazása felfüggesztődik, és az AB nem működik különleges jogrendben. Ebben az esetben is azt mondanád, hogy ez a törvényi alkalmazás megfelel?
csebi
Szerintem pedig az Alaptörvény nem azt szolgálja, hogy minden élethelyzetet leszabályozzon, hanem az alap paramétereket kell megadnia. A veszélyhelyzetben pl. nem tehet kétszázas, taxatív felsorolást, hanem törvénynek kell konkretizálnia vagy felsorolnia az egyes helyzeteket. Lehetnek olyan helyzetek is, melyek nem láthatók előre sem az adott társadalmi, sem adott technológiai szinten (pl.: Föld kérge megreped és szétválnak a kontinensek és pont Mo.-on közepén, etc.)

A Kat tv. kifejezetten visszautal az Alaptörvény adott cikkére, az én számomra ez elegendő felhatalmazás. Persze elképzelhető és valószínű kodifikációs baki (nem az első és nem az utolsó lenne), bár ennek pont a Kat véd tv mond ellent, mert akkor az sem nevesítené pl a járványveszélyt.

A felhatalmazási törvénnyel nekem is a kontrollálatlanság a gondom, mind érdemben, mind időben. Bár nem tudom, hogy időbeli korlát kivitelezése miként lehetséges, ha mondjuk kéthetente összeül a Parlament, annak sem lenne nagyobb értelme a mostani arányok mellett. Az időkorlát fontos lenne, de egyrészt a járvány újra terjedhet (akkor megint életbe léptetik teatrálisan a törvényt?), másrészt tényleg nem látja előre senki, hogy meddig is tarthat a fertőzés.

Mindegy, a vita parttalan ,csak reméljük a legjobbakat!
több mint 4 éve
YoungZeeZee 8 420
Hataratkelo blogon:valtoztatni kell a szokasainkon.pl mar utca ruhaval nem fekszik be az ember az agyba🤣
Istenem kinek evidens ez.mesz a pesti 9-es buszon leulsz oda amit osszehugyoztak stb es vki abban a ruhaban hazamegy es abba tesz vesz.
Engem ugy neveltek, h hazamegyek,leveszem a cipom.majd kezetmosok es ruhat cserelek.van otthoni es van elmenos gonc.sot az elmenos gatyat is ugy hajtom h ami erintkezett netan az ulessel befele hajtom.
Hozzateszem tomegkozlekedesen nem szerettem ulni az ilyen dolgok miatt. Ki tudja milyen taknyos tetus cuccal ultek elottem.
ZoliMP
nem ülsz le metron-buszon-villamoson 😉
Negritis
Ez ennel bonyolultabb.
nem elek patikban es nem is barlangban. nem vagyok takarito manias..de sztem nem eleg ha nem ulsz le buszon vagy villamoson. egy etteremben is dzsuvaba ulsz le , ki tudja ki ult elotted (lathatatlan ellenseg), de interakcioba kerulsz emberekkel, rad lehelnek, kohognek stb...smog szallo por a ruhadra tapad aztan befekszel az agyba majd asszony pucrean hancur kozben jol osszeszed vmit.
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
 24.hu/belfold/2020/03/31/koronavirus-adatok-kozlese-valtozas-betegsegek-megyek/
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 492 — Lucas Scott
Marci vendégeinek (Tóth Balázs, Sepsi Tibor) értelmezése, elemzése szerint szükséges, indokolt és nem ad teljhatalmat a felhatalmazási törvény. Bár lehetett volna jobb is. (Mondjuk Marci se ezt a konklúziót várta.)

 www.youtube.com/watch?v=DFzncu1PfhQ&t=1529s
Sobri Jóska
Látszik, hogy Sepsi is részben beszűkült jogi tudással rendelkezik:

2011. évi CXXVIII. törvény
a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról

