Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
zélesztő nem valuta
chloroquine az az

nemhiába montam, vegyetek tonikot
bolondok...
sutianap
van itthon 3 listerine az is érték ?

több mint 4 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 849
brutalisak ezek a olasz szamok
Kenny
Brutális, de mióta tudott, hogy bizonyos életkor felett nem jut lélegesztezőgép, sajnos várható volt.
Csak már az új megbetegedés menne lefelé...
Klaci79
Itthon is ki van adva az ukász egyes helyeken lélegeztetőgép terén!
🤘gaben🤘
Na ezt simán elhiszem 😢
több mint 4 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 8 084 — Deion Sanders for president!
brutalisak ezek a olasz szamok
Kenny
Brutális, de mióta tudott, hogy bizonyos életkor felett nem jut lélegesztezőgép, sajnos várható volt.
Csak már az új megbetegedés menne lefelé...
Klaci79
Itthon is ki van adva az ukász egyes helyeken lélegeztetőgép terén!

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 238 — Whoops, looks like something went wrong.
@everyone mindenféle túlzás nélkül nagy valószínűséggel kijárási tilalom lesz érvénybe léptetve, ezt onnan tudjuk, hogy **** apja a sotén dolgozik és már állítják ki a nővéreknek az egyedi engedélyeket amikkel oda mehetnek majd ahova akarnak és rendőri igazoltatásoknál fogják ezeket majd használni, pontosan nem tudni mikortól fog életbe lépni.random discord bejegyzés
Negritis
Van orvos és védőnő is a családban akik most kapták kézhez az engedélyeket. Ennek tudatában kezeljétek az infót
peach
Orulnek a tilalomnak, csak elore latom, hogy a rendor megallitja Marika nenit az utcan, aki majd ket vicces mondat utan ugysem kesz megbuntetne, hanem rendor bacsitol kap szoban egy ejnyebejnyet, aztan Marika neni pedig setal tovabb, miutan megigeri, hogy persze, megy haza.

több mint 4 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
diverdoctól kérdezném, hogy jelenlegi tudása alapján egyáltalán belapítható e az a kurva görbe a vonal alá mondjuk az USA-ban, van e ennek reális esélye, létező valószínűsége, vagy ez egy olyan elkeseredett küzdelem, ahol abban a percben, amikor kijutott Kínából a vírus, a világ többi része arra volt ítélve, hogy beszopja, és átvonuljon rajta X% veszteséggel/halálozással?
Azért az USA-t kérdezem, mert a hazai viszonyokról beszélve mindig előjön az aktuálpolitika, mintha a kormányzat tág határok között tudna jól/rosszul intézkedni, nem pedig a valós szopás/szívás skálának egy szűk, sötét szeletén, de én úgy vélem egy ilyen pandémia esetén úgyanolyan esélytelen egy vezető ország csúcsegészségügye, mint a hazai.
(Persze a német vagy a japán is lehet, ha az USA-ról nincs infó. Vagy bármelyik, amiről van, és releváns.)
Sobri Jóska
USA szerintem egy nagyon speciális helyzet. Egyrészt egyáltalán nem csúcsegészségügy ha globálisan nézzük az országot, a német pl messze megelőzi, de szerintem az olasz is. Nagyon szűk rétegnek lehet csúcs, de a néptömegeknek sokkal rosszabb az egészségügyi kapacitáshoz férés lehetősége. Sőt még az elit szempontjából sem biztos hogy csúcs, mert a milánói Vita-Salute San Raffaele robotsebészetben megelőzi a new yorki Memorial Sloan Kettering Cancer centert. A politikai berendezésük, a sokkal nagyobb társadalmi kontrasztok ott szerintem sokkal rosszabbat fognak előidézni mint észak Olaszországban. Szóval szerintem ott nem lesz lapos a görbe, inkább a csúcsos "Philadelphia like flu curve" lesz szerintem. Egyébként igen a világ arra volt ítélve, hogy beszopja. Az hogy mennyire szopja be az több faktor együttes állásától függ. 1. Mennyire stabil és jó az Eü. 2. társadalmi berendezkedés (mennyire szervilis, elfogadó, adaptív, segítő stb) 3. döntéshozók minősége. USA szerintem egyikben sem annyira kiemelkedő, sőt az utóbbi kettőben kifejezetten szar szerintem. Japan, Korea sztem a legjobb ezen faktorokat tekintve. Európában szerintem a németek a legjobbak ezeket figyelembe véve, őket a globális egyesült Európa sújtja. Mi pedig a spektrum másik végén állunk. És nem az aktuálpolitika miatt mondom, mert igenis tudna jó döntéseket hozni (ezt tegnap kifejtettem), de nem hoz. A kormányzat mai ámokfutását, Gulyás 65 év alattiakat érintő baromságait, Cili néni handabandázását, inkompetenciáját nézve (szakmai körökben elkezdték a lemondását követelni (mintha nem tudnák, hogy Orbánisztánban nem a tudás a fontos, és nem azért ő a vezető adminisztratív egészségügyi ember mert ért hozzá, hanem mert nem), majd ha megtalálom bemásolom azt a levelet, ami ezt kurva jól megfogalmazza) rossz a döntéshozok minősége. Másik két pontban meg eleve tudjuk, hogy hol állunk és ezen nem is tudunk változtatni most akutan.
De ezek nem tudományosan, szofisztikált hálozatelemzői módszerekkel kalkulált és modelezett válaszok voltak, ehhez igazán tudásom nincs meg. Szubjektíve (sok más szakmabelivel együtt (nagyjából mindenki)) ez a véleményem.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 4 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 849
brutalisak ezek a olasz szamok
Kenny
Brutális, de mióta tudott, hogy bizonyos életkor felett nem jut lélegesztezőgép, sajnos várható volt.
Csak már az új megbetegedés menne lefelé...
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 835 — beers & Packers
én akkor feltenném azt a kérdést, hogy amíg nincs ellenszer (ami ugye minimum másfél év még), ki, mikor és hogyan jelentheti azt ki teljes nyugodtsággal, hogy a vírus leküzdve, mehet tovább az élet a megszokott kerékvágásban?
r.baggio
Szerintem is akkor lesz vége, ha megtalálják az ellenszert+mindenkit beoltanak. (Rögtön hangsúlyozom, hogy nem vagyok tudományos szakember. Felejtsétek is el.) Az biztos, hogy ma Gulyás Gergely azt mondta, 300-400 napig is eltarthat a védekezés. Ezt a helyzetet egyelőre nem tudom modellezni.
nagylaza
Bár: eddig úgy vettem észre, hogy 110 százalékig ő sem tévedhetetlen.
több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 619 — a new hope (again)
@everyone mindenféle túlzás nélkül nagy valószínűséggel kijárási tilalom lesz érvénybe léptetve, ezt onnan tudjuk, hogy **** apja a sotén dolgozik és már állítják ki a nővéreknek az egyedi engedélyeket amikkel oda mehetnek majd ahova akarnak és rendőri igazoltatásoknál fogják ezeket majd használni, pontosan nem tudni mikortól fog életbe lépni.random discord bejegyzés
Negritis
Van orvos és védőnő is a családban akik most kapták kézhez az engedélyeket. Ennek tudatában kezeljétek az infót



