Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 617
ez a mai korlátozás csak az első lépés..ez kb 0 értékű , erre mindenki tojik majd !
én kb 1 hetet adok és akkor jön majd valami valóban markánsabb!
yooker
Ehhez nem kell jóstehetség. Mivel csak az események után futnak, ha elszaladnak a számok, majd meglépik. Csak előtte kellene, nem utána.
Lecsó
Szerintem mindössze azért nem rendelnek el kijárási tilalmat, mert az nagyon sok problémát okozna.
Kezdjük azzal, hogy hó vége van, tehát a magyar lakosság 70%-ának nincs arra pénze, hogy bevásároljon egy háromhetes karanténra.
Nincs meg az emberállomány a tilalom betartására.
A gazdaságban meglévő, maradék életjelek leállítása nagyobb probléma, mint pár ezer elhunyt nyugdíjas. (OK, plusz pár fiatal)

Emellett bár divatos azt mondani, hogy a teljes karantén az egyetlen megoldás, de pl D-Korea és Japán anélkül oldotta meg, Olaszországban pedig 2 hete karantén van, aztán mégsem javul a helyzet.
Hogy működik vagy sem ez a járvány végén derül ki, amikor össze tudod hasonlítani az olasz, spanyol, francia vs svéd, holland modellek sikerességét.
vpi
Karenten eseten is lehet boltba menni ha jol tudom.vagy nem?marmint elelmiszer
ZoliMP
attól függ. a kínaiaknál nem lehetett. appokon keresztül rendeltek kaját csoportosan (szomszédokkal együtt), nem nagyon tudtak válogatni, mit kapnak. a kiszállításban önkéntesek segítettek, mert nem volt erre a boltoknak elég felhasználható járművük meg dolgozójuk.

choose life
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 224 — The Mathematician
ez a mai korlátozás csak az első lépés..ez kb 0 értékű , erre mindenki tojik majd !
én kb 1 hetet adok és akkor jön majd valami valóban markánsabb!
yooker
Ehhez nem kell jóstehetség. Mivel csak az események után futnak, ha elszaladnak a számok, majd meglépik. Csak előtte kellene, nem utána.
Lecsó
Szerintem mindössze azért nem rendelnek el kijárási tilalmat, mert az nagyon sok problémát okozna.
Kezdjük azzal, hogy hó vége van, tehát a magyar lakosság 70%-ának nincs arra pénze, hogy bevásároljon egy háromhetes karanténra.
Nincs meg az emberállomány a tilalom betartására.
A gazdaságban meglévő, maradék életjelek leállítása nagyobb probléma, mint pár ezer elhunyt nyugdíjas. (OK, plusz pár fiatal)

Emellett bár divatos azt mondani, hogy a teljes karantén az egyetlen megoldás, de pl D-Korea és Japán anélkül oldotta meg, Olaszországban pedig 2 hete karantén van, aztán mégsem javul a helyzet.
Hogy működik vagy sem ez a járvány végén derül ki, amikor össze tudod hasonlítani az olasz, spanyol, francia vs svéd, holland modellek sikerességét.
vpi
Karenten eseten is lehet boltba menni ha jol tudom.vagy nem?marmint elelmiszer
ZoliMP
Akkor meg mi a kulonbseg? Az eü séta?
vpi
eü séta, fodrász, ...
spanyoloknál konkrétan:
munka,bolt, patika, kutya sétáltatás

franciáknál ehhez jön az egyéni sportolás

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 818 — Patriot
ez a mai korlátozás csak az első lépés..ez kb 0 értékű , erre mindenki tojik majd !
én kb 1 hetet adok és akkor jön majd valami valóban markánsabb!
yooker
Ehhez nem kell jóstehetség. Mivel csak az események után futnak, ha elszaladnak a számok, majd meglépik. Csak előtte kellene, nem utána.
Lecsó
Szerintem mindössze azért nem rendelnek el kijárási tilalmat, mert az nagyon sok problémát okozna.
Kezdjük azzal, hogy hó vége van, tehát a magyar lakosság 70%-ának nincs arra pénze, hogy bevásároljon egy háromhetes karanténra.
Nincs meg az emberállomány a tilalom betartására.
A gazdaságban meglévő, maradék életjelek leállítása nagyobb probléma, mint pár ezer elhunyt nyugdíjas. (OK, plusz pár fiatal)

