Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 630
Józsi, Robi barátod inni kezdett?
Amadeus
Puzsér?
Ja.
32 éve.
Sobri Jóska
most már feltűnő.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Józsi, Robi barátod inni kezdett?
Amadeus
Puzsér?
Ja.
32 éve.

több mint 4 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 630
Józsi, Robi barátod inni kezdett?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Ha 16 beteg van, akkor miert kell lezarni Pestet?
Amadeus
Mert nem 16 beteg van, hanem több száz, csak kussol a kormány.
LoveSobri
Kurvára nincs több száz legalábbis igazoltan. Vagy hazudnak az orvos barátaim.
Hanni
16 ismert beteg van jelenleg, de nagyon valószínű, hogy a fertőzöttek száma ennek a sokszorosa.
De ilyen a dolog természete, semmi jele nincs a fertőzöttségnek kezdeti időszakban. Simán lehet bármelyikünk fertőzött, ha járt bárhol a lakásán kívül márciusban.
De az is nagyon valószínű, hogy a “kormány” egyet se hallgat el, lévén erre semmi oka, ez már a 21. század, itt még egy sima kenetvétel is jól dokumentált online, lásd Kenny esetét.
Szerintem ha több eset lenne már ismert, akkor talán az emberek is felelősebben viselkednének, komolyabban vennék a szitut, ami a “kormánynak” se lenne ellenére.

több mint 4 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 216 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Ha 16 beteg van, akkor miert kell lezarni Pestet?
Amadeus
Mert nem 16 beteg van, hanem több száz, csak kussol a kormány.
LoveSobri
Kurvára nincs több száz legalábbis igazoltan. Vagy hazudnak az orvos barátaim.
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 725
Ha 16 beteg van, akkor miert kell lezarni Pestet?
Amadeus
Mert nem 16 beteg van, hanem több száz, csak kussol a kormány.
több mint 4 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 735 — Apu ökölbeszorított keze
Legalább jó hosszú

több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
volt már?

 medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-act-today-or-people-will-die-f4d3d9cd99ca
Janek
vót de ismétlésatudá Sanya, ez meg máá ..rvaannya


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 735 — Apu ökölbeszorított keze
volt már?

 medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-act-today-or-people-will-die-f4d3d9cd99ca

több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A budapesti kollégiumokból ki kell költözni. Jobb esetben vége a jelenléti képzésnek a félévben (távoktatás lesz), rossz esetben szükségkórháznak kell a hely.

Két független pletykaforrásból hallottam, hogy a rendőrökkel nagyvárosok lezárását gyakoroltatják/beszélik át.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 201 — Cowboys fan
Az iskolákat nem zárjuk be. Végülis ott terjedhet rendesen a szar, meg hát a tünetek meg se jelennek,szóval legalább minden családtag elkaphatja. És az öregebb tanárokkal mi lesz?
Heisman Trophy
Ez lesz a büntetésük amiatt, hogy vonakodtak ráállni az e-naplóra meg a portfólióra
több mint 4 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 189 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Az iskolákat nem zárjuk be. Végülis ott terjedhet rendesen a szar, meg hát a tünetek meg se jelennek,szóval legalább minden családtag elkaphatja. És az öregebb tanárokkal mi lesz?

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
Egyébként én azon töprengtem, hogy valójában már most azon kéne agyalni, hogy miként pótolják a majdan kieső egészségügyi személyzetet. Valahol olvastam, hogy olaszoknál visszahívnak kiugrott ápolónőket, orvosit nem befejezetteket, nyugdíjasokat. Végülis ez se rossz, csak elég kevés lenne itthon.
De a valódi megoldás talán az lehetnne, ha olyan képzett (érettségi, diploma) emberek, akik most úgyse tudnak dolgozni, -mert vagy bezártak vagy felelősen otthonmaradnak, pl. turisztika, vendéglátás, rendezvénytechnika, stb.-, kapnának valami pár napos alapképzést, mert bár vért venni, vagy infúziót bekötni nem fognak, de már az nagy segítség lenne a leterhelt eü.söknek, ha védőruhában terelgetik a tesztelendőket, tájékoztatják az érdeklődőket, hozzátartozókat, cserélgetik az ágytálakat, gépeket felügyelnek, nem tudom milyen dolga van egy ápolónak, de bizonyára egy része diszponálható lenne egy random érettségizett embernek, ha elmagyarázzák neki normálisan. (Aki elboldogult egy hangtechnikával, az egy diagnosztikai műszerrel is el fog, ha betanítják, nem kell ahhoz tudnia az anatómiát, egy recepciós vagy hostess tud kedvesen tájékoztatni telefonban is, élőben is, meg ki tud cserélni egy lepedőt, ésatöbbi.)
De egy ilyen "önkéntes besegítés" valószínűleg a diszponáláson bukna meg, illetve a logisztikán.
De eléggé impotens dolog és szar érzés lesz, amikor az ország felelősen gondolkodó része ül otthon önkéntes vagy kötelező karanténban, és kvázi csak várja, hogy történjen valami, legyen megoldás, és csak szurkolni tud, hogy előbb csengjen le, oldódjon meg az egész, mint az eléri az idős vagy krónikus beteg rokonait, szeretteit.
Sobri Jóska
szerinted az iskolabezárás mit szabadítana fel? Ugyugy felsőfokú, használható munkaerőt, helyeket az ágyaknak stb stb stb

