Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Bence94 Indianapolis Colts 1 891
 m.hvg.hu/itthon/20200313_Ujabb_beteget_talaltak_a_18_keruletben
több mint 4 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 827 — Így remélem megfelelek nektek.....
No mi az, lecsengőben a topic? 😛
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Én olyan lelkes vagyok fertőtlenítésben meg higiéniában, hogy az előbb védőkesztyűben mostam kezet.

több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 512 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 index.hu/belfold/2020/03/13/alhirek_koronavirus_rendorseg_gyanusitas/

Óvatosan a riogatással 😉


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 202 — Cowboys fan
Spanyoloknál besett +631, azt hiszem ott hasonló utat fognak bejárni mint az olaszoknál.
Nomac
Madridban borzalmas a helyzet, és ebből látszik, hogy hiába a negatív példa, egyszerűen így se megy át az embereknek mit kellene tenni
r.baggio
Ahogy nézem a mi nyugdíjasaink is félreértették a figyelmeztetést mert úgy rajzanak mindenhol mintha muszáj volna elindulni.
Bazzani
még mindig maradt liszt a bótok polcain, a feladatot be kell fejezni.

mondjuk én tegnap egy 40-50 közötti nőt láttam, az éppen kenyérsütőgépet vett. gondolom, jól feltankolt BL-55-ös lisztből is, különben nem lesz rentábilis a megoldás.
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 202 — Cowboys fan
Mikor hallom, hogy Magyarországon 16 koronavírusos van, az jut eszembe, hogy nem jó, de nem is tragikus.
Atari
Egy ideje nyomon követem az esetszámokat.
Ha 50-60 vag 100 körül megfogjuk, akkor megúszhatjuk, pl. Anglia és Belgium is stagnál egy ideje.

És ha hinni lehet a kínai jóslásnak, és tényleg november közepén indult, akkor 4 hónap, már ha itt nem lesz agresszívabb.

Akkor viszont az NFL szezon necces lesz.
Charlie Firpo
na most Anglia hogy stagnál, amikor egy hét alatt (3/4-3/11) 85-ről 459-re nőtt az esetek száma? az olasz utat járják szépen lassan, csak még nem robbant be úgy istenigazából...
slowmotion
Egy ekkora országban ez nem túl nagy esetszám, gondolom.
Charlie Firpo
az olaszok is így kezdték, aztán kitört a gyalázat.
ne legyen igazam, és ne pörögjön nagyon fel Angliában az esetszám, de a többi ország történetének ismeretében csak idő kérdése.
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Spanyoloknál besett +631, azt hiszem ott hasonló utat fognak bejárni mint az olaszoknál.
Nomac
Madridban borzalmas a helyzet, és ebből látszik, hogy hiába a negatív példa, egyszerűen így se megy át az embereknek mit kellene tenni
r.baggio
Ahogy nézem a mi nyugdíjasaink is félreértették a figyelmeztetést mert úgy rajzanak mindenhol mintha muszáj volna elindulni.

több mint 4 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 678 — no es importante
Spanyoloknál besett +631, azt hiszem ott hasonló utat fognak bejárni mint az olaszoknál.
Nomac
Madridban borzalmas a helyzet, és ebből látszik, hogy hiába a negatív példa, egyszerűen így se megy át az embereknek mit kellene tenni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Nomac New England Patriots 2 914 — balazs.t85@gmail.com
Spanyoloknál besett +631, azt hiszem ott hasonló utat fognak bejárni mint az olaszoknál.
több mint 4 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 930 — Steelers fan
A 41 éves ürgét ma konkrétan a munkahelyéről vitték el (nem kis cég). Egyből a Szent Lászlóba vitték Sz-Sz-B megyéből (remélem ez nem azt jelenti, hogy a nyíregyi kórház nincs felkészülve egy bármikori betegfogadásra). A munkatársakat nem tesztelik, mert felesleges, hiszen nincsenek tünetek. Frankó, mi?
több mint 4 éve
Charlie Firpo Dallas Cowboys TCU Horned Frogs 4 561
Mikor hallom, hogy Magyarországon 16 koronavírusos van, az jut eszembe, hogy nem jó, de nem is tragikus.
Atari
Egy ideje nyomon követem az esetszámokat.
Ha 50-60 vag 100 körül megfogjuk, akkor megúszhatjuk, pl. Anglia és Belgium is stagnál egy ideje.