Emellett bár divatos azt mondani, hogy a teljes karantén az egyetlen megoldás, de pl D-Korea és Japán anélkül oldotta meg, Olaszországban pedig 2 hete karantén van, aztán mégsem javul a helyzet.
Hogy működik vagy sem ez a járvány végén derül ki, amikor össze tudod hasonlítani az olasz, spanyol, francia vs svéd, holland modellek sikerességét.
vpi
Karenten eseten is lehet boltba menni ha jol tudom.vagy nem?marmint elelmiszer
ZoliMP
Akkor meg mi a kulonbseg? Az eü séta?
több mint 4 éve
YoungZeeZee 8 417
ez a mai korlátozás csak az első lépés..ez kb 0 értékű , erre mindenki tojik majd !
én kb 1 hetet adok és akkor jön majd valami valóban markánsabb!
yooker
Ehhez nem kell jóstehetség. Mivel csak az események után futnak, ha elszaladnak a számok, majd meglépik. Csak előtte kellene, nem utána.
Lecsó
Szerintem mindössze azért nem rendelnek el kijárási tilalmat, mert az nagyon sok problémát okozna.
Kezdjük azzal, hogy hó vége van, tehát a magyar lakosság 70%-ának nincs arra pénze, hogy bevásároljon egy háromhetes karanténra.
Nincs meg az emberállomány a tilalom betartására.
A gazdaságban meglévő, maradék életjelek leállítása nagyobb probléma, mint pár ezer elhunyt nyugdíjas. (OK, plusz pár fiatal)

Emellett bár divatos azt mondani, hogy a teljes karantén az egyetlen megoldás, de pl D-Korea és Japán anélkül oldotta meg, Olaszországban pedig 2 hete karantén van, aztán mégsem javul a helyzet.
Hogy működik vagy sem ez a járvány végén derül ki, amikor össze tudod hasonlítani az olasz, spanyol, francia vs svéd, holland modellek sikerességét.
vpi
Karenten eseten is lehet boltba menni ha jol tudom.vagy nem?marmint elelmiszer
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 818 — Patriot
ez a mai korlátozás csak az első lépés..ez kb 0 értékű , erre mindenki tojik majd !
én kb 1 hetet adok és akkor jön majd valami valóban markánsabb!
yooker
Ehhez nem kell jóstehetség. Mivel csak az események után futnak, ha elszaladnak a számok, majd meglépik. Csak előtte kellene, nem utána.
Lecsó
Szerintem mindössze azért nem rendelnek el kijárási tilalmat, mert az nagyon sok problémát okozna.
Kezdjük azzal, hogy hó vége van, tehát a magyar lakosság 70%-ának nincs arra pénze, hogy bevásároljon egy háromhetes karanténra.
Nincs meg az emberállomány a tilalom betartására.
A gazdaságban meglévő, maradék életjelek leállítása nagyobb probléma, mint pár ezer elhunyt nyugdíjas. (OK, plusz pár fiatal)

Emellett bár divatos azt mondani, hogy a teljes karantén az egyetlen megoldás, de pl D-Korea és Japán anélkül oldotta meg, Olaszországban pedig 2 hete karantén van, aztán mégsem javul a helyzet.
Hogy működik vagy sem ez a járvány végén derül ki, amikor össze tudod hasonlítani az olasz, spanyol, francia vs svéd, holland modellek sikerességét.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Tudod mit? Nem cáfolok meg semmit, inkább kérdezek párat, hátha azt megértve rájövök, hogy tévedek. Én örülnék neki a legjobban.