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 848 — Omar's Coming Yo!
brutalisak ezek a olasz szamok

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 835 — beers & Packers
én akkor feltenném azt a kérdést, hogy amíg nincs ellenszer (ami ugye minimum másfél év még), ki, mikor és hogyan jelentheti azt ki teljes nyugodtsággal, hogy a vírus leküzdve, mehet tovább az élet a megszokott kerékvágásban?
r.baggio
Szerintem is akkor lesz vége, ha megtalálják az ellenszert+mindenkit beoltanak. (Rögtön hangsúlyozom, hogy nem vagyok tudományos szakember. Felejtsétek is el.) Az biztos, hogy ma Gulyás Gergely azt mondta, 300-400 napig is eltarthat a védekezés. Ezt a helyzetet egyelőre nem tudom modellezni.
több mint 4 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 841
én akkor feltenném azt a kérdést, hogy amíg nincs ellenszer (ami ugye minimum másfél év még), ki, mikor és hogyan jelentheti azt ki teljes nyugodtsággal, hogy a vírus leküzdve, mehet tovább az élet a megszokott kerékvágásban?

ez is a bajom a többlépcsős karanténnal meg a félmegoldásokkal; ilyen alapon ennek sose lesz vége, az összes tovább fertőzni képes embert lehetetlen megfogni, ha csak át nem ment az egész társadalmon a betegség
r.baggio
Attól, hogy nincs ellenszer, a vírus még leállhat magától. Pestisjárványok is véget értek régen és az élet ment tovább, annak ellenére, hogy a pestis elleni gyógyszer viszonylag modern találmány.
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 226 — Cowboys fan
Mi a tökömet fog a honvédség a 140 cégnél csinálni? Pl áramot termel Pakson?
Matthew99
fegyvert fog a technikusokra, hogy termeljenek áramot
slowmotion
Aztán lelövi ha nem?
Matthew99
nem mernék teljes biztonsággal ez ellen fogadni :/
slowmotion
Azért ez nem mindenkinél lenne okos megoldás.
Matthew99
valóban. de a kapott parancsot...
slowmotion
Hidd el akik ott bent vannak azokra inkább hímes tojásként kell vigyázni.
Matthew99
ezt Te tudod. meg én is tudom. csak az a kérdés, hogy akit oda vezényelnek, az mennyire van ezzel tisztában.
azért van hazaszeretet meg minden, de azért aki a honvédelemhez áll, az - tisztelet a kivételnek - ritkán tartozik az élesebb kések közé (mert ha élesebb kés lenne, akkor továbbtanulna, hogy aztán a katonai fizetés sokszorosát megkeresse úgy, hogy közben nem kell fizikai felmérőre járni, és úgy élni, hogy bármikor bárhova vezényelhetik).
több mint 4 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
@everyone mindenféle túlzás nélkül nagy valószínűséggel kijárási tilalom lesz érvénybe léptetve, ezt onnan tudjuk, hogy **** apja a sotén dolgozik és már állítják ki a nővéreknek az egyedi engedélyeket amikkel oda mehetnek majd ahova akarnak és rendőri igazoltatásoknál fogják ezeket majd használni, pontosan nem tudni mikortól fog életbe lépni.random discord bejegyzés
Negritis
Mondjuk az egyik kórházból, a másik kórházba.
De még ez is lehet...




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 164 — The Mathematician
@everyone mindenféle túlzás nélkül nagy valószínűséggel kijárási tilalom lesz érvénybe léptetve, ezt onnan tudjuk, hogy **** apja a sotén dolgozik és már állítják ki a nővéreknek az egyedi engedélyeket amikkel oda mehetnek majd ahova akarnak és rendőri igazoltatásoknál fogják ezeket majd használni, pontosan nem tudni mikortól fog életbe lépni.random discord bejegyzés