44. § A veszélyhelyzet az Alaptörvény 53. Cikkében meghatározott olyan helyzet, amelyet különösen a következő események válthatnak ki:
a) elemi csapások, természeti eredetű veszélyek, különösen:
aa) árvízvédekezés során, ha az előrejelzések szerint az áradó víz az addig észlelt legmagasabb vízállást megközelíti és további jelentős áradás várható, vagy elháríthatatlan jégtorlasz keletkezett, vagy töltésszakadás veszélye fenyeget,
ab) belvízvédekezés során, ha a belvíz lakott területeket, ipartelepeket, fő közlekedési utakat, vasutakat veszélyeztet és a veszélyeztetés olyan mértékű, hogy a kár megelőzése, az újabb elöntések elhárítása meghaladja az erre rendelt szervezetek védekezési lehetőségeit,
ac) több napon keresztül tartó kiterjedő, folyamatos, intenzív, megmaradó hóesés vagy hófúvás,
ad) más szélsőséges időjárás következtében az emberek életét, anyagi javait a lakosság alapvető ellátását veszélyeztető helyzet következik be,
ae) földtani veszélyforrások.
b) ipari szerencsétlenség, civilizációs eredetű veszélyek, különösen:
ba) a veszélyes anyagokkal és hulladékokkal történő tevékenység során a szabadba kerülő anyag az emberi életet, egészséget, továbbá a környezetet tömeges méretekben és súlyosan veszélyezteti,
bb) nem tervezett radioaktív kiszóródás és egyéb sugárterhelés, amely a biztonságot kedvezőtlenül befolyásolja és a lakosság nem tervezett sugárterhelését idézi elő.
c) egyéb eredetű veszélyek, különösen:
ca) tömeges megbetegedést okozó humánjárvány vagy járványveszély, valamint állatjárvány,

cb) ivóvíz célú vízkivétellel érintett felszíni és felszín alatti vizek haváriaszerű szennyezése,
cc) bármely okból létrejövő olyan mértékű légszennyezettség, amely a külön jogszabályban meghatározott riasztási küszöbértéket meghaladja,
cd) a kritikus infrastruktúrák olyan mértékű működési zavara, melynek következtében a lakosság alapvető ellátása több napon keresztül, vagy több megyét érintően akadályozott.
Fast Willie
nem annyira egyszerű ez sztem.
Alaptörvény két esetet említ meg :1: élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető elemi csapás 2: ipari szerencsétlenség esetén.
Katasztrófatörvény viszont már hármat (+egyéb ahol van a járvány is). Most kérdésként felmerül, hogy törvény kitágíthatja-e az Alaptörvény zárt felsorolását? sztem nem. Kodifikációs baki történ szimplán és egyszerűen, ami nem meglepő. Aki ezért felelős az máshol vállalná a felelősséget, nálunk meg bizonygatja, hogy ez így jó.

Menjünk tovább egy Alaptörvényi cikkel a te példád alapján:
Ott az van, hogy különleges jogrendben Alaptörvény alkalmazása nem függeszthető fel, AB működése nem korlátozható. Majd ezek után hoznak egy törvényt a különleges jogrend részletes szabályairól és ebben az szerepel, hogy a különleges jogrend idején az Alaptörvény alkalmazása felfüggesztődik, és az AB nem működik különleges jogrendben. Ebben az esetben is azt mondanád, hogy ez a törvényi alkalmazás megfelel?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 676
Marci vendégeinek (Tóth Balázs, Sepsi Tibor) értelmezése, elemzése szerint szükséges, indokolt és nem ad teljhatalmat a felhatalmazási törvény. Bár lehetett volna jobb is. (Mondjuk Marci se ezt a konklúziót várta.)

 www.youtube.com/watch?v=DFzncu1PfhQ&t=1529s
Sobri Jóska
jajbazmeg Sepsi Tibor. Lassan engem is megkérdezhetnének már, mint szagértőt. Komolyan, a bokámat lefosom kik nyilatkoznak már.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
Helyzetjelentés Csorna. Ma voltam múlt hétfő óta először boltba, azóta csak kocsival 2x keresztül mentem a városon.
Lidl. Számomra pozitív, hogy az emberek fegyelmezettek. Vasárnap du. szoktam nagy bevásárláson részt venni, ahhoz képest sokkal kevesebben voltak, bár nem tudom egy átlagos reggel milyen nézőszámmal fut. Maszk és gumikesztyű kevés emberen, de a távolságot mindenki betartja, senki nem áll be a seggedbe a bevásárlókocsival, senki nem áll le beszélgetni a másikkal (lehet nem volt ismerős, bár ilyet még nem láttam), s ami számomra nagyon szokatlan, hogy mindenki egyedül volt.
A városban kb láttam 10 gyalogost szintén egyedül meg 3 biciklist, gondolom egy normál hétköznap reggel 8 előtt ennek sokszorosa van, s a diákokat nem számítóm.
Amit kiakartam hozni, hogy nekem tetszett, amit láttam, ebből a kis mintából látva Csornán fegyelmezettek az emberek és próbálják a hatóság és a kormány kérdését teljesíteni.
több mint 4 éve
Al Los Angeles Rams Missouri Tigers 591
59 éves, több krónikus betegséggel...
NB2
Nekem "tetszik" ez a megközelítés hogy a krónikus betegségbe halnak bele. Egy betegség nem attól válik krónikussá, mert ugyan nem gyógyítható, de azért ismerünk már rá gyógymódot ami lehetővé teszi az együtt élést vele (hosszabb-rövidebb ideig)?