- Azt írod: Különleges helyzet van, amit eddig még nem éltünk át és reméljük többet nem is fogunk. Újak a játékszabályok, azokhoz kell alkalmazkodnunk
Ez kvázi Extremisztán deffiníciójának egy szelete.
Szerinted mi Extremisztán, ha nem egy sosemvolt különleges helyzet, teljesen új játékszabályokkal?
Sobri Jóska
Nem tudom mi Extrémisztán. Ez egy kitalált szó. A mostani helyzetet úgy hívják, válság.
- Ha megszünnek a nagy koncertek, fesztiválok, konferenciák, ami tud, az megy majd online, becsődölnek az ehhez kapcsolódó iparágak, vállalkozások, rendezvényszervezés, rendezvénytechnika, az nem tartós átrendeződés?
Sobri Jóska
Nem tartós átrendeződés. Ez az iparág lepihen pár hónapra és újrakezdi. Nem a pékek kezdenek el majd hangosítani a válság után, ahogy nem a hangosítók fognak majd kenyeret sütni.
- Ha egy csomó alapvetően mesterségesen felgerjesztett igény alapján történő fogyasztás, vásárlás megszűnik/lecsökken, az nem tartós átrendeződés?
Sobri Jóska
Ha megszűnik. Lecsökkenni le fog, a válság idejére. Mivel egy külső tényező okozza a gazdasági problémát, amint megszűnik a külső tényező, visszarendeződik minden – sajnos.
- Ha az éttermek, kocsmák, hasonló -a 21.századi technológia világában szintén indokolatlanul népszerű- közösségi terek legalább fele bezár, profilt kényszerül váltani, mert az emberekben rögzül egyfajta félelem, és ha nem is lesz kötelező karantén, de valahogy elmegy a legtöbbek kedve, hogy fél méterre az arcába üljenek evés közben, és baszik elmenni, inkább átáll a rendelésre, otthonevésre, otthonivásra, és ezzel párhuzamosan ezeket segítő, támogató appok futnak fel, az nem tartós változás, átrendeződés?
Sobri Jóska
Ez ismételten feltételezés. Az én feltételezésem meg az, hogy a járvány után két héttel a legtöbb paraszt megint szaros kézzel fog a szájában és az orrában turkálni.
- Ha sportesemények, világrendezvények, olimpia, EB, komplett szakági szezonok maradnak el egy alpvetően szórakoztató (vagyis nem termelő) ágazatban, az nem tartós, és brutális átrendeződés?
Sobri Jóska
A nagy rendezvényeket megtartják egy évvel később. Ahogy minden iparág megszenvedi a mostani helyzetet, ezek is meg fogják. Tartós átrendeződés az lenne, ha nem lenne többet olimpia.
- Ha munkahelyek szűnnek meg, pozíciók zárulnak, emberek veszítik el állásaikat és kényszerülnek segélyekre, támogatásokra, teljesen más munkakörök betöltésére, mint eddig, az nem tartós átrendeződés?
Sobri Jóska
Nem tartós, hanem ideiglenesen, lásd külső probléma vs gazdaságból induló gazdasági probléma.
- Ha megváltozik a világ, és óriásit tolódik az online szolgáltatások, vásárlások, és minden olyan szolgáltatás irányába, amit át tudnak vinni, az nem tartós átrendeződés?
Sobri Jóska
Eddig is ebbe az irányba haladtunk, most felgyorsul. Semmi köze a válsághoz.
- Ha Kína lesz a nagy megmentő, Kína segít a konszolidálásban (mint a 2.vh után az USA), persze corleonésan majd egyszer, egy napon, ami lehet el se fog jönni -de, mindig eljön- kérni fog cserébe valamit, az nem tartós átrendeződés?
Sobri Jóska
Eddig is ebbe az irányba haladtunk, most felgyorsul. Semmi köze a válsághoz.
- Szerinted az, amit tartós szopásnak hívsz valóban csak pár hétig fog tartani, és nem hónapokig, akár másfél évig, mire vakcina, vagyis preventív oltóanyag lesz? Ezt mire alapozod, amikor kb. az egészségügyi krízis első tizedében van csak a világ, nagy jóindulattal?
Sobri Jóska
Mert nem kizárólag a vakcina a megoldás. Jelen körülmények között legalább annyit számít egy gyorsteszt. Például ha az angolok 15 perces gyorstesztje működik (és úgy néz ki, működik), akkor a termelés elég hamar újraindulhat.
Én nem tolok pánikot, és nem hiszem bárkiben is pánikot keltenék, csak azt kommunikálom, hogy ez egy összetettebb probléma, minthogy most szopunk pár hétig, aztán minden megy tovább, ahogy eddig.
Én úgy vélem nem úgy mennek tovább majd a dolgok, mint eddig, és ennek adok hangot.
Két okból.
Egyrészt remélem tévedek, nekem megfelelt, ahogy eddig mentek a dolgok, és bár magam miatt nem aggódok, hogy ne találnám fel magam, és ne tudnám az új világot is élvezni, ha megérem, de a lelkem mélyén remélem valahol, hogy tán tévedek ezekkel a számodra pániknak tűnő meglátásaimmal, és őszintén remélem, hogy egy ilyen sokoldalú és nagyszámú közösségből jön valami input, ami alapján nem erre a prognózisra jutok.
Másrészt mivel ezt a közösséget kedvelem, ha nem tévedek, akkor azzal, hogy megosztom a meglátásaimat, hátha másnak adok inputot ami az ő hasznára válik. Ennyi.
Őszintén várom válaszaidat.
Sobri Jóska
Szerintem meg ne hagyd, hogy külső tényezők befolyásolják az életed. Mintha két-három hónapja még ezt olvastam volna.
Szokol
Átlagisztánban könnyebb nem hagyni, Extremisztánban -lévén extrém- meg nehezebb. És pont akkor nem befolyásolják a külső tényezők az ember életét, ha figyelembe veszi azokat.
Például nem kell félnem az oroszlánoktól, mert nem megyek oda, ahol szabadon kószálnak.
De ha egy extrém helyzetben megjelennének Pesten, akkor meg gondoskodni kell a megfelelő védőfelszerelésekről, fegyverekről, védett helyekről.
(Ha valóban érdekel mit jelent Extremisztán, akkor fusd át N.N.Taleb Fekete hattyúját vagy Mérő Csodák logikáját. A válság is egy kitalált szót, ha így nézzük. De a válság is része Extremisztánnak.)