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 728 — no es importante
én akkor feltenném azt a kérdést, hogy amíg nincs ellenszer (ami ugye minimum másfél év még), ki, mikor és hogyan jelentheti azt ki teljes nyugodtsággal, hogy a vírus leküzdve, mehet tovább az élet a megszokott kerékvágásban?

ez is a bajom a többlépcsős karanténnal meg a félmegoldásokkal; ilyen alapon ennek sose lesz vége, az összes tovább fertőzni képes embert lehetetlen megfogni, ha csak át nem ment az egész társadalmon a betegség

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 841
 twitter.com/JayPotato1/status/1239742327893020673
Negritis
Mondjuk az ilyen embereknek Trump felelős kb. mindenért. Ha nem ez történt volna, akkor valami másért kritizálja.
Kampman
aha szóval ha azt mondom hogy te vagy a felelős a gazdasági válságért, majd 2 redneck megkésel azért nem vagyok felelős, oké
Negritis
Szerintem egy ilyen esetben nem igazán. Hacsak nem konkrétan erőszakra való felbujtásról van szó. De egyébként mindenki a saját tetteiért felelős.
több mint 4 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 257 — 49ers GM
 index.hu/kulfold/2020/03/19/koronavirus_egyesult_allamok_korhazi_kapacitas_fiatal_betegek/

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 020 — #NoStress
Beszéltem jópár ismerősömmel az elmúlt napokban, mint a maradjotthon-mozgalom felkent híve, és pár elgondolkoztató szempont előjött.
Egyszerűen ahhoz, hogy az alapellátás meglegyen például élelmiszeriparban, kibaszott sok embernek kell dolgoznia, előállítás, feldolgozás, tartósítás, csomagolás, szállítás, stb. Eleve egy csomó, aki nem maradhat otthon.
Persze, a pesti irodai melók, szolgáltatások bizonyos részei home officeolhatóak, meg van, ami ebben a helyzetben “haszontalanná” válik (mondjuk építőipar, szórakoztató vagy szépségipar, akár a tanárok is idevehető), de rengeteg olyan van, ami meg nem, az élelmiszeriparon kívül is.
Eü., gyógyszergyártás, finomvegyszer, alapanyagelőállítás, spedíció, víz-, gáz-, árambiztosítás, gyorsszolgálatok, szerelések, javítások, ésatöbbi.
Anyagilag megdőlhet a gazdaság, de a gyakorlatban, működőképességében nem.
Szörnyű lenne, ha a döntéshozók arra jutnának, —hiába karantén, kijárási tilalom, tűzparancs, hogy egyszerűen lehetetlen embermilliókat (globálisabban százmilliókat) nem engedni elvégezni a melójukat, mert a civilizáció omlik össze, nem a gazdaság, ha mondjuk fél évig nem működik úgy, ahogy eddig, és egyszerűen úgy döntenek, — hogy a 95 százalék túlélése érdekében inkább bevállalják 5% elhalását, és a lovak közé dobják a gyeplőt, ahogy az angolok akarták. (Nyájimmunitás, ami ugye a “hulljon a férgese” felülfogalmazása.)
És mivel nem minden fekete vagy fehér, ezért amíg lehet, addig halogatnak, felkészülnek, fejlesztik az ellátókapacitást, lapítják a görbét (nem csak itthon, hanem globálisan, minden országban), maszkolják a valóságot, tötymörögnek, aztán lesz egy pont ahonnan a természetre bízzák, mégpedig úgy, hogy még azt is érezhetik, illetve mondhatják a túlélőknek, — akik veszítenek el szerettet (és ez kb. mindenkire állni fog)—, hogy ők mindent megpróbáltak.
Kábé ez a legrosszabb szcenárió amire néhány tőlem távolabbi, teljesen más szektorban dolgozó/vezetővel beszélgetéséből jutottam.