Szerkesztette: Al
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 424 — nabege2@yahoo.com
59 éves, több krónikus betegséggel...
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 285
Marci vendégeinek (Tóth Balázs, Sepsi Tibor) értelmezése, elemzése szerint szükséges, indokolt és nem ad teljhatalmat a felhatalmazási törvény. Bár lehetett volna jobb is. (Mondjuk Marci se ezt a konklúziót várta.)

 www.youtube.com/watch?v=DFzncu1PfhQ&t=1529s
Sobri Jóska
Látszik, hogy Sepsi is részben beszűkült jogi tudással rendelkezik:

2011. évi CXXVIII. törvény
a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról

44. § A veszélyhelyzet az Alaptörvény 53. Cikkében meghatározott olyan helyzet, amelyet különösen a következő események válthatnak ki:
a) elemi csapások, természeti eredetű veszélyek, különösen:
aa) árvízvédekezés során, ha az előrejelzések szerint az áradó víz az addig észlelt legmagasabb vízállást megközelíti és további jelentős áradás várható, vagy elháríthatatlan jégtorlasz keletkezett, vagy töltésszakadás veszélye fenyeget,
ab) belvízvédekezés során, ha a belvíz lakott területeket, ipartelepeket, fő közlekedési utakat, vasutakat veszélyeztet és a veszélyeztetés olyan mértékű, hogy a kár megelőzése, az újabb elöntések elhárítása meghaladja az erre rendelt szervezetek védekezési lehetőségeit,
ac) több napon keresztül tartó kiterjedő, folyamatos, intenzív, megmaradó hóesés vagy hófúvás,
ad) más szélsőséges időjárás következtében az emberek életét, anyagi javait a lakosság alapvető ellátását veszélyeztető helyzet következik be,
ae) földtani veszélyforrások.
b) ipari szerencsétlenség, civilizációs eredetű veszélyek, különösen:
ba) a veszélyes anyagokkal és hulladékokkal történő tevékenység során a szabadba kerülő anyag az emberi életet, egészséget, továbbá a környezetet tömeges méretekben és súlyosan veszélyezteti,
bb) nem tervezett radioaktív kiszóródás és egyéb sugárterhelés, amely a biztonságot kedvezőtlenül befolyásolja és a lakosság nem tervezett sugárterhelését idézi elő.
c) egyéb eredetű veszélyek, különösen:
ca) tömeges megbetegedést okozó humánjárvány vagy járványveszély, valamint állatjárvány,

cb) ivóvíz célú vízkivétellel érintett felszíni és felszín alatti vizek haváriaszerű szennyezése,
cc) bármely okból létrejövő olyan mértékű légszennyezettség, amely a külön jogszabályban meghatározott riasztási küszöbértéket meghaladja,
cd) a kritikus infrastruktúrák olyan mértékű működési zavara, melynek következtében a lakosság alapvető ellátása több napon keresztül, vagy több megyét érintően akadályozott.
több mint 4 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 854
Nem frissül a koronavírus oldal. Meg kell várni míg viktorka felébred és áldását adja rá? Ilyen rossz a helyzet?
Al
Frissült.

45 fertőzött, 1 halott, kb. 750 mintavétel a tegnapi "termés".
E szerint viktorka nem adta áldását a meghökkentőbb számokra.
Al
750!!!???
Lássuk ebben a "pozitívumot": nincs még egy ország talán a világon, aki ilyen jó aránnyal tesztelne...
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 562
Nem frissül a koronavírus oldal. Meg kell várni míg viktorka felébred és áldását adja rá? Ilyen rossz a helyzet?
Al
Frissült.

45 fertőzött, 1 halott, kb. 750 mintavétel a tegnapi "termés".
E szerint viktorka nem adta áldását a meghökkentőbb számokra.
Al
Megmondták, sikerült lassítani a járvány terjedését. Így nem is kellett királyunknak jóváhagynia ennél meghökkentőbb számokat.
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 545 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Nem frissül a koronavírus oldal. Meg kell várni míg viktorka felébred és áldását adja rá? Ilyen rossz a helyzet?
Al
Frissült.

45 fertőzött, 1 halott, kb. 750 mintavétel a tegnapi "termés".
E szerint viktorka nem adta áldását a meghökkentőbb számokra.
Al
Nincs itt semmi látnivaló, szorgos népünk győzni fog!


