Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 190 — The Mathematician
Olaszországhoz meg annyit, hogy szép volt ez a két napi "alacsonyabb" halálozás, de szerintem az majd csak akkor lép át végleg az inflexiós ponton, amikor az újonnan diagnosztizált betegeké már rég túl van rajta. a görbe laposabb ugyan, mint az új megbetegedéseké, de el is van tolva.
slowmotion
23-25re várták a tetőzést, abba még "belefért" a mai. Ha a hét vége felé sem kezdenek lemenni a számok, akkor lesz érdekes, h ér is valamit a karantén....(már ahogy náluk betartják, munkába ingázás)
Borbinho
a tetőzés sztem nem a halál esetekre vonatkozik, hanem az esetek növekédésre

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 031 — #NoStress
 www.facebook.com/gutigyuri/videos/2670568646399916/

aztarohadt. 😀
Vrij6
Ha munka kell neki, hozzátok össze Stez-zel.. 😀
LoveSobri
Ez az a helyzet, amikor még úgy se találnak ügyfelet, ha ők fizetnének.

több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 418 — nabege2@yahoo.com
En meg azon gondolkodtam mi van ha az aki elkapta kigyógyult az immunis lesz ra aki meg otthon ül az sose lesz védett... tudom nem igy van de mekkora szivas lenne mar ez.
Janek
Ha így is lenne, aki otthon ül az biztos túléli, aki elkapja, annál meg egy esély a kigyógyulás, egy másik a belehalás.
A fiatalok pont ezért szarnak rá, mert nekik a kigyógyulási esély mondjuk 99+ százalék, míg a 70 feletti krónikus beteg meg azért nem szarik rá, ha okos, mert lehet az ő esélye csak 50%.
(Aki hülye az úgyse az esélyei alapján dönt.)
És egyszer (pár év műlva) lesz vakcina is, abból csak az kap, aki akkor még él.

Én ezért mondom, hogy a helyes (de ebben a társadalomban kivitelezhetetlen megoldás) a 3 hét teljes leállás, karantén, zárlat, mindegy hogy hívjuk, mindenki ül otthon, és 3 hét alatt aki beteg, azt felveszik, és meggyógyul vagy meghal, és remélhetőleg immunissá válik és nem fertőz tovább, aki nem beteg, az meg nem tud otthon ülve megfertőződni.
Vagyis 3 hét alatt letisztulna az egész, utána nagy gazdasági veszteségekkel, de visszaindulhatna az élet, és az államhatárok lennének a határok, nem a szobafalak, és nem lenne para.
De ha ez nincs, akkor mire kezelődik egészségügyileg, és összevissza felületesen, hatékonytalanul intézkednek, szétbaszódik a gazdaság, és sokkal több ember sokkal jobban megszívja, mintha egy hónapot vesztegetett volna csak el.
És az még (némileg) érthető, hogy egy 70 milliós Britanniában ezt nem próbálják meg.
De egy párszázezres Izlandon? Máltán? 1,2 milliós Cipruson? Amelyek még szigetek is, és sokkal kevesebb embert kell kontrollálni, ellenőrizhetőbb az import, miért nem teszik, az számomra rejtély.
Sobri Jóska
Mindenkit nem tudsz bezárni, mert totálisan nem állhat le az élet. Mondom ezt úgy, hogy egyetértek veled, de nem látom, hogy ezt hogy lehetne tényleg ennyi apparátussal végre is hajtani!
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 031 — #NoStress
 szabad.ahang.hu/petitions/tiltakozzunk-a-felhatalmazasi-torveny-elfogadasa-ellen?bucket=&source=messenger-share-button&utm_campaign=blast2020-03-22&utm_medium=szabadahang&utm_source=szabadahang-messenger&share=bb94460a-35af-4f93-9f36-9ac4ad6eb1cb&fbclid=IwAR1v_ajKmP5pT07xr8GAU3Z6lUr2b64dUM2kLx18EiaUO_5B_Q3NuVzRki0
Solymi
Ne vagyok alkotmányjogász, de az Alaptörv 53-54. cikk nem pont erre a helyzetre szól? Akkor minek ez a cirkusz a Parlamentben?

 www.keh.hu/magyarorszag_alaptorvenye/1515-Magyarorszag_Alaptorvenye&pnr=13
Fast Willie
A cirkusz arról szólt, hogy most dönthet a Parlament, vagy jövő héten.
A "mostdönthet"-hez kellett a négyötöd, nem a felhatalmazási törvényhez.
Schiffer amit mondott teljesen valid. A törvény ellen szavazna (nincs elég biztosíték illetve gesztus benne, illetve elég hozzá a kormányzó többség szavazatai), de az azonnali napirendrevételt megszavazná.
Tipikus aktuálpolitikai szarrágás mind kormány- mind ellenzéki oldalon.