diverdoctól kérdezném, hogy jelenlegi tudása alapján egyáltalán belapítható e az a kurva görbe a vonal alá mondjuk az USA-ban, van e ennek reális esélye, létező valószínűsége, vagy ez egy olyan elkeseredett küzdelem, ahol abban a percben, amikor kijutott Kínából a vírus, a világ többi része arra volt ítélve, hogy beszopja, és átvonuljon rajta X% veszteséggel/halálozással?
Azért az USA-t kérdezem, mert a hazai viszonyokról beszélve mindig előjön az aktuálpolitika, mintha a kormányzat tág határok között tudna jól/rosszul intézkedni, nem pedig a valós szopás/szívás skálának egy szűk, sötét szeletén, de én úgy vélem egy ilyen pandémia esetén úgyanolyan esélytelen egy vezető ország csúcsegészségügye, mint a hazai.
(Persze a német vagy a japán is lehet, ha az USA-ról nincs infó. Vagy bármelyik, amiről van, és releváns.)

több mint 4 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 577 — Invisible man
Mi a tökömet fog a honvédség a 140 cégnél csinálni? Pl áramot termel Pakson?
Matthew99
fegyvert fog a technikusokra, hogy termeljenek áramot
slowmotion
Aztán lelövi ha nem?
Matthew99
nem mernék teljes biztonsággal ez ellen fogadni :/
slowmotion
Azért ez nem mindenkinél lenne okos megoldás.
Matthew99
valóban. de a kapott parancsot...
slowmotion
Hidd el akik ott bent vannak azokra inkább hímes tojásként kell vigyázni.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 4 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 635
Mi a tökömet fog a honvédség a 140 cégnél csinálni? Pl áramot termel Pakson?
Matthew99
fegyvert fog a technikusokra, hogy termeljenek áramot
slowmotion
Aztán lelövi ha nem?
Matthew99
nem mernék teljes biztonsággal ez ellen fogadni :/
slowmotion
Azért ez nem mindenkinél lenne okos megoldás.
Matthew99
valóban. de a kapott parancsot...
slowmotion
... megbaszni nem szabad.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 226 — Cowboys fan
Mi a tökömet fog a honvédség a 140 cégnél csinálni? Pl áramot termel Pakson?
Matthew99
fegyvert fog a technikusokra, hogy termeljenek áramot
slowmotion
Aztán lelövi ha nem?
Matthew99
nem mernék teljes biztonsággal ez ellen fogadni :/
slowmotion
Azért ez nem mindenkinél lenne okos megoldás.
Matthew99
valóban. de a kapott parancsot...
több mint 4 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 577 — Invisible man
Mi a tökömet fog a honvédség a 140 cégnél csinálni? Pl áramot termel Pakson?
Matthew99
fegyvert fog a technikusokra, hogy termeljenek áramot
slowmotion
Aztán lelövi ha nem?
Matthew99
nem mernék teljes biztonsággal ez ellen fogadni :/
slowmotion
Azért ez nem mindenkinél lenne okos megoldás.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 4 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Megöl a kiváncsiság: mire jó az élesztő?!
Sosem vettem még életemben, és azt hittem eleddig, hogy teljes életet élek.
Sobri Jóska
A türelmetlenek kovásza, illetve ami miatt (közvetetten) a mai kenyerek egészségtelenek. 😊
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 226 — Cowboys fan
Mi a tökömet fog a honvédség a 140 cégnél csinálni? Pl áramot termel Pakson?
Matthew99
fegyvert fog a technikusokra, hogy termeljenek áramot
slowmotion
Aztán lelövi ha nem?
Matthew99
nem mernék teljes biztonsággal ez ellen fogadni :/
több mint 4 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 355 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Mondjuk Pinter eleg hamar megunta a karantent, egy het utan hagyta a picsaba. 😀
Stez
azzal a múlttal az emberünk bele is köhöghetne az arcodba büntetlenül.
Amadeus
hát ez kurvanagy 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!