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Al Los Angeles Rams Missouri Tigers 591
Nem frissül a koronavírus oldal. Meg kell várni míg viktorka felébred és áldását adja rá? Ilyen rossz a helyzet?
Al
Frissült.

45 fertőzött, 1 halott, kb. 750 mintavétel a tegnapi "termés".
E szerint viktorka nem adta áldását a meghökkentőbb számokra.
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 424 — nabege2@yahoo.com
Frissült a számláló
492-37-16-61-14146
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 492 — Lucas Scott
Bezzeg észak Amerikába kuld mentesítő járatot a kkm, az ottaniaknak nem azt tanácsolják h szálljanak at Londonban mint nekem hiába létezik számukra is ez az opció.
csebi
Ott biztos fontosabb káderek vannak, te meg csak egy mezei fasz vagy ott Máltán 🤣😊😕
warr_b
igen, ne legyen igazam, de sztem is éppen ez van.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
Al Los Angeles Rams Missouri Tigers 591
Origó: A járványt kihasználva Soros bevásárolta magát Budapest vezetésébe.
ozibozi
A végén kiderül majd, hogy csak kölcsön volt, magas kamattal
Fast Willie
Tudnám ha egyszer feldobja a talpát az öreg, kivel fognak Vityáék riogatni... 😂
warr_b
Beállítják féknyúznak, hogy meghalt.
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 545 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Origó: A járványt kihasználva Soros bevásárolta magát Budapest vezetésébe.
ozibozi
A végén kiderül majd, hogy csak kölcsön volt, magas kamattal
Fast Willie
Tudnám ha egyszer feldobja a talpát az öreg, kivel fognak Vityáék riogatni... 😂


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Origó: A járványt kihasználva Soros bevásárolta magát Budapest vezetésébe.
ozibozi
A végén kiderül majd, hogy csak kölcsön volt, magas kamattal
Fast Willie
Ugyanmár.
Csak visszaadott abból amit ellopot a migránsoknak.

több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 285
Origó: A járványt kihasználva Soros bevásárolta magát Budapest vezetésébe.
ozibozi
A végén kiderül majd, hogy csak kölcsön volt, magas kamattal
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 545 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Bezzeg észak Amerikába kuld mentesítő járatot a kkm, az ottaniaknak nem azt tanácsolják h szálljanak at Londonban mint nekem hiába létezik számukra is ez az opció.
csebi
Ott biztos fontosabb káderek vannak, te meg csak egy mezei fasz vagy ott Máltán 🤣😊😕


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Al Los Angeles Rams Missouri Tigers 591
Nem frissül a koronavírus oldal. Meg kell várni míg viktorka felébred és áldását adja rá? Ilyen rossz a helyzet?

Szerkesztette: Al
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 416 — Слава Україні! Героям слава!
nem akar az oldal frissülni...

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 232 — The Mathematician
Hataratkelo blogon:valtoztatni kell a szokasainkon.pl mar utca ruhaval nem fekszik be az ember az agyba🤣
Istenem kinek evidens ez.mesz a pesti 9-es buszon leulsz oda amit osszehugyoztak stb es vki abban a ruhaban hazamegy es abba tesz vesz.
Engem ugy neveltek, h hazamegyek,leveszem a cipom.majd kezetmosok es ruhat cserelek.van otthoni es van elmenos gonc.sot az elmenos gatyat is ugy hajtom h ami erintkezett netan az ulessel befele hajtom.
Hozzateszem tomegkozlekedesen nem szerettem ulni az ilyen dolgok miatt. Ki tudja milyen taknyos tetus cuccal ultek elottem.
ZoliMP
nem ülsz le metron-buszon-villamoson 😉

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
YoungZeeZee 8 420
Hataratkelo blogon:valtoztatni kell a szokasainkon.pl mar utca ruhaval nem fekszik be az ember az agyba🤣
Istenem kinek evidens ez.mesz a pesti 9-es buszon leulsz oda amit osszehugyoztak stb es vki abban a ruhaban hazamegy es abba tesz vesz.
Engem ugy neveltek, h hazamegyek,leveszem a cipom.majd kezetmosok es ruhat cserelek.van otthoni es van elmenos gonc.sot az elmenos gatyat is ugy hajtom h ami erintkezett netan az ulessel befele hajtom.
Hozzateszem tomegkozlekedesen nem szerettem ulni az ilyen dolgok miatt. Ki tudja milyen taknyos tetus cuccal ultek elottem.
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 492 — Lucas Scott
Bezzeg észak Amerikába kuld mentesítő járatot a kkm, az ottaniaknak nem azt tanácsolják h szálljanak at Londonban mint nekem hiába létezik számukra is ez az opció.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.