több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 472 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Olaszországhoz meg annyit, hogy szép volt ez a két napi "alacsonyabb" halálozás, de szerintem az majd csak akkor lép át végleg az inflexiós ponton, amikor az újonnan diagnosztizált betegeké már rég túl van rajta. a görbe laposabb ugyan, mint az új megbetegedéseké, de el is van tolva.
slowmotion
23-25re várták a tetőzést, abba még "belefért" a mai. Ha a hét vége felé sem kezdenek lemenni a számok, akkor lesz érdekes, h ér is valamit a karantén....(már ahogy náluk betartják, munkába ingázás)

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 733
 www.facebook.com/gutigyuri/videos/2670568646399916/

aztarohadt. 😀
Vrij6
Ha munka kell neki, hozzátok össze Stez-zel.. 😀
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 031 — #NoStress
En meg azon gondolkodtam mi van ha az aki elkapta kigyógyult az immunis lesz ra aki meg otthon ül az sose lesz védett... tudom nem igy van de mekkora szivas lenne mar ez.
Janek
Ha így is lenne, aki otthon ül az biztos túléli, aki elkapja, annál meg egy esély a kigyógyulás, egy másik a belehalás.
A fiatalok pont ezért szarnak rá, mert nekik a kigyógyulási esély mondjuk 99+ százalék, míg a 70 feletti krónikus beteg meg azért nem szarik rá, ha okos, mert lehet az ő esélye csak 50%.
(Aki hülye az úgyse az esélyei alapján dönt.)
És egyszer (pár év műlva) lesz vakcina is, abból csak az kap, aki akkor még él.

Én ezért mondom, hogy a helyes (de ebben a társadalomban kivitelezhetetlen megoldás) a 3 hét teljes leállás, karantén, zárlat, mindegy hogy hívjuk, mindenki ül otthon, és 3 hét alatt aki beteg, azt felveszik, és meggyógyul vagy meghal, és remélhetőleg immunissá válik és nem fertőz tovább, aki nem beteg, az meg nem tud otthon ülve megfertőződni.
Vagyis 3 hét alatt letisztulna az egész, utána nagy gazdasági veszteségekkel, de visszaindulhatna az élet, és az államhatárok lennének a határok, nem a szobafalak, és nem lenne para.
De ha ez nincs, akkor mire kezelődik egészségügyileg, és összevissza felületesen, hatékonytalanul intézkednek, szétbaszódik a gazdaság, és sokkal több ember sokkal jobban megszívja, mintha egy hónapot vesztegetett volna csak el.
És az még (némileg) érthető, hogy egy 70 milliós Britanniában ezt nem próbálják meg.
De egy párszázezres Izlandon? Máltán? 1,2 milliós Cipruson? Amelyek még szigetek is, és sokkal kevesebb embert kell kontrollálni, ellenőrizhetőbb az import, miért nem teszik, az számomra rejtély.

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 841 — beers & Packers
Ha így marad, akkor hajlok rá, hogy tényleg nincs szükség központilag elrendelt kijárási tilalomra. Ma rövid időre kimozdultam otthonról: az Andrássy úton ember alig, majdnem mindegyik üzlet zárva. Lehet persze, hogy máshol máshogyan van.
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 233 — Cowboys fan
Olaszországhoz meg annyit, hogy szép volt ez a két napi "alacsonyabb" halálozás, de szerintem az majd csak akkor lép át végleg az inflexiós ponton, amikor az újonnan diagnosztizált betegeké már rég túl van rajta. a görbe laposabb ugyan, mint az új megbetegedéseké, de el is van tolva.
több mint 4 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 232 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Szóval hazudtam, nem lesz vége az oktatási évnek, hiába nyilatkozta Enrique Osorrio, a spanyol Hoffmann Rózsa kiállt és mondta hogy nem így lesz (csak hogy ne legyen fake news).