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 825 — Így remélem megfelelek nektek.....
Kenny mi a helyzet nálad? Látott már orvos?
dande
Lentebb leírtam.Bementem megvizsgáltak, aztán hazaengedtek.Eredményt nem tudok, pedig elvileg pár óra alatt megvan. Gondolom majd holnap hívnak vagy jön a mentő aztán visznek, de utóbbira nem látok sok esélyt.
Kenny
Bocs arról lemaradtam, köszi.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Ha 16 beteg van, akkor miert kell lezarni Pestet?
Amadeus
Hogy ne legyen több. Főként Pesten kívül.
És ha nem 16 van, hanem akár már több száz?
Akkor is ugyanezért.

több mint 4 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 839 — Omar's Coming Yo!
Kenny mi a helyzet nálad? Látott már orvos?
dande
Lentebb leírtam.Bementem megvizsgáltak, aztán hazaengedtek.Eredményt nem tudok, pedig elvileg pár óra alatt megvan. Gondolom majd holnap hívnak vagy jön a mentő aztán visznek, de utóbbira nem látok sok esélyt.

több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Mi itt a pálinkába meg a tormába hiszünk, miközben Kásler miniszter úr már mikor megmondta, hogy a legtökéletesebb népegészségügyi program a tízparancsolat.
Mondjuk ha azt nézem, hogy a katolicizmus fellegvárában van vagy 5%-os halálozási arány (nem néztem utána) akkor mi itt mire számítsunk?
kittli
Semjén bemondta, hogy legyen több mise (ahol lehet a nyugdíjkassza összeomlásának elkerüléséért imádkozni).

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 630
Ha 16 beteg van, akkor miert kell lezarni Pestet?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Egyébként én azon töprengtem, hogy valójában már most azon kéne agyalni, hogy miként pótolják a majdan kieső egészségügyi személyzetet. Valahol olvastam, hogy olaszoknál visszahívnak kiugrott ápolónőket, orvosit nem befejezetteket, nyugdíjasokat. Végülis ez se rossz, csak elég kevés lenne itthon.
De a valódi megoldás talán az lehetnne, ha olyan képzett (érettségi, diploma) emberek, akik most úgyse tudnak dolgozni, -mert vagy bezártak vagy felelősen otthonmaradnak, pl. turisztika, vendéglátás, rendezvénytechnika, stb.-, kapnának valami pár napos alapképzést, mert bár vért venni, vagy infúziót bekötni nem fognak, de már az nagy segítség lenne a leterhelt eü.söknek, ha védőruhában terelgetik a tesztelendőket, tájékoztatják az érdeklődőket, hozzátartozókat, cserélgetik az ágytálakat, gépeket felügyelnek, nem tudom milyen dolga van egy ápolónak, de bizonyára egy része diszponálható lenne egy random érettségizett embernek, ha elmagyarázzák neki normálisan. (Aki elboldogult egy hangtechnikával, az egy diagnosztikai műszerrel is el fog, ha betanítják, nem kell ahhoz tudnia az anatómiát, egy recepciós vagy hostess tud kedvesen tájékoztatni telefonban is, élőben is, meg ki tud cserélni egy lepedőt, ésatöbbi.)
De egy ilyen "önkéntes besegítés" valószínűleg a diszponáláson bukna meg, illetve a logisztikán.
De eléggé impotens dolog és szar érzés lesz, amikor az ország felelősen gondolkodó része ül otthon önkéntes vagy kötelező karanténban, és kvázi csak várja, hogy történjen valami, legyen megoldás, és csak szurkolni tud, hogy előbb csengjen le, oldódjon meg az egész, mint az eléri az idős vagy krónikus beteg rokonait, szeretteit.

több mint 4 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 825 — Így remélem megfelelek nektek.....
Kenny mi a helyzet nálad? Látott már orvos?
több mint 4 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 839 — Omar's Coming Yo!