Sajnos nem sok érvet olvastam, csak teszel néhány megalapozatlan, alátámasztatlan állítást.
Szerinted lemegy ez a vírus világjárvány, és ugyanúgy lesznek mondjuk svédasztalos reggelik meg zsúfolt éttermek tüsszögő szakácsokkal és krahácsoló pincérekkel? Én kizártnak tartom, mivel egy ennyire markáns életmódbeli változás, ami a következő hónapokban, években várható, pont az ilyen eddig természetesnek vett, de valójában veszélyes szitukra lesz kihatással.
Ahogy azt se hiszem, hogy élőben fogják intézni, amit olcsóbban, hatékonyabban lehet online, és bár a rendezvények evolúciója amúgyis ebbe az irányba tartott, ez most extrém gyorsan lezajlik, és a helyszíni résztvevős felesleges céges bulik, konferenciák, koncertek, fesztiválok, sportesemények száma drasztikusan lecsökken.

Amiket írsz nem új inputok, mindössze egy ragaszkodás a változatlansághoz, a bekövetkező változásokat ignoráló vágyvezérelt prognózis.
Igaz, ahonnan te nézed, amit én írok, az meg egy pesszimista, túlzó, túlságosan messzemenő következtetésekkel operáló prognózis.
Az evidens, hogy jelenleg mindkettő prognózis ugyanannyit ér, hiszen prognózis, nem tény.
Én drukkolok a tiednek, csak nem igazán hiszek benne.
2 év és kiderül.
Azért köszi a választ.

több mint 4 éve
Cuchulain82 New England Patriots 985
csepp a tengerben meg minden, de azért azzal tisztában vagyunk azzal, hogy Lothart a miniszter úr úgy engedte be, hogy az általuk alkotott jogszabályokat megszegte vele. Hivatali visszaélés?
csebi
jelentsd fel.
Amadeus
Máltáról nehéz lesz.
szerk.: pontosabban Lothart és feleségét.
csebi
de ők haverok, rájuk egészen más szabályok érvényesek 😉
több mint 4 éve
Lecsó Denver Broncos 3 077
ez a mai korlátozás csak az első lépés..ez kb 0 értékű , erre mindenki tojik majd !
én kb 1 hetet adok és akkor jön majd valami valóban markánsabb!
yooker
Ehhez nem kell jóstehetség. Mivel csak az események után futnak, ha elszaladnak a számok, majd meglépik. Csak előtte kellene, nem utána.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 224 — The Mathematician
Eközben az ukrán határon...

 www.facebook.com/503448739704667/posts/2776321932417325/
FLZOLI
ukrán-lengyel hogy pontosak legyünk, de igen

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 066 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Eközben az ukrán határon...

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/83925141_560986857859456_5826977981544792064_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=a27664&_nc_ohc=_QyCAPqrwVoQ7kNvgGi_Nd3&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=AoTQz0VJtVAG2F_PPDX17om&oh=00_AYCUHRIY7_G5m-VPzbt0e6q53KVFb-3W-pbMmM3AbIDBlA&oe=66F32477
686.262 Aufrufe · 1.473 Reaktionen | Так виглядає ситуація на українсько-польському кордоні. П'ятниця - останній день, коли українці можуть повернутися додому з-за кордону. Дякуємо Vitaliy... | By М-Студіо | Facebook
Так виглядає ситуація на українсько-польському кордоні. П'ятниця - останній день, коли українці можуть повернутися додому з-за кордону. Дякуємо Vitaliy...

több mint 4 éve
yooker New York Giants 7 354 — Expect the Best !
ez a mai korlátozás csak az első lépés..ez kb 0 értékű , erre mindenki tojik majd !
én kb 1 hetet adok és akkor jön majd valami valóban markánsabb!
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 486 — Lucas Scott
csepp a tengerben meg minden, de azért azzal tisztában vagyunk azzal, hogy Lothart a miniszter úr úgy engedte be, hogy az általuk alkotott jogszabályokat megszegte vele. Hivatali visszaélés?
csebi
jelentsd fel.
Amadeus
Máltáról nehéz lesz.
szerk.: pontosabban Lothart és feleségét.

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 664
csepp a tengerben meg minden, de azért azzal tisztában vagyunk azzal, hogy Lothart a miniszter úr úgy engedte be, hogy az általuk alkotott jogszabályokat megszegte vele. Hivatali visszaélés?
csebi
jelentsd fel.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 486 — Lucas Scott
csepp a tengerben meg minden, de azért azzal tisztában vagyunk azzal, hogy Lothart a miniszter úr úgy engedte be, hogy az általuk alkotott jogszabályokat megszegte vele. Hivatali visszaélés?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 617
flightradarról


r.baggio
ez lett belőle:

 twitter.com/flightradar24/status/1243522410176970758

Szerkesztette: deyell

choose life
több mint 4 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 215
Picsoghatunk itt, de közben folyik a MUNKA!

 www.facebook.com/szijjarto.peter.official/videos/848262579024319/?vh=e
vpi
zseniális 😀😀
Löfli
Ez olyan, mint A bukas c. filmben, ahogy Hitler tologatja a kepzeletbeli hadosztalyokat.

Pulvis et umbra sumus.
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 486 — Lucas Scott
Picsoghatunk itt, de közben folyik a MUNKA!

 www.facebook.com/szijjarto.peter.official/videos/848262579024319/?vh=e
vpi
annyira kurvára nevetséges
briareos
Nyilván ez ripacskodás, de ettől még tényleg komoly munka ennyi korlátozás mellett szervezni a repatriálást. Ha ez még nem lenne elég próbáld meg úgy intézni h minél kisebb legyen a külképviseleti dolgozókra nézve a fertőzésveszély...
empty taxi
igen, most kb mki konzul lett. nekem annyit mondtak, hogy mehetek haza, Londonon keresztül. Végülis csak kb 3 órát kellene várnom Heathrown.
de tény h most írtak, hogy azért adjam meg a számomat ha bmi változna.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 278 — Lájkold a zsűrit!
Picsoghatunk itt, de közben folyik a MUNKA!

 www.facebook.com/szijjarto.peter.official/videos/848262579024319/?vh=e
vpi
annyira kurvára nevetséges
briareos
Nyilván ez ripacskodás, de ettől még tényleg komoly munka ennyi korlátozás mellett szervezni a repatriálást. Ha ez még nem lenne elég próbáld meg úgy intézni h minél kisebb legyen a külképviseleti dolgozókra nézve a fertőzésveszély...
empty taxi
elismerem baromi komoly meló lehet megszervezni az emberek hazajuttatását, de kirakni f@szbúkra ezt a videót az mindennek az alja
Cuchulain82
Nem véletlen kezdtem úgy a hsz-t, ahogy.
Ez a "senkit nem hagyunk az útszélén" politikai retorikába rezonál, az ilyen helyzetekre meg rájátszanak, ugyanis moralitás, mint olyan nem létezik számukra.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 224 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Picsoghatunk itt, de közben folyik a MUNKA!

 www.facebook.com/szijjarto.peter.official/videos/848262579024319/?vh=e
vpi
zseniális 😀😀
Löfli
A feléig bírtam, ott nyomtam ki ahol az operatőr közelről zoomolva mutatja a ciprust jelölő gombostűt. 😂 Hát bazmeg, ezek még mindig tudnak újat mutatni..
peach
Én imádom, tegnap COUB-on már megjelentek a "Bukásos" verziók belőle. Csodálatos meme alap.
több mint 4 éve
Cuchulain82 New England Patriots 985
Picsoghatunk itt, de közben folyik a MUNKA!

 www.facebook.com/szijjarto.peter.official/videos/848262579024319/?vh=e
vpi
annyira kurvára nevetséges
briareos
Nyilván ez ripacskodás, de ettől még tényleg komoly munka ennyi korlátozás mellett szervezni a repatriálást. Ha ez még nem lenne elég próbáld meg úgy intézni h minél kisebb legyen a külképviseleti dolgozókra nézve a fertőzésveszély...
empty taxi
elismerem baromi komoly meló lehet megszervezni az emberek hazajuttatását, de kirakni f@szbúkra ezt a videót az mindennek az alja
több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 629 — a new hope (again)
Picsoghatunk itt, de közben folyik a MUNKA!

 www.facebook.com/szijjarto.peter.official/videos/848262579024319/?vh=e
vpi
zseniális 😀😀
Löfli
A feléig bírtam, ott nyomtam ki ahol az operatőr közelről zoomolva mutatja a ciprust jelölő gombostűt. 😂 Hát bazmeg, ezek még mindig tudnak újat mutatni..



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 278 — Lájkold a zsűrit!
Picsoghatunk itt, de közben folyik a MUNKA!

 www.facebook.com/szijjarto.peter.official/videos/848262579024319/?vh=e
vpi
annyira kurvára nevetséges
briareos
Nyilván ez ripacskodás, de ettől még tényleg komoly munka ennyi korlátozás mellett szervezni a repatriálást. Ha ez még nem lenne elég próbáld meg úgy intézni h minél kisebb legyen a külképviseleti dolgozókra nézve a fertőzésveszély...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
Szesze New York Giants 21 011 — Giants fan
Sziasztok!

Elsősorban a pécsiekhez szól ez most, de az egész országra érvényes ez csak kisebb mértékben. Én a levegőtisztasággal foglalkozom itt Pécsett és az éjszaka óta nagyon nagy koncentrációjú porszennyezést mértünk a városban. Mára kiderült, hogy valószínű ez okozza:

 www.met.hu/ismeret-tar/meteorologiai_hirek/index.php?id=3686&m=2&hir=Porfelho_erkezett_az_Aral-to_kiszaradt_medrebol

Az egész országban megjelent a cucc, de a mi térségünkben a mai nap során extrém durva szintre nőttek az értékek (jelenleg 200-400 mikrogramm/m3-t mérek, ami 15 éves pályafutásom során sosem fordult elő). Ennek oka az, hogy 1000 méterről 500-ra "nyomódott" le ez a porral telített levegő, a Mecsek megfogta az egészet, szél nincs, így a következő napokra itt ragad ez az egész szar a nyakunkon. Várhatóan vasárnapra, de inkább hétfőre fog érkezni egy hidegfront ami kitisztítja majd a levegőt, addig kifejezetten káros a levegőn tartózkodni, főleg hogy ez a szar éppen a tüdőt terheli meg különösen, köhögést is generál (ez a szint már a nem érzékenyeknél is), ezáltal az emberek még a koronás tünetekkel is keverni fogják a dolgot. Remélem megfelelő lesz a tájékoztatás az önkormányzat részéről is, de mindenesetre akit érint a dolog az most különösen ne nagyon császkáljon a hétvégén a levegőn.

Szerk: Hivatalos irányokba ne terjesszétek, mert kaptam én már ilyenért fegyelmit anno, a másodiknál szerintem kirúgnának 😊
Szesze
Kijött az önkormányzati közlemény:

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/90767927_2696615790629914_5917838942404608000_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=295ae4&_nc_ohc=6aRwgID8_OQQ7kNvgFtqxbz&_nc_ht=scontent.xx&oh=00_AYB9TW4C-qhe4OgOaYLHMaMoRRV9qMDV8ngvzf7iktqtSw&oe=6714CB28
Péterffy Attila
❗️Pécs területén egyidejűleg 3 monitorállomás mérései alapján a szállópor a március 26-a, csütörtök esti óráktól március 27-e, péntek délig folyamatosan olyan hirtelen fellépő légköri koncentrációt...
több mint 4 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 762 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Picsoghatunk itt, de közben folyik a MUNKA!

 www.facebook.com/szijjarto.peter.official/videos/848262579024319/?vh=e
vpi
zseniális 😀😀


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 818 — Patriot
Picsoghatunk itt, de közben folyik a MUNKA!

 www.facebook.com/szijjarto.peter.official/videos/848262579024319/?vh=e
vpi
annyira kurvára nevetséges
briareos
Ciprusra légihíd kell! Szó szerint!
Édes istenem...