Így otthon se várható ilyen ha rosszabb lenne a helyzet. Szar látni szenvedni mindenkit ebben az Online Tanulásban, mind tanárok mind diákok.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 279
 szabad.ahang.hu/petitions/tiltakozzunk-a-felhatalmazasi-torveny-elfogadasa-ellen?bucket=&source=messenger-share-button&utm_campaign=blast2020-03-22&utm_medium=szabadahang&utm_source=szabadahang-messenger&share=bb94460a-35af-4f93-9f36-9ac4ad6eb1cb&fbclid=IwAR1v_ajKmP5pT07xr8GAU3Z6lUr2b64dUM2kLx18EiaUO_5B_Q3NuVzRki0
Solymi
Ne vagyok alkotmányjogász, de az Alaptörv 53-54. cikk nem pont erre a helyzetre szól? Akkor minek ez a cirkusz a Parlamentben?

 www.keh.hu/magyarorszag_alaptorvenye/1515-Magyarorszag_Alaptorvenye&pnr=13
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 031 — #NoStress
Amúgy jól sejtem, hogy a skandinávokon és rajtunk kívül már kb egész Európában meglépték a kijárási tilalmat? Britek, írek, németek, franciák, olaszok, spanyolok, osztrákok, csehek, szlovákok, románok, szerbek...

Amúgy a portugálokkal mi van? Róluk nem rémlik hogy lett volna bármi hír...
warr_b
Briteknél sincs tilalom. Javaslat van. És kérik az embereket maradjanak otthon. De ha nem maradnak, akkor se szankció, se retorzió, semmi. Gyakorlatilag kb. sehol sincs kidolgozva még érdemben.
Kábé Cecília-method eggyel hivatalosabb formátumban.
Sobri Jóska
Skóciában élő haverom ma délután írta, bekopizom:

az élelmiszer üzleteken és a patikákon kívül minden zárva van. Tegnap óta bevezették a kijárási tilalmat de nem nagyon tartják be a hatóságok sajnos az emberek még annyira sem. Még mindig mennek a tengerpartra piknikezni meg ilyenek. Leszarják az egészet. Még mindig azt hiszik, hogy ez az egész csak játék és a karantén csak fizetett szabadság. Az NHS már így is alig bírja pedig közel sem tartunk ott ahol az olaszok.
Skóciában jobb a helyzet. Persze Glasgow meg Edinburgh vezeti a listát de mi vidéken vagyunk és az emberek jobban odafigyelnek egymásra. A boltokban a WC papíron kívül minden van.
warr_b
Nekem is több ismerősöm él kint.
Azt mondja például az egyik, hogy "az lesz, hogy egy héten egyszer lehet majd boltba menni".
De arról nincs semmi, hogy ezt ki ellenőrzi, miként, ha kiderül, hogy másodjára van valaki, akkor annak mi a szankciója, háztartásonként vagy személyenként egyszer, ésatöbbi logikus kérdés.
Az ottani kormányzat is megakadt a kommunikációs intézkedések szintjén.

A cellaalapú helykövetés, a lengyel karantén-szelfiapp, vagy egyszerűen egy teljes 3 hetes fullos zárlat segíthetne, de én szkeptikus vagyok, hogy az eleddig kommunikációs kormányzáshoz és felszínes, tüneti problémakezeléshez szokott kormányzatok tudnak/mernek e bármit is lépni, amíg nem lesz óriási a korházra szoruló esetszám, és össze nem omlik az eü. mindenhol. De akkor meg már késő lesz.

Szóval nem lennék most Orbán, Johnson, Trump, Macron vagy bármelyik államvezető helyében, mert ha nem tök hülyék, akkor ők már tudjak, hogy nem tudnak jól dönteni, és nekik kampó. Kivétel nélkül. Bármilyen jó intézkedések is születnek, az úgyse tetszik a legtöbb szavazónak, és mindenkinek lesz személyes története, halottja, vesztesége. Bár akinek van töke, az pont ezért, mivel már nincs vesztenivalója, akár helyes döntéseket is hozhatna.
Churchill is belebukott a világháború megnyerésébe.
És 51-ben visszatérhetett.

több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 279
En meg azon gondolkodtam mi van ha az aki elkapta kigyógyult az immunis lesz ra aki meg otthon ül az sose lesz védett... tudom nem igy van de mekkora szivas lenne mar ez.
Janek
Az immunitást kb senki se tudja. Se feltételesen, se biztosra
több mint 4 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
En meg azon gondolkodtam mi van ha az aki elkapta kigyógyult az immunis lesz ra aki meg otthon ül az sose lesz védett... tudom nem igy van de mekkora szivas lenne mar ez.