És ha hinni lehet a kínai jóslásnak, és tényleg november közepén indult, akkor 4 hónap, már ha itt nem lesz agresszívabb.

Akkor viszont az NFL szezon necces lesz.
Charlie Firpo
na most Anglia hogy stagnál, amikor egy hét alatt (3/4-3/11) 85-ről 459-re nőtt az esetek száma? az olasz utat járják szépen lassan, csak még nem robbant be úgy istenigazából...
slowmotion
Egy ekkora országban ez nem túl nagy esetszám, gondolom.

- Engem gyíkká változtatott!
- Gyíkká?
- De már elmúlt.
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Velük együtt hazánkban eddig 19 új koronavírus-fertőzöttet tartanak nyilván, közülük 9 iráni, 1 brit, és 9 magyar.

Kiegyenlítettünk
Irán ellen.

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 094 — The Mathematician
Mikor hallom, hogy Magyarországon 16 koronavírusos van, az jut eszembe, hogy nem jó, de nem is tragikus.
Atari
Egy ideje nyomon követem az esetszámokat.
Ha 50-60 vag 100 körül megfogjuk, akkor megúszhatjuk, pl. Anglia és Belgium is stagnál egy ideje.

És ha hinni lehet a kínai jóslásnak, és tényleg november közepén indult, akkor 4 hónap, már ha itt nem lesz agresszívabb.

Akkor viszont az NFL szezon necces lesz.
Charlie Firpo
na most Anglia hogy stagnál, amikor egy hét alatt (3/4-3/11) 85-ről 459-re nőtt az esetek száma? az olasz utat járják szépen lassan, csak még nem robbant be úgy istenigazából...
slowmotion
cserébe hülyék is

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 202 — Cowboys fan
Mikor hallom, hogy Magyarországon 16 koronavírusos van, az jut eszembe, hogy nem jó, de nem is tragikus.
Atari
Egy ideje nyomon követem az esetszámokat.
Ha 50-60 vag 100 körül megfogjuk, akkor megúszhatjuk, pl. Anglia és Belgium is stagnál egy ideje.

És ha hinni lehet a kínai jóslásnak, és tényleg november közepén indult, akkor 4 hónap, már ha itt nem lesz agresszívabb.

Akkor viszont az NFL szezon necces lesz.
Charlie Firpo
na most Anglia hogy stagnál, amikor egy hét alatt (3/4-3/11) 85-ről 459-re nőtt az esetek száma? az olasz utat járják szépen lassan, csak még nem robbant be úgy istenigazából...
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 273
 index.hu/belfold/2020/03/12/koronavirusos_beteg_janos_korhaz_dolgozok/

Ez azert na..
topin
Elolvasva a cikket: hogyan lehet valakit rosszul kikérdezni arról, hogy járt-e külföldön??? magától nem mondta és akkor jól van? Magától miért nem mondta, ha rosszul érezte magát?

Megint az emberi felelőtlenség, a személyzet, az irányítók és a beteg részéről is... Nagyjából ezért mindegy, hogy egy rendszer egyébként mennyire felkészült vagy felkészületlen, ha sorozatos emberi mulasztások vannak, kezdve a kezelt betegtől
több mint 4 éve
Charlie Firpo Dallas Cowboys TCU Horned Frogs 4 561
Mikor hallom, hogy Magyarországon 16 koronavírusos van, az jut eszembe, hogy nem jó, de nem is tragikus.
Atari
Egy ideje nyomon követem az esetszámokat.
Ha 50-60 vag 100 körül megfogjuk, akkor megúszhatjuk, pl. Anglia és Belgium is stagnál egy ideje.

És ha hinni lehet a kínai jóslásnak, és tényleg november közepén indult, akkor 4 hónap, már ha itt nem lesz agresszívabb.