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Bazek Sobri, É-Koreában van beteg vagy 200 katona, na most gyöhet a poárózás, lehet inkább 007...
sutianap
Lebugtag a gémek, tropacsekbarátom.


Viszont abban biztos vagyok, hogy ez a 16 beteg, 60 karanténban tarott adat erősen kozmetikázott.
roberto23
Nem kozmetikázott, csak nem valós.
Simán lehet akár 10ezer fertőzött is Magyarországon, ha még lappangási stádiumban vagy enyhe tünetekkel vannak.
Lehet az olaszok brutális számai is úgy értelmezhetőek, hogy 250.000 fertőzött van, amiből ismert 12.500 (ez most kábé a hivatalos adat), és 827 a halottak száma.
Igazából az első szám az, amit nem tudhatnak az olaszok se, meg mi se a mieinkét.
És ez nem kozmetika, csak egyszerűen "nem feldolgozott adat".


Karantént megoldjuk pl újra taxis blokád lesz, úgyis van törleszteni valójuk az über elüldözése miatt szóval majd társadalmi meloban be vállalják.
csebi
A bulinegyedben most maradt bevétel nélkül párszáz jókötésű legény. Majd alkalmi bandériumokat verbuválnak.

több mint 4 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 675 — no es importante
Lehet én tudom rosszul, de a háziorvos a lejelentett TAJ után kapja a pénzt. Gondolom a rendszer előbb-utóbb kiszűri ha valakit 2 helyre jelentenek.
NB2
fogalmam sincs ez hogy működik hivatalosan, csak azt tudom, én hogy csináltam/csinálom. pl amikor külföldön voltam 1 évet, akkor is fizettem az itthoni tb-t, biztos ami biztos 😀
Borbinho
Bemész dr.Neuerhez, mondod őt szereted, kérje át a papírjaidat, Oldshatterhand meg átküldi neki, ennyiannyi.
sutianap
Párom a múlt héten váltott háziorvost Újbudán, és most keresi hogy is hívták a régit, mert az új simán kezébe nyomott
egy átkérős levelet, hogy ezt ő maga adja fel az eddigi orvosának postán (a gmailes időpontkérős rendszerről már a gyűlölködőben írtam...)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 445 — Lucas Scott
Karantént megoldjuk pl újra taxis blokád lesz, úgyis van törleszteni valójuk az über elüldözése miatt szóval majd társadalmi meloban be vállalják.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 273
kétbites neuron modellekkel nem tudsz mit csinálni, csak a kijárási tilalom, emehecc a bótig, stop.
sutianap
Most mondjam vagy mutassam, hogy nincs rendőr?
Fast Willie
így lázadás lesz
sutianap
Szerinted a rendvédelem v hatósági állomány humán helyzete jobb, mint az eü-é?

Nemtom miért gondolja mindenki, h a karantén - akár Olaszo-ban - arról szól, h mindenhol mindenkit figyelnek, mindenhol rendőr álldogál etc. Assissitek hogy a belföldi utakat, mellékutakat lezárták, barikádoztak?

Kínába átvezényeltek kb 10ezer (t)rendvédelmist, hogy egy várost kordában tartsanak...Máshol hogy csinálod ezt?

Románoknál megy éppen a buli a kényszerkaranténozásban. Van olyan fószer, akit két nap alatt ötödször tuszkolnak vissza...
Fast Willie
Rokonék el akartak menni egy 5 km-el arrébb lévő településre (ott van nagyobb hipermarket) vásárolni, de a község határában a rendőrök visszafordították őket. Firenze aglomerációról van szó.
peach
Kamionos tapasztalat szerint főutakon, agglomerációban, állomások, repterek közelében és kikötőben műxik, vidéken kb semmi nincs