több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 277 — capitaine du château de Vienne 1487
Stockholmban élő kollégám írta, hogy ott igazából kb ugyanúgy megy minden mint korábban, bandáznak a népek, piknikeznek, óvoda, iskola is megy (legalábbis alsóbb évfolyamokon), szóval nagyon ott sem törődnek ezzel az emberek... amúgy a fertőzöttek 30-40%-a az olaszoktól hozta a cuccot, mert oda járnak síelni, pedig az egész ország egy kib@szott sípàlya 🤣
warr_b
aszongya aemberem Gusztáv mondott valami beszédet, hogy búcsúzzanak el a 60 év felettiektől... no comment

másodrészt óriás gebaszok vannak a kézfertőtlenítőkkel, mer állami alkohol monopólium van, így bárki akarna is bármit segíteni elég nehézkes


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Eddig arra gondoltam ez a buvarmaszk szarra sem jo, oszt lass csodat
 dgiluz.wordpress.com/2020/03/23/its-working/

Szerkesztette: diverdoc


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 031 — #NoStress
Stockholmban élő kollégám írta, hogy ott igazából kb ugyanúgy megy minden mint korábban, bandáznak a népek, piknikeznek, óvoda, iskola is megy (legalábbis alsóbb évfolyamokon), szóval nagyon ott sem törődnek ezzel az emberek... amúgy a fertőzöttek 30-40%-a az olaszoktól hozta a cuccot, mert oda járnak síelni, pedig az egész ország egy kib@szott sípàlya 🤣
warr_b
Felmerül a kérdés: ha a németek mondjuk kurva fegyelmezettek, és kilapítják a görbét, és eljutnak oda, hogy mondjuk júniusban nincs több új megbetegedés, se halott 1 hónapon keresztül, de egész Európa agyhalott módon bóklászik, és még össze-vissza van fertőzve, és fertőz továbbra is, akkor hogyan tovább? Mit tesznek? Várnak türelmesen pár évet, mire lesz vakcina? És addig bezárják magukat, se ki, se be senki? Vagy?
Sobri Jóska
Jó kérdés. Gondolom igen, mást nem tudnak, ha nem akarják előlről kezdeni...
warr_b
Méghogy nem változik meg a világ, és nyáron fesztiválok, meg turizmus, meg visszaáll minden a korábbi kerékvágásba... a 2020-as évek ilyen és ehhez hasonló megnyilvánulásai majd a krízist követően a naív és vágyvezérelt gondolkodás iskolapéldái lesznek a jövőben.

több mint 4 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 11 293 — Jedi Master
 www.facebook.com/gutigyuri/videos/2670568646399916/

aztarohadt. 😀
Vrij6
Erről beszéltünk pár napja és pár oldallal korábban Amadeussal.
Még idézett is belőle, én meg szakmailag kielemeztem a helyzetet. 😉
Sobri Jóska
majd átállnak a camsexre, arra nagyobb lesz a kereslet most.
d3Y
Áh, az már így is túlítelítődött munka 😁 Ez meg össze se tud rakni egy webcamot. 😂

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 534 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Amúgy jól sejtem, hogy a skandinávokon és rajtunk kívül már kb egész Európában meglépték a kijárási tilalmat? Britek, írek, németek, franciák, olaszok, spanyolok, osztrákok, csehek, szlovákok, románok, szerbek...

Amúgy a portugálokkal mi van? Róluk nem rémlik hogy lett volna bármi hír...
warr_b
Briteknél sincs tilalom. Javaslat van. És kérik az embereket maradjanak otthon. De ha nem maradnak, akkor se szankció, se retorzió, semmi. Gyakorlatilag kb. sehol sincs kidolgozva még érdemben.
Kábé Cecília-method eggyel hivatalosabb formátumban.
Sobri Jóska
Skóciában élő haverom ma délután írta, bekopizom:

az élelmiszer üzleteken és a patikákon kívül minden zárva van. Tegnap óta bevezették a kijárási tilalmat de nem nagyon tartják be a hatóságok sajnos az emberek még annyira sem. Még mindig mennek a tengerpartra piknikezni meg ilyenek. Leszarják az egészet. Még mindig azt hiszik, hogy ez az egész csak játék és a karantén csak fizetett szabadság. Az NHS már így is alig bírja pedig közel sem tartunk ott ahol az olaszok.
Skóciában jobb a helyzet. Persze Glasgow meg Edinburgh vezeti a listát de mi vidéken vagyunk és az emberek jobban odafigyelnek egymásra. A boltokban a WC papíron kívül minden van.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 031 — #NoStress
 www.facebook.com/gutigyuri/videos/2670568646399916/