Akkor viszont az NFL szezon necces lesz.

Szerkesztette: Charlie Firpo

- Engem gyíkká változtatott!
- Gyíkká?
- De már elmúlt.
több mint 4 éve
Duff Seattle Seahawks 3 106
így e

több mint 4 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 333 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett

"Ameddig kormányzati rendelet azt lehetővé teszi,
az Üzleti Liga fordulóit a kiírásnak megfelelően megrendezzük.

Kérjük, hogy a kézfogástól viszont tekintsetek el a mérkőzések előtt és után!
Illetve, ha ez elmarad, azt ne vegyétek a sportszerűtlenség jelének.

Egyik csapatunk javaslata, hogy a mérkőzés végén rövid tapssal köszönjétek meg a játékot,
és így gratuláljatok az ellenfélnek. Ezt jó ötletnek tartjuk, támogatjuk."


Ezek se lettek okosabbak 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Mikor hallom, hogy Magyarországon 16 koronavírusos van, az jut eszembe, hogy nem jó, de nem is tragikus.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 448 — Lucas Scott
Itt Máltán bezárják a templomokat pedig ez egy sokkal jobban katolikus ország mint mi. Mai napig megcsokolja a keresztet minden közjogi méltóság mikor elfoglalja a hivatalát. Otthon addig nem fog megállni míg az a policy h imádkozzunk minél többet közösen a misén.
Abban egyetértek Sobrival h nagyon fura h OV nem hozza meg azokat a drasztikus lépéseket, amiket meg kellene és több mint érdekes h szomszédos országok vezetői drasztikusabb intézkedéseket hoztak.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 404 — Слава Україні! Героям слава!
 hvg.hu/vilag/20200312_Marcius_vegere_dolhet_el_hogy_Magyarorszag_is_elesike_koronavirusjarvanyban

"A betegség megjelenése és az esetszámok komoly megugrása között a jelek szerint egy hónapnyi idő telik el."

"Ha Európa többi térségében is érvényesülnek az eddigi trendek, akkor azokban az országokban – köztük Magyarországon –, ahol március első napjaiban jelent meg a vírus, a hónap vége vízválasztó lehet. Ha április elején nem ugrik meg jelentősen az esetszám, akkor lehet esély arra, hogy nem az olaszországi mintázatot követi a járvány. "

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 202 — Cowboys fan
Amúgy ilyenkor nyugodtan címezheted nekem is ezeket. 😊

Igen, pont ezért. Mert ha bejelentik, hogy teszem azt jövő hét keddtől senki se be, se ki Pestről hetekig, mindenki aki tud még gyorsan lelép előtte. Így aztán sok értelme lenne a "potenciális betegek" elkülönítésének.
roberto23
a terjedés lassításánál, az érintkezések számát kell csökkenteni
és sztem igenis lenne pozitív hatása ha bejelentik egy nappal előtte vagy kettővel
mert az emberek valamennyire tudnak készülni és jobban betartják
Negritis
Hát csak nekem vannak kételyeim, mennyire akarnak betartani. 😊
roberto23
de akkor nem mind1 hogy bejelentéshez képest 5 perc vagy 1 hét a lezárás?
Negritis
nem. ha azonnali hatállyal se ki, se be, akkor esetleg nem exportálják a vírust olyan mértékben a vidéki nagyvárosokba. ha egy hét a határidő, akkor még mindenki szépen hazacuccol, és viszi a meglepetést az 1999-nél magasabb irányítószámokra.
arra talán van elég ember, hogy Butapestet ellenőrizzék, de hogy mondjuk minden megyeszékhely köré gyűrűt vonjanak... na azt nem nagyon hiszem.
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 404 — Слава Україні! Героям слава!
Valaki forrást, az esetleges budapesti lezárásról?

Írtak erről bárhol, bármit?
Vrij6
Hát én tegnap írtam erről pletykákat, de le lettem ugatva, hogy mit terjesztem a rémhíreket. 😀

De hivatalos forrás nem is nagyon lesz, max közvetlen előtte. Logikusan ha előtte napokkal bejelentik pont az értelme veszik el.
roberto23
Azt kéne felfogni, hogy a pánikkeltés legnagyobb része pletyka és rémhírek és hoaxok gyártása. Én speciel ezért ugrok rájuk, mert én is kitudom találni fejből kb mik lesznek a következő lépések de amíg pletyka szinten van hülyeség bedobni véleményem szerint.
De mindenki azt csinál amit akar ezért jó ez a fórum, de a véleményem tartom.
Kérdezni meg sose bűn 😊
Toca
Igen. csak legalább látnák egy hírt. Én ma utazom (kb. karanténban leszek otthon), aztán vasárnap jönnék vissza ugye... 😀
Vrij6
Egyébként ha esetleg lenne is karantén addig, pesti lakcímmel biztosan visszaengednek. Itt inkább annak lenne jelentősége, hogy ki ne nagyon mehessenek.
roberto23
Jah, az ideiglenes az pesti.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
rob3r7o Denver Broncos 4 031 — #officialBoliever
Valaki forrást, az esetleges budapesti lezárásról?

Írtak erről bárhol, bármit?
Vrij6
Hát én tegnap írtam erről pletykákat, de le lettem ugatva, hogy mit terjesztem a rémhíreket. 😀

De hivatalos forrás nem is nagyon lesz, max közvetlen előtte. Logikusan ha előtte napokkal bejelentik pont az értelme veszik el.
roberto23
Azt kéne felfogni, hogy a pánikkeltés legnagyobb része pletyka és rémhírek és hoaxok gyártása. Én speciel ezért ugrok rájuk, mert én is kitudom találni fejből kb mik lesznek a következő lépések de amíg pletyka szinten van hülyeség bedobni véleményem szerint.
De mindenki azt csinál amit akar ezért jó ez a fórum, de a véleményem tartom.
Kérdezni meg sose bűn 😊
Toca
Igen. csak legalább látnák egy hírt. Én ma utazom (kb. karanténban leszek otthon), aztán vasárnap jönnék vissza ugye... 😀
Vrij6
Egyébként ha esetleg lenne is karantén addig, pesti lakcímmel biztosan visszaengednek. Itt inkább annak lenne jelentősége, hogy ki ne nagyon mehessenek.

#DenverBroncos #RealMadrid #1FCUnionBerlin #GenoaCFC #AirForceFalcons #OregonDucks #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #PaksiFC #CsepelSC

#DanielRicciardo #RafaelNadal #EneaBastianini #DT88 #BigBenz #PS2 #CarsonHocevar #JesseLove
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 726
 444.hu/2020/03/13/senki-sem-segit-a-koronavirus-miatt-ketsegbeesett-szuloknek-egy-erintett-budapesti-gimnaziumban

Komolyan, mi a kormány elképzelése? Attól, hogy senkit nem tesztelnek le, kevesebb lesz a beteg? Pont emiatt a hozzáállás miatt lesz sokkal nagyobb gáz, mint ami adott esetben lenne, mert meg se próbálnak tenni semmit. Úgy látom nagyon durva orosz rulletett tolnak. Ha bejön, mindenki happy, de ha nem akkor nagyon nagy szarban leszünk.

Ja, és a legszebb rész:
"A tanárokat a diákok beszámolója szerint büntetőjogi következményekkel fenyegették meg "felülről", arra az esetre, ha bármit is lépnének, akár csak elárulják, hogy melyik család, vagy melyik osztály az érintett. A 444-nek nyilatkozó diákok szerint az iskolát fenntartó KLIK-től tarthatnak a tanáraik, bár ezt így konkrétan nem mondták nekik, csak azt, hogy minimum az állásukkal játszanak, ha erről egyáltalán beszélnek velük."
roberto23
Légy oly kedves ne keltsd itt a pánikot, jó?
Oh wait, te nem JC vagy, nyugodtan írhatsz 😊 😊 😊
LoveSobri
Hamarabb lett ő baszogatva mint te megjegyzem, de nyugodtan hagyd figyelmen kívül a realitást ahogy eddig 😉
Toca
Ne etesd a trollt