aztarohadt. 😀
Vrij6
Erről beszéltünk pár napja és pár oldallal korábban Amadeussal.
Még idézett is belőle, én meg szakmailag kielemeztem a helyzetet. 😉
Sobri Jóska
majd átállnak a camsexre, arra nagyobb lesz a kereslet most.
d3Y
Csak ahhoz az ilyen hajtós lányok szintjén komoly befektetés kell (jó felbontású kamera, lámpák, derítők, esetleg díszletháttér, szexuális segédeszközök,stb.), hogy az amúgyis telített piacon ne a lentebb linkelt képminőséget tudják csak hozni.
Illetve ott csak hó végén van elszámolás, vagyis aki napról napra élt (a lányok kb. 80 százaléka), annak az nem alternatíva.
De tény, maga a camsex-szektor felfutóban, az igaz.

több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 534 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Stockholmban élő kollégám írta, hogy ott igazából kb ugyanúgy megy minden mint korábban, bandáznak a népek, piknikeznek, óvoda, iskola is megy (legalábbis alsóbb évfolyamokon), szóval nagyon ott sem törődnek ezzel az emberek... amúgy a fertőzöttek 30-40%-a az olaszoktól hozta a cuccot, mert oda járnak síelni, pedig az egész ország egy kib@szott sípàlya 🤣
warr_b
Felmerül a kérdés: ha a németek mondjuk kurva fegyelmezettek, és kilapítják a görbét, és eljutnak oda, hogy mondjuk júniusban nincs több új megbetegedés, se halott 1 hónapon keresztül, de egész Európa agyhalott módon bóklászik, és még össze-vissza van fertőzve, és fertőz továbbra is, akkor hogyan tovább? Mit tesznek? Várnak türelmesen pár évet, mire lesz vakcina? És addig bezárják magukat, se ki, se be senki? Vagy?
Sobri Jóska
Jó kérdés. Gondolom igen, mást nem tudnak, ha nem akarják előlről kezdeni...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 601
 www.facebook.com/gutigyuri/videos/2670568646399916/

aztarohadt. 😀
Vrij6
Erről beszéltünk pár napja és pár oldallal korábban Amadeussal.
Még idézett is belőle, én meg szakmailag kielemeztem a helyzetet. 😉
Sobri Jóska
majd átállnak a camsexre, arra nagyobb lesz a kereslet most.

choose life
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 031 — #NoStress
Amúgy jól sejtem, hogy a skandinávokon és rajtunk kívül már kb egész Európában meglépték a kijárási tilalmat? Britek, írek, németek, franciák, olaszok, spanyolok, osztrákok, csehek, szlovákok, románok, szerbek...

Amúgy a portugálokkal mi van? Róluk nem rémlik hogy lett volna bármi hír...
warr_b
Briteknél sincs tilalom. Javaslat van. És kérik az embereket maradjanak otthon. De ha nem maradnak, akkor se szankció, se retorzió, semmi. Gyakorlatilag kb. sehol sincs kidolgozva még érdemben.
Kábé Cecília-method eggyel hivatalosabb formátumban.

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 031 — #NoStress
Stockholmban élő kollégám írta, hogy ott igazából kb ugyanúgy megy minden mint korábban, bandáznak a népek, piknikeznek, óvoda, iskola is megy (legalábbis alsóbb évfolyamokon), szóval nagyon ott sem törődnek ezzel az emberek... amúgy a fertőzöttek 30-40%-a az olaszoktól hozta a cuccot, mert oda járnak síelni, pedig az egész ország egy kib@szott sípàlya 🤣
warr_b
Felmerül a kérdés: ha a németek mondjuk kurva fegyelmezettek, és kilapítják a görbét, és eljutnak oda, hogy mondjuk júniusban nincs több új megbetegedés, se halott 1 hónapon keresztül, de egész Európa agyhalott módon bóklászik, és még össze-vissza van fertőzve, és fertőz továbbra is, akkor hogyan tovább? Mit tesznek? Várnak türelmesen pár évet, mire lesz vakcina? És addig bezárják magukat, se ki, se be senki? Vagy?

több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 534 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Amúgy jól sejtem, hogy a skandinávokon és rajtunk kívül már kb egész Európában meglépték a kijárási tilalmat? Britek, írek, németek, franciák, olaszok, spanyolok, osztrákok, csehek, szlovákok, románok, szerbek...

Amúgy a portugálokkal mi van? Róluk nem rémlik hogy lett volna bármi